De Echo van het Zuiden DRUNEN mm „gezondheid' Boeiende zangavond in Ned. Herv. kerk aan de Haven te Waalwijk Prachtig succes voor De Rianta's te Waalwijk Vlijmen MM Kaatsheuvel Loon op Zand Sprang Cap«ll« Elshout Sprang-Capelle MAANDAG 26 SEPTEMBER 1960 83e JAARGANG No. 75 GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, te houden op vrijdag 30 september 1960 te 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling notulen raadsver gadering van 15 juli 1960. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B W tot het be schikbaarstellen van een crediet voor vernieuwing van de verwar mingsapparatuur in de Meisjes school en de Kleuterschool te Els- hout. 4. Voorstel tot vaststelling van de vergoedingen als bedoeld in artikel 101 der L.O.-wet, alsmede van de bedragen van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven voor de bijzondere lagere scholen over 1959. 5. Voorstel tot toekenning van pre mie voor verbetering van een wo ning, zulks op voet van de premie regeling woningverbetering. 6. Voorstel tot wijziging van de al gemene politieverordening. 7. Voorstel tot het nemen van een besluit: a. dat de oprichting en instand houding van een lagere techni sche school van Drunen en om streken door uw raad wordt nodig geoordeeld; b. tot overdracht van de gemeen telijke vakschool voor schoen makers aan de Stichting „La gere Technische School voor Drunen en omstreken. 8. Voorstel inzake het verstrekken van een garantie in verband met uitbreiding waterleidingnet. 9. Voorstel tot verkoop van enkele wielen met bijliggende grond langs de Elshoutse Dijk. 10. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een vergoeding in verband met het gebruik van het gymnas tieklokaal voor onderwijsdoelein den. 11. Voorstel tot goedkeuring van de jaarstukken 1959 van het Kam- peercentrum „De Klinkaert". 12. Voorstel tot definitieve vaststel ling van de grondprijzen in uitbrei dingsplan „Braken West" en te Elshout. 13. Voorstel tot verkoop van bouw terreinen. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet als vergoeding van door het Kerkbestuur ten behoeve van de huidige Meisjesschool inge brachte gronden. 15. Voorstel tot verkoop van een gemeentelijke premie-woning. 16. Voorstel tot toekenning van een eenmalig subsidie aan de Bond van Oudstrijders. 17. Voorstel tot aankoop van enke le aandelen van de Bank voor Ne derlandse Gemeenten. 18. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor; a. verbetering van de verwar mingsinstallatie in de burge meesterswoning b. tot de bouw van een garage aan voornoemde woning. 19. Aanbieding van de gemeentere kening en bedrijfsrekeningen 1959, met het voorstel tot benoeming van een commissie van onderzoek. 20. Voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. UITBREIDING HOGE BRAKEN De werkzaamheden bij de uit breiding van het verenigings- en ontspanningsgebouw de Hoge Bra ken vorderen gestaag. Naar wij ver nemen bestaan er plannen om bij de opening in november een Jeugd- week te organiseren. K.A.B. De KAB, afd. Drunen, begint he denavond met haar winterprogram- ma met het houden van een alge mene ledenvergadering waarop door de heer Zwart gesproken zal worden over „Dingen van de dag". Tevens zal op deze vergadering de opstelling van het winterprogram- ma worden besproken. K.A.V. De KAV, afd. Drunen, zal op 11 okt. a.s. haar winterprogramma openen met een filmavond over de Lourdes-bedevaart van de kinde ren. Op deze avond zal dan tevejns aan de leden het winterprogramma worden voorgelegd. Deze eerste avond zal gehouden worden in de zaal van gez. Elshout. R.K.J.B. De RKJB, afd. Drunen, besprak zondag