De Echo van het Zuiden WAALWIJK HHMW veRwiel's Uit die Langstraat School tassen Schoolétuis schooltassen Diplomatentassen Schrijfmappen leöeRWARenhuis *>r VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1960 82e JAARGANG No. 67 Drunen Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak. Het gilde Jong Nederland uit Drunen werd nationaal kampioen De Poorters van het gilde Jong Nederland uit Drunen werden op het nationaal toernooi, hetwelk te Vught werd gehouden, no. 1. Zij moesten hiervoor de strijd aanbinden tegen 9 andere ven dels uit geheel Nederland, zijnde de beste uit ieder diocees. Bij dit gehouden kamp werd specia e aandacht besteed aan de goede kampvaardigheid, de goede geest, sport en spel en het creatie! zijn. Drunen, die nr. 1 werd, werd di rect gevolgd door Valkenburg en als nr. 3 kwam Beek en Donk. Het zestal uit Drunen bestond uit Bertus Melis, Tony v. d. Ho ven, Kees Lambrechts, Antoon y. Rooij en Frans Smits. De vendeF leider was Jan Pulles. Dat er hij het behalen van dit nationale kampioenschap bij het gilde in Drunen en bij de gehele Drunen- se jeugdbeweging vreugde heers te, spreekt van zelf. Film-agenda. Zaterdag 27 aug. 8 uur: „Herodes de genaaeloze", 18 jaar. Zondag 28 aug 6.15 a..: „Herodes de genadeloze 18 jaai. 4.15 en 8.30 uur: „De man die verdwijnen moest", 14 jaar. Woensdag 31 aug. 8 uur: „Mada me Butterfly", alle leeftijden. Zondag 28 aug. 2 u.: Jeugdfilm „Ali Baba en de 40 rovers Filmjournaal Elshout Vlijmen ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 27 en zondag 28 aug. Arts I)r. Langemeijer. Apotheek Geers. Drogisterij MIOCH Haarsteeg Sprang Sprang-Capelle Expositie werken Gerard Gerrits Van 3 t.m. 18 sept. a.s. zal in het koetshuis van het kasteel Zuidewijn aan de Hogevaart een expositie van werken van de in 1959 overleden kunstschilder Ge rard Gerrits worden gehouden. Deze tentoonstelling is tot stand gekomen door een samenwerking tussen mevrouw de Boy van Zui- dewijn-v. d. Does de Willebois en het gemeentebestuur van Sprang- Capelle, Deze tentoonstelling zal op za terdag 3 sept. om 4 uur door bur gemeester van Prooijen worden geopend. Daarna zal door de heer van Dungen, parlementaire re dacteur van het ANP en vriend van de overledene, een inleiding worden gehouden. In verband met de beperkte plaatsruimte is deze opening alleen toegankelijk voor genodigden. CHRISTELIJKE LANDBOU W-HUISHOUDSCHOOL. Geertruidenberg N. H. KERK WAALWIJK Zondag 28 augustus 1960 10 uur: Ds. W. L. Jens uit Utrecht. N. H. KERK BESOIJEN Zondag 28 augustus 1960 10 uur v.m. en G.30 uur n.m.: Cand. Klasener te Delft. In beide diensten extra collecte voor het kerkeraadsfonds. N. H. KERK BAARDWIJK Zondag 28 augustus 1960 9 uur v.m. Ds. C. B. Schuurman. GEREFORMEERDE KERK Zondag 28 augustus 1960 Willem van Oranje College: 9.30 en 3 uur: Ds. A. Bolwijn van Werkendam. De kerkeraad van de Geref. Kerk van Waalwijk heeft de na volgende dubbeltallen gesteld: Voor ouderling: de heren P. de Hoop en J. P. Rebel. Voor diaken: de heren B. van Dongen en J. Sijens. Verkiezing zondagmorgen 4 september om 11 uur. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK WAALWIJK Zaterdags: 10.00 u.—17.00 u. Zondags: 12.00 u.13.00 u. ST. CLEMENSHOF. Operatie Tévé-Biljart. Vorig bedrag 52.50 M. v. G. Waalwijk 25.— G. v. H. 10.- Ondcrstaand volgen de namen der geslaagden, waarbij nog kan worden opgemerkt dat de best geslaagde met gemiddeld 9 't di ploma wist te behalen, terwijl de laagst geklasseerde gemiddeld 7 heeft behaald. 