wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt WAALWIJK fcmcmf venwiel's 70* School tassen Mej. W, J. Zijlmans neemt afscheid van ondiiwijs LeöeRWARenhuis WEEKREKLAME van 2 t/m 8 september De Verenigde Waalwijkse Slagers 100 gr. ONTBIJTSPEK 100 gr. PEKELVLEES VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1960 83e JAARGANG No. 69 ST. CLEMENSHOF Tévé-biljart Op verzoek van een paar toe komstige bewoners van St. Cle- menshof zullen we onze inschrij ving nog niet afsluiten, om dege nen die daartoe lust gevoelen, nog in de gelegenheid te stellen hun bijdrage (groot of klein) te leveren. „Och", zeiden ze ons, „we zou-' den toch zo graag een televisie toestel hebben, dat kan ons toch zoveel verstrooiing brengen; een biljart is mooi, maar een tévé is toch 't voornaamste". Wie helpt mee deze mensen 'n televisietoestel te schenken, waar alle bewoners van kunnen genie ten? Vorig bedrag 87.50 Wié volgt? 25.— Schoenfabriek Anita Waalwijk 25. Totaal 137.50 NATIONAAL MUSEUM VOOR DE SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE De officiële opening van 't Na tionaal Museum voor de Schoen en Lederindustrie, Grotestr. 148 te Waalwijk, zal plaats hebben op dinsdag 4 oktober des voor middags te 10.30 uur door de Edelachtb. heer J. L. M. Teijssen, burgemeester van Waalwijk. ANTOINETTE BLOM ZINGT IN WAALWIJK Zaterdag 24 september a.s. zal er een kerkconcert worden gege ven in de Herv. Kerk a. d. Haven. Onze oud-stadgenote Antoinet te Blom is het die aan dit concert als soliste haar medewerking ver leent. Als organist zal wederom aan wezig zijn de bekende organist Feike Asina. De koorzang wordt verzorgd door vier koren uit de omtrek (tesamen ongeveer 150 leden). Nadere bijzonderheden om trent dit concert zuilen tz.t. nog in dit blad bekend gemaakt wor den. zo groot is, is men begonnen met een tweede groep, n.l. de Br. Eve- rardustroep. Ook de welpen zul len een tweede horde krijgen, doch hier is het nog wachten op enkele goede leidsters. De groep telt dus momenteel twee troepen, n.l. do Pius XÏI-troep, waarin de rio nenujzijn opgenomen onder leiding van hopman de Graauw, de Br. Everardustroep o.l.v. hop man J. L. Bekkers en een welpen- horde onder leiding van Akela N. van Loon. Zeer zeker een prach tig resultaat voor een groep, die nu anderhalf jaar bestaat. PR//IA GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR EERSTE STEENLEGGING BLOKHUT PIUS XII-GROEP A.s. zaterdag zal de eerste steenlegging plaats vinden voor de bouw van de blokhut van de Pius XII-groep uit de St. Antoni- usparochie. De blokhut, gelegen aan het Broederspadje achter het kapelletje aan de Kloosterweg, zal het „woningnoodprobleem", welk heerst in deze parochie voor de jeugd, voor een belang rijk deel oplossen. J.l. zaterdag heeft de Pius XII- groep weer een belangrijke stap vooruit gedaan. Aangezien de be langstelling voor het spel van verkennen in genoemde parochie óók in Acte-, Document en Reizigerstassen De twee troepen en de horde moeten nu samen met een klein lokaaltje doen op de zolder van de meisjesschool in de Crispijn- straat. Het zal dus een grote stap vooruit zijn, wanneer zij hun prachtige blokhut in bezit mogen nemen, wat naar men hoopt, niet lang meer zal duren. De eerste steenlegging zal plaats vinden morgenmiddag om half drie. HEEL BAARDWIJK OP DE FILM! In het kader van een door ver enigingsorganisaties mogelijk ge maakte landelijke filmactie laat