WAALWIJK Gemeenteraad Waalwijk LEDEREN KLEDING het leerhuis Agenda en pre-adviezen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 OKTOBER 1960 3 "zondagsdienst artsen R.K. VROUWENGILDE Op de biieenkomst van het r.k. vrouwengilde, die 24 oktober ge houden werd in Hotel Verwiel, sprak de Z.Eerw. Pater B. Kiewc SPAART Uw kleren Zowel voor DAMES als HEREN, SPAART Uw gezondheid in de bekende LANGSTRAAT kwaliteit. SPAART geld Desgewenst gemakkelijke betaling. Wilhelminastraat 19 WAALWIJK Tel. 0 4160 -3205 T-:' 1 november (Allerheiligen) Arts Dr. Lenglet. Apotheek N ij man. E.H.B.O.-CURSUS Voor de E.H.B.O.-cursus welke wordt gegeven door de Kon. Ned. (Advertentie) Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND Ver. E.H.B.O., hebben zich 29 cursisten aangemeld. De cursus begint op 8 november a.s. Zü die nog interesse hebben, kunnen zich tot 8 nov. a.s. opge ven aan het secretariaat Grote straat 1(59, Waalwijk. K. J. M, V. De Kath. Jonge Middenstands vereniging heeft dan ook baar eigen home gekregen. Dank zij de medewerking van bet kerkbestuur van St. Jan en 't bestuur van de Terp, is in 't ge bouw van laatstgenoemde stich ting in de Grotestraat een plaats ingeruimd, een lokaal dat zij ge heel naar eigen smaak kunnen inrichten. De K.J.M.V. zal weer traditiege trouw het bezoek van St. Nico- laas organiserenhoe en waar zal nader worden bekend gemaakt. WERKGROEP „ST. WILLIBRORDUS" In de vergadering van boven staande groep, die in De Linde boom werd gehouden, werden tot bestuursleden gekozen de heren J. Klerks, voorzitter, A. v. Seters, secretaris, L. Van Baardwijk, A. Schuurmans, J. v. d. Griendt, G. Gadella en L. de Man, leden. Het doel van deze werkgroep is o.ni. het werven van leden, met het afdelingsbestuur de verschil lende problemen bespreken en 'n vlotte afwerking daarvan te be vorderen en verder alles wat op de weg ligt van een dergelijke werkgroep. CHR. BESTURENBOND WAALWIJK Donderdag hield de Chr. Bestu renbond onder leiding van de heer M. Faro een vergadering ter bespreking van enkele spoedei sende zaken. Het eerste agendapunt ver meldde Spaaractie Prot. Neder land, uitgaande van 't Chr. Nat. Vakverbond. Voor deze actie is veel belangstelling in heel pro testant Nederland. Op vele plaat sen zijn reeds van de H. Landstichting te Nij megen. Het was een zeer interes sante en leerzame avond. Het on derwerp dat de spreker behandel de, was zeer actueel en modern. De H. Schrift, die lang en voor velen een vergeten en gesloten boek was, kwam deze avond in 't middelpunt der belangstelling te staan. Aan de hand van enige voorbeelden toonde spreker de schoonheid en rijkdom aan, die voor ons in de H. Schrift liggen opgesloten. Hierdoor werd Chris tus meer en concreter in ons per soonlijk leven gebracht en zagen wij ook het belang van deze bij- bellectuur in verband met de op voeding van onze kinderen. Spr. wees verder op het duide lijk onderscheid van bijbel en bij belse geschiedenis. Bij de laatste voelen we ons niet persoonlijk betrokken. De bijbel daarentegen brengt ons een persoonlijk con tact met God, met Christus en de beginselen van het christelijk le ven. Een goed hulpmiddel om de inhoud van de bijbel met de mo derne'actuele problemen te bena deren bracht spr. naar voren door te wijzen op de uitgave van het Boek der Boeken. Zeer vele van de aanwezigen hebben reeds ingetekend op deze verklaring van de H. Schrift, die tweemaal per maand verschijnt. Kosten per jaar 3.95. Iedereen kan zich hierop abonneren bij „Boek der Boeken", H. Land stichting, Nijmegen. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op vrijdag 4 november 1960 om half 8 ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehou den 5 oktober 1960. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van honden belasting. 4. Voorstel inzake teruggaaf van verlofsrecht. 5. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van slacht huisrechten, enz. (Advertentie) Vergelijken U kiest de CO-OP 6. