NOG MEER SOLISTEN VAN WERELDFAAM MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA FEUILLETON Folcveedag Raamsdonk 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 SEPT. 1960 2 bracht de lieer v. d. Hoven dank aan het gemeentebestuur en aan de raad voor de steun en de me dewerking welke de stichting bij de ontwikkeling van haar plan nen heeft mogen ondervinden. Voor de aanschaffing van nieu we muzieklessenaars voteerde de raad een bedrag van 2080. Saneringsplan In het kader van een door de gemeente voorgenomen sane ringsplan in het centrum rond de St. Janskerk en het ziekenhuis besloot de raad tot aankoop van de panden Kloosterwerf 10 (A. H. v. d. Broek) en Grotestraat 232 (de gezusters Bataille) voor resp. 17.500.— en 25.000.—. De heer v. Sctcrs wilde wel graag weten welke plannen er nu eigenlijk bestaan en vroeg in dit verband of de aankoop van het pand Grotestraat 232 wel nodig was. De heer Dercksen vroeg of het de bedoeling van het pre-ad- vies was dal 't gehele sanerings plan in discussie kwam en of het de bedoeling is 0111 nog meer pan den aan te kopen. In zijn antwoord noemde de voorzitter de voorgenomen stede- bouwkundige planning van grote betekenis en hij achtte haar zeer urgent. „Er valt daardoor wel een stuk historie weg, maar dit had toch maar relatieve waarde", aldus de voorzitter. Een uitvoe rige uiteenzetting over de „ge plande" sanering zal spoedig ter tafel komen, zo deelde de voor zitter mee, en hierin zullen de beide onderhavige panden wor den betrokken. Het ligt niet in de bedoeling om nog meer panden aan te kopen. Op een vraag van de heer Kemperman of de beide panden terstond zullen worden gesloopt, konde voorzitter beves tigend antwoorden. De heer Brouwer maakte ern stig bezwaar tegen het feit dat de stedebouwkundige plannen van het gemeentebestuur niet bin nenskamers zijn gebleven. Nog voordat de raad ook maar iets van de plannen wist op meer malen in de raad gestelde vragen of het gemeentebestuur een sane ringsplan in portefeuille had, is altijd ontwijkend geantwoord waren buitenstaanders reeds op de hoogte van de plannen. Dit heeft er toe geleid „dat slapende honden in dit concert zijn gaan mecblaflen", aldus de heer Brou wer, of m.a.w. dit heeft de koop prijzen in voor de gemeente on gunstige zin beïnvloed. Ook de heer v. d. Hoven sprak de hoop -uit dat de raad in de toekomst wat eerder van een en ander op de hoogte zal worden gesteld. Hij verklaarde dat ook hij destijds in de raad heeft geïnformeerd of er saneringsplannen rond kerk en ziekenhuis bestonden en toen een ontkennend antwoord heeft ge kregen. Nu is gebleken dat bui tenstaanders eerder op de hoogte waren dan de raad. De heer Duij- velaar deelde in dit verband me de, dat een niet-raadslid hem het gehele saneringsplan had uitgete kend nog voordat hij zelf ook maar iets wist. De voorzitter antwoordde hier op dat b. en w. er altijd naar stre ven om de raad zo tijdig mogelijk in te lichten. De mogelijkheid dat een en ander voortijdig uitlekt, is echter nooit uitgesloten, aldus de voorzitter. Op een vraag van de heer van Seters of de thans vrij liggende terreinen rond de St. Janskerk niet als parkeerruimte konden worden benut, moest de voorzitter