waaLwij kse en lAnostRAAtse couRAnt BINNEN- EN BUITENLAND I Gemeenteraad Heusden JOHN JACKY KENNEDY Siassar Betere Eervol ontslag hoofd openbare school Realisering rioleringsplan Plannen tot aanleg van een jachthaven WINNAARS DANK ZIJ „BRAIN-TRUST EN BABY" Het volk van de Verenigde Sta len heelt zijn keus bepaald. John Fitzgerald Kennedy werd verko zen tot president van de Verenig de Staten. Nadat John Kennedy de grote slag in zijn democratische partij had gewonnen in juli j.l., waarbij hij belangrijke andere mannen, die zich candidaat hadden gesteld zoals de gouverneur van Illinois, Adlai Stevenson en de senatoren Lyndon B. Johnson (nu vice-pre sident door de verkiezing van Kennedy), Stuart Symington en Hubert Horatio Humphry, had verslagen,.ging hij op het verkie zingspad met als tegenstander niemand minder dan de bekende Richard Nixon, candidaat der re publikeinen. Aanvankelijk zag 't er voor Kennedy niet zo roos kleurig uit. Hij was voor velen een onbekende senator, terwijl Nixon als vice-president reeds 'n zeer grote bekendheid genoot. Kennedy heeft tijdens de verkie- zingscompagne z n spel voortref felijk gespeeld en zich een grote populariteit verworen, waaraan de televisiedebatten een belang rijke bijdrage zijn geweest. Hij trok zich als het ware op aan de bekendheid van zijn concurrent Nixon. Een groot voordeel is voor Kennedy ongetwijfeld ge weest de ontevredenheid die er heerste over het beleid van Ei senhower zodat men geneigd was een nieuweling van een andere partij een kans te geven. John Kennedy zal met zijn bij zonder charmante vrouw Jacque- line, zijn dochtertje en de dan in middels wel geboren baby in ja nuari de presidentiële ambtswo ning betrekken. Charmante vrouw In 1953 trad John Kennedy in het huwelijk met de buitenge woon knappe en charmante Jac queline Bouvier, de dochter van een financieel expert. Zij ver schillen wel ongeveer dertien jaar in leeftijd, maar het huwe lijk is voortreffelijk. De donkerharige Jacqueline, met haar prachtige teint als die van een camee, zal samen met haar man het jongste presiden tenechtpaar zijn, dat de V. S. ge kend hebben. In de Verenigde Staten is men unaniem van me ning, dat zij de meest charmante gastvrouw is, die het Witte Huis kan sieren en dat veel vrouwen op haar èn de komende baby ge stemd hebben. Jackie, zoals zij intiem wordt genoemd, heeft de beste scholen bezocht. Ze erkent dat er wel wat aanpassingsvermogen voor nodig is om de vrouw van een politicus te zijn. De vrouwen van de ande re politici hebben veelal de strijd om hoger op de politieke ladder te komen, met haar mannen mee gestreden, maar John was reeds senator, toen Jackie zeven jaar geleden met hem trouwde. Zij is echter altijd zelfverzekerd ge weest en paste zich dadelijk aan de omstandigheden aan. Zij ont wikkelde zich tot een prima kracht in de verkiezingsstrijd en gaf zelfs van tijd tot tijd kleine in terviews, ofschoon zij er in feite niet van houdt om in het open baar te spreken. Over de taak van de presi dentsvrouw heeft Jackie haar ei gen ideeën. De „first lady" heeft volgens haar net als iedere vrouw de plicht om haar man te helpen in al zijn moeilijkheden. Huisvrouw Jacqueline doet haar uiterste best om het in huis prettiger en gezelliger te maken, zodat haar inan er in de schaarse uren die hij daarvoor beschikbaar heeft, ontspanning en rust kan vinden. Heel belangrijk vindt zij ook, dat hun kleine dochtertje Caroline van drie jaar oud 'n gelukkig ge zinsleven kent. Ook John werkt hier zoveel mogelijk aan mee. Het kind mag niet de dupe wor den van de positie van de vader, menen zij. De avonden brengen de Kenne dy's meestal gezellig samen thuis door. Dan zitten zij samen bij de open haard, waarin 't hout vlamt en lezen iets, of spreken samen over politiek, want ook Jacque line is hierin bijzonder geïnteres seerd, al is het maar om haar echtgenoot. Uitgaan doen ze heel weinig en ze vinden het 't leukst om ken nissen thuis te ontvangen met een leuk