DRUNEN VLIJMEN LAATSTE BERICHTEN Uit de Langstraat Sprang-Capelle Elshout Vlijmen 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 JULI 1960 6 DE HEER J. J. BERGMAN 40 JAAR BIJ NED. HANDEL MAATSCHAPPIJ Op maandag 1 aug. a.s. zal de lieer J. J. Bergman zijn 40-jarig dienstjubileum bij de Nederland se Handelmaatschappij N.V. her denken. De heer Bergman is agent van genoemde maatschap pij in Waalwijk. Tijdens een receptie, welke die dag van 14.00-16.00 uur ten kan tore van liet agentschap zal wor den gehouden, zal er gelegenheid bestaan de jubilaris geluk te wensen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Step; kinderschoentje. Verloren: Regenjas; portemonnee; re genbroeken; zwembroek; col bertjasje; vaars; spaarbankboek je; jongensjasje; wandelwagen tje. AGENDA Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „De wit te wildernis", alle leeftijden. Luxor 8 uur: „De zoon van de Sheik", 14 jaar. ZiekentriduumIn de kapel van de Eerw. Zusters zal op dins dag, woensdag en donderdag liet jaarlijkse Waalwijkse Ziekentri duum worden gehouden. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. SCHOOL-ZWEMDIPLOMA'S. Duivensport WAALWIJK Zondag hield de P.V. De Post duif een prijsvlucht met jonge duiven vanuit Neufvilles. De eer ste 50 prijzen werden als volgt verdiend: M. Verhulst 1; A. v. Baardwijk 2 9; A. v. Huiten 3 11 36 38; M. v. d. Heuvel 4; Jos van Bladel 5 18 29 34 48; Jos Spapens 6 41; Schaafstra 7; Th. v. d. Meijden- berg 8; Ed Schoemans 10; D. Kramer 12; J. Verwiel 13; de Ronde 14 16; Duivekam 15; C. Schuwer 17; 1). Blok 19 25 49; P. v. Esch 20 23; J. Didden 21 22; Schilfer 24; P. Timmermans 27 50; K. Hamers 26; A. v. d. Houdt 28 32; A. v. Hilst 30; Th. Ver hulst 31; L. v. Zon 33; H. Lom- barts 35 47; Fr. Schoemans jr. 37 46; L. v. d. Bogaart 40; Jan van Schaijk 42; A. Bakkeren 43; Joh. Verhagen 44; M. Leijten 45. De leden worden er aan herin nerd dat op 1 aug. van 7 tot 9 uur wederom gelegenheid is de dui ven te laten enten tegen pokken. Zij worden vriendelijk verzocht allen te komen. Boekbespreking NIEUWE KING ATLAS VAN NEDERLAND Dezer dagen is verschenen de nieuwe uitgave van de Ivingatlas van Nederland, bewerkt volgens de laatste gegevens door drs. G. J. de Vries, oud-directeur Middel bare Scholen te Waalwijk, oud docent aan de Opleidingscursus voor Akte Aardrijkskunde M.O. en oud-lector Geografie aan de Economische Hogeschool te Til burg. Men heeft bij de samenstelling van deze atlas vastgehouden aan de oorspronkelijke opzet, een at las te geven met een geheel eigen karakter, wat vooral hieruit blijkt, dat ook nu weer van elke provincie twee kaarten zijn ge geven: een grondsoortenkaart en een verkeerskaart. De grondsoor ten kaarten geven op zeer over zichtelijke wijze een totaalindruk van de diverse provincies en zijn in de eerste plaats bestemd voor de studerende jeugd. De verkeers- kaarten bevatten een zeer groot aantal plaatsen en geven een dui delijk beeld van het wegennet in iedere provincie en de verbindin gen naar buiten. De atlas kan dus zowel als leidraad bij de stu die en als gids bij het weggebruik dienst doen. Terwille van de actualiteit zijn vier detailkaarten opgenomen kaarten van de haven-industrie gebieden van het Noordzeekanaal en de Europoort, een kaart van het Deltaplan.en een van het IJs- sel meergebied. De atlas is voorzien van een alfabetisch register, waardoor men minder bekende plaatsen, kanalen, beken, rivieren enz. snel kan vinden. De atlas is tegen zeer aantrek kelijke voorwaarden verkrijg baar bij de Kingfabrieken Ton- nema N.V. te Sneek. Zie hiervoor de in dit nummer voorkomende advertentie. De ouden van dagen