de v.v. Baardwijk in Baardwijk een plaatselijke film, vervaardi gen. Deze film zal niet alleen het karakteristieke (historische pun ten, winkels, bedrijven e.d.) van de plaats laten zien, doch ook de mensen, want het oog van de ca mera wordt in het bijzonder op de inwoners gericht. Bij de vertoning van de film in het komend winterseizoen zal men daardoor z'n familie, beken den. kinderen en... zichzelf eens op het witte doek kunnen zien, hetgeen ongetwijfeld een aparte bekoring heeft. Om plaats en inwoners te fil men, rijdt er donderdag 8 septem ber een opnamewagen in de plaats rond. Zo mogelijk zal de film ook een volledig beeld van het plaat selijk verenigingsleven geven, 42 jaar in onderwijs werkzaam geweest Na 42 jaar in het onderwijs werkzaam te zijn geweest, heeft mej. W. J. Zijlmans wegens ge zondheidsredenen ontslag moe ten aanvragen als onderwijzeres aan de St. Theresiaschool alhier met ingang van 1 sept. j.l. Voor mej. Zijlmans, die met hart en ziel aan het onderwijs verknocht was en zich daarvoor ook geheel inzette, is deze ont slagaanvrage een heel moeilijke en zware stap geweest. Zij was reeds anderhalf jaar op ziektever lof en in die tijd heeft zij altijd nog gehoopt haar werk nog weer eens te kunnen hervatten. Deze wens is helaas niet in vervulling kunnen gaan; op medisch advies heeft mej. Zijlmans tot ontslag aanvrage moeten besluiten. Mej. Zijlmans is sinds 1 juli 1922 aan de St. Theresiaschool verbonden geweest, na daarvoor eerst vier jaar in Langeweg bij Zevenbergen in het onderwijs werkzaam te zijn geweest. Twee jaar geleden heeft zij aan de St. Theresiaschool onder zeer grote belangstelling haar 40-jarig on- derwijsjubileum mogen vieren. Van de 38 jaar welke mej. Zijl mans aan de Theresiaschool ver bonden is geweest, heeft zij meer dan 25 jaar de vijfde klas gehad. Hoeveel leerlingen in die 38 Waalwijkse jaren door de han den van mej. Zijlmans zijn ge gaan, is niet precies te zeggen, maar het zijn er vele honderden geweest en zeer velen zullen dan ook met dankbaarheid en erken telijkheid terugdenken aan „de klas van juffrouw Zijlmans", zo als nu ook de scheidende onder wijzeres met vreugde, dankbaar heid en ook met weemoed uiter aard terugdenkt aan de vele voor bije schooljaren. Het afscheid van mej. Zijlmans wordt een afscheid in alle stilte. „Een officieel afscheid zou wer- welijk te veel voor me zijn en daarom doe ik het maar zo. Wel zou ik via een enkel regeltje in de krant gaarne mijn heel harte lijke dank willen brengen aan ou ders, leerlingen en oud-leerlingen voor hun medewerking en war me belangstelling in de voorbije jaren. Een bijzonder warme groet en mijn allerbeste wensen zou ik willen doen toekomen aan al mijn oud-leerlingen die elders op de wereld een nieuw vaderland en een nieuw bestaan hebben ge vonden." Aan dit verzoek hebben wij uiteraard gaarne voldaan. Ter gelegenheid van het af scheid van mej. Zijlmans zal he denmorgen in de parochiekerk van St. Jan een H. Mis van dank baarheid worden opgedragen. waarvoor er een optocht wordt gehouden, welke om 18 uur op gesteld wordt op het Plein pavil joen v.v. Baardwijk terwijl na af loop hiervan in 't Gemeenschaps huis geluidsopnamen voor de film plaats vinden. De initiatiefnemers bewijzen met het laten maken van de film de Baard wij kse gemeenschap wel een grote dienst. Men moet al een heel enge blik hebben om niet te beseffen welk een waarde vol historisch