De Echo van het Zuiden SPORTSPIEGEL WASPIK Middenstandsbeurs van DE BIEB w. s. c. geeft interessant en veelzijdig beeld van Waalwijks winkelstand VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1960 83e JAARGANG No. 72 Waalwijk GilzeWSC Zondag a.s. heeft WSC weder om een uitwedstrijd te spelen, n.l. tegen Gilze, en het is te hopen dat de Oranjezwarten het er be ter zullen afbrengen dan in de eerste ontmoeting in deze com petitie tegen VES, die een neder laag opleverde. Gilze is een vrijwel onbekende tegenstander voor WSC en van de huidige kracht van deze ploeg valt zeer weinig te zeggen. Be kend is echter dat Gilze enthou siast en hard kan spelen, zodat kans op succes slechts mogelijk is als WSC uit een ander vaatje tapt als j.l. zondag tegen VES. De slechte beurt van zondag j.l. kan echter spoedig vergeten zijn als WSC zondag voor een so lide overwinning zorgt en haar supporters moed en vertrouwen geeft in het verdere verloop van de competitie door enthousiast en effectief voetbal. Het tweede elftal speelt thuis tegen SET 2, en de scheidsrech ter voor dit treffen is de heer J. A. Dekkers. De heer K. van Vught zal de wedstrijd GilzeWSC leiden, die om, half drie aanvangt. R. W. B. RWBRKDVC Na de gunstige start van vori ge week zal RWB a.s. zondag on getwijfeld haar best doen om dit succes te prolongeren, temeer daar het tegen een tegenstander speelt, waarvan bekend is dat zij over een bijzonder homogeen elf tal beschikken. De Drunense club heeft boven dien j.l. zondag eveneens haar eerste wedstrijd in een overwin ning weten om te zetten, een zware uitwedstrijd nog wel, en we mogen derhalve gerust aan nemen dat zij ook haar tweede uitwedstrijd op gunstige wijze zal willen besluiten. Het vorenstaande in aanmer king genomen en uitgaande van het feit dat alle voorgaande jaren deze ontwoeting er een was waar in fel om de overwinning werd gestreden, kunnen wij zondag a.s. rekenen op een hard gevecht, dat echter op faire wijze zal worden uitgevochten. Drunen zal alles op alles zetten om de overwinning te behalen, wetend dat de Waal wij kse kampioensploeg weinig aan kracht heeft ingeboet. De tricolores zullen dus uiter mate op hun hoede moeten zijn eq bijzonder goed voor de dag moeten komen, willen zij enig succes behalen. Bovendien zullen zij rustiger moeten spelen, meer vrij lopen en beter plaatsen is mogelijk het juiste advies. Ook het 2e en 3e elftal komen weer in het veld en wel uit tegen DESK en thuis tegen Waspik. Laat zondag zien dat het eerste gewin geen kattegespin geweest is; het 2e elftal zal tegen het ster ke DESK, dat bovendien in eigen huis bijzonder moeilijk te slaan is, een zware dobber hebben en een gelijk spel is mogelijk reeds meer dan waarop we mogen ho pen. Als dit niet zo is, moeten de ïongens van het 2e dit maar eens bewijzen. Het 3e heeft het tegen Waspik waarschijnlijk wel gemakkelijker maar pas op dat de huid van de beer niet verkocht wordt voor hij is geschoten. Het 4e gaat zijn eerste wed strijd spelen in Heusden en daar de kracht van Heusden, noch die van RWB voldoende bekend zijn, zullen we maar afwachten hoe dit afloopt. In elk geval wensen wij jullie van harte succes. R. K. C. Vljjmense BoysRKC Na enkele goed gespeelde wed strijden in de strijd om de Zilve ren Schoen en het zwaar bevoch ten gelijke spel van zondag j.l. bij GVV, gaan de geelblauwen zon dag a.s. de strijd aanbinden met een tegenstander uit bovenver meld toernooi, n.l. de andere fi nalist Vlijmense Boys. We heb ben toen kunnen