dinertje of zo. Nu John president is geworden, zal er wel veel in dit leventje veranderen. Er zijn zoveel plichten die hen opeisen, dat de gezelligheid er misschien onder te lijden zal heb ben. Maar de Kennedy's zullen toch trachten van hun gezinsle ven het beste te maken. Kennedy's „braintrust" „Nu „Jack" met zijn charmante echtgenote het Witte Huis zal be trekken, komt de vraag naar vo ren, wat zal deze man voor de S. en de wereld kunnen bete kenen Natuurlijk is daar nog weinig van te zeggen. Maar één ding staat vast, John Kennedy is eeii vechter vol jeugdig elan, een man die nu reeds getoond heeft, dat hij tot opmerkelijke prestaties in staat is en bewees dat hij 'n voor tref lelijke kijk heeft op de poli tieke gang van zaken. Zelf nog jong zijnde, heeft hij een staf van jonge deskundigen om zich ver zameld, maar hij schroomde niet om daar ook oude „rotten" in het vak bij te nemen. Een voortreffelijk beeld van zijn organisatievermogen en zijn bereidheid met de besten in de V. S. samen te werken, heeft hij wel geleverd tijdens zijn verkie zingscampagne. Geen enkele pre- sidentsschapscandidaat in de Amerikaanse geschiedenis, zelfs Franklin D. Roosevelt niet, heeft ooit een dergelijke „hersentrust' gegarandeerd werd, de vereiste meerderheid verkreeg. De liefde voor de politiek erfde Lyndon Baines Johnson van zijn vader, die 24 jaar zitting had in het wetgevende lichaam van de staat Texas. Aanvankelijk had de jonge Johnson de idee opgevat leraar te worden. Hij studeerde op 22-jari- ge leeftijd in 1930'af aan het Texas State Teachers College en gaf vervolgens twee jaar les in Houston, Texas. Zijn belangstelling voor de po litiek leidde hem er echter in 1933 toe een positie te accepteren als secretaris van het Texas-lid in het Huis van Afgevaardigden, Richard M. Kleberg. In deze Washingtonse periode werd Johnson ontdekt door pre sident Roosevelt, die hem be noemde tot directeur van de Nati onal Youth Administration voor BRILLEN samengesteld als Kennedy. Het aantal hoogleraren dat geestdrif tig voor hem werkt, bedraagt bij na honderd en de universiteiten, waaraan zij zijn verbonden, lig gen over 't gehele land verspreid, van Harvard en Rutgers over het midden-westen tot aan de kust van de Stille Oceaan. In de militaire sector behoren tot de „braintrust" twee bekende generaals, die belangrijk werk verrichten bij de modernisering van het leger en de luchtmacht, maar later, ontevreden over de politiek van Eisenhower, hun ontslag namen. Na een bezoek aan Hyde 'Park kreeg Kennedy overigens ook de officiële steun van mevrouw Ele anor Roosevelt, die daarna in haar veel gelezen rubriek „My Day" schreef: „Ik geloof, dat Kennedy veel weet en steeds open staat voor nieuwe denkbeel den. Daarbij heeft hij een harde kop en berekent hij de politieke gevolgen van iedere schaakzet die hij doet, zorgvuldig. (Mijn gesprek met hem liet het gevoel achter dat ik te doen had gehad met een man, die wenst te bewijzen, dat hij niet slechts zijn eigen land, maar de gehele wereld helpen wil en kan." Een uitspraak als deze van een vrouw met een voortreffelijk in zicht in zaken, als mevrouw Roo sevelt, is wel het bewijs, dat de V. S. het met John Kennedy niet slecht getroffen hebben. Het is trouwens niet denkbeel dig, dat de nieuwe president uit zijn „braintrust" de nodige man nen zal kiezen die hem terzijde zullen moeten staan. Aan hém nu de kans het bewijs te leveren van zijn politieke inzichten. De ogen van de gehele wereld zijn gericht op John Kennedy! De vice-president De conventie van de democra tische partij had Lyndon John son, senator uit Texas, fractie leider van de democraten in de senaat, voorzitter van de politie ke commissie van de democrati sche partij, voorzitter van de se naatscommissie voor ruimtewe tenschap en onderzoek naar pa raatheid, tevens lid van de se naatscommissie voor uitgaven ihxA, het feteAe font de fes te zooJk ^Tt/Zr Vtui deg [Ze# en de strijdkrachten, tot candi daat voor 't