wAAlwijkse en lanQStRaatse counant KAATSHEUVEL WASPIK Harmonie Apollo herdacht 75-jarig bestaan In ons blad van maandag j.l. be loofden wij nog even terug te komen op de intieme viering van het 75-ja rig bestaan van de harmonie Apollo, meer speciaal op het daarbij gespro kene. Voorzitter A. Ververs verwelkom de de aanwezigen, speciaal de heren van de feestcomité's met hunne da mes, de speciale gasten, de heer en mevr. Bisselink, die nog eens van hun nieuwe woonplaats, Zevenaar, waren gekomen -om dit feest mee te vieren en die destijds te snel waren vertrokken om behoorlijk afscheid te nemen, en ten slotte de ere-leden. Zich richtend tot de dames van de leden, maakte hij zijn excuses wan neer het wel eens wat laat was ge worden met repetitie of vergaderin gen, maar zij moesten inzien, dat wanneer Apollo roept, de leden klaar moeten staan. Wij zullen vanavond gedenken, dat Apollo 75 jaren ge leden werd opgericht, opdat men niet vergeten, wij niet, dat het werk van onze voorgangers goed is geweest, en zij, die na ons komen niet, zodat zij met respect over ons zullen spreken. Hij feliciteerde alle leden met het jubileum en wenste hen geluk voor al het goede dat zij in dienst van de mu ziek hadden gedaan. Hij hoopte dat deze Apollo-kring verder zou uit groeien tot een hechte macht, tot een vriendenkring in alle oprechtheid voor elkaar. Het jongste bestuurslid en secreta ris van Apollo, de heer J.Schellekens jr., greep terug naar het verleden met de vraag of de oprichters van Apollo ooit zullen hebben vermoed, dat hun korpsje zou uitgroeien tot wat het nu geworden is met haar plaats op de hoogste sport van de muzikale ladder. Of het ooit haar 75-jarig bestaan zou herdenken op zo'n gedurfde wijze. Hij betreurde het, dat de enige nog in Wij ontvingen nu reeds: P. van Rooij leven zijnde oprichter van Apollo, de heer C. Brands, om bepaalde redenen vanavond niet aanwezig kon zijn. Het verheugde hem echter enkele oud- en ere-leden te mogen begroeten, o.a. oud-directeur P. Bisselink, die gedu rende ruim 40 jar&n zijn beste krach ten aan het korps had gegeven, dat daardoor zo'n prachtige resultaten kon behalen. Verder de heren A. Ver vers Sr. en J. Steenbergen, die nog steeds met het wel en wee van het korps blijven meeleven. Extra aan dacht en een warm applaus vroeg hij voor de heren R. Brent en J. de Vries, dit men feitelijk ook tot de categorie oud-leden zou moeten rekenen, om dat zij al meer dan 50 jaren actief lid zijn, maar desondanks nog op zo'n fikse wijze hun partijtje meeblazen. Hierop liet hij alle evenementen, welke in dit jubileumjaar plaatsvon den, de revue passeren, met name de interne opening met een algemene vergadering op 10 jan., een concert in samenwerking met de zusterver enigingen Euphonia en St. Jan op 14 febr., een solistenconcours op 20, 26 en 27 maart, het dauwtrapfestijn op de eerste zondag van mei, het groots opgezette festival van 16 tot en met 24 juli en ten slotte het federatief muziekconcours in de maand oktober. Ten aanzien van het festival bracht hij nog eens speciaal dank aan hos pes Smit, zonder wiens prachtige me dewerking dit nooit op zo n wijze ge vierd had kunnen