JAC. VOS GEHULDIGD als zilveren jubilaris iwyL* acjl&ei. Gemeenteraad Sprang-Capelle Tentoonstelling Gerard Cm J. Gerrits V iSpè E. JENNEKENS 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 SEPT. 1960 3 Bouw van bejaardencentrum start waarschijnlijk in oktober in Koetshuis Huize Zuidewijn" Prachtige collectie schilderijen, aquarellen en etsen Spreekuur te Drunen IEDERE DINSDAG van 2 tot 4 uur. VERLOREN een gouden hangertje met blauwe steen BROK-v. WOENSEL belegen grote gaten kaas pondsblokken Goudse en Leidse kaas 1.1 9 per blok Hub. van den Hout Het grootste deel van de verga dering van de raad der gemeente Sprang-Capelle heeft zich j.l. vrij dagavond achter gesloten deuren af gespeeld. Deze geheime behandeling betrof een drietal voorstellen, te weten: de uitbreiding van een 3-tal noodwoningen, de onderhandse aan besteding van de verbouwing van de ambtswoning en de onderhandse aanbesteding van 6 woningwetwo ningen, welke in 3 blokken van twee zullen worden gebouwd aan de nieuw aangelegde weg tussen het Raadhuisplein en de Zuidhollandse- dijk. De openbare aanbesteding voor de bouw van 6 woningen had als laagste inschrijver opgeleverd de fa. J. W. Nieuwenhuizen te Sprang-Ca pelle met een bedrag van 87.500.-. Later deed deze inschrijver mede deling van het feit, dat hij zich ƒ3000.had vergist. Hij verzocht derhalve zijn inschrijvingsbedrag te verhogen of hem van zijn verplich tingen te ontslaan. Tot dit laatste zijn b. w. toen overgegaan. Daar de aanneemsom volgens de normen der provinciale volkshuisvesting en bouwnijverheid een bedrag van ƒ80.100.niet mocht overschrijden, heeft burgemeester v. Prooijen een onderhoud gehad met de op een na laagste inschrijver, de firma D. van Oversteeg te Sprang-Capelle (ƒ92.170.en deze gevraagd naar de mogelijkheid het inschrijvings bedrag te verlagen tot de gestelde norm. De heer v. Oversteeg heeft echter verklaard dat dit hem on mogelijk was. Daarna heeft 't Aan nemingsbedrijf H. Bakker te Benne- broek zich bereid verklaard deze 6 woningen te bouwen voor 80.500.-, met welk bedrag de hoofdingenieur directeur van de volkshuisvesting en bouwnijverheid in de provincie akkoord is gegaan. Na heropening van de vergade ring verklaarde de raad zich met al le drie de voorstellen akkoord. Met betrekking tot de bouw van de 6 woningwetwoningen sprak de heer Kuijsten de vrees uit, dat deze wo ningen, gezien de lage aanneemsom, wellicht gezet zullen worden op een wijze die de gemeente later weer voor hoge onkosten zal plaatsen, zonder dat iemand tegen deze gang van zaken ook maar iets kan doen. In het verleden heeft men daar reeds onprettige ervaringen mee ge had, aldus spr. De voorzitter ant woordde hierop dat men over de fa. Bakker de beste inlichtingen heeft gekregen. Verder wees de voorzit ter er op, dat er aan het bestek niets is veranderd en dat er op geen enkele manier op de materialen be zuinigd zal worden. Uiteraard zal er een nauwlettend toezicht op de bouw van deze woningen worden uitgeoefend. Bij de aanvang van de vergade ring sprak de voorzitter de hoop uit dat de heer Ros, de nestor van de gemeenteraad, spoedig van zijn ziek te hersteld zal zijn en zijn plaats in de raad weer zal kunnen innemen. Bij de behandeling der ingekomen stukken deelde de voorzitter mee, dat naar aanleiding van 't verzoek schrift van de bewoners van de Nieuwevaart de verbetering van de straatverlichting aldaar inmiddels heeft plaats gehad. Over de verbre ding van de Nieuwevaart, waarom