constateren dat Vlijmen over een behoorlijk elf tal beschikt. Wanneer de RKC- ers echter voetballen met het zelfde elan als in de wedstrijden om de Zilveren Schoen en van de wedstrijd tegen GVV, moet er nu ook succes te boeken zijn. De voorhoede zal dan echter beter van de haar geboden kansen ge bruik moeten maken. Ook de achterhoede moet echter goed op haar tellen passen, daar ook de Vlijmense voorhoede, geleid door mid voor v. O verdijk, weet wat doelpunten maken is, want zon dag j.l. wisten zij de achterhoede van het toch heus niet zwakke Concordia SVD driemaal te ver- schalken. RKC-ers, stel je aanhang niet teleur en bevestig de goede in druk die jullie zondag j.l. maak ten. Natuurliik gaan zoveel mo gelijk supporters mee naar Vlij men om de geelblauwen op een sportieve manier aan te moedi gen Aanvang half drie. Het 2e elftal ontvangt deze zondag GW 2. Na het mooie re sultaat van vorige week zal er ook deze keer gewonnen moeten worden om voorlopig te blijven meetellen. Wanneer er met de zelfde vechtlust wordt gestreden als tegen OSS '20, moet dit moge lijk zijn. Aanvang half drie. Het 3e krijgt kans zich van z'n misstap van vorige week te her stellen, nu het Haarsteeg 2 op be zoek krijgt. Het zal dan echter niet te gemakkelijk moeten wor den opgenomen. Aanvang 12 uur. Het 4e begint zondag aan de competitie met 'n thuiswedstrijd tegen White Boys 2. Dit moet een kleine overwinning worden voor het 4e. Aanvang 12 uur. Het 5e zal trachten zich te her stellen van de zware nederlaag van zondag j.l. tegen Drunen. Of dit tegen WSC 6 lukken zal is nog een vraag. Ook deze wedstrijd die op het WSC-terrein wordt ge speeld, vangt om 12 uur aan. Baardwijk BaardwijkSCO Zondag a.s. is voor de Juliana- lui opnieuw een thuiswedstrijd vastgesteld, n.l. tegen SCO uit Oosterhout. Ook nu kunnen dus de Baardwijk-aanhangers hun fa vorieten aan het werk zien, hope lijk met een beetje meer geluk dan afgelopen zondag. Wij be hoeven het niet nog eens aan te halen dat het gelijke spel van vo rige week tegen Virtus een wat al te schamele beloning was voor het voortdurende overwicht van de geelzwarten tijdens de gehele wedstrijd. Doelpunten beslissen echter de wedstrijd en die kwa men van onze voorhoede niet vandaan. Het spel was echter van goed gehalte en wanneer a.s. zon dag tegen SCO ook zo wordt ge speeld als afgelopen zondag, dan moet een gunstig resultaat be reikt kunnen worden. SCO is, dat weten we nog van vorige compe tities, een frisse en hard werken de ploeg, die ook wat techniek betreft, aardig haar partijtje mee blaast. Na een ongelukkige start tegen plaatsgenoot WVO herstel den de SCO-ers zich goed door 'n 20 zege op Gudok in Tilburg. Of er voor de Oosterhouters a.s. zondag op het Juliana sportpark ook winst te behalen is, zal aan de Juliana-lui liggen, die na het ietwat teleurstellende resultaat van vorige week zeker tegen SCO alles in het werk zullen stellen om de beide punten te veroveren. In ieder geval verwachten we 'n spannende en sportieve wedstrijd die de zege zal doen opleveren aan die club, die er qua spel het meeste recht op heeft. Al met al een wedstrijd, die bij gunstig weer 't aankijken ten volle waard zal zijn. Aanvang half drie. BRILLEN, de nieuwe „LICHTGOLVENDE LIJN voor alle gezichtstypen Kaatsheuvel D. E. S. K. Programma zondag 18 september ODC 1—DESK 1. Aanvang 14.30 uur. Scheidsr.: A. A. M. Hoeijmans, Eindhoven. Wederom wacht de le elftallers een uitwedstrijd en wel naar ODC in Boxtel, een tegenstander die op eigen terrein