WIST U...- STAAT OF VALT DE DEMOCRATIE 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 OKTOBER 1960 7 Handbal Biljarten Pluimvee Land- en tuinbouw Amerikaanse verkiezingen zijn belangrijk voor gehele wereld CARTONNAGE Bureau Jan Tuerllngs proberen (leze achterstand weg te werken, het gaat niet meer, want Arnemuiden verdedigt de ver diende voorsprong met succes. Het 2e elftal speelde een wed strijd tegen Wit Zwart 2 en wist deze niet 4—6 te winnen. Voor de rust was dit niet te zien, want men stond toen met 4—2 achter, maar door moedig volhouden wist zij dan toch te winnen. Het 3e elftal zette zijn wed strijd ook weer in een overwin ning om en wel tegen ONl 2 uit 's-Gravenmoer-. het werd 40. Stand na zaterdag 29 oktober 4e klasse KNVB. gesp. pnt. 8 14 Arnemuiden Dinteloord Good Luck Sprang AZVV VVN Smcrdick Nieuwdorp SSC Zwaluwse Boys Krabbendijke The Gunners Rillandia 12 10 9 9 7 6 6 6 5 4 4 2 OLYMPUS AAN DE ZEGEWAGEN 13—1 Ondanks de bijzonder slechte weers omstandigheden, zijn gisteren op t Tachos-terrein toch nog twee wed strijden gespeeld. De heren kregen bezoek van Olympus uit Vlissingen. De Zeeuwen waren tot nog toe zon der een enkel winstpunt en ook gis teren is hierin niets veranderd. Hoe wel ze, schijnbaar bevreesd voor de Tachos-doelpuntenmachine, het ac cent op de verdediging legden, kon den zij een zware nederlaag niet ontlopen. Het pleit voor de conditie der Waalwijkers dat zij er in slaag den, ondanks de 4—1 voorsprong bij rust, er in de tweede helft nog een schepje bovenop te doen, waar door de eindstand kwam met de forse cijfers 131. De dames speelden tegen Walche ren en het vertoonde spel zou in de afdeling nog als slecht bestempeld zijn. Walcheren trok tenslotte met 0—2 aan het langste eind. COMPETITIEWEDSTRIJDEN District Waalwijk K.N.B.B. Prachtige 8-0 overwinningen van Nooit - Volleerd II, 't Zwaantje I, BSV II, KOT I (Elshout), 't Zwaantje II en KNA II. Het competitierad van het distr. Waal wijk van de KNBB heeft in de afgelopen week weer op volle toeren gedraaid. Dit seizoen zijn wederom twee nieuwe vereni gingen de gelederen van het district Waal wijk komen versterken, n.l. KOT Elshout en KOT Waalwijk. Door verschillende vier tallen zijn prachtige resultaten geboekt en 8-0 overwinningen behaald. In klasse C o.a. wist de vereniging Nooit Volleerd II voor de tweede achtereenvolgen de maal het eerste viertal van hun eigen vereniging met 8-0 te verslaan. Hoewel J. Vissers een pracht partij speelde met een gem. van 11.90 en een h.s. van 76, moest hij de overwinning afstaan aan C. Teurlings, die eveneens een gem. van 10 liet aante kenen. P. v. Cromvoirt toonde zich ook nu weer de meerdere van F. Slaats, evenals Leo v. Cromvoirt, die voor de tweede maal zijn vader L. v. Cromvoirt een nederlaag bezorgde. Daar ook J. Verheijden van N.V. II A. Slaats versloeg, werd een prachtige 8-0 overwinning behaald door het jonge veelbelovende tweede viertal van Nooit Vol leerd. Het Zwaantje I presteerde het om Ons Genoegen 1 een 8-0 nederlaag te be zorgen. Piet van Huiten speelde een pracht partij met een gem. van 15.33 en een h.s. van 48 en gaf G. Roomer van Ons Genoe gen ditmaal geen schijn van kans. Beide spelers speelden kadre, welke spelsoort G. Roomer nog niet volledig onder de knie bleek te hebben. Wij twijfelen er echter niet aan of dit zal allengs beter worden. M. van Bracht was er ditmaal bijzonder goed in. Met een gem. van 16.42 en een h.s. van 74 (kadre) versloeg hij gedecideerd Jan Passicr. M. Teurlings won op overtuigende wijze van