jl. haar winterprogramma. De afd. Drunen, die 53 leden telt, heeft ook in de zomermaanden niet stil gezeten. Men hield deze zomer excursies, veebeoordelingswedstrij- den, gewassen wedstrijden voor land- en tuinbouw en de sportclub nam deel aan de verschillende kringdagen. Voor de komende win termaanden staan er weer enkele cursussen op het program o.a. een godsdienstcursus, terwijl ook weer enkele veebeoordelingswedstrij den op het programma staan. Men heeft ook reeds een aanvang gemaakt met het instuderen van een toneel stuk, terwijl ook de oprichting van een studieclub een feit zal worden. Tini v. d. Lee winnaar in Mierlo-Hout De Drunense renner Tini v. d. Lee bewees zondag in Mierlo Hout weer een renner van klasse te zijn toen hij na een felle strijd alleen met Mik Snijder ging sprinten om de eerste plaats en hierbij wist te winnen. Reeds in de eerste ronde vormde zich een kopgroep met na tuurlijk ook v. d. Lee. Verder wa ren er Althuysen, Pelt, Verwey, de Jager en Mik Snijder. Er werd in deze kopgroep de gehele ronde fel en hard gestreden. Er waren ver woede uitlooppogingen, maar steeds was het weer v. d. Lee die in de voorste gelederen zat. Drie ronden voor het einde was het Mik Snijder die uitliep en het ging er naar uit zien dat deze de overwinnaar zou worden, v. d. Lee zette echter nog een achtervolging in en kwam ten slotte als overwinnaar uit de sprint Hiermede bewees v. d. Lee dit jaar voor de zoveelste maal dat hij een renner van klasse is. TAFELTENNISNIEUWS Afgelopen weekend heeft TTVD haar clubkampioenschappen ge speeld, dat in hoofdzaak de voor bereiding was van de a.s. competi tie die in begin oktober zal starten. De clubkampioenen zijn: Junioren 1 en clubkampioen: P. v. Velthoven. 2. H. Oosterwaal. 3. J. v. Gestel. 4. M. Melis. 5 en 6 v. d. Hoven en J. Pulles. 7. P. Jung. Dames 1 en clubkampioen B. Wijk- mans. 2. J. v. d. Bijl. 3. A. van Delft. Heren senioren 1 en clubkampioen P. v. d .Wiel. 2. H. v. Logten. 3. H. Molenbrugge. 4 .A. Pelders. 5 en 6 J. Dörner, J. v. Velthoven. 7. H. v. d. Plas. 8. P. v. Broekhoven. 9. J. v. Broekhoven. 10. H. Fortuyn. de heer J. van Loon en de leden die door hun taai volhouden en het ijverig repeteren dit succes hebben mogelijk gemaakt. Hij be schouwde de taak van het bestuur meer van stimulerende aard. Hij was blij te kunnen meedelen dat het succes ook een gunstige invloed op de vrienden van de fanfare uit oefende. Wil de fanfare zich in de nieuwe afdeling handhaven of nog meer successen bereiken, dan zal in de kortst mogelijke tijd tot algehele vernieuwing van het instrumen tarium moeten worden overgegaan. Verheu gend was het daarom dat op deze dag reeds drie nieuwe instrumenten werden toege zegd, terwijl ook een nieuwe mars ten ge schenke werd gegeven. In het clubhuis heerste de hele avond een prettige stemming. WEDVLUCHT DE ZWALUW De laatste wedvlucht van de P.V. De Zwaluw, van St. Ghrislain, afstand 170 km; los 8 uur 20; eerste duif 11.07-12, laatste prijswinnende duif 11-17-33. Uitslag als volgt: J v d Dungen 1, 9; J v Engelen 2, 12, Voor de grote verrassen zorg- 1 H v d Wiel 3, Ut 13 15; HM„„ de mej. B. Wijkmans om de eerste t Heuvel o, 6, 7, 14, L plaats voor zich op te eisen en bij ^U'JS lü- de senioren H. Molenbrugge om Maandvergadering de Zwaluw. door ongetraint de 3e plaats even eens voor zich op te eisen. WIELRENNEN Tini van der Lee werd winnaar in ronde van Mierlo Hout. Hij reed de 100 km. in 2 uur 31 min. 51 sec. Wij komen in ons volgende num mer hier uitvoeriger op terug. AGENDA Maandag: 7.30 uur: Middenstandscursus. R.K. JongensschooL 8 uur: Dansles. Zaal gez. Elshout. 