niet met zich laat spotten. Tegen de algemene verwach ting in verloren de Dessers zon dag bij Best Vooruit in een wed strijd waarin speciaal de doelman een off-day had. Dat de DESK- ploeg desondanks toch nog kans zag de 2-0 achterstand geheel weg te werken, heeft ons getoond dat de ploeg moreel zeer sterk is. Vooral als men hierbij in aan merking neemt, dat enkele jon gere spelers beslist hun draai nog niet konden vinden, omdat zij, laten wij zeggen, last hadden van plankenkoorts. Speciaal tot deze jongeren willen wij zeggen: ondergraaf uw zelfvertrouwen niet omdat het een keer niet goed ging, miaar tracht in uw eigen spel te komen, ook al lukt dit niet direct. Dessers, het is nog niet bekend in welke formatie jullie zullen aantreden, maar het zal in elk geval een elftal moeten worden met zo min mogelijk risico's en daarvan is ieder wel overtuigd. Gezien het vertoonde spel van de laatste weken moet DESK in staat geacht worden om ODC partij te kunnen geven. Dessers, stel uw supporters deze keer niet teleur, maar geef hun het genoe gen van een overwinning. Het zal niet meevallen, maar waar een wil is, is een weg. Brabantia 3DESK 2. Aanvang 12 uur. Scheidsrech ter N. B. J. C. Klaassen, Tilburg. Het 2e trekt naar Eindhoven om te strijden tegen het 3e van Brabantia. Vooral nu verschillen de spelers door militaire dienst verhinderd zijn, zal het wel een te zware opgave worden in de lichtstad. Zouden de reserves echter één punt kunnen meebren gen, dan is dit reeds een mooie prestatie. DESK 3—RWB 2. Aanvang 12 uur. Scheidsrech ter J. Huiibregts, Tilburg. Het 3e bindt de strijd aan met de reserves van RWB en het zal hier wel niet ver van een gelijk spel blijven, omdat wij menen dat de krachten niet ver uiteen zullen lopen. Natuurlijk reke nen wij op 'n pittige, maar spor tieve partij. Baardwijk 3DESK 4. Aanvang 12 uur. Scheidsrech ter J. Bruurmijn, Tilburg. Het 4e speelt weer uit, nu bij het 3e van Baardwijk en kan op een stevige ontvangst rekenen, want Baardwijk uit is steeds een lastige tegenstander. Wij vanaf deze plaats nemen genoegen met een gelijk spel. DESK 5Baardwijk 4. Het 5e, in tegenstelling tot an dere jaren gestart met een neder laag bij Heusden, krijgt Baard wijk 4 nu op bezoek en zal danig op haar tellen moeten passen, wil het niet een tweede nederlaag krijgen. Mannen, tracht de beide punten thuis te houden. Raamsdonksveer Veerse Boys GilzeVeerse Boys 33 Gilze heeft haar debuut in de 2e klasse van de KNVB op ener verende wijze gemaakt, in een pe riode van 40 minuten werden niet minder dan 7 doelpunten ge maakt, waarvan 4 in een tijdsbe stek van 8 minuten. De eerste helft leverde niet veel mooi voetbal op. Beide ploe gen beperkten zich tot het ver kennen van het terrein, zonder echter tot veel concrete resulta ten te komen. De tweede helft was amper begonnen of de Jong opende de score voor Gilze, 10. In de 15e minuut werkte W. Wir- ken de bal in eigen doel, zodat Gilze z'n voorsprong op gemak kelijke wijze vergroot zag. Een voorzet van Schipperen werd even later door Vetjes op het hoofd opgevangen, 2—1. In de 23e minuut scoorde Vetjes op nieuw uit een solorush. Nadat de Bruijn voor Gilze 3—2 gemaakt had, verrichtte Vetjes z'n hat trick door zwaar gehinderd laag in te schieten, 3—3. Vlak voor 't einde werd nog een buitenspel- doelpunt van Veerse Boys afge keurd. Raamsdonk Raamsdonk 1 speelde afgelo pen zondag een uitwedstrijd te gen PCP 1. Nadat de rust met 1-0 was ingegaan, wist Raamsdonk na de thee met 2e doelpunten van