eveneens was verzocht, zullen b. w. zich nader beraden en hierover binnenkort mededeling doen. Aan mej. J. F. R. Wagner werd op haar verzoek eervol ontslag ver leend als hoofdleidster van de open bare kleuterschool, onder dankbe tuiging van de door haar aan de ge meente bewezen bijzondere dien sten. De rest van de agenda ging in sneltreinvaart onder de hamer door. Als belangrijkste voorstel was hier bij de verkoop van 13055 m- grond aan de Stichting Protestants Bejaar dencentrum voor Sprang-Capelle en Omstreken voor de bouw van een bejaardencentrum. Deze gronden zijn gelegen tussen de Oudestraat, Hendrikus Chabotstraat en Burgem. Meijerstraat te Sprang. De voorzit ter sprak de verwachting uit dat be gin oktober met de bouw van het bejaardencentrum een aanvang zal kunnen worden gemaakt. De datum van ingang van de werkclassificatie en prestatiebelo ning voor werklieden werd bepaald op 1 jan. 1963, terwijl ook werd vastgesteld een regeling voor de verdeling der werkzaamheden tus sen de verschillende ambtenaren van de burgerlijke stand, zomede van de uren waarop het bureau van de burgerlijke stand dagelijks voor het publiek geopend zal zijn. Voor de aanschaffing van een mo- tormaaimachine en tuingereedschap t.b.v. de bijzondere kleuterschool aan de Burg. Vermeulenstraat vo teerde de raad een bedrag van 679.50, en voor de aanschaffing van aanvullende leermiddelen voor het eerste leerjaar t.b.v. de Vereni ging voor Chr. U.L.O. voor Sprang- Capelle en omgeving een bedrag van ƒ971.92. Ten aanzien van de subsidiever lening aan het Willem van Oranje- College Waalwijk, verklaarde de raad zich akkoord met het voorstel tot het vervallen verklaren van de voorwaarde dat bij deze subsidie-, aanvrage moet worden overgelegd een rekening over het laatst verlo pen boekjaar. Daar de rijksgoedkeu ring van deze rekening veelal enke le jaren op zich laat wachten, wordt ook het subsidie eenzelfde aantal jaren later uitbetaald. Deze toestand is zeer onbevredigend. Verder be sloot de raad tot het verlenen van een tegemoetkoming aan A. T. van Campen in de reiskosten van zijn zoon t.b.v. het bezoeken van de b.l.o.-tuinbouwschool te Breda. De woningen Julianalaan 41 en Hoge- vaart 49 werden onbewoonbaar ver klaard. Vastgesteld werden de volgende straatnamen: Emmastraat, de ver bindingsstraat tussen Raadhuisplein en Zuidhollandsedijk; Hendrikstr., verbindingsstraat tussen Raadhuis straat en Margrietstraat; Jan Jan- nenstraat, behalve de reeds be staande straat van die naam ook de drie zijstraatjes van deze straat. Verder besloot de raad tot het ver pachten van een perceel grond van 0.06.75 ha. aan C. A. Vos te Sprang- Capelle voor 5.per jaar en tot verkoop van een perceel bouwgrond van 351 m2, gelegen aan de verbin dingsstraat tussen Raadhuisstraat en Margrietstraat aan G. A. de Jong t.b.v. de bouw van een woonhuis. Ten slotte ging de raad akkoord met enkele begrotingswijzigingen. HULDIGING Het slot van deze vergadering stond in het teken van de huldiging van de heer Jac. Vos, die het heu gelijke feit herdacht dat hij 25 jaar geleden, op 3 sept. 1935, als lid van de gemeenteraad werd beëdigd. De ze huldiging werd ook bijgewoond door de echtgenote en een zoon van de jubilaris. In een toespraak schetste burge meester v. Prooijen deze 25 jaren van raadslidmaatschap, deze kwart eeuw met zijn wisseling van lief en leed, met zijn hoogtepunten van vreugde, maar ook met zijn diepte punten, waarin land en volk barre perioden van