worden. Wijzend op het concours en speciaal op de successen van de korpsen in de hoog ste afdeling, maakte hij de muzikan ten van Apollo er op attent, dat dit alleen bereikt werd door hard stude ren en trouw repetitiebezoek. Tot be sluit verzocht hij een toast te willen uitbrengen op de groei en bloei van Apollo. De heer P. van Dijk feliciteerde als voorzitter van het werkbestuur. Hij wees o.a. op de moeilijke aan vangsjaren voor de oprichters, waar uit hun hartstochtelijke liefde voor de muziekbeoefening, maar vooral voor Apollo sprak. Hij feliciteerde en dankte enkele leden van de oudere garde voor alles wat zij voor Apollo hadden gedaan, met name R. Brent en J. de Vries, en vooral de oud-di recteur P. Bisselink. Hij wees op het verheugende feit, dat de laatste tijd diverse jongeren zich hebben aange sloten, die voor Apollo van groote betekenis kunnen zijn. Hij hoopte dat deze goede en trouwe leden zouden zijn en blijven. Na dank gebracht te hebben aan de leden voor hun mede werking, aan het bestuur vooral voor de wijze waarop het 75-jarig bestaan was voorbereid en gevierd, en speci aal directeur Molenschot voor zijn muzikale leiding, waarbij hij de hoop uitsprak volgend jaar de federatieve wimpel mee naar Kaatsheuvel te mo gen brengen, overhandigde hij de voorzitter twee nieuwe nummers en mars voor harmonie en drumband als geschenk van het werkbestuur. Namens de dames van de bestuurs leden vroeg mevr. Schalken-van der Schaaf de aandacht van de aanwezi gen. Zij wilde geen bedenkelijke op merkingen maken over het al dan niet lang afwezig zijn van hun echt vrienden. Wanneer deze gingen om de belangen van Apollo te beharti gen, dan stonden zij hen gaarne af. Zij durfde in alle bescheidenheid ech ter opmerken, dat ook de vrouwen hadden meegewerkt dat Apollo naam en roem verwierf. Met het bestuur en de musici scharen ook hun vrouwen en gezinnen zich symbolisch achter t vaandel van Apollo. Wijzend op de betekenis van het vaandel, releveerde zij hoe reeds de Romeinen in de oud heid hun veldtekenen en vaandels op hun veroveringstochten meedroegen en welk een grote gebeurtenis het was als een overwinnend leger de op de vijand veroverde vaandels kon tonen. Hoe onze legeronderdelen ieder hun vaandel hebben, dat door de leden van het Koninklijk Huis, militairen en burgers eerbiedig wordt gegroet als het wordt gepresenteerd of voor de troep wordt uitgedragen. Wij moeten dus, aldus mevr. Schalken, staande bij deze tekenen niet alleen denken aan de groep als zodanig waar zo'n vaandel betrekking op heeft, maar ook aan de moeite en de strijd die daar nauw mee verbonden zijn. Als gemeenschappelijk punt heb ben vaandels, dat wij er met eerbied en ontzag tegenop zien. Daarom is ook ons vaandel meer dan een uit wendig teken, waarop de naam van ons korps staat vermeld. Het is het symbool van onze offers, van onze groei gedurende 75 jaren van onze gemeenschapszin, van onze zinvolle vrijetijdsbesteding en van onze strijd en moeite op ieder concours. U zult mischien willen opmerken, dat dit nu allemaal wel min of meer fraai klinkt, maar dat dit niet wegneemt, dat het uiterlijk van een vaandel een heel in het oog lopende