De Echo van het Zuiden DRUNEN VLIJMEN wijL i Moedet lal tie Langstraat AFWEZIG STBABYDERM anni VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1960 83e JAARGANG No. 76 Dokter v. d. Wouw van 6-11 oktober E.H.BO. De R.K. EHBO in Drunen be staat deze maand precies een jaar. Het bestuur wil de traditie invoeren om ieder jaar een bin dingsavond te houden, waarop de leden met hun dames of heren en verdere genodigden tegenwoor dig zullen zijn. Het is de bedoe ling van een dergelijke bindings avond om de onderlinge band met allen die bij het werk van de EHBO betrokken zijn, te verste vigen. De eerste bindingsavond zal worden gehouden a.s. zater dagavond in Hotel Royal. De EHBO afd. Drunen telt 32 leden. Met veel succes werd in de afgelopen winter de eerste cur sus gegeven. De afdeling houdt iedere laatste vrijdag van de maand een oefenavond. Men kreeg in het eerste jaar van het bestaan in 't nieuwe wijkgebouw van het W.G.K. al een goed oc- fenlokaal toegewezen. Natuurlijk deed men ook mee aan de diver se acties waarvoor de hulp van de EHBO werd ingeroepen en de zer dagen werd ook dank zij de activiteit van de plaatselijke af deling in Drunen de eerste EHBO-post ingericht. Deze post is gevestigd bij de familie v. d. Sanden in de Grotestraat. Nieuw politiebureau A.s. vrijdag 7 oktober zal de aanbesteding plaats vinden van het nieuw te bouwen politie bureau plus twee woonhuizen. Het nieuwe bureau zal gebouwd worden op de hoek Julianastr.- Prins Bcrnhardstraat. Men hoopt het gehele complex in het voor jaar van 1961 gereed te hebben. In dit nieuwe bureau zal naast de administratie en het comman do van de post Drunen ook nog worden ondergebracht het com mando en de administratie van de groep Drunen, welke laatste wegens ruimtegebrek nog in Heusden gevestigd is. De beide woonhuizen zijn bestemd voor de rayoncommandant en de postcommandant. Kaartavond St. Hubertusgilde A.s. zaterdagavond zal in de zaal van Gez. Elshout een kaart avond worden gehouden, welke georganiseerd is door het St. Hu bertusgilde. Bij een deelname van meer dan 15 tafels zal de hoofdprijs 40.— bedragen. Balavond In de zaal van Gez. Elshout zal a.s. zondagavond een balavond worden gehouden. Deze balavond zal evenals de voorgaande in de zaal bij Gez. Elshout natuurlijk weer genoeg belangstelling trek ken. K.A.B. LEDENVERGADERING Agenda. Vrijdag 30 september. 8.30 uur repetitie Harmonie De Volharding zaal Elshout. 7.30 uur raadsvergadering ge meentehuis. Zaterdag 1 oktober. 2.30 u. Drunense Balletschool Hoge Braken. 8 u. „Love me tender" 14 jaar Hoge Braken. 8 u. kaartavond St. Hubertus gilde zaal Elshout. 8 uur contactavond EHBO in Hotel Royal. Zondag 2 oktober. 11.15 uur R.K. Bibliotheek Ho ge Braken. 11.30 uur repetitie Harmonie Beatrix zaal v. Delft. 11.30 uur repetitie Harmonie De Volharding zaal Elshout. 2.30 uur RKDVC 2—BW 4 4 u. „Love me tender" 14 jaar Hoge Braken. 6.15 en 8 uur „Bravados 18 jaar, Hoge Braken. 7 uur balavond zaal Elshout. Voor het tere Baby-huidje Filmjournaal Elshout Haarsteeg Heusden Sprang-Capelle Sprang Capelle De Nationale Reclasseringsdag heeft, voor zover is na te gaan, niets met \Verelddierendag te maken en ook andersom bestaat er geen enkel aanwijsbaar verband, wijl een hond die een worst gestolen heeft dit een volgende maal even vrolijk weer zal doen, indien het beest daartoe de kans schoon ziet en waarmeê Bello dan, wat mij betreft, het grootste ge lijk van de wereld heeft. Worsten zijn er om opgegeten te worden. Het samengaan van de Nationale Reclasseringsdag met de Werelddie rendag in dit dagboekblad is zuiver toevallig en vloeit voort uit het feil dat beide vlak na elkaar, resp. op 1 en 4 okt. worden gehouden. Toch bestaat er een overeenkomst, die men buiten het humoristische vlak kan zoeken in de omstandigheid