document de film later zal zijn. Het ligt dan ook in de lijn der verwachtingen dat ook daarom iedereen zijn medewerking, als deze gevraagd wordt, zal verle nen, opdat de film zo volledig mogelijk wordt. Niet alleen om het in latere ja ren eens voor zichzelf, doch iii 't bijzonder voor de kinderen en 't nageslacht mogelijk te maken 'n blik in het verleden te werpen. Met spanning wordt in Baard wijk de opnamedag tegemoet ge zien, welke voor de inwoners wel een heel bijzondere belooft te worden. De ouders wordt verzocht hun kinderen er op attent te maken, niet met de opnamewagen mee te lopen, daar dit het werk van de cameramensen stoort en boven dien gevaar oplevert voor 't ver keer. GEMEENTERAAD WAALWIJK Nagekomen pre-adviezen Geldlening 240.450.met N-V. Bank voor Ned. Gemeenten B. en w. stellen voor een geld lening te sluiten met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te 's-Gravenhage groot 240.405.—. Deze geldlening wordt aange boden voor de definitieve finan ciering van de grond-, bouw- en bijkomende kosten van de tweede industriehal ten behoeve van de NV. Stahl Chemische Industrieën alhier, waarvoor de raad bij be sluit van 27 mei 1900 een krediet voteerde tot 't genoemde bedrag. B. en w. stellen voor om ook deze geldlening voor het boven omschreven doel te accepteren, behoudens goedkeuring door ge deputeerde staten van Noord- Brabant. Uitbreiding Mariaschool In de vergaderingen van 30 de cember 1958, van 8 oktober 1958 en van 30 december 1959 heeft de raad aan 't r.k. kerkbestuur van de Sl. Clcinensparochie alhier, als zodanig vormende 't bestuur van de Mariaschool, Loeffstraat 72b alhier, de gevraagde mede werking verleend voor de aan bouw van een zesde klaslokaal aan het bestaande schoolgebouw, voor de aanleg van een nieuwe speelplaats en van een centrale verwarmingsinstallatie. De inspecteur van het lager on derwies is blijkens zijn schrijven van 1 aug. 1960 van oordeel, dat de voorgenomen uitbreiding aan vaardbaar is te noemen en dat de kostenraming tot een totaalbe drag van 85.051 aannemelijk is. In verband hiermede stellen b. en w. thans voor, het terzake be nodigde krediet ad 85.051 be schikbaar te stellen. Tenslotte delen b. en w. nog mede, dat getracht zal worden de voor deze uitbreiding vereiste rijksgoedkeuring op korte ter mijn te verwerven, terwijl zij de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zullen verzoe ken de verkrijging van de terzake benodigde vaste financierings middelen spoedig te willen be werkstelligen. WEDEROM 35-JARIG JUBILEUM BIJ „TIMTUR". In de eindeloze rij van Timtur-ju- bilarissen was het ditmaal de heer C. van Beek uit Kaatsheuvel die op dinsdag 30 augustus 't feit herdacht dat hij 35 jaren bij Timtur werk zaam was. De huldiging van deze jubilaris, die vergezeld van zijn echtgenote aan zijn woning werd afgehaald, vond plaats in de fraaie Timtur-cantine, waar het voltallig personeel van de afdelingen schifterij en snijderij, in welke laatste afdeling de jubilaris werkzaam is, zijn opwachting maakte. Onder het genot van de gebruike lijke tractatie werd de heer van Beek toegesproken door de heer H. Sleen- hof, die de jubilaris complimenteerde met dit 35-jarig dienstjubileum, na mens de beide afdelingen hartelijke gelukwensen uitsprak en het een groot genoegen noemde op deze dag de daad bij het woord te kunnen voe gen en namens alle collegae een toe passelijk cadeau mocht aanbieden in