ontkennend antwoor den. Daarvoor zouden zij eerst betegeld moeten worden. Goedgekeurd werd verder een voorstel tot aankoop van een strookje grond van 13 m2 ten zuiden van de Eerste Zeine van M. C. Adriaanse, alsmede 'n voor stel tot overdracht van de mede eigendom in een perceel grond aan de Winterdijk te Baardwijk aan de Cowa n.v. Ook besloot de raad tot verkoop van een strook grond van 280 m2 aan de heer A. J. v. Hilst ter uitbreiding van zijn café-bedrijf aan de Olympiaweg, alsmede tot verkoop van indus trieterrein aan de Elzenweg aan de fa. Aarts en Smits t.b.v. uit breiding der bedrijfsgebouwen. Goedgekeurd werden ook voor stellen tot het aangaan van een drietal geldleningen met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeen ten van resp. 410.000, 113.000 en 240.450, alsmede het voorstel tot 't aangaan van een rekening- courant-ovcreenkomst met de stichting r.k. Levensschool Waal wijk. Voor de uitbreiding van de Mariaschool in Baardwijk voteer de de raad ten slotte een bedrag van 85.051.Deze uitbreiding omvat de aanbouw van een zesde klaslokaal en de aanleg van een nieuwe speelplaats en een cen trale verwarmingsinstallatie. HET BRABANTS ORKEST IN HET NIEUWE SEIZOEN In het afgelopen concertseizoen is Het Brabants Orkest op vele en uiteenlopende wijzen in het nieuws geweest. Op de eerste plaats was daar de viering van het 10-jarig bestaandat zijn be kroning vond in het galaconcert van 6 mei te Breda in o.a. de aanwezigheid van de minister-president prof. dr. J. E. de Quay, die het orkest en zijn dirigent op zijn eigen geestige wijze huldig de. Een viering die verder gestalte kreeg in de huldiging door de commissaris der Koningin, mr. dr. C. N. M. Kortmann, die Hein Jordans namens het Provinciaal Bestuur de dirigeerstok aanbood en in de aanbieding van het jubileumgeschenk door ir. F. J. Phi lips, een bedrag van ruim f25.000.- voor de aanschaffing van instrumenten. Op de tweede plaats waren daar de 147 podiumbeurten van Het Brabants Orkest 91 gewone- en abonnementsconcerten, 20 jeugdconcerten en 36 begeleidingen van koren met generale repe tities. Deze podiumbeurten vonden plaats in 38 verschillende ge meenten, waarvan 28 binnen de provincie, 8 buiten de provincie en 1 in België en 1 in Duitsland; podiumbeurten, die van de cri tici een beoordeling van goed tot uitmuntend kregen. contracttoelagen, die zouden worden uitbetaald aan orkestleden die zich langer dan de gebruikelijke termijn van één jaar aan Het Brabants Or kest wilden verbinden, te weten f 300 per jaar voor een contract van 2 jaar en f 500. - per jaar voor een con tract van 3 jaar. Aan dit onfrisse ru moer kwam een einde door de uit spraak van het College van Rijksbe middelaars, dat deze figuur goed keurde, welke het enige verdedigings middel is tegen de afbraak van het orkest, zolang een natuurlijke be scherming van een hogere klasse niet wordt verleend. Van ennorm belang was hierbij de medewerking van de Stichting Vrienden van Het Brabants Orkest, die de nodige extra gelden aan het orkest moest verstrekken. Het bestuur vertrouwt er op dat de Brabantse bevolking in de toekomst zijn steun aan de Stichting zal blij ven geven. Wat in het afgelopen seizoen op nieuw