8 uur: Ledenvergadering KAB, Ho ge Braken. Dinsdag: 7 uur: Trainen DVC. Woensdag: 7 uur: Trainen junioren DVC. 7 uur; Trainen Volleybal. 8 uur: Les quatre cents coups. 18 j. Hoge Braken. Donderdag: 7 uur; Trainen DVC senioren. 8 uur; Repetitie Cantabile. 7.30 uur: Middenstandscursus. R.K. JongensschooL Zaterdag 1 oktober maandvergadering van de Postduivenvereniging De Zwaluw in café Den Braai, A. Klerks. De laatste vergade ring voor de jaarvergadering. Daarom is op komst zeker gewenst. Belangrijke agenda. Bespreking tentoonstelling enz. enz. GESLAAGD. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool te 's-Hertogenbosch slaagde voor de onderwij- zershoofdakte de heer A. van Engelen. KORFBAL TOP - NEVER DOWN 3-4. In een zeer spannende wedstrijd voor de hoofdklasse is het de Vlijmense meisjes ge lukt haar eerste uitwedstrijd tegen TOP ie winnen en zij zetten daarmee de competitie beter in dan verleden jaar, toen bij de eer ste 10 wedstrijden nog geen overwinning was behaald. Voor de 4e klas speelde Never Down A tegen Avantie A; de Vlijmense da mes wonnen op het nippertje met 1-0. In de B-klasse speelde Never Down B te gen Avantie B en konden beiden niet tot scoren komen; het bleef 0 0. Never Down C stelde iets teleur en JCH won maar liefst met 4-0 van de Vlijmense dames. Vlijmense Boys 2 - SVD 3, 4-1. Voor de beker speelden de Boys-reserves tegen Concordia SVD 3 en wonnen in een goed gespeelde wedstrijd met 4-1 en plaatsten zich in de verdere finale. Vlijmense Boys 4 - RKDVC, 8-3. In het Vlijmense veld regende het doel-> punten bij de wedstrijd Vlijmense Boy* 4 - RKDVC 3. De Boys schoten beter raak en maakten 8 doelpunten tegenover DVC uit Drunen maar 3; gaat zo voort Boys. Feest in Gildenbond. De Gildenbond, het centrum van de Kath. Arbeidersbeweging, waar zich in de loop der jaren al zo vele belangrijke en minder be langrijke evenementen hebben afgespeeld, bestond dezer dagen 25 jaar. 't Bestuur had gemeend deze mijlpaal niet onopgemerkt te mogen laten passeren en aan dit jubileum een feestelijk ka rakter te moeten geven door de leden der K.A.B. 'n tweetal amu- senientsavonden aan te bieden. Er werd dus geen tijd besteed aan officiële plichtplegingen en zodoende werd zaterdagavond fris van de lever gestart met een cabaretprogramma, dat gepre senteerd werd door het geze - schan Gebr. v. Engelen uit Waal wijk, die er voor zorgden dat de volledig bezette zaal zich goed amuseerde. Er werd afwisselend een dansje gemaakt en zodoende kwam iedereen op een prettige wijze aan z'n trekken. l)e zondagavond was een ge trouwe copie van de voorgaande. Nu was het 't cabaretgezelschap Harry van den Bosch uit I uburg dat voor de vrolijke noot zorgde. De talrijke aanwezigen hebben ook op deze avond met volle teu gen genoten, zodat het K.A.B.- bestuur en -leden na afloop op een uitstekend geslaagde viering van dit zilveren jubileum kon den terugzien. HOCKEY. Zowel DES-heren I als dames I hadden zondag een thuiswedstrijd. De heren namen het op tegen Racing uit Eindhoven. Het was een soms rommelige en op enkele momen ten ook onaangename wedstrijd, waarbij en kele spelers ook nog niet konden nalaten zich met de leiding te bemoeien. Vóór rust scoor^ den beide partijen elk eenmaal, terwijl na de pauze Racing nogmaals kans zag gen doelpunt te fabriceren, waardoor de over winning uiteindelijk bij de minst slecht spe lende ploeg terecht kwam. Des zal het over 'n andere boeg moeten gaan gooien. De linkerwing was 'n zeer zwakke plek, omdat de linksbuiten belang rijk aan tempo tekort schoot.Hier zal voor wat meer „ausdauer" gezorgd moeten wor den. Ook de verdediging was niet altijd brandschoon. Volgende keer beter, lui. De wedstrijd van de DES-dames tegen Rapidity uit Oss was 'n verademing na de voorgaande, 'n Prettige partij, waarbij de DES-ploeg door homogener spel de over winning aan zich wist te houden. De slag vaardige stick van midvoor Ans Span worg de voor twee doelpunten, terwijl mej. de Cock éénmaal het Rapidity-doel wist te vin den. De DES-verdediging stand haar tegen standsters geen tegenpunt toe. 14. Wijziging gemeente-begroting 1960. 