KAATSHEUVEL j£Zf«»r k W-éum I DIAMANTEN BRUILOFT j\\\llllfffjg fjgal IVftj DE APOLLO FESTIVITEITEN 75 ct. 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 JULI 1960 8 TOCHT OUDEN VAN DAGEN Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL Loon op Zand Bokke- pootjes Donderdagavond was de grote feestzaal geheel gevuld met invité's, die een concert kregen aangeboden door de feestvierende vereniging, onder leiding van haar dirigent A. Molenschot. Vóór het slotnummer werd het woord gevoerd door de voorzitter van Apollo, de heer Ververs, die zich hierbij o.a. speciaal richtte tot de oud-, tevens ere-directeur van Apollo, de heer P. Bisselink, die spe ciaal de verre reis vanuit Zevenaar had ondernomen om deze avond bij te wonen. Aan het slot van zijn toe spraak nodigde de voorzitter dhr. Bisselink uit tot besluit van dit con cert een van z'n eigen marsen, Le Tambour Maitre, te dirigeren, waar aan deze gaarne gevolg gaf en waar bij hij liet blijken nog over 'n flinke dosis vitaliteit te beschikken. Ook de voorzitters van Euphonia en St. Jan, de heren W. v. Nieuwstadt en J. Bisselink, spraken nog waarde rende woorden tot het jubilerende Apollo en boden de beste wensen aan voor de toekomst. Het daarop volgende bal met het dansorkest van Tonny Bass, ken merkte zich door een buitengewoon gezellige stemming, waarbij de rock en roll, gezien de gemiddelde leef tijd van de deelnemers, ditmaal eens taboe was. Vrijdagavond was gewijd aan de judosport met deelname van ploe gen uit Kaatsheuvel, Sprang-Capel- le, Waalwijk en Tilburg, het geheel onder leiding van de heer Horsten JUit Tilburg. Er werd gestreden door de drie eerstgenoemde ploegen om het persoonlijk kampioenschap van de Langstraat, dat na een spannen de finale tussen v. Ree en Verhoe ven bij laatstgenoemde terecht kwam. De heren v. Beurden en Hor sten uit Tilburg gaven een Kata- demonstratie. Voor een jiu-jitsu-de- monstratie zorgden mevr. de Leeuw en mej. v. Spaandonk, alsmede de jeugdige P. IJpelaar en J. de Bont, allen uit Tilburg. Een wedstrijd tus sen een team, bestaande uit de beste vertegenwoordigers uit de Lang straat en de ploeg Tilburg, eindigde met het kleinst mogelijke verschil in het voordeel van de Langstraat. De tot de nationale ploeg behoren de judoka van Ierland uit Tilburg bond hierna de strijd aan tegen 12 vertegenwoordigers uit de Lang straat, die hij in 3 min. en 18 sec. op deskundige wijze tegen 't canvas bracht. Met een demonstratie door de jeugd van Tilburg werd deze in teressante sportavond, waarvoor maar matige belangstelling was, be sloten. Ook het hierna voortgezette bal bracht maar weinig danslustigen op de vloer. De muziekfestiviteiten in verband met de viering van het 75-jarig be staan van de harmonie Apollo wer den zaterdagmiddag voortgezet met een festival, waaraan werd deelge nomen door de fanfare Sirena, Vrij- hoeve-Capelle, de harmonie Vlijt en Eendracht uit Rijen, het Kon. Mu ziekgezelschap Euphonia uit Kaats heuvel, de harmonie St. Cecilia uit Princenhage en de gemengde zang vereniging Semper Vivens uit Kaats heuvel, die allen door de gunstige weersomstandigheden hun uitvoe ringen op de kiosk konden geven. De sluiting van het festival was toevertrouwd aan de Kon. Harmo nie „Sophia's Vereniging" uit Loon op Zand, dat deze aanving met een taptoe in verkorte vorm in verband met het gevorderde uur. Aanslui tend daarop volgde door dit prach tige korps een subliem concert on der leiding van haar dirigent Ton Kotter, die deze middag nog een le prijs behaalde met de fanfare uit Andel in