1. J. A. Korteweg, Waalwijk, Modeleren. 2. P. A. Akkermans, Waspik, onderwerkafdeling. 3. A. J. M. v. d. Ven, Tilburg modeleren. 4. A. J. v. d. Akker, Berlicum, onderwerkafdeling. 5. P. J. A. v. Gooi, Kaatsheuvel, schoenstikken. 6. P. Rekkers, Waspik, schoenstikken. 7. N. G. M. Leijtens, Drunen siiijc' 8. P. F. schoenstikken. 9. J. Th. Ligtvoet, Kaatsheuvel, onderwerkafdeling. 10. F. M. Klerkx, Berlicum, onderwerkafdeling. 11. A. Damen, Kaatsheuvel, snijden. snijden. P. Fijneman, Raamsdonk, ïaar Jongens boven 10 ia; Wiel; 2 Fr. v. Delft; 3 87.50 De óók in Acte-, Document en Reizigerstassen 6 pnt. jaar: 9 pnt. 7 pnt. ALLE TIMTUR-CANDIDATEN SLAAGDEN VOOR PRACTIJK- DIPLOMA VAKOPLEIDING Na de reeds eerder afgelegde theoretische examens werden aan het einde van de practijkexamens woensdagavond de uitslagen be kend gemaakt en kon de voorzit ter van de examencommissie, de heer Rechters, alle elf candidaten feliciteren met het behalen van het „einddiploma Leerlingenstel sel van de Stichting Vakoplei ding Schoenindustrie". Na een kort openingswoord van de heer Rechters, waarin hij de jongelui er op wees dat zij nu niet moesten denken volleerd te zijn, doch dat zij thans de basis hebben gelegd waarop nog vele jaren kan worden verder gestu deerd om zich te bekwamen tot eerste klas vakmensen en /of lei dende figuren in de schoenindus trie, kwamen de geslaagden naar voren en werden door de heer Klijberg en vervolgens door de heer Rechters gefeliciteerd met 't behaalde succes. Onder het genot van een ver frissing werd daarna door de heer Klijberg, directeur, 'n woord van felicitatie uitgesproken, waarbij hij de geslaagden opwekte voort te gaan op de ingeslagen weg om in het leven een zo hoog mogelij ke trap te bereiken, waartoe een ieder de gelegenheid krijgt. De heer Klijberg dankte ver volgens de heren commissieleden en in het bijzonder de heer Rech ters, alsmede de chefs van de di verse afdelingen, die gedurende twee jaren zich grote moeite heb ben getroost om deze jongelui hun vakbekwaamheid bij te bren- gen. Daar de diploma-uitreiking eerst later kan plaats hebben, stelde de heer Klijberg een offici ële avond in het verschiet, waar hij behalve de ouders der geslaag den en de chefs der betreffende afdelingen ook de examencom missie voor zover mogelijk aan wezig zal zijn, terwijl met de ge slaagden nog een reis zal worden ondernomen naar Rotterdam, waar o.a. de havens zullen wor den bezichtigd. Tot slot kreeg de heer Hoeve- naars het woord, die de geslaag den namens de chefs gelukwens te met de behaalde resultaten en de heer Klijberg dankte voor de waarderende woorden tot hen ge sproken. VAKANTIEJEUGDWERK De zeepkistenraces en het rol schaatsen voor meisjes voor ge heel Waalwijk, welke de vorige week zaterdag in het kader van het vakantiejeugdwerk waren ge pland, maar wegens het slechte weer moesten worden afgelast, zullen nu morgen om 2.30 uur op de rolschaatsbaan aan de Bern- hardstraat worden gehouden. Het grote kampvuur, waarmee het vakantiejeugdwerk op dins dag 30 aug. a.s. zou worden be sloten, zal geen doorgang vinden. In plaats daarvan zal op woens dag 31 aug. 