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aanleg van het sportpark „Elzenhoven" in vrij werk. 7. Voorstel tot onderhandse aan besteding van de bouw van een schutsluis. 8. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 5 oktober 1960 tot waarborging betaling rente en af lossing van te sluiten geldlening (en) voor de bouw en de inrichting van een r.k. streekziekenhuis. 9. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor verplaat sing van de noodlokalen der r.k. ulo-school in de St. Antoniusparo- chie. 10. Voorstel tot het verlenen van een extra-subsidie aan de harmonie „St. Crispijn". 11. Voorstel tot ruiling van grond ten westen van de Besoijensestraat. 12. Voorstel tot aankoop van een strook grond aan de Zomerdijkweg. 13. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Grotestraat aan de firma G. v. Heesbeen voor de bouw van bedrijfsruimten. 14. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Besoijensestraat hoek Molenstraat, voor de bouw van winkelwoonhuizen. 15. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Forestierlaan. 16. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Burgem. Brok- kenstraat. 17. Voorstel tot verkoop van ge meentewoningen aan de Burg. Ver- wielstraat en de Burg. v. Groten huisstraat. 18. Voorstel tot uitgifte in huur koop van een industriehal aan de Zomerdijkse Stoep. 19. Voorstel tot het aangaan van rekening-courant-overeenkomsten voor het jaar 1961. 20. Wijziging begroting. Wijziging verordening slachthuisrechten. van een rund gesteld kan worden op 265 kg. en dat van een varken op 85 kg. Hiermede rekening houdende en in aanmerking nemende, dat een verschil in kilogramtarief tussen runderen en varkens redelijk wordt geacht, kan uitgaande van de cij fers in de ontwerp-begroting voor het jaar 1961 het tarief voor run deren teruggebracht worden van 14 cent op 11 cent per kg. Het tarief voor varkens blijft alsdan op 14 ct. per kg. gehandhaafd. B. en w. menen ,dat hiermede voor zover zulks mogelijk is wordt tegemoetgekomen aan de be zwaren van de slagers. Bij aanvaarding van dit voorstel ontstaat er evenwel een discrepan tie tussen 't tarief voor afvoervlees voor runderen en voor varkens. In gevolge het besluit van de raad van 5 oktober 1960, zou n.l. bij handha ving van de reductie van 4 ct. per kg. voor afvoervlees voor een door grossiers af te voeren rund een ta rief moeten worden geheven van 7 cent per kg. en voor een af te voe ren varken van 10 cent per kg. Een dergelijk verschil achten b. en w. bepaald ongewenst. Het thans geda ne voorstel beoogt slechts tegemoet te komen aan de gegrond gebleken klachten van de slagers in de ge meente. In de voorheen bestaande heffingsverordening was er alleen sprake van een reductie op 't tarief voor afvoervarkens en werd op af voervlees van runderen geen reduc tie verleend. In verband met de on billijke discrepantie, welke er zou (Advertentie) Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND Zoals b. en w. in hun pre-advies van 24 december 1959 hebben ge steld, was een verhoging van de slachthuisrechten onvermijdelijk om de hogere exploitatie-lasten van het slachthuis als gevolg van de plaats gehad hebbende investeringen te kunnen dekken. Ook het college van gedeputeerde staten van deze pro vincie had herhaaldelijk ter ver krijging van een sluitende exploita tie op verhoging van de slachthuis rechten aangedrongen. Was verhoging van de tarieven mitsdien onvermijdelijk en in deze situatie is daarin ook thans nog geen wijziging gekomen de wijze waarop deze zou worden ge realiseerd, kon op verschillende ma nieren worden opgelost. Bij die gelegenheid is wijziging gebracht in de grondslagen voor de heffing van de rechten en wel door overschakeling van het stuktarief op een tarief per kg. Dit laatste tarief correspondent schappen gevestigd, o.a. ook in Waalwijk. Voor de actie in aal wijk wordt 'n propaganda-avond gehouden op lü november in het Willem