druk moesten door maken, die tot de zwaarste en moei lijkste tijden in onze Nederlandse historie gerekend mogen worden. De heer Vos begon zijn werkzaam heid als raadslid in een periode van economische crisis, die de rijksover heid en de plaatselijke overheid grote zorgen baarde. Daarna kwa men de oorlogsjaren, waarin de werkzaamheid van de raad werd stilgelegd en ons land en ons volk de gruwel van 5 jaren oorlog en be zetting ondergingen. In de noodgemeenteraad, die op 14 sept. 1945 in het leven werd ge roepen, had de heer Vos geen zit ting, maar in de eerste gemeente raad die op 3 sept. 1946 tot stand kwam, keerde de heer Vos terug. Ook de na-oorlogse periode met z'n woningnood en totale wederopbouw is niet gemakkelijk geweest, aldus burgemeester v. Prooijen en op ve lerlei terrein moest de raad rege lend en besturend optreden. En bus- gemeester v. Prooijen vervolgde: „Als ik goed geteld heb, dan hebt u tot nu toe in totaal 36 raadsleden naast u gehad, waarvan 3 in hun zittingstijd zijn overleden. Tijdens uw raadslidmaatschap hebt u tot heden gewerkt met 2 burgemeesters, 11 wethouders, 5 gemeente-secreta rissen en 2 gemeente-ontvangers. Op 3 september 1935, na de eeds aflegging, feliciteerde de toenmalige voorzitter van de raad, burgemees ter Smit, u met uw benoeming en wees hij er op dat gij met een eed hebt bezworen de belangen van de gemeente Sprang-Capelle, van jong en oud, van arm en rijk, van arbei der en werkgever, kortom, van al len te behartigen. Wanneer we op deze 25 jaar terugblikken,dan kun nen wij zeggen dat gij zeker niet te kort geschoten zijt. Gij hebt een eervolle staat van dienst; 25 jaar achtereen het vertrouwen van de kiezers telkens opnieuw te verkrij gen, wil toch wel wat zeggen. Dat betekent iets dat u tekent als een man van vaste lijnen en beginselen, van wie men weet wat men aan hem heeft. Door Gods gunst is het u gegeven de vaste lijn in uw leven te mogen vasthouden en mede daardoor hebt u het vertrouwen van uw kiezers ook 25 jaar mogen behouden. Want het is niet zo velen gegeven 25 jaar lang het roer van een gemeente mee in handen te houden, al zijn er ook in onze gemeente raadsleden ge weest die lange jaren hun stempel op deze gemeente hebben gedrukt. Zo heeft de heer R. Middelkoop 36 jaren zitting gehad, de heer A. M. Verheijden 32 jaren, de heer G. J. v. Willigenburg 27 jaren en de heer H. Kerst 22 jaren. En nu gaat gij u in hun rij scharen, in de rij van hen die vele jaren belangeloos zich hebben willen geven om zich te wij den aan de belangen van deze ge meente en van haar ingezetenen. Daarvoor brengen wij in de eerste plaats dank aan God, de grote be stuurder van alle dingen, dat Hij u bekwaam tot deze zaken heeft wil len maken en u de lust daartoe heeft gegeven. Gij hebt in die afgelopen jaren steeds gestaan voor de Anti-revolu tionaire beginselen en er naar ge streefd op de grondslag van die be ginselen, de belangen dezer gemeen te naar al uw vermogen te behar tigen. Tussen uw mede-raadsleden en u is steeds een goede versland houding geweest; gij zijt er steeds in geslaagd de juiste toon te vinden en bij alle zakelijke en principiële verschillen van mening, kon toch steeds de vriendschapsband tussen de raadsleden onderling bestendigd blijven, ook al ging het in de der tiger jaren soms niet zo gemakke lijk en moest er hard gestreden worden de notulen wijzen zulks uit om een kleine uitgaaf er door te krijgen. Voor de belangen van de ambtenaren hebt u steeds op