vice-presidentschap benoemd, welk ambt hij nu door Kennedy's overwinning gaat be kleden. De bekendheid, welke de 51-jarige Lyndon Baines Johnson zich in het buitenland heeft ver worven, is omgekeerd evenredig met de faam die hij in de binnen landse politiek bezit. Zijn doeltreffendheid, eerst in 1952 als leider van de democrati sche minderheid en sinds 1954 als leider van de democratische meerderheid in de senaat, is vol gens politieke historici ongeëve naard. Als meestertacticus heeft hij de eenheid onder de democraten bij de behandeling van zeer con troversiële onderwerpen steeds weten te handhaven. Aan zijn lo gica en zijn verbijsterende over redingskracht is het te danken dat dit jaar de wet op de burger- i echten, waarbij aan de neger in de zuidelijke staten het stemrecht BRILLEN de staat Texas. In 1937 stelde Johnson zich bij een tussentijdse verkiezing candidaat voor een opengevallen zetel in het Huis. Hij triomfeerde over negen ande re candidaten. In 1948 werd hij gekozen tot lid van de senaat. Een zakelijke vrouw Lady Bird Johnson is 47, echt genote van Lyndon B. Johnson, regelt nu al meer dan 20 jaar al les zelf; de grote zowel als de kleine dingen van haar huishou ding en haar televisie-station in Austin, Texas. De nieuwe vice-president laat alles aan haar over (behalve het geen zijn koninkrijk, de politiek, betreft) vanaf de supervisie over een nieuwe zender, tot het rege len van hun belastingzaken. De naam van mevrouw John son is eigenlijk Claudia Alta, maar niemand heeft haar meer zo genoemd sinds haar kindermeis je haar „Lady Bird" (vogeltje), noemde, toen zij de aanvallige leeftijd van twee jaar had. Mevrouw Johnson is een op vallende zuidelijke schoonheid; gracieus, sierlijk en uitgesproken een „dame", maar zij heeft niets van de kwijnende hulpeloosheid, die men zo vaak bij deze typen aantreft. Met karakteristiek in zicht voor praktische problemen studeerde zij journalistiek, pae- dagogie en steno, zodat zij ver schillende kanten op kon bij haar beroepskeuze. Het moest kenne lijk zo zijn, dat er van alles niets mocht komen, want na een korte verlovingstijd in 1934 trouwde zij met de secretaris van het congres van Texas en werd mevrouw Johnson. Toen zij trouwde wist Lady Bird niets van politiek, maar zij maakte zich vlug de kennis hier over eigen. Zij stond altijd naast haar man in de strijd van verkiezingen voor het Huis van Afgevaardigden en later voor de senaat. Zij voelde dit als iets noodzakelijks. De ogen van Texas Als haar grootste laak be schouwt mevrouw Johnson de opvoeding van haar beide doch ters, die zoals ze zegt: „genoeg van alle belevenissen van de Johnson's hebben meegemaakt". Het is voor haar gemakkelijk de ene helft van het jaar in Texas door te brengen en de andere helft in Washington, voor de duur van de congreszittingen, omdat de meisjes het liefst altijd in Texas zouden blijven. De beide Johnson's zijn er ver rukt over, dat dochter Lynda van achttien jaar blijk geeft interesse in de politiek te hebben. Haar va der moedigt dit aan en vindt het goed dat zij er bij blijft zitten tij dens politieke discussies die hij thuis voert. Samen met zijn tot president verkozen partijgenoot John Ken nedy zal Johnson staan aan de top van de leiding van de Vere nigde Staten, een van de belang rijkste politieke posities die ie mand kan innemen. De heren kennen elkaar goed en ongetwijfeld zullen zij elkaar steunen in de moeilijke jaren die gaan komen. Ook op hun vrou wen kunnen deze beide mannen rekenen en dat is een heel be langrijk ding, want vele grote mannen werden door hun vrou wen „gemaakt"! DE TOESTAND IN FRANKRIJK President De Gaulle bevindt zich in een moeilijke positie. Niet alleen de rebellen in Algerije, maar ook de Franse kolonisten in dit land roeren zich, terwijl ook in Frankrijk de oppositie te gen De Gaulle's plannen toe neemt. Wat valt er in deze te verwachten. Niet dat De Gaulle zal toegeven. De correspondent van de'Volkskrant in Parijs vat zijn indruk