zaak is. Het is im mers het eerste wat men te zien krijgt na het tambourcorps, wanneer het corps voorbij trekt. Wij zouden geen vrouwen zijn indien wij voor dit uiter lijk geen open oog hadden. Behalve het oor,dient het corps ook het oog te strelen. Daarom hebben de dames van het bestuur gemeend, ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van Apollo een nieuw vaandel te moeten aanbieden, of beter gezegd, wij heb ben de oude glorie in een nieuw kleed willen hullen. Wij hopen, mijnheer de voorzitter, dat U dit zult willen aan vaarden en dat het met ere zal wor den verder gedragen. Wij hopen, dat U allen, werkende leden, dit vaandel met trots zult volgen. Dit symbool van uw vereniging moge voor U de inspiratie en begeestering betekenen, om in de toekomst ook het Vaandel van de Federatie te behalen, want dit is toch wel de hoogste eer die U al len op muzikaal gebied kunt bereiken. Delen wij nog mede, dat aan de oude jubilarisen Brent en de Vries een draaginsigne in goud en 'n mooie kist sigaren, en aan de heer Bisselink een gouden draagmedaille, alsmede eveneens een kist sigaren werden overhandigd. NUTTIGE GESCHENKEN in HUISHOUDELIJKE AR TIKELEN van PIET v. WOENSEL Grotestraat 325, Waalwijk Tel. 2157 GESLAAGD Onze plaatsgenoten de heren G. Trommelen en H. Timmers, slaagden voor het candidaatsexamen aan de Technische Hogeschool te Delft. BILJARTSPORT KNBB district Kaatsheuvel. Zaterdag 5 nov.: café Groenen: daal: Dreef 4 - Altijd Raak 2; café v. Boxtel: HGL 4 Dreef 3; café Netten: KTO 2 - Ons Genoegen 2. Maandag 7 nov.: café P. v. Dun: KOT - HKS; café Finantie: Centrum - HGL; café Netten: KTO - Eupho nia; café de Steenbakker: NAS - Dreef; café Groenendaal: Dreef 2 HGL 3; café Euphonia: Euphonia 2 - Ons Genoegen; café J. v. Berkel: Nooit Volleerd HGL 2; café van Wanrooij: HKS 2 - Poedelvrees 3; café Vugts: Efteling 2 KOI 2; ca fé de Steenbakker: NAS 3 Cen trum 2. Woensdag 9 nov.: café Smit:Pom- merans - NAS 2. AGENDA Apollo-theater: zaterdag 5 nov. 8 uur en zondag 6 nov. 6 uur en 8.30 uur: Inspecteur Hardesty F.B.I., 14 jaar. Zaal Smit: zondag 6 nov. 8 uur, bal, muziek The Hap Cats. Efteling: zondag 6 nov. 14.30 u.: Desk 1 - Gemert I; 12 uur: Desk 5 - RWB 4. Zaal P v. Dun: vrijdag 4 nov. 8 u.: Opening tentoonstelling. ZONDAGSDOKTERSDIENST Komend weekend wordt de prak tijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel, waargenomen door dr. A. de Vries, v. Rijckevorselstr. 6, Loonopzand, tel. 04166-250. Zaterdag en zondag wordt de prak tijk van dr. K. van Tuyn te Kaatsheu vel waargenomen door dr. H. Win kelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Loon op Zand VRIJDAG 4 NOVEMBER 1960 1960 83e JAARGANG No. 86 yxn het Znitóem E*n uitgebreide collectie keuken- huiskamer- en salonklokken in alle prijsklassen. Eenjzending armbandhorloges voor dames en heren voor elke beurs met volle garantie. De meest moderne, doch ook de meest courante brilmonturen, Doe tijdig uwe keuze en kies op uw gemak bij het vertrouwde adres Gasthuisstraat 44 Kaatsheuvel Tel. 2187 SCHILDERIJEN TENTOONSTELLING Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, wordt van 11 tot en met 15 november in de