De Echo van het Zuiden DRUNEN Uit de Langstraat (ffyuiidSioiktteK de mooiste! w. s. c. VERGADERING ALGEMENE RAAD CHARITATIEF CENTRUM Elshout Haarsteeg Nieuwkuijk Sprang-Capelle Sprang BAZAR TEN BATE VAN DE NED. HERV. KERK Voetbalsport Waalwijk wvo—wsc R. K. C. R. W. B. Loon op Zand Uno Animo MAANDAG 24 OKTOBER 1960 83e JAARGANG No. 83 LIPS BEGINT MET ALUMINIUM- EXTRUSIE Het extrusiebedrijf bij Lips (extrruderen is het warm verpersen van cylindervormige metaalblokken van grote diameter tot sta ven, buizen en profielen) is wat de koper sector betreft voor een belangrijk deel thans in produktie. Binnenkort zal in een nieuw opgetrokken hal ook begonnen worden met het extrude- ren van aluminium. Voor dit doel is on langs o.a. een pers geplaatst die een druk- kracht heeft van 1250 ton en hierdoor in staat is blokken aluminium van 16 cm dia meter en 60 cm lengte uit te persen tot ca. 650 maal de bloklengte, bij een perstempe- ratuur van 430 graden. GROEI EN ONTWIKKELING BIJ DE FIRMA LIPS N.V. Verleden jaar kwam een nauwe samenwerking tot stand tussen de firma Lips N.V. en Bayer Lever- kusen in Duitsland bij het onder zoek naar de toepassingsmogelijk heden van nylon bij de constructie van scheepsschroeven. Inmiddels hebben proefnemingen geleid tot de vervaardiging van nautilon, een speciaal type nylon. De gevonden methode is bruikbaar gebleken voor een zodanige scheepsschroef te ver vaardigen, dat aan alle eisen van opdrachtgevers tegemoet kan wor den gekomen. De recente proefne mingen in de laboratoria zijn in de practijk bevestig'd, zodat gesproken kan worden van een geheel nieuw toepassingsgebied van nylon. In de toekomst zal nautilon, behalve voor scheepsschroeven, ook worden ge bruikt bij de vervaardiging van schroefmutsen mijnwerk apparatu- ren. Onder de bedrijven die over een ideeënbus beschikken, heeft de fa. Lips het hoogste landelijke gemid delde. In de maand september werd een bedrag uitgekeerd van 1157.50, variërend van 5.tot 450.per inzending. In het kader van de 45- urige werkweek is een speciale ac tie ingeluid die de beloonde ideeën van ten minste 25.nog eens ver hoogt met 50%; bovendien wordt aan iedere 45ste inzender een aan moedigingspremie uitgereikt. De enorme groei van 't bedrijf betekent voor het aantrekken van voldoende personeel 'n groot vraag stuk. Het bedrijf had in 1939 40 man per soneel; thans is dit uitgegroeid tot 1100 werknemers. Teneinde stagna tie bij de productie te voorkomen, heeft de personeelsafdeling de moei lijke opgaaf om nog dit jaar 250 man personeel aan te trekken. De algemene raad van het inter parochieel sociaal charitatief cen trum hield deze week een algemene vergadering, waarop de jaarstuk ken van 1959 ter tafel kwamen. Door de heer v. d. Loo werd op de ze vergadering tevens het E.T.I.- rapport, Drunen op weg naar gro tere welvaart, besproken. Het is be kend dat de groei van Drunen te genover de omliggende gemeenten zeer groot is. Het E.T.I.-rapport spreekt over een stormachtige groei en adviseert het bestuur om in de komende jaren zeer veel aandacht te besteden aan de verzorging om Drunen een aantrekkelijke woon- gemeente te maken. De heer v. d. Loo bracht de algemene raad onder de aandacht, dat het zaak zal zijn dat ook het centrum de algemene ontwikkeling bijhoudt of desnoods voor is. Op deze bijeenkomst werd de heer A. Dewez benoemd in het dagelijks bestuur, waar hij de functie van se cretaris kreeg toegewezen. De jaarrekening van 1959 werd vastgesteld, en in verband met de steeds terugkerende nadelige saldo's werd er een commissie benoemd die dit probleem zal gaan bestuderen. Gedacht werd aan het bevorderen van de particuliere bijdrage. In de ze commissie werden benoemd me vrouw Verhaak en de heren Nijssen, L. v. Drunen en J. v. Weert. De heer J. Nijssen, die periodiek