dat in beide gevallen een beroep op ons gedaan wordt. In het eerste geval geldt die hulp de gederailleerde en vaak ook, vooral in affectief opzicht, misdeelde mens, die ons gezelschap nodig heeft; in het tweede geval wordt met even grote klem aange drongen om mee te werken aan de bescherming van het dier - dat he lemaal niet om ons gezelschap heeft gevraagd - tegen dezelfde mens die andere mensen moet gaan reclas- serenl Waar mensen zijn daar is ook de misdaad. De misdaad huppelt zoge zegd trouw in onze schaduw mee en het feit dat iemand geen misdaad be gaat is niet zozeer een verdienste als wel een kwestie van gunstiger le vensomstandigheden. Er zijn drie groepen misdadigers de kruimelaars, de echte zware jon gens en de misdadigers die om een of andere reden nooit in de gevangenis komen, maar er dubbel 'en dwars thuis horen. Deze laatste groep is niet alleen het gevaarlijkste, maar ook ver reweg het talrijkste. Zij omvat staats hoofden zowel als geldmagnaten, kortom bij voorkeur mensen die op een of andere wijze met geld of macht bekleed zijn. De misdadigers die in het gevang belanden komen er vrijwel allemaal vroeg of laat weer uit. Nu zou het voor de hand liggen om te zeggen nou, dat hebben we dan ook weer ge had, handen uit de mouwen steken en weer opnieuw beginnen! Kapitale vergissing, want onze christelijke maatschappij gaat veel te prat op haar rechtschapenheid om de misstap van een buitenbeentje zo maar te verge ven. Geen enkel rechtschapen mens wil met een ex-delinquent iets van doen hebben, zelfs niet al kent hij de Bijbel uit 't hoofd. Natuurlijk zijn er uitzonderingen, maar hun aantal is zó ontzettend klein, dat we een in stelling als de Reclassering in het le ven hebben moeten roepen, die zich er dan mee bezighoudt om 't boeven pak weer in het rechte spoor te bren gen en er ordentelijke en evenwich tige mensen van tracht te maken, die een volwaardige plaats in de maat schappij weer helemaal waard zijn. Dit laatste valt om de blixum niet mee en er is zelfs een groep die zich helemaal niet laat vangen. Dat zijn de „vaklui", de jongens van de penose, de geniale krakers die hun stiel zo maar niet verloochenen, wijl het hun een goed loon 'en een massa vrije tijd oplevert. Het zijn niet deze „deskun digen" waarmee de reclassering zich op de eerste plaats occupeert, maar vooral de kleine, au fond toch nette mensen, die in een zwak ogenblik en onder weet ik wat voor omstandighe den het geld in de verkeerde porte feuille gestoken hebben, een cijfertje op een foutieve plaats hebben gezet of met een niet helemaal echt, maar zeer sterk, overtuigend en levenswarm verhaal de gevoelige en financiële snaar bij de medeburger hebben ge raakt. Dat is meestal wel de clientèle van de reclassering. Wanneer deze mensen hun portie van de justitie en dus van de gemeen schap hebben gehad, zouden ze eigen lijk de kans moeten krijgen met een schone lei opnieuw te beginnen, maar meestal begint dan het gedonder pas. Ze krijgen die kans veelal niet. Ze hangen in een maatschappelijk lucht ledig, hebben geen inkomen cn gaan dan vanzelf - hoe kan het anders - het verkeerde weggetje weer op. Je hebt natuurlijk ook de hardleersen, die bijna vaste klant worden voor de balie en waarmee de reclassering zich toch telkens weer opnieuw inlaat, om dat de christelijke vergevingsgezind heid en naastenliefde nu eenmaal niet bij een bepaald cijfer ophouden. Ve len echter komen dank zij de reclas sering en met de medewerking van royale en loyale werkgevers weer in het rechte spoor en deze successen rechtvaardigen alleen al het moeiza me en kostbare reclasseringswerk - hoewel ook zonder succes er geen re den zou zijn om het op te geven, want van de christelijke naastenliefde wordt verwacht dat zij vasthoudender is dan een terrier. Enfin, u