de vaandelafdeling, dat echter in verband met de plaats van uitvoering voor verschillende luis teraars niet voldoende tot zijn recht kon komen. Als klap op de vuurpijl moesten de Preludes van Liszt nog worden onderbroken voor een mar cherend korps. Was daar geen orde commissaris bij? Ondanks dit alles bezorgde „Sophia" het niet grote auditorium een heerlijke muzikale avond. Met uitzondering van de Preludes, dat we liever eens in een besloten ruimte zouden willen be luisteren, was ook het programma voor deze gelegenheid gelukkig ge kozen. Vooral met de Slavische dansen van Dvorak, Dizzy fingers en niet te vergeten de jazz-ouver- ture Black and White, wist men de harten der luisteraars te veroveren. Met de steeds meer aan populariteit winnende mars, B.B. and C.F., bui tengewoon verzorgd uitgevoerd, na men de Loon op Zandse pur sang muzikanten van „Sophia" afscheid. In de zalen van hotel Smit had den zich intussen een grote schare jeugdige danslustigen verzameld in verband met het speciale jeugdbal met medewerking van het jeugd- orket bij uitstek, The New Orleans Syncopaters. Zondagmiddag werd om 2 uur 't startsein gegeven aan de eerste van de ruim honderd deelnemers aan de Apollo-autorit, welke georganiseerd was door de autoclub „Kaatsheu vel". Een en ander bracht heel wat drukte teweeg in de Markstraat, waar de deelnemers werden losge laten, die na een rit van ruim 80 km. in de Huygensstraat de finish bereikten. Het eerste gedeelte van de muzi kale avond van deze dag werd ver zorgd door de fanfare Concordia uit Einighausen (Limburg). Op 't mid daguur was dit gezelschap, verge zeld van een flinke schare suppor ters, aan de poorten van „de Efte- ling" gearriveerd, waar men onder leiding van enkele comité-leden aan een rondgang door het Natuurpark begon. Hiervandaan begon dit prach tige, bijna 60 leden tellende korps, voor het eerst in schitterende uni formen gestoken, met haar drum band haar opmars naar de Markt, waarmee zij door haar gedicipli- neerd optreden al spoedig een bui tengewone indruk maakten. Deze werd nog vergroot door het schit terende concert onder haar uiterst muzikale dirigent, dat daarop volg de. Vooral Le Calife van Bagdad, alsmede het weinig meer gehoorde Suite Oriëntale kregen een zeer ge slaagde vertolking. Een aardige ges te tegenover de aanwezige compo nist was de sluiting van het concert met Le Tambour Maitre van P. Bis selink. De Limburgers, voor 't eerst in Kaatsheuvel, hebben een buiten gewone indruk achtergelaten. De jubilerende vereniging stelde zich hierna op voor de grote slot- show, onder dirigent A. Molenschot. Begonnen werd met de Groet aan Kaatsheuvel. Was de belangstelling op dat ogenblik reeds aardig ge groeid, deze nam zienderogen toe, toen een aantal danseresjes zich op het voor de kiosk geplaatste plan- cher presenteerden, om onder lei ding van mej. Greet de Cock een tweetal balletten uit te voeren op de door Apollo te vertolken Coppe- lia-suite van Delibes en de Valse- interromque van Montagne. Het spontane applaus van de talrijke kijkers was een verdiende beloning voor het gepresteerde van deze jeugdige balletdanseresjes. Na nog enke nummers besloot Apollo deze grote slotshow en tevens de muzi kale festiviteiten van haar 75-jarig bestaan met een grote taptoe met medewerking van haar drumband. Intussen waren de feestzalen tot in de uiterste hoeken bezet, waar onder zich een groot aantal deelne mers aan de 's middags gehouden autorit bevonden. The Down Jazz band, onder leiding van R. Huting, zweepte hier de danslustigen op tot nog