van het ogenblik en de toekomst als volgt samen: President De Gaulle is thans vastbesloten om voor zover dat van hem afhangt, op korte ter mijn de vrede in Algerije te her stellen door de stichting van een Algerijnse regering. Hij weet dat hij hiermee zijn eigen positie en het bestaan van de Vijfde Repu bliek op het spel zet, doch hij heeft aan de ministers van het kabinet-Debré ten duidelijkste verklaard, dat hij zich niet langer door tegenwerking, bedreiging en zelfs niet door gewelddadig ver zet zal laten tegenhouden. Als 't mogelijk is zal hij zeer binnen kort volgens sommige geruch ten reeds volgende week woens dag, volgens anderen na afloop van het UNO-debat over Algerije uitvoering geven aan z'n voor nemen om de grondsjagen te leg gen voor een Algerijnse repu bliek met recht op onafhanke lijkheid. Daarover zal dan in Frankrijk en Algerije een volksstemming worden uitgeschreven, die, zo meent generaal De Gaulle, zal be wijzen dat de grote meerderheid van de Franse bevolking en van de Algerijnse mohammedanen achter zijn politiek staat. Doch wanneer de tegenstanders van De Gaulle zouden trachten hem voor te zijn door al dan niet met steun van een deel van het leger open lijk tegen hem in verzet te komen en in'Algiers een tegenregering voor Frans Algerije uit te roepen dan zal de president van de repu bliek geen ogenblik aarzelen ge bruik te maken van artikel 16 van de grondwet, dat hem het recht geeft alle macht van de staat in eigen handen te concen treren en een zuiver persoonlijk bewind te gaan voeren. In dat ge val zal hij bij decreet de maatre gelen afkondigen, die Algerije zullen emanciperen tot een zelf standige staat. Ondertussen hebben fanatieke rebellen weer een ernstige aan slag gepleegd. Algerijnse terroristen hebben donderdagavond in een café in een voorstadje van Parijs zeven mensen met machinegeweervuur neergeschoten. Twee Algerijnen maaiden hun machinegeweren leeg in het café, terwijl een derde gereed stond met een handgra naat en dreigde die naar binnen te gooien als iemand durfde ont snappen. Alle slachtoffers waren Alge rijnen en volgens de politie was het een aanval van aanhangers van het nationale bevrijdings front op leden van de concurre rende nationale beweging. DE VERMOORDE IERSE PATROUILLE IN KONGO Van de Ierse UNO-patrouille, die vorige week in Noord-Katan- ga in een hinderlaag viel, is een tweede overlevende teruggevon den. De hele patrouille bestond uit 11 man. Van acht van hen heeft men 't stoffelijk overschot geborgen. Eén Ierse soldaat wordt nog vermist. Vrijwel zeker is, dat ook hij werd vermoord. Achteraf is gebleken, dat de twee Ieren de overval zonder ver wondingen hebben overleefd. Ze zijn echter zo van streek, dat ze niet konden worden ondervraagd. Men weet alleen dat de patrouille een verkenningstocht uitvoerde langs een riviertje bij Niemba, toen zij plotseling werd omsin geld door een bende van onge veer honderd Afrikanen. PROF. D. DRESDEN OVERLEDEN Op 74-jarige leeftijd is te Delft overleden prof. ir. D. Dresden, tot voor enige maanden voorzitter van de Nijverheidsorganisatie T.N.O., waaronder ook da T.N.O. te Waalwijk behoort. Prof. Dresden, geboren te Am sterdam,1 behaalde in 1904 het einddiploma M.T.S. en slaagde in 1910 te Delft met lol' voor het in genieursdiploma werktuigkunde. Als ingenieur was de heer Dres den werkzaam bij diverse bedrij ven in binnen- en buitenland. Hij werd in 1920 benoemd tot hoog leraar in de werktuigkundige technologie aan de technische hogeschool en trad af in 1928 om een functie in het bedrijfsleven te gaan vervullen. In november 1940 volgde ont slag wegens maatregelen van de Duitse bezetter, maar clandestien bleef hij als adviseur werkzaam. Na internering en bevrijding werd prof. Dresden ten tweeden male hoogleraar te Delft en te vens in 1946 voorzitter van de Nijverheidsorganisatie T.N.O. en lid van het dagelijks bestuur van de Centrale organisatie T.N.O. AMSTERDAM KRIJGT EUROPA'S MODERNSTE CONGRESGEBOUW