aftredend was, werd herkozen als bestuurslid en later als voorzitter. WONINGBOUW De bouw van 30 woningwetwonin gen die gebouwd zullen worden in het uitbreidingsplan west, zijn ge gund aan de firma Kramer. Ook hoopt men in het uitbreidingsplan west op korte termijn te kunnen be ginnen met de bouw van een 50-tal premievrije woningen. Deze zullen worden geplaatst door de firma v. d. Aa uit Elshout. N.C.B. De diverse besturen van de afde lingen van de N.C.B. Drunen-Els- hout kwamen deze week bijeen ter bespreking van de winter-program- ma's. Het doel van deze bijeenkomst was; te komen tot'een coördinatie van de diverse activiteiten. De ver schillende ledenvergaderingen van van de diverse afdelingen werden op deze bijeenkomst vastgelegd. Voor november betekent.dit dat 11 november de Zuivelfabriek zal ver gaderen, 15 november de Boerinnen- bond en 17 november de Boeren- VROUW ONDER TREIN Door de vergeetachtigheid van een overwegwachter is de 46-ja- rigc mevrouw F. Post-de Vries uit Groningen zaterdagmorgen tussen negen en tien uur op de overweg in de Verlengde Lode- wijkstraat te Groningen door een goederentrein gegrepen. Het slachtoffer, een moeder van elf kinderen, was onmiddel lijk dood. leenbank. In de komende winter maanden zal pater Arnoldus van de Mariënkroon in de diverse buurten gespreksavonden houden over ver schillende onderwerpen. Tevens zul len in de komende wintermaanden nog een aantal avonden worden ge geven voor de leden van de N.C.B., waarop zal gesproken worden over de Ruilverkaveling. Ook hier zullen de meest uiteenlopende onderwer pen, welke betrekking hebben op de ruilverkaveling, aan de orde ko men. De eerste voorlichtingsavond zal worden gehouden donderdag a.s. in de zaal van H. v. Delft om 8 uur. De heer L. Jans zal dan spreken over de verplaatsing en overname van boerenbedrijven in het kader van de ruilverkaveling. K.A.B. De K.A.B., afd. Drunen, zal op dinsdag 8 november in de Hoge Braken een forum-avond houden over het onderwijs. Speciaal zal op deze avond worden gesproken over 't voortgezet- en nijverheidsonder wijs. R.K. VROUWENGILDE Het R.K. Vrouwengilde, afdeling Drunen, zal a.s. dinsdag 25 oktober haar winterprogramma openen met een karte vergadering, waarop de leden over dit programma een en ander zal worden meegedeeld. Deze vergadering wordt voorafgegaan door een avondmis in de kapel van de Eerwaarde Zusters. GOEDE START VAN T.T.V.D. Afgelopen weekend heeft T.T.V.D. met alle senioren-teams de compe titie ingezet. Alle teams wisten tot winst te komen. De uitslagen zijn als volgt: Dames 2e klasse TTVD—KAT Heren 2e klasse TTVD—Cor du Buy MUR—TTVD 2 Heren 4e klasse TTVD 4—TTVD 3 BIJZONDERHEID. Op het bedrijf van de heer W. de Kort presteerde het dezer dagen een jonge kip om een ei te leggen dat niet minder woog dan 154 gram en een zeldzame grote om vang had. Jammer voor de toekomst, dat de kip het leven er bij inschoot. R.K. VROUWENGILDE Het R.K. Vrouwengilde zal a.s. dinsdag weer starten met haar winterprogram. De eerste bijeenkomst zal beginnen met een avondmis om 8 uur in de kapel van de eerw. zusters. Daarna vergadering bij gez. Elshout. De presidente mevr. Schreurs- Canters zal een uiteenzetting geven van de activiteiten van het komende seizoen, die eventueel nog aangevuld kunnen worden met ideeën op de vergadering te berde ge bracht. De twee periodiek aftredende be stuursleden, mevr. Verhaak-Akveld en mej C. v. d. Lee stellen zich weer herkiesbaar. Nieuwe bestuursleden kunnen schriftelijk voor de vergadering worden voorgedragen Op deze vergadering tevens gelegenheid tot het betalen van de contributie. 