op stap. De ouden van dagen uit Dru- nen en Elshout maakten vorige week hun jaarlijks uitstapje, dat georganiseerd was door het co mité ouden van dagen. Ruim 130 oudjesc boven de 70 jaar maak ten de reis mee in 55 wagens, be langeloos ter beschikking gesteld door de autobezitters uit Drunen en Elshout. In Kinehoef te St. Oe- denrode werd het eerst halt ge houden, waar een verversing werd aangeboden, terwijl de oud jes er geruime tijd in het fraaie park konden vertoeven. In Bosch en Duin in Udenhout werd later op de dag nog een koffietafel aangeboden. Er heerste deze mid dag een gezellige stemming. De oudjes hadden een gezellig uit stapje en het comité kan weer te rugzien op een geslaagde reis. Geslaagd. Voor-bet praktijkdiploma mo derne bedrijfsadministratie MBA van de Ned. Associatie voor Praktijkexamens slaagde onze dorpsgenoot W. Th. Molenbrug- ge. Voor het praktijkdiploma Boekhouden van de Ned. Associ atie slaagde onze dorpsgenoot Joh. Brok Gzn. E.H.B.O. De EHBO in Drunen, welke vo rig jaar werd opgericht, is thans begonnen met hel houden van 'n donateursactie. Overtuigd van 't nut en de noodzakelijkheid van een goede EHBO zal het in Dru nen wel zo zijn, dat deze actie ten volle zal slagen. De actie wordt gehouden via enveloppen. Mid dels een schrijven kan men zich als donateur opgeven. De R.K. EHBO in Drunen beeft in de korte tijd van haar bestaan reeds verschillende acties ge voerd. Zo werd o.a. verleden jaar een cursus gegeven, waaraan ve len hebben deelgenomen. jMen houdt, om de vaardigheid te be houden, ook geregeld oefenavon den en bij voldoende deelname zal ook komende winter weer 'n cursus worden gegeven. Er be staan ook plannen om een ver- bandpost in te richten. Steun voor al dit mooie werk blijft dus geboden. Rennersnieuws. In de ronde van Gilze werd v. d. Lee uit Drunen zondag derde. Van der Lee, die steeds in de voorste gelederen strijd leverde, was winnaar van de sprint van het pclelon en werd daardoor 3e. Tevens werd v. d. Eee met deze 3e plaats no. 1 in het ploegen- klassement voor de Drie Hoef ijzers Bieren en liet zijn naaste concourrent v. d. Klundert op de negende plaats achter zich. Agenda. Woensdag 27 juli. 8 uur „Liebe wie die Frau zu wiinscht", 18 jaar, Hoge Bra ken. Haarsteeg Heusden Er zullen 2000 arbeiders uit Italië v.orden aangenomen ter te werkstelling in Nederland. Het weekend heeft op de weg 8 slachtoffers geëist. De toestand in Katanga (Kongo) is onzeker, nu de Belgi sche troepen ook deze provincie zullen moeten verlaten. Nixon en Rockefeller heb ben vrede gesloten, zodat.de re publikeinen in Amerika sterker komen te staan. Vrijspraak voor ex-SS-gene- raal Max Simon, die in 1945 drie Duitse burgers standrechtelijk liet ophangen en verlof gaf de lij ken ten toon te stellen. Slechts drie en een half jaar gevangenis straf wegens doodslag voor SS. Sturmbannfiihrer Gottschalk, die de schijnrechtszaak tegen de bur gers voerde en de doodvonnissen velde. Tot deze verbijsterend mil de uitspraken kwam zaterdag de jury-rechtbank van Ansbach, die zich vijf weken met de zaak be zig heeft gehouden. Sprang Woensdag 20 juli: Diploma A: 68 candidaten, geslaagd 53. Diploma B: 28 candidaten, geslaagd 22. Donderdag 21 juli Diploma A 74 candidaten, geslaagd 52. Diploma B: 18 candidaten, geslaagd 13. Vrijdag 22 juli Diploma A: 62 candidaten, geslaagd 52. Diploma B: 16 candidaten, geslaagd 14. Ondanks het slechte zwemseizoen, toch een behoorlijk resultaat. De zwemcommis- sie o.l.v. de consulent voor lichamelijke op voeding de heer Michelsen, had een gemak kelijke taak. JUBILEUM. Door de leerlingen de r meisjesschool werd het 40-jarig onderwijs-jubileum