w/AAlwijkse en LAncjStRAAtse couRAnt BINNEN- EN BUITENLAND Bizondere HUURVERHOGING Belastingontwerp schiet tekort Huidgenezing R U ROL Uw kind weer naar school Last van zenuwen? VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1960 82e JAARGANG No. 67 Fiscale wijzigingen zijn gunstig voor zelfstandigen De regeringsnota inzake de al gemene belastingherziening heeft nog eens bewezen hoezeer de eco nomische ontwikkeling van een land wordt beheerst door 't aan gewende fiscaal regiem. De over heid heeft er in haar nota naar gestreefd de grondslagen van de belastingheffing te verbeteren. Op dit punt heeft zij gefaald. De grondslagen zijn onveranderd en naar wij menen chaotisch geble ven. Temidden van de chaotische principia lagen echter verschil lende knelpunten voor een even wichtige economische ontwikke ling en deze zijn deels weggeno men. Er moge dus reden tol voldoe ning zijn, wij moeten beginnen met vast te stellen dat de rege ring in haar hoofdopdracht is te kort geschoten. Die opdracht be stond uit het ontwerpen van een aantal regels, met behulp waar van op eenvoudiger wijze dan thans de door zakenman en par ticulier te betalen belasting kon worden vastgesteld. Welnu, wor den de wijzigingen in de bestaan- *>cle wetgeving gepast, dan resul teert nog een aantal wetten, die het beeld van een doolhof verto nen. Er is geen sprake van princi piële wijziging, maar van een verder voortschrijden op de weg Die gebluste Zuurbrand zelf; dat gevoel van verlossing; dat wegvallen van üw vrees voor herhaling. Alles dank zij een paar Rennies. van opportunisme, van aanpas sen aan tijdelijk bestaande toe standen. Er wordt immers geen herziening aangeboden maar een nota van wijzigingen. Waarom geen eenheid? Waar blijft het koersen in de richting van een uniform pa troon voor de landen, die in West-Europa samenwerken? Waar blijft het stelsel dat al leen opbrengsten belast en geen schijnwinsten? Het enige werke lijke fundament van de hele be lastingwetgeving bestaat hierin, dat de totale fiscale druk het zelfde moet (kunnen) blijven. Eventuele tariefsverlaging, die er toch wel komen zal, wordt als een verrassing voorbehouden voor de miljoenennota op de der de dinsdag van september. Naar onze mening kan echter bij een herziening van het stel sel 't tarief niet buiten beschou wing blijven, want zodra er een redelijk tarief zou komen, zou 't eveneens mogelijk zijn een reeks uitzonderingen en concessies te doen vervallen. Ook bij de nieu we voorstellen blijft de inko mensbepaling een soort adminis tratieve horden loop met de in- specteur. Daarom verwachten wij van tariefsverlaging geen op zienbarende verlichting. Trou wens, gezien de economische toe stand zal dit ook niet mogelijk zijn. In de sfeer van de inkomsten belasting komen de economische kwetsbare groepen er het beste af bij de wijzigingen. Er worden tal van concessies voorgesteld, waarvan de kleine zelfstandigen kunnen profiteren. Oog voor de middenstand De structuurpolitiek van de regering is er blijkbaar op ge richt naast de groeiende concerns ook aan de middenstand een re delijke kans voor een behoorlijk bestaan te bicden. Zo kan in de toekomst bij overlijden een in de zaak verbolgen winst onbelast blijven tot op het ogenblik dat deze bij de erven zichtbaar wordt. Naar keuze kan echter ook een afrekening plaats vinden tegen een tarief van 20 Op deze wijze wordt het moge lijk ook na een sterfgeval de eco nomische kracht van een bedrijf te behouden. Ook de overdracht van een zaak wordt fiscaal min der angstig. Is de ondernemer die uit de zaak stapt, bereid de over drachtswinst om te zetten in da delijk ingaande periodieke uitke ringen, en bedraagt de kapitaals- waarde daarvan niet meer dan 