de bres gestaan; steeds toonde u begrip voor hun financiële positie. En daarvoor past dan ook zeker een woord van grote erkentelijkheid. Zeker kan van u gezegd worden, dat u in de raad de belangen van alle geeste lijke en maatschappelijke stromin gen, zoveel in uw vermogen lag, hebt trachten te bevorderen. En ook in het verenigingsleven zelf zijt gij, als voorzitter van diverse vereni gingen, een belangrijke stimulans geweest en hebt u steeds uw beste krachten gegeven. Als voorzitter van de raad dank ik u namens de raad, maar ook na mens alle ingezetenen voor hetgeen gij voor onze gemeente hebt gedaan, waarbij ik niet in de laatste plaats denk aan uw werk als lid en gedu rende de laatste jaren als voorzitter van de woonruimtecommissie. Ook uw echtgenote betrek ik gaarne in deze dank, omdat zij u ook vele uren voor het algemeen belang heeft moeten afstaan. Wij stellen 't zeer op prijs dat u, mevrouw, met uw zoon, dit gedeelte van de verga dering hebt willen bijwonen, opdat u zelf kunt ervaren hoezeer wij het werk van uw man waarderen. Als blijk van erkentelijkheid voor uw activiteit in deze afgelopen kwart-eeuw, moge ik u dit geschenk aanbieden en daarbij de wens uit spreken dat gij onder Gods zegen nog vele jaren vruchtbaar zult mo gen meewerken aan 't bestuur van deze gemeente en dat God u kracht en wijsheid zal geven om uw taak te blijven vervullen tot heil onzer ingezetenen en tot eer van Zijn Naam". Nadat de burgemeester aan dhr Vos het geschenk had overhandigd, sprak de heer Vos een woord van dank. In de eerste plaats bracht de heer Vos dank aan God voor de kracht en de zegen, hem geschon ken om zijn taak te volbrengen. Vervolgens dankte hij burgemees ter v. Prooijen voor zijn hartelijke en waarderende woorden, die mede namens de raad waren gesproken, voor het fraaie geschenk en voor 't feit dat zijn echtgenote en zoon wa ren uitgenodigd om deze huldiging bij te wonen. In het bijzonder me moreerde de heer Vos in dankbaar heid zijn 24-jarige samenwerking met burgemeester Smit, alsmede diens warme vriendschap. Ook dankte de jubilaris de wethouders, zijn mede-raadsleden en de ambte naren voor de prettige en vriend schappelijke samenwerking in de voorbije jaren. Ten slotte sprak de heer Vos de hoop uit, dat de ge meente onder leiding van burge meester v. Prooijen en onder Gods zegen een goede en rijke toekomst tegemoet zal mogen gaan. Na het officiële gedeelte van deze huldiging bleef men nog geruime tijd bij een glas wijn gezellig bijeen. betekenis moet worden geacht. „Wel iswaar gaat hiermee een stuk Waal- wijkse historie verloren (de oude Kloosterwerf), maar deze is toch slechts van relatieve betekenis", al dus onze burgervader. Van dergelijke verklaringen gaan er natuurlijk drie entachtig in een dozijn, want kan de burgemeester mij een historische waarde noemen welke niet relatief isl Als deze visie als basisargument de voorgenomen sanering moet recht vaardigen of misschien zelfs wel voor de hand moet doen liggen, dan kunnen we Amsterdam en vele an dere oude steden van ons land wel half afbreken. De steden en dorpen van ons land zitten vol „oude hoek jes', die misschien een doorn in het oog zijn van de moderne stedebouw- kunde, maar die aan een plaats meer sfeer en karakter geven dan honderd rijen rechte flats 'en gladgeschoren gazons en plantsoenen kunnen doen. Indien het stedebouwkundig beleid van b w dermate modern is, dan vrees ik dat Waalwijk wel een heel nette en propere plaats wordtmaar