zaal van P. v. Dun een tentoonstelling ingericht van schilderijen en tekeningen van de landschapsschilder Willem Witjens (abusievelijk was de naam Zegers genoemd). Deze zeer begaafde kun stenaar werd in 1884 te 's Graven- hage geboren, waar hij de avondles sen volgde op de Haagse academie en tot 1917 als glazenier werkzaam was op het atelier Kerling. In 1940 vertrok hij naar Neder- hemert bij Heusden, waar hij in '41 het oude brouwershuis van de voor malige abdij van Berne tot schil dersatelier restaureerde. Door oor logsbrand in februari 1945 leed hij een ernstig verlies aan eigen werk, biina 600 schilderijen, zijn histori sche collectie en kostbare verzame ling grafiek van andere kunstenaars. Nog in datzelfde jaar werd met hulp van rijksmonumentenzorg be gonnen met de restauratie van het oude gebouw, dat hij op 1 januari 1949 wederom met zijn gezin be trok. Voor zijn werk bezocht hij talrn- ke landen, o.a. België, Luxemburg, Duitsland. Oostenrijk. Tsiecho-Slo- wakije. Zwitserland, Ttalië. Frank rijk. Spanje, Engeland, Canada en de Ver. Staten. Hij exposeerde o.a. op groepsten toonstellingen van ..Arti en Amici- tiae" en ..St. Lucas" te Amsterdam, „Pulchri studio" in Den Haag, op ..kunst van heden" in 1939 in het rijksmuseum te Amsterdam en ver der o.m. te München en Wenen. Eenmanstentoonstellingen o.a. te Arnhem. Nijmegen, Zutphen, Zwol le, Den Haag. Den Bosch (ere-ten- toonstelling bij zijn 70ste verjaar dag) en Tilburg. Zijn laatste grote expositie in Den Bosch, Den Haag en Amsterdam werd een buitenge woon succes. Werken van hem werden aange kocht door onze koninginnen Emma, Wilhelmina en Juliana en ook door prinses Beatrix bij haar 18e ver jaardag. Stukken van hem bevinden zich in de musea te Arnhem en 's-Bosch, in het stadhuis van Nijmegen, het gebouw van de B.P.M. en van de Herstelbank te Den Haag en bij tal van particulieren in binnen- en buitenland. De tentoonstelling, welke wordt ingericht door de tentoonstellings dienst van het provinciaal genoot schap van kunsten en wetenschap pen in Noordbrabant en onder aus piciën staat van de V.V.V. te Kaats heuvel, wordt vrijdag 11 november om 8 uur geopend. Zij is iedere dag, ook zondag, maar behalve maandag avond, geopend van 10 tot 24 uur. Een bijzondere aantrekkelijkheid voor adspirant-kopers op deze ten toonstelling is, dat de exposities van bovengenoemde Dienst en dus ook deze, valt onder de „regeling sub sidie-aankopen door particulieren Het Rijk stelt n.l. ter bevordering van de levende Nederlandse beel dende kunst en van het particuliere kunstbezit aan organisatoren van tentoonstellingen bedragen ter be schikking, waaruit de aankopen van kunstwerken door particulieren kunnen worden gesubsidieerd. In de praktijk komt dit b.v. hierop neer dat wanneer voor een schilderij 100 gulden wordt gevraagd, hierop ƒ30 subsidie wordt verleend, zodat de koper dus maar 70.heeft te be talen. Het bedrag van de subsidie is afhankelijk van de vraagprijs. POSTDUIVENTENTOONSTELLING VOOR DE LIEFDADIGHEID. Dc Concours-Combinatie Kaatsheuvel en omstreken heeft besloten om haar jaarlijkse kringtentoonstelling te houden op zaterdag 26 en zondag 27 november. Het