uitbleef was de erkenning van een hogere klasse. Tien jaar is Het Brabants Orkest opzettelijk klein ge houden en bij de aanvang van het nog steeds geen erkenning Ln tenslotte kwam het orkest op minder prettige wijze in het nieuws door de beschuldiging van het Con tactorgaan van Nederlandse Symfo nie-orkesten, dat het Brabants Orkest zwarte lonen zou uitbetalen in de vorm van in het vooruitzicht gestelde elfde seizoen is het duidelijker dan ooit dat Het Brabants Orkest bij de verwezenlijking van zijn gerechtvaar digde verlangs niet op de steun van andere orkesten behoeft te rekenen. GROTE NAMEN IN NIEUWE SEIZOEN In het komende elfde seizoen hoopt Het Brabants Orkest het bereikte ni veau nog weer te verbeteren om zo doende eindelijk de erkenning te krijgen van een hogere klasse, waar voor tien jaar is gevochten en die ge zien de kwaliteit van het orkest al lang een feit had moeten zijn. Het concertseizoen 1960 - 196L» wordt gekenmerkt door het verheu gende feit dat nog meer solisten van wereldfaam zijn aangetrokken. In de gebruikelijke A- en B-series te Den Bosch, Tilburg, Eindhoven en Breda ontmoeten we de grote namen van Wilhelm Backhaus (5de piano concert van Beethoven), Wilhelm Kempff (4de pianoconcert van Beet hoven), de jonge en snel carrière ma kende Amerikaan Aldo Ciccolini (pi anoconcert K.V. 488 van Mozart), Eduardo del Pueyo (2de pianocon cert van Liszt), de Zuidamerikaanse violist Alberto Lysy (vioolconcert van Schumann), Thomas Magyar (viool concert van Mendelssohn), de 2de eerste concertmeester van Het Bra bants Orkest Orkest György Pauk vioolconcert van Bartok), de cellist Pierre Fournier (celloconcert in D gr. van Haydn) en de altzangeres Aafje Heynis (Altrhapsodie van Brahms). In de A-serie zullen dan nog ver der concerteren in Den Bosch het Noordhollands Philharmonisch Or kest o.l.v. Henri Arends met als so liste de pianiste Lili Kraus (piano concert in D kl. t. van Mozart); in Tilburg het Utrechts Stedelijk Orkest o.l.v. Paul Hupperts met als solist de pianist Theo Bruins (3de pianocon cert van Beethoven), en in Eindhoven het Stedelijk Orkest van Aken o.l.v. Hans Walter Kampfel met als solist de trompettist Adi Bauer (trompet concert van Haydn). Het gastorkest voor Breda zal nog nader worden be kend gemaakt. In de speciale Casino-serie in Den Bosch zullen concerteren Het Bra bants Orkest o.l.v. Hein Jordans met als solisten Erna Spoorenberg, so praan, Gerard Honig, tenor, en Her man Schey, bas, in Carmina Burana van Carl Orff; verder het Residentie Orkest o.l.v. Willem van Otterlo met als soliste Aafje Heynis in de 3de Symfonie van Mahler; het Concer- gebouworkest o.l.v. Jean Fournet en het Radio Filharmonisch Orkest o. 1. v. Hugo Rignold, terwijl Het Bra bants Orkest ook nog zal optreden met de pianist Nikita Magaloff (3de pianoconcert van Prokofieff). In de A- en B-series zullen als gastdirigenten optreden Oscar Danon, dirigent aan de Opera te Belgrado, en de Nederlander Jan Koetsier, die als tweede dirigent onder de grote Eugen Jochum is verbonden aan het beroemde orkest van de Bayerische Rundfunk. Als belangrijke uitvoeringen wil len we vermelden de hiervoor reeds genoemde Carmina Burana van Orff en voorts de eerste