van juffrouw v. d. Lee op een bijzondere wijze gevierd. Wegens omstandigheden kon de officiële viering op de eigenlijke datum, 1 juni, niet plaats vinden. De dag werd be gonnen met een H. Mis waarbij ook de leerlingen der jongensschool aanwezig wa ren. Om 10 uur had in het parochiehuis de huldiging plaats. Aanwezig waren daarbij alle zusters van de Mariastichting, de fa milie van de jubilaresse, burgemeester Stieger en de secretaris P. Elshout, het echoolbestuur en enkele genodigden. In specteur Warnars kon wegens ambtsbezig heden niet aanwezig zijn, terwijl de Z.E. heer Pastoor wegens een kerkelijke plech tigheid niet op tijd aanwezig kon zijn. Bij het binnenkomen der zaal werd door de jeugd een welkomstlied gezongen. Daarna wisselden zang en declamatie elkaar af in een bonte verscheidenheid. Jeugdbelevenis- sen en voorvallen uit de school, alsmede uit haar privé leven werden op rijm, al of niet met begeleiding, voorgedragen. Elke klas droeg haar aandeel bij en alles vormde een sluitend geheel. De aanwezigen hebben kostelijk genoten. De Z.E. heer pastoor bood namens het schoolbestuur een mooi boek-, werk aan en dankte de „Juffrouw" voor al les wat zij in de loop der jaren voor de jeugd en ook op ander terrein in de paro chie gedaan had. Namens het personeel der beide scholen bood de heer Janssen haar onder toepasselijke woorden een fraaie leeslamp aan, terwijl de jeugd haar nog een practiscne reistas en mimitafeltjes aanbo den. Een beetje van haar stuk gebracht door deze grootse hulde en de prachtige cadeaus dankte juffr. v. d. Lee voor de tot haar gesproken woorden, het personeel voor de vele moeite die zij genomen hadden om de kinderen met zang en declamatie het een en ander te doen uitbeelden en ook voor de prachtige cadeaus waardoor ze heel erg verrast was. Om 1 uur had er een druk bezochte re ceptie plaats, waaruit duidelijk bleek dat ook vele ouders het werk van jufrrouw v. d. Lee weten te waarderen. Om half 4 kwam de jeugd weer bij elkaar, ook de jongens, om te genieten van Mr. Johny, de bekende goochelaar en illusionist. Twee uur heeft een volle zaal, groten zowel als kleinen, volop genoten van de goocheltoeren, de een al sterker dan de ander. Na afloop volgde nog een ijsje, dat er na die twee uren van spanning bij de jeugd goed in ging. De jeugd en ook de parochianen hebben weer eens laten zien dat ze het werk van een plichtsgetrouwe en ijverige onderwijzeres weten te waarderen. GESLAAGD. Voor het ULO-diploma slaagden mej. R. van Delft en mej. Ria Brok. Het einddiploma nijverheidsschool: A. Klijn (smid-bankwerken); W. Mimpen (tim meren); B. van Son (metselen). Voor diploma machineschrijven slaagden de dames N. Klerks en T. Klijn. KAMPEREN. Vanaf donderdag 28 juli tot 2 aug. zullen de welpen en van 29 juli tot 5 augustus zullen de verkenners van de St. Jansgroep hun bivak en hun kamp houden. Beide groepen gaan naar Alfen bij Til burg. Al weken hebben de deelnemers ge spaard om de kosten aan een kamp ver bonden te betalen. BEDEVAART. In tegenstelling met de eerste berichten, zal a.s. donderdag voor de pelgrims aan de bedevaart naar Brielle, de H. Mis niet zijn om 6 uur, maar om kwart voor zes. Om precies 7 uur zal men vertrekken. Samen komst bij de kerk. FESTIVAL. Het 40-jarig jubileum der gemengde zangvereniging U.D.I.dat gevierd werd met een festival, is schitterend geslaagd. Het feest werd geopend met een muzi kale rondgang door enkele straten met de drumband en de Heusdense jeugdfanfare, het festivalcomité en de dames en heren leden der jubilerende vereniging. Tegelij-. kertijd werd een serenade gebracht aan de heer W. Jozen, die 40 jaren lid der ver