bestuur wordt gevormd door H. Pullens, Waalwijk, voorzitter; L. Hamers, penningmeester en Jac. Klerkx, secretaris, beiden te Kaats heuvel. Aan de tentoonstelling is weer een loterij verbonden, waarvoor de loten 25 ct. reeds te verkoop worden aangeboden. Het bestuur heeft inmiddels de nodige mooie prijzen verzameld, waaronder een keuken-uitzet, een electrisch schccrappa- raat enz. Men heeft 800 kooien besteld, zo dat er volop gelegenheid is om in te zen den. Zoals gewoonlijk zal de tentoonstel ling weer in 10 klassen worden ingedeeld en wel jaarlingen 1960 doffers en duivin- nen, idem bonte klasse, welke minstens één wite pen moeten hebben, verder 1959 dof fers en duivinnen, 1958 en 1957 bij elkaar en tenslotte 1956 en al wat ouder is. Deze expositie, waarvan de financiële baten ieder jaar weer ten goede komen aan instellingen van weldadigheid, zoals Gezins zorg, TBC, enz., zou niet volledig zijn zon der de traditionele bonnenverkoop. Ook dit maal zal hiervan weer een groot aantal ver kocht worden op de zaterdagavond en zon dagmorgen. Aan de tentoonstelling zal worden deel-, genomen door de verenigingen uit Kaats heuvel, Waalwijk, Dongen, Loonopzand en Capelle. Natuurlijk zullen de organisatoren er al les op zetten om het batig saldo van vorig jaar, dat toen f 1200 bedroeg, minstens te evenaren en zo mogelijk te overtreffen. BILJART-DEMONSTRATIE. Zondag a.s. zal in café „De Echo der Duinen", van de heer de Leeuw, een biljart demonstratie worden gehouden door Kee6 de Ruyter uit Waalwijk. Biljartliefhebbers die deze uitzonderlijke biljartfenomeen wil len bezig zien, zullen hier een buitengewone gelegenheid hebben. Laat deze kans niet voorbijgaan. De demonstratie begint om half twaalf. KAARTCONCOURS. Zoals is aangekondigd heeft zaterdag avond om 8 uur eecn kaartconcours plaats in zaal Vermeulen, ten bate van het Gilde St. Ambrosius, met medewerking van de Kaatclub T.O.V. Prachtige prijzen zijn er beschikbaar gesteld. Kaatliefhebbers, doe ABNORMALITEIT. De heer W. Smits uit de Vrouwkensvaart- sestraat heeft op zijn land een suikerbiet van 10 kg aangetroffen. Inclusief het loof woog dit landbouwproduct 12 kg. Als men weet dat het gemiddelde gewicht van een suiker biet niet boven 1 kg gaat, dan kan men hier spreken van een opzienbarende speling der natuur. OOSTPRIESTERHULP. Maandagavond 7 november zal er des avonds om 8 uur in de zaal van hotel van der Schoot en in het gemeenschapshuis te Waspik-Boven door de Stichting Oost- priesterhulp, de boeiende film „Toekomst zonder tussenweg" worden vertoond. Toe gang, 18 jaar, gratis. Hierin worden de pro blemen der vluchtelingen en vervolgden door ontroerende voordracht aan de orde gesteld. De volgende dag, dinsdag 8 no vember, zal de St. Maartenwagen door ons dorp komen om een grootse inzameling te houden van alle mogelijke goederen. GEEN VOORRANG VERLEEND. In de Benedenkerkstraat is een personen auto in botsing gekomen met een vrachtwa gen. De bestuurder van de vrachtwagen sloeg links af om een inrit in te rijden, maar verleende daarbij geen voorrang aan een met grote snelheid achteropkomende per sonenauto. De personenauto die onder de laadbak