van Oranje College, waar door de directeur van deze spaar bank, de heer Lenderick uit Utrecht, de eerste spaarbank boekjes zullen worden uitgereikt aan diegenen die zich reeds als spaarders gemeld hebben. Het volgende belangrijke agen dapunt betrof de jaarlijkse no- vembersamenkomst, die men 1). V. hoopt te houden op donderdag 24 november in de prachtige mu ziekzaal van het Willem van Oranje College. Nadere bijzon derheden hierover volgen nog. Na het behandelen van nog en kele ingekomen stukken, sloot de voorzitter deze vergadering met dankgebed. DE N-C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Voor een talrijk gehoor van ruim 50 leden hield de heer G. Vos op 20 oktober een lezing over ,,De politie in de samenle ving". Spreker, die 35 jaar bij de politie werkzaam is geweest, ver telde op zeer boeiende wijze over de verschillende onderdelen van de politiemacht. De taak van de politie is in de eerste plaats het kwaad te voorkomen, pas in de tweede plaats komt het straffen van overtredingen. Helaas is het aantal politieambtenaren zeker 30 procent te klein. De politie heeft een zeer belangrijke taak ten opzichte van de jeugd: ver keer, baldadigheid, zedenmisdrij ven enz. Een goede samenwer king tussen publiek en politie werkt mede tot het algemeen welzijn. In het bijzonder richtte I CCll IU1 1VA V«V«- de heer Vos een waarschuwend I wordt ook in de kringen van de sla- mnorlprsi F.pn film- gers het meest redelijk en recht vaardig geoordeeld. Daar het kilogramtarief voor het slachthuis in deze gemeente voor de eerste maal toepassing zou gaan vinden, lag het voor de hand dat bij de berekening van de tariefsverho ging uitgegaan zou moeten worden van niet aan de ervaring getoetste becijferingen. Zo werd bij voorstel van b. en w. van 24 december 1959 uitgegaan van een gemiddeld netto gewicht van 240 kg. voor een rund en van 70 kg. voor een varken. Na de met de veterinair inspec teur van de volksgezondheid en met een afvaardiging van de slagers op 11 oktober j.l. gevoerde besprekin gen, is b. en w. duidelijk gebleken dat de aangehouden gemiddelde ge wichten wel aan de lage kant lagen. De sinds 1 oktober j.l. nauwkeu rig berekende berichten van ge slachte runderen en varkens geven aan, dat het gemiddelde gewicht woord tot de moeders! Een film strook verduidelijkte de gevaren van te laat op straat spelen, lif ten van meisjes met onbekenden, kleine kinderen, aangelokt door een snoepje, verdwijnen, ruiten ingooien en dergelijke. 'Het was dan ook vanzelfspre kend dat de presidente spreker hartelijk dankte voor zijn leer zaam betoog. De eerstvolgende lezing zal zijn op 17 november. De heer van der Meulen spreekt dan over Saoe- die-Arabiè. Op deze avond zullen belangstellende heren van harte welkom zijn. komen te bestaan tussen het tarief voor afvoervlees van runderen en van varkens, menen b. en w. in de gegeven situatie niet verder te mogen gaan dan het geven van een reductie van 2 cent per kg. op afvoervlees van runderen. De re ductie op afvoervlees van varkens kan dan op 4 cent per kg. gehand haafd blijven. Bij de berekening komt men tot 'n opbrengst slachthuisrechten van 47.561.—. Deze opbrengst is beslist noodza kelijk om een sluitende exploitatie mogelijk te maken. Resumerende stellen b. en w. voor, de slachthuisrechten, inclusief de keurlonen te brengen op: voor een rund 0.11 per kg. voor een varken en overige soorten vee 0.14 per kg. voor afvoervlees van een rund 0.09 per kg. voor afvoervlees van een varken 0.10 per kg. B. en w. zullen trachten te berei ken dat de nieuwe tarieven met in gang van 1 januari 1961 ingevoerd kunnen worden. Toekenning extra subsidie aan Harmonie St. Crispijn. Ongetwijfeld is het de raad be kend, dat de harmonie St. Crispijn op het onlangs te Kaatsheuvel ge houden muziek-concours, georgani seerd onder auspiciën van de Kon. Nederlandse Federatie van Harmo nie- en Fanfaregezelsschappen, een eerste prijs heeft behaald en gepro moveerd is naar