6—4 10—0 4—6 6—4 den gelezen. Zolang de noodkerk nog niet gereed is zullen deze Missen worden gelezen in een der zalen van café van Buul. WILDCONCOURS Evenals andere jaren organiseerde het in café Jo de Gouw gevestigd schuttersgilde St. Ambrosius weer een groot wildcon- cours, waaraan door bijna alle bij de bond aangesloten gilden werd deelgenomen. Het ging er zeer spannend naar toe, want van zelfsprekend trachtte men zowel in korps- verband als individueel een paar hazen, ko nijnen of fazanten mee huiswaarts te ne men. Tenslotte kwam de volgende uitslag uit de bus. Extra aanbieding W. Werts St. Hubertus Drunen. Vrije hand 1 B. van Balkom St. Jan Kaatsheuvel; 2 J. de Graaf St. Crispijn Be- soijen; 3 C. de Gouw Juliana Vlijmen. Korps 1 J. v. d. Ven Maurits Udenhout; 2 A. van Nieuwkuijk Juliana Vlijmen; 3 J. Brok St. Hubertus Drunen; 4 M. v. Vcghel St. Hubertus Drunen; 5 A. van Vugt Ju liana Vlijmen; 6 P. Damen Maurits Uden hout; 7 J. Verhoeven St. Willibrordus Esch; 8 P. Wijtmans Maurits Udenhout; 9 P. Fit ters St. Catharina Herpt. Personeel 1 P. Scheffens St. Hubertus Berkel; 2 J. Zeeuwen St. Ambrosius Haar steeg; 3 W. v. d. Broek St. Hubertus Dru nen; 4 M. Schapendonk St. Hubertus Ber kel; 5 W. Werts St. Hubertus Drunen; H. Mulder St. Crispijn Besoijen; 7 P. Da- men Maurits Udenhout. Na afloop werden in café J. de Gouw door de voorzitter van St. Ambrosius de prijzen uitgereikt, waarbij de schutters dank werd gebracht voor hun deelname. FEESTVERGADERING KON. HARMONIE ST. CECILIA. Om ook de resp. echtgenoten en ver loofden van de werkende leden van de har monie enigszins te laten delen in de vreug de vanwege het bereiken van de Vaandel afdeling, belegde het bestuur van de har monie donderdagavond in café J. van Oyen een intieme feestvergadcring, waarbij even eens aanwezig waren de beschermheer van de harmonie, burgemeester Hoefnagel van Groot-Vlijmen en zijn echtgenote. Nadat allen waren gezeten, was het aller- loze stelling gewonnen (0-1). Het tweede bord vertoonde een onregel matige opening, waartegen de zwartspeler niet voldoende agressief optrad. Quirijns verschafte zich kansen door een paard te gen twee pionnen te offeren. In een moei lijke stand werd de partij afgebroken. Ar bitrage zal hier beslissen. Aan bord drie verdedigde de zwartspeler zich met de Cambridge-Springs. Oerlemans behandelde de opening niet voldoende nauwkeurig en liep gering nadeel op. Door sterk spel weerde hij zich verder uitstekend, doch struikelde in het eindspel (1 - 1). Het vierde bord liet een spaanse partij zien. Stein offerde een paard om een on weerstaanbare aanval te krijgen. Bij de af wikkeling van deze aanval verrichtte hij een foutieve wisseling van zetten, waardoor de waarde van het offer teloor ging en ten slotte in een voor hem nadelige stelling verloor (2 - 1). Aan het vijfde bord verkreeg Ir. de Kwaasteniet in een Scandinavische partij een sterke koningaanval. Hij verzuimde echter toe te slaan en toen de aanval dood liep, geraakte hij in ernstig nadeel. De te genstander gaf geen krimp en wist te win nen (3-1). Het zesde bord gaf een Spaanse partij te zien. In het middenspel zag Benschop een vorkzet over het hoofd, hetgeen hem een paard kostte. Hoewel zeer nauwkeurig werd verder gespeeld, was na vijftig zetten deze achterstand gebleven, waarna bij arbitrage deze voor de zwartspeler verloren werd ge acht (4-1). Aan het 7e bord werd de Caro-Kann opening ter tafel gebracht. Rosenbrand be handelde deze opening niet nauwkeurig en kwam in ernstig nadeel. Zijn tegenstander won de kwaliteit en wachtte er op, dat hij zijn koning zou omleggen. Onze speler streed verwoed door en toen zijn tegenstan der een nonchalante foutzet verrichtte, sloeg hij onverbiddellijk toe en sleepte een winst punt in de wacht (4 2). Het achtste bord werd een Siciliaan. Dr. Winterwerp verkreeg een vrij-pion op de d-lijn, waardoor zijn tegenstander werd ge bonden. Toen deze een moment de kracht van deze vrij-pion niet realiseerde, veroor zaakte een zet