weet waar het om gaat er is geld, veel geld nodig voor het totale reclasseringswerk! Waarom u moet helpen kan ik u echt niet beter vertellen dan het al in het Evangelie staat. En het Evange lie kent u toch? Het zakje van de Nationale Reclas seringsdag is al bij u in de bus ge deponeerd. Het wordt weer opgehaald. Met reclassering heeft Werelddie rendag natuurlijk niets te maken. Aan een hond valt niets te reclasseren. Het stamboomloze straatschooiertje dat de hele dag slagerswinkels leegrooft, is een even nette hond als zijn soortgenoot die met een dekentje rond het dikke pens je over straat hobbelt, even netjes ook als Jolanda van Rita van Henegouwen van Godfried de Sak- ser, die de hele dag temidden van vijf kussens op de divan recipieert. Dit laatste heeft ook niets met dierenbe scherming te maken, waarvoor de Werelddierendag in het leven is ge roepen. Helaas zijn nog heel veel die renvrienden van mening dat de dierenbescherming begint bij deken tjes rond rolpensjes en een warmwa terkruik in het met zijde gevoerde mandje. Het is in feite alleen maar dierenverziekelijking, die de eigen lijke dierenbescherming helemaal geen goed heeft gedaan. Dat er een dierenbescherming moet bestaan is overigens verbijsterend ge noeg, want het is onvoorstelbaar dat iemand het over zijn hart kan verkrij gen een weerloos dier aan foltering en dodelijke mishandeling te onder werpen. En toch zijn er meer van deze zieke geesten dan men denkt, men kan ze overal aantreffen, ook in Brabant en ook in de directe omge ving van Waahvijk. Hoewel laat is toch uiteindelijk ook in ons land de Dierenwet tot stand gekomen, waar door het dier beter en wettelijk be schermd is tegen het menselijk on- tuig. Het dier is zeer tegen z'n zin binnengehaald in de menselijke sa menleving en het minste wat het daar mag verwachten is toch wel een be hoorlijke behandeling, waarop hel trouwens volgens de Goddelijke wet geving ook recht heeft. Dinsdag a.s. zijn dus alle honden, poezen, paarden, schapen en vogels jarig. Bind de poes geen strik om, want het beest heeft er geen flauw idee van. U bewijst uw hond ook geen weldaad wanneer u het beest een bak eten voorzet waar het ongans van wordt. Laat deze dag alleen opnieuw de aanleiding zijn tot het vernieuwde voornemen uw dieren goed te behan delen. En misschien is Werelddierendag voor ons gemeentebestuur aanleiding om wat meer kracht te zetten achter de medewerking voor de totstandko ming van een dierenasyl, dat al zo lang in de pen en helaas ook brood nodig is, want ook in onze gemeente zijn er mensen die hun dieren rustig aan hun lot overlaten en er weinig of niets voor over hebben. Proficiat hond! Dag poes! Gezondheid en kop op, want jullie zijn het die tenslotte weten hoe een koe een haas vangt. En daar zijn wij nog altijd niet achter. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, Dr. Verhaak. Praktijk wordt waargenomen door DOKTER VERHAAK Boodschappen vóór 9 uur Spreekuur 1 -2 Zonodig geneesmiddelen voor dien aanvullen. In de foyer van de Hoge Braken hield de KAB afd. Drunen maandagavond een alge mene ledenvergadering. Op deze eerste avond van het seizoen 1960-'61 werd het woord gevoerd door de heer J. A. Zwart die sprak over de dingen van de dag. Een zeer interessante spreekbeurt, die na de pauze nog aanleiding gaf tot een interes sante discussie. Op deze eerste avond werd ook het winterprogramma uitvoerig bespro ken. Deze winter zal wederom door de KAB het jaarlijks St. Nicolaasfeest voor de kinderen worden gevierd; tevens staat na tuurlijk ook het St. Jozeffeest op het pro gramma en het optreden van de toneel club ONA. In de loop van de winter zullen nog een aantal discussie-avonden worden gehouden over verschillende onderwerpen; o.a. werden genoemd: lonen en prijzen, on derwijs en