C. v. d. Zanden, terwijl A. Ha mers J. Philipart geen schijn van kans gaf. Een 8-0 overwinning was het het resul taat. Eveneens in klasse C, speelde Een dracht I tegen HBS I en het was de jonge crack van HBS Jan v. Helvoirt, die een uit zonderlijke prestatie leverde, door met een gem. van 19,23 en een h.s. van 71, Jo6 Maas op overtuigende wijze een nederlaag te bezorgen. Ook Fr. v. Helvoirt behaalde voor zijn viertal een overwinning op A. Pul lens, doch F. v. d. Wiel en Jo v. Delft van HBS moesten resp. in H. Maas en Ant. v. Oers hun meerdere erkennen, zodat deze ontmoeting in een 4-4 gelijk spel eindig de. De laatste ontmoeting in klasse C was die van BSV I tegen Keesje 1. Ad v. Crom voirt die in deze partij kadre speelde, wist met een gem. van 18.82 en een h.s. van 67 J. Knuist van Keesje op overtuigende wijze te verslaan. R. Maas moest de overwinning, zij het slechts met 6 car. verschil afstaan aan M. Knuist. P. v. Cromvoirt won met groot verschil van F. Leenheers, doch M. Slaats moest in deze speler zijn meerdere erkennen en verloor. 4-4 was hier de uit slag. Klasse D. In de ontmoeting HBS II te gen BSV II trok laatstgenoemd viertal ge weldig van leer. Door overwinningen van Jan v. Bladel, Jo v. Bladel, F. v. d. Hooff en H. Pelders op resp. W. Pullens, A. Rom- bouts, Fr. v. Delft en A. v. Oudheusden, wist het viertal van BSV II een prachtige 8-0 overwinning te behalen. KOT I Elshout presenteerde reeds direct haar visitekaartje. Met niet minder dan 8-0 wist dezer vereniging een overwinning te behalen op KOT I Waalwijk. Jo v. Huiten, J. Joozen, J. v. Dongen en J. v. d. Wiel wonnen resp. hun partijen van Chr. v. Delft, Jack v. d. Velden, A. v. d. Pennen en E Bergmans; een prachtig resultaat. Het Zwaantje II wilde voor haar eerste viertal niet onderdoen en won gedecideerd met 8-0 van KNA I, door overwinningen van B. Smit, C. v. Muilekom, C. Berkel- mans en H. Berensen op resp. W. v. Heesch, G. Ouwerkerk, H. Rombouts en M. Hees been. Eveneens in klasse D, speelde Nooit Volleerd III tegen Nooit Volleerd 4; H. de Jong won van E. v. Herpt, C. v. Elshout van L. Slaats en J. de Kuiper van Ad. Ver- kooyen. Alleen W. Swinkels van N.V. 3, moest in Ant. Verkooyen zijn meerdere er kennen. Derhalve een 6-2 overwinning voor Nooit Volleerd 3. De laatste ontmoe ting eindigde in een 4-4 gelijk spel door overwinningen van L. Pullens tegen W. Pul lens en van C. de Nijs tegen L. v. Bladel, welke laatste speler echter slechts een car. tekort kwam. C. Rombouts van O.G. 2 ver loor van J. v. Gelder en G. de Wit van J. Vos. Eerstgenoemde kwam ook slechts vier car. tekort. Klasse E. In klasse E behaalde KNA 2 een klinkende 8-0 overwinning op KNA 3. Door overwinningen van W. Schoelitzs, H. Klerks, H. Sleenhof en P. Schellekens op resp. N. de Jong, C. Hamers, M. van Rijswijk en H. Eekels. KOT 2 Waalwijk moest de overwinning laten aan Eendracht 3. J. Kerkhof verloor zijn partij tegen E. Waards. M. Voogd verloor van T. de Pef- fer en L. v. Brunschot van H. Pijnenburg. Alleen H. van Loon van KOT 2 wist zijn partij tegen J. Kuijsten in een overwinning om te zetten. Een 6-2 overwinning voor Eendracht 3, was hier het resultaat. KOT 2 en KOT 3 beiden Elshout speelden tegen elkaar. B. Tabbers speélde hier gelijk tegen Chr. Bickens. Johan v. d. Wiel verloor van H. Broere en A. v. Son van A. v. Sluisveld. M. v. Huiten echter won zijn partij tegen A. de Roos, zodat de uitslag hier 3-5 werd in het voordeel van KOT 3. OOG 2 speel de tegen Ons Genoegen 3. Hier werden de punten broederlijk