de hoogste afde ling t.w. de Vaandelafdeling. Daar mede heeft deze harmonie, welke in 1961 haar gouden bestaansfeest hoopt te vieren, de kroon gezet op haar vele muzikale prestaties van de laatste jaren. Reeds zesmaal in successie heeft het gezelschap een eerste prijs behaald en is daarbij viermaal naar een hogere afdeling gepromoveerd, hetgeen met recht een unieke prestatie mag worden genoemd. B. en w. heeft bij monde van de voorzitter reeds tijdens de officiële ontvangst en huldiging ten gemeen tehuize de gelegenheid gehad om 't gezelschap met dit éclatante succés geluk te wensen. Naast deze gelukwensen vinden b. en w. alle aanleiding om als blijk van waardering voor het prachtige werk van dit korps, de raad 'n voor stel aan te bieden om voor het jaar 1960, boven het reeds toegekende subsidie ad 1450.een extra sub sidie toe te kennen, groot 750. Dit extra subsidie moet niet alleen gezien worden als blijk van waar dering, doch evenzeer als een stimu lans om op de ingeslagen weg voort te gaan. Zulks is niet alleen voor de uiteraard beperkte groep van mu sici van groot belang, doch mede voor de gehele Waalwijkse gemeen schap. De muziekgezelschappen vor men n.l. een vertrouwd beeld in 't gemeenschapsleven. Zij verlenen hun medewerking bij de viering van nationale feestdagen in de vorm van concerten en muzikale wande lingen en treden in het algemeen op bij iedere belangrijke gebeurte nis in de gemeente. Het extra subsidie vormt een bij drage in de kosten van aanschaffing en onderhoud van instrumenten en uniformen van de harmonie. Op grond van deze overwegingen mogen b. en w. dan ook voorstellen om aan de harmonie St. Crispijn 'n extra subsidie voor het jaar 1960 beschikbaar te stellen, groot 750.-. Aankoop industrieterrein. In de vergadering van de raad van 23 april 1959, besloot deze te verkopen aan de N.V. Stahl Chemi sche Industrieën, gevestigd te Waal wijk, een industrieterrein, groot on geveer 64.40 aren, gelegen ten wes ten van de haven. Deze verkoop, die is goedgekeurd door ged. staten van Noord-Brabant bij besluit van 29 juli 1959, G. nr. 24974, geschiedde destijds in verband met de plannen van genoemde N.V. om haar be staand bedrijf in noordelijke rich ting uit te breiden. Intussen heeft de N.V. echter de medewerking van het gemeentebe stuur ingeroepen voor de realisering van haar uitbreidingsplannen. Als uitvloeisel hiervan is door de raad op 27 mei 1960 besloten een krediet beschikbaar te stellen voor de bouw van een industriehal ten behoeve van deze N.V., met de bedoeling deze hal na gereedkomen aan de N.V. in huurkoop te geven. Deze kredietverstrekking is goedgekeurd bij besluit van ged. staten dd. 21 september 1960. De industriehal zal nu voor een groot gedeelte worden gebouwd op de krachtens het besluit van de raad van 23 april 1959 aan de N.V. ver kochte grond. Het is derhalve nood zakelijk, dat alvorens met de bouw wordt begonnen de grond, waarop de hal gebouwd wordt, ei gendom is van de gemeente. Het betreft hier een gedeelte ter oppervlakte van pl.m. 17.80 aren, van het perceel, kadastraal bekend gemeente Waalwijk sectie A. nr. 921. B. en w. stellen voor dit terrein van de N.V. Shahl terug te kopen tegen dezelfde prijs, waarvoor de grond destijds werd verkocht, n.l. 2.50 per m-. Verkoop bouwterrein aan W. Hordijk. In de vergadering van de raad van 28 april 1960 besloot zij te ver kopen aan mej. A. P. Hordijk een bouwterrein ter oppervlakte van 3.80 aren, gelegen op de hoek van de Floris V-laan en de Burgemeester Wijnenstraat, en aan W. Hordijk 'n bouwterrein, ter oppervlakte van ongeveer 5.10 aren, gelegen aan de noordzijde van de Floris V-laan. Mej. Hordijk heeft van het bou wen van een woning afgezien, ter wijl de heer W. Hordijk zijn plan nen heeft gewijzigd en nu heeft ver zocht om hem te verkopen 'n bouw terrein, gelegen op de hoek van de Burgem. Verwielstraat en de Bur gemeester Brokkenstraat. Dit ter rein, bestemd voor de bouw van een bungalow, heeft een oppervlakte van ongeveer 970 m2. B. bij suppletoire begroting nr. 111 van 1959: voor kosten van te verwerken materialen 102.075. C. bij suppletoire begroting nr. 112 van 1959: voor kosten van af bouw 56.200. Totaal 347.663.