vrijetijdsbesteding. K. A. J. Het bestuur van de KAJ afd. Drunen is momenteel bezig met het samenstellen van het winterprogramma. De afd. Drunen die ruim 40 leden telt, was ook deze zomer ac tief. Zo werd een zomercompetitie gehou den in buitensporten, er werden excursies gehouden, en een bezoek gebracht aan de Passiespelen van Tegelen. Het clubhuis Het Jonge Hart kreeg deze zomer nog een extra beurt en is thans geschikt om de KAJ-ers deze wintor to ontvangen. In de komende winter zal door de KAJ middels sprekers en film veel gedaan worden voor ontwikke ling; met binnensport staat ontspanning op het programma. Iedere maandag en don derdag zal een clubavond worden gehouden. Ook wordt de oprichting van een gespreks groep overwogen. TUINBOUW-VOORLICHTING. Maandagmiddag werd in de zaal van gez. Elshout een Tuinbouw-voorlichtingsmiddag gehouden, welke was georganiseerd door de TuinbouwVereniging van de N.C.B. Kring de Langstraat, in samenwerking mot de Vei lingvereniging de Langstraat. Door de heer Vinkenvleugel, hoofdass. v. d. Tuinbouwconsulent, werd een inleiding gehouden over de slateelt op de volle grond. De tuinbouwconsulent, Ir. van Soest uit Naaldwijk* hield oen ialuding over do ski- afzet, terwijl de heer v. d.Winden sprak over de nieuwe rassen en de teelt onder glas. Na deze inleidingen werd er onder voorzitter schap van Ir Slits, de rijkstuinbouwconsu- lent, een forum gevormd, waarna nog uit voerig over de teelt van sla en de mogelijk heden die deze biedt, werd gediscuscerd. FILMAGENDA Zaterdag 1 okt. 8 u.: Zondag 2 okt. 4 uur: Love me Tender, 14 j. Zondag 2 okt. 6,15 en 8,30 u.: Bravados, 18 j. Woensdag 5 okt. 8 u.: De Witte Wildernis, alle leeft. was voor zijn tijd. Maar toch zal hij nu nog het hulpgat kunnen wijzen dat in de Zee dijk werd gemaakt, zodat het vele water door de polder van Oudheusden en Elshout kon afvloeien naar het Oude Maasje. Veel is er in de loop der jaren op waterstaatkun dig gebied verbeterd. De jubilaris heeft dat alles zien groeien cn spreekt er zijn grote waardering over uit. De komende ruilver kaveling zal straks ook het aanzien van de eiste; hij regelde de uitlossing als water- polder geheel wijzigen. Dat de heer v. d. overlast dit noodzakelijk maakte. Sloten j ^iel met zijn deskundige adviezen veel werden tijdig en grondig schoon gehouden, j1u.»__ en waneer in het najaar de traditionele schouwvoering plaats vond, dan was naar getuigenis van het Waterschapsbestuur, de polder als door een ringetje te halen en kon deze als voorbeeld voor andere polders worden gesteld. Dit alles werd mogelijk, omdat de heer v. d. Wiel geheel opging in zijn werk. Hij hield- als buitenman van zijn polder, waarin hij werkte in alle seizoenen van het jaar. Hij hield van de eenzaamheid en de rust die toch vol afwisseling was door alles wat leeft en groeit in het uitgestrekte poldergebied. Schokkende gebeurtenissen heeft hij nim mer meegemaakt. Hij heeft eenvoudig en met toewijding zijn plicht gedaan. De be ruchte dijkdoorbraak v. Nieuwkuijk in 1880 heeft bijgedragen om de vele verbeteringen niet alleen tot stand te brengen maar ook effectief te doen zijn spreekt vanzelf. Daar om zal er a.s. zaterdag menig hartelijk hul de- en dankwoord gesproken worden. Om 10 uur zal er een plechtige H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen. Van 1.30 - 2.30 uur is er receptie in café Klerks, terwijl 's avonds door de kerkelijke fanfare en de gemengde zangvereniging een sere nade gebracht zullen worden. Ondanks dat de heer v. d. Wiel nu de dienst gaat verlaten en ondanks zijn leeftijd, hij is nu 78 jaar, zal hij de polder niet kunnen vergeten en zal men hem in het open en vrije veld zeker nog vaak kunnen aantreffen. 