eniging is, sinds enkele jaren erelid. Na een nummer van de fanfare en een van de zangver., feliciteerde de voorzitter van U.D.I. de heer Joh. van Venrooy de ZIEKENTRIDUUM. Woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 juli zal te Vlijmen voor de parochies Vlijmen en Haarsteeg een ziekentriduum worden gehouden, waarvan de geestelijke leiding berust bij de Eerw. Pater Radboud. In de hal van de R.K. Meisjesschool, die als kapel zal worden ingericht, zullen de geestelijke oefeningen plaats vinden. De li chamelijke verzorging geschiedt in het Wit Gele Kruisgcbouw. Het plechtig lof met processie tot sluiting van het triduum, zal 29 juli om half 4 in de parochiekerk plaats vinden, waarbij ook alle parochianen wel kom zijn. AANRIJDING. Zaterdagmiddag had in de Pastoor van Akenstraat een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets. De autobestuurder moest in de Past. van Akenstraat zijn en 6tak de weg over; juist kwam een brom fietser, Heuvelings uit Vlijmen, de bocht om en kwam tegen de auto terecht. De bromfiets werd licht beschadigd en van Heuvelings liep lichte verwondingen op. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen naar de schuldvraag. CURSUS MIDDENSTAND. Eind augustus zal getest worden met een cursus opleiding van een jaar voor het dipl. Middenstand. Inlichtingen bij A. Berkel- mans, Mgr. v. Kesselstraat te Vlijmen. GESLAAGD. Aan de Nijverheidsschool te Waalwijk slaagden van de Vlijmense leerlingen in de diverse vakken: afd. Smid-bankwerkcn: H. v. d. Burg, J. Dubach en Th. v. Hei voort; afd. Timmeren: M. Boom. WIELRENNEN. De Zwaluw te Vlijmen hield haar 8ste trainingsrit voor de zomercompetitie. Jam per dat door een valpartij enkele renners die de kopgroep vormden de eindstreep niet behaalden en zich onder geneeskundige behandeling moesten stellen. Vooral de ge broeders van Heijst uit Haarsteeg waren er het ergste aan toe. Uitslag Amateurs: 1 M. v. d. Lee, 2 J. v. d. Griendt, 3 W. Berk. Nieuwelingen: 1 W. Hairwasser, 2 K. de Haas, 3 Swart, 4 J. v. Weert, 5 W. v. Heel, 6 J. v. d. Water, 7 J. van Heeswijk, 8 H. van Herpt, 9 W. v. Herpt, 10 van Bladel, 11 M. van Bladel. Adspiranten: 1 Pulles, 2 Sambeek, 3 Lang. RONDE VAN ZEELAND. Aan de ronde van Zeeland werd zaterdag j.l. door de Vlijmense renner B. v. d. Ven deelgenomen; hij had op het laatst van de strijd weer dubbel pech; steeds was v. d. Ven bij de uitlopers, nam zelfs alleen de leiding, maar door pech werd hij inge haald, met een gebroken trapper ging hij met de kopgroep mee, maar moest spoe dig lopen en kwam in de tweede groep bin-, nen. Wedstrijd te Gilze, zondag 24 juli. Van de Ven wist tijdens deze wedstrijd enkele uitlopers terug te halen; heel de groep stormde op de finis af, waar v. d. Ven 17e werd geklasseerd. TENTOONSTELLING MEISJESSCHOOL Zondag werd in de Meisjesschool een tentoonstelling gehouden die geslaagd ge noemd kan worden; vele ouders gaven blijk van belangstelling, om het werk te bezich tigen wat de kinderen gemaakt hadden; al len waren vol lof over het prachtige werk. SPORTDAG NEVER DOWN. Zondag werd op het terrein van de Vlij mense Boys aan de Bosscheweg een sport dag gehouden van de Dames-korfbalclub Never Down; er was flinke belangstelling. De uitslag van de verschillende nummers in het volgend nummer. jubilaris en dankte hem voor alles wat hij in de loop der jaren voor U.D.I. gedaan heeft. Hij stelde hem ten voorbeeld aan de jongere leden. Als een kleine herinnering bood hij hem een kistje sigaren aan. De zoon van de jubilaris de heer J. Jozen, dankte voor de hulde aan zijn vader ge bracht. Met muziek ging men daarna naar het festivalterrein. De voorzitter