KAATSHEUVEL J Dia kalter Waalwijk s Jubileum-aanbieding van Kalter! w. s. c. WIM MUSTERS OH." 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 NOVEMBER 1960 18 voor het bont de zaak alleen 's Hertogenbosch markt 25 tel.34643 Volksuniversiteit. Dinsdagavond behandelde me vrouw Klarenbeek-van Klaveren voor de deelnemers aan de Volks universiteit in de serie „gezins problemen" het onderwerp „het gezinsmilieu als basis van de op voeding". Op zeer onderhoudende, vaak humoristische en voor iedereen bevattelijke wijze besprak zij dit interessante probleem, waarbij zij vooropstelde, dat vaak in het algemeen aan alles wordt gedacht bij de voorbereiding van het kind op het latere leven, hehalve aan de opvoeding. Achtereenvolgens behandelde mevr. Klarenbeek het leiding ge ven aan het kind, leren in eigen inzicht te vertrouwen, de hou ding van de ouders ten opzichte van elkaar, alsmede het in te ne men standpunt tegenover het on derwijzend personeel, en vooral het geregeld contact met dit laat ste tot goed begrip van de gedra gingen van het kind. Met nadruk wees zij op het eigen voorbeeld van de ouders in het gezinsleven, met name o.a. in eerlijkheid, ijver, sportiviteit enz., dat zich ook in de kinderen zal afspiegelen als ze volwassen zijn en verder de noodzakelijkheid van een consequente houding van vader en moeder. Met een bespreking van de voorlichting der kinderen be sloot mevr. Klarenbeek haar in teressant en helder betoog, dat, hoewel nog enkele vragen wer den gesteld, toelichting feitelijk overbodig maakte. Koop vertrouwd P. van Rooij- de Brouwer Vandaag vindt de heropening plaats van de geheel gerestau reerde en volgens de modernste eisen ingerichte drogisterij, an nex optiek, parfumerie en bijou terie „De Gouden Vijzel" van de heer W. Musters in de Hoofd straat. Het interieur heeft een be langrijke uitbreiding ondergaan en beslaat thans meer dan het dubbele van de oorspronkelijke oppervlakte. Hierdoor is de on dernemer in staat gesteld zijn uitgebreide collectie en keur van artikelen op de meest verant woorde en doelmatige wijze voor het kopend publiek ten toon te stellen. In 't bijzonder het zwak ke geslacht vindt hier voor haar make-up een keuze, waardoor te leurstelling bij voorbaat uitgeslo ten is. In verband met het a.s. St. Nicolaasfeest is hier nog 'ns extra aandacht aan besteed. De firma Pierre van Wanrooij, alhier, winkelinrichters bij uit stek, brachten een geheel nieuw interieur aan, waaronder toe- gangbare etalagekasten^ ver plaatsbare gondola's, de nieuw ste toonbanken, terwijl de firma Biemans, alhier, dit alles van 'n zeer doelmatige verlichting voor zag, waardoor de diverse artike len op een uitstekende wijze tot hun recht komen. Het geheel ziet er buitengewoon fris uit en ademt vooral een praktische en zakelijke geest. Wij zijn er van overtuigd, dat „de Gouden Vijzel" met deze zaak door een vakkundige en vlotte bediening het publiek in alle opzichten tevreden zal stel len. St. Nicolaas komt zaterdag De middenstandsvereniging in Kaatsheuvel heeft St. Nicolaas uitgenodigd een bezoek te ko men brengen aan Kaatsheuvel, welke invitatie door de goed hei lig man met graagte is aanvaard. Om 2.15 uur 's-iniddags hoopt Sinterklaas met z'n staf van zwarte Pieten bij de molen aan de Vaartstraat te arriveren, waar hij in een open calèche plaats zal nemen om zijn tocht door Kaats heuvel te maken. De route welke zal