KAATSHEUVEL „L'HEURE DES DAMES" Gemeenteraad Loon op Zand ijzen woeiis 525 79' 39M De najaarsmode bij E A™ DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 SEPT. 1960 op 29 en 30 oktober a.s. in Dubois te Amsterdam worden gehouden. Voor de twee spelklassen zijn vier finaleplaatsen beschikbaar. In het kader 47-2 zullen A. W. C. Jacobs (Amsterdam), H. Metz (Den Haag), C. de Ruyter (Waalwijk), H. Schol- te (Eindhoven), H. Vultink (Aalten) en M. J. Wijnen (Nijmegen) op 1, 2 en 8 oktober a.s. bij Kras in Am sterdam voor wedstrijden spelen. Bij het driebanden was de belang stelling nog groter. Hier zijn twee groepen ingedeeld, die op 1 en 2 oktober hun voorwedstrijden spe len. In Amsterdam komen uit J. Broekhuizen (Arnhem), G. Lorist (Amsterdam*), H. de Ruyter (Waal wijk) en L. G. J. Teegelaar (Rotter dam). In Arnhem spelen J. Doggen uit Utrecht, H. Popeijus (Rotterdam, N. Stikkelman (Arnhem) en J. Sweering (Amsterdam). TUSSENTIJDS GEEN HOGER LOON Het bestuur van de Stichting van de Arbeid is het niet eens kunnen worden over de vraag, of 't onder de huidige economische omstandigheden verantwoord is, tussentijds de collectieve arbeids overeenkomsten te herzien en tot loonsverhogingen over te gaan. In een brief, die zaterdag aan de regering zou worden gezonden zijn de verschillende standpun ten, die zich tijdens de vergade ring van vrijdag aftekenden, neergelegd. TIJDELIJKE OPLOSSING VOOR TOTO VERWACHT In politieke kringen wordt ver wacht, dat binnenkort weer een toto zal kunnen draaien waarvan de eerste prijzen ongeveer 50.000 gulden waard zijn. Volgende week zondag 2 oktober loopt de tijde lijke vergunning voor de huidige af. Het is niet zeker dat op 9 ok tober al een nieuwe toto zal wer ken. In ieder geval zullen de prij zen niet in geld worden uitge- keerd. De prijzen zullen in de vorm van goederen of bonnen voor goederen moeten worden verstrekt. Volkskrant CRISISSFEER IN UNO NA REDE KROESJEF Met een lange rede vol felle aanvallen op het Westen, maar vooral op de UNO en haar leider Hammarskjöld heeft premier Kroesjef een crisissfeer in de Volkerenorganisatie gebracht. Zijn offensief tegen Hammars kjöld en pleidooi voor een reor ganisatie kwamen neer op een uiting van wantrouwen in het gehele UNO-beleid. De Ameri kaanse minister van buitenland se zaken Herter verklaarde: „Het was een oorlogsverklaring aan de structuur van de UNO, haar personeel en plaats van vesti ging". De permanente Amerikaanse UNO afgevaardigde Wadsworth zei: „Kroesjef zaaide onenigheid en wraakzucht". Hij wees op „het geweldige contrast tussen de verzoenende toon van Eisen hower en de hardheid van Kroes jef". Herter, Home en de Frans man Couve de Murville hebben de rede onmiddellijk op een privé oij eenkomst besproken. De sovjet-premier behandelde alle wereldkwesties van ontwa pening tot Cuba, viel opnieuw Hammarskjöld aan, stelde voor het UNO-hoofdkwartier naar een ander land over te brengen, toon de zich voornamelijk agressief tegenover het Westen en maakte tussendoor grapjassend reclame voor Russisch spuitwater. Na an derhalf uur kon de Franse minis ter van buitenlandse zaken, Cou ve de Murville, zich niet meer be dwingen. Hij verliet de zaal„Ik heb er eenvoudig genoeg van maar keerde later weer terug en bleef rustig zitten, evenmin als zijn Amerikaanse en Britse ambt genoten deelnemend aan het ap plaus dat de lichtelijk „stukge- prate" gedelegeerden de sovjet- premier na at loop brachten. nen. Onze aandacht viel daarbij o.m. op de prachtige omkeerbare mantel met bijpassende rok, die de zinvolle naam „En Voyage" droeg. Bij de mantels zowel als bij de japonnen stalen de prachtige haute couture- modellen (Cardin, Balmain, Yves St. Laurent, Laroche e.a.) natuur lijk de show. Maar ook voor de wat smallere beurs werd door 't Mode huis Teulings een grote collectie bij zonder charmante en draagbare mo dellen geshowd. Dankbaar materiaal is en blijft het Hanro-jersey, voor deux-pièces zowel als voor jumpers en pantalons, 'n Klasse apart vorm de van het Modehuis Teulings de cocktail- en avondjaponnen. Ver rukkelijke, maar vrij kostbare dro men. Naast een prachtige en uitgebrei de collectie tassen, waarbij uiter aard ook weer de bruine tint over heerst, showde de fa. Hamers van Hooff bijzonder leuke, vlotte en charmante sportkleding in panta lons (Helanka), die met een bandje onder de voet prachtig in pasvorm worden gehouden, Italiaanse vesten en jumpers en o.m. ook in een bij zonder leuk tinneroy jack. De najaarsmode in de hoed werd in talrijke en gevarieerde modellen getoond door de fa. Libelle. De bol van de hoed blijft hoog, terwijl de hoed zelf vrij laag in het gezicht gedragen wordt met een veelal even over de oren getrokken lijn. Wij konden niet anders constateren dan dat de hoed een bijzonder charmant en opvallend onderdeel van de na jaarsmode vormt. Mesco Exquis bracht de gebruike lijke superbe schoenen-collectie, die voor 't najaar uiteraard geheel aan de overheersende bruine tint is aan gepast. Opgemerkt mag worden dat ook de lakschoen en de suède- schoen weer in de moede komen. De leest blijft Italiaans met 't lange smalle voorblad. Het schoenensnuf je van de show was een paar beel dige schoentjes van struisvogelleer (poot), een Blok-v. Heijst produkt uit Waalwijk. In 't middelpunt van de najaarsbelangstelling staan ver der de laarsjes in de moderne snit, waarvan vele fraaie modellen te be wonderen waren. De fa. van Eijsden, die ook nu weer de make-up van de manne quins verzorgde, vestigde ditmaal in het bijzonder de aandacht op de schoonheidspreparaten van Elisa beth Arden. Het gebruikelijke pre sentje stond dan ook in het teken van dit huis Reis- en Passage-bureau Wassing vestigde ditmaal speciaal de aan dacht op reizen per Pan American Airways. Een charmante stewar dess van deze maatschappij was spe ciaal naar Tilburg gekomen om te vertellen hoe prettig en voordelig het wel niet is om per Pan Ameri can te reizen. DRUKKERIJ VAN BOXTEI. Bruin mag dan om niet helemaal duidelijke redenen een bij de Neder landse vrouw weinig gewaardeerde kleur zijn, op de Tilburgse najaars show van „L'heure des dames is jl. woensdag toch wel gebleken dat er tegen deze tint, mits goed gebruikt en verwerkt, eigenlijk geen standhou dende bezwaren aan te voeren zijn en dat het dragen van bruin in feite al leen maar een kwestie is van 't over winnen van een vooroordeel. En de modieuse vrouw zal dit ook ernstig moeten proberen, want in de najaars mode is de bruine tint overheersend. Voor degenen die beslist niet voor bruin willen capituleren, zijn er ook nog andere donkere tinten, zij het dan ook veelal in combinatie met bruin. „L'heure des dames" werd ook nu weer verzorgd door de volgende Til burgse zaken: fa. Gimbrère (regen kleding en parapluies), fa. Hamers van Hooff (sportkleding en lederwa ren), Modebuis Teulings (haute cou ture), fa. Libelle (hoeden), fa. Mesco Exquis (schoenen), fa. Dora v. d. Ven (bont en fijn lederen kleding), fa. v. Eijsden (parfumerieën en schoonheidspreparaten) en Reis- en Passagebureau Wasing. De show werd ook nu weer op prettige en des kundige wijze geleid door