uitvoeringen van twee door de jonge Nederlandse componisten Otto Ketting en Hans Kox in opdracht van de Stichting Vrienden van Het Brabants Orkest gecomponeerde werken. Ook mag men met belangstelling uitzien naar de vertolking door Hein Jordans van Bruckner's Tweede Symfonie, terwijl ook de uitvoeringen te Eindhoven van de Tiende Symfonie van Sjosta- kowitsj en de Negende Symfonie van Beethoven en in de maand november van het Requiem van Verdi bijzonde re belangstelling verdienen. Buiten de provincie zal Het Bra bants Orkest o.l.v. Hein Jordans in het komende seizoen' concerteren te Amsterdam, Haarlem, Middelburg, Nijmegen, Kerkrade, Sittard en Turnhout (België). Het zo succes volle eerste optreden in Duitsland, namelijk te Aken op 2 juni van dit jaar, zal worden gevolgd door een concert in het kader van de uitwis- in januari 1961. Hieraan zullen in maart twee concerten te Düsseldorf en Keulen worden toegevoegd. Deze twl Aet óetehe font de teste zaak j uitvoeringen mogen een wel zeer be langrijke stap in de ontwikkeling van Het Brabants Orkest genoemd wor den. Ten aanzien van het nieuwe seizoen vertrouwt Het Brabants Orkest er op dat het concertbezoek groter zal zijn dan in het afgelopen seizoen, vooral van de kant van de abonnees, een en ander ondanks de verhoging van de abonnementsprijzen, welke noodza kelijk was in verband met het aan trekken van meer solisten van we reldfaam. Gaarne hopen wij dat Het Bra bants Orkest een succesvol en boeiend seizoen tegemoet gaat en dat het in dit seizoen eindelijk de erkenning zal vinden welke het al zo lang en zo dubbel en dwars verdient. Toch zou dc slaper niet lang ge nieten van zijn nachtrust, want op een gegevea moment schrok hij wakker van een geweldig ge blaf van honden. Mac gluurde voorzichtig tussen de struiken door en zag toen een héél grote hond lopen met een been in zijn hek. „Da's curieus!" dacht Mac. „Welke hond loopt er nu in de nacht met een been in zijn bek door het bos?" Hij besioot de boel eens goed te verkennen en hees zich omhoog in de boom, waaronder hij geslapen had. Hij had vandaar 'n prachtig uitzicht op de hond, die nerveus naar alle kanten loerde. „Wat een rare en lichte hond is dat!" dacht Mac. „Zo eentje heb ik nog nooit ge zien. Het lijkt wel of hij bang is voor al die andere honden, die ik nog in de verte hoor blaffen." Doch toen stierf het janken van de andere honden in de verte Weg, waarop er iets héél vreemds gebeurde. Het grote dier richtte zich op, begon duivels te lachen en mompelde knarsetandend„Ze hebben ine tóch niet gekregen, die politickerels met hun spoor honden! Hahaha! Joop was ze te slim afToen trok hij uit een holle boom een pak kleren te voorschijn, schoot ze aan en ver dween lopend als een gewoon mens uit het gezicht. Het been, waarmee hij in zijn bek had ge lopen, had hij in zijn zak gesto ken... HET CAMERA MYSTERIE Door PERCY KING (Nadruk verboden) 4). Moncrieff schudde het hoofd. „Het risico wordt me te groot dat is het. Vanmorgen is me pro motie in het vooruitzicht gesteld. Maar als blijkt dat ik enige ke ren geld aan de zaak heb onttrok ken, ga ik onverbiddellijk dc straat op. Het accountantsonder zoek d(oor Traveller brengt de boel aan het licht