14Ju POEDER-ZALF OLIE ZEEP „LOVE ME TEDNER" Elvis Presly nu eens niet in een onbe tekenend showfimpje om zijn wonderlijke zangkwaliteiten bot te vieren, maar in een pittige avonturenfilm. Clint Reno (Elvis) heeft tijdens de Amerikaanse burgeroorlog alleen met zijn moeder de farm in Texas gedreven. Zijn drie andere broers hebben gediend onder generaal Randall. De groep van Vance (Richard Egan), Clint6 oudste broer, heeft vlak voor de capitulatie een groot bedrag aan geld buitgemaakt. Vance beschouwt het als oorlogsbuit en verdeelt het geld onder zijn mannen. Als Vance thuis komt merkt hij dat zijn verloofde Ca thy (Dcbra Paget) met Clint getrouwd is, omdat er bericht was gekomen van Vance's dood. Vance cn zijn twee andere broers worden gearresteerd wegens de diefstal van het geld. Zij kunnen hun vrijheid herkrijgen indien zij het geld teruggeven. Met behulp van drie oorlogskameraden van Vance weet Clint de trein te overvallen en zijn broers te bevrijden. Vance weet het zover te bren gen, dat ieder zijn aandeel in de buit bij hem inlevert. Zijn eigen aandeel zal hij thuis gaan ophalen. Als Vance niet op tijd terug is stoken de anderen Clint op, dat Vance er niet alleen met het geld vandoor is, maar ook met Cathy. Clint is krankzin nig van woede en als hij Vance ziet aanko men schiet hij hem neer. Een van de man nen schiet dan Clint neer, die stervend in ziet dat hij Vance ten onrechte heeft ver dacht. Zaterdag om 8 uur en zondag om 4 uur. Toegang 14 jaar. „BRAVADOS" Bijzonder goed is deze recht op de man afkomende western „Bravados", die boven de middelmaat van de grote stroom westerns uitkomt. Hef is een boeiend ver haal, waarin het recht weer tegen de mis daad ten strijde trekt en ten slotte dan ook aan het langste eind trekt; een verhaal dat men gespannen volgt en dat filmisch vele goede kwaliteiten heeft. In de hoofdrollen Gregory Peck, Joan Collins en Stephen Boyd. Zondag om 6.15 en 8.30 uur. Toegang 18 jaar. „WITTE WILDERNIS" De echte filmliefhebbers mogen we aan raden om in de woensdagavondcyclus, waar in de Hoge Braken al diverse voortreffe lijke films gebracht heeft, „Witte Wilder nis", het meesterwerk van Walt Disney te gaan zien. In de witte wereld van sneeuw en ijs is het leven niet minder fascinerend dan in de wouden en prairies en van dit leven heeft Disney een sublieme film ge maakt; een film die verrijkt en die men zich, als het maar even kan, niet moet laten ontgaan. Woensdagavond 8 uur. Toegang alle leeftijden. VERTREK UIT FUNCTIE. A.s. zaterdag 1 oktober zal de heer L. v. d. Wiel zijn functie van sluiswachter-bode van het waterschap Oudheusden en Elshout vaarwel zeggen, welke functie hij dan 50 jaren bekleed heeft. Dat hij in 1910 zijn vader Hendr. v. d. Wiel opvolgde, was niets bijzonders, maar dat hij die functie nu 50 jaren vervuld heeft is zeker wel waard to vermelden, en gezien de vele ver diensten die de heer v. d. Wiel voor het waterschap en de ingelanden heeft, zal het de jubilaris a.s. zaterdag zeker niet aan be langstelling ontbreken. Dat hij in de loop der jaren de polder met al wat daaraan vastzit heeft leren kennen spreekt vanzelf. Op de 1000 ha grote polder is geen per ceel of v. d. Wiel kent de naam en eige naar ervan en geen paadje, weggetje, sloot of wiel, of hij zal u er de betekenis en de ligging duidelijk kunnen maken. kunt geen hetere informaties inwinnen over het wezen Van een polder, de betekenis van sluizen, duikers, treksloten, bevloeiing en uitlossing, de watcischapsreglementen enz., dan bij de man die daar 50 jaren zorg over heeft gehad. Als sluiswachter droeg hij zorg voor de tevktaüug wanaotrr Üe diübgte zulks ver- DHR. LINDERS VERLAAT VLIJMEN Afscheid van de stichting voor Jeugdzorg cn Gezinswerk. Maandagavond nam de heer Linders, se cretaris van de R.K. stichting voor Jeugd-, zorg en Gezinswerk te Vlijmen, afscheid van deze stichting, daar hij in verband met zijn benoeming te Hoofddorp N.