gedeeld. Van Huiten won van VcrhoofStad en P. Treffers van W. Her man, doch daar J. de Man en A. Molen graaf hun partijen verloren van resp. van Hilst en Verdonk werd de eindstand hier 4-4. De laatste ontmoeting in klasse 1 was die van Keesje 3 tegen Keesje 2. H. Pul lens van Keesje 3 speelde gelijk tegen M. v. Dongen. J. v. Dongen won van P. de Laat, doch A. J. v. Hilst Sr. moest de over winning afstaan aan A. v. Hilst Jr. Daar L. Blom van Keesje 2 niet was opgekomen en deze partij dus niet werd gespeeld werd de eindstand hier 3-3. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt Klasse C Nooit Volleerd 2 - Nooit Vol leerd 1 8-0; 't Zwaantje 1 - Ons Genoe gen 1 8-0; Eendracht 1 - HBS 1 4-4; BSV 1 - Keesje 14-4. Klasse D HBS 2 - BSV 2 0 - 8; KOT 1 Elsh.-KOT 1 Waalwijk 8-0; 't Zwaan tje 2 - KNA 1 8-0; Nooit Volleerd 3- Nooit Volleerd 4 6-2; Ons Genoegen 2- Eendracht 2 4-4. Klasse E.: KNA 2 - KNA 3 8 - 0; KOT 2 Waalwijk Eendracht 3 2-6; KOT 2 KOT 3 beide Elshout 3-5; OG 2-Ons Genoegen 3 4-4; Keesje 3 - Keesje 2 3-3. (L. Blom niet opgekomen). van haar lichaam nodig hebben. De middelzware- en zware hoen derrassen behoren tot het legvlees- of vleestype. Sommige zijn geelvel- lig, andere witvellig. In Europa be staat een besliste voorkeur voor de witvlezige hoenders. Deze dieren worden niet zo snel legrijp, doch zetten een flinke portie vlees aan, ook de haantjes, die minder vurig zijn en beter reageren op mestvoe- der, d.w.z. voeder dat rijk aan zet- meelachtige stoffen en vet is, doch minder eiwit bevat. Gemalen graansoorten zonder toevoeging van dierlijke eiwitten, voldoen als zodanig zeer goed. De slachtwaarde van een kip wordt bepaald door de hoeveelheid en de kwaliteit van het vlees. De winstgevendheid berust op de hoeveelheid voedsel, welke nodig is om de dieren tot een zeker gewicht te brengen en de tijd, wel ke daarvoor benodigd is. Een paar ingekomen vragen zal ik een volgend maal behandelen. KIPPENVRIEND. dat.de afstand van de aarde tot de maan... 384,403 km en de af stand van de aarde tot de zon ongeveer 149.480.000 km is? dat... het koudste plekje op deze aarde zich bevindt te... Lei den? In het natuurkundig la boratorium van de universiteit aldaar bereikt men zulke lage temperaturen, dat men lucht vloeibaar kan maken. dat... de totale oppervlakte van het menselijk lichaam ongeveer 2 m2 bedraagt? dat... de zweetkliertjes in uw li chaam in 24 uur ongeveer 2 liter water afscheiden? Het is een eerste eis, dat de be ginnende kippenhouder zich volop rekenschap geeft van de aanwezige of te verkrijgen levensvoorwaar den voor de dieren. Waar zeer weinig ruimte beschik baar is, zijn krielhoenders op hun plaats, welke soort kan afhangen van smaak of bijkomstige eisen. Krielhoenders zijn over het alge meen zeer tam en uiterst gemak kelijk te houden, doch men moet genoegen nemen met hun kleinere eieren, al zijn die in verhouding tot de lichaamsgrootte der diertjes werr kelijk groot te noemen. Alle hoenderrassen zijn geschikt voor de stadskippenhouderij. Hier geeft de persoonlijke smaak de doorslag. Men houde vooral niet verschillende rassen door elkaar, daar de voeding dan niet voor alle tegelijk werkelijk doeltreffend kan zijn. 