de vorm van een doublé horloge-band alsmede een bloemstukje voor mevr. van Beek. Na een korte pauze sprak de ju bilaris 'n kort dankwoord tot zijn col legae voor het aangeboden cadeau en sprak de hoop uit met zijn 40-jarig jubileum weer op dezelfde prettige wijze te mogen bijeenkomen, waarna alle aanwezigen de gelegenheid kre gen de jubilaris en mevrouw de hand te drukken. Vervolgens werden de heer en me vrouw van Beek ontvangen op het privékantoor, waar behalve de direc tie ook aanwezig waren bedrijfslei ding, staf en chefs van de beide bo vengenoemde afdelingen. De heer Klijberg opende deze bij eenkomst met 'n huldigingstoespraak, waarbij hij de heer van Beek compli menteerde met dit langdurig dienst verband en daarbij memoreerde dat de jubilaris in zijn loopbaan bij Tim tur vrijwel alle werkzaamheden in de snijderij heeft verricht en dit steeds tot volle tevredenheid van zijn supe rieuren deed. „Het is mij dan ook een groot genoegen", aldus de heer Klijberg, „U op deze gedenkwaardige dag, als blijk van onze waardering een gouden armband-horloge te kun nen aanbieden,alsmede een cadeau onder couvert. De heer Klijberg sprak tevens de hoop uit dat de jubilaris de 13 jaren die hem nog scheiden van de pensioengerechtigde leeftijd op dezelfde wijze Timtur zal blijven die nen en dat hij in de beste gezondheid zijn 40-jarig jubileum zal mogen vieren. Spreker liet mevrouw van Beek in de vreugde delen door haar een boe ket anjers aan te bieden. Na het ronddienen van de ere- wijn en het uitbrengen van een toast op de jubilaris en mevrouw, kreeg de heer Hoevenaars, chef van de snij derij, het woord, die zich aansloot bij de woorden van de heer Klijberg en zijn waardering uitsprakvoor het feit dat de heer van Beek steeds zijn werk met grote opgewektheid verrichtte, waarbij hij hoopte nog vele jaren met de jubilaris te mogen samenwerken. Nadat de glazen nog enkele malen werden gevuld, sprak de heer v. Beek zijn dankwoord tot de directie voor de aangeboden cadeaux en herhaalde de door de vorige sprekers geuite wens over 5 jaren wederom in een even prettige zitting bijeen te mogen zijn, waarna de geannimeerde bijeen komst werd besloten. „E.M.M." WAALWIJK WON OOK TE HERPT Op de hanen van de handboog schuttel, „Ons Genoegen", Herpt, is zondag het derde en laatste concours van de Langstraatse Bond van Handboogschulterijen gehouden. De uitslag van dit con cours is als volgt: le zestallen: 1 EMM Waalwijk 618 pnt. :_2 Claudius Civilis Haar steeg 587 pnt.; 3 De Wetszonen Drunen 563 pnt.; 4 Ons Genoegen Herpt 472 pnt.; 5 Van Knop tot Bloem Haarsteeg 465 pnt. 2e zestallen: 1 EMM Waalwijk 521 pnt.; 2 Van Knop tot Bloem Haarsteeg 381 pnt.; 3 De Wetszo nen Drunen 188 pnt. Personele prijzen: 1 C. v. Herpt (EMM) 46 pnt.; 2 N. v. Bladel 4 x 7 (de Wetszonen)3 M. v. Bracht (EMM) 43 pnt.; 4 Q. v. d. Hoven (EMM) 2 x 5; 5 W. Walk (Clau dius Civilis) 42 pnt. (10). De uitslagen van de drie con- couren in 1960 was: le zestallen: 1 EMM Waalwijk 2206 pnt.; 2 Claudius Civilis uit Haarsteeg 2103 pnt.; 3 De Wets zonen Drunen 2013 pnt.; 4 Ons Genoegen Herpt 1173 pnt.; 5 Van Knop tot Bloem Haarsteeg 1669 punten. 