G. Fijneman de stand te brengen op 0-3. PCP wist niet meer te scoren zodat het einde dus kwam met dezelfde stand. Raamsdonk 2—Duss. Boys 2 eindigde met een stand van 42 in het voordeel van Raamsdonk. Het 3e en 5e elftal kregen bei de een nederlaag te incasseren. Raamsdonk 3Right 'Oh 3 ein digde bij 'n stand van 12, ter wijl Madese Boys 5-Raamsdonk5 35 werd. In verband met het plotselinge vertrek van de vorige trainer is tot trainer van de v.v. Raams- dank benoemd de heer Baeten uit Oosterhout. De heer Baeten heeft jarenlang deel uitgemaakt van 't Oosterhoutse TSC. De elftalcommissie, waarover op de jaarvergadering enkele we ken geleden geen overeenstem ming kon worden bereikt, is nu samengesteld. Zij bestaat uit de heren J. Bouwens, C. Olieslagers en H. v. d. Put. Drunen R. K. D. V. c. bij J. TAUSCH, Grotestraat Waalwijk de DVC-ers om deze tegenstander niet te onderschatten. Haarsteeg Haarsteeg Als men de eclatante overwin ning, die Haarsteeg verleden zon dag op Nieuwkuijk behaalde, en de grote nederlaag die Buren van Heusden kreeg te incasseren, als maatstaf mag nemen wat betreft de krachtsverhouding tussen Haarsteeg en Buren, dan is er voor eerstgenoemde club, die de laatstgenoemde thuis ontvangt, geen vuiltje aan de lucht. Vast gesteld is n.l. de wedstrijd Haar steeg-Buren, een tweede thuis wedstrijd dus voor de Haarsteeg- se voetballers en als die in winst kan worden omgezet, dan heeft de thuisclub uit de eerste twee competitiewedstrijden reeds vier punten weten te vergaren. Maar het is nog te vroeg om| hoog van de toren te blazen want de competitie is nog maar juist begonnen. Maar heel sterk lijkt Buren toch niet te zijn, want de nederlaag te Heusden was toch wel aan de hoge kant. Afgewacht moet echter worden of de royale Haarsteegzege geen uitschieter is geweest en het is nu maar de vraag wat er komende zondag zal worden gepresteerd. Maar al met al houden wij het deze keer toch maar op een overwinning voor de gastheren. Het 2e elftal gaat naar Baard wijk om daar RKC 3 te ontmoe ten. Het 3e elftal is vrij en het 4e speelt thuis om 12 uur tegen de Essche Boys. Ook de tweede wedstrijd van RKDVC 1 in dit nieuwe voetbal seizoen is een uitwedstrijd. Na de rit naar Schijndel gaat zondag a.s. de reis naar Besoijen, waar de strijd aangebonden moet wor den tegen RWB 1. Vorig jaar wisten de RWB-ers het kampi- I schap van hun afdeling te beha len en wellicht zijn ze dat ook dit jaar weer van plan.Het kan zon dag daarom een spannende strijd worden, temeer daar beide ploe gen deze competitie met 'n over winning begonnen zijn en beide ploegen natuurlijk zo lang moge lijk op het goede pad willen blij ven. Het is dus een wedstrijd waarover moeilijk iets te voor spellen valt en we hopen daarom van een fraaie strijd te mogen genieten, waarbij de sterkste dan winnaar zal worden. RKDVC 2 opent het seizoen met een thuiswedstrijd tegen Uno Animo 2 uit Loon op Zand Ook hiervan valt weinig te zeg gen, daar we van de krachtsver houdingen nog niet veel weten in deze afdeling. We hopen daarom dat de DVC-ers hun uiterste best zullen doen om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Aanvang half drie. Om 12 uur speelt het 3e elftal thuis tegen Helvoirt en zal na tuurlijk alles in het werk stellen om na de nederlaag van zondag j.l. nu een of twee puntjes in Drunen te houden. Na de mooie overwinning die RKDVC 4 zondag behaald heeft, moet zij nu op bezoek bij Berk dijk 2. Het zal daar heus niet zo eenvoudig zijn om weer de volle buit te