van deze pion torenverlies voor de tegenstander. Deze gaf spoedig daarna op (4 3). Aan het 9e bord speelde Muis een sterk aanvallende partij. De tegenstander maakte een fout en bleek niet tegen de voorgescho telde moeilijkheden opgewassen te zijn. Wit won gemakkelijk (4 - 4). Aan het 10e bord ontstond een Italiaanse partij. Weistra verkreeg een krachtig initi atief op de koningsvleugel. Na vele ver wikkelingen verloor de tegenstander een of ficier, waarna onze speler door enkele ster ke zetten tot opgave dwong (4 - 5). HARKT 17 VHERTOGENBOSCH GOUDEN BRUILOFT Door het comité belast met de voorbe reidingen ter viering van de gouden brui loft van de heer H. van Mook is in grote lijnen het program voor de feestelijkheden vastgesteld en zal dit a.s. woensdag op de algemene vergadering aan de buurtbewo ners ter goedkeuring worden aangeboden. De huis aan huis collecte heeft een goed resultaat opgeleverd, zodat men zich over de financiering van het aan te bieden cedeau en de versiering van de woning van het bruidspaar geen zorgen meer behoeft te maken. Het instuderen van de gelegenheids liederen heeft een vlotter verloop dan zich aanvankelijk liet aanzien. Ook de buurt- harmonie is druk aan het repeteren, terwijl de dames de rozen voor de versiering ook al volop aan het maken zijn. Van de plan nen voor de historische optocht laat men nog niets los. Vast staat wel dat dit zeker iets bijzonders zal worden. Al met al zal de buurt en een groot deel van Elshout laten zien dat het op een waardige wijze een gouden huwelijksfeest weet te vieren. A.s. woensdag om half negen algemene ver gadering in café M. van Huiten. TAFELTENNIS Het tennisseizoen heeft zich voor Smas hers weer goed ingezet. Het tweede heren team wist van NVR Kaatsheuvel te winnen met 8-2. Het eerste damesteam won van NVR 2 eveneens met 8-2. Aan de komen de competitie zal door Smashers met drie herenteams, een dames- en twee jun.-teams worden deelgenomen. Het eerste herenteam is bij keuze gepromoveerd naar de eerste klas. Het tweede en derde spelen resp. in de derde en vierde klas. Het damesteam zai uitkomen in de tweede klas. Laten we ho pen dat de verschillende teams zich zullen weten te handhaven en voor de verschil lende verenigingen geduchte tegenstanders zullen blijken. Het eerste herenteam ging op bezoek bij Victoria '51 Haarsteeg. Een achterstand van 4-1 wisten H. Stevens, H. v. d. Heuvel en H. van Rijn om te zet ten in een overwinning van 6-4. ZILVEREN PROFESSIEFEEST Zoals we reeds eerder melden zullen op 30 oktober a.s. een 6-tal paters op Ma riënkroon alhier hun zilveren professie- feest vieren. Een dezer paters, n.l. pater Bernardus van Son, maakt op dit jubilé wel een uitzondering. Sinds 14 jaar zwerft deze pater Bernardus als colporteur van het St. Bernardus tijdschrift langs 's Heren wegen. Nu eens diep in het Zuiden, dan weer hoog inhet Noorden, alom bekend waar ook Sint Bernardus bekend is. In zijn naam danken wc langs deze weg dan ook diege nen die door hun steun en trouw waarop op een echte Bernardijnse manier - die van hartelijkheid en jovialiteit - hem en al zijn medewerkers in de finantiële moei lijkheden hebt helpen dragen. H. MISSEN OP DE VLIEDBERG Zondag j.l. werd vanaf de kansel alhier bekend gemaakt dat er vanaf zondag a.s. op de Vliedberg, nieuwe woonwijk van Nieuw kuijk, voortaan twee H. Missen zullen wor- eerst de voorzitter van de harmonie de heer v. d. Plas, die na allen welkom te hebben geheten, de prestatie van de muzikanten nog eens extra toelichtte. Spr. bracht na mens het bestuur de resp. echtgenoten en verloofden dank voor de spontane mede werking door hen verleend, want, zo liet de voorzitter uitkomen, de spontane mede werking van de vrouwen betekent voor de muzikanten een grote morele steun, wat in de prestaties duidelijk tot