mevrouw Elias-Smit. Hoewel het niet te verwachten is dat het najaar meer regen zal bren gen dan het voorjaar en de zomer al gedaan hebben, zijn toch herfst en zomer in ons land de regenmaanden bij uitstek. Vandaar dan ook dat de fa. Gimbrère met een grote en uitge- lezen collectie regenmantels verte genwoordigd was; regenmantels die alle de aandacht trokken door hun exclusiviteit in model en stofverwer- king. Naast het oude getrouwe pop lin was er ook Jj regenmantel waarin nylon is verwerkt en die het voordeel biedt dat men deze zelf kan wassen. Verder een meer geklede regen mantel van blauwe shetland-wol, met een frisse geruite plaid-voering. De nieuwe kleur bruin manifesteert zich ook in de regenkleding, waarbij de aangebreide kraag en manchetten het bijzonder leuk doen. En bij de re genmantel zien we dan veelal de af neembare bontkraag van wasbeer of das, vervaardigd door de fa. Dora v. de Ven. Dora v. d. Ven bracht als opzien barende nouveauté de 7/8 of hele mantel van fijn en soepel nappaleer, waarbij dan veelal een grappige muts en shawl van wasbeer gedragen wor den. Hierbij mogen we dan speciaal noemen de nappa-manchet in linde groen met muts en shawl van Tos- caans Lam. Merkbare opschudding verwek te de „toverfee in leer", compleet met punthoed. Wij vonden het bijzon der aardig. Er viel van Dora v. d. Ven zelfs een tailleur in nappa te be wonderen met daarbij een panter- hoed (fa. Libelle) en een leuke „tas- in-een-tas" van Italiaanse origine (Hamers van Hooff). Indrukwek kend waren de breitschwanz persia- ner mantels, met dito „toverhoed welke Dora v. d. Ven showde. Het Modehuis Teulings verraste weer met een stroom van beeldige modellen in de mantels en japon- sêssitj". Aanvullende agenda 10. Voorstel tot wijziging van de verordening regelende de te gemoetkoming in de vervoers kosten van schoolgaande kinde ren. 11. Rondvraag. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan adspirant-kopers van woningen. De Stichting „Hypotheekfonds" te Eindhoven heeft het plan om in het Frederik Hendrik-park 25 arbeiderswoningen en aan de Ju liana van Stolbergstraat 8 mid denstandswoningen te doen bou wen. Voor deze laatste woningen is inmiddels een toezegging van een premie uit 's rijks kas ont vangen. In verband hiermede verzoekt genoemde stichting aan b. en w. om aan de nader door haar op te geven adspirant-ko pers van woningen de benodigde grond te verkopen. Nu te voorzien is dat de voor genomen bouwplannen binnen afzienbare tijd verwezenlijkt zul len worden, bestaan er bij b. en w. geen bezwaren tegen verkoop, reden waarom zij de raad voor stellen tot verkoop te besluiten. B. en w. merken hierbij nog op dat de grondprijs voor de beno digde grond in het Frederik Hen drikpark is vastgesteld op 9.6o ;>er m2 en die voor de grond aan )e Juliana van Stolbergstraat op 10.25. Voorstel tot wijziging van de ver ordening, regelende de tegemoet koming in de vervoerskosten van schoolgaande kinderen. In de aan de raad op 3 juni 1960 toegezonden nota hebben b. en w. uitvoerig aangegeven op welke wijze naar hun mening kon worden tegemoet gekomen aan de bezwaren, die bij monde van het lid de heer van Noije werden geformuleerd en die be trekking hadden op onbillijke be palingen iut de verordening, re gelende de tegemoetkoming in de vervoerskosten aan schoolgaan de kinderen. Ten aanzien van de uitgebrach te nota werd in de raadsvergade ring van 22 juni 1960 de wense lijkheid uitgesproken om de be treffende verordening te wijzigen in die zin, dat voortaan bij de vaststelling van de vergoedings