veroveren. RKDVC 5 gaat op bezoek bij Bossche Boys. Een tegenstander die voor ons nog geheel onbe kend is het is daarom zaak voor Nadat enige moeilijkheden met de geluidsinstallatie waren over wonnen, is j.l. dinsdag de grote Waalwijkse Middenstandsbeurs op het Vredesplein door loco burgemeester bmolders officieel geopend. Burgemeester Teijssen was wegens liet zo belangrijke toto-debat in de Eerste Kamer verhinderd om deze opening te verrichten, maar deed toen via zijn plaatsvervanger zijn beste wensen voor het welslagen van deze tentoonstelling aan deelne mers en ingezetenen toekomen. In z'n korte openingstoespraak memoreerde de beer bmoiders de vroeger gehouden Middenstands tentoonstellingen die zich telken male in een grote belangstelling hadden mogen verheugen. Hij vond het dan ook zeer juist ge zien van het bestuur van de r.k. Middenstandsvereniging 0111 uoor middel van deze vierde en grote Middenstandsbeurs te tonen waartoe de Waalwijkse midden stand in staat is. Deze beurs is één groot warenhuis met voor elk wat wils, aldus de heer Smol ders, die daarbij de hoop uitsprak dat deze beurs in alle opzicnten zou mogen slagen. „Deze beurs vormt opnieuw het bewijs dat Waalwijk het centrum van de Langstraat is, waarbij de mid denstand in het voorste gelid marcheert." VIERDE IN ACHT JAAR Er bestond voor deze officiële opening een grote belangstelling. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op de HoogEerw. Deken v. d. Hurk, wethouder J. van Heeswijk, gemeentesecreta ris N. Vlaar, inspecteur Hoog An- tink, het bestuur van de r.k. Mid denstandsvereniging, een verte genwoordiging van het bestuur van Waalwijks Belang en een aantal hoofden van gemeente diensten. De aanwezigen werden door de heer H. v. Mil, voorzitter van het actie-comité, welkom geheten. Acht jaar geleden, bij het gouden bestaansfeest van de r.k. Midden standsvereniging, werd besloten tot oprichting van een actie-co mité dat zich ten doel zou stellen de nodige activiteiten te ontwik kelen. Deze activiteiten hebben zich gemanifesteerd in een drie tal binnenmarkten dat tot nu toe werd gehouden. Met deze vierde grote beurs wil de plaatselijke middenstand zich opnieuw in het licht stellen en daarmee tevens bijdragen tot het streven van het gemeentebestuur om van Waal wijk een prettige woon- en leef- gemeente te maken. De heer van Mil gaf uiting aan zijn waarde ring voor de uitstekende organi satie van de fa. Storm uit Am sterdam, wier vertegenwoordi gers, de heer v. Houten en mevr. Berlé, de zaken degelijk en goed hebben aangepakt. Ten slotte sprak de heer v. Mil de hoop uit, dat deze beurs aan alle deelne mers het succes zou mogen bren gen waarop zij gehoopt hebben. BEZOEK VOORAL STAND No. VOORPROEF Ook door de heer A. Meijs, voorzitter van de plaatselijke r.k. Middenstandsvereniging, werden woorden van welkom en dank ge sproken. Zijn dank ging vooral uit naar het gemeentebestuur, de diverse hoofden van dienst, de politie en de pers voor de ver leende onmisbare medewerking. Bijzondere woorden van dank ook aan de leden van hot actie comité, de heren H. v. Mil, de Visser, Dishoeck en andere mede werkers. De heer Meijs wees er daarbij op hoe moeilijk het is om een middenstandsactie te organi seren, omdat men ten slotte de mensen daarvoor toch uit hun werk moet halen. Hij vond het jammer dat de „alleenstaande" middenstanders op deze beurs verstek hadden moeten laten gaan wegens gebrek aan perso neel. De neer Meijs noemde deze beurs een voorproefje van het geen de