uiting komt. Spr. rekende ook in de toekomst op dezelfde steun, want van nu af aan zal er vaak en serieus moeten worden gerepeteerd cm het huidlgepei 1 te kunnen blijven handhaven. Maar de vrouwen en verloofden toonden daadwerkelijk hun medeleven met deze unieke prestatie en hadden onderling een bedrag aan geld bijeengebracht, dat staan de deze bijeenkomst door mevr. de Vaan onder couvert aan de voorzitter werd over handigd, een attentie, die met een dave rend applaus werd onderstreept. Hierna was het de beschermheer, de E.A. heer Burgemeester Hoefnagel, die het po dium betrad en directeur, bestuur en leden namens het gemeentebestuur hartelijk dank bracht voor het behalen van de hoogste top in de muziek. Vlijmens magistraat zeide er trots op te gaan dat in zijn gemeente één van Neder lands beste harmonieën zetelt en dat de naam van het kleine Haarsteeg, door mid del van zo'n prachtig korps zo'n grote be kendheid krijgt. Hij schetste het als een groot cultnureel goed dat aller steun ver dient en deed de toezegging dat de har monie ook daadwerkelijk op de steun van de gemeente kan blijven rekenen. Namens de werkende leden werd hier na door de voorzitter aan de le en 2o di recteur de heren Sjef Pijpers en Jan v d. Wiel, een prachtige langspeelplaat aange boden. Nadat nog de le directeur, de heer Pij pers, het woord had gevoerd en in de toe komst rekent op de volledige medewerking van de muzikanten, werd allereerst een koffietafel aangeboden, waarna de avond met een gezellig samenzijn werd doorge bracht. „DE VRIJE PION Op zaterdag 22 oktober 1960 speelde de naar de 2e klasse van de N.-Br. Schaak bond gperomoveerde „de Vrije Pion" haar eerste competitie-wedstrijd in de hogere klasse te Breda tegen de vereniging Max Euwe II. Deze sterke vereniging eindigde het vorig seizoen als tweede in de compe titie. De 6trijd ontwikkelde in hevigheid en de spanning nam toe, naarmate de uitslagen der gespeelde partijen binnenkwamen. Al spoedig bleek, dat de vrije pion niet kans loos geslagen huiswaarts zou kunnen. In tegendeel, nadat zes partijen beëindigd wa ren, stond Sprang-Capelle met «-2 score vóór. Een blik op de borden toonde echter tevens aan, dat deze royale voorsprong het optimisme van een overwinning niet recht vaardigde. Het scorebord vermeldde niet zolang daarna 4-4. Een bijzonder spannen de en fraaie winstpartij van Dr. Winter werp, waarbij de kracht van een vrij-pion wel zeer demonstratief werd aangetoond, bracht de stand op 5-4 in het voordeel van „de vrije pion". De partij van Qui rijns werd afgebroken. Hier claimt „de vrije pion" remise, terwijl „Max Euwe II" winst opeist. Het verloop van deze eerste compe titie-wedstrijd in het nieuwe seizoen recht vaardigt het vertrouwen, dat „de vrije pion" in haar nieuwe omgeving ook een woordje zal meespreken en niet als een één-dags vlieg naar boven i6 geklommen, om op de kortst mogelijk tijd weer te verdwijnen. De spelers kunnen tevreden op deze wedstrijd terugblikken. De strijd verliep als volgt: Aan het eerste bord werd een russische partij gespeeld. In de opening verdwenen reeds de dames van het bord. Goedhart veroverde door goed positiespel een pion. Hierna ging het met zijn tegenstander snel bergafwaarts en gaf deze zich in een hope- De bazar ten bate van de Ned. Herv. Kerk alhier, die door de Ned. Herv. Da- meskrans in samenwerking met de Ned. Herv. Meisjesvereniging wordt georgani seerd, zal a.s. vrijdag en zaterdag in het ge bouw van de Chr. Volksbond worden ge houden. Door de dames is voor deze bazar veel werk verzet, zodat het zich laat aanzien dat deze zeker zal slagen. Een groot aantal attracties wordt op de bazar geboden, zodat deze voor jong en oud aantrekkelijk is ge maakt. Ook zijn een groot aantal fraaie en nuttige handwerken, door de dames ver vaardigd aanwezig, die