De Echo van het Zuiden WAALWIJK KAATSHEUVEL veRwiel's Volksuniversiteit startte bijna 200 deelnemers met /uxe Publikatie van Landis Gyr N.V. Banketbakkerij VERWIEL De Najaarsmode 1960 WEEKREKLAME van 14 t/m 20 oktober 100 gr.-PRESKOP 100 gr. SNIJW0RST De Verenigde Waalwijkse Slagers ct. Drogisterij MIOCH Luxe dozen bonbons CORSET Stationsstraat 22 Waalwijk in Damestassen Handschoenen Parapluies en Reisartikelen LeöeRWARenhuis De Speciaalzaak van de Langstraat. Steeds 't nieuwste en 't best gesorteerd. Streven naar een culturele standing Stadstassen Parapluies A.MBYS Qrotcstr. t4z Waalwijk J Monteuse IJkster Kunststof perser (Ploegendienst) Apparatenmonteur Elektromonteur (met diPloma LT S Lakspuiter Controleur Elektrotechnische constructeurs tekenaars Statistisch analist, kaj-drumband viert VRIJDAG 14 OKTOBER 1960 83e JAARGANG No. 80 ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 15 en zondag 16 okt. Arts Dr. van Rooij. Apotheek Nijman. Tel. 3071, Grotestr. 327, Waalwijk N. H. KERK WAALWIJK Zondag 16 oktober 1960 10 uur: Ds. P. J. Bos van Sprang. N. H. KERK BESOIJEN Zondag 16 oktober 1960 10 uur v.m. Ds. J. Vink. Vie ring H. Avondmaal. 2.30 uur n.m. Ds. J. Vink Na betrachting H. Avondmaal. N. H. KERK BAARDWIJK Zondag 16 oktober 1960 11 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. GEREFORMEERDE KERK Zondag 16 oktober 1960 Willem van Oranje College: Half 10 en 5 uur: Ds. W. B. v. d. Meulen, Sprang. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Zaterdags: Zondags: 10.00 u.—17.00 u. 12.00 u.—13.00 u. GESLAAGD Aan de r.k. universiteit te Nij megen slaagden voor het kandi- laatsexamen geneeskunde deel I F. A. A. van l)am te Vught, L. A. J. Kroot te Kaatsheuvel en A. E. A. M. Loonen te Nieuwkuijk. Aan de technische hoge school te Delft slaagde voor het propadeutisch examen elektro technisch ingenieur F. J. M. Ver schuren te Waspik. Mej. W. Vriens te Dussen slaagde voor het diploma steno typiste. Te Rotterdam slaagde on langs onze plaatsgenoot de heer C. P. J. Veraa voor de examens van de Stichting Vakopleiding in de textiel detailhandel, omvat tende de brevetten .dames-, he- Ook voor U Mevrouw, Hebben wij Het Juiste Anatomlsch- wetenschappelijk verantwoord; voor een beter figuur en In het belang van Uw gezondheid. Met regelbaar vetersysteem. Men is momenteel al bezig met de afbraak van de loods ten oos ten van het stationsgebouw. VERDIEPING Van 2023 oktober a.s. zal er in het Cenakel van Tilburg een retraite worden gegeven voor kraamverzorgsters, gezinsver- orgsters en anderen. Deze ver- diepingsdagen welke speciaal ge geven worden voor hen die in ge zinnen werken, zijn bedoeld om de geestelijke verdieping te be lichten vanuit 't eigen probleem, n.l. dat van de ongehuwde wer kende vrouw. 40-JARIG DIENSTJUBILEUM BIJ „NOORD-BRABAND" Morgen herdenkt de heer W. L. S. Loeffen, chef buitendienst bij de Levenverzekeringsmaat schappij Noord-Braband, zijn 40- jarig dienstjubileum bij deze maatschappij. In verband hier mede zal hij door directie en per soneel worden gehuldigd. RIKCONCOURS SPAARVER. „DE VRIENDENKRING" Gezien het succes in het vorig seizoen heeft hel bestuur van de Spaarver. „De Vriendenkring" besloten dit jaar wederom een rikconcours te organiseren en in WAALWIJK ditionele parcours door de Dru- nense en Loonse Duinen. Er wordt gestart bij De Gecroonde Leersse, op 22 okt. om 2.30 uur en op 23 okt. om 12.00 uur. De volgende tochten zijn georgani seerd op 12 en 13 nov., 10 en 11 dec., 7 en 8 jan. en 11 en 12 febr. De afstand van elk der tochten bedraagt 25 km. Inschrijvingen bij bovenstaand adres. R.K. VROUWENGILDE OPENDE WINTERSEIZOEN Het r.k. Vrouwengilde afdeling de schrik vrij, maar haar rijwiel kwam onder de achterwielen van de bus en werd totaal vernield. DE SLACHTHUISTARIEVEN- KWESTIE Naar aanleiding van het van kracht worden van de nieuwe slachthuistarieven m.i.v. 1 okt. j.l. heeft dinsdagmiddag een ge sprek plaats gehad ter bespre king van deze verhoogde tarie ven. Rond de tafel zaten burge meester Teijssen, dr. Koning, in specteur bij de Veeartsenij kundi ge Dienst, dr. Bos, directeur van liet gemeentelijk slachthuis, ge meentesecretaris Vlaar en een deputatie van de Waalwijkse sla gers. Hoewel er uiteraard geen besluiten of beslissingen geno men werden en ook niet geno men konden worden, verwacht ren-, jongens- en meisjes hoven- en onderkleding, kleinvaktexticl, herenmodeartikelen, stuk- en huishoudgoederen enz. Geslaagden proficiat. E.H.B.O.