100.000.dan blijft de over drachtswinst verder onbelast. Zo kan een ondernemer zijn in de zaak gestoken winst dus omzet ten in een pensioen ten gunste van zichzelf, zijn vrouw en kin deren. Een derde concessie aan de kleine ondernemer vinden wij in de mogelijkheid tot verkrijging van investeringsaftrek bij een minimum-investering van 2000 per jaar. Tot heden is een mini male investering van 3000. vereist. In kleine zaken wordt dit bedrag lang niet altijd bereikten juist de kleine man heeft behoef te aan zoveel mogelijk fiscale te gemoetkoming. Aftrek voor werkende vrouw Tenslotte moeten wij nog eni ge aandacht geven aan de voor stellen voor aftrek van de wer kende gehuwde vrouw. Haar in komen wordt bij dat van de man gevoegd. In wezen betaalt de vrouw dus over de top van het inkomen belasting, die zeer hoog is en de lust tot werken beneemt. In de toekomst mag van 't eind- inkomen van het echtpaar 4.50 voor elke dag, dat de vrouw ten minste 3/> uur werkt, worden afgetrokken. Werkt zij in een ar beidsweek in totaal tenminste 18 uren, dan mag zij voor li dagen aftrek rekenen. In veel kleine zaken werkt de vrouw mee. Zij zal moeten aanto nen dat zij aan de voorwaarden voldoet. Hoe, dat zal de jurispru dentie ons vermoedelijk moeten leren, want dat is niet steeds een voudig. Hoe het zij, eindelijk zul len nijvere zakenmensen, waar van man en vrouw samen het in komen op tafel brengen, daar ook fiscaal enig zoet van sma ken. Het maximum is weliswaar op 1000.gesteld, maar een paar honderd gulden belasting zijn gauw bespaard. IJoewcl de gewijzigde belas tingvoorstellen geen reden geven tot uitbundige vreugde, brengen zij toch een drukverlichting in die hoek van het economisch le ven, waar deze het meest nood zakelijk is. Mogen zij daarom zo spoedig mogelijk worden aan vaard. BINNENLAND BANKEN ÉÉNS PER MAAND OP ZATERDAG DICHT Met ingang van september zul len de handelsbanken elke derde zaterdag van de maand voor het publiek gesloten zijn. Dit hangt samen met de geleidelijke invoe ring van de vijfdaagse werkweek. Het bestuur van de Nederland se Bankiersvereniging erkent in zijn verklaring, waarin het deze regeling meedeelt, dat sluiting der kantoren op zaterdag onge rief voor de cliënten met zich brengt. Maar het spreekt de hoop uit, dat het publiek in het alge meen begrip zal hebben voor de ze regeling en doet een beroep op de cliënten hun transacties zo veel mogelijk op de andere da gen van de week af te wikkelen. Er zijn utizonderingsbepalin- gen van beperkte omvang ont worpen voor de banken te Am sterdam en Rotterdam in ver band met 't scheepvaartverkeer. Ook de kantoren die zich uitslui tend met 't wisselen van vreemd geld bezighouden, blijven open. Voor dit jaar zijn de sluitingsda ta 17 september, 15 oktober, 19 november en 17 december. „KAREL DOORMAN" OP REIS Het vliegkampschip „Karei Doorman" zal na zijn bezoek aan Japan in de eerste helft van sep tember zijn reis via het zuidelijk deel van de Stille Oceaan vervol gen, waarbij een bezoek aan Auckland in Nieuw-Zeeland zal worden ingelast. Het smaldeel zal op de terugreis van Japan dus niet meer in Nederlands Nieuw- Guinea komen. Van Auckland gaat de tocht via Kaap Hoorn naar enkele ha vens in Zuid-Amerika. De sche llen worden midden december in Nederland terug verwacht. Het zijn buiten de „Karei Doorman" de onderzeeboot jagers „Gronin gen en „Limburg". „ZUIDERKRUIS" HAALT SPIJTOPTANTEN Het regeringsschip „Zuider kruis" zal eind september op de terugweg van Australië opnieuw de Indonesische havens Tand jong Priok en Socrabaja aandoen om spijtoptanten aan boord te nemen. De Nederlandse regering had al vóór het opzeggen van de diplomatieke betrekkingen door Indonesië in Djakarta 'gevraagd of het