zeker hun weg zul len vinden. Wij verwachten voor deze bazar zeker een grote belangstelling. VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie NOAD—DOS 1—1 MVVDWS 2—1 Rapid JC—GVAV 1—0 WV—Sparta 1—1 FeijenoordADO 71 PSV—Alkmaar 2—1 AjaxEnschede 11 ElinkwijkFortuna '54 00 NAC—Willem II 2—1 Eerste divisie A DFC—KFC 0—0 HelmondiaVolewijckers 07 Ensch. BoysLeeuwarden 81 VolendamFortuna VI. 31 BVV-RBC 0—0 VeendamEDO 60 HVCLimburgia 01 StormvogelsAGOVV 24 VitesseHermes-DVS 31 Eerste divisie B SVV—vsv KrabbendijkeZwal. Boys 00 SSC '55—Smerdiek 1—2 AZVVDinteloord 12 Op de voorgrond zullen we vaststellen dat de wapendragers deze fel bevochten overwinning ten volle hebben verdiend, alleen al door sneller en agressiever spel, zonder daarbij onsportief te zijn (enkele uitzondering daarge laten), doch als wij prijzen moes ten uitreiken voor de ongeluk kigste spelers van deze strijd, dan was dit zeker voor doelman Berg mans en midvoor Blijlevens. De eerstgenoemde zag 10 minuten voor. tijd een tam schot over z'n handen wippen en voor Blijle vens zal de nog resterende tijd wel een nachtmerrie zijn geweest daar hij vrij gemakkelijke sco ringskansen op onbegrijpelijke wijze onbenut moest laten en het is te begrijpen dat het eindsig naal door de moe gespeelde WVO defensie met een juichkreet werd begroet. Door een oponthoud op de heenroute begon de wedstrijd pl. m. 10 minuten later en als de WVO midvoor de bal aan het rollen heeft gebracht, zien wij 't traditionele trerreinverkennen, zonder dat een der doelen in bij zonder gevaar komt. Meer dan enkele goede acties van beide doelmannen zien wij niet, zodat eenieder zich met een 00 stand met rust reeds, heeft verzoend, doch 2 minuten voor rust komt er van de voet van de prima spe lende blauwrode linksbuiten een pracht voorzet ver over Berg mans heen en de toestormende rechtsbuiten plaatst zijn Hoofd tegen de bal, die buiten bereik van Bergmans in het Waal wij kse doel beland, zodat WVO met 'n kleine voorsprong kan gaan theeën. De eerste periode na rust zien wij eenzelfde spel beeld met geen al te goed voetbal. Er wordt we derzijds slecht geplaatst en te doorzichtig gespeeld, ofschoon dat bij WVO minder bet geval was. Dertien minuten na rust krijgt de beweeglijke linksbuiten van Ooslerhout een bal van z'n halfspeler en van grote afstand lost hij 'n schuiver, die de Waal- wijkse doelman wel enigszins verrast en dat betekent dat de Oosterhouters voorlopig op flu weel zitten, 20. Nu is de beurt aan de Waalwijkers, die alleen met een dergelijke achterstand de ernst van de zaak inzien. Aanval oerste winstpunt bmnéih Moge dit een stimulans zijn voor de ko mende wedstrijden. op aanval volgt er op het Ooster- houtse doel. In de 23ste minuut SittardiaGo Ahead HeraclesEindhoven RCHExcelsior Heerenveen't Gooi Be QuickWageningen Blauw-WitDHC ZFCHelmond SHSEBOH 1—0 o.p.v. VSV 2—1 5—0 2—2 o.p.v. RCH 4—1 4—3 2—2 2—1 1—0 o.p.v. EBOH Tweede divisie TubantiaOldenzaal 30 Zwolse Boys—NEC 0—0 RigtersbleekDe Valk 31 HaarlemWilhelmina 60 LONGA—Baronie 1—2 UVS—Graafschap 3—2 ZwartemeerRoda Sport 00 Velox—PEC 5—2 HilversumZeist 51 AMATEURVOETBAL Eerste klasse D TOP—SC Irene 0—1 SpechtenHoensbroek 12 Tweede klasse A BudelSchijndel 12 GemertBladella 53 Valkens waardDesk 32 SartoVeloc 41 Uno AnimoODC 32 Tweede klasse B RACTerneuzen 0—4 Rood-WitTaxandria 25 RoosendaalDosko 52 MiddelburgInternos 22 SteenbergenGoes 41 Derde klasse B SCB—OJC 0—2 RKDVC—St. Mich. Gestel 0—0 RKTVV—RKC 4—0 RWBVlijmense Boys 11 (o.p.v. RWB) 3—3 Reusel SportGW Derde klasse C V irtusDongen WVO—WSC GudokVeerse Boys BaardwijkGilze Vierde klasse E Hilvaria—GSBW GloriaHieronymus Velocitas '31—TAC BerkdijkSVG N e veloKor vel ZaterdagvfQtbal Viertfe^pM GunnersNieuwcTöl^S^ n.d. 3—2 0—3 n.d. 3—2 2—0 3—1 3—2 4—2 3—1 na rust komt dan eindelijk