Op een grote tentoonstelling te Las Vegas in de Amerikaanse staat Nevada, waar organisatoren van toekomstige uitgebreide con gressen een overzicht zullen vin den van de mogelijkheden die hen in de Verenigde Staten en daar buiten worden geboden, zal Ne derland de Amerikanen laten zien, dat Amsterdam niet alleen een stad van oude, pittoreske huizen langs wereldberoemde grachten is, maar ook de stad die in het voorjaar van 1963 over het modernste congresgebouw van West-Europa zal beschikken. Het gebouw heeft een zaal met 2400 zitplaatsen. MEER SALARIS VOOR BURGE MEESTERS VAN KLEINE GEMEENTEN In het Staatsblad is afgekon digd een wijziging van het bezol digingsbesluit voor burgemees ters. In de eerste plaats betreft dit een incorporatie van de 6 pet. toeslag op het salaris van alle burgemeesters. Voorts bevat het besluit een verhoging der salaris sen van burgemeesters van ge meenten van minder dan 20.000 inwoners. Op deze verhoging heeft destijds de Tweede Kamer aangedrongen. OP DE VLUCHT VOOR DE FISCUS In de afgelopen drie jaar zijn 94 personen, die een vermogen hadden van meer dan een half miljoen gulden, uit Nederland ge- emigreerd. Van 60 van hen staat het vrijwel vast, dat het belas- tingklimaat in ons land hen tot vertrekken heeft gebracht. Dit heeft de staatssecretaris van Fi nanciën, mr. dr. W. v. d. Berge, donderdagavond in de Tweede Kamer medegedeeld. MARKT WAALWIJK Een belangrijk percentage van deze emigranten was ouder dan 40 jaar, aldus de staatssecretaris, die ook verklaarde, dat het ver trek van deze halve en hele mil jonairs toch slechts relatieve be tekenis heeft. Het gezamenlijk in drie jaar vertrokken vermogen bedraagt slechts een half procent van het totale in Nederland aan de vermogensbelasting onderhe vige vermogen. REGERING SANEERT ALGE MEEN BURGERLIJK PENSIOENFONDS De Tweede Kamer heeft zich woensdag bezig gehouden met de sanering van het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds en het Spoorwegpensioenfonds. Alleen het Algemeen Burgerlijk Pensi oenfonds (waaruit de ambtena rensalarissen worden betaald) heeft al een boekhoudkundig te kort van niet minder dan 5 mil jard gulden. De regering wil dit tekort aanzuiveren en er door 'n herziening van de bijdragenrege- ling voor zorgen dat niet op nieuw een tekort zal ontstaan. MAANDAG 14 NOVEMBER 1960 83e JAARGANG No. 89 li nu v LiJiDLiiv ijuu oot* j ivvi.An u nu. öj De Tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878. Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Dr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - Tel. 041602621 Kaatsheuvel :2002. Talegram-adres „Bah*" Lyndon Baines Johnson nu vice-president ARK-I 2S 't-HERIOGENBOSCH GOEDE VOBT SCHOENEN EN PANTOFFELS ti i>kliu<: I De raad der gemeente Heusden kwam woensdag 9 nov. j.l. in openbare vergade ring bijeen. Het was de eerste raadsverga dering welke door burgemeester A. v. Delft na zijn ziekte weer werd gepresideerd. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede het zeer op prijs te stellen, weer te midden van de raad te mogen zijn en deze vergadering te leiden. Verder bracht de voorzitter dank voor de vele blijken van be langstelling tijdens zijn ziekte ondervonden en bij zijn thuiskomst uit het ziekenhuis. De voorzitter sprak ook dankwoorden aan het adres van de loco-burgemeester de heer A. M. Verschuur, voor het vele werk dat door hem in die periode werd verzet, alsmede aan het voltallig personeel van de gemeente. De heer van Herpt sprak hierna als volgt: Mijnheer de voorzitter: Ik hoop namens de gehele raad te spreken wanneer ik er mijn verheugenis over uitspreek dat U uw werkzaamheden hebt hervat. U dankt ons voor ons medeleven tijdens Uwe ziekte; daarin ligt opgesloten dat U van ons allen blijken van medeleven hebt ondervonden en dan behoef ik niet de hoop uit te spreken, namens allen hier het woord te voeren; uit Uw woorden blijkt dat het gerechtvaardigd is dit ook namens allen te doen. Mijnheer de