-CURSUS De r.k. EHBO begint op maan dagavond a.s. weer een nieuwe cursus in het Parkpaviljoen. Wij willen u nog even wijzen op de belangrijkheid van deze cursus. De r.k. EHBO heeft in 1959 aan minstens 80 ongevallen eerste hulp verleend. Dit wil zeg gen aan 80 mensen hulp geboden in hun uiterste nood. Is het ook iets voor u om anderen te hel pen? Kom dan maandagavond om 8 uur en... begin een cursus. STATIONSGEBOUW WORDT AFGEBROKEN Naar wij van de zijde der Ne derlandse Spoorwegen vernemen zal het stationsgebouw worden afgebroken. In de plaats hiervan zal een gebouw van bescheidener omvang verrijzen ten behoeve van Van Genei Loos en de N.S.- contractant. Momenteel is 't sta tionsgebouw nog in gebruik bij de buitendienst van de Belastin gen, terwijl een deel er van ook dienst doet als toonkamers van de Meubelfabriek Dirks-v. Oers. wel op 14, 15 en 16 oktober a.s. in café „Sportzicht" van de heer A. Kroot. Voor de echte riklief- hebbers staan er dus weer enkele genoeglijke avonden te wachten, temeer daar er vanzelfsprekend ook nog prijzen te verdienen zijn. De aanvang is voor elke avond gesteld op 7 uur. Het bestuur ver wacht een massale opkomst, dus het is gewenst niet allemaal tot de laatste avond te wachten. K.A.V. BAARDWIJK. Donderdag 1.1. hield de K.A.V. afd. Baard wijk hun Maria-avond Voor deze avond was uitgenodigd de kunstcriticus H. Poll uit Den Bosch. In het welkomstwoord van de presi dente, mevr. Boom-Snels, spoorde zij de le den aan, om vooral de Rozenkrans te bidden in deze oktobermaand en de biddagen van 12 en 13 okt. zoveel mogelijk mee te vie ren. Ook drong zij er nog op aan om de wervingsactie „Wie springt er mee" toch zeker te doen slagen. Volgend jaar viert de K.A.V. van het hele Diocees haar 25-jarig bestaan en zij kan volgens mevr. v. d. Broek- v. Luijt, de besturen geen groter geschenk aanbieden, dan door de bestaande bond van 1750 leden uit te breiden tot 2000 leden. Na het woord van de presidente sprak de eerw. adviseur kapelaan de Kroon de aanwezigen toe. Ook deze drong er bizonder op aan om leden te werven, vooral nu Baardwijk zich zo uitbreidt is daar gelegenheid genoeg voor. Verder nodigde hij de dames uit om ook de biddagen die deze week gehouden worden, mee te vieren. Na een woord van dank ging de presi dente over tot de Maria-opdracht, en gaf daarna het woord aan 4e heer H. Poll, die voor de pauze een inleiding gaf op de licht beelden die hij wilde vertonen. Hij wist de dames te boeien door z'n boeiende voor dracht. In de pauze werd de dames een kopje koffie aangeboden met tractatie en werd een verloting gehouden ter bestrijding van de onkosten. Na de pauze ging de heer H. Poll verder met het vertonen van zijn schitterende dia's over „het leven van de Moeder Gods", van af Haar geboorte tot de Hemelvaart van Maria. Er waren prachtige schilderstukken bij van bekende meesters. Onder de verto ning werden enkele Maria-liederen op de bandrecorder ten gehore gebracht. Dat het een hoogstaande avond was bewezen de da mes door hun aandachtig gehoor. Na een dankwoord van de presidente werd deze mooie avond gesloten. »l 'I 'IW GENERALE REPETITIE ST. CRISPIJN Als laatste grote voorbereiding voor het concours van a.s. zon dag in Kaatsheuvel zal de har monie St. Crispijn morgenavond om 9 uur in zaal Thalia generale repetitie houden. Belangstellen den zijn hartelijk welkom, zo werd ons van de zijde