grotere activiteit, waarbij geen plekje van de dansvloer onbezet bleef. Gezien de drukte en het geroeze moes in de zalen, was het voor de voorzitter van Apollo, de heer A. Ververs Jr., een onmogelijke taak om met een behoorlijke speech de festiviteiten van Apollo af te slui ten. Hij moest zich noodgedwongen bepalen tot dankwoorden te richten aan alle verenigingen, welke aan de feesten van Apollo hun medewer king hadden verleend, aan de kap pers voor hun geslaagde demonstra ties, de jonge boeren voor hun even eens schitterend verlopen landbouw- dag, de judo-verenigingen voor hun demonstraties, kortom, aan allen die op enigerlei wijze tot het welslagen van deze, ondanks de soms minder gunstige weersomstandigheden, zo bijzonder goed geslaagde festivitei ten hadden meegewerkt of daaraan hun bijdrage hadden geleverd. De verloting van de geldprijzen onder de aan het festival meewerkende verenigingen had tot resultaat, dat de eerste prijs belandde bij de gem. zangvereniging Semper Vivens, zijn de 250.de tweede prijs, 100. kwam terecht bij de harm. Volks vlijt en Volksvermaak uit Waspik, terwijl St. Cecilia uit Princenhage de derde prijs, 50.bekwam. Manmoedig nam de voorzitter van de autoclub „Kaatsheuvel", de heer W. Soeterboek, later het woord om een technische uiteenzetting te ge ven over de gehouden autorit. Hoe wel de herhaalde aanmaningen om stilte weinig effect sorteerden, vol tooide Wim z'n „cursus" tot het bit tere einde, zulks tot voldoening en wijsheid van de aandachtig luiste rende deelnemers. De uitslag van de rit, waarvoor een schat aan prijzen was disponibel gesteld, hopen wij de volgende keer te publiceren. Daarna was het laatste woord aan de muziek en de onvermoeide dans lustigen, die er tot de laatste minuut de stemming inhielden. Slotconclusie: Apollo kan op een buitengewoon goed geslaagde feest- week terugzien. UITSLAGEN BOERENJEUGDDAG Zoals reeds gemeld, werd woens dag in het kader van de Apollo-fes- tiviteiten een boerenjeugddag ge houden, waaraan werd deelgenomen door Kaatsheuvel, Loon op Zand en De Moer. De uitslagen van de di verse wedstrijden waren: Meisjes: Muziekoefening: 1 Loonopzand; 2 Kaatsheuvel. Knotsoefening: 1 Loonopzand; 2 Kaatsheuvel. Volksdans: 1 Loonopzand; 2 Kaats heuvel. Drie-been-loop: 1 F. v. Loon-R. de Jong, Loonopzand; 2 C. Vugts-A. Verboven, Kaatsheuvel; 3 N. Ma- thijssen-A. v. Kuijk, Kaatsheuvel; 4 S. Mathijssen-R. Hamers, Kaats heuvel. Stoelendans: 1 R. Vugts, Kaatsheu vel; 2 C. Vermeulen, Loonopzand; 3 R. Broeders, Loonopzand; 4 Sj. Broeders, Loonopzand; 5 A. v. Don gen, Loonopzand; 6 R. de Jong, Loonopzand. Hardlopen: 1 L. v. Loon, Loonop zand; 2 C. Vermeulen, Loonopzand; 3 A. v. Dongen, Loonopzand; 4 Sj. Mathijssen, Kaatsheuvel. Hindernisbaan: R. v. Loon, P. in 't Groen, R. Hamers, R. Vermeulen en R. Broeders eindigden gelijk. R.K.J.B.: Hoogspringen: 1 W. v. Loon, Loon opzand; 2 P. Hazenberg, De Moer; 3 J. Broeders, Kaatsheuvel. Kogelstoten; 1 J. de Bruin, Loon opzand; 2 A. v. d. Lee, Loonopzand; 3 M. in 't Groen, Kaatsheuvel. Verspringen: 1 B. Pijnenburg, Loon opzand; 2 J. de Jong, De Moer; 3 Jan de Jong, Kaatsheuvel. Hink-stap-sprong: 1 J. de Bruin, Loonopzand; 2 Jan de Jong, Kaats heuvel; 3 W. v. Loon, Kaatsheuvel. 1500 m.: 1 J. Jansen, De Moer; 2 W. v. Kuijk, Kaatsheuvel; 3 G. Moonen, Loonopzand; 4 F. de Jong, De Moer; 5 C. Vermeulen, Loonopzand; 6 P. v. d. Wouw, Loonopzand; 7 C. van Bruggen, De Moer; 8 W. Hamers, Kaatsheuvel; 9 J. Broeders, Loon opzand. Algemeen klassement: 1 Loonop zand; 2 De Moer; 3 Kaatsheuvel. Ruilerwedstrijden: Talyo. 