van het comité de heer P. Janssen, feliciteerde allereerst bestuur en leden van U.D.I. en sprak de hoop uit dat de vereniging een nieuw tijd perk van bloei tegemoet zou gaan door het ledental op peil te kunnen houden en de muzikale prestaties nog hoger op te voe ren. Daarna was het woord aan de E.A. heer Burgemeester Stieger, voor de officiële opening. Deze sprak er zijn waardering uit over de verdiensten die de vereniging in de afgelopen 40 jaren heeft gehad, zowel voor de leden afzonderlijk als voor de ge meenschap. Hij hoopte dat die toestand zou bestendigd blijven en dat U.D.I. haar plaats in de gemeenschap zou weten te handha ven. Daarna werd de erewijn geschonken en kon men genieten van verzorgde en hoog staande muziek en zang. De boerenkapel uit Drunen verzorgde na de concerten een gezellige avond die bijzonder slaagde. Zondag werden de feestelijkheden voort gezet. De opening geschiedde door de Z.E. heer Pastoor. Hij feliciteerde de vereniging met haar jubileum en ook nog speciaal de heer W. Jozen. Hij memoreerde het een en ander uit de geschiedenis en hoopte dat de vereniging nog veel mag bijdragen tot het culturele leven van de parochie, waar van zij bewezen heeft een onmisbaar be standdeel te zijn. Begunstigd door een prachtig zomerweer slaagde de tweede dag ook schitterend en de talrijke aanwezigen op het intieme ter rein hebben volop genoten van de prachti ge nummers die door de muziekgezelschap pen en zangverenigingen ten gehore wer-, den gebracht. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter van de gem. zangver. de heer Joh. v. Venrooy, de deelnemende vereni gingen voor hun aandeel dat zij geleverd hadden en het comité voor de verrichte werkzaamheden. De gem. zangver. kan op een zeer ge slaagd festival terug zien en met vertrou wen de toekomst tegemoet zien, omdat zij zich gesteund weet door heel de parochie. AFSCHEID EERW. ZUSTERS. Het door de Haarsteegse bevolking zo zeer betreurde besluit, dat de Eerw. Zus ters Franciscanessen het klooster alhier gaan verlaten, zal nog deze week tot uit voering worden gebracht. Ongetwijfeld zal dit vertrek een grote leegte achterlaten, maar men zal zich daarnaar dienen te schikken. Zoals wij enkele weken geleden reeds hebben gemeld, heeft het Oudercomité het plan opgevat om de scheidende zusters ook een waardig afscheid te bereiden en vroeg daarvoor de medewerking van de ganse bevolking. Die medewerking is gezien de staat van dienst van de Eerw. Zusters ook niet ach terwege gebleven en spontaan is er geof ferd om de zusters een blijvend aandenken aan te kunnen bieden. Inmiddels is als af- scheidsdatuin vastgesteld dinsdag 26 juli. 's Morgens wordt de dag ingezet met een H. Mis, die om 10 uur in de parochiekerk zal worden opgedragen; verzocht wordt dat alle schoolgaande kinderen en zoveel mo gelijk ouders en verdere parochianen hier bij tegenwoordig zullen zijn. 's Middags van 2 tot 4 uur is het de beurt aan de vrouwelijke schooljeugd om afscheid van de zusters te nemen. Daarna krijgen zij een afscheidsdiner aangeboden namens de gehele parochie, met voor iedere zuster nog een persoonlijk ca deau. 