's avonds om 8 uur op het Raadhuisplein een slotbijeen komst worden gehouden, welke door burgemeester Teijssen zal worden geopend. Tijdens deze bijeenkomst zullen ook de prij zen aan de diverse winnaars en winnaressen worden uitgereikt. Verder zal er een openlucht-bios coopvoorstelling voor de jeugd worden gegeven. In het kader van de actie „Vacantieyreugd voor Waalwijks jeugd" werden voor het Centrum op vrijdag 19 en maandag 22 aug. de büitendagen jongens gehou den. Onder uitstekende weersomr standigheden hebben ca. 90 jon gens in de duinen achter de Ach terste Hoeve naar hartelust kun nen spelen en kunnen deelnemen aan onderlinge wedstrijden, uitslagen zijn: 19 aug. Jongens tot 9 jaar: le pr. Bert v. d. Gouw 9 pnt. 2e pr. Ton de Graaff 8 pnt. 3e pr. Lambert Mombers 7 pnt. Jongens van 9 jaar en ouder: le pr. Peter Schocmans 9 pnt. 2e pr. Eduard Freijen 8 pnt. 3e pr. Peter de Haan 22 aug. Jongens tot 9 le pr. Max ten Dam 2e pr. Mafcel Hendriks 3e pr. Wim Jozef v. Delft 6 pnt. Jongens van 9 jaar en ouder: le pr. Johnny Schoemans 11 pnt. 2e pr. Peter "Schoemans 7 pnt. 3e pr. Cleméns Heus 6 pnt. De prijzen zullen op 31 aug. a.v. worden uitgereikt. VOORWEDSTRIJDEN ATLE TIEK St. ANTONIUSPAROCHIE In het kader van het vakantie jeugdwerk zijn ook in de St. An- toniusparochie de voorwedstrij den atletiek gehouden, welke de onderstaande resultaten oplever den. Deze winnaars en winnares sen zullen morgen deelnemen aan de Olympische finale en met de kandidaten uit de andere paro chies strijden om de hoogste „Olympische" eer. Jongens 11 jaar en ouder. 60 m. hardlopen: 1 K. v. Delft; 2 W. v. Onzenoort; 3 B. v. d. Bool. Estafette: K. v. Delft, W. van Onzenoort, B. v. d. Bool en H. v. Vliet. Hoogspringen: 1 A. v. d. Broek 2 T. Hesselbcrth; 3 W. v. Onzen- Vèrspringen: 1 K. v. Delft; 2 1. Hesselberth; 3 W. v. Onzenoort. Jongens 6 t.m. 10 jaar. 60 m. hardlopen: 1 F. Verha ren; 2 1). Schuwer; 3 J Verharen. Estafette: F. Verharen I). Schuwer, J. Verharen en A. Lcij- ten. Hoogspringen: 1 T. de Pefter; 2 J. Sleenhoff3 J. Toorop. Verspringen: 1 T. de Pefter; 2 T. Schomaker; 3 J. Toorop. Meisjes 11 jaar en ouder. 60 m. hardlopen: 1 N. v. d. Bool; 2 N. Hurkinans. Hoogspringen: 1 N. v. d. Bool: Verspringen: 1 N. v. d. Bool. Meisjes 6 t.m. 10 jaar. 60 m. hardlopen: 1 D. Smits; 2 A. v. d. Acker; 3 L. v. d. Breu- Estafette: D. Smits, A. v. d. Acker, L. v. d. Breugel en B. v. d. Acker. VOORWEDSTRIJDEN ATLE TIEK WAALWIJK CENTRUM Ook in Waalwijk-Centrum zijn de voorwedstriidengehouden 1 T. v. d. L. v. Hel- voirt. Verspringen: Jongens t.m. 10 jaar: 1. Harry Hol 1 mans; 2. Jan v. Helvoirt; Jongens boven 10 jaar: 1. Fr. v. Delft; 2. P. Schoemans; L. v. Helvoirt. RWB—Sarto. Zondag a.s. speelt het le elftal een oefenwedstrijd tegen de ster ke Tilburgse 2e klasser Sarto. Dit kan een zeer interessante krachtmeting worden, daar deze wedstrijd voor RWB de generale repetitie is voor het a.s. seizoen. De nieuwe competitie begint n.l. voor Besoijen reeds op zon dag 4 sept. a.s. en wel met een thuiswedstrijd tegen RKC. De spelers die a.s. zondag te- een Sarto in het veld komen, zul len zich dus van hun beste kant laten zien om zodoende wederom voldoende zelfvertrouwen te krij gen. Het vorig seizoen heeft be wezen dat dit een van de voor naamste factoren is voor het be halen van succes. Wij twijfelen er daarom niet aan dat RWB er voor zal weten te zorgen, dat de liefhebbers die zondag naar het RWB-terrein komen, van hun bezoek allerminst spijt zullen hebben. Aanvang half drie. De reserves gaan zaterdag naar Kaatsheuvel om daar DESK 2 I partij te geven. Dit is evenzeer een nuttige oefening, waarvan we hopen dat RWB werkelijk goed voor de dag zal komen. Deze wedstrijd begint om 5 u. voor de grote Olympische finale van morgen. Voor deze finale plaatsten zich voor 't Centrum: Estafette jongens boven 10 jaar: P. Schoemans, Fr. v. De lit, Ge rard v. d. Hoek en T. v. d. Wiel. 60 m. hardlopen: Jongens t.m. 10 jaar: 1 Jan van Helvoirt; 2 Ton v. d. Steen; 3 Jo ke Bouman. Jongens hoven 10 jaar: 1 Fr. van Delft; 2 P. Schoemans; L L van Helvoirt. Hoogspringen: Jongens t.m. 10 jaar: 1 Jan van Helvoirt. BURGERLIJKE STAND Geboorten Yvonne "H M dv A M Vloemans- v Kempen; Johnny F E zv L Ja cobs-van der Pal; Hendrikus A A G zv L v d Heuvel-SnoerenAn tonius J zv P J Heijmans-Maas; Wilhelmina R dv G de Vink- Baunv, Josephus F zv J F Gol- lard-Kipping; Monique C A dv W J Stokwieldcr-Stallen; Jan zv J T Prooi-Valk; Maria A W dv J C v d Brock-Vorstenbosch; Willem P K zv K H A Verstecg-v Mierlo; Anita E M dv W J M Damen- Staal; Adrianus J J zv A J E v Bladel-v d Ven. Overlijden: Josephus L Bossers 45 jaar al hier. Huwelijksaangiften: Adrianus J Vermeer 31 jaar en M E A v Dijk 23 jaar beiden al hier; Adrianus L M Pcetcrs 24 jaar te Tilburg en Elisabeth G M v Gelder 25 jaar alhier. Huwelijken Cornelis A J Hobbelen 35 jaar en Everdina A F M Dumoulin 27 jaar beiden alhier; Gerardus AM 'Leijtens 23 jaar alhier en EUy M Jansen 19 jaar te Rotterdam; Ar- noldus J T Janssen Daalen 19 jaar en Elisabeth A Blom 20 jaar „HERODES, DE GENADELOZE" Dit filmische bijbelse spektakelstuk speelt zich af vlak vóór de geboorte van Christus judea zucht onder het tyrannieke bestuur van koning Herodes de Grote, wiens pres tige echter wordt bedreigd door de val van Antonius, de Romeinse gezagsdrager met wie Herodes een bondgenootschap had ge sloten. Om zijn macht te redden zoekt hij nu toenadering tot de grote Romeinse „co ming man" Octavianus. Voordat Herodes echter naar het Romeinse kamp vertrekt, geeft hij Aron, een van zijn trouwe aan hangers, bevel om zijn vrouw Miriam te doden, indien hij niet van zijn tocht mocht terugkeren. Herodes wordt namelijk ver teerd door een obsederende-ziekelijke ja- louzie die langzaam zijn verstand onder mijnt Aron voert dit bevel echter niet uit, wanneer het bericht komt dat Herodes door Octavianus gevangen is genomen. Als He- VJUÖY"»»'— O"*-» rodes dan echter onverwacht terugkeert is zijn wraak hevig. In zijn waanzin laat Hc- rodes Aron, zijn vrouw Miriam en haar broer ter dood brengen. Zijn monsterachtig heid bereikt het hoogtepunt wanneer dan op een dag de drie Wijzen uit het Oosten bij hem komen die op zoek zijn naar de nieu we koning van Judea. Daarna volgt dan de monstrueuze kindermoord van Bethlehem. De hoofdrollen in deze film worden ver tolkt door Edmund Purdom, Massimo Gi- rotti, Sylvia Lopez, Sandra Milo en Elena Zareschi. Zaterdag om 8 u. en zondag om b.15 uur. Toegang 18 jaar. „DE MAN DIE VERDWIJNEN MOEST" De meester van de thriller, Alfred Hhdy cock, geeft in deze film weer het bewijs van zijn groot meesterschap met een ver haal dat van het begin tot het einde de aandacht gevangen houdt.Het is een bijzon der knap verhaal van spionage en contra spionage, waarvan wij u de intrige niet willen verraden. De hoofdrollen worden vertolkt door Cary Grant, Eve Marie Saint en James Mason. Een film die voor honderd percent de ontspanning schenkt die u zoekt. Zondag om 3.45 en 8.30 uur. Toegang 14 jaar. „MADAME BUTTERFLY". In haar woensdagavond-cyclus brengt de Hoge Braken ditmaal de verfilming van de beroemde opera Madame Butterfly van Puccini, waarin de dramatische liefdesge schiedenis van de Amerikaanse zeeofficier Pinkerton en het Japanse meisje Cio-Cio- San wordt verhaald. Het