een tcgenpunt als A. Gouda een voor zet van links onder controle krijgt en met een keurige boogbal de uitlopende doelman verslaat. Met deze 2-1 stand was nog van alles mogelijk. Na dit doelpunt werd het spel iets feller, enerzijds om de voor sprong te behouden, anderzijds om deze in te lopen, waartoe een grote kans bestond, doch 10 mi nuten voor tijd komt het onge lukkige moment voor Bergmans. Van grote afstand lost de blauw rode rechtsbinnen een vrij tam schot, en als de Waal wij kse doel man dit denkt te keren, springt het monster via een ongelijke plek over z'n armen. Deze 31 stand lijkt voor WVO de defini tieve overwinning, doch dit zou zeker niet het geval zijn geweest als Bergmans wat meer liefde van Vrouwe Fortuna had mogen verwachten. Drie minuten voor tijd verkleint WSC nog via Blijle vens de achterstand tot 32 en dat WVO in de laatste fase van deze strijd nog stand kan hou den, dankt zij aan de wanbof van de WSC midvoor en als de per fect leidende scheidsrechter L. v. d. Kooy uit Rotterdam het einde fluit, heeft de ploeg gewonnen die daarop het meeste recht heeft ofschoon zij ook geen grootse in druk maakte, want met 'n beetje veine zou zij zeker een punt aan de Waalwijkers hebben moeten afstaan. Voorlopig is de kans op de bo venste plaats voor de WSC-ers verkeken, want met 5 punten achterstand is iedere illusie uit den boze. De weg is echter nog zeer lang en wie weet wat de toe komst nog brengt. Het is nu zaak op uw tellen te passen en iedere misstap van de koplopers af te straffen. RKTVV—RKC 4—0 In een aan beide zijden zeer slecht gespeelde wedstrijd wisten de Tilburgers verdiend te winnen omdat zij beter de kunst verston den enkele der vele kansen te benutten. Het experiment, de achterhoede te verzwakken om de aanvalskracht te versterken, kan als volkomen mislukt wor den geboekstaafd. Meer zullen we er maar niet van zeggen. Als gevolg van bovenbedoelde omzetting had RKTVV reeds bin nen 10 minuten een 20 voor sprong, waarvan het 2e doelpunt een van zeer goede kwaliteit was. Wel ging men er toen toe over 't gehele'elftal dooreen te mixen, doch daarmee was ook ieder spoor van verband verdwenen. De rust gaf een 20 stand. 'Na de hervatting maakten de gastheren 0, waarna een RKC- doelpunt terecht wegens buiten spel werd geannuleerd. Tenslotte maakte RKTVV met een laatste goal de overwinning tot een vol dongen feit. Opmerkelijk was het dat H. Leijtens vandaag met kop en schouders boven de rest uit stak en aan hem heeft het zeker niet gelegen dat wederom geen gunstig resultaat is geboekt. De wedstrijd van onze reserves ging niet door wegens niet opko men van BVV 4. RKC 3 speelde bij Berkdijk ge lijk met 3—3 en haalde aldus het RWBVlym. Boys 11 Op een zwaar en zeer glad ter rein hebben twee gelijkwaardige elftallen bun strijd uitgevochten en beiden kregen niet meer dan zij verdienden. Dit gelijke spel was het resultaat van een goede eerste speelhclft en een matige tweede, terwijl beide elftallen enige malen goed weg kwamen. Vlijmen had geluk, dat een goed doelpunt, na de rust ge scoord, op advies van de Vlijmen grensrechter moest worden afge keurd en RWB had enigszins Vrouwe Fortuna aan haar zijde- toen na rust de doelman twee maal geslagen was en Bergmans en Wijtvliet op de doellijn kon den redden. Deze in deze klasse debuterende scheidsrechter had het eigenlijk niet gemakkelijk, want tweemaal moest hij een vér gaande beslissing nemen, een maal na 'n kwartier spelen, toen hij de gasten een penalty liet ne men op een overigens onschuldig handsgeval en de tweede maal toen hij een zeer goed en regel matig RWB doelpunt na verkre gen advies moest afwijzen. Het eerste doelpunt van de tri colores kwam voort uit een door Meijer goed voor doel geplaatste corner. Passier sprong toch naar de voor hem onbereikbare bal, waardoor