's Avonds om half 8 worden de zus ters met de harmonie en zangvereniging aan het klooster afgehaald, om vervolgens in café J. van Oijen een laatste afscheidshul- de namens de gehele parochie in ontvangst te nemen. Een afscheidsreceptie zal tot slot een ieder in de gelegenheid stellen persoonlijk afscheid van de zusters te kunnen nemen. JAARVERGADERING R.K.V.V. HAARSTEEG. In aanwezigheid van bijna alle werkende leden hield de R.K.V.V. Haarsteeg vrij dagavond in café M. Achten haar jaarver gadering. Een vergadering, die zich ken merkte door de warme sympathie die de leden momenteel hun sportvereniging toe dragen. Dit kwam duidelijk tot uiting in de kameraadschappelijke sfeer die er aanwe zig was en de geanimeerde gedachtenwis- scling over de lijvige agendapunten. Moge lijk lag dit alles aan de optimistische toon die de voorzitter liet horen over de ver richtingen van de diverse elftallen in het afgelopen seizoen, want na met de Chr. groet te hebben geopend en allen welkom te hebben geheten, waarbij spr. zich speciaal richtte tot de geestelijk adviseur kapelaan Severijnen cn de erevoorzitter dhr. Th. de Vaan, gaf de heer M. van Bokhoven in zijn functie van w.n. voorzitter zijn visie over de verrichtingen van de diverse elftallen. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat vooral het le elftal het zo uitstekend heeft gedaan, want in de eindrangschikking be-, zette dit kranige elftal reeds het eerste jaar na de terugkeer in de 4e klasse de 4e plaats en naar hij zeide hadden de resultaten met wat meer geluk en tactisch inzicht nog beter kunnen zijn. Het 2e elftal deed het uitste kend en wist de afdelingstitel te behalen, maar jammer genoeg werden de promotie wedstrijden verloren, zodat het le klasser- schap niet werd bereikt. Ook het 3e elftal deed het zeer goed en eindigde op de 3e plaats; het 4e elftal daarentegen deed het wat minder cn eindigde op de voorlaatste plaats. Woorden van lof en waardering sprak de voorzitter tot de kranige A-junioren, die ongeslagen het kampioenschap wisten te behalen; hij hoopte dat zij op de ingeslagen weg voort zullen blijven gaan en ook het komend seizoen van zich zullen laten horen, keurige beheer en dechargeerde hem voor Na het lezen van de notulen bracht de secretaris-penningmeester het financieel verslag uit, dat reden tot tevredenheid gaf, hetgeen voor een belangrijk deel is te dan ken aan de opbrengst van de voetbalpool. Ook de entreegelden stegen in het afge lopen seizoen belangrijk, wat te danken is aan de voortreffelijke prestaties van het le en 2e elftal. Namens de kascommissie dank te dhr. J. v. Esch de secretaris voor het keurige beheer en dechamgeerde hem voor het gevoerde beleid. Tot leden van de kas commissie voor het lopende boekjaar wer den gekozen de leden P. v. d. Loo, J. v. d. Wiel en J. v. Veluw. Terecht dankte de voorzitter de secretaris voor het gevoerde beleid en sprak de hoop uit dat de voetbal club nog vele jaren van de diensten van de heer v. d. Heijden gebruik zal kunnen maken. Hierna had de uitloting van schuld bekentenissen plaats en getrokken werden de nummers 10, 22, 29 en 33. Vervolgens kwam de bestuursverkiezing aan de orde; aftredend waren H. Willem- sen, M. v. Bokhoven en W. v. Bijnen, waar van laatstgenoemde zich niet herkiesbaar stelde. Als candidaten warén voorgedragen J. Meesters en J. v. Esch. Na schriftelijke stemming bleken te zijn gekozen M. van Bokhoven, H. Willcmsen en J. van Esch, die de vergadering dank brachten voor he in hun gestelde vertrouwen en de toezegging deden alles te zullen blijven doen in het belang van de vereniging. In de plaats van Ad van Helvoirt, werd als lid van de elf talcommissie gekozen H. Willemsen. Op het voorstel om te komen tot verkiezing van een definitieve voorzitter werd niet inge gaan, want de heer M. van Bokhoven weet in samenwerking met dhr. P. v. d. Brandt de zaken zo deskundig te regelen, dat de vergadering het beter achtte op dezelfde voet te blijven doorgaan. Uit de mededelin gen bleek dat de voetbalclub op korte ter mijn wegens vertrek van de fam. Achten, kennis zal moeten maken met een nieuwe eigenaar en bij voorbaat werd reeds aller medewerking en