2e zestallen: 1 EMiM Waalwijk 1857 pnt.; 2 Van Knop tot Bloem Het gaat niet om het winnen maar om het meedoen! Dat is het schone en nobele devies ivaaronder ook de 17de Olympische Spelen in Rome worden gehouden; een devies dat sommigen tranen in de ogen en een brok in de keel heeft doen krijgen, maar bij anderen daar entegen enig vriendelijk wantrouwen heeft gewekt. En dit laatste niet ten onrechte, want mocht men bij de ope ning van de Spelen al wat sceptisch staan tegenover de praktische kant van dit roerende en broederlijke mot to, de ervaring van een week heeft overduidelijk aangetoond dat deze Olympische gedachte inderdaad te groot is voor ons kleine en jaloerse mensen. Het gaat in Rome in feite wel degelijk om het winnen en niet in de eerste plaats om het gezamen lijk en in vriendschap 'en verdraag zaamheid beoefenen van de sport. De medailles zijn wel degelijk het mid delpunt en niet de sport en de spor tiviteit. Evenals u heb ik via de televisie getuige kunnen zijn van een aantal Olympische ontmoetingen en daar bij opnieuw moeten vaststellen dat Pierre de Coubertin toch wel een groot en heel kinderlijk geloof en vertrouwen in de eerlijkheid 'en spor tiviteit van de mensen gehad moet hebben. Gelukkig voor hem dat hij niet meer kan zien hoezeer hij zich heeft vergist. Zo heb ik o.a. de twee de helft van de voetbalwedstrijd Ita lië - Groot-Brittannië gezien. Er werden daarin pogingen gedaan om tot voetbal te komen, maar dat lukte niet zo best, want daarnaast werd met zoveel fervente toewijding rugby gespeeld en geworsteld, dat er ogen blikken waren dat eigenlijk niemand de bal miste. Het blijven „meedoen" mag in zon geval een prestatie van de bovenste plank worden genoemd, want het bezit van de bal opende tel kenmale meer kansen op het zieken huis dan op een dotlpunt. Bij het waterpolo vraagt men zich af hoe het kan dat er bij elke wedstrijd geen vijf of zes man verdrinken. Ook krijgt men de indruk dat de televisiecame ra's eigenlijk verkeerd staan opge steld, want het merendeel van het spel speelt zich kennelijk onder wa ter af. Bij het wielrennen gaat ook op de Olympische Spelen het „zwie pen" even vrolijk verder en de Olym pische geest kwam tot volle bloei in een onfrisse kiftpartij rond de finale van de 100 meter vrije slag heren, waarbij de Amerikaanse heer Max Ritter zich op een formidabele wijze heeft geblameerd. Trouwensonze eigen meneer Pagano schijnt er ook zo heel veel niet van te begrijpen, want tijdens de wegwedstrijd over 175 km, gaf hij als zijn mening te kennen dat men renners die een of meer ronden zijn achter geraakt, maar uit de strijd moest nemen, terwille van de overzichtelijkheid van de course. Het betrof hier een jongen uit Irak, die twee ronden was ach ter geraakt omdat hij niet zoveel ver stand heeft van wielrennen als de wegbonken uit het westen. Maar toch hield die knaap vol en dat stempelt hem tot een Olympisch deelnemer bij uitstek. De heer Pagano is daar nog niet achter en ziet natuurlijk liever dat dergelijke mensen uit de strijd geno men worden, gewend als hij is aan het verschijnsel dat de vervelende en verwende westerse wegvedettes met een komedianten-gezicht van de fiets stappen, zodra ze merken dat er niets meer te winnen valt. Het meest sportieve gebaar kwam - hoe kan het anders, beste mensen! - van een Rus. Na een schermwed- strijd tussen een Rus en een Ameri kaan kende de scheidsrechter, die dichter bij Rusland woont dan bij Amerika, de zege aan de Rus toe. Voordat het publiek echter van deze belachelijke beslissing bekomen was, stapte de Rus naar het uitslagenbord en veranderde de uitslag eigenhan dig. Als enig commentaar wil ik hierop zeggen: ik heb nog enkele