\v.\.\l\vi|k>e en langstRaatse couuant DRUNEN rijke, voorname geschenken! 't eóckenkenkuió Verwarring rondom Sint St. Nicolaas-geschenken Aan STASSAR denken! _83e JAARGANG No. 92 ST. NICOLAAS AUTO-RALLYE TE DRUNEN. De Auto- en Motorclub Drunen heeft voor zondag 4 december a.s. een zeer interessante oriëntatierit georganiseerd, welke in verband met het komende St. Nicolaasfeest geheel in het teken van St. Nicolaas staat. Het is zelfs zo dat deze eerste St. Nico- laas auto-rallye speciaal georganiseerd is voor de jeugd. St. Ni colaas zelf heeft toegezegd dat hq op die zondagmiddag on danks de grote drukte een aantal van zyn knechten zal sturen, die zullen controleren of men op de verschillende controlepos ten zich goed gedraagt. Natuurlijk hebben deze knech ten van St. Nicolaas voor de jeugd en misschien ook wel voor de groten een aantal verrassin gen in petto. St. Nicolaas zelf zal deze middag ook aanwezig zijn voor het uitreiken van de prijzen en als er nog tijd over is, wil de goede man ook nog een klein rit je door Drunen maken. Voor ie dere deelnemer heeft de Sint een prijs beschikbaar en voor de win naar stelde hij zelfs een St. Nico laas wisselbeker beschikbaar. Van een van de knechten van St. Nicolaas vernamen wij zelfs dat na de prijsuitreiking onder de deelnemers nog een autoped ver loot zal gaan worden. De Automobielclub Drunen die deze rit georganiseerd heeft in overleg met liet secretariaat van de Heilige Man, heeft van St. Ni colaas de opdracht gekregen om de rit echt voor de kinderen te maken. Dus echt eenvoudig en over een kortere afstand dan normaal, n.l. 40 km. St. Nicolaas verzocht tevens om voor de jeugd op deze middag in deze rit veel aandacht te besteden aan de verkeersregels. Zo ziet men dan al weer dat er bijna niets is wat St. Nicolaas ontgaat en dat hij voor de jeugd ook overal profijt uit weet te trekken. Wie een ge zellige en voor de kinderen ook leerzame middag wil hebben, kan dus op 4 december in Drunen te recht. De start is om 1.30 uur. De inschrijving is tot 29 nov. bij het secretariaat: Beatrixstraat 7 te Drunen. Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak. St. Ceciliafeest. Het parochieel zangkoor vierde dinsdag j.l. haar jaarlijks Cecilia feest. Het was dit jaar wel een bijzonder feest, want men had n.l. drie jubilarissen. Het waren A. v. Delft, 60 jaar, J. v. d. Putten 40 jaar en H. v. d. Putten 40 jaar. Het is begrijpelijk dat dit drie dubbel feest met luister werd ge vierd. De dag begon met 'n plech tige H. Mis, waarna koffietafel. Tijdens deze koffietafel werden de' jubilarissen bij monde van de HoogEerw. Heer Deken Rooyac- kers zeer hartelijk gehuldigd. Speciaal de diamanten jubilaris loon van Delft (81 jaar) werd door deken Rooyackers nog eens zeer bijzonder toegesproken en kreeg uit diens handen natuur lijk de 60 sigaren, welke nu een maal voor het diamanten feest staan. In de middaguren werd door de zangers nog een oriëntatierit gemaakt, waarbij de diamanten jubilaris zelf bij het winennde team zat. In de avonduren zaten alle heren met hun dames aan 'n goed verzorgd diner aan, terwijl men later nog vele uren in gezel lig samenzijn bijeen bleef. Ook bij dit samenzijn werden de ju bilarissen nog eens echt in de bloemen gezet, waarbij de dia manten jubilaris natuurlijk extra aandacht kree'?. Op deze Cecilia- dag werden ook bij het zangkoor 6 nieuwe leden aangenomen. Het knapenkoor, dat het laatste jaar ook weer uitbreiding onderging en o.a. in nieuwe albes werd ge stoken, vierde reeds eerder op 'n mooie en gezellige wijze Cecilia feest. Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis Drunen— Elshout zal op woensdag 30 nov. a.s. haar eerste algemene verga dering houden na de fusie die on langs tot stand kwam. De verga dering wordt gehouden in 't wijk- gebouw, waar ook de agenda ter inzage ligt. S. H. J. De gymnastiekvereniging SHJ is onlangs begonnen met een les per week voor gehuwde dames. In verband met de verbouwing van de gymnastiekzaal wordt de ze les thans voorlopig gegeven in het parochiehuis te Elshout iede re dinsdag kwart voor negen. Da mes die zich alsnog willen opge ven, kunnen dit doen bij het se cretariaat: D. v. d. Heijden, Stati onstraat 28. Drunen. Rikconcours. In café Jo Aerts zal a.s. zondag avond een rikconcours worden gehouden. Er zijn tal van mooie prijzen beschikbaar. De deelname staat open voor iedereen. Vrouwengilde. Voor het r.k. Vrouwengilde sprak woensdagavond Godfried Bomans. Er was voor deze voor drachtskunstenaar en schrijver veel belangstelling. Dit was de derde avond van het seizoen, die door het Vrouwengilde werd ver zorgd. K. A. V. De KAV zal op dinsdag 29 nov. in de zaal van Gez. Elshout een voorlichtingsavond houden. Deze voorlichtingsavond op huishou delijk terrein zal verzorgd wor den door de heer Weimar. Aan vang half acht. Agenda. Zaterdag. 2.30 u. algemene oefening B.B. 8 uur „Loving You", 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur bindingsavond B.B. zaal gez. Elshout. Zondag. 11.15 uur r.k. Bibliotheek Ho- fe Braken. .30 uur RKDVC—GW. 4 uur „Loving You", 14 jaar, Hoge Braken. 6.15 en 8.30 uur „Operatie Am sterdam" 14 jaar, Hoge Braken 8 u. rikconcours café Jo Aerts. Filmjournaal „LOVING YOU" Een juffrouw, Glenda (Lizabeth Scott) geheten, die in de politiek het zout in de pap niet kan verdienen, doet op zekere dag de ontdekking van haar leven in de bierbezorger Deke Rivers (Elvis Presly), die voor de aardigheid een van zijn liedjes zingt met de band waarbij ook Glen da werkzaam is. De jongen heeft nog maar nauwelijks zijn mond open gedaan of haar besluit staat reeds vast die knaap ga ik eens eventjes beroemd maken. Zo gezegd zo ge daan en het gaat allemaal van een Amerikaans leien dakje. De teenagers zijn direct knettergek met Deke. De ouderen daarentegen zien weinig heil in het gesteun en gesnik, maar ook zij gaan tenslotte door de knieën. En daarmee hebben we het dan gehad, op een beetje liefdestrammelant na aan het eind van de film, maar ook dat komt dik voor elkaar. Een zich op alle mogelijke manie ren uitslovende Elvis Presley in een draak van een filmverhaal. Voor wie het Amerikaanse gereutel van de heer Presley nog niet moe is een geniet bare film. Zaterdag om 8 en zondag om 4 u. Toegang alle leeftijden. „OPERATIE AMSTERDAM" In de meidagen van 1940 dacht niemand aan diamant. Hitiers horden waren de lage landen binnengevallen en het ging om het zijn of niet-zijn van de westelijke wereld. Niemand dacht aan de enorme hoeveelheden industriediamant die in Amsterdam lagen opgeslagen en die voor Hitier van grote waarde waren. Niemand behalve de Engelsen, die een blik semactie op touw zetten om de dia manten in handen te krijgen. Op Pinksterzondag verlieten drie mannen aan boord van de Britse torpedojager „Walpole" Harwich op weg naar IJmuiden om daar aan land gezet te worden. Het waren Jan Smit (Peter Finch), Walter Keyser (Alexander Knox) en majoor Dillon (Tony Brit- ton) van de Britse Geheime Dienst. Op Nederlandse bodem worden zij geholpen door