-H., uit Vlij men vertrekt. Voor deze gebeurtenis was een speciale vergadering uitgeschreven die werd bijgewoond door het voltallige stich tingsbestuur en een groot gedeelte van de leiders en leidsters. Medegedeeld werd dat de netto opbrengst van de op 11 sept. ge houden Vlaamse kermis f 500 bedroeg. Hierna nam de voorzitter van de stich ting, de heer Peters, het woord. Namens 't bestuur dankte hij de heer Linders voor al les wat deze sinds de oprichting, ruim een jaar geleden, voor de stichting heeft ge daan. Hij had het altijd een genoegen ge vonden samen te werken met een man, die zich zo enthousiast van zijn taak kweet. De voorzitter had, zoals hij verklaarde, niet één maar twee rechterhanden aan de heer Lin ders gehad. De heer Peters bood namens 't bestuur enkele boekwerken aan, terwijl me vrouw Linders vereerd werd met een boeket bloemen. Nadat vervolgens de geestelijk adviseur Kapelaan van Zutphen de maatschappelijk werkster mej. Overdijk, namens de leiders en leidsters, de heer Linders bedankt had den, voor al datgene wat hij voor de stich ting gedaan had en ook nog enkele geschen ken waren overhandigd, kwam een door vrij willige krachten der stichting samengesteld programma. Hierin werden enkele persoon lijke gebeurtenissen uit het leven van de heer Linders en de stichting, op een zeer amusante en originele manier voor het voet licht gebracht. Tenslotte dankte de heer Linders, ook na mens zijn vrouw, getroffen voor de woorden die hem door de diverse sprekers waren toegesproken. Hij nam node afscheid en hij was blij dat hij enkele jaren nuttig had mo gen maken, om de Vlijmense jeugd dienst baar te zijn. Met de wens dat de stichting Jeugdzorg en Gezinswerk 6teeds verder mo ge uitgroeien tot heil van de Vlijmense ge meenschap, besloot de heer Linders zijn dankwoord. HARING-JUBILEUM. Zaterdag 1 oktober zal het 10 jaar gele den zijn dat Piet van Oyen begon met na de middag bij zijn boterhammen ingelegde ha ring te eten; alleen op zon- en christelijke feestdagen gebruikt hij die niet. Zodoende zijn er reeds ruim 3000 haringen door zijn keelgat gegaan. Tot nu toe heeft hij de dok ter niet nodig gehad. Daar Piet alom be kendheid geniet door zijn rijmen en her^ inneringen ter plaatse, stuurde hij een rijm naar de firma J. van de Toorn, vishandel te Scheveningen, en uit dankbaarheid kwam dezer dagen Daan de Rade, de leverancier van Piet, met twee grote potten haring en rolmops als souvenir aangedragen. Wij hopen dat Piet ze in gezondheid zal oppeuzelen en dat hij de humor in ons dorp nog lang mag hooghouden. LUSTRUM-REVUE. VLIJMENS REVUE GEZELSCHAP Op donderdag 29 sept. (voor genodigden) en zaterdag 1 en zondag 2 oktober, zal het Vlijmens Revue Gezelschap in café De Wit te z'n 1ste lustrum-revue opvoeren, die als titel kreeg: „Binnen zonder kloppen". Medewerking verlenen de Bolero's en Vlijmens Dansorkest; zang en conferencier worden verzorgd door A. van Heivoort, de regie is in handen van de heer B. Samuëls. De decors worden verzorgd door C. v. Buul. Aanvang der opvoeringen telkens om kwart over zeven. De de opvoeringen steeds in de smaak vallen, bewijzen de aanvragen om de revue „Binnen zonder kloppen" op verschil lende plaatsen te komen opvoeren. BILJARTEN NAO 2. De Vlijmense Biljartvereniging NAO 2 speelde een uitwedstrijd tegen Tivoli te Vught. De uitslag was als volgt Tivoli 2 - NAO 2 v d Ven (60) - W v Vugt (65) 60-61 de Haas (55) - A Klerks (60) 36 - 60 Wijdeveld (50) - M Dekkers (50) 24 - 50 v Rooij (50) - J. Heesbeen (50) 46 - 50 Hoogste serie Tivoli v d Ven 10; NAO W v Vugt 10; uitslag 6-2 voor NAO. VLIJMENSE BOYS A.s. zondag 2 oktober speelt het eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen Voorwaarts uit Utrecht. Deze vereniging