1 K. de Jong, Loonopzand; 2 J. v. Loon, Loonopzand; 3 J. de Jong, De Moer; 4 K. Vermeulen, Loonopzand; 5 F. de Jong, Loonop zand; 6 Fr. Klijn, Kaatsheuvel. Appelhappen: 1 J. de Jong, De Moer; 2 J. v. Loon, Loonopzand; 3 H. Verboven, De Moer; 4 K. de Jong, Loonopzand; 5 K. Vermeulen, Loonopzand; 6 J. Kuipers, Loonop zand. Stoelrijden: 1 K. Vermeulen, Loon opzand; 2 F. v. Loon, Loonopzand; 3 J. de Jong, De Moer; 4 M. v. d. Hoven, De Moer; 5 J. v. Loon, Loonopzand; 6 H. Verboven, De Moer. Trekkerbehendigheidswedstrijd: 1 M. de Jong, Kaatsheuvel; 2 H. Verboven, De Moer; 3 M. in 't Groen Kaatsheuvel; 4 P. Brouwers, De Moer; 5 A. Vermeer, Loonopzand; 6 P. Hazenberg, De Moer; 7 C. Oer- lemans, De Moer; 8 J. Jansen, De Moer; 9 C. v. Beek, De Moer; 10 A. Verdaasdonk, De Moer. De viering van de diamanten bruiloft van het echtpaar Toon Dekkers en Johanna Dingemans op zaterdag 23 juli is, ondanks de korte termijn van voorbereiding en mogelijk ook wel juist daar door, hijzonder goed geslaagd. Wij schreven reeds, dat pas op 't laatste ogenblik enkele bewoners van Hoofdstraat-West er lucht van hadden gekregen, dat het op deze dag 60 jaar geleden was, dat genoemd echtpaar in het huwe lijksbootje was gestapt. Hoewel dus de voorbereiding maar pro visorisch moest geschieden, kon, dank zij de spontaniteit waar mede de buurtbewoners hun fi nanciële bijdrage voor 't te hou- de feest, een viering worden be reikt, welke iedereen, het dia manten paar niet het minst, de grootste bevrediging heeft ge schonken. Om 9 uur droeg pastoor v. d. Spijker in de parochiekerk van St. Jan een H. Mis op lot intentie van het paar. Het was ditmaal geen grote stoet welke zich kerk waarts hewoog. Enkel de bruide gom met diens zuster, die de. plaats van de ongestelde bruid innam, alsmede het buurtcoinié. De weinige, blijkbaar toch nog bestaande familieleden, maar voor de buurt niet voldoende be kend, begaven zich te voet naar de kerk. Tijdens de H. Mis zorg de kapelaan Pas dat de bruid thuis kon communiceren. De direct naaste buren, die zich doorgaans toch al buitenge woon verdienstelijk maken met hun zorgen voor de bedlegerige bruid, hadden zich ditmaal eens extra moeite gegeven voor het in terieur van de woning, terwijl anderen voor een passende ver siering van het frontale gedeelte hadden gezorgd. Na 'n goed ont bijt presenteerde zich 't buurt- comité, dat bij monde van de beer J. Klerx de gelukwensen van de hele Hoofdstraat-West aan bood en dit vergezeld deed gaan van een groot aantal cadeaus op allerlei gebied. Stoelen, wollen dekens, lakens, een kachel, een fascomfoor, 'n grote voorraadta- bak enz. De vaste pepermunt-le verancier offreerde een voorraad welke de oudjes weljiooit zullen kunnen verwerken. 2'n voorma lige werkgever liet zich evenmin onbetuigd, evenals een deputatie van diens werknemers. Onnodig te zeggen, dat 't diamanten paar buitengewoon ingenomen was met al deze geschenken, vooral de nieuwe kacnel, welke maar di rect haar capaciteiten moest be wijzen. In de vooravond bracht de jeugddrumband „De Tirolers van St. Bernard" een serenade, waar bij een der leden het bruidspaar feliciteerde. Daarna was 't beurt aan het Kon. Muziekgezelschap Euphonia, dat een muzikale hul de bnicht en bij monde van haar voorzitter, de heer W. v. Nieuw stadt, het diamanten paar geluk wensen aanbood. Intussen had den buurtbewoners de bruid voor het raam doen plaats nemen vanwaar zij de hulde kon in ont vangst nemen. Tot niet geringe verbazing van alle aanwezigen dankte de bruidegom op een bui