dan daarnaast ook een stad waaraan kraak noch smaak is. Ik vrees dat we met de sloping van de Kloosterwerf veel meer hebben gedaan dan alleen maar „oude boel van relatieve waar de" opruimen. Daarmee is ook een stempel uitge wist dat eigen was aan Waalwijk en dat velen zeer dierbaar was. Misschien krijgen we er een plein voor terug waar nog meer auto's weg- gestouwd kunnen worden of een plantsoen waar ook geen kinderen mogen spelen. Het zijn niet alleen de moderne huizen, de mooi on derhouden plantsoentjes en de winkelgalerijen die een woonplaats aantrekkelijk maken, er is ook nog zo iets als de sfeer van het verleden, van het voorgeslacht. Wie daaraan voorbijgaat bewijst de gemeenschap geen dienst en de geschiedenis geen eerbied. Wel ben ik er anderzijds van overtuigd dat sanering van de oude gebouwtjes enz. ook geld zou hebben gevergd en dat de openlegging van de i/v~ Behalve de conclusie dat de heer Brouwer als circusartist een veel be ter gemeubileerde boterham zou kun nen eten dan hij thans doeturijl hij kans ziet om „slapende honden in een concert te laten meeblaffen' - misschien ook wel heeft Hein Jor- dans er belangstelling voor - heeft de gemeenteraadsvergadering van j.l. donderdag enkele opvattingen aan het licht gebracht, die deels bijzon der vreemd en deels niet van gevaar ontbloot zijn. Voor zover u het nog niet wist uit de geruchten, welke de officiële behandeling in de raad dikwijls heel ver vooruit snellen, hebt u in dit nummer kunnen lezen dat het ge meentebestuur een saneringsplan van het oude centrum rond de St. Jans- kerk 'en het ziekenhuis in portefeuil le heeft. Burgemeester Teijssen ver klaarde naar aanleiding van dit plan, dat binnenkort in de raad ter discus sie zal komen, dat deze sanering bij zonder urgent is en van grote locale St. Jan niet zou zijn gerealiseerd, maar wat het zwaarste is, moet het zwaarste wegen en dan was tenmin ste de historie geen geweld aange daan. Een niet van gevaar ontblote op vatting hebben Ged. Staten geculti veerd ten aanzien van de provinciale weg in Baardwijk. Deze weg, welke men blijkens de politierapporten de „ongevallenhoek" van Waalwijk mag noemen, is op grond van haar ver keersonveiligheid al meerdere malen door b w bij Ged. Staten ter ver betering aanbevolen. Het is er nooit van gekomen. Maar nu, na zoveel jaar, is dan toch eindelijk het bericht ontvangen dat de keibestrating van deze weg in de loop van 1961 zal worden vervangen door een klinker bestrating. Ook zijn we nu, dank zij een mededeling van burgemeester Teijssen, te weten gekomen waarom deze verbetering niet eerder heeft plaats gevonden. De keien van dit stuk provinciale weg zullen namelijk worden gebruikt als opsluitkeien voor de nieuwe provinciale weg. Om dat de aanleg van de nieuwe provin ciale weg echter nog niet zover was en men geen zin had om met de keien van de Baardwijkse provincia le weg te gaan sjouwen, heeft men gezegd laat die ongevallenweg daar maar zolang liggen tot we die keien nodig hebben. Ik vind dat een zeer suspecte be handeling van zaken, want in feite is het dan toch maar zo dat men de veiligheid van een verkeersweg on dergeschikt heeft gemaakt aan het be trekkelijk kleine ongemak van keien transport. Stenen boven mensen! 