schip langs zou mogen ko men. Het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken heeft nu laten weten, dat er geen bezwa ren zijn. CUBA WIJST PROTEST VAN NEDERLAND AF De Cubaanse regering heeft de nota van de Nederlandse rege ring over de onrechtmatige maat regelen legen de Shell-raffinade- rij van de hand gewezen. De re gering in Den Haag beraadt izch lhans over de verder te nemen stappen. ZOONTJE VERDRONKEN VAN OMROEPSTER AGEETH SCHERPHUIS Maandagmorgen is in een zij tak van het Noordzeekanaal bij Bruynzecrs Deurenfabriek de ruim anderhalf jarige Egbert An- toine de Wolff verdronken, hel enige zoontje van televisie-om- roepstcr Agceth Scherphuis (me vrouw A. de Wolff-Scherphuis). Het kind was omstreeks half ell door zijn moeder vermist. Ze ging met een dienstbode naar de jongen zoeken, maar het was de echtgenote van de heer Wout Bruynzeel die het stoffelijk over schot heeft gevonden. Ageeth Scherphuis verblijft enige tijd in 't huis van de heer Wout Bruyn zeel, totdat zij haar nieuwe wo ning in Westzaan kan betrekken. De GGD heeft ruim twee uur kunstmatige ademhaling op het kind toegepast, maar de pogin gen bleven tevergeefs. Ongeveer een jaar geleden heeft Ageeth Scherphuis haar man verloren, toen deze bij een ongeluk met 'n straaljager 0111 het leven kwam. Op 30 september 1959 is de heer J. C. de Wolff, vlieger-luitenant ter zee tweede klas, in de Noord zee verdronken bij een mislukte start met een Seahawk-straalja ger van de „Karei Doorman". Puistjes verdrogen door Purol-poeder LOOPJONGEN (UIT BREDA) MET GELD NAAR POLITIE Zaterdagmorgen vroeg heeft een Bredase loopjongen (de 18- jarige P. P. J.) zich bij de politie in Assen gemeld uit spijt over de ontvreemding van 11.000. Hij was donderdagmorgen met de 11.000.die hij naar het Bredase stationspostkantoor had moeten brengen, verdwenen. 'I'oen hij werd' aangehouden had hij nog tien mille over. On geveer 1000 gulden had hij don derdag en vrijdag opgemaakt. In Amsterdam kocht hij onder meer nieuwe kleren en '11 brom fiets. De politie in Breda had al eerder op het spoorstation zijn fiets aangetroffen. Vorig jaar was de jongen na 't behalen van het Mulo-diploma in dienst getreden van de firma waar hij 1111 werkzaam is. Zijn werkgever was nogal verbaasd over wat er is gebeurd. De jongen was de afgelopen maanden regelmatig naar 't post kantoor geweest, soms met gro tere bedragen; hij was nog nooit eerder met de politie in aanra king geweest. DUITSE AUTO RAMT NEDER LANDSE TWEE DODEN Op Rijksweg 11 bij Ede zijn maandag twee personen omgeko men en vijf ernstig gewond bij een botsing tussen een Neder landse en een Duitse personen auto. Twee van de gewonden ver keerden maandagavond in le vensgevaar. Het ongeluk gebeurde, toen de bestuurder van de Nederlandse auto, de 51-jarige Rotterdammer G. v. d. E., die met 5 passagiers op weg was naar Ede, op de rijks weg wilde keren om de afrit naar deze plaats in te rijden. Hij was de zijweg abusievelijk voorbijge reden en wilde, op aanwijzing van zijn zuster, die uitgestapt was, via de middenberm keren. Waarschijnlijk heeft zij de snel heid van de naderende Duitse au to onderschat en haar broer het leken gegeven om terug te rijden. De Duitse auto ramde 't voer tuig, dat zich midden op de weg bevond in volle vaart in de flank. Beide auto's sloegen over de kop en belandden ernstig beschadigd in de middenberm, lie heer v. d. E. en zijn 83-jarige moeder wer den gedood. De andere familiele den, mcj. A. v. d. E. en het veer tienjarige dochtertje van mevr. S. v. d. E. en de 13-jarige zoon van de familie Ouweridijk in Ede werden ernstig gewond. Mej. v. d. E. verkeert nog in levensgevaar. De bestuurder van de Duitse au to, de heer J. Aling uit Gelsen- kirchen