—. Door de directeur van de rijks dienst voor de aanvullende werkge legenheid werden in bovenstaande kosten de navolgende subsidies toe gezegd: 1. in rubriek A 188.632.- 2. in rubriek B 33.541.- 3. in rubriek C .- 222.173.- zodat netto ten laste van onze ge meente zou komen: f 125.490.- Verkoop grond aan G. C. M. van Heesbeen. De heer G. C. M. van Heesbeen, alhier, heeft een verzoek ingediend om hem ten behoeve van de bouw van eeri zakenpand een stuk grond te verkopen, gelegen aan de noord zijde van de Grotestraat tegenover de Thorbeckelaan. Het betreft hier een terrein ter oppervlakte van ongeveer 920 m-'. Verkoop van grond aan F. J. G. Couwenbergh. De heer F. J. G. Couwenbergh heeft verzocht om hem te verkopen het op de hoek van de Molenstraat en de Besoijensestraat gelegen ter rein, hetwelk een oppervlakte heeft van ongeveer 620 m2. De heer Couwenbergh is voorne mens op dit terrein na afbraak van de daarop staande in een ver vallen toestand verkerende woning Besoijensestraat 19a een aantal winkels met bovenwoningen te bou wen, waardoor aan de verre van fraaie situatie ter plaatse een einde komt en een mooie afronding in de bebouwing wordt verkregen. B. en w. stellen voor aan 't ver zoek van betrokkene te voldoen. Verkoop woning aan W. B. J. van Mossel en H. M. W. Teurlings. Er zijn twee verzoeken binnenge komen van huurders van gemeente woningen om de door hen bewoon de woning aan te kopen, n.l. van W. B. J. v. Mossel, Burgem. Ver wielstraat 47, en van H. M. W. Teurlings, Burgem. v. Grotenhuis straat 1. Betrokkenen hebben zich akkoord verklaard met de koopsommen en met de bijzondere voorwaarden, die dienen te worden gesteld om te voorkomen dat de woning voorwerp wordt van minder gewenste exploi tatie. Aanleg sportpark „Elzenhoven". Ten behoeve van de realisering van het sportveldencomplex „Elzen hoven" in het stadsdeel Besoijen, werden door de raad in de vergade ring van 30 oktober 1959 de navol gende kredieten gevoteerd: A. bij suppletoire begroting nr. 110 van 1959: voor loonkosten, so ciale lasten, procentuele bijslag enz. 189.388.—. Ten behoeve van de financiering van deze netto-kosten, kon door bemiddeling van de Minister van Binnenlandse Zaken met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een vaste geldlening worden afge sloten tot een bedrag van 125.000.- (raadsbesluit van 24 maart 1960, goedgekeurd 30 maart 1960, G. nr. 52360). Zoals de raad bekend is, lag het in de bedoeling het onderhavige project evenals dit is gebeurd met het sportpark „Olympia" als aanvullend werk in regieverband te doen uitvoeren. Nu als gevolg van het tekort aan arbeidskrachten uitvoering in D.A. C.W.-verband voorlopig naar het zich laat aanzien zelfs de eerste ja ren niet zal kunnen worden ge realiseerd, hebben b. en w. zich be raden omtrent de mogelijkheden dit sportveldencomplex op een andere wijze tot stand te brengen. Daarbij heeft de gedachte voorge zeten, dat het nijpende tekort aan sport-accomodaties in onze snel groeiende gemeente met haar jonge beroepsbevolking zo snel mogelijk tot het verleden moet behoren. Uitgaande van de verkregen, goed gekeurde financieringsmiddelen van rond 125.000.waarvoor zoals hierboven reeds werd vermeld tevens een vaste geldlening kon worden afgesloten, hebben b. en w. een begroting van kosten doen op stellen om het onderhavige project als een z.g. vrij werk in uitvoering te brengen. Uit deze kostenbegroting, welke een totaalbedrag van 156.000. vermeldt, zal blijken dat in dit kos- tencijfer tevens zijn begrepen het maken van een afrastering rond 't gehele complex en tussen de onder scheidene speelvelden, de aanleg van tegelpaden en beplanting, enz. enz. Door deze wijze van uitvoering zal dus een gelijkwaardige afwer king worden verkregen als bij uit voering in D.A.C.W.