1 In het najaar van 1959 overleed in Huize Zuidewijn te Sprang- Capelle de kunstschilder Gerard C. J. Gerrits. Hij werd 66 jaar. Met hem overleed niet alleen een begenadigd kunstenaar, een ta lentvol schilder die het eenvoudige en stille leven met een warm en dromerig coloriet in intieme details op het doek vastlegde, maar ook een bescheiden en hartelijk mens, een vriend van zeer velen. Nu, een jaar na zijn heengaan, is in het Koetshuis van Huize Zui dewijn de omgeving waar Gerard Gerrits de schilder van het Brabantse land werd een herdenkingstentoonstelling ingericht, die tot en met 18 september a.s. elke dag van 25 uur te bezichti gen zal zijn. Deze tentoonstelling kwam tot stand dankzij het initiatief van me vrouw de Roy van Zuidewijn-van der Does de Willebois en kon mede plaats hebben dankzij de medewerking van het gemeentebe stuur van Sprang-Capelle. Zij werd ingericht door mevrouw Poor tenaar, de weduwe van de bekende kunstenaar Jan Poortenaar, en de dames Berends van de Tilburgse Kunstacademie. ook de plattelandsbevolking, die praktisch niet tot tentoonstellings- bezoek in de stad komt, de verhef fende invloed van de schone onder gaat en dat zij ook door de ogen van de kunstenaar leert zien. Op de derde plaats leert deze expositie ons de mens Gerard Gerrits kennen en hoe hij het schone zag en beleefde. Gerard Gerrits was een zacht en vriendelijk mens, aldus burgemees ter v. Prooijen, maar daarnaast ook iemand die in vuur en vlam stond waar het zijn kunst betrof. Hij zag de schoonheid van het Brabantse land en van de Brabantse interieu- ren. Hij was de schilder van 't men selijke, maar ook van het eeuwige. Daarom heeft het gemeentebestuur van Sprang-Capelle gaarne mede werking aan het totstandkomen van deze expositie verleend. Tot slot van zijn toespraak sprak de burge meester de hoop uit dat deze ten toonstelling zich in een groot be zoek zou mogen verheugen en dat het geëxposeerde werk, waarin zich het Brabantse land zich op zo boei ende en warme wijze weerspiegelt, veel kopers zal mogen vinden. EENVOUDIG EN BESCHEIDEN Door de heer L. van Bunge sr., par lementair redacteur van het A.N.P. en oud-vriend van de overledene, werd vervolgens een treffende her denkingsrede uitgesproken. De heer van Bunge schetste niet alleen zijn persoonlijke en 35-jarige vriend schap met Gerard Gerrits, maar ook diens persoon als schilder en als mens. In zijn 15-jarig verblijf op Huize Zuidewijn is Gerard Gerrits de schilder van het Brabantse land geworden. Hij was een man met in zijn hart een gestage hunkering naar God, die sterk tot uitdrukking kwam in zijn voorliefde voor reli gieuze onderwerpen. In zijn kunste naarschap leek het echter wel of hij meer vreugde vond in het maken van een ontwerp, dan in het afma ken van hetgeen reeds in ruwe lij nen gestalte gekregen had. De heer van Bunge schetste Gerard Gerrits als een zeer royaal en zeer hartelijk mens die niets om geld gaf, maar die zelf uit zijn rijke hart veel te geven had en ook gegeven heeft. Men moest er voor oppassen een werk van hem al te zeer te prijzen, want dan was de kans groot dat hij zei: „Neem het maar mee". Spr. wees er vervolgens op dat Gerard Gerrits veel heeft geleerd van zijn broer Piet, de stichter van de H. Landstichting te Nijmegen, en van zijn leermeesters Huub Luns, Falise en Slager. De voornaamste eigen schappen van Gerard Gerrits waren zijn eenvoud en bescheidenheid, al dus de heer van Bunge. Hij vervaar digde grote ramen en muurschilde ringen, maar ook kleine tekeningen voor advertenties, die met kunst niets uitstaande hadden. Uit zijn penseel zijn vele schilderijen en aquarellen gekomen, maar met evenveel liefde heeft hij zich gewijd aan het illustreren