verhaal is onge twijfeld bij iedere operaliefhebber voldoen de bekend. In deze Italiaanse film worden de Japanse rollen door Japanse filmspelers vertolkt. De begeleidende muziek is na tuurlijk die van Puccini's onsterfelijke opera. Er wordt gezongen door Giuseppe Cam- pora, Anne Maria Canali en Orietta Mos- cucci. Het orkest en het koor zijn dat van de Opera van Rome. Woensdag 8uur. Toegang alle leeftijden. „ALI BABA EN DE 40 ROVERS" Voor de jeugd is er zondagmiddag het legendarische verhaal van Ali Baba en de 40 rovers, een verhaal dat zich afspeelt in het mysterieuze Bagdad. Het is het verhaal van „Sesam, open u", vol strijd, avontuur en romantiek. Een film, waarmee de jeugd zich uitstekend zal amuseren. In de hoofd rollen Maria Mantez, John Hall en Turhan Bey. Toegang alle leeftijden. AFSCHEID KAPELAAN LENTJES In verband met zijn benoeming tot kape laan te Geldrop werd kapelaan Lentjes zon dagavond gehuldigd door de diverse jeugd verenigingen in het Parochiehuis. Des mor gens heeft hij vanaf de preekstoel afscheid genomen van alle parochianen en hen be dankt voor de wijze waarop hij in de 4 ja ren met allen mocht samenwerken. 's-Avonds werden hem door verschillen de sprekers woorden van dank toegesproken en mocht hij diverse cadeaus in ontvangst nemen. Ook de jeugdfanfare was aanwezig om hem een muzikaal afscheid te brengen. Ook de zeereerw. heer pastoor bracht ka pelaan Lentjes dank voor alles wat hij ge daan heeft. In zijn dankwoord zeide de kapelaan node weg te gaan, maar dankte allen, met wie hij mocht samenwerken en voor de at tenties welke hij mocht ontvangen. Hij hoopte dat zijn opvolger zijn werk zou voortzetten tot heil van de jeugd van Els- hout. VOOR DE JEUGD VACANTIEVREUGD Onder het motto „Voor de Jeugd Va-, canticvrcugd" werd in de afgelopen week een sportweek georganiseerd, welke in alle opzichten geslaagd mag heten. De week werd geopend met een vlieger wedstrijd waar prijzen beschikbaar werden gesteld voor de mooiste en beste vliegers. Dinsdags werd een orientatierit gehou den zowel voor de oudere als voor de klei nere jeugd. Er was een rit uitgestippeld waarbij verschillende opdrachten moesten worden uitgevoerd. Op woensdag werd er een verkeerswed- strijd gehouden waaraan 50 kinderen deel namen. Voor vrijdag stond er een viswedstrijd op het programma, in het kanaal te Drunen. Hoewel de vangst niet groot was, de span ning was er wel. De week werd besloten met volksspelen voor alle kinderen. Diverse attracties wa ren aanwezig en de jeugd kon dan volop genieten van de diverse spelen en menig prijsje werd verdiend. Het is een geslaagde vacantieweek ge weest en een woord van dank aan de orga nisatoren is dan ook zeker op zijn plaats. Laten we hopen dat zo'n sportweek tel- kenjare moge terugkeren. WEDVLUCHT ORLEANS. Doorverschillende liefhebbers van de Post duivenvereniging De Zwaluw werd deelge-. nomen aan Nationaal Orleans. De wind was ditmaal voor Vlijmen niet gunstig. Door de zuidenwind werden de duiven langs de kuststreek gedreven, waardoor de meeste duiven uit het Noorden kwamen, uit de ver keerde richting, waardoor een grotere af stand werd afgelegd. De eerste Vlijmense duif, van H. de Vaan, werd gedraaid om 12-40-15 uur, op afstand 484.400 m, welke zijn derbyprijs toch wel zal verdienen; 12.50 de tweede duif en rond 1 uur waren 10 duiven gedraaid. Toen volgden de anderen met lange tussenpozen en de prijzen waren 's avonds nog niet verdiend; om de 4 dui ven prijs. Wedvlucht late