worden gemaakt is als volgt: Vaartslraat-Roestenbergstraat - Gasthuisstraat - Markt naar de brandweerkazerne, waar de ont vangst vanwege het gemeente bestuur zal plaats vinden. Vanonder een baldakijn zal St. Nicolaas hier de kinderen toe spreken. Dit zal zijn omstreeks 3 uur. Ongeveer een half uur la ter wordt de tocht vervolgd door de Peperstraat-Hoofdstraat west, -Crispijnstraat - Pr. Mauritsplein -W. de Zwijgerlaan-Juliana van Stolbergstraat - Huvgensstraat - Hilsestraat - Marktstraat -Gast huisstraat - v. Hceswijkstraat- Pr. Irenetraat - Europaweg - St. Josephstraat - v. Heeswijkstraat- Dr. Nolensslraat - Wilhelminapl. -Mgr. Völkerstraat - Hoofdstraat tot Euphonia, waar de stoet zal worden ontbonden. In de stoet, welke dit jaar een zeer apart karakter zal dragen, trekken o.a. een zevental recla mewagens met attracties en ver snaperingen mee, terwijl de har monieën Euphonia, Apollo en St. Jan ieder een gedeelte van de route mee zullen maken. Tijdens de tocht zal gecollecteerd worden voor liefdadige doeleinden. Wanneer de weergoden de ini tiatiefnemers gunstig gezind zijn, wordt de intocht van St. Nicolaas dit jaar in Kaatsheuvel iets zeer bijzonders. Toneelver. „Kunst naar Kracht" De toneelver. „Kunst naar Kracht", onderafd. van de KAB, komt a.s. zaterdag 19 en zondag 20 november in de R.K. Gilden bond voor het voetlicht met het toneelspel „Geef mij een hand" van de auteur Wim Dumont. Was het in het verleden ge bruikelijk dat Kunst naar Kracht het winterprogramma van de K. A.B.in oktober met twee toneel uitvoeringen opende, in vgrband met de langdurige voorbereiding, welke bovengenoemd toneelspel van sommige spelers vergde, werd 't niet verantwoord geacht dit gebruik ook dit jaar te hand haven. Het zal voor het toneelminnend publiek van Kaatsheuvel onge twijfeld weer een genoegen zijn Kunst naar Kracht te zien optre den en bovendien is het op te voeren spel een bezoek ten volle waard. middenstandsvereniging Loon op Zand Berndijk Biljarten Biljartsport, KNBB, district Kaatsheuvel Zaterdag 19 nov. café Groenen- daalDreef 3Poedelvrees 2 café Vugts: Ons Genoegen 2 Dreef 4. café Netten: KTO 2 Altijd Raak 2. café Finantie: Centrum 2Nooit Volleerd 2. Maandag 21 noV. café de Steen bakker: NAS—KTO. Café Groe- nendaalDreefAltijd Raak. Café van Boxtel: HGLEfteling. i.afé Finantie: CentrumKOT. Café J. v. Berkcl: Nooit Volleerd Euphonia 2. Café van Boxtel: HGL 2—NAS 2. Café Vugts: Ons Genoegen 1Dreef 2. Woensdag 23 nov. Café Smit: PommeransPoedelvrees. Voetbalsport WSC—RKVVU Na het schuttersfeest van j.l. zondag in Zevenbergen, waarbij vooral onze centervoor Piet Blij- levens flink heeft toegetast, mo gen we dus aannemen dat onze artillerie eindelijk de juiste rich ting heeft gevonden, al was het misschien beter geweest om vier doelpunten voor a.s. zondag te bewaren. Maar allé, met St. Nico laas binnen onze veste zal het zondag waarachtig wel gaan. We beginnen met wat licht strooi- goed en gaan daarna over tot de wat forsere presentjes. Jammer is het wel dat door een ongeluk kige beslissing van de verkeerde scneidsrechter Smit ook a.s. zon dag nog niet van de partij kan zijn. Enfin, hebben we ook nog iets voor de Kerstdagen. Toch blijft het uitkijken gebla zen, want de Leurders of Leurde- naren staan heus niet zoveel bij ons achter, zegge en schrijve 2 punten. Het standenlijstje wijst echter uit dat hun defensie niet het sterkste deel