15. Mededelingen. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. ORANJEFEEST. JJ. zaterdagavond werden op een daar toe feestelijk verlicht terrein aan de Raad huisstraat de door de Oranjeverenigingen van Vrijhoeve en Sprang georganiseerde Oranjefeesten gehouden. Mede dank zij het mooie najaarsweer mogen wij zeggen dat deze - al was de opzet in verband met het vergevorderde seizoen sober gehouden - goed geslaagd zijn. Er was veel belangstel ling, zowel van de leden en huisgenoten van beide verenigingen als van buiten de plaats, en het was de hele avond een gezellige drukte. Ook de verschillende gelegenheden hebben zeker goede zaken gemaakt. Om 7 uur werd geopend met een kort welkomstwoord door de voorzitter van de Oranjever. Vrijhoeve, de heer Jac. Vos, waarna de Muziekvereniging Sirena uit Vrijhoeve het concert opende met enkele prima uitgevoerde nummers. Vervolgens voerde de Harmonie Marijke enkele num mers uit, waarna de Drumband van Marijke optrad. De Boerenkapel van Marijke ver hoogde de feeststemming met muziek en schets van de conferencier Kruijf, waarna tot besluit door de Harmonie Marijke onder leiding van directeur-van ïersel, met mede werking van de Drumband, een taptoe op bijzonder keurige wijze werd uitgevoerd waarvan het talrijke publiek zeer heeft ge noten. De heer Jac. Vos, voorzitter van de Oran jevereniging Vrijhoeve sprak een slotwoord, waarin hij de medewerkende plaatselijke gezelschappen dankte voor de belangeloze medewerking en verder wees op het doel van de Oranjeverenigingen, n.'l. om liefde en aanhankelijkheid te kweken voor het Oranjehuis dat wij nog mogen bezitten. De fa. A. v. Wijlen en Zn. zorgde als steeds weer voor de verlichting en de ge luidsinstallatie. BOND PLATTELANDSVROUWEN. De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam vorigo week voor het eerst in het seizoen weer in vergadering bijeen. De Presidente sprak een woord van welkom en richtte zich eveneens tot enkele nieuwe leden. Voorts werd een woord van welkom toegeroepen aan mej. den Engelse, huishoudconsulente, die zeer nauw betrokken is bij 't streekverbeterings- plan. Na het zingen van het bondslied las de secretaresse enkele ingekomen stukken voor en gaf een verslag van de door de le den bezochtte tentoonstelling van werken van Hendrik Chabot. Voorts attendeerde zij de leden er op, dat men eens de leden die ziek waren een bezoek moest brengen. Mededeling werd gedaan, dat de woning- advies-commissie nog 6teeds zitting houdt in Breda in Hotel Centraal, elke eerste dinsdag van de maand. In oktober echter op de 5e van 3-5 uur, alwaar een zeer bekende bin- nenhuis-architecte adviezen zal geven. Voorts besprak men de plannen die er voor het a.s. seizoen op het programma staan. Bij voldoende deelname zullen te- NATUUKZUIVe* O PWE KKSNO VERKWIKKEND TAFELTENNIS De komende competitie zullen Smashers met zes teams aan de wedstrijden deelne men. De heren teams zijn als volgt samen gesteld: Te team: H. v. d. Heuvel, H. van Rijn en M. Stevens; e2 team: J. Dekkers, R. Pulles en G. Oerlemans; 3e team: W. Por tier, J. Rechters en L. Pulles. Reserves: J. Janssen, J. v. d. Heuvel, C. Muskens en N. Klijn. Junioren: le team: W. Janssen, A. v. Huiten en B. Falkenburg; 2e team: A. van Venrooy, L. Muskens en J. Schapendonk. Damesteam: Ans Janssen, José Janssen en Jo van Son. Reserves: Jo Pullens en Ger Pullens. KERKELIJKE FANFARE De kerkelijke fanfare „Eendracht Maakt Macht" nam deel aan het muziekconcours te'Heeswijk. Dit concours was georganiseerd door de R.K. Federatie van Muziekgezel schappen in Nederland. Ijverig en volop was de laatste weken gerepeteerd en vol goede moed werd zondagmorgen de reis naar Heeswijk aanvaard. De genomen moeite der laatste weken werd met succes bekroond. Met een totaal vat} 295 punten, 147 voor het verplichte nummer: Fantasia in Yellow and Black van Joh. van Vugt, en 148 pun ten voor het vrije nummer Partita Poccola van G. Boedijn, behaalde de fanfare een le prijs met promotie naar de tweede afdeling. In opgewekte stemming werd de thuis reis aanvaard. Bij de spoorwegovergang stonden de gemengde zangvereniging en vele belangstellenden klaar om de fanfare naar het clubhuis te begeleiden. Dit bleek te klein om allen een plaats te bieden. Aller eerst werd het woord gevoerd door de E.A. heer Burgemeester Mr. Stieger. Hij wenste bestuur, directeur en leden geluk met het behaalde succes, dat alleen te bereiken is geweest door de saamhorigheid die er in de vereniging heerst. De Z.E. heer Pastoor die met de Weleerw. heer Kapelaan eveneens aanwezig was, feliciteerde namens de pa rochie. De gemengde zangvereniging die eerst enkele nummers ten beste gaf felici teerde bij monde van hun voorzitter de heer Joh.v. Venrooy. De voorzitters van de har monieën De Volharding en Beatrix uit Dru nen en van de Jeugdfanfare uit Heusden, de heren Vissers, van Drunen en Schouten, spraken daarna woorden van gelukwensen. Het bestuur van Cantabilé gaf ook acte de presence, alsmede de Weled. gestr. heer Ir. v. Lammeren en de heer en mevrouw Verhaak. De voorzitter van de fanfare de heer P. Janssen dankte de vele belangstellenden en de sprekers en dankte vooral de directeur vens enkele cursussen worden gegeven. De dames Minnaard en Rijken gaven een verslag over de reis naar Haarle, die men gemaakt had i.v.m. het streekverbeterings- plan. Tevens gaf mevr. Minnaard een ver slag op rijm van de deze zomer gemaakte plezierreis. Na de pauze gaf mej. den Engelse een beknopt overzicht omtrent de cursussen uit gaande i.v.m. het streekverbctcringsplan. Vele dames gaven zich op voor de excursie op 27 sept. a.s. Er zal dan n.l. een middag excursie gemaakt worden naar het Land van Heusden en Altena. In Wijk zal bezocht worden een veïbouwde slaapkamer met wc en douche-cel. In Sleeuwijk een keuken en bijkeuken en in Hank een bijkeuken en douche-cel waarin tevens de was wordt ge daan. Zij die deze excursie alsnog mee wil len maken geven zich zo spoedig mogelijk op bij mej. den Engelse, Waspiksedijk 20. Hierna werd overgegaan tot het bekend maken van de prijzen die men behaald had bij de kweek der uitgegeven plantjes. Het bleek dat er slechts 4 begonia's waren in gezonden en 19 groene plantjes. Mevr. Rij ken behaalde de eerste prijs zijnde 'n prach tige badhanddoek met het embleem van de Bond. Bij de groene plantjes werden de prijzen behaald door mevr. Rosenbrand le, mevr. v. d. Werken 2e en men. v. d. Schans 3e. Vervolgens werd door een drie tal dame6 een verhandeling gegeven over verschillende onderwerpen en verdienden daar ook een prijsje mee. De bloemist had voor een aardige verrassing zorg gedragen, hetwelk werd toebedeeld aan mevr. Ver- hoeven-Blankers. Tot slot sprak de presiden te nog een kort woord en was een einde ge komen aan de eerste avond van de winter - cyclus en men