Anna (Eva Bartok). Deze in Nederland opgenomen film vertelt op boeiende wijze van het suc ces waarmee zij hun opdracht wisten uit te voeren. Zondag om 6.15 en 8.30 uur. Toegang 14 jaar. „OLIVER TWIST" Een voortreffelijke en pakkende verfilming van Shakespeare's be roemde en aangrijpende verhaal over de verguisde en vertrapte weesjon gen, wiens moeder niet bekend is en die door gewetenloze notabelen wordt geëxploiteerd. Oliver ontvlucht zijn kwelgeesten en gaat naar Londen, waar hij echter in handen valt van de sluwe en misdadige Fagin. Even komt het geluk om de hoek kijken in de persoon van de vriendelijke en goede mr. Brownlow, totdat Bill Sikes Oli ver weer terugsleurt naar het misda- digershol. Maar tenslotte kan Oliver toch in het huis van mr. Brownlow een nieuw en gelukkig leven binnen stappen. Regisseur David Lean heeft er een gevoelig en ontroerend filmverhaal van gemaakt, waarin de typische Dickens-sfeer uitstekend is getrof fen. De hoofdrollen zijn uitstekend bezet de jonge ster John Howard Davies als een Oliver Twist, Robert Newton als Bill Sikes, Alec Guin ness als een prachtige Fagin, Kay Walsh als Nancy en Henry Stepen- son als mr. Brownlow. Woensdag 8 uur. Toegang 18 jaar. Voor mensen met een goede smaak brengen wij Zeer fraaie collectie Het rijke en warme De met gloedvolle kleuren gesierde De prachtige, moderne en klassieke verzilverde oud-tin Delfts wit kristal unieken kandelaars (W.M.F.) Verder nog een uitgelezen collectie aparte cadeaux Elshout De tijd van plezierige verwach ting, welke nu eenmaal steeds aan het Sint Nicolaasfeest voor afgaat, leent zich uiteraard hij zonder tot een soort schatgraven in de rijke voorraad anecdotes, legenden en... „ware verhalen", welke ons van de heilige bewaard zijn gebleven. En als er bij dit al les iels opvalt, dan is dat wel het feit hoezeer realiteit en legende vorming op vaak merkwaardige wijze met elkaar zijn verweven. Bezien we voorts het huzaren stukje dat men op de duur zelfs aan de hand van de Nicolaasfi- guur zich een geheel nieuw per sonage (Père Noël, ofwel Santa Claus) heeft gecreëerd, dan wordt het ons enerzijds duidelijk dat de heilige Nicolaas immer fel in de belangstelling van de mensen ge staan heeft, terwijl het anderzijds opvalt, dat deze zelfde mensen er Heusden niet bepaald toe hebben bijgedra gen, dat het beeld van hun ver eerde heilige ons vandaag „zon der franje" gemakkelijk is voor te stellen. Zo wordt het dus een spoor zoeken naar de feiten, door de mensen van vandaag gedurig om ringd met een waar rookgordijn van legenden en onwaarschijn lijkheden, opgedist door de men sen van gisteren. Het begon met Nicolaas Hoe het zij, om met Louise de Vilmorin te spreken: „In den be ginne was er een Nicolaas Nicolaas, de beminnelijke Griek se bisschop, waarvan verhaald wordt dat hij in de vierde eeuw drie kinderen uit den dode op wekte en drie arme meisjes aan een bruidschat hielp. Gezien het feit dat voornoemde drie kinde ren door een boosaardig herber gier, eerst vermoord, daarna in stukken gesneden en vervolgens alsconsumpticvlees werden inge zouten, mag het geen opzien ba ren dat hun opwekking door monseigneur Nicolaas als iets buitengemeen mirakuleus werd gezien. Naast deze bekende legende treft ons echter tevens als een veel teerder, doch niet minder ontroerend en opmerkelijk ver haal de overlevering welke ons bewaard bleef van zijn geboorte. Op deze dag namelijk zou de klei ne pasgeborene allen reeds een duidelijk teken gegeven hebben van zijn ongewone