normen het netto gezinsinkomen in aanmerking zou worden geno men in plaats van het bruto ge zinsinkomen. B. en w. zijn tot de bevinding gekomen dat de mogelijkheid niertoe aanwezig is en verwach ten dat, door wijziging in boven bedoelde zin, de toepassing van deze verordening in de meeste gevallen tot een billijk resultaat zal leiden. Voorts verdient het aanbeve ling. zoals ook in de nota werd gesteld, een bepaling op te ne men krachtens welke b. en w., indien bijzondere omstandigbe; den daartoe aanleiding geven, bij het toekennen van een vergoe ding kunnen afwijken van t be paalde in de artikelen 5 en 6, re gelende in welke gevallen en tot welk bedrag een tegemoetkoming mag worden verleend. Naar aanleiding van het voren staande stellen b. en w. de raad voor om de onderhavige verorde ning te wijzigen overeenkomstig het ter visie liggende concept besluit. Kegelen ten bate van het Ziekentriduum. Het ziekentriduum te Kaats heuvel is daar algemeen bekend en ook hoe reikhalzend de zieken en gebrekkigen van de drie paro chies ieder jaar weer opnieuw naar deze geestelijke verkwik king uitzien. Een enkele blik op deze mensen is voldoende om te beseffen hoe rijk zij zich tijdens deze drie dagen voelen als zij van nabij weer datgene kunnen mee: maken en beleven, waarvan zij voor de rest van het jaar vanwe ge hun ongemak verstoken blij ven. Uiteraard zal het iedereen duidelijk zijn, dat een dergelijk triduum zonder de nodige geld middelen nu eenmaal met in stand gehouden kan worden. Er is o.a. materiaal nodig, dat na tuurlijk aan slijtage onderhevig is en zo mogelijk tijdig door nieuw dient te worden vervan gen. Maar ook als het aantal deelnemers toeneemt, moet men araat zijn om deze mensen van •iet nodige te voorzien. Zo is er momenteel een ontstellend ge brek en dringende behoefte aan o.a. communiedoeken, linnen goed, bedden en ligstoelen. Teneinde hierin zo mogelijk ;eheel te voorzien, heeft er een espreking plaats gehad tussen het comité van 't ziekentriduum en een commissie, samengesteld uit vertegenwoordigers van de plaatselijke kegelclubs. Het re sultaat hiervan is geweest, dat de Kaatsheuvelse kegelclubs zich bereid hebben verklaard door middel van hun mooie en gezelli ge sport de lege kas van het zie kentriduum weer wat aan te vul len. Een mooie geste van de ke gelaars, die hierdoor het nuttige met het aangename eens gaan verenigen en zich daarmee volle dig in dienst stellen van de Kaatsheuvelse zieken en gebrek kigen. Van maandag 3 tot en met zon dag 9 oktober, telkens 's avonds van 8 tot 12 uur, zullen er op de banen in Euphonia kegelwed strijden worden gehouden, welke voor iedereen open staan, dus zo wel kegelaars (sters) als niet- kegelaars(sters). Er zal alleen vrije haan dames en vrije baan heren geworpen worden tegen 25 ct. per kaart van drie worpen. De plaatselijke middenstand heeft zich in deze actie evenmin onbe tuigd gelaten, want zij heeft voor een prachtige collectie prijzen ge zorgd om de animo tot deelname wat aant e wakkeren. Natuurlijk zijn er, zoals in de kegelsport ge bruikelijk, ook vele dagprijzen, alsmede mooie prijzen voor de totaal kaarten over het gehele concours. Ten slotte is er nog voor een zeer mooie speciale at tractie gezorgd voor die dames en heren, die op een bepaald ogenblik geen gelegenheid heb ben aan de kegelsport deel te ne men. Waaruit deze bestaat blijft voorlopig een geheim, maar het is iets zeer origineels. De organisatoren van dit ke gelfestijn vertrouwen, dat op de eerste plaats alle kegelaars op hun vaste kegelavond cn daar naast