jongen. Zondag 28 aug. wedvlucht met jonge duiven en oude duiven vanuit Duffel. Inkor- ven vrijdagavond van 18.30 tot 20 uur. Kampioenschap jonge duiven. De laatste vlucht Orleans was voor 15 Vlijmense liefhebbers spannend wat betreft het eerste kampioenschap jonge duiven. De liefhebber R. v. Esdonk werd de grote overwinnaar, die W. van Vugt met 2 pun ten verschil klopte. De jonge duif is van zijn vader, B. van Esdonk, de grote kampioen van de oudé duiven, die met zijn bekende Kiep voor het tweede achtereenvolgende jaar duif-kam pioen werd. De jonge duif is ras van de Kiep. KERMIS. De Vlijmense kermis behoort weer tot 't verleden. De kermis-exploitanten maakten goede zaken; eveneens de kasteleins. JAARVERGADERING VLIJMENSE BOYS. In café Peijnenburg-Boom hield de Vlij mense Boys haar jaarvergadering. De op komst was zeer groot. De voorzitter de heer P. deKroon heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de ere-voorzitter de heer van de Meerendonk, en de geestelijke adviseur Kapelaan Odekerk, die voor het eerst de jaarvergadering bijwoonde. Hierna gaf de secretaris de heer J. van Baardwijk een keurig verzorgd jaarverslag, waarna de penningmeester, de heer M. Libregts, een keurig overzicht gaf van de inkomsten en uitgaven, welke met een batig saldo sloot. Een kascommissie werd benoemd, waarin zitting kregen J. van Engelen, P. Lubben en ten Westeinde. Als lid werd aangenomen de heer H. van Overdijk, oud-lid, die de laatste jaren voor Wilhelmina den Bosch uitkwam. De aftredende bestuursleden wer den weer benoemd, daar er geen tegen- candidaten waren ingediend. Hierna volgde de rondvraag, waar druk gebruik van werd gemaakt. De ere-voorzitter sprak een op wekkend woord tot de leden en de geeste lijk adviseur sprak hartelijke woorden. De voorzitter dankte tot 6lot voor deze gezel lige vergadering. Ook dankte hij al dege nen die het afgelopen seizoen hun mede werking voor de Vlijmense Boys hadden verleend. De Boys zullen dit jaar op twee velden spelen. Op het terrein op de Bossche sveg zullen de junioren, het derde, het vier de en vijfde elftal spelen, terwijl op het ter rein achter café Peijnenburg-Boom zullen spelen het eerste en tweede elftal. VOETBAL. Vlijmense Boys speelt a.s. zondag te Waalwijk tegen RKC de beslissende wed strijd in het Zilveren Schoentoumooi. Te gen WSC speelden de Vlijmens Boys een goede wedstrijd. Met dezelfde wilskracht i6 weer succes mogelijk. werd geen enkele wanklank gehoord, al blijven er toch altijd nog jongelui die allea als een grap beschouwen. Zo werd dins dagavond een van onze oudste dorpsge noten het slachtoffer van zo'n grap. Toen hij na sluiting van de café's huiswaarts keerde, werd hem door een per rijwiel passerende kermisvierder zijn hoed van het hoofd gerukt en meegenomen, zonder hem nadien terug te geven. Vanzelfsprekend is de betrokken persoon ten zeerste ontriefd en mocht iemand inlichtingen over deze Tel. 3071, Grotestr. 327, Waalwijk Voetbal. Het le elftal van de R.K.V.V. Haarsteeg is door het bestuur van de v.v. Nieuwkuijk uitgenodigd om komende zondag aldaar bij gelegenheid van de opening van het nieu-. we speelterrein, de openingswedstrijd te komen spelen tegen 't le elftal van Nieuw kuijk. Dit is zeer zeker een vererende uit-, nodiging, die dan ook gaarne is aanvaard, temeer nog nu in de op handen zijnde com petitie Haarsteeg en Nieuwkuijk elkaar twee keer zullen ontmoeten en het dus al een krachtmeting kan worden. Het 2e en het 3e elftal gaan naar