de Vlijmen keeper het zicht op de bal even verloor en deze op het laatste moment niet kon vasthouden, waarna Wijt vliet de teruggeslagen bal hard inkogelde. Voor de rust ging het spel snel op en neer. Er wordt behoorlijk voetbal gespeeld en de aanvallen van Vlijmen waren beter en ge vaarlijker. Over het geheel speel de Vlijmen toch wel iets beter dan de thuisclub, die deze mid dag haar draai weer niet vinden kon. Af en toe was het plaatsen zelfs zeer slecht te noemen en 't meeste gevaar voor de doelman van Vlijmen ontstond, toen RWB na de rust enige mooie aanvallen over rechts ondernam. De voor zetten van Meijer verdwenen echter steeds via het hoofd van een voorhoedespeler over de lat. Enkele malen kwam Meijer zelf tot een paar gloeiend harde schoten, waarbij de doelman het geluk aan zijn zijde had, want de kogels vlogen volkomen onbe reikbaar juist langs de verkeerde kant van de paal. Nee, hartverwarmend voetbal was bet niet en beide elftallen verdienden dan ook niet meer dan zij kregen. De prachtige wed strijd van vorige week is jammer genoeg een uitschieter geweest en slechts enkele spelers konden de goede vorm van vorige week handhaven. We zullen dan ook maar hopen dat de rust van vol gende week hen goed zal doen. Uno AnimoODC 32 Dank zij de werklust welke het Uno elftal weer aan de dag heeft gelegd, heeft zij op 'n zeer glad veld op beide punten beslag weten te leggen. Wanneer de bal door ODC aan 't rollen wordt ge bracht, is het de thuisclub die terstond 't heft in handen neemt en reeds bij de eerste aanval weet midvoor v. d. Velden door de ver dediging te glippen en een meter voor het doel schiet hij de bal in de uiterste hoek. De ODC doel man weet de bal echter corner te werken welke wordt weggewerkt. Maar in de (5e minuut zou het ge beuren. R.b. Dingen zet 'n corner scherp voor, midvoor v. d. Vel den loopt toe en kopt onhoud- te retourneren. In 't eerste kwar- laatste instantie weet de stopper op onbegrijpelijke wijze de bal te retourneden. In 't eerste kwar tier is het alles Uno wat de klok slaat. Zo kanjert l.b. van Noijen buiten bereik tegen de paal. ODC het gevaar inziende, doet er een schepje op en weet het spel te verplaatsen, maar verder dan de prima spelende achterhoede kom,t zij niet. In de 35e minuut breekt r.b. Voets prachtig door en geeft de bal precies op maat aan r.-bin- nen Karsemakers en onhoudbaar vliegt het leder in de touwen 0-1. Uno, enigszins onthutst, vecht toch dapper door en midvoor v. d. Velden lost enige minuten la ter een schot dat de doelman door zijn handen laat glippen. Na de rust gaat het spel in het zelfde tempo door en na een 10- tal minuten lost na een voorzet van links rechtsbinnen v. d. Vel den een schot, hetwelk van rich ting wordt veranderd en in de touwen vliegt, 2-1. Uno zet stevig door, zelfs Jansen, welke voor Dingen was ingevallen weet door te breken, maar hij mist de rou tine om te doelpunten. In de 30e minuut wordt een bal naar voren geplaatst en midvoor v. d. Velden overbrugt met een geweldige sprint een twintigtal meters. De doelman komt uit zijn doel, maar voor bij weet wat er aan de hand is, is hij verslagen. Met een pri ma schuiver wordt het 3-1. De Uno achterhoede met good old Meijer aan het hoofd, weet van geen wijken. Een tiental minuten voor het einde weet ODC uit een goede aanval met een prima doel punt de stand te verkleinen tot 3-2. Alles wordt op alles gezet, maar Uno houdt stand en heeft een verdiende overwinning be haald. Het was voor het talrijke publiek een aantrekkelijke wed strijd. Uno 3—Zigo 3 9—3 Het 3e elftal weet wat doelpun ten maken is. Het ongeslagen Zi go werd hiervan de dupe. Met 9-3 moest zij huiswaarts keren. De Uno jongens laten zien dat zij dit seizoen hoge ogen willen gooien.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5