schoot, werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. ONVERLICHTE TRACTOR VEROOR ZAAKT ONGEVAL. De heer P. Kuijsten uit Waspik-Boven is op de Willem van Gentsvaart in Capelle bij avond in botsing gekomen met een on verlichte langs de weg geparkeerd staande tractor van landbouwer E. Nieuwenhuizen. De heer Kuijsten liep o.m. een zware her senschudding op en enkele verwondingen aan zijn hoofd. Een en ander liet zich der mate ernstig aanzien dat overbrenging naar het ziekenhuis te Waalwijk raadzaam leek. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Ge tuigen beweren dat het ongeluk te wijten is aan het feit dat de heer Kuijsten meer aan dacht had voor zijn bloempot - welke hij met beide handen zou hebben vastgehad - dan voor de rest van het verkeer. Een onverlichte wagen, op een schaars verlichte weg als deze is echter al te on gerijmd. Programma voor 7 november HGL 1 - Altijd Raak 2; Vriendenkring 2 -VVK1; Nooit Gedacht 2 - Uitkijk 2; V VK 2 - HGL 2; Uitkijk 1 - Nooit Gedacht 1; Fotsers 2 - Vriendenkring 1; Altijd Raak 1 - Fotsers 1. Vriendenkring - WK. De biljartvereniging Vriendenkring speelt dinsdag 8 nov. a.s. een vriendschappelijke wedstrijd tegen WK uit 's-Gravenmocr. Dc ontmoeting zal plaats vinden in café Zijl mans te Waspik-Boven. Het wedstrijdschema is als volgt samen gesteld: P. Buijks-C. Leemans; C. Luijten - B. van Wanrooy; W. Pruijssers - F. Oer- lemans; C. v. d. Plas-L. van Pelt en A. v. d. Mosselaar - R. Rutters. KORFBAL Programma voor zondag 6 november Amicitia 1 Sios 1 Tilburg 12 uur. Amicitia 2 Sios 2 Tilburg 13.30 uur. VOLLEYBAL. Programma voor zaterdag 5 nov. te spe len in Tilburg Atak 1 - Madju; Atak 2 - Gilze. JEUGD-FANCY FAIR EEN SUCCES. Harrie van Iersel, Jos van Iersel, Jan de Hond, Raymond de Glas en Tom v. d. Rij ken, de 5 organisatoren van het jeugd fan cy fair dat onder de overdekte speelplaats van de jongensschool werd gehouden, zijn over de resultaten van hun aktiviteiten dub bel en dwars tevreden! Niet minder dan f 320.- was de netto-opbrengst van het evenement dat zij voor de Waspikse missie zuster Augustina (H. van Iersel) in elkaar timmerden. Al min of meer ervaren in het vak (het vijftal is al eens eerder, voor de missie van pater J. Schiks, aan het werk geweest), hadden zij een en ander groots opgezet. Zo was er o.m. een grote verloting aan het fancy fair verbonden, waarvan een duizend loten werden verkocht, terwijl de vele (meest jeugdige) belangstellenden van het fancy fair, naast de grabbelton, de au to-race en het hengel- en brievenspel, attrac ties aantroffen als het rad van avontuur, sjoelbakspel en de schiettent. Vanzelfspre kend hebben de knapen welwillende mede werking ondervonden van enige volwasse nen, maar zeker is dat het geheel op eigen initiatief is georganiseerd en uitgewerkt. Een knap stukje werk jongens! Ook van jullie vriendjes en vriendinnetjes die zich als bekwame standhouders en -houdsters opwierpen. AGENDA. Doktersdienst Zondag 6 november: De praktijk van de beide doktoren te Kaatsheuvel wordt dit weekend waargenomen door Dr. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loonopzand, telef. 