voorzitter, Uw ziekte is een waarschuwing geweest. Neem deze waar schuwing ernstig in overweging; wij zullen er ons mede tevreden moeten stellen dat U uw volle krachten niet meer geeft; ik spreek hier van Uw volle krachten, en dat gij daar om U meer gaat beschouwen als een toe ziende voogd. Mijnheer de voorzitter, wij hebben kun nen constateren dat de heren wethouders met de waarnemend secretaris, met liefde, plezier en enthousiasme, de werkzaamheden hadden overgenomen tijds uw ziekte; wij zijn er hun dankbaar voor en ongetwijfeld zullen zij in Uw verdere ambtsperiode een steun voor U zijn. Daar ben ik van over tuigd en al hebben zij dan nog zo een grote knauw gehad in Uw persoon in het Nieuws blad van Heusden van 28 oktober j.l., wij hopen dat van hen niet gezegd kan wor den beaucoup de bruit et peu de besogne, maar wel beaucoup de besogne et peu de bruit. Mijnheer de voorzitter, ik meen te mo gen veronderstellen dat U deze welgemeen de woorden goed in overweging zult nemen, de raadsleden zullen U ook wel bijstaan, ik meen dat het in Uw eigen belang is en ook in het belang van de gemeente. De heer Verschuur was verheugd dat de voorzitter weer in hun midden was en hoopte dat hij zijn ambtsbezigheden weer in goede gezondheid zou mogen verrichten. Wat de woorden van dank betrof welke tot hem gericht werden over de verrichte werk zaamheden tijdens de ziekte van de burge meester, zei de heer Verschuur, dat hij daarbij zeer veel hulp en steun gehad heeft van de heer Rijke, de tweede wethouder, en van de heer Lith, als waarnemend se cretaris. Ik heb in deze periode ondervon den welk een zware taak op Uw schouders rust. Spreker spoorde de voorzitter aan in de toekomst meer werk uit handen te geven en aan de wethouders over te laten. Spreker herinnerde de voorzitter aan een voorstel van de heer de Vroome, welke de ze mettertijd deed, om meer commissies sa men te stellen om diverse plannen uit te werken en ze daarna aan de raad voor te leggen. Spreker sprak nogmaals de hoop uit dat wanneer er hulp geboden kan wor den, dit ook te laten doen; wij doen dit met veel genoegen. De voorzitter dankte voor de aangeboden diensten, wanneer het nodig mocht zijn zal hij daar graag gebruik van maken. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering vastgesteld. Punt 3. Ingekomen stukken. Hieronder waren diverse goedkeuringen van Ged. Staten van reeds eerder genomen raadsbesluiten, rapporten van het Verifi catiebureau over de diverse kascontroles, het verslag van de 6choolartsendienst over het 3de kwartaal 1960, enz. Punt 4. Voor onderzoek van de geloofs brieven van het benoemd verklaard lid van de raad, mevr. Schepers geb. Ligtenberg, werd een commissie samengesteld uit de heren van Vugt, van der Pol en Schipper. Na het onderzoek bracht de heer Schip per als rapporteur van de commissie ver slag uit; hieruit bleek dat de geloofsbrieven in orde waren bevonden. In de eerstvol gende vergadering zal dit nieuwe lid worden beëdigd. Punt 5. Op verzoek van de heer D. J. Hus werd hem per 1 januari 1961 eervol ontslag verleend ak hoofd van de openbare school. Op een vraag van de heer v. d. Pol of er al in de vacature werd voorzien, zei de voor zitter dat volgende week een candidaat na der komt kennismaken, waarbij ook de In specteur van het L.O. tegenwoordig zal zijn. Punt 6. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot voorlopige vaststelling van de uitgaven voor het openbaar lager onderwijs en tot voorlopige vaststelling van de ver goedingen en de voor vergoeding in aan merking komende uitgaven voor het bijzon der lager onderwijs over 1959. Punt 7. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot het verlenen van machtiging voor het aangaan van kasgeldleningen. Het betrof hier een kasgeldlening van f 400.000 en een rekening-courant van f 125.000.-. ^Punt 8. Op het voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van een krediet voor

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1