't Grootste bezwaar bij de pluim veehouderij is wel de overbevol king. Hiertegen kan niet genoeg gewaarschuwd worden. Bijna alle teleurstellingen worden door over bevolking veroorzaakt. Indien men zich houdt aan de onderstaande normen voor hokruimte en uitloop, zal men de nadelige gevolgen van overbevolking niet ondergaan. Wat is voldoende uitloopruimte en wat is voldoende nachthokruim te voor een kip? Voor middelzware en zware ras sen rekent men 2 a 3 dieren op 1 vier kante bodemoppervlakte, voor lichte rassen 3 a 4 dieren en voor krielen 68 dieren. Deze maten gelden zowel voor de stad als voor het land Daarbij moet men zorgen voor voldoende ventilatie, zodat het nachthok ook voldoende hoog moet zijn. Een hok waarin men b.v. 100 leghorns wil gaan houden, moet de volgende afmetingen hebben: 6 m. lang, 4 m. breed, voorzijde 2 m. hoog, achterzijde 1.60 m. Voor een stadskippenhok waarin b.v. 12 leg horns gehouden worden zijn de ma ten 2 m. lang, 2 m. breed, voorzijde 1.80 m., achterzijde 1.60 m. Het uit loopterrein kan niet groot genoeg zijn. Heeft men 100 hennen in één hok, dan moet men rekenen op 10 vierkante m. grasland per hen. Voor de stadskippenhouderij is dit niet mogelijk, daar moet alle groen voer bij gevoederd worden. Toch moet men hier ook zoveel mogelijk ruimte geven, anders worden de dieren spoedig vet en leggen dan niet, of ze gaan elkaar kaalpikken en dat is een kwaal, die zeer moei lijk af te leren is. Hier rekent men minstens op 1 vierkante meter per hen. Niet met gras begroeide uit lopen dienen van tijd tot tijd te worden omgespit om verzuring te voorkomen. Waar weinig „groene" uitloop beschikbaar is, kan de be schikbare uitloopruimte in tweeën worden gedeeld, waardoor beurte lings één der beide rennen kan „rusten". De heer W.F.v.d.K., Nunspeet, vraagt mij over de slachtwaarde van de hoenders. Sommige echte legrassen, zoals leghorns e.d. hebben weinig slacht waarde. De haantjes zijn te leven dig om gemakkelijk vet aan te zet ten en de hennen zetten al het voedsel in eieren om, voor zoverre zij het niet voor instandhouding Najaarsbemesting als goed advies. Najaarsbemesting met fosfaat en kali, in verband met gunstige arbeids verdeling, als krachtbron voor een stevig wintergewas, maar ook, als prompte voedselverzorging bij voor spoedige voorjaarsgroei, zag men vroeger als wezenlijk voordeel. Dit voordeel, ja deze vele voordelen, zijn helaas wat in het vergeetboek ge raakt. De basisbemesting voor elk gewas (of dit nu een akkervrucht, het gras land of de boomgaard is) komt het beste tot zijn recht, wanneer zij zich goed en tijdig heeft kunnen verdelen door bouwvoor, boomgaardgrond of graszode. Goed en tijdig, maar dat kan alleen na bemesting in het na jaar! Bovendien men heeft zélf dan meer tijd en de grond is in het najaar ook beter begaanbaar, dan na een doorgaans natte winter! Basisbemesting, dat is fosfaat (soms ook kalk), kali en magnesium. Deze voedingsstoffen horen vroeg in de grond te zijn, wil men een vroege en voordelige voorjaarsgroei, zonder dat van het gewas (bij grasland, win tergranen, boomgaard) door mogelijk uitwinteren al een deel verloren is ge gaan. Vooral kali voorkomt vorst- schade. Najaarsbemesting dus. Maar de uitspoeling dan? Fosfaat, kalk en magnesium spoelen niet uit. Kali op niet te lichte grond, evenmin. Wij mogen onze lezers daarom nog eens ernstig op de voordelen van zo'n najaarsbemesting wijzen. Rijdt, waar dit kan, bijv. slakkenmeel en kalizout 40 gemengd in één gang uit. Vraagt advies over dit mengen en over de mengverhouding bij uw leve rancier, of bij de voorlichtingsdienst: Najaarsbemesting brengt voordeel. elementen maar al te gemakkelijk de overhand verkrijgen en het schip van 6taat naar een afgrond voeren. Een optimistisch geluid kunnen wij misschien laten horen als de presi dentsverkiezingen in de V.S. metter daad zouden leiden