wanneer het niet eerder gebeurt." „Lawrencé zit nu al in de put voor wat over vijf maanden kan gebeuren", zei Isadora kwijnend. „Praat hem die nonsens uit het hoord, Soper. Misschien luistert hij naar jou." Soper keek Moncrieff aan. „Ik begrijp je niet goed. Heeft je oom beloofd, je in de directie op te nemen? Heb je 't zwart op wit? Is de datum vastgesteld?" ,Neen, hij zei dat hij 't van plan is, als..." Moncrieff brak af, een diep rood kleurde zijn wangen. „Als wat...?" „Niets", antwoordde Lawrence kortaf. „Niets waar jij mee te maken hebt." „Als hij zoete broodjes met Ar chibald bakt en elke dag de oude Anthony zijn uitgaven laat con troleren", zei Isadora honend. „Lawrence moest verder beloven, dat ik in 't vervolg geen japon, geen hoed, geen paar handschoe nen zal kopen zonder permissie van de isegrim." „Je overdrijft, Isa. Anthony verlangt niets anders dan dat Ar chie en ik elkander beter verdra gen. En dat ik geen schulden meer maak." „We zouden niet in schulden zitten, als hij je je vaders deel in de zaak had uitgekeerd. Jij en je broers laten je behandelen als nullen voor 't cijfer. Leer je nooit Lawrence? Een nietszeggende be- Iolte is jou genoeg, om een knie val voor hem te doen." Moncrieff lachte gedwongen. „Wat een dikke woorden, Isa! Je haalt je dingen in het hoofd, waarvan geen sprake is geweest." „Ieder bekijkt een zaak op zijn manier", zei Soper voorzichtig. „Als ik mijn mening geef, is het, omdat Isa er naar vroeg. Ik vind dat je erg goed van vertrouwen bent, Moncrieff. Wanneer je oom meende wat hij zei, had hij direct wel een beslissing genomen. Nu scheepte hij je af met een wissel op de toekomst. Hij is haast ze ventig, een man van een dag. Als hij sterft zonder je de aanstelling te hebben gegeven, dan kun je er naar fluiten. Je verbeeldt je toch inet dat je van Archibald wat te verwachten hebt? Hij heeft een hekel aan je en hij blijft een he kel aan je hebben, ook al speel je dan onderdanigste dienaar." „Zou je denken?" vroeg Mon crieff koeltjes. „Dat denk ik zeker. Nog wat. Als je oom sterft vóór je het te kort hebt aangezuiverd en Archi bald komt op de hoogte van de fraude, geloof dan maar niet, dat hij 't met een sisser laat aflopen Je zei daarnet: de situatie is cri- tiek. Ja, als jij met je armen over elkaar blijft zitten! In jouw plaats nam ik het zekere voor 't onzekere en ik sloeg mijn slag bij de eerste de beste gelegenheid. Ik heb een idee. Staat 't je niet aan, kom dan met 'n ander en beter." „Laat horen!" Moncrieff's toon was niet bijster aanmoedigend. „Het uitgangspunt van alle overwegingen is het geld, dat jij aan de kas onttrok. Zie je kans het te restitueren? Neen. Dus de zaak komt aan 't licht. Je hoeft niet eens op 't accountantsonder zoek te wachten, de jonge Peck- ham zal veel te blij zijn een plas dankje te kunnen verdienen. Je gaat ik zal het zo gunstig mo gelijk voorstellen de laan uit voor een paar duizend pond. Te krankzinnig om los te lopen! Dan de laan uit voor een bedrag, dat de moeite waard is! Waar mee wé voor goed onder de pan nen zijn!" „En waarvoor ik de nodige ja ren de bak in gasnauwde Mon crieff. „Merci!" „Alleen stommerds draaien de bak in. Zó heb je niet altijd ge sproken, mijn