gaven. Bij het eerste bad wat de zuigeling kreeg zou hij zich namelijk ineens, rechtop staande in het water op gericht hebben, terwijl de ge schiedenis ons verder meedeelt dat het kind reeds toen een ge tuigenis aflegde van zijn vroom heid „par droit de naissance", door op de maandagen en vrijda gen te weigeren de moedermelk lot zich te nemen, omdat dit de dagen van onthouding waren... Zuiver historisch bezien staat eigenlijk niets omtrent zijn leven volkomen vast, zodat de deur wijd open stond voor de legende vorming. Aangenomen kan ech ter worden dat het leven van de heilige een samenvatting is van bijzonderheden welke ons bekend zijn van de authentieke bisschop van Myra en een naamgenoot van hem, welke eveneens in de vierde eeuw in Klein-Azië leefde. Heil me en beschermheer De heiligverklaring maakte hem niet alleen tot Sint doch ook tot een vermaard volksheilige, die tevens schutspatroon werd van de zeelieden. Werd een in woeste storm in nood verkerend schip immers niet, nadat de zee lui Sint Nicolaas ter hulp riepen, behouden, omdat de heilige de storm had doen bedaren! Een tweede mirakel! Daarmee was er echter nog geen eind gekomen aan het aantal patronaatschap pen, want de scholieren, de graanhandelaren, de bootwer kers, de vissers, de wijnhandela ren, de kuipers, tot zelfs de bin nenschippers op de Seine maak ten hem tot hun hoge bescherm heer. Ons Nederlanders komt de iet wat twijfelachtige eer toe om het eerste steentje er toe-bijgedragen te hebben dat de begripsverwar ring Sint Nicolaas-Santa Claus in de wereld kwam met alle gevol gen van dien. Toen onze voorouders name lijk voor het eerst voet aan wal zetten in het toen nog ongerepte Amerika, hadden zij de St. Nico- laasfiguur feitelijk zo'n beetje voor zich opgeëist en „gean nexeerd". Ergens sprak deze ka tholieke heilige de protestantse Nederlandrs van die dagen, qua karakter bijzonder aan. Sint Ni colaas was overigens niet voor niets beschermheilige van Am sterdam Van Sinterklaas tot Santa Claus Bij dit „annexeren" kon het ei genlijk niet anders of ergens zou ook getornd worden aan uiterlijk en... innerlijk van de patroon. De goede bisschop zag zichzelf in eens uitgedost met een verplichte baard (voordien zien we hem vaak zonder afgebeeld, daarenbo ven noopt zijn leeftijd hij werd 80 jaar hem niet tot 't dragen van een dergelijk lange baard als heden) terwijl tevens de rode mantel zijn intrede deed. Voeg hierbij het in de Nieuwe Wereld ingestelde verplichte gezonde bolle wangengezicht (een opval lend contrast met het vaak asce tisch voorkomen op oude afbeel dingen), het van Klaas afgeleide (Santa) Claus en de eerste stap in de richting der verwarring is er... Omdat zijn feest op 6 december valt en zijn gulheid (de bruid schat voor de drie meisjes) reeds spreekwoordelijk was, werd hij bovendien weldra verward met de goede geest die de kerstca deautjes uitdeelde. Onder dit as pect keerde de „herziene" visie van de gocdheiligman terug in Europa, dat op dat moment in hem moeilijk meer kon zien dan een soort oubollige grijsaard vol min of meer gewaardeerde grap jes en trekjes. Hoezeer de nieuwe Sint de ou de in diskrediet had gebracht, blijkt wel uit het gedrag van het Britse parlement, dat in de 17e eeuw een wet uitvaardigde, die van de heilige rechtstreeks een ongewenst persoon binnen Enge- lands grenzen maakt. Hier werd de heilige, hoe wonderlijk het ook klinkt, dus feitelijk een „ver blijfsvergunning" geweigerd... Père Noël De caudeautjestraditie op haar beurt heeft, om