tot een nieuwe koers in de Noordamerikaanse bui tenlandse politiek. Vooral ten opzich te van Azië en Latijns-Amerika zijn afgelopen jaren vele blunders begaan. Er is waarlijk meer leiding nodig in deze wereld en de enige mogendheid die deze kan geven aan de vrije sta ten, is de V.S. Zowel Nixon als Ken nedy hebben blijk gegeven, dit te be seffen. Vooral John Kennedy staat een krachtige koersverandering voor die - hopelijk niet te laat - tot een verbeterd aanzien van de democratie en een verminderde invloed van de tegenwerkende krachten kan voeren. De komende verkiezingen in Amerika zijn derhalve belangrijker voor ons al len, dan menigeen zou vermoeden. dat... het diepste punt in de Noord zee 669 m onder de zeespie gel ligt? dat... er in Engeland ieder jaar on geveer 1,5 miljoen kalkoenen ten offer vallen aan het kerst maal? dat... verscheidene zeeroversbenden in de Chinese Zee geleid wor den door vrouwen? De knappe Chun Lo You voert zelfs het bevel over een vloot van 22 schepen. dat... de ontlading in een electrische vonk ongeveer één miljoenste seconde duurt? dat... er in de Himalaja de meeste neerslag valt? Er zijn bepaalde omstandigheden, waardoor de neerslag hier veel hoger is dan in andere gebieden op aarde. Zij bedraagt meer dan 400 cm per jaar. dat... men vroeger in de oude tijd de purperen verfkleur ver kreeg uit slakken, een soort die ook wel in ons land voorkomt? Aangezien de kleur niet licht- echt was en de verf bovendien nog een onaangename lucht verspreidde vervaardigt men deze kleur tegenwoordig uit andere stoffen. dat... een jachtluipaard, zoals ze veel bij de jacht in India wor den gebruikt, een snelheid kan halen van bijna 100 kilometer per uur en hierbij sprongen maakt van 5 tot 6 meter? Dit is de eerste keer dat een dergelijke maatregel tegen Neder landers "wordt genomen. Er werd geen reden voor opgegeven, doch men legt verband met de kwestie Nieuw-Guinea, Volgens een offi cieuze schatting worden door de maatregel te Semarang ongeveer honderd Nederlandse onderdanen werkzaam in verschillende be drijfstakken, getroffen. RUIM HONDERD DODEN BIJ WATERRAMP NICARAGUA Bij overstromingen in Nicara gua zijn meer dan honderd men sen, onder wie 40 schoolkinderen bij overstromingen om het leven gekomen. Enkele steden zijn van de buitenwereld afgesloten. De plaatsen Leon en Chinandega zouden volledig verwoest zijn. Het telefoonverkeer is onmo gelijk geworden. Men heeft tus sen Managua en Chicadega een noodverding tot stand gebracht met behulp van radiozenders van het leger. De president van Nicaragua, Luis A. Somozo heeft persoonlijk de leiding op zieh genomen van het reddingswerk, nadat liij be richten van de overstromings ramp had vernomen. Helikopters zijn naar het overstromingsge bied gezonden om hulp te bieden. Alarmerende berichten zijn in middels ook uit Sail Juan bin nengekomen, waar duizenden mensen door het water, dat van de omliggende bergen stroomt, worden bedreigd. MOORD IN BELGIË. Het Belgische gerechtelijke ap paraat is in de weer 0111 de hand te kunnen leggen op een gevaar lijke jonge misdadiger, die in He renthals, een stadje in de Ant werpse Kempen, een vrouw heeft vermoord, een andere vrouw le vensgevaarlijk heeft verwond en nadien nog een gewapende over val heeft gepleegd op een bejaar de ongehuwde dame. Een lid van de Duitse Bonds dag, zekere Alfred Premzel, is op heterdaad betrapt als verrader van Duitse kerngeheimen aan Tsjecho-Slowakije. Steeds meer verontrustende berich ten komen er uit de hoofdsteden op onze woelige