plaatselijke middenstand in 1962, hij de viering van het 60- jarig bestaan, hoopt te brengen. Ook bracht de heer Meijs dank aan de fa. Storm voor de voor treffelijke organisatie. „Wij heb ben de wind niet meegehad, maar „Storm"," aldus de heer Meijs, die ten slotte de hoop uitsprak dat deze beurs een succes zou mogen zijn voor- deelnemers zo wel als bezoekers. Nadat de bekende radio- en té- vé-artist Bueno de Mesquita ver volgens een bijzonder geslaagde en geestige „Eurovisie-uitzen ding* had gegeven, maakte het gezelschap een rondgang door de tentoonstellinkshallen, waar de diverse keurig verzorgde stands een interessant en veelzijdig beeld geven van Waalwijks Win kelstand. Vanavond heeft de grote mode show plaats, terwijl daarnaast een grote quiz zal gehouden wor den o.l.v. Jan Boots. II Zelss-Dep6t, Ziekenfonds-leverancier 1NTERKRING SPORTDAG. De sportclub van de r.k.j.b. afd. Waspik nam te Halsteren deel aan de Interkring Sportdag. Zoals bekend komen hier de best geklasseerde verenigingen van elk district van het RKJB-gebied, verdeeld in A en B klasse tegen elkaar uit in wedstrijden, als marcheren, pyramidebouw, vrije oefenin gen, muziekoefeningen en RKJB-oefenin- gen. Daarnaast zijn er individuele wedstrij den in diverse athletieknummers. Bij de Hink-stap-sprong veroverde Piet Verschu ren met 12,17 m de derde prijs, terwijl bij bij het verspringen met 6,03 m beslag legde op de 5e plaats. Jan Verschure kksseerdc zich met 11,84 m als 11e bij de hink-stap- sprong. In 't algem. A-kla6sement bracht het de afd. Waspik als vereniging niet verder als de 9e plaats. In totaal kwamen t-r zes tien groepen in dit klassement uit. Slechts bij het marcheren kon Waspik zicli met de kampioenen op dit nummer meten. ZILVEREN DIENSTJUBILEUM. Bij de schoenfabriek Schaapsmeerders, v. Stricn en Co. vierde de heer H. Smits Han. zijn zilveren dienstjubileum. Om 11 uur :net zijn echtgenote aan huis afgehaald werd de jubilaris door de direkteur de heer P. Brokx en een vertegenwoordiging van het fabricks- personeel op het kantoor ontvangen. Hier ontving de heer Smits van de direktie o.m. een cadeau onder couvert, terwijl aan zijn echtgenote bloemen werden aangeboden. Uit handen van zijn afd.-chef, dhr.ll. Langer- mans, mocht de heer Smits als geschenk van zijn collega's een kroonlamp in ontvangst nemen, waarna een heildronk *ip de jubi laris werd uitgebracht. BINDINGSAVOND B B. Op zaterdag 17 sept. a.s. zal in de zaal van café Montens alhier een bindmgsavond van Bescherming Bevolking worden gehou den en wel om 8 uur. Op dsiu avond :.oU len o.m. aan de leden van de Blokploeg di ploma's worden uitgereikt <-n aan hen die rreds 5 jaar of langer de plaatselijke BB- organisatie hebben gediend, jaarsterren wor den uitgereikt. Het Hoofd Bescherming Be volking in de Kring N.-Brabant III, t w. de heer Bijvoet, zal een nadere uiteenzetting geven over de werkzaamheden van de B.B. en de hiermee gepaard gaande reorganisa tie. Het geheel van deze avond zat met mu ziek worden opgeluisterd en liet beloof: der halve een prettige avond te worden. PATER J. SCHIKS NAAR DE MISSIE. Na een verblijf van een half jaar in zijn geboorteplaats Waspik zal de eerw. pater J. Schiks C.S.Sp. maandag a.s. naar zijn mis sie-post in Afrika terugkeren. Zondagj .1. sprak hij in zijn afscheidswoord in de Bar- tholomeusparochie zijn welgemeende dank uit voor de sympathie en de grote daad werkelijke steun welke hij van zijn mede- parochianen voor zijn missiewerk mocht en dervinden. Omzet Waspikse