waarde heer. Je klapte in de handen, toen ik met het voorstel kwam de onderne ming in Lewisham te kopen, de ze voor de leus weer te exploite ren en er te gelegener tijd de buit in onder te brengen." „Ze heeft jou tot nog toe een bestaan opgeleverd. Jij wist wel wat je deed. Je had alles te win nen en niets te verliezen." „Wacht met je oordeel tot je mijn idee hebt gehoord. Het komt in 't kort hierop neer. Zodra je de lucht van een belangrijke trans actie krijgt, telegrafeer je mij. Je slooft je op de zaak uit en begint tegen die tijd geregeld over te werken. De avond vóór 't afslui ten van de transactie verschijn ik. Ik sla je neer, neem mee wat cash is en alle effecten, die mak kelijk van de hand zijn te doen. Jij zorgt, dat ik de boel voor het pakken heb. Met de nachttrein vertrek ik naar Londen, ga van daar naar Lewisham en berg de buit in „Aurora". In 't kantoor staan twee stapels proefkazen; de beide oudste zijn van hout. Het deksel kan worden losge- schroeft; veiliger bergplaats is niet denkbaar. Wie zal op 't idee komen de buit in een zuivelon derneming te zoeken in twee houten kazen? Niemand weet dat er 'n relatie tussen ons bestaat." Moncrieff schokschouderde. „Relatie of niet, je snapt toch wel, dat ze mij direct als mede plichtige arresteren? Hoe was je anders binnen gekomen?" „Nooit gehoord van iemand, die zich laat insluiten? Natuur lijk beweer ik niet, dat het plan kan worden uitgevoerd zoals ik heb voorgesteld. Ik gaf 'n schema aan, meer niet. We hebben volop tijd om 't van alle kanten te be kijken en waar nodig te wijzi gen." Soper wachtte op Moncrieff's antwoord, dat niet kwam. Hij zag Isadora aan. „Hoe denk jij er over?" „Er zit wel wat in" zei ze pein zend. „In elk geval zal er iels ge daan moeten worden. Ik ben geen bewonderaarster van uitstel tot op het nippertje". „Isa heeft gelijk", viel Soper haar bij. „Waarom kom je niet eens naar Londen, Moncrieff? We bespreken de kwestie dai. op ons gemak en je kunt je tevens overtuigen, hoe uitstekend ik de boel in „Aurora" voor elkaar heb." „Daar zal de eerste tijd wel niets van komen. Wat je plan be treft 't moet al heel beroerd lopen als ik er op in zou gaan. Zie je geen kans spoedig een be ter aan de hand te doen, dan zal ik de „Aurora" opdoeken. Ik kan me niet permitteren, er langer geld in te steken." Soper ging, doch niet dan na dat hij vijftig pond had losgekre gen voor lopende onkosten. Lawrence ijsbeerde een poosje door de kamer. Toen bleef hij bij zijn vrouw staan en legde 'n hand op haar schouder. (Wordt vervolgd) MAFKT 25 's-HERTOGENBOSCH -K De KI-verenigingen „De Langstraat" en „Wagenberg" organiseerden in Raamsdonk een fokveedag. Voor een eerste prijs kwamen in aanmerking de volgende dieren in de di verse rubrieken Rubriek I la Aaltje I, G. v. Meel Wa genberg; lb Aaltje 2, wed. B. Timmermans Capelle; lc Tilda II, A. Rombouts Kaats heuvel. Rubriek II la Wilhelmina 91, P. J. de Bont Raamsdonk; lb Corry I, J. H. Kuys- ters Raamsdonk. Rubriek III la Stijntje 28, G. Ketels, Waalwijk; lb Lientje, P. J. Vissers Raams-. donk; lc Anna, J. Verdaasdonk Terheijden. Rubriek IV la Dora 6, A. de Jongh Kaatsheuvel; lb Aaltje 3, G. v. Meel Wa genberg; lc Truda 12, A. Rombouts