van de ploeg is, 11 voor en 18 tegen, zodat er voor de oranjezwarten wel winst in moet zitten. En die winst hebben de WSC-ers ook nodig, willen ze nog een kans maken in de straf fe race om het kampioenschap. Met een fris open spelletje moet WSC zondag de punten thuis kunnen houden. Scheidsrechter is de heer G. Rovers. MOOIE SUCCESSEN van de gecombineerde Waalwqk- se Pluimvee- en Konqnenvereni- gingen „Waalwqk en omstreken" De heren v. Bokhoven en Ha mers wisten met hun witte Nieuwzeelanders Z.G. te behalen. De heer Eikhout wist met zijn Lotharinger Z.G. en met zijn Rus zwart Z.Z.G. te behalen. Deze successen werden behaald op de tentoonstelling van de Kon. Ned. Vereniging „Ornithophilia" te Utrecht. Adverteert in dit blad! heropenen wij onze geheel gemoderniseerde DROGISTERIJ ANNEX OPTIEK Profiteer van onze speciale heropeningskoopjes Voor elke bezoeker een aardige verrassing Béter slaagt u bij PERSIANER een koninklijke dracht in diverse kwaliteiten uw ST. NICOLAAS-SURPRISE bij in de Gasthuisstraat 44 Kaatsheuvel U vindt er een r ij k e keuze voor uw jongen, voor uw meisje, voor uw vader en moeder, voor iedereen. Horloges, horloge-armbanden, broches en oorsieraden, klok ken en wekkers en cassettes in alle prijzen. Heropening drogisterij „De Gou den Vijzel". De middenstandsvereniging in Kaatsheuvel is maandag 14 novem ber gestart met een St. Nicolaas- surprise-actie, welke tot maandag 5 december zal duren. De kopers ontvangen bij aankoop van elke gulden een bon, welke zij in een enveloppe in de zaal van P. van Dun moeten inleveren. Elke honderdste ingeleverde bon geeft recht op een waardebon, en verder zijn er nog diverse prijzen en at tracties voor bepaalde bonnen, b.v. de 5000e, welke van tevoren zijn aangewezen. AGENDA Apollo-theater: zaterdag 19 nov. 8 uur en zondag 20 november 6 en 8.30 uur: La Paloma. Alle leeftij den. Gildenbond: zaterdag 19 novem ber en zondag 20 november toneel uitvoering door Kunst naar Kracht. DOKTERSDIENST Komend weekend wordt de prak tijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand, waargenomen door dr. R. Raaymaakers, Hoofdstr. 68a Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2050. De praktijk van dr. K. van Tuyn te Kaatsheuvel zal zaterdag en zondag worden waargenomen door dr. H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. SOPHIA'S VERENIGING De Kon. Harmonie Sophia's Vereniging zal op zondag 20 november in de zaal van de heer Vermeulen een groot avond-con cert geven, dat wordt aangeboden aan de ere-donateurs dezer harmonie. Het concert begint om 8 uur. DEELNAME BUSREIS CONCORDIA VOOR CONCOURS TE DEVENTER Zoals is gemeld zal de Kon. Erk. Har monie Concordia zondag 27 november a.s. naar het Kampioensconcours gaan te Deven ter, dat is uitgeschreven door de R.K. Fe deratie van Muziekgezelschappen. Zij, die aan de reis wensen deel te nemen, moeten zich tot zaterdag 19 november opgeven aan de heer P. Coomans, Kloosterstraat 25 al hier. De reiskosten zijn f5.- p. persoon en de entree van de concourszaal is f 2.50 p. persoon. DE VRIENDENKRING De Spaarkas De Vriendenkring houdt za terdag om 8 uur in zaal De Echo der Dui nen een rikconcours, waaraan prachtige prij zen zijn verbonden. DE BOEKENTENTOONSTELLING Het Oudercomité van de lagere scholen heeft j.l. zaterdag en zondag een goed ge slaagde boekententoonstelling gehouden. Naast de voorlichting op 't gebied van de lectuur, zowel voor de groten als de kleintjes, was er nog gelegenheid van ge dachten te wisselen met het onderwijzend personeel. AGENDA. Doktersdienst Dit weenkend zal de dokterdienst van dr. de Vries worden waargenomen door Dr. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a te Kaats heuvel, tel. 04167-2050. Zaal Parochiehuis Zondag 20 nov. Leesbibliotheek 11.30 u. Dinsdag 22 nov. EHBO-cursus o.l.v. Dr. de Vries, aanvang 7.30 uur. Dinsdag 22 en donderdag 24 nov. Ont spanning Ouden van Dagen, 14.30- 17.30 uur. Zaal Echo der Duinen Zaterdag 19 nov. rikconcours De Vrien denkring Spaarkas, 8 uur. Zaal Vermeulen Zondag 20 nov. 8 uur Concert Kon. Har monie Sophia. Zaal Concordia Elke avond van maandag t.m. zaterdag 21-26 nov. repetitie Concordia. SportVoetbal Schijndel - Uno Animo. Uno Animo 2-OJC 2. Assisië - Uno Animo 3. Uno Animo 4 - Broekhoven 4. Baardwijk 4 - Uno Animo 5. PAROCHIEEL ZANGKOOR. Op de ledenvergadering van het paro chieel zangkoor werd in overleg met de Z.E. heer Pastoor Rietra besloten, iedere zondag 's avonds om 6 uur het Lof te doen houden, inplaats van 's middags om half 2. Verder zal men onder de Hoogmis alle vaste gezangen door de gelovigen mee la ten zingen, waardoor men zeker intenser 't H. Misoffer zal bijwonen. Als bestuurslid werd gekozen dhr. Ber- tus Dirksen, zodat het bestuur nu weer vol tallig is. Dhr. B. Dirksen is tevens orga nist. Volgende week, woensdag 23 nov., gaat de zangvereniging, inplaats van hun Ceciliafeest, naar de Snip en Snap-revue in Caree te Amsterdam. GEM. TObjEELVER. DE SCHAKEL. Velen hebben zich reeds afgevraagd: waar blijft nu die toneelvereniging van de Bern dijk; men hoort of ziet er niets meer van. Inderdaad, het leek alsof er geen activiteit meer bestond in die vereniging, doch inte gendeel, de Schakel kon noodgedwongen niets meer van zich laten horen omdat het patronaat tijdelijk bewoond werd door een gezin, waardoor men dus geen gebruik kon maken van zaal en toneel. Doch sinds een week is dit gezin naar een betere woonge legenheid vertrokken, waardoor de Schakel de handen uit de mouwen kan steken en weer met frisse moed kan beginnen; er valt weer heel wat te bewerken, wil men deze tijdelijke woning weer geschikt maken voor een toneeluitvoering. Aan dit alles wordt nu met spoed gewerkt; de keuze van het te spelen stuk is reeds gemaakt, de rolverde ling is bekend, alle leden zijn weer ijverig bezig en men tracht dit toneelstuk in febr. '61 op de planken te brengen. Gekozen werd een zotternij in drie bedrijven, n.l. „Rim boe in Mokum", geschreven door Reinier van Weert. Het is een stuk vol verrassin gen, maar hierover komen we nog eens na der terug. AGENDA. Zaterdag 7 uur Bal in café Snoeren. Zondag 77 uur v.m. repetitie toneelver. De Schakel. KNBB District Kaatsheuvel. Ties Zeebregts kampioen van Gewest Bra bant - Zeeland van de 5e klas Libre. Zaterdag en zondag j.l. zijn in Valkens- waard de wedstrijden gespeeld om de finale van het Gewest Brabant-Zeeland van de 5e klas libre. Het district Kaatsheuvel werd hierbij vertegenwoordigd door de kampioen van die klas, n.l. Ties Zeebregts van Altijd Raak. Maar eigenlijk is Ties het best be kend als de hoofdwedstrijdleider van ons district. Sinds twee seizoenen waren wij reeds verstoken van een gewestelijk kam pioen en ook nu voorzagen we niet dit hoogste succes. Speltechnisch gaven we Ties een hele goede kans, maar omdat zijn