tengewoon keurige wijze in goed gekozen bewoordingen voor de gebrachte hulde, maar bovenal dankte hij God, dat hij en zijn vrouw dit alles mochten beleven. Met de familie werd het voor de beide oudjes, die er nu geen spijt van hadden dat hun trouwdag toch nog was „ontdekt", daarna nog een gezellig feest. Zaterdag a.s. gaan onze oudjes hun jaarlijks uitstapje maken. De lief hebberij hiervoor is nog niet ver minderd. Wel de bereidverklaring om zijn wagen beschikbaar te stel len. Feitelijk drukten we ons niet heel juist uit, want ontvangt men 'n telefoontje of men meerijdt, dan volgt spontaan een „ja, dat weet je Voor advertenties on abonne menten blijft ons adraa te KAATSHEUVEL Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertentie! tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging an aanmalden nieuwa abonne's aan om bureau toch wel, ik doe altijd mee!" Maar het kost onze „wagenorganisator" uren telefoneren, terwijl de invul ling van de ontvangen „auto-invul kaart" een kwestie van een paar mi nuten is. Als ge dit „Echo-nummer" op tafel krijgt, zit de heer Remme ren nog in spanning te wachten op velen, die jaarlijks meedoen. Maar niemand denkt er aan dat de gehele zaak nog ingedeeld moet worden, dat alle oudjes nog hun kaart moe ten ontvangen, dat de meerijdende autobezitters nog hun indelings kaart moeten krijgen, dat, zo nodig, nog bussen besteld moeten worden, enz. enz. Een boel werk, dat vlot kan gaan als ieder meewerkt. Laten de autobezitters nu eens tonen dat ze iets over hebben om de boel niet te laten stagneren. Kaatsheuvel moet zaterdag a.s. weer met trots op een goed georganiseerde, grote stoet au to-rijdende oudjes kunnen roemen. Dat hangt van u af, autobezitters. Zoekt nu eens geen uitvluchten, maar geeft u direct op. „ASTERIUS" CONCERTEERDE Zondagmiddag gaf de Kon. Ver. Sociëteit Harmonie „Asterius" uit Oisterwijk, onder leiding van haar directeur Joh. Pala, een lunchcon cert in „de Efteling". Mede dank zij het gunstige weer kon Asterius, dat blijk gaf over een goed afgewogen bezetting met een dit oklankgehalte te beschikken, tot een geslaagde uit voering van het in doorsnee lichte programma komen. Een bijzonder woord van compliment voor de heer P. Philippus, die over een behoor lijke dosis technische vaardigheid bleek te beschikken en dit demon streerde in het, overigens ook mu zikaal goed uitgevoerde, Introductie en Tarantella, een compositie van de dirigent. BEL CANTO-NIEUWS De gemengde zangvereniging Bel Canto beschikt sinds donderdag weer over een voorzitter. Na een lang voorzitterloos tijdperk werd in een speciaal daartoe belegde verga dering als zodanig benoemd de heer B. Haanappel, procuratiehouder bij de Amsterdamse Bank alhier. Na z'n installatie door de vice- voorzitter, de heerN. Meijers, bracht de nieuwe voorzitter de leden eerst dank voor het in hem gestelde ver trouwen. Hij vroeg vervolgens de medewerking der leden, o.a. door 'n trouw en regelmatig repetitiebezoek, alsmede vooral voor een grote acti viteit bij het werven van nieuwe leden. Het peil der vereniging is nl. door vermindering van het ledental de laatste jaren dermate bedenke lijk teruggelopen, dat alles in het werk gesteld zal moeten worden om door werving van nieuwe leden zo- vast een gedeelte van het glorietijd perk van vroeger te herwinnen. BUURTFEEST LEO XIII-STRAAT Ter gelegenheid van de gouden bruiloft van het echtpaar de Nijs- v. Rij ze wijk, hield de Leo XlII-str. zaterdag j.l. buurtfeest. Als voor een dergelijk feest de maatstaf geldt: blijde kindergezich