94166 - 25(L Zaal Parochiehuis Zondag 6 nov. Leesbibliotheek, 11.30 u. Dinsdag 8 nov.: Cursus EHBO o.l.v. Dr. de Vries. Dinsdag 8 nov. en donderdag 10 nov. 14.30 uur Ontspanning Bejaarden. Zaal Echo der Duinen Zaterdag 5 nov. vergadering Spaarkas Vriendenkring om 8.30 uur. Zondag 11.30 uur Biljart-demonstratie door Kees de Ruyter uit Waalwijk. Zondag 7 uur Bal, o.l.v. The Mixers. Hotel Wilhelmina Zondag 6 nov.: Muziek-ensemble The Blue Birds, 7.30 uur. Zaal Vermeulen Zaterdag 5 nov. 7.30 uur Kaartconcours t.b.v. het gilde St. Ambrosius. Sport Voetbal Best Vooruit - Uno Animo. Uno Animo 2 RKC 2. Uno Animo 3 - Ons Vios 3. BROMMER GESLIPT. In de Thomas Zijlmansstraat is een be rijder van een bromfiet tegen het wegdek gemaakt, toen zijn bromfiets door de glad heid van het wegdtk slipte en onder hem uitschoot. De persoonlijke ongelukken ble ven beperkt tot enkele niet-ernstige schaaf en snijwonden aan handen en knie, maar dc bromfiets werd aanzienlijk beschadigd. KLEIN ONGELUK MET ERNSTIGE GEVOLGEN. In het bejaardencentrum St. Jozefhuis heeft mevr. de wed. de Hond-Tabbers bij een val haar heupbeen en een pols gebro ken. Mevr. de Hond is in de gang direct achter de hal ten val gekomen doordat zij is uitgeschoven. Dokter R. F. Wijffels heeft i in samenwerking met de E.H.B.O.-er J. Rekkers die toevalligerwijze van het onge luk getuige was, de eerste hulp verleend. Daarna is het slachtoffer naar het zieken huis te Raamsdonksveer overgebracht. NIEUWE BRANDSPUIT IN GEBRUIK. De Waspikse brandweer heeft haar nieu we brandspuit bij een gehouden oefening in gebruik genomen, nadat het nieuwe mate riaal zaterdag tevoren in Waspik werd ge demonstreerd. De nieuwe spuit met een ca paciteit van 3000 liter per minuut heeft vier aansluitingsmogelijkheden. Bij gebruik van evenzoveel verdeelstukken kan men dus met 12 slangen tegelijk spuiten. Hoewel de mo tor ook daadwerkelijk de capaciteit daartoe heeft, worden er in de praktijk meesttentijds niet meer dan zes slangen tegelijk aange sloten. MISSIENAAIKRANS. De volkskermis, door de aktieve dames van de Missienaaikring te Waspik-Boven georganiseerd, mag financieel redelijk goed geslaagd heten. Wel hebben de organisa- tricen van dit spektakelstuk enige nadelige gevolgen ondervonden van het slechte weer dat er tijdens de kermisdagen heerste. Daar onder is de opbrengst iets onder die van vorig jaar gebleven, maar toch heerste er in het gemeenschapshuis naast de Theresia- kerk meestentijds een levendige drukte en een geanimeerde stemming. De opbrengst van deze aktiviteit zal voor de missie wor den aangewend. KERKDIENSTEN De kerkdiensten van de Ned. Herv. Kerk zijn zondag 6 nov. a.s. als volgt: 9.30 uur de heer Alderliesten, Den Haag en 14.30 uur Ds. Verploeg. BILJARTEN Huidige 6tand van de laatst gespeelde wedstrijden in de competitie van de Was pikse biljartbond: Uitkijk 2 35 pt. uit 5 wedstrijden; HGL 2 30 uit5; VV K I 30 uit 5; Nooit Gedacht I 29 uit 5; Fotsers 2 28 uit 5; WK 2 28 uit 5; HGL 1 27 uit 5; Altijd Raak 2 25 uit 5; Altijd Raak 1 24 uit 5; Fotsers 1 22 uit 5; Nooit Gedacht 22 uit 5; Vriendenkring 1 21 uit 5; Vrienden kring 2 16 uit 5; Uitkijk 1 13 uit 5. Uitslagen van de laatstgespeelde wedstrij