en de heer G. Bertholt uit Essen, die naast hem had ge zeten, werden ernstig gewond. De laatstgenoemde verkeert even eens nog in levensgevaar. LOTING ZWEMWEDSTRIJDEN IN ROME De loting voor de olympische zwemwedstrijden te Rome heeft tot gevolg, dat onze landgenote Cockie Gas.telaars op de 100 111. vjrije slag in de tweede serie zal moeten zwemmen. Haar grootste tegenstandster in deze serie is de Australische Dawn Eraser, de voornaamste kandidate voor de gouden medaille. Zestien zwem sters met de beste tijden komen van de series in de halve finales, die in twee series van acht wor den verzwommen. Op de 400 111. vrije slag komen de acht zwemsters met de beste tijden van de series ineens in de fmale. Tineke Lagerbcrg krijgt in de eerste serie als voornaamste tegenstandster de wereldberoem de Amerikaanse Chris von Saltza en de Duifse Gisela Weiss. In de tweede serie zal Corrie Schimmel het onder meer moeten opnemen legen het Australische fenomeen Iisa Konrads en de Franse Caro lyn House. Op de 200 ni. schoolslag zullen ook de acht snelste zwemsters van de series ineens in de finale komen. Grctta Kok komt in de derde serie onder meer uit tegen de Duitse wereldrecordhoudster Wiltrud Urselmann. Ada den Haan heeft minder grote tegen standsiers in de Amerikaanse Ann Warner en de Australische Jane Hogan. Voor de 100 m. vlinderslag en - 100 m. rugolag is ook vastge steld, dat uit de series ineens de acht finalisten zullen komen. Op de vlinderslag moet Atie Voorbij in de derde serie o.m. zwemmen tegen de Amerikaanse Carolyn Wood Marianne Heemskerk zal in de volgende (de laatste) serie onder meer de Duitse Baerbel Fuhrmann als tegenstandster Bij de heren zijn Ronnie Kroon en Jan Bouwman resp. in de der de en vierde serie ingedeeld. Van de 53 deelnemers komen er 24 in de halve finales, die in drie se ries worden verzwommen. Van de 44 deelnemers op de 200 111. schoolslag, bij wie Wieger Men- sonides, komen er 16 in de halve finales (2 series). Ook op de vlin derslag (met Bert Sitters en Ger- rit Korteweg) gaat men van de series naar de halve finales (in 2 series). Voor de 100 m. rugslag geldt eenzelfde regeling. Jan Jiskoot is op dit nummer de enige Neder landse vertegenwoordiger. NATIONALE TREKPAARDEN TENTOONSTELLING De jaarlijkse grote tentoon stelling van de Koninklijke Vere niging „Het" Nederlandse Trek paard" wordt dit jaar gehouden op 13 en 14 september a.s. en vindt traditiegetrouw weer plaats in de Veemarktliallen en op het daarbij liggende demonstratieter rein te 's-Hertogenbosch. In vergelijking met vorige ja ren zal dit jaar de feestelijkheid en de demonstratie een zo moge lijk nog luisterrijker karakter dragen. De eigenlijke tentoon stelling en de keuringen zullen bovendien uitgebreider zijn, om dat nog méér paarden dan ooit tevoren werden aangegeven. Zo zal op deze nationale show onze Nederlandse trekpaardfokkerij met pl.rn. 500 elite-dieren verte genwoordigd zijn. De toestand in de landbouw dwingt de boer tol scherp reke nen 0111 na te gaan hoe hij zijn bedrijf zo rendabel mogelijk kan leiden. Rationalisatie, besparing en bezuiniging is daarbij het de vies. Uit vergelijkende proeven is bij herhaling gebleken, dat op ve le bedrijven in 011s land 't paard de meest voordelige krachtbron is. Bovendien kan het, door de fokkerij, nog voor een belangrij ke neveninkomste zorg dragen. Maar dan moet het een goed paard d.w.z. een stamboek- paard zijn. Daarom wordt de rationele trekpaardfokkerij in stamboek- verband met grote toewijding be oefend. Wat op dit terrein werd bereikt, loont de Koninklijke Vereniging op 13 en 14 septem ber a.s. in 's-Hertogenbosch. Tevens wordt gedurende deze beide dagen een expositie van moderen machines en werktui