ziet vol vertrouwen uit naar de volgende bijeenkomst. COLLECTE. De in de gemeente Sprang-Capelle gei houden collecte ten bate van het Protestants ziekenhuis te VHertogenbosch heeft opge bracht het mooie bedrag van f 2922,65. VREDERUST - HNC 1-4. Na een zeer onfortuinlijke 1-2 neder laag tegen Chrislandia vorige week, liet H C 1 jl. zaterdagmiddag tegen Vrederust - altijd nogeen van de sterkste ploegen in de afdeling - zien, dat men dit jaar zeer seri eus voorbereid is om eindelijk de aspiratie op een een hoge plaats te volbrengen. Met niet minder dan 4-1 werd Vrederust in deze uitwedstrijd verslagen, waarbij de doelpunten kwamen van P. Pruijssers 2x, G. Janson en C. de Bie. Deze wedstrijd werd door de Bergenaren na de stand 0-3 bij zonder ruw gespeeld, waartoe de volkomen onbekwame leiding van scheidsrechter Petit wel de grootste aansporing gaf. De HNC- jongens, waarvan er tenslotte drie stevig in het verband zaten, bleven echter sportief. Het was echter weer een teken, dat een scheidsrechter die niet voor zijn taak is op gewassen (en i.e. niet wil zijn) een funeste invloed op een sportieve ploeg - zoals wij Vrederust altijd kennen - uitoefent. Het tweede elftal was op bezoek bij Lage Zwaluwe. Ook zij konden met een 3-1 overwinning naar Capelle terugkeren. De junioren speelden ook hun eerste wed strijd van het nieuwe seizoen en wel tegen WitZwart. De HNC-ers wonnen deze wed strijd met 3-1. BILJART-PROGRAMMA DEZE WEEK. Klasse E: Tivolie 2 - NAO 2. Klasse C: OBK I-De Unie; NAO- Limburgia; Poedelvrees - 't Zwaantje. Klasse D I: OBK 3 - Schuttershof 2; D V S-OBK 2; Klasse D II: Altijd Cadre 3- Poedelvrees 2. OJC I - VLIJMENSE BOYS 12-2. Gisteren speelden de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen OJC Rosmalen. Voor de ze wedstrijd was grote belangstelling, vooral vele Vlijmenaren waren te Rosmalen pre-, 6ent om hun favorieten aan te moedigen. En dit was nodig ook, want OJC maakte haar tekortkomingen goed door het enthousiasme dat de spelers aan de dag legde. Bij de Boys ging het nu en dan vrij aardig, maar de verdediging maakte wederom enkele fouten die afgestraft werden. De voorhoede deed aardig werk, maar enkele spelers heb ben hun oude vorm nog niet te pakken. Maar er werd toch weer een winstpunt be haald; de Boys zijn nog ongeslagen na drie wedstrijden. Vanaf het begin pakten beide elftallen flink aan. De Boys waren met hun aanvallen ietsgevaarlijker, maar voor het doel was het afwerken te onbesuisd. OJC kwam met goed samenspel opzetten, de Boys-verdediging trok wat terug en vergat om aan te vallen, waarbij de midvoor vrij kwam en laagen hard inschoot, 1-0 voor OJC. De Boys pakten hierna nog wat har der aan, maar het duurde lang voor dit succes opleverde. Bij een der aanvallen werd de verdediging van OJC in het nauw ge dreven en moest ten koste van een cornei redding brengen. Hieruit kwam het succes voor Vlijmen. De bal werd met een zuivel tikje naar de vrijstaande P. Verschuuren geplaatst en deze schoot onhoudbaar langs de OJC-doelman, 1-1. Na de rust hetzelfde spel, waarbij beide doelen om beurten in gevaar kwamen. De Boys hadden het eerst succes. Na enkele goede schoten van de midvoor H. van Over- dijk trof dezelfde speler na een kwartier spelen eindelijk de roos, 1-2. De OJC- supporters zagen het gevaar in en moedigden hun favorieten flink aan. Het werd tenslotte gelijk, want de Vlijmense doelman was ge passeerd, slaagde een der achterspelers er niet meer in de bal uit het doel te houden, 2 - 2 Nu kwam de strijd om het winnende punt; de Boys kregen de mooiste kans, maar een achterspelcr van OJC redde op hel laatste nippertje, door met