van het be stuur der harmonie medegedeeld. W.S.V. „HERTOG JAN" De Wandelsportver. „Hertog Jan" organiseert ook dit jaar weer speciaal voor de jongeren vanaf 8 jaar een serie winter- wandeltochten. De eerste tocht heeft morgen plaats. Er wordt om half drie gestart vanaf Ven kelstraat 33. De afstand bedraagt 10 km. Men kan zich laten in schrijven mij P. M. Heurter, Ven kelstraat 33, tel. 3096. De nieuwe serie winterwandel- tochten voor de ouderen start op 22 en 23 oktober a.s. met het tra- Waalwijk heeft woensdagavond zijn programma voor het nieuwe winterseizoen ingezet. Voor deze opening had men de Wereld Bid- en Boetedag gekozen. Voor de le den van het gilde werd om 8 uur door de Wel Eerw. Heer Cl. Zi genhorn in de kapel van de Eerw. Zusters een avondmis opgedra gen. In een korte predikatie ging de heer Zigenhorn nader in op de betekenis en het doel van de We reld Bid- en Boetedag. Na de H. Mis had in Hotel Ver- wiel een bijeenkomst plaats. In plaats van mevrouw Nijs, die als secretaresse had bedankt, werd in deze functie gekozen mevrouw Dirks-Windhorst. De jaarversla gen van secretaresse en penning- meesteresse werden door mevr. v. Baal-Ruding voorgelezen. Men kwam nog niet tot de vaststel ling van een definitief program ma voor de komende maanden. Tot slot van deze openings avond hield de weleerw. heer Cl. Zigenhorn, die werkzaam is on der de Nederlandse en Vlaamse emigranten in Zuid-Afrika, een interessante lezing over het leven in Zuid-Afrika. Verder vertoon de hij een tweetal filmpjes, een over de geheel eigen leefwijze van elk der in Zuid-Afrika leven de rassen blanken, kleurlin gen, bantoes en indonesiërs en een boeiend filmpje over het be kende Paul Krtiger-natuurreser- vaat. VERKEERSONGEVALLEN De bromfietsberijder H. uit Kaatsheuvel verleende op het kruispunt Sprangseweg-Meerdijk geen voorrang aan een auto, be stuurd door K. uit Drunen. Ten- men in slagerskringen toch een gunstig resultaat van deze be spreking. Zoals wij reeds eerder mededelcdcn willen de slagers m. b.t. de runderen niet verder gaan dan een tarief van 10 ct. per kg. Door de raad is einde 1959 beslo ten tot een tariefsverhoging tot 14 ct. per kg. HEROPENING SPEELGOEDZAAK Door omzetting van zijn zaak van huishoudelijke artikelen in 'n uniek speelgoedparadijs heeft Wy verzoeken onze berichtge vers en adverteerders nogmaals beleefd doch dringend hun copie niet steeds donderdag- of maan dagochtend in te zenden, daar 't ons dan onmogelijk is alles nog op te nemen. By voorbaat dank. Redactie en Administratie. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Cornelis T M zv H A Pullens- Vermeulen te Drunen; Elisabeth J C M dv W J Bakkers-lSidden; Adriana I M dv W J M v Baard wijk-de Jong; Jacqueline A T M dv J A Verheugd-van Eggelen; Adriana N P M dv J C Vos-Maas; Johanna M W dv A J van Crom- voirt-Jonker; Jozef M zv J F iM Smolders-KooijmansAdrianus J L G zv P M van Öudheusden- Klerks; Petra W B M dv F C van Eeten-Voets; Margriet H dv E Oudbier-de Graaff. Overlijden: Gene. Huwelijksaangiften: M J G Terlouw 34 jaar alhier en II A Maurits, 26 j. te Loon op Zand; A J Warmerdam, 25 j. en D J Voogd, 25 j. beiden alhier. Huwelijken: A J M Didden, 29 j. en J M Schoelitz, 20 j. beiden alhier. Ingekomen DAM Fens van Raamsdonk; P A de Heus van Oosterhout; T Rosenbrand van Dongen; W C E M Mallens, echtg. Verwiel en gezin van Afrika; L de Wit van Dongen; W E Hovers van Voorhout; A Moonen van Dru nen; P J L Snaphaan van Loon op Zand; J A van der Mast van Sprang-Capelle; W H Schuur- mans van Breda; S C Nuijten en gezin van Eygelshoven; J H van Hassel van 's-Bosch; A de Ruij- ter van Vught. Vertrokken: H J Wesselink naar Tubber- gen; J van Bil jouw naar Vught; J P J Leijtens en echtg. naar Goirle; G B M T Bos naar Eer- sel; A J Hordijk naar Boxtel; J F H Peeters naar Dussen; J M de Geus naar Amersfoort; P A J Pulles naar 's-Bosch. AGENDA Vrydag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „On the beach", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Agi Murad, de witte duivel", 14 jaar. Dezelfde voorstellingen op zon dag; in Musis Sacrum om 5.30 en 8.30 uur en in Luxor om 6 en 8.30 uur. IEPERWAHEN vlot en charmant pencil,knirps en tompoezen koopt U bij Tal. 2967 gevolge van de hierdoor ontstane botsing liepen beide voertuigen schade op. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Weer eens een keer tenge volge van het gladde wegdek van het Laageinde raakte een vracht wagen bestuurd door B. uit Waalwijk in een slip en kwam daardoor in botsing met een per- de heer J. van Loon, aan de Eer ste Zeine 37, zijn winkel weten te veranderen in een gezellige verkoopruimte, welke vandaag heropend wordt. De rekken zijn verdwenen en vervangen door pyramide-verkoop-boxen waarin alles overzichtelijk is opgesteld hetgeen de cliënten het uitzoe ken van de artikelen veel verge makkelijkt. De ruimte is hier door goed benut en het zal de service zeker bevorderen. Naast de speelgoederen, die 95 procent deel uitmaken van de inventaris, zullen nog enige da- felijkse gebruiksartikelen ver- oent worden. Door deze perma nente speelgoedverkoop is dit de enige zaak in Waalwijk die zich op dit terrein begeeft. DE APPARATENINDUSTRIE TREKT In ruim 1 jaar tijd breidde ons personeel zich uit met 100 personen. Desondanks kunnen wij, omdat de vraag naar onze kwaliteitsapparaten steeds toeneemt, nog enige werk lustige jongelui plaatsen en wel in de volgende functies Wij zorgen voor een vakkundige opleiding. Tijdens de op leiding wordt het volle loon betaald volgens werkclassi- ficatie. De premie-mogelijkheden bij tarief werk zijn zeer ruim. De opleiding tot ijkster geschiedt gedeeltelijk in Zwitserland. Aanmelden mondeling bij de portier. Bovendien kunnen wij plaatsen 1) op hel CONSTRUCTIEBUREAU 2) op de afdeling KWALITEITSCONTROLE bij voorkeur met diploma en kennis der Duitse taal. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie van de N.V., Vredesplein 4, Waalwijk. Een groot aantal deelnemers aan de Volksuniversiteit, alsmede geno digden, waaronder burgemeester Mr R. J. Th. v. d. Heijden, was dins dagavond in de Levensschool aan wezig bij de officiële opening van deze instelling. Nadat de voorzitter, de heer W. v. Nieuwstadt, de bijeenkomst met gebed had geopend en de leden van het bestuur, dat naast de heer v. Nieuwstadt gevormd door door me vrouw v. d. Heijden-Perquin, pas toor H. Simkens, J. Annegarn, di recteur, G. Franken, secretaris-pen ningmeester, notaris J. v. Ham en G. Bouman, had voorgesteld, sprak deze z'n bijzondere voldoening uit dat de bevolking aan de oproep ge hoor had gegeven en dat zo'n groot aantal deelnemers zich had opgege ven om zich meer te gaan ontwik kelen en te vormen op cultureel ge bied. De Volksuniversiteit gaat n.l. dit eerste seizoen van start met 194 deelnemers. Een bewijs, dat in bre de kringen de overtuiging heerst van deze dringende noodzaak. Laten wij hopen, aldus de heer v. Nieuw stadt, dat door onze lezingen de le den een duidelijk inzicht zullen krij gen in de problematiek van onze da gen, problemen die iedereen en elk gezin raken. Het werk van de Volks universiteit moet gezien worden als een streven naar meer culturele standing en rijkdom voor ieder af zonderlijk en voor de gemeenschap in het algemeen. Gezien de grote deelname, zal de Volksuniversiteit een wezenlijk en belangrijk element in onze samenleving kunnen zijn. Wij rekenen het ons tot een eerste plicht vanaf deze plaats het ge meentebestuur oprecht te danken voor de belangstelling en de finan ciële medewerking bij de voorberei ding en de uitwerking van plannen. Mede door deze spontane steun is 't ons mogelijk gemaakt u thans een programma voor het seizoen 1960 1961 te kunnen aanbieden. Ook aan de pastoors van de drie parochies van Kaatsheuvel, aan de besturen van diverse verenigingen voor hun verleende bijdrage, onze oprechte