gevaarlijkste tegenstander zijn eigen zenu wen zijn, durfden we niet op een kampioen schap te hopen. Ties heeft echter alle ver wachtingen overtroffen. En hoewel de eigen lijke titel niet zonder geluk bij hem terecht kwam, moeten wij er direct aan toevoegen dat hij formidabel heeft gespeeld. In het begin zag het er niet hoopvol uit. Tegen de kampioen van Eindhoven stond Ties in zijn eerste partij waarlijk te trillen, met als resultaat na 25 brt. een achterstand van 34 om 17 car. Geleidelijk kwam hij er toen beter in en presteerde het om in de 48e brt. toch nog als eerste de 50e car. te bereiken. Zijn tegenstander had in de na- stoot genoeg aan één car. voor remise, die hij ondanks een geluksbal prompt maakte. Zijn 2e partij werd tegen de man uit Zierikzee een goede overwinning in 38 brt. Maar zijn 3e werd een moeizame nederlaag, waarbij hij slechts 2 car. te kort kwam. Na 3 partijen stond de Osscnaar v. Ze- geren ongeslagen op kop en was met meer dan 2.00 gem. reeds de gedoodverfde kam pioen. Deze was 's zondags de eerste tegen stander van Ties, die nu schudde van de ze nuwen. De partij verliep echter averechts. Ties kwam in de eerste beurten reeds tot kleine serietjes en door zeer geconcentreerd spel bracht hij de man uit Oss tot wanhoop. In de 23e beurt bereikte Ties zijn 50e car. terwijl zijn tegenstander toen op 13 ver ach terbleef. Deze partij bleek later de genade slag voor van Zegeren te zijn, want nadat Ties zijn laatste partij won van de kampioen uit Ovezande, moest van Zegeen de finale partij spelen tegen de kansloze kampioen uit Ovezande, moest van Zegeren de finale- gzenoeg, omdat Ties een lager alg. gem. had. In een zeer spannende parij, welke bij de 30c car. nog volkomen gelijk stond, deed de Eindhovenaar zijn sportieve plicht en versloeg van Zegeren gedecideerd, waar door een volkomen verbouwereerde Ties Zeebregts op zijn stoel kampioen werd. Voorzitter Ad. Uytendaal reikte de kam pioen de vergulde medaille uit en had bij zondere woorden van lof voor de prestaties en het rustige en sportieve optreden van Ties Zeebregts. Onnodig te zeggen, dat bij het bereiken van dit heuglijke nieuws in Kaatsheuvel, er een vreugdestemmig heer ste. Deze bleef uiteraard nog beperkt tot het dagelijks bestuur van het district en de b.v. Altijd Raak. Voorzitter J. v. d. Kaa feliciteerde onze sympathieke wedstrijdleider nog dezelfde avond in zijn clublokaal van de heer L. van Ee-Kimenai, waar de muziek van het Mor tier-orgel de feestvreugde natuurlijk ver hoogde. Ook verenigingsvoorzitter P. Steen- lage, feliciteerde zijn clublid met het on verwachte succes en stelde een officiële huldiging in het vooruitzicht. Deze huldi ging zal in december plaats vinden, omdat dan de competitie niet in het gedrang komt. Ties, nogmaals proficiat met je fantas tische prestatie. Als iemand een dergelijk succes gegund is, dan ben jij het. Alleen al als verdiende beloning voor het vele werk dat je voor ons district doet. Bij voorbaat veel succes bij de nationale kampioenschap pen en laat Bertha maar eens iets aan de zenuwen doen. Richard van Dinteren scoort moyenne van 31.25. De uitslagen van de laatste wedstijden in de competitie zijn In de le klas 't Centrum I - HGL 5-3; KOT-HKS 6 2; KTO Euphonia 0-8; NAS De Dreef 6 2. In de 2e klas: Nooit Volleerd - HGL 2 2-6; Euphonia 2-Ons Genoegen 6-2. In de 3e klas: De Efteling 2-KOT 2 7-1; HKS 2- Poedelvrees 3 6-2; KTO 