wereld. In de Kongo hebben de Verenigde Naties de lei ding geheel in handen moeten nemen, omdat er geen sprake is van enig ge zag bij de zwarte autoriteiten. In Frankrijk wordt d e oppositie tegen president De Gaulle sterker en ster ker en verwachten insiders dagelijks een nieuwe poging van rechtse ultra nationalisten tot behoud van de blan ke posities in Algiers. In Oostenrijk is een dreigende kabinetscrisis voor komen. Tussen Cuba en de V.S. ont brandde een economische oorlog. Dit zijn slechts enkele berichten uit vele. Wij kunnen daarbij nog optellen een al langer dreigend gevaar voor een omwenteling in verscheidene Zuidamerikaanse en Aziatische lan den. Syrië is het niet erg eens meer met president Nasser van de Ver enigde Arabische Republiek en wil zijn zelfstandigheid terug; de trotse pauwentroon van Mohammed Riza Pahlevi, de sjah van Perzië en van zijn gemalin Farah Diba wankelt on danks de nationale feestvreugde rondom de geboorte van een jonge telg. Kassem, die eenmaal de jonge koning Hoessein van Irak opruimde, kampt met toenemend verzet tegen zijn legerdictatuut. Soekarno strijdt tegen ontelbare opstandelingen, die op verschillende plaatsen bij herha ling de kop opsteken en grote delen van Indonesië onveilig maken. Japan moet binnenkort een keuze doen tussen de alternatieven van de socialistische, de imperialistische of de panaziatisch gezinde dictatuuh. Een tussenweg is daar niet meer mo gelijk. De laatste (Aziatische) weg voert tot samenwerking met rood- China en Indonesië tot een gevaarlijk communistisch vaarwater. Ook dich terbij, in Italië, kunnen de christen democraten moeilijk de situatie baas. De vraag is niet meer öf dit land zal afglijden naar een volksfront van de machtige communisten en linkse so cialisten, dan wel zal terugkeren naar een dictatuur van de neo-fascisten, de vraag is slechts wannéér het tot een uitbarsting zal komen en of er een burgeroorlog uit zal voortvloeien. Dat lijkt een pessimistisch wereld beeld. Maar in feite staan we in deze jaren op een keerpunt van de wereld politiek. De toestand kan moeilijk zo blijven voortduren als zij is. Aan de ene kant komen immers telkens meer kolonies tot zelfstandigheid en ont wikkelen zich totaal nieuwe machts verhoudingen; aan de andere kant brokkelen macht en aanzien af van de staten die tot nog toe een zeker even wicht in de wereldpolitiek wisten te bewaren. De leek die zijn krant niet geregeld of nauwelijke leest, heeft daar weinig erg in gehad. Een enkele revolutie trof hem, de stille strijd om de macht achter de parlementaire coulissen bleef voor hem verborgen. De democratie maakt een moeilij ke tijd door. Klemmend is het pro bleem, of deze regeringsvorm in een aantal staten waar de volkswil tot op heden wet was, wel gehandhaafd zal kunnen blijven. In west-Duitsland is het volk tot betere inzichten gekomen en bestaat voor nazisme of commu nisme niet zoveel gevaar meer, in Italië en Japan daarentegen is de mo gelijkheid van een machtsovername door dictatoriaal ingestelde groepe ringen in 't geheel niet denkbeeldig. Ook in Aziatische staten als Indone sië, Malakka, straks Singapore met zijn overheersend getal Chinezen, in Irak en in Iran kunnen de verkeerde GEW. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK Worden gevraagd: BOUWNIJVERHEID Timmerlieden Betontimmerlieden Metselaars Schilders GRAFISCHE NIJVERHEID ■Zetters HOUTINDUSTRIE Mach. houtbewerkers Afwerkers (meubel) KLEDING-REINÏGING Stiksters Naaisters Vrl. arb. wasserij SCHOEN EN LEDER Ovcrlecrsnijders L.l. snijders Stiksters - stikkers Handschoenstiksters Ilandschoenafwerksters Kantenschrooier Afmakers Zoolleerstanzcrs Opzolers Overhalers Doorzetters Aankloppers Ophalers Schoenenreinigers Looierij arbeiders METAALNIJVERHEID Vrouwelijk personeel Metaalsmelters Automonteur Metaalgieters Slijpers Walsers Machinebankwerkers Kernmakers Electr. monteur Metaalpersers Ongeschoolde arbeiders Electr. lasser Vuurwerkers Schoenmachinemonteur Metaalbeitser Plaatwerkers Montagcarbeidsters IJksters Mnl. en vrl. personeel VOEDING- EN GENOTMID DELEN-INDUSTRIE Jongens ter opleiding koekfa- briek Inpaksters PRINS OP BEZOEK BIJ SJAH Prins Bernhard is zondag met een Fokkervliegtuig uit Turkije aangekomen in Teheran, hoofd stad van Iran. Zijn komst geldt een bezoek aan de Sjah en een jachtpartij bij de Kaspische Ze. Waarschijnlijk zal de prins in Teheran zijn als de baby van keizerin Farah Diba geboren wordt. De prins werd op het vliegveld begroet door de Sjah en vele au toriteiten. De Sjah zei dat het be zoek zo onofficieel was, „dat de prins mij verzocht mijn medailles niet mee te brengen." Prins Bernhard zal deelnemen aan een jachtpartij in de bossen hij de Kaspische Ze ten noorden van Teheran en daarna een be zoek brengen aan de stad Isfa han, beroemd uit de „Duizend en een nacht". Ook een bezoek aan de stad Shiraz in Zuid-Perzië staat op zijn programma. In de buurt daarvan zal de prins de ru ines van Persepolis bezichtigen. ONTSNAPTE GESNAPT Een razzia van rond 30 agenten uit Herlen en Hoensbroek heeft geleid tot de tweede arrestatie binnen een week van de 25-jarige grondwerker A. H. Achter een rij huizen in zijn woonplaats Hoens broek werd hij zaterdagnacht door enkele agenten ingesloten, zodat hij zijn twee dagen tevoren door ontsnapping verworven vrij heid weer moest prijsgeven. H., die gezocht werd wegens vermo gensdelicten, zal thans ook wor den vervolgd wegens poging tot Ontvoering van minderjarige meisjes, 'levens wordt hij ver dacht van zedendelicten. De man was in juli van dit jaar uit de ge vangenis ontslagen. In de nacht van vorige week zaterdag op zondag is hij er van door gegaan met de auto van zijn aanstaande schoonvader. Maan dagavond echter kon bij reeds in Utrecht worden aangehouden. H. werd op transport gesteld naar Heerlen. Woensdagavond slaagde hij er in te ontsnappen uit het politiebureau te Heerlerheide. NEDERLANDERS ONTSLAGEN IN SEMARANG Het militaire commando in Midden-Java heeft zaterdag een arbeidsverbod uitgevaardigd voor Nederlandse onderdanen in de star Semarang. Alle ondernemin gen hebben daar opdracht gekre gen om Nedi-randers te ontslaan en geen Nederlandse sollicitan ten naar een betrekking aan te nemen. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL Molenaarsknecht Bakkersknecht HANDEL Jeugdige magazijnbediende Magazijnbediende Winkelbediende VERKEER Expeditieknecht Bijrijder (jeugdige)) Kamermeisje VBIJE BEROEPEN Mann. kantoorpersoneel Bankbediende HUISHOUDEL. PERSONEEL Dagmeisje hele en halve dagen Werkster 1 a 2 dagen p. weck Bieden zich aan: SCHOEN EN LEDER Modeleur Hulpmodeleur Stikmeester Zwikmeester KLEDING-REINIGING L.l. kapster HANDEL L.l. verkoopster VERKEER Chauffeur HORECA Kok Commies de cuisine Kelner VRIJE BEROEPEN Stoker Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur op het Gewestelijk Ar beidsbureau, Grotestraat 339, tel. 2131, Waalwijk. Deze opgave is geldig vanaf heden t.m. vrijdag 11 nov. 1960. Emigratievoorlichting Elke dinsdag spreekuur van 2—4 uur.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 3