den: Vriendkring 1 - HGL 12-8; Fotsers 1-Uitkijk 16-4; HGL 2 - Vriendenkring 2 10-0; Altijd Raak 2-Fotsers 2 2-8; WK 1-Nooit Gedacht 2 6-4; Uitkijk 2 - Altijd Raak 1 2-8; Nooit Gedacht 1 - WK 2 8-2. NED. HANDBOLVERBOND Afd. Technische Commissie - Afd. W.N.B. Wedstrijden afd. Brabant - afd. Rotterdam. Bovengenoemde dames- en herenwedstrij den, waarin de beste spelers en speelsters uitkomen van hun afdeling, worden a.s. zon dag 6 nov. op het Tachos-veld aan de Olympiaweg te Waalwijk gespeeld. De aan vangstijd voor de dames is 14 uur; de he ren spelen om 15 uur. De opstelling der Brabantse elftallen is als volgtDames afd. Brabant: doel: W. Mulders (Bl.-Wit); r. back: A. Jacobs (Volt); 1. back: C. Kleijn (Uno Animo); r. half: M. Vesters (Bl.-Wit); spil aanv.: H. Verhoeven (Volt); 1. half: E. v. Laarhoven (Were Di); r. buiten: M. Kluit (Were Di); r. binnen: H. Witters (Longa); midvoor: R. van Laarhoven (Desk); r. binnen: J. Smol ders (KSB); 1. buiten: Y. v. Rhee (Be Fair); reserve M. Loekven (Bl.-Wit); W. v. d. Hoven, doel (Be Fair). Opstelling heren afd. Brabant: doel: W. Smolders (KSB); r. back: A. Meeuwsen (Desk); 1. back: v. Liesdonk (Juliana); r. half: Bakx (Velocitas); spil: J. de Laat, aan voerder (Volt); r. half: P. Meeuwsen (KS B); r. buiten: G. Leenhouwers (Longa); r. binnen T. v. d. Linden (Were Di); midvoor: J. Kluit (KSB); 1. binnen: W. de Kanter SOA0; I. buiten: C. Adams (Were Di); re serve: M. Bakx, doel (Velocitas). J. Ebbing (Desk); Snepscheut jr. (Taxan- dria). Afd. West-Noord-Brabant. Competitie-programma voor zondag 6 nov. Dames, district 2 ekl. A: 12 uur KSB- Were Di; dames le kl. 10 uur: EmBeE 2 - Aktief; dames 2e kl. 13 uur: Terheijden -Roosendaal 2; 12 uur: Blauw-Wit 2- Desk; heren le kl. 13 uur: Were Di - KSB; dames junioren A, 12 uur: Terheijden - Be Fair; 12 uur: EBHV 2-EBHV 1. Dames junioren B: 14.30 uur: Uno Ani mo-Desk; 13 uur: Oisterwijk - Were Di; 13 uur: Actief-Were Di; 13 uur: Neme- laar- Blauw Wits; 13 uur: Tachos-Were Di 2. Zaterdag 5 nov. 15 uur: KSB-Desk 2, meisjes aspiranten. Zaalhandbal-competitie afd. W.N.B. Voor de zaalhandbal-competitie die na 't einde van de eerste helft der veldhandbal- competitie ook dit jaar weer in de veiling hallen te Breda wordt gespeeld, zijn de vol gende speeldata's vastgesteld; o.a. wordt er gespeeld op 8 dcc. '60, 8, 15, 22, 29 jan. en 5 en 12 febr. '61. In deze 7 speeldzon- dagen wordt deze hele competitie verwerkt, met een maximum van twee wedstrijden per speeldag. Dit jaar zal er voor het eerst 'n heren junioren zaalh.bal-competitie zijn; voor da mes-junioren was dit reeds enkele jaren mogelijk. Alle dispensaties verleend voor veldhandbal, zullen voor zaalh.bal niet van kracht zijn; derhalve zal er in principe geen dispensatie voor zaalhandbal verleend wor den. Dc tijdsduur van het spelen is van 12 tot 22 uur; hierbij wordt van 4 velden ge bruik gemaakt. De speeltijd voor de heren is 2 x 20 min. zonder rust; dames 2 x 15 min. zonder rust; junioren 2x15 min. zon der rust. Indeling der deelnemende teams evenals promotie- en degradatie-regeling wordt nog nader bekend gemaakt.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9