dank. Ook willen wij bijzondere dank brengen aan het bestuur van de Levensschool, dat zo welwillend is geweest om onder zeer aanneme lijke voorwaarden aan de Volksuni versiteit onderdak te verlenen. Na enige praktische bijkomstighe den te hebben opgesomd en alle deelnemers vruchtbare en aangena- sonenauto bestuurd door Iv. uit Gorinchem. Het geval bleef ge lukkig beperkt tot materiële schade. Toen de 21-jarige wielrijd- ster mej. W. uit Elshoul dinsdag op het Hoogeinde een stilstaande bus wilde passeren, begon deze plotseling te rijden, waardoor het meisje met de bus in aanraking kwam en viel. Zij zelf kwam met Voor bijzonderheden verwijzen wij graag naar de advertentie el ders in ons blad. de heer v. Loon wensen wij veel succes. TWEEDE LUSTRUM Oj 29 en 30 oktober a.s. zal de IvAJ-drumband op bescheiden, maar toch feestelijke wijze haar 10-jarig bestaan herdenken. me avonden te hebben toegewenst, gaf hij het» woord aan de heer J. Annegarn. Deze begon met enkele organisa torische mededelingen, o.a. dat de betreffende inleider ongeveer drie kwartier een onderwerp zal bespre ken, gevolgd door een korte pauze, waarna de resterende tijd besteed zal worden aan een gezamenlijke discussie. Hij hoopte dat men bij deze gezamenlijke bespreking elkaar zou begrijpen en verstaan en vooral eikaars bedoelingen zou respecteren. De vraag, of er behoefte is aan een instelling als de Volksuniversi teit, meende hij, gezien de opkomst, met een volmondig ja te moeten be antwoorden. Ook de noodzaak kan worden aangetoond, aangezien di verse onderwerpen, welke in de se ries zullen worden behandeld, toe standen raken waarmee men dage lijks in de hedendaagse maatschap pij kan worden geconfronteerd. Ter illustratie gaf hij hiervan enkele pakkende voorbeelden. Tenslotte deelde hij mede, dat dit eerste seizoen organisatorisch in ze kere zin als een proefneming kan worden beschouwd, en hij hoopte dat het bestuur in de toekomst van de zijde der deelnemers suggesties en voorstellen zouden bereiken, waarmee men voor een volgend sei zoen rekening zou kunnen houden. Na een korte onderbreking, gedu rende welke koffie werd geserveerd, volgde na de pauze 't optreden van het trio caractère, bestaande uit Frans Luit, guitaar en zang, Frans Rafell, dans, en Joop Severs, piano. Dit trio verzorgde een program ma van karakteristieke volksliede ren en volksdansen. Met verhelde rend commentaar verplaatsten zij de aanwezigen achtereenvolgens van Spanje naar Schotland, Israël en Rusland. De toepasselijke costuums welke hierbij werden gebezigd, ga ven extra kleur en charme aan de voorstelling van de typische volks cultuur dezer landen. Het totale ge geven leende zich uitstekend als ou verture van en met de opzet en de bedoelingen van de Volksuniversi- teit. De aanwezigen toonden zich uiter mate tevreden over 't geboden pro gramma, waarvan men intens had genoten, en onderstreepte dit met een warm applaus. Met een kort dankwoord sloot de heer Annegarn deze geslaagde bij eenkomst. De foto geeft het moment weer van het in ontvangst nemen van de chéque door de voorzitter van het Wit-Gele Kruis, dhr. v. d. Linden te Kaatsheuvel in het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis te Breda. Middenstandsvereninging Op de maandagavond jl. in de zaal van P. van Dun gehouden bijeenkomst van winkeliers-le den van de r.k. Middenstandsver eniging werd besloten ook dit jaar wederom een pakkende St. Nicolaas-surprise-actie te hou den. Winkeliers, die niet op deze vergadering aanwezig waren, kunnen zich voor deelname als nog opgeven bij het secretariaat, de heer A. Meijers, Jul. v. Stol bergstraat 16. Diverse plannen werden ver der besproken o.a. om maandag 17 oktober, des avonds 8 uur, in hotel Euphonia een bijeenkomst te houden van winkeliers, ter op richting van een zegclactie. Bijna alle aanwezige winkeliers gaven zich hiervoor als lid op.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 17