Am- merzoden om in een vriendschappelijke ontmoeting uit te komen tegen het 2e en 3e elftal van Jan van Arckel. KERMIS. Kermis 1960 behoort weer tot het ver leden; vier dagen werden de zorgen aan de kant gezet en stelde bijna iedereen zich in op het maken van vreugde en plezier. Zaterdagmiddag j.l. werd de kermis geopend door de Kon. Harmonie St. Ce cilia, die traditiegetrouw een muzikale wan deling door het dorp maakte en de mensen op de been bracht. Zondag na de Hoogmis was er in bijna ieder café matinée, die veel bezoekers trokken. Dank zij de ideale weersomstandigheden was ook het bezoek van buiten zeer groot en zowel de kermis vermakelijkheden als de diverse dansgele genheden maakten goede zaken. Naar wij vernemen is alles zeer rustig verlopen en hoed (geletterd L.V.) kunnen geven, kan hij zich tot schrijver dezes wenden. DOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Winkelman alhier wordt a.s. zaterdag en zondag waargeno men door dokter van Tuyn te Kaatsheuvel, Rozenstraat 48, telef. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 28 AUGUSTUS 1960. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds.'J. C. de Bie van Aalst. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. Wouters var Dordrecht. UITSTAPJE. Begunstigd döor schitterend weer maak ten de leden van de Chr. Gemengde Zang vereniging Looft den Heere j.l. woensdag het jaarlijkse uitstapje, waarvoor ditmaal Zuid-Limburg was uitgekozen. Met een confortabele bus van Mulders-Sars werd de tocht om ruim 7 uur aangevangen en ging liet via Tilburg, alwaar de directeur dhr. P. Christ en zijn echtgenote werden afge haald en Eindhoven naar Roermond, waar koffiegedronken werd. In vrolijke stemming ging 't daarna naar Valkenburg, waar enige uren aangenaam werden doorgebracht en verschillende bezienswaardigheden werden bezocht. Vervolgens werd een tocht ge maakt door de mooiste streek van Limburg, Klein Zwitserland en werd een bezoek ge bracht aan de florellenkwekerij van de Ned. Heide Mij., waarna in de richting Maas tricht werd gereden en de Amerikaanse begraafplaats te Margraten werd bezocht. Te Maastricht werd in hotel Modern een goed verzorgde warme maaltijd genuttigd en enige tijd doorgebracht met winkelen, een bezoek aan de St. Servatius enz., waar-, na te ca. half acht de thuisreis werd aan vaard en het gezelschap na Roermond en Eindhoven te hebben aangedaan, te mid dernacht voldaan weer hier arriveerde. Aan de Chr. Landbouw-Huishoudschool te Sprang-Capelle hebben de volgende be noemingen plaats gevonden tot lerares in de naaldvakken mej. J. v. Vulpen uit Leer dam en mej. E. A. Snellenberg uit Velp; tot leraar gymnastiek de heer G. Mohr uit Ze venbergen. y De leerlingen van de dagschool worden allen op dinsdag 30 aug. om 2 uur op school verwacht. De leerlingen van de avondcursus worden op maandag 5 sept. a.s. om 7 uur op school verwacht. De middagcursus naaien kan wegens plaatsgebrek per september niet beginnen. Na ingebruikneming van de nieuwe school zal dit nader worden bezien. De leerlingen die zich hiervoor hebben opgegeven, wor den allen op de avondcursussen verwacht. De spreekuren van de directrice zijn vastgesteld op elke maandagavond van 7 - 8 uur en elke dinsdagmiddag van 3-4 uur. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op woensdag 31 augustus a.s., des avonds half 8, in het ge meentehuis. Te behandelen zaken 1. Goedkeuring van de notulen van de vergaderingen van 28 juni en 6 juli 1960. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het aanvaarden van een schenking van de Stedelijke Godshuizen ten behoeve van de aanschaffing van een klok kenspel in de gemeentetoren, met preadvies en ontwerp besluit. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de uitbreiding van het onder punt 3 bedoelde klokkenspel, met pre advies en begrotingswijziging. 5. Voorstel tot wijziging van de begro ting dienst 1960 wegens subsidie in de ver hoogde restauratiekosten der Hervormde Kerk, met memorie van toelichting. 6. Voorstel tot het verlenen van mede werking ingevolge artikel 72 LO wet 1920, in verband met de beschikbaarstelling van een leslokaal aan de R.K. meisjesschool met preadvies, ontwerp besluit en begrotings wijziging. 7. Voorstel tot wijziging van de instruct tie voor de gemeente-geneesheer belast met de armenpraktijk, met preadvies en ont werp besluit. 8. Voorstel tot verkoop van een strook je bouwgrond aa n de N.V. PNEM voor de bouw van een garage, met preadvies en ontwerp besluit. Grol.itraat 264 WAALWIJK De grootste sortering 9. Reclames hondenbelasting. 10. Rondvraag. f? LEDERWAREN T.l 2967 car. brt. gem. h.s. 45 29 1.55 7 100 26 3.84 16 86 37 2.32 7 105 11 9.54 34 250 10 25 72 75 29 2.58 14 83 26 3.19 13 100 37 2.70 13 150 11 13.63 35 169 10 16.90 54 NEDERLAAGTOURNOOI „ONS GENOEGEN. Het nederlaagtournooi dat dc B.V. Ons Genoegen (Jac. Passier) ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan organiseert, werd voortgezet niet een wedstrijd Ons Gcnoe-. gen I tegen 't Zwaantje I. Tot aan dc laat ste partij hadden de jongens van v. Bracht nog een aanzienlijke voorsprong, n.l. 72 car., doch in de laatste partij, tussen G. Roomer van O.G. en P. v. Huiten van 't Zwaantje, trok eerstgenoemde zo gewel dig van leer, dat dc voorsprong werd om gezet in een achterstand van 't Zwaantje van 9 car. G. Roomer maakte zijn partij 250 car. uit in 10 beurten, met een gem. van 25 en een h.s. van 72. De uitslagen waren Ons Genoegen I W. Herman B. Pulles J. Philippart J. Passier G. Roomer 't Zwaantje I A. Verhoeven J. Klerks A. Smit M. van Bracht P. v. Huiten Op zaterdag 27 aug. a.s. wordt het tour- nooi voortgezet met een wedstrijd: Ons Genoegen I - Nooit Volleerd I. Maandag 29 aug. volgt dan de wedstrijd Ons Genoegen II - Nooit Volleerd II, terwijl het tournooi zaterdag 3 sept. a.s. wordt gesloten met een wedstrijd van Ons Ge noegen tegen dc B.V. DES uit Haarsteeg, waarna de prijsuitreiking volgt. HANDBAL. Toto-liefhebbers geeft u op bij de Waal- wijkse Handbalver. Tachos, de club met de meeste service. Nu Koning Voetbal Nederland weer re geert zijn er iedere zondag weer vele dui zenden die met meer dan gewone belang stelling de sportuitslagen volgen. Dat zijn dan diegenen die zich reeds aanmeldden bij een bepaalde vereniging om mee te kunnen spelen in de KNVB-toto. Doch altijd zijn er nog mensen die door bepaalde omstandig heden nog niet in de gelegenheid waren zich op te geven. De geluksvogels. Want de Handbalver. Tachos biedt hun de unieke kans dit alsnog te doen, tegen prachtige voorwaarden. Zij behoeven zich alleen maar aan te melden, formulieren worden dan ge haald en gebracht. Mooier kan het toch niet. Men kan zich opgeven bij een van on derstaande adressen: Coubertinstr. 9 (Bloe- menoord), Grotestraat 288, Pieter Vrecde- straat 22. U steunt daarmee bovendien het Ned. Handbalverbond en Waalwijks sterkst groeiende vereniging, n.l. de R.K.H.V. Ta chos.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9