Kaats heuvel; 1 d Bertha 3, G. Kamp Waspik; le Jetje 2, G. Kamp Waspik; If Dina, P. J. v. d. Broek Raamsdonk. Rubriek 5 la Anna 10, P. J. de Bont Raamsdonk; lb Nelly 12, Gebr. v. Strien Raamsdonk; lc Mina 8, C. Rasenberg Wa genberg; ld Nelly 11, Gebr. v. Strien Raamsdonk. Rubriek 6 la Marie 8, J. A. Remme ren Waspik; lb Nelly 9, W. Biemans, Was pik; lc Nelly 10, Gebr. v. Strien Raamsd. Rubriek 7 la Nelly 7, W. Biemans Waspik; 1 b Lisa 6, J. Verdaasdonk Terheij den; lc Witje H. Nelemans Klundert. Rubriek 8 la Cora 5, C. Rarenberg Wagenberg; lb Corry 4, J. C. Boons Raams donk; lc Betje 10, P. v. Huiten, Elshout. Rubriek 9 la Bcp, H. Nelemans Klun dert; lb Janny, H. Nelemans, Klundert; lc Jetje 3, G. Kamp Waspik; ld Dientje 12, Adr. de Leeuw Wagenberg. Rubriek 10 la Winca 4, W. J. Knaap Raamsdonk; lb Jo 10,J. A. Kemmeren Waspik; Boukje 5, Gebr. de Wit Raams donk; ld Willy I, G. v. d. Broek Raams donk. Rubriek 11 la Jeanetti 5, H. de Kort Kaatsheuvel; lb Kee, J. de Kort Loonopz.; lc Trees 9, A. de Jongh Kaatsheuvel. Rubriek 12 la Albertje 12, A. Wij nen, Wagenberg; lb Clara 4, J. C. Boons Raamsdonk; lc Klaske 94, A.C. L. Kamp Waspik; ld Pietje 56, W. J. Knaap Raams-. donk. Rubriek 13 la Nelly 10, W. Bicmans Waspik; lb Betsy 5, Gebr. Kamp, Waspik; lc Kitty 2, J. L. Verschure Raamsdonk. Rubriek 14 la Anna 51, Gebr. Geure Fijnaart; lb Frisia 2, Gebr. de Wit Raams donk; lc Bertje 11, P. v. Huiten Elshout; ld Aaltje 9, G. v. Meel Wagenberg; le Di na 22, J. Broere Lage Zwaluwe; lf Schaap 68, Joh. Kamp Waspik. Rubriek 15 la Anna 8, J. A. Kemme ren Waspik; lb Dora 12, W. J. Knaap Raamsdonk; lc Aaltje 62, Gebr. Geuse Fy- naart. Rubriek 16 geeneerste prijzen. Rubriek 17: la Nelly 8, G. A. Knaap Raamsdonk; lb Minke 9, G. A. Knaap Raamsdonk; lc Bertha 14, G. Kamp Was pik. Rubriek 18 la Juweeltje, W. Lodder Willemstad; lb Truus 12, G. A. Knaap Raamsdonk; lc Hendrikje 26, A. C. L. Kamp Waspik; la Klaasje 23, A. C. L. Kamp Waspik. Rubriek 19 la Neeltje 7, K. den En gelse Klundert. Rubriek 20 la Saloma, W. Lodders Willemstad; lb Gerda 3, A. Wagenmakers Capelle; lc Trijntje 5, P. Klerkx Waalwijk; ld Corri 10, A. Timmermans Sprang; le Leentje 4, H. de Bont Waspik. Rubriek 21 la Janny 3, H. Nelemans Klundert. Rubriek 22: la Klaske 95, A. C. L. Kamp Waspik. Rubriek 3: geen eerste prijzen. R briek 24 la Johanna 17, A. C. L. Kamp Waspik; lb Bontje 37, A Wijnen Wagenberg. Rubriek 25 la Tonny 4, G. v. Meel Wagenberg; lb Bertha 12, G. v. Meel Wa genberg; Tonny 6, A. J. v. Stokkum Made. Rubriek 26 Altje 63, Gebr. de Geuse Fijnaart. Rubriek 28 Groepen ongekalfde vol bloeden, 3 stuks la A. C. L. Kamp Was pik; lb G. v. Meel Wagenberg; lc A. Wij nen Wagenberg; 2a G. A. Knaap Raams donk; 2b G. Kamp Waspik; 3a Jac. de Graaf Wagenberg. Rubriek 29 la G. v. Meel Wagenberg; lb W. Biemans Waspik; lc H. Nelkmans Klundert; 2a A. de Jongh Kaatsheuvel; 2b Gebr. v. Strien Raamsdonk; 2c J. A. Kern-, meren Waspik; 2d C. Rasenberg Wagen berg; 3a W. J. Knaap Raamsdonk; 3b P. v. Huiten Elshout, 3c G. Kamp Waspik. Rubriek 30 kampioenschap Haltje I van G. v. Meel Wagenberg. Reserve kam pioenschap: Anna 10 van P. J. de Bont, Raamsdonk.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2