gen voor paardengebruik georga- In verband met het aanbrengen van verbeteringen aan een woning bestaan er ook nu nog, na de laatste lijk ingevoerde huurverhoging van 20%, afzonderlijke bepalingen. Voorop stellen wij dat het bij het aanbrengen van verbeteringen moet gaan om voorzieningen waardoor het woongerief of de gebruikswaarde is gestegen, b.v. door het aanbrengen van een vaste wastafel, doch niet om voorzieningen die nodig zijn voor de instandhouding van het perceel, b.v. door het vernieuwen van het dak. Ook stellen wij voorop, dat het burgerlijk wetboek niet toelaat verbe teringen aan te brengen, tegen de wil van de huurder in. Indien een verbetering is aange bracht tussen 9 mei 1940 en 1 janu ari 1951 en de huurprijs op grond deze aangebrachte verbeteringen is verhoogd, vervalt deze verhoging 13 jaren nadat de verbetering is tot stand gekomen. VAN 13 TOT 10 Is die verbetering aangebracht tus sen 1 januari 1951 en 1 januari 1954 Op verzoek van de verhuurder kan de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid dan echter laatstbe doelde huurprijs alsnog herzien. DE NIEUWE REGEL Met ingang van 1 april 1960 geldt echter een geheel andere rege ling, deze komt op het volgende neer. Wanneer op of na 1 april 1960 in een pand verbeteringen worden aan gebracht, dan is een verhoging van de huurprijs niet meer afhankelijk van de kosten van verbetering, d.w.z. dat de verhoging niet langer gesteld wordt op een percentage van de ver- beteringskosten. Volgens de nieuwe regeling zal een verhoging van de huurprijs bij verbetering van een pand afhankelijk zijn van de huur prijs van vergelijkbare woningen. Indien de huurprijs van vergelijkbare panden hoger ligt dan de huurprijs van het inmiddels verbeterde pand kan de huurprijs worden opgetrok ken tot de huurprijs van vergelijkba re panden. Als bv. iemand vier woningen ver huurt, waarvan drie zijn voorzien Laat het de ogen sparen met een BRIL van VAN MAAREN BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN DEN BOSCH TILBURG - BREDA en is op grond hiervan de huurprijs verhoogd, dan vervalt de huurverho ging niet 13, maar 10 jaren nadat de verbetering is tot stand gekomen. Is de verbetering aangebracht tus sen 1 januari 1954 en 1 augustus '57 dan geldt wederom dezelfde bepa ling als hierboven is vermeld voor de aangebrachte verbeteringen tussen 9 mei 1940 en 1 januari 1951. In het tijdvak van 1 augustus 1957 tot 1 april 1960 was bij het aan brengen van verbeteringen weer een tijdelijke verhoging gedurende 13 ja ren toegestaan. Deze verhoging is ge steld op 10% van de totale voor re kening van de verhuurder komende kosten van verbetering. Indien ech ter de verbeteringen zijn aangebracht in vooroorlogse woningen, is in het algemeen de verhoging slechts toe gestaan over de kosten van verbete ring, verminderd met een bepaald be drag. Dit bedrag houdt verband met een destijds op de verhuurder rusten de verplichting tot storting van een gedeelte van de huuropbrengst op het Grootboek Woningverbetering Na verloop van de hiervoor ge noemde termijn van 10 of 13 jaren vervalt dus de extra bijdrage van de huurder en wordt de huurprijs der halve automatisch verlaagd tot die, welke zou hebben gegolden indien geen verbeteringen zouden zijn aan gebracht. van centrale verwarming en dan zijn verhuurd voor 70. - per maand per woning, en de woning waarin geen centrale verwarming aanwezig was, een huurprijs heeft van 63. - per maand, dan mag de verhuurder, de huurprijs van die woning 11a aan leg van de centrale verwarming in overeenstemming brengen met die van de drie andere woningen, zodat ook voor deze woning de huurprijs 70. - zal gaan bedragen. Deze verhoging is dan niet meer verbon den aan een