2 - Ons Genoegen 2 4 - 4; De Dreef 4 - Al tijd Raak 2 6 2; NAS 3 Centrum 2 8-0. In de eerste klas is ditmaal een enorme prestatie geleverd door de kopman van 't Centrum, n.l. Richard van Dinteren. Richard heeft natuurlijk de prestatie van Bertus Dekkers willen revancheren in zijn status als mede extra-libre klasser. En hoe wel hij die niet heeft overtroffen, is hij in zijn opzet volledig geslaagd. Er zijn partij- gem. van 31.25 schrijven wij even hoog aan als de 41,- van Bertus. Richard heeft dezelfde degelijke aanleg als Bertus en is mogelijk speltechnisch zelfs iets sterker, maar ook bij hem zijn het zijn eigen ze nuwen die hem steeds beletten hogere mo yennes te spelen. Tegen Jan Damen ging het echter pri ma. Met een hoogste serie van 64 en re gelmatige scores in hoogstaande series, groeide Richard ver boven zijn tegenstan der uit en liet deze op een schamele 29 car. staan. Prima Richard, nog meer van „zukke"!! Jan v. d. Kaa nam revanche op Antoon van Wanrooy met een serie van 75 en een gem. van 13.04. Bij de wedstrijd NAS - Dreef werden cpannende en prachtige partijen gespeeld. Cees van Boxtel versloeg André Snoeren met gem. van 8.42 om 6.84. Mari de Ruyter won met 7.77 van Jan van Berkel (5.94), en Piet Balvers schoot uit zijn toch niet al te kleine slof met 7,14 gem. Maar een extra compliment komt Eu phonia toe in de wedstrijd tegen KTO, wel ke een volledige 8-0 zege opleverde. Drik Soeterboek won met 10,00 en een Gerie van 68 van Dirk Netten, welke laatste tot over de 100 car. een ruime voorsprong had en toch nog met 8,94 verloor. Kleine Antoon Voogd speelde een groot se partij met 9,58 gem. en versloeg daar mee Nelis Netten, welke 8,58 noteerde. Peerke van Laarhoven won wederom met 5.29 gem. en een h.s. van 32 en Jan van Rooij stelde met precies 4.00 de 8-0-zege compleet. In de 2e klas was Johan v. d. Velden met een gem. van 3.70 de beste en liet Tinus Laros ver achter zich. Harrie van Boxtel verloor met 3.60 van Piet v. d. Velden, welke daarvoor 2.57 noteerde. Giel Dingemans van Ons Genoegen speel de met een gem. van 3.10 de enige winst punten van zijn team bij elkaar. En ten slotte waren A. Emmers met 2.74 en M. Kemmeren van HGL met 2.50 nog de laat- sten van de „goei". In de 3e klas is deze week ook prima gespeeld. En de beste partij werd gespeeld door een verliezer. Louis Laros verloor met 2 car. maar een pracht van een 4,34 gem. van de jeugdige Theo Netten, die hiervoor een 3.65 gem. behaalde. Jan Dingemans van HKS won met 3.15 gem. Piet Vloe mans verloor met een gem. van 3.80. En de laatste van de 3e klassers die eveneens een verdienstelijke partij speelden, waren Albert Voogd met 2.76 gem., P. Steenlage met 2,69 gem., Willy Laros met 2.63 gem. En als allerlaatste zij nog apart vermeldt de prima partij van Cor Hoevenaars, die met 2.03 maar liefst 100 pet. boven zijn gem. speelde. Voor advertentios en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenitr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL DONDERDAG 17 NOVEMBER DROGISTER'J Hoofdstraat 87 KAATSHEUVEL Telefoon 2101 Bovendien ontvangt elke klant een bijzondere ffeest-verrassing. TWEN JASSEN - Zuiver wollen mohair kwaliteit in vlotte kleuren, moderne coupe, met of zonder ceintuur. Vederlicht en toch heerlijk warm m* Doet uw voordeel bij: Heren- en Jongenskleding Heuvelstraat 24 Tilburg.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 18