belangstelling gevraagd. Ook bestaat de mogelijkheid dat het hui dige speelterrein in verband met de op han den zijnde ruilverkaveling in het gedrang zal komen, maar er zullen pogingen wor den aangewend om hierin enige verande ring te laten aanbrengen. Op verzoek van enkele leden zullen de kleedkamers worden verbeterd en zullen de A-junioren in nieuwe kledij worden gesto ken. De trainingsavond zal op vrijdag blij ven voor de senioren en op woensdag voor de junioren. De heer Jan Kuis kreeg van de voorzitter nog een compliment voor zijn keurige leiding betreffende de junioren, maar omdat in het komend seizoen mogelijk met drie elftallen zal worden gestart krijgt hij assistentie van de leden Huub Kivits en Harry Beaard. Toen de lijvige agenda was afgewerkt, dankte de voorzitter de trainer dhr. Huij- brecht voor zijn activiteit en de trainer deed een beroep op de leden om trouw te trai ningen bij te wonen, omdat anders het spel peil weer gaat dalen. Ook de geestelijk ad-, viseur sprak een opwekkend woord, spoorde de voetballers aan steeds sportief te zijn en in hun tegenstanders steeds een even mens te blijven zien. De ere-viorzitter de heer Th. de Vaan kon ook niet nalaten om allen nog eens op het hart te drukken trouw achter het bestuur te blijven staan, begrip te hebben voor de moeilijkheden van be stuur cn elftalcommissie en steeds de spor tiviteit te blijven betrachten. Met een op recht dankwoord sloot hierna de voorzitter de vergadering met de chr. groet. GESLAAGD. Aan de R.K. ULO-school te Waalwijk slaagden voor het examen typiste, onze stadsgenoten: Corry Leijten, Nelly Nooten, Marianne en Elly de Kort, Riet van Rijt en Corrie en Annelies Couwenberg. TUINFEEST. Door de Heusdense Jeugdfanfare en de Speeltuinvereniging 't Kinderweitje is 'n groot tuinfeest georganiseerd, met het doel gelden bijeen te brengen voor resp. aan schaffing van nieuwe muziekinstrumenten en voor de inrichting van het clubhuis. Op 5, 6 en augustus a.s. zal dit tuin feest worden gehouden en wel op het ter rein van de speeltuin te Oudheusden. Het programma ziet er als volgt uit Vrijdag 5 aug. 20 uur: Opening van de fancy-fair door de loco-burgemeester de E.A. heer A. Verschuur. Deze fancy-fair wordt gehouden in de consumptietent op het speeltuintcrrcin. Vele attracties voor groot en klein, goed verzorgde stands en schitterende prijzen. Zaterdag 6 aug. 14.30 uur:De drumbands uit Genderen, Nieuwkuijk en Heusden ma-, ken een rondgang door Heusden. 15 uur: Grote drumbandshow door de diverse drumbands op het speeltuinterrein te Oudheusden. Tevens opening van de fancy-fair; schiettent, grabbelton, touwtrek tent enz. 16.30 uur: Poppenkast voor alle kinderen verzorgd door Vos uit 's-Bosch. 19 uur: Groot concert met medewerking van verschillende jeugd- en fanfarekorpsen uit de omgeving, waaronder Genderen en Elshout. 21 uur: Dansen en Fancy-fair. Con sumpties in de tent. Verder zijn frites-, vis-, ijs- en snoeptent op het terrein aanwezig. Maandag 8 aug. 20 uur: Seizoenoprui ming van de fancy-fair. Alles moet weg te gen de laagste prijzen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Sprang-Capelle, op vrijdag 29 ju-, li 1960, des n.m. te 7.30 uur ten gemeente huize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling besluit dat herziening van 't uitbreidingsplan der gemeente wordt voorbereid. 5. Verkoop grond te Sprang aan J. G. Mouthaan en D. Nieuwkoop. 6. Verkoop grond aan N.V. P:N:E.M. t.b.v. de bouw van een transformatorsta tion. 7. Verkoop industrieterrein aan de Dick Flemmingstraat. 88. Aangaan vaste geldleningen resp. groot f 200.000 en f 75.000. - bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 9. Wijziging leges-verordening. 