ten, plezierige mensen, een tevre den bruidspaar, en buiten verwach ting de medewerking van de weer goden, dan mag de Leo XlII-straat zeer zeker terugzien op een geslaag de zaterdagmiddag met leuke kin derfilmpjes, tractatie voor alle kin deren, wedstrijden voor de kinde ren en groteren, en als klap op de vuurpijl een daverende feestavond voor de gehele buurt. Als rond 7 uur 's avonds de gehe le buurt verzameld was in café „de Steenbakker", stond de feestelijk ge dekte kofietafel gereed. Dat de zeer uitgebreide maaltijd alle eer werd aangedaan, is tevens een compli ment voor hospes v. Berkel. Direct na de koffietafel zorgden het orkest „The Blue Birds" en „de Meco-sisters" al dadelijk voor de juiste stemming. Tijdens het feest werden de prijzen uitgereikt van de 's middags gehouden wedstrijden. Verder was er een vraag- en ant woordspel, grotendeels betrekking hebbend op historische gebeurtenis sen over de Leo XlII-straat, dat bui tengewoon in de smaak viel. Negen deelnemers zagen hun historische kennis met een mooie prijs beloond. Hierna had nog de gratis verloting plaats van een 30-tal door gulle ge vers beschikbaar gestelde prijzen. De gouden bruid, die met haar echt genoot en verdere familie ook aan wezig was, zong voor de microfoon nog een van haar lievelingsliederen en met haar man een duet. Naast de voor ieder beschikbaar gestelde vijf consumpties, waren er nog gebak en hartige hapjes. Al met al een buurtfeest dat de aanwe zigen niet licht zullen vergeten. Het feestcomité, dat al deze feestelijk heden georganiseerd heeft, komt wel een bijzonder woord van lof toe. De tevredenheid uitte zich dan ook met een met plannen om tot de oprich ting van een vaste buurtvereniging te komen, waar men nog wel meer van zal horen. GILDE ST. JAN Het gilde St. Jan behaalde op het bondsconcours te Haarsteeg, waar aan door 107 schutters werd deelge nomen, de volgende plaatsen: 1 H. v. Balkom, 2 Th. Sperber, 5 P. van Nieuwstadt Sr. en 49, C. v. d. Ven. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer A. W M. Vloemans, slaagde te 's Bosch aan de H.T.S. voor het diploma werktuig-bouwkunde. DESK 1Brabantia 1 51 Het DESK-oefenprogramma werd geopend met een thuiswed strijd tegen de amateur eerste klasser Brabantia uit Eindhoven. Wie gedacht zou hebben dat het maar een sloom partijtje zou worden, kwam voor een verras sing te staan, want er werd be hoorlijk snel gespeeld. Voor de rust had Brabantia een technisch overwicht, maar daartegenover stond dat DESK met zeer enthou siast spel diverse keren gevaar lijk het Eindhovense doel belaag de en de Brabantia-doelman had enkele keren Vrouwe Fortuna aan zijn zijde. Bij DESK troffen we doelman Nou wen onder de lat, die slechts twee keer werkelijk behoefde op te treden. Brabantia nam met geluk de leiding, toen een keurig uitge- stompte bal via het lichaam van back Meijer in 't doel verdween. Voor de rust zagen de Dessers geen kans het doel van Brabantia te treffen, al werd dit danig on der vuur genomen. Jammer ge noeg speelde men in deze fase van de strijd te veel over links. Na de rust kwamen de Dessers eerst op toeren en werd Brabantia van de kaart gespeeld. Bij 'n bot sing voor het Brabantia doel raakte Voogd aan het hoofd ge blesseerd en werd vervangen door Dekkers. Even later moest de scheids rechter de Dessers een penalty toekennen, omdat er te zwaar op de man gespeeld werd door de Eindhovenaren. Deze werd in 'n doelpunt omgezet en nu begon 't te marcheren. Binnen korte tijd volgden vier doelpunten, waar van 't laatste voor rekening van de mee opgekomen back v. We zel kwam. Het viel in deze wedstrijd wel op dat er niet getalmd werd met schieten en dat, vooral na rust, het samenspel prima verzorgd was. Met nog oefenwedstrijden voor de boeg tegen De Spechten, The- ole en TSC kan men de resteren de weken rustig experimenteren. GESLAAGD Aan de Nijverheidsschool te Waal wijk slaagden onze dorpsgenoten: A. Mutsaers voor timmeren, Joh. Coomans en Adr. van Noye voor schoenmaken, Mart. IJpelaar voor metselen. K.A.B.