lidmaatschapskaarten van de rode broederschap, laat u alsnog inschrij ven, want Rusland bedriegt niemand- Als Kroestsjef merkt dat Eisenhower gelijk heeft, valt hij gewoon z'n eigen land binnen. Zo is Rusland! Tot zover dan de Olympische Spe lendie zoveel amateurs door de koek doen. De rest dat zijn nou ja ook amateurs natuurlijk. Ze zijn namelijk vreselijk fel op de amateur bepalingen bij de Olympische Spelen. Het heeft er nog om gehangen of de Duitse estafette-kanoploeg wel de gouden medaille zou krijgen. Die jongens hadden van de charmante Wiltrud Urselmann namelijk allemaal een fikse pakkerd gehad. Zegt een van die jongens, na weer bijgekomen te zijn: „Nou, dat was me meer dan 100 Mark waard!" Komt direct een van de vele beroepsspionnen op die jongens af: „Zo jongens, wie-wat-en -hoe met die honderd Mark, steek de handjes maar eens op!" Enfin, een heleboel trammelant met de Fina, de Fifa en de Miva en zo, maar hoe die Duitsers ook protesteerden, ze moesten 'm teruggeven, die kus. Al leen „staatskussen" zijn geoorloofd en daarom hebben de Russen dan ook een speciale „kus-equipe" meege bracht, die de hele dag niets anders doet dan de Russische winnaars en winnaressen in naam van de Sowjet- Unie een kus op het voorhoofd druk ken in de vorm van een ster. Ik heb dus nog enkele lidmaat schapskaarten! Haarsteeg 1165 pnt.; 3 De Wets zonen Drunen 961 pnt. Hoogste schutter le zestallen: C v. Herpt (EMM) 412 pnt. Hoogste schutter 2e zestallen: J. Hombergen (EMM) 359 pnt. Na afloop werden door de voor zitter, de heer M. v. d. Mee uit Waalwijk de prijzen uitgereikt en werd de hoop uitgesproken dat 't volgend seizoen alle verenigingen uit de Langstraat zich wederom hij hun eigen bond zullen aan sluiten. De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 04160 -2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167-2002. Telegram-adres „Echo' WAALWIJK TEL. 04160-2519 AUTO- EN K^nPhERWAGEN- MMM Grotestraat 264 WAALWIJK De grootste sortering TWAALF ELFTALLEN I N WAALWIJKS HOCKEYTOERNOOI. Aan het hockey toernooi, dat a.s. zondag op de velden van de organiserende vereni ging KMHC Waalwijk wordt gehouden, zal door 12 elftallen van onderstaande vereni gingen worden deelgenomen Dames DES 1, promotieklasse; Liberty 1, tweede klasse; HOCO 1, tweede klasse; Rapidity 1, promotieklasse; Were Di comb., promotie klasse; Waalwijk 1, promotieklasse. Heren DES 1, tweede klasse; Liberty 1 tweede klasse; HOCO 1, tweede klasse; Rapidity 2, derde klasse; Were Di 1, tweede klasse; Waalwijk 1, tweede klasse. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uit: Veld A 12.00 DES-Liberty 12.50 aanv.: 0-1 12.55 Rapidity - Waalwijk 1.45 aanv.: 1-0 1.50 Waalwijk - Liberty 2.40 aanv.: 0-1 2.45 - 3.20 EMHC - Waalwijk 3.25 Were Di - DES 4.15 aanv.: 0-0 4.45 - 5.20 EMHC - Union 5.25 Were Di - Repidity 6.15 aanv.: 0-1. Veld B 12.00 HOCO - Rapidity 12.50 aanv.: 0-0 12.55 Liberty-Were Di 1.45 aanv.: 1—0 1.50 Were Di-HOCO 2.40 aanv.: 0-1 2.45 - 3.20 Were Di - Union 3.25 HOCO Waalwijk 4.15 aanv.: 1-0 4.45 Waalwijk - DES 5.35 aanv.: 0-0 5.40-6.15 Waalwijk Union. Veld C 12.00 Were Di-Waalwijk 12.50 aanv.: 0-0 12.55 HOCO-DES 1.45 aanv.: 1-0 1.50 DES-Rapidity 2.40 aanv.:0-l 2.45 Liberty - Rapidity 3.35 aanv.: 0-0 3.40-4.15 Waalwijk - Were Di 4.45 Liberty HOCO 5.35 aanv.: 0 0 5.40-6.15 EMHC-Were Di. De wedstrijden duren 2 x 25 minuten,

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9