ook op andere avonden present zullen zijn, maar dat ook niet-kegelaars van hun tegen woordigheid en belangstelling blijk zullen geven, zodat 't eind resultaat van dit concours er toe zal hebben bijgedragen, dat het ziekentriduum-comité tot de aan schaffing van het ontbrekende materiaal kan overgaan en de zieken van Kaatsheuvel zich voorlopig geen zorgen behoeven te maken over het al dan niet doorgaan van hun jaarlijkse tri duum. Opening nieuwe zaak. Donderdagmiddag vond de of ficiële opening plaats van de nieuwe dames- en herenmode zaak van de firma Tuerlings-van Micrlo uit Tilburg, welke is in gericht in het bekende pand „De Zon" in de Hoofdstraat. Aangezien de burgemeester met vacantie is, werden de hon neurs bij deze opening waargeno men door diens plaatsvervanger, loco-burgemeester G. Grootswa- gers. In zijn toespraak wees deze o.a. op het grote belang van deze zaak voor Kaatsheuvel, waarmee in een dringende behoefte wordt voorzien en waardoor voor velen het tijdrovende en extra kosten met zich brengende reizen naar naburige steden voor een groot deel tot het verleden kan beho ren. Hij feliciteerde de onderne mers met deze imposante inrich ting en wenste hen alle succes.^ De plechtige inzegening van 't interieur werd verricht door pas toor van de Spijker. Er was grote belangstelling bij deze opening, vooral van de zijde zakenrelaties, vrienden en kennissen, die hun gelukwensen met een schat van bloemen on derstreepten. Het inwendige van de zaak is in een geheel nieuw kleed gesto ken, doordat het schildersbedrijf van de Wed. Merkx alles van har moniërende pastelkleuren voor zag en de firma J. Beekmans een passende en vooral doeltreffen de verlichting aanbracht, waar door het geheel een riante aan blik biedt. De zaak bevat een uitgebreide sortering heren- en jongenscon- fectie en modes met de nieuwste moderne kleuren. Ook de dames kunnen Hier aan 'hun trekken ko-i men gezien de grote verscheiden heid aan japonnen (eigen midel- len), mantels, regenjassen, enz., alsmede wollen kleding in de meest exclusieve tinten, geïm porteerd 'uit de Scandinavische landen, terwijl op het gebied van kinderkleding eveneens voor een ruime sortering is gezorgd. Een speciale afdeling met baby-uit zetten mfaakt dit alles tot een fraai geheel. Bovendien is reke ning gehouden met iedere beurs. Ongetwijfeld zal de Fa. Tuer- nus" en met nog twee bedrijven in Tilburg op een jarenlange praktische ervaring kan bogen, haar weg naar de massa wel vin den. Burgerlijke Stand. Geboorten Johannes P zv J Leemans-van der Leest; Cornelis J zv J van de Wouw-Meesters; Hubertus W zv J van de Wouw-Meesters; Adria- nus C J M zv G J Bink-Becrens; Antonius M zv W G Tuerlings- Brouwers; Maria G A Th dv Th Sips-van den Bosch; Lambertus C zv M J van Bcijnen-van den Broek- Manfred W zv W Ver- duijn-Plönzke; Allegonda H M dv Fr C v Woensel-Soijer; Maria A C dv P J Klijn-Boons; Helena W M dv J Donders-Kuijpers; Cornelis J zv C J v Broekhoven- v Corstanje; Adrianus P J zv A van der Made-Akkermans; Cor nelia A G M dv A Th Hendriks- Damen; Arnoldus J E M zv A W M van der Heijden-Zucthoff Cornelia J M dv R P J Schoen makers-Schoenmakers Antoni us H G zv P J Nijsten-v Schijn- del; Antonius M M zv M J Meus- sen-Wennekes. van Bureau Jan Tuerlings Huwelijksaangiften: Josephus J W M van der Wee 37 jaar alhier en Ursula A^ jM Brenninkmeijer 36 jaar te Til burg; Cornells J van de Leur 27 jaar en Gerdina J M Brekelmans 29 jaar heiden alhier; Antonius J de Man 22 jaar en Adriana H J M Maas 20 jaar beiden alhier; Antonius C M Michielsen 