-verband zou worden bereikt. De beschikbare geldlening van 125.000.zal dus met f 31.000. 156.000.- minus 125.000.-) moe ten worden verhoogd. Tegenover deze hogere investering staat, dat dit project als vrij werk onmiddel lijk na verkregen goedkeuring van gedeputeerde staten in eigen beheer in uitvoering kan worden gebracht en dat het werk binnen zes maan den na de aanvang geheel gereed zal zijn. Het college van b. en w. is dan ook van mening, dat de hogere in vestering hiervoor volledig verant woord is, temeer omdat uitvoering als aanvullend werk in regiever band de eerste jaren niet mogelijk blijkt te zijn. Voor wat de financiering van deze aanvullende investering ad 31.000.- betreft, stellen b. en w. voor, na ontvangst van de terzake vereiste verklaring van geen bezwaar van 't college van gedep. staten, de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te verzoeken, terzake nog een (aan vullende) vaste geldlening beschik baar te willen stellen. Alhoewel in het exploitatie-over zicht de kosten van afbouw van de accomodatie reeds zijn opgenomen, zal realisering hiervan reeds te ge- meer voor; trekhonden en karn honden kunnen in deze gemeente geacht worden tot het verleden te behoren. Het aantal aangegeven andere honden is in tegenstelling met het aantal „waakhonden" hier betrekkelijk gering. De oorzaak ligt naar het oordeel van b. en w. in het grote verschil tussen de belastingbedragen voor beide ca tegorieën van honden. De belas ting voor een „waakhond" be draagt n.l. 2.50 en die van een andere hond 10.per jaar. Dit zijn de minimum bedragen vol gens de richtlijnen, welke zijn op gesteld voor de gemeente, welke voor een subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit 't Gemeentefonds in aanmerking wensen te komen. Voor de administratie is het moeilijk, zo niet onmogelijk, om de vele als „waakhond" aangege ven honden te ontmaskeren als niet-waakhonden, omdat de be staande jurisprudentie in dit op zicht te belemmerend voor haar is. Beslissend is n.l. de vraag of de belastingplichtige de hond uit sluitend, houdt met de bedoeling deze te gebruiken ter bewaking van gebouwen enz. en deze be doeling ook verwezenlijkt door de wijze, waarop de hond gehou den wordt. Verreweg de meeste houders van waakhonden geven deze aan als „waakhond" en ver klaren tegenover de controleur, dat zij deze inderdaad als zodanig houden. Dit na te gaan is voor de controleur in het algemeen een zeer moeilijke taak. Vaak geeft men zich bij nadere bespreking gewonnen doch in evenzovele an dere gevallen houdt men voet bij stuk. De bevoegdheid tot beoor deling van de aangifte berust dan verder niet bij de administratie, doch uitsluitend bij de beroeps instanties. B. en w. zijn van mening dat om de verminderde opbrengst door het grote aantal o.i. onjuiste aangiften te herstellen en tevens om van deze aangevers een meer gerechtvaardigd bedrag te kun nen heffen het gewenst is het heft'ingsbedrag voor de „waak honden" te verhogen en wel van 2.50 tot 5.— Het verschil met het bedrag ad 10.— voor een „andere hond" is dan veel klei ner en te verwachten is dat velen dan niet meer de gewrongen ver klaring omtrent „waakhond op het aangiftebiljet tot uitdrukking zullen brengen. (Advertentie) Vergelijken U kiest de CO-OP legener tijd aan de orde komen. Van primair belang is momenteel, dat de sportvelden gereed komen en voor bespeling kunnen worden vrijgegeven. De noodzaak hiervan wordt nog benadrukt door het feit, dat 't thans in gebruik zijnde speel terrein van de voetbalvereniging R.W.B. midden in het uitbreidings plan Besoijen is gelegen en op kor te termijn voor bebouwing in ge bruik moet worden genomen, ter wijl de in dit stadsdeel bestaande scholen, w.o. het Dr. Mollercollege, over geen enkel speel- of sportveld kunnen beschikken. In dit verband vermelden b. en w. tenslotte nog, dat het gedeelte van het onderwerpelij