een mooie om haal de bal uit het doel te halen. De Vlij mense aanhang juichte daar de bal de doellijn zou zijn gepasseerd, maar de scheidsrechter oordeelde anders en zo kwam dan het einde met gelijke stand, 2-2. KEGELCLUB REÜNIE. De kegelclub Réunie, welke haar eerste lustrum viert, houdt op haar banen in de zaal Concordia van 24 sept, tot 1 okt. een concours. Iedere avond jubileum- en vrije banen kegelen; drie banen zijn vrij voor het vrije kegelen. Zondag 2 oktober wordt een sluitingsbal gehouden in zaal Concordia, waaraan de prijsuitreiking is verbonden van het kcgelconcours. De muziek staat o.l.v. The Caladonians en begint om 8 uur. De Corpswedstrijden zullen volgens on-, derstaand programma verlopen Maandag 26 sept.: De Kruiken Tilburg 1 vijftal;NO P Kaatsheuvel 1 vijftal, 2 drie tallen. Dinsdag 27 sept.: REK 1 vijftal, 1 drie tal; TVK Adam Tilburg lvijftal; TVK Eva Tilburg 1 vijftal; De Rode Haan Tilburg 1 vijftal, 1 drietal. Woensdag 28 sept. Vr. Poedelaars 1 vijf tal, 1 drietal; Zet 'm Op Kaatsheuvel 1 vijf tal, 1 drietal; Herinnering Tilburg 1 vijftal, 1 drietal; KIK 1 vijftal, 1 drietal. Donderdag 29 sept.: Onder ons 1 vijftal, 1 drietal; Alles om Kaatsheuvel 1 vijftal, 2 drietallen; NIOD 1 vijftal, 1 drietal; RVL 1 vijftal, 1 drietal. Vrijdag 30 sept.: Natte Spons Kaatsheu vel 1 vijftal, 1 drietal; Alles of Niks Kaats heuvel 1 vijftal, 1 drietal; Irene 1 vijftal, 1 drietal. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op donderdag 29 september 1960 des n.m. te 7.30 uur, ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Ingekomen stukken. 3. Verlenen van eervol ontslag aan de heer W. J. van Willigenburg als technisch ambtenaar A. 4. Benoeming van de heer C. A. P Kramer tot technisch ambtenaar A in vaste dienst met ingang van 1 oktober 1960. 5. Overschakeling van week- naar maandlonen t.b.v. de gemeente-werklieden. 6. Goedkeuring wijziging statuten Stich ting Dorpshuis. 7. Verlenen van subsidie aan de R.K. Land- en Tuinbouwschool te Vlijmen. 8. Overdracht grond t.b.v. de bouw van de Chr. ulo-school. 9. Verkoop grond te Capelle. 10. Benoeming leden der commissie van advies, als bedoeld in art. 8 der woonruim- tewet 1947. 11. Onderhandse aanbesteding verbouw ambtswoning burgemeester. 12. Verweer in rechte inzake vordering schadevergoeding motorschip „Tjoba". 13. Naamgeving Raadhuisplein. Onder de kundige en zeer muzi kale directie van Frans van Tilburg werd zaterdagavond in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven door een viertal koren een concert gegeven, dat zowel naar inhoud als naar uit voering op een voortreffelijk niveau stond. De uitvoerenden waren het Geref. Kerkkoor uit Giessendam, 't Chr. Gem. Koor „De Lofstem" uit Hardinxveld, het Ned. Herv. Kerk koor Baardwijk-Drunen en het Chr. Gem. Koor „Soli Deo Gloria" uit Eethen-Drongelen. Aan dit concert werd solistische medewerking ver leend door Antoinette Blom, alt en Feike Asma, orgel. De belangstelling voor dit con cert was verheugend groot en het kerkgebouw was dan ook tot de laatste plaats bezet. De samenzang kwam in het akoustisch voorbeeldi ge kerkgebouw door de massale deelname dan ook op bezielende wijze tot klinken. Nadat door de koren en de aan wezigen Gezang 171 in de bewer king van Fieke Asma was gezongen, opende ds. Schuurman uit Baard wijk deze zangavond met gebed. Door de koren en de aanwezigen werden in de loop van de avond verder nog gezongen Gezang 143 en 282, beide in de bewerking van Feike Asma. Feike Asma, bekend door talrij ke hoogstaande kerkconcerten, be gon zijn solistisch optreden met 'n zeer boeiende en in de tempi voor al zeer gave vertolking