25 jaar te Gilze-Rijen en Anna P M de Jong 23 jaar alhier; Johannes M Emmers 22 jaar en Adriana Da- men 21 jaar beiden alhier; Adri anus A Hamers 31 jaar en Wil- helmina A Rijnenburg 29 jaar beiden alhier; Leonardus A M J v Beek 28 jaar en Maria C R Klij- sen 28 jaar beiden alhier; jMar- cellus M Diiqucsnoij 28 jaar te Waalwijk en Cornelia A A Kops 30 jaar alhier. GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN ALLEEN GELDIG WOENSDAG 28 SEPT pracht kwaliteit brom fietslaarzen, met zware imitatie vacht voering en sterke lederen zool. Verkrijg baar in zwart en bruin. Met gesp, maten 40-46 17.90 q F 50 Maten 36-39 H Met ritssluiting, mtn. 40-4618.50 Mate n 36-39 15.90 Zeer praktische stads- tas, van een zware kwaliteit plastic. Ruim model met zijde ge voerd. Voorzien Yan stevige beugelsluiting. In gladde of geprente nerf. U kunt kiezen uit 6 mode- tinten O Koop nu reeds warme maillots, voor de win ter. Partij mousse nylon, wol/mousse en katoen/mousse mail lots met zeer kleine foutjes. In alle mode kleuren. Maat 44-46 4.25 40-42 3.90 36-38 3.30 4 95 32-34 2.60 30 B Exceptionele aanbie ding wollen tweed. Italiaanse import. U kunt kiezen uit méér- kleurige ruiten en fan tasie-dessins. Zeer voordelig kunt U nu zelf Uw mantelpakje of rokken maken. 150 cm. breed. AU0 Nu per meter Terlenka vitrage stores, met fraaie bandstrepen. Het ge makkelijke gordijn, waarvan U slechts de breedte hoeft te kopen omdat de hoogte er al is. Met zeer kleine, on opvallende weeffout- jes. 200 en 240 cm. hoog, per meter w Terlenka jongens pantalons, in diverse kleuren. Moderne smalle pijpen, met of zonder omslag. Cein tuur rondom. Voor jongens van 4 tot 16 jr. Voor 16 jr. 18.- q75 Voor 4 jaar Voor weinig geld kunt U nu Uw deuren mo derniseren met deze fraai gevormde deur knoppen, welke op Iedere deur passen. In zwart of ivoorkleur. Ivoor, per stel 1.95 Zwart, A 75 per stel I Partij jongens- en meisjespyjama's, van een pracht kwaliteit keperflanel. In moder ne effen kleuren of in bloemdessins. Voor de leeftijd 1 tot 16 jaar. Voor 1 jaar Met kleine st. per maat Leuke vlotte hoedjes, van velours-chiffon; de rand is helemaal door gestikt. In de nieuwste modekleuren. Koop nu voordelig een hoed je voor bij Uw mantel of najaarspakje "T'!> Modern bloem- of bij zettafeltje, met 3 ult- schroefbare poten. Bladen met diverse moderne decoraties. Een aanwinst voor Uw Interieur O 50 Met dit nieuwe model kruller geeft U zelf Uw haar een natuurlijke krul. Ge maakt van soepel nylon met spiraal QJ"c en borstelvulling. Per 4 stuks UJ Losse pennen 10 stuks 25 c Dichtgeweven sisal dubbel bouclé tapijt, zeer solide kwaliteit in fraaie nieuwe kleuren, 100 cm. breed, per meter Dit mag In geen enkel huls ontbreken. Zakje met 10 stoppen, 6 of 10 ampère. Kema goedgekeurd. Nu slechts Knakworst, 6 grote knappende worsten in blik. Het succes van onze serie vlees- conserven. QAc Per groot blik O Onze bekende „Katjangs", pinda's In gebrande suiker, bijzonder 45c lekker,. 200 gram GO Pick-up, uitstekende kwaliteit. Met 4 snel heden, 2 saffieren en automatisch afslagme chanisme. Kan op leder radiotoestel worden aangesloten. Eén jur schriftelijke garantie. Compleet met stek kers en snoeren, ep voetstuk. Alleen morgen DEN BOSCH TILBURG HELMOND (CAATSHEUVEL - TEL. K 7-2121. Donkere tinten in charmante, draagbare modellen. Voer advorlontlM «n abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging on aanmaldon nieuwo abonne's aan ons bureau Dr. v. Beurdensiraat 8 KAATSHEUVEL

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 3