-BOUWPLAN Op uitnodiging van een groep ei gen bouwers, komt een bouwcom missie van de Hilvarenbeekse KAB donderdagavond om 8 uur in zaal Vermeulen alhier, om voor belang stellenden een spreekbeurt te hou den over een aantrekkelijk bouw plan, zoals dat de K.A.B. zich voor stelt. Het onderwerp is dan ook, het K.A.B.-bouwplan met risicoverzeke ring, hetgeen inhoudt, dat wanneer een gezinshoofd komt te overlijden, de woning geheel hypotheekvrij komt. Door de medewerking van de Verzekering Concordia en de Cen trale Volksbank, kan dit plan wor den uitgevoerd. Zij, die belang stel len in eigen bouw, of die plannen hebben te gaan bouwen, zullen op deze avond welkom zijn. Laat deze avond niet voorbijgaan. P.V. DE LUCHTBODE Zondag hield de P.V. de Luchtbo de haar wedvlucht vanuit Neufvil- les. Afstand 141 km.; deelname 273 duiven; gelost 8.15 uur, z.w. wind. Aankomst eerste duif 10.4.30. De uitslag is als volgt: A. Beerens 1, 11, 14, 17, 45; C. v. Dongen 2, 48; A. Spapens 3, 13, 61; M. Goutsiers 4, 8, 47; G. IJpelaar 5, 52, 60; A. Aarts 6, 39; K. v. Esch 7, 30, 65; P. Verschuren 9; M. Maas 10, 33, 50; M. v. d. Steen 12; M. v. d. Ven 15, 35, 54; H. v. d. Linden 16, 26, 28; Jos v. Dongen P.n. 18, 20, 40, 51, 53, 56; Chr. v. Gompel 19, 43, 46; M. v. Leeuwen 21, 29; P. v. Gompel 22, 67; A. v. Gompel 23, 62; M. Vera 24; C. de Vries 25; H. Leermakers 27; P. de Jong 31, 49; A. Berendonk 32; P. v. d. Velden 34, 63; Joop Aarts 36, 59; M. v. Onzenoord 37; A. C. v. d. Velden 38; J. de Bresser 41; A. J. v. Dongen 42; J. Damen 44, 64, 66, 68; Fr. Krol 55, 58; C. IJpelaar 57, 69. Overduif; M. Maas. Vandaag (maandag) inmanden voor de vlucht vanuit Dax. Voor de nationale vlucht wordt door de vereniging het inleggeld be taald. SOVJET-SPION OP HETERDAAD BETRAPT. Vrijdag j.l. werd gemeld dat een derde secretaris van de Sovjetambas sade te Washington, zekere Jezjov, de V.S. zal moeten verlaten, omdat hij zich met spionnage had ingelaten. Hij had een Amerikaanse fotograaf overgehaald om, tegen betaling, lucht foto's van Amerikaanse steden te maken. Thans wordt te Washington ver nomen dat de betrokken fotograaf een agent was van de Amerikaanse geheime inlichtingendienst. Deze dienst had namelijk vernomen dat Jezjov op zoek was naar een foto graaf, die vanuit de lucht spionnage- foto's voor hem wilde maken. De agent bood zich aan en werd door Jezjov verscheidene maanden heeft gelijk werd hem op heterdaad op spionnage te betrappen. De federale inlichtingendienst, die Jesjov verscheidene maanden heeft laten schaduwen, beschikt over talrij ke films, waarin de handelingen van de Russische ambassade-secretaris spion zijn vastgelegd. Woensdag middag markt vatte kaas 20 extra belegen volvet 25 varkensworst of sausis 25 harde boerenham 40 paar- denvlees 25 per 100 gram pri ma spek 35 per 500 gram. DE KAASKEIZER (DE ROOY) Laageinde 89-91 Tel. 3118 WAALWIJK Door rijksinkoopbureau erkend. STENCDLWERK LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEBN 200 gr. voor Vraagt onze verkopers

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 8