van Allegro in G-dur van Vivaldi-Bach en van het koraal-voorspel „Allein Gott in der Höh' sei Ehr". De koren van Hardinxveld en Giessendam voer den vervolgens op fraaie wijze uit de cantate „De Heer is mijn God" van Peter Post. De altzangeres Antoinette Blom verleende dit concert een bijzonde re glans met een viertal solo's. Prachtig was de harmonie tussen haar steeds gaver wordende stem en de vergeestelijkte muziek van Joh. Seb. Bach in „.Liebster Herr Jesu" en „.Schlage doch gewün- schter Stunde". Het was een voor dracht die door de akoustische kwa liteiten van het kerkgebouw volle dig tot haar recht kwam. Antoinette Blom kwam verder als soliste naar voren in „Drei Geistliche Lieder" van Mendelssohn, welke werden uitgevoerd door de koren van Har dinxveld, Giessendam en Baardwijk -Drunen. Op aangrijpende wijze kwam Han dei's majesteitelijke en jubilante muziek tot klinken in het tweede solistische optreden van Feike As ma, waarbij hij Adagio-Allegro van deze componist uitvoerde. Verder speelde hij „Bekende melodieën" van Jan Zwart. Antoinette Blom besloot haar so listisch optreden met „Het hemels Jeruzalem" van Hans Schouwman en „Vier miniaturen" van Piet Post vier speelse muzikale juweeltjes, die de veelzijdige en boeiende mu zikaliteit van de Friese componist verraden. Solisten uit eigen midden kwa men aan bod in „Waak op, gij geest der oude helden" van Jan Zwart. Een goede vertolking met op enkele plaatsen kleine oneffenheidjes, die door de uitstekende akoustiek zon der pardon werden geregistreerd. De gezamenlijke koren brachten daarna nog „Hoor, hoor mijn ziel" en „Van U wil ik zingen", beide in de bewerking van Feike Asma ten gehore. Deze bijzondere boeiende en hoog staande zangavond werd door ds. Schuurman met gebed gesloten. De eerstvolgende streekconcerten zullen plaats hebben op 8 okt. en 22 okt. a.s. resp. te Genderen (met Frans van Tilburg, orgel, en Rijk van Pelt, trompet) en Woudrichem (koorzang o.l.v. Jan Bonefaas en Frans van Tilburg, orgel). Het is nauwelijks een jaar geleden dat twee meisjes en twee jongens, n.l. Jenny en Riet van Hooff met hun broer Berry van Hooff en een vriend Jan Remie, besloten voor hun plezier wat te gaan zingen en muziek te gaan maken. De meisjes konden aardig zingen en de jongens speelden een beetje guitaar, doch met groot en thousiasme begonnen zij te repeteren. In het begin ging het nog wat stroef, doch allengs ging het beter en het viertal begon er werkelijk hoe langer hoe meer plezier in te krijgen. Zij speelden nu en dan op partijtjes en deden dat met succes. Hun kwam ter ore, dat in Oisterwijk een concours zou worden georganiseerd. Het vier tal trok de stoute schoenen aan en schreef, hoewel op het laatste nip pertje, voor deelname aan dit con cours in. Er werd gerepeteerd, dat de stukken eraf vlogen en tenslotte toog het viertal naar Oosterwijk, om onder de naam „De Rianta's" zich te gaan meten met andere ensemble's op dit gebied. Zij werden vergezeld door een schare supporters, die al even be nieuwd waren naar hun prestaties. In spanning wachtte men de uitslag van de jury af, totdat deze eindelijk werd bekend gemaakt en „De Rian ta's" onder daverend applaus de 2e prijs, een fraaie zilveren beker, werd toegekend. Groot was de vreugde van dit jonge Waalwijkse groepje, doch zij hielden het hoofd koel en begre pen, dat er vanaf dat moment nog harder zou moeten worden gerepe teerd. Zelfs waagden zij zich aan het schrijven van eigen werkjes en lied jes en traden daarnaast nog voortdu rend op voor verenigingen, op par tijtjes etc. etc. Het bleek echter al

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5