bepaalde termijn. NIET DE 20% Deze nieuwe regeling geldt niet indien de verbeteringen in vóór 5 mei 1945 gebouwde woningen worden aangebracht met het oog op de opheffing van gebreken, welke de bewoonbaarheid ernstig schaden. Dat wil dus zeggen, dat indien de huurverhoging van 20% voor een woning is teniet gedaan door de huuradviescommissie omdat de wo ning ernstig gebreken vertoonde, de bijzondere huurverhoging niet mag worden berekend, omdat het in dat geval niet meer gaat om aangebrach te verbeteringen, maar om opheffing van de verwaarlozing van het pand, dus van onvoldoende onderhoud. (Nadruk verboden) niseerd. Op de tweede dag der tentoonstelling wordt met een aantal van deze werktuigen, on- des deskundige toelichting, gede monstreerd. Zowel van de zijde van handel en industrie als van de fokkers en gebruikers van paarden be staat hiervoor een grote belang stelling. BUBTENLAND KONGOLESE REGERING TREKT ALLE EISEN IN Patrice Loemoemba heeft zijn eisen aan de UNO ingetrokken, nadat in de Veiligheidsraad ver reweg de meeste afgevaardigden hun vertrouwen hadden uitge sproken in het beleid van secre- tris-generaal Hammarskjöld. »I)e Konkolese premier toonde zich zelfs „zeer voldaan" over het de bat in de Veiligheidsraad, of schoon de raad aan Hammars kjöld geen nieuwe richtlijnen gaf. Rusland, dat een voorstel had in gediend voor het zenden van een commissie van toezicht, trok dit voorstel in, toen bleek, dat het met grote meerderheid van stem men zou worden verworpen. Premier Tsjombe van Katan ga, die zich door het debat in de Veiligheidsraad kennelijk voelt gesterkt, is begonnen met de or ganisatie van het verzet tegen Loemoemba in heel Kongo. Hij deed een beroep op het Kongole se leger 0111 Loemoemba af te zet ten. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen PEKING LAAKT MOSKOU Rood China is een nieuw-e he vige ruzie met de Sovjet-Unie be ginnen, ditmaal naar aanleiding van de Kongol-crisis. Een hoofd artikel in het officiële dagblad van de Chinese communistische partij veroordeelde in felle be woordingen de resolutie, die de Veiligheidsraad in de nacht van 13 op 14 juli aannam. De Russi sche afgevaardigde stemde ook voor die resolutie. Het hoofdarti kel herinnert daar vanzelfspre kend niet in zoveel woorden aan, maar het maakt heel duidelijk, dat China de grootste minachting heeft voor de Russische houding. CHINA KAN HET ZONDER RUSSEN De Chinese plaatsvervangende minister-president Li Foe-Tsjoen schrijft in een artikel in het Pe- kingse partijblad „De rode ba nier" dat de Chinese communis ten er volledig van overtuigd zijn dat zij China op eigen kracht tot een groot rijk socialistisch land kunnen maken. Dit is mogelijk, aldus Li, „om dat het beleid van de communis tische partij de algemene waar heden van het Marxisme-Leninis- lVWL/riu AtuUulUü lUyjyJ Oi-C ü/\nivu/liiu liu. UI De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per weck per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 041602621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167- 2002. Telegram-adres „Echo" Rennies - het wondermiddel dat U niet missen kunt en... dat U nooit meer missen wilt, als U de heerlijke werking eenmaal ondervonden hebt. Weifel niet - koop 'n pakje Rennies, steek er altijd een paar bij U. En zo gewapend gaat ge blij en onbe zorgd aan iedere maaltijd, eenvoudig of méér uitgebreid. Bij de geringste aanwij zing of de hevigste aanval van overtollig maagzuur, helpen Rennies U uit de brand, doven ze Uw pijnen op staande voet. 'n Ze gen en 'n uitkomst - zo'n paar Rennies bij de hand... Hul<fxulv»rhold Huldge*ondh«7d Vughteritr. 25 Markt 32 Nwe. Glnnekenstr. 23 urö :.-jj —o..

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1