bezit een zeer sterk elf tal, waarvan de Boys enkele maanden gele den in Utrecht maar ternauwernood met 0-1 konden winnen. In Voorwaarts staan verschillende ex-profspelers uit DOS, Elink- wijk en HVC. Alles bij elkaar reden genoeg voor onze voetballiefhebbers om een inte ressante ontmoeting te kunnen verwachten. In verband met de interlandvoetbalwed strijd België - Nederland, is het aanvangs- uur van deze wedstrijd vastgesteld op 1 uur. BILJARTEN Van het districtsbestuur van de KNBB ontving de biljartclub DES alhier de ver erende uitnodiging om met het eerste vier tal deel te nemen aan de z.g. Gewestelijke Dag, die op zondag 2 okt. a.s. in Hotel Mo dern te Breda Wordt gehouden. DES dankt deze uitnodiging aan het feit dat in de cadre-klasse seizoen 1959-'60 het afde lingskampioenschap werd behaald. Naast het viertal van DES nemen verder aan deze wedstrijden nog deel: Nooit Vol leerd uit Waalwijk; WMS Breda; Steeds Beter Roosendaal; DTS Zevenbergsehoek; De DiWf Kaatsheuvel 'on Kamoniadsciiap Leende. Aan deze wedstrijden is tevens het kam pioenschap Brabant - Zeeland verbonden, zodat het zondag in Hotel Modern niet aan spanning zal ontbreken. Het viertal van DES bestaat uit: C. v. d. Loo 500 car. libre; Jo van Bokhoven 250 car.; A. Treuren 230 car. cn P. v. d. Loo 210 car. Omdat van de zeven deelnemende vier tallen de spelers van DES veruit het meeste caramboles moeten maken, zal het hun niet meevallen om een gooi te doen naar de hoogste titel. Wij zullen echter maar afwachten wat er zal worden gepresteerd en wensen bij voor baat de Haarstecgse deelnemers veel suc ces toe. WIELRENNEN Onze plaatselijke wielrenner Wim van Heijst, die de laatste tijd zo sterk op de voorgrond is getreden cn er zelfs in is ge slaagd om bij de nieuwelingen als overwin naar uit het strijdperk te voorschijn te ko-. men heeft zich verleden zondag weer bij zonder weten te onderscheiden. Hij nam deel aan de wielerronde die te Veghel werd gehouden en was als naar ge woonte steeds in de voorste gelederen te vinden. In de tweede helft van de koers slaagde hij er met enkele anderen in om een flinke voorsprong te nemen en die tot het einde te handhaven. In de sprint bleven hem twee man te baas, maar hij bezete toch nog eervol de derde plaats. ONGEVAL Het zoontje van de heer v. d. Pol alhier stak zaterdag j.l. plotseling de weg over, waarbij hij werd gegrepen door een juist passerende personenauto. Met een been breuk moest het jongetje naar het zieken huis in 's-Bosch worden vervoerd. KALF GESTOLEN Onbekende daders hebben in de nacht van zaterdag op zondag j.l. in een weiland te Oudheusden een kalf geslacht en meegeno men. De gedupeerde, de heer M. van de Griendt uit Oudheusden deed hiervan aan gifte, waarna de Rijkspolitie alnier een uit gebreid onderzoek instelde, tot op heden echter nog zonder resultaat. EXPOSITIE WILLEM WITJENS Zaterdag 24 sept. j.l. werd op het nieu we stadhuis van Heusden de expositie van werken van Willem Witjcns uit Bern door de loco-burgemeester de E.A. heer A. Ver schuur officieel geopend. Nadat hierna een inleiding op deze tentoonstelling was gege ven Joor de heer D. van Gent, sprak de heer Witjens nog een kort dankwoord. Vele belangstellenden bezochten deze ex positie, welke een 25-tal olieverfschilderijen en enkele aquarellen omvat, alsook diverse houtskooltekeningen en etsen. Met deze expositie is een tentoonstellings tournee begonnen, die zich over de gehele provincie Noord-Brabant zal uitstrekken. GROENE KRUIS-WEDVLUCHT. De opbrengst van de wedvlucht, gehou den door de Postduivenverenigingen De Luchtvaart en Nooit Gedacht ten bate van de Vereniging Het Groene Kruis, heeft een netto bedrag van f 648,30 opgeleverd. DOKTERSDIENST De praktijk van dokter H. Winkelman alhier wordt zaterdag en zondag waargeno men door dokter K. van Tuyn, Rozenstraat 48, Kaatsheuvel, tel. 04167 -2006. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Dienst des Woords. DE VRIJE PION Uitslagen van de j.l. maandagavond ge speelde wedstrijden: J. Rosenbrand-L. Stein 0-1; H. Weistra - S. Oerlemans 0-1; P. Sterrenburg - A. Elsman 0-1; M. Stein- J. v. Tilborgh 0-1; P. Nieuwenhuizen - C. Rempt 1-0; W. Kieboom-Dr. C. H. K. Winterwerp Yl - Yl\ M. Minnaard - C. Quirijns 0-1; H. van Oversteeg - J. Ben schop 0-1. Zeer merkwaardig is bij deze uitslagen dat van de 8 partijen slechts één door de wit-speler gewonnen werd. Voor a.s. maandagavond staan de volgen de partijen op 't rooster: P. Nieuwenhuizen - W. Kieboom; C. Rempt - W. Goedhart; J. v. Tilborgh - C. Quirijns; A. Elsman - S. Oerlemans; J. Dekkers - L. Stein; H. v. Oversteeg - R. v. Dalen; M. Minnaard-). Muis; P. Sterrenburg - J. Benschop; M. Stein - J. Rosenbrand; Dr. C. H. K. Win terwerp - Ir P. de Kwaasteniot; H. Weistra -H. J. Smith. TENNISCLUB ROAKTUM. Het jaarlijks onderling tournooi van de plaatselijke tennisclub Roaktum behoort weer tot het verleden. Door de dames en he ren leden is er vaak een harde strijd gele verd om de overwinning. De volgende uit slagen zijn uiteindelijk bevochten. Dames enkelspel: le pr. mevr Smelt-v. d. Pennen; 2e pr. mevr. E. Maris-Keret. Heren enkel: lc pr. F. Smolt; 2e pr. N. L. Gerlach jr. Dames dubbel: le pr. mevr. Maris-Kcrst en mevr. Dancewicz-Treffers; 2e pr. mevr. Kruijsen en mevr. Smelt-v. d. Pennen. Heren dubbel: le pr. N. L. Gerlach jr. en G. J. Gerlach; 2e pr. S. A. Oerlemans en F. Smelt. Gemengd dubbel: le pr. mevr. Maris- Kerst en G. J. Gerlach; 2e pr. mevr. Smelt- V. tl. Ptfiikj* oo F. Smolt. VcttUozoasjoodo, dames enkel: le pr. mej. M. v. Weelden; heren enkel: le pr. C. Kooter jr. EXCURSIE. Onder leiding van mej. den Engelsen, huishoudconsulente, maakten j.l. dinsdag n 90-tal dames uit Sprang-Capelle een excur sie naar het Land van Heusden en Altena. Om 2 uur 's middags vertrokken de bussen uit deze gemeente en door het prachtige herfstweer konden allen genieten van het rijke natuurschoon dat deze omgeving te bieden heeft. Te Wijk werd allereerst een bezoek gebracht aan de boerderij van dhr. van Helden. Een oude boerderij waar onder deskundige leiding van de streekverbetering aan de achterzijde van de woning een dege lijk doch eenvoudige slaapkamer, 'n douche cel met douche en vaste wastafel en daar naast een w.c. was aangebracht. Het geheel was erg doelmatig ingericht. Het bleek een grote verbetering te zijn voor de bewoners dezer boerderij. Op hun verdere '■eis wer den de dames geboeid door de grote fazan- tenkwekrijen van dhr. Jamin welke gelegen waren tussen Andel en Giessen. Men had ook een pracht gezicht op het aloude slot Loevestein. Te Sleeuwijk werd een bezoek gebracht aan het fraaie huis van dhr. Dek ker. Dit huis was eerst een onbewoonbaar verklaarde woning, doch dank zij de streek verbetering tot een mooi geheel geworden door een goede verbouwing. Hier was ech ter het bezoek meer gericht op de keuken en bijkeuken. Het een zowel als het ander was tot in de puntjes verzorgd. Wie zou zo iets kunnen denken, dat uit een krotwoning een dergelijk mooie woning tot stand zou komen. Via Dussen, waar de koffie werd gebruikt, ging het naar Hank, alwaar men de woning van de fam. van Eindhoven bezocht. Hier ging het bezoek meer uit naar een douche col met ingebouwde lavet en daarnaast een w.c. Het was voor allen een leerzame mid dag onder goede leiding van mej. den En gelsen. Men heeft kunnen constateren wat door de stioekverbetering tot atand was ge komen. BENOEMD Tot kleuterleidster aan de openbare kleu terschool Prinses Beatrix, alhier, is be ademd mej. vun EegotaUug uit EifidbcMv

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 17