van kinderboe ken en sprookjes. Ten slotte wees spr. er op dat Gerard Gerrits ook in 't verzet veel belangrijk werk heeft verricht, waarbij zijn grafische ca paciteiten t.b.v. falsificaties zeer waarschijnlijk levens hebben gered. Op de vraag of Gerard Gerrits ge lukkig is geweest, mag, aldus dhr van Bunge, bevestigend worden ge antwoord, want door zijn vriend schap en in zijn kunst heeft hij ve len geluk geschonken en daarin is toch volgens 'n oud Indisch spreek woord het hoogste geluk gelegen. Na het officiële gedeelte van deze openingsplechtigheid werd de in tieme en veelomvattende tentoon stelling door de aanwezigen bezich tigd. Deze expositie, die met kennis van zaken en fijnzinnige smaak is ingericht en die vele werken omvat, geeft inderdaad een boeiend en rijk beeld van de kunstenaar en mens Gerard Gerrits. Het is een prachtige collectie schilderijen, aquarellen en etsen, die men vrijwel zeker nooit meer zo bijeen zal zien. Vooral in zijn etsen, die op deze expositie in ruime mate vertegenwoordigd zijn, heeft Gerard Gerrits een grote hoog te bereikt en daarin komt zijn kun stenaarschap naar onze mening op de meest volledige en indringende wijze tot uitdrukking. Hierin zijn de verdroomde werkelijkheid en het verstilde eenvoudige leven tot aan grijpende momenten uit een groots en bijna visionair kunstenaarschap geworden. Gaat u deze intieme en stille ex positie zien, dat kunnen wij u alleen maar heel sterk aanraden. Zaterdagmiddag werd deze ten toonstelling door burgemeester van Prooijen geopend. Met het oog op de beperkte ruimte, had men het aan tal genodigden voor deze openings plechtigheid moeten beperken. On der de aanwezigen merkten wij op drie zusters en verdere familieleden van de overleden schilder, burge meester v. Erp van Waspik, burge meester Prinssen van Raamsdonk, gem.-secretaris Smith van Sprang- Capelle, de beide wethouders, de heren Waverijn en Timmermans, 'n aantal raadsleden, drs Schouten, di recteur van het Willem van Oranje College te Waalwijk, de kunstschil der Theo van Delft uit Waalwijk en vele andere vooraanstaande perso nen uit het maatschappelijk en cul turele leven. In zijn openingstoespraak heette burgemeester v. Prooijen alle aan wezigen hartelijk welkom, in 't bij zonder de familieleden van de over leden kunstenaar. Het gemeentebe stuur en de inwoners van Sprang- Capelle zijn er trots op dat een der onzen want zo mogen we Gerard Gerrits toch noemen zijn kunst naar een zodanig niveau heeft we ten op te voeren dat hij algemeen werd aangemerkt als een begena digd kunstenaar. Burgemeester van Prooijen bracht mevrouw de Roy van Zuidewijn dank voor het initia tief tot en de inrichting van deze expositie, die hij artistiek verant woord en getuigend van een grote piëteit jegens Gerard Gerrits achtte. Met deze expositie is zijn nagedach tenis op treffende wijze geëerd. De burgemeester achtte het om drieërlei reden een gelukkig initia tief. Op de eerste plaats stelt deze expositie ons in de gelegenheid om geheel en voor de laatste maal mis schien kennis te nemen van 't werk van Gerard Gerrits. Op de tweede plaats wordt met deze expositie de cultuur tot onze bevolking gebracht, een feit dat zich op het platteland in deze vorm helaas nog te weinig voordoet. Het is goed en nodig dat Verloskundige Tegen beloning terug te bezor gen bij Bernhardstraat 5 Waalwijk WOENSDAGMIDDAG op de markt nu 28 ct. per 100 gram TEVENS

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 3