Boerenleenbank in 1959 dertig miljoen. Dat de Boerenleenbank te Waspik zich in een gestage groei mag verheugen, blijkt uit de volgende cijfers die aan de jaarstukken werden ontleend. Op het ogenblik telt Was pik ruim 3500 inwoners waarvan er meer dan 1500 sparen bij de eigen boerenleen bank. Het totale spaartegoed bedraagt f 3.060.000 waarvan meer dan f 1.070.000 werd uitgeleend in de eigen plaats voor de financiering van land- en tuinbouwbedrij ven, woningbouw, enz. Ook als bank-giro- instelling vervult de boerenleenbank een be langrijke funktie. In 1959 werden door 200 houders van een bankgiro meer dan 12 mil joen gulden per boerenleenbank ontvangen en betaald. Onder hen bevinden zich boe ren en tuinders, zakenlieden, besturen en in stellingen die op deze eenvoudige wijze hun geldzaken tot hun volle tevredenheid afwik kelen. De totale omzet van de boerenleen bank bedroeg in 1959 ruim 30 miljoen, het geen neerkomt op 2Yi miljoen gulden per maand. Een geweldig bedrag voor onze dorpsgemeenschap,, waar wij met recht trots op mogen zijn. De boerenleenbank te Waspik biedt U voorts de gelegenheid om een hogere spaar rente (tot 3$4 te maken op bijzondere spaarvormen. Ook het jeugd-premiesparen (de zilvervloot met 10 belastingvrije rijks premie) en het ambtenaren-en bedrijfsspa- ren nemen bij de boerenleenbank een bij zondere plaats in. Voorts werden de laatste jaren talrijke hypotheken verstrektvoor aan koop, verbouwing z>f nieuwbouw van een woning of modernisering van een zaak of bedrijf. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn voor zondag 18 september als volgt: 9.30 en 14.30 uur Ds. Verploeg. BR. WILLALDUS ZIJLMANS OVERLEDEN. In het St. Servatius-klooster der Broeders van Liefde te Venray is overleden broeder Willaldus Zijlmans, geboortig uit Waspik. In juli van dit jaar nog werd in hetzelfde klooster op grootse wijze het diamanten ju bileum van de overledene gevierd. Nog voor de eeuwwende maakte hij zijn noviciaat jn het moederhuis van de congre gatie van de Broeders van Liefde te Gent en in 1900 legde hij zijn geloften af. Vrijwel zijn gehele leven, heeft broeder Willaldus doorgebracht in de verpleging van geeste lijk gestoorden. De eerste tientallen jaren van deze eeuw lag zijn arbeidsterrein in Antwerpen. Vervolgens werd hij overge plaatst naar Noordwijkerhout en de laatste vijf en twintig, jaar was hij werkzaam als verpleger en koster in de psychiatrische in richting St. Servatius te Venray. Geheel zijn leven is het spectaculaire hem vreemd geweest, maar het was groots door de eenvoudige goedheid en vanzelfsprekend heid waarmee hij heel zijn leven heeft in-, gezet voor deze zeer zware afdeling van ver pleging. ATAK OP OLYMPIA-TOURNOOI. Het jeugdteam van de volleybalclub Atak, dat zich slechts in onofficiële oefenparrijtjes in tie volleybalsport bekwaamde en pas en kele keren het strijdperk heeft betreden, trad in Tilburg aan als deelnemer van het grote Olympia-toumooi. Deze junioren wisten met aai dig spel door te dringen tot de 4e plaats. Het eerste team van Atak legde in haar poule beslag op de 2e plaats. A.s. zaterdag zal Atak 2 haar geluk op het Olympia-tour- noo; gaan beproeven. VOETBALPROGRAMMA. Doorde Brab. Voetbalbond is voor zondag 18 6ept. 't volgende program vastgesteld le klasse: White Boys-Wit Zwart; 2e klasse: Waspik 2 - Berkdijk 2; 3e klasse: RKC4 - White Boys 2 - RWB 3 - Waspik 3; Waspik 4 - Veerse Boys 4; Raamsdonk 3 -White Boys 3. feU-o

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13