10. Bijdrage aan de gemeente Valburg i de kosten van internaten voor de oplei ding en vooropleiding akte N XIX van de Christine Hermineschool te Zetten. 11. Voorlopige vaststelling van de ex ploitatie-kosten van het openbaar lager on derwijs over 1959. 12. Voorlopige vaststelling van het openbaar kleuteronderwijs over 1959. 13. Vaststelling exploitatie-vergoedin gen ex art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 en van de bedragen der voor vergoe ding in aanmerking komende uitgaven der bijzondere scholen voor g.l.o. over het jaar 1959. 14. Vaststelling bedragen der vergoe dingen en de voor vergoeding in aanmer king komende uitgaven, bedoeld in art. 103, 3e lid, der Lager Onderwijswet 1920 voor de bijzondere scholen voor g.l.o. over de jaren 1953 t.m. 1957. 15. Vaststelling regeling verhuur mu-. ziekkiosken. 16. Bouw brandweergarage annex ga rage gemeente-werken. 17. Benoeming tweede ambtenaar van de burgerlijke stand. 188. Beëdiging waarnemend gemeente ontvanger. 19. Wijziging gemeente-begroting dienst 1960. 20. Mededelingen. 21. Rondvraag. Pre-adviezen in volgend nummer. EXCURSIE. Door de streekverbetering6commissie te Sprang-Capelle is een excursie georgani seerd naar het streekverbeteringsgebied te Hoeven. Deze excursie zal plaats hebben op dinsdag 2 augustus a.s. Er zal een bezoek worden gebracht aan enige interessante objecten op landbouwgebied, waaronder ook een open loopstal. Voor de boerinnen zal er ook een en ander te zien zijn. De reiskosten worden gedeeltelijk door de streekverbete- ringscommissie alhier gedragen. ER OP UIT. De Wandelsportvereniging „Er op uit" alhier zal ook dit jaar weer deelnemen aan de Vierdaagse te Nijmegen. Niet minder dan 52 leden van Er op uit, zullen hierbij van de partij zijn. Wij wensen de leden van Er op uit, veel succes. P.V. NOOIT GEDACHT. De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield j.l. zaterdag een wedvlucht vanuit Sittard; afstand 96 km. Gelost om 11.45 u. De eerste duif werd geconstateerd om 1.15 uur, de laatste om 1.40 uur. Ingemand wa ren 390 duiven; er werd 1 op 1 gespeeld; de prijzen werden als volgt behaald: G Rozenbrand 1, 26, 28; A Snaphaan 2, 10, 20, 37, 78; J v Zeist 3, 7, 29, 41, 47, 48, 50, 51, 56, 61, 68„ 81; C v Til borgh 4, 23, 33, 38, 58; W Nieuwenhuizen 5, 21; Joh de Jong 6, 60; A v Campen 8, 22; M Netten 9, 49; G Janson 11, 14, 16, 82; E Braspenning 12, 39, 71; A Vos 13, 35, 66; D v d Schans 15, 27, 52; C Broeks 19, 40, 75, 87, 88; A Spierings 17, 18, 62; L de Louw 24, 69; P v Rooij 25, 45; A Heibloem 30. 76; N Treffers 31, 36, 85; A Florijn 32; M Treffers 34, 54, 57, 63, 65, 69; M Mesch 42; A v Tiggelen 43; 46 67, 73; Joh Sterrenburg 44, 59, 77; J Pols 53; T de Jong 55, 79; A de Jong 70, 74; Lamb Vos 72; H v Zeist 80, 89; A Spuij- broek 83, 86; H de Jong 84. Tevens werd een vlucht gehouden vanuit Bordeaux, afstand 868 km; gelost donder dag om 1 uur; eerste duif vrijdagmorgen 10 uur, laatste om 4.41 uur. H v Zeist 1, 6; A Florijn 2, 5; C Broeks 3; Joh Sterrenburg 4. A.s. vrijdagavond inmanden voor Ciney, tussen 7 - 8.30 uur. OPENLUCHT GYMNASTIEK. DEMONSTRATIE. Er was j.l. zaterdagavond grote belang stelling voor de gymnastiek-demonstratie van Pro Patria op het gazon aan het Molen plein. Vooraf maakte de gymnastiekclub een wandeling door een deel van ons dorp, daarbij welwillend vergezeld van de drum band van Marijke. De voorzitter van Pro Patria de heer P. Heurter, heette de talrijke aanwezigen, waaronder speciaal burgemeester M. van Prooijen en wethouder W. Timmermans,

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6