ke sportvelden complex, bestemd voor het onder wijs, op rendabele basis aan de on derscheidene scholen zal worden verhuurd. Op grond van het vorenstaande stellen b. en w. voor, 't terzake be nodigde krediet ad ƒ31.000.be schikbaar te stellen. Wijziging hondenbelasting. De heffing van de hondenbe lasting in deze gemeente gaat met moeilijkheden gepaard. Deze moeilijkheden spruiten niet voort uit pogingen tot ontduiking van deze belasting, doch uit onjuiste klassering bij de aangifte. Het aantal aangegeven „waakhon den" neemt namelijk steeds toe. Onder waakhonden willen wij hier tevens begrijpen de bedrijfs- honden b.v. ten behoeve van vee houders, doch deze laatste kleine groep komt hier nagenoeg niet ONDERHANDSE AANBESTEDING BOUW SCHUTSLUIS MET BIJKO MENDE WERKEN. Bij pre-advies van 16 november 1959, no. 204 stelden B. en W. voor een krediet be schikbaar te stellen voor de uitvoering van fase II van het havenplan, groot f 4.495.UUU. Dit voorstel is door de raad aangenomen en wel door vaststelling van de daartoe aange boden 121e suppletoire begroting voor het dienstjaar 1959. In het onderwerpelijke krediet is een be drag opgenomen voor de bouw van een schutsluis, als geprojecteerde rechtstreekse verbinding met de Bergse Maas, hetgeen een noodzakelijk component vormt van het gehele omvangrijke havenproject. Door gedeputeerde staten van Noord- Brabant is bij brief van 27 april 1960, G nr. 42883/84, 11e afdeling, machtiging verleend tot het doen van de hiervoor bedoelde ka pitaalsuitgave voor de aanleg van de schut sluis. De financiering van deze investering is voor zover deze betrekking heeft op de in 1960 te verwachten uitgaven - verze kerd. Bij uw besluit dd. 11 april 1960, goedgekeurd door Ged. Staten bij besluit dd. 27 april 1960, G nr. 54645 is met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een geld lening gesloten, groot f 1.204.000.- waar van een gedeelte is aangewezen voor de fi nanciering van de schutsluis. Afhankelijk van het tempo der uitvoering, zullen voor de in volgende jaren te verwachten uitga ven, aan de Minister van Binnenlandse Za ken financieringsmiddelen worden aange- vraagd. De plannen voor het bouwen van de sluis met de daarbij behorende werken, ontwor pen door Ir. F. C. de Weger te Rotter dam, zijn momenteel in een stadium, dat de werkzaamheden kunen worden aanbe steed. Krachtens art. 176, 2e lid der gemeente wet, geschiedt de aanbesteding in het open baar, behoudens de gevallen, waarin om bij zondere redenen, onderhandse aanbesteding in het belang der gemeente is. In dit verband merken wij op, dat de uit voering van een project als de bouw van een schutsluis met bijbehorende werken, al léén kan worden opgedragen aan een aan nemingsbedrijf, hetwelk op dit terrein over een specialistische ervaring en vakkennis beschikt en in staat moet worden geacht om het werk binnen de voorgeschreven termijn op deskundige wijze te verwezenlijken. Een bij uitstek kwalitatief hoogstaande uitvoe ring van dit voor onze gemeente zo belang- (Advertentle) Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND 1 rijke project, zal bovendien de exploitatie kosten en het onderhoud binnen redelijke grenzen kunnen houden, een factor welke in de toekomst een belangrijke rol zal spelen. B. en W. zijn daarom voornemens een vijftal specialisten-aannemers uit te nodigen om terzake een prijsopgave te verstrekken. De onderlinge concurrentie tussen die aan nemers biedt voldoende waarborg, dat de voordelen, verbonden aan een eventuele openbare aanbesteding, onverkort blijven gelden bij een onderhands aanbesteding, zo dat géén financieel nadeel voor de gemeente behoeft te worden gevjreesd. Het vorenstaande geeft b. en w. aanlei ding de raad voor te stellen om in het be lang der gemeente, de aanbesteding voor het bouwen van een schutsluis, alsmede het uit voeren van de daarbij behorende werken, onderhands te houden.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7