het verhaal nog ingewikkelder te maken, óók nog een andere uitleg gevonden en wel via een overlevering als zou den de middeleeuwse rondtrek kende zangers, de „jongleurs", die van deur tot deur gingen om er in vrolijke refreinen Christus' geboorte te bezingen, als zodanig de eersten geweest zijn om, via het geschenk van hun lied, de „Noèl"-gedachte te verpersoon lijken. Aangenomen wordt ook dat op de jaardag van dit groot evenement de burgers en kasteel heren geschenken uitdeelden en dat het deze goede gevers zijn die in de loop der tijden de gedaante van Père Noël zouden hebben aangenomen. Het is in Vlaande ren dat we deze Père Noël terug vinden met dezelfde hoedanighe den en met dezelfde „uitrusting" als de legendarische St. Nicolaas van Myra... terwijl in het oosten van Frankrijk Père Noël wordt beschouwd als zijn rechtstreekse plaatsvervanger. Bij deze all-round verwarring kunnen we dan ook meevoelen met een Frans journaliste die on langs verzuchtte dat met name in Frankrijk, Sint Nicolaas op het ogenblik eigenlijk de grote ban neling is van de decembermaand. Immers, zegt zij, enerzijds belet de lot Père Noël uitgegroeide Ni colaas het Kerstkindje om, zoals vanouds, op 25 december de ca deautjes uit te delen en ander zijds is Sint Nicolaas als schuts patroon in Frankrijk praktisch in het vergeetboek geraakt... Met deze uitspraak in gedachte, zal 't geen bevreemding wekken dat er nog onlangs in de Franse pers 'n voorstel werd gedaan om Sint Ni colaas reeds in de eerste dagen van december „in te voeren" en hem min of meer de taak op te leggen, de mensen langzaam voor te bereiden op 't komende kerst feest, hen dus te leiden naar de kribbe, waar het Kindje Jezus de geschenken zou uitreiken... Met andere woordenSint Nicolaas niet meer zien als 'n soort avant- première van het kerstfeest, met als gevolg twee keer schoen-zet ten in één maand, maar meer als inleider van het Groot Gebeuren op 25 december. Pas dan kunnen we weer toneel tjes verwachten als b.v. vroeger in Lotharingen, waar het Kindje in de kerstnacht de kinderen on der de tien iaar kwam bezoeken en dit met het getingel van klok jes aankondigde. De kinderen knielden dan neer om te bidden, terwijl de moeder zich verwijder de met de boodschap dat ze niet uit het raam mochten kijken, om dat anders het kindeke Jezus hen met een vurige hand zou slaan. Na een ogenblik verscheen dan op de drempel de aangekondigde gast in de gedaante van een klein meisje, in het wit gekleed, met voor ieder die braaf geweest was, een sparreboompje van ongeveer 20 cm. hoog, versierd met suiker werk en noten. Kenmerkend voor de verwarde „taakverdeling" van de diverse hoofdfiguren in de december maand is wel de viering in het gebied van Dröme, waar de ka tholieke kinderen op het kindeke Jezus zaten te wachten en de protestante gelijktijdig op Père Noël. Onnodig te zeggen dat het hier niet lang kon duren of ook de laatste kenmerken van de oor spronkelijke Sint Nicolaas in de Père Noël-figuur waren verdwe nen... Het historisch verloop bezien de kunnen we, hoewel onze voor ouders aan de wieg van Père No- cl-Santa Claus hebben gestaan, eigenlijk niet al te veel sympa thie opbrengen voor deze ver- commercialiseerde Sint figuur, maar wel kunnen we met vreug de constateren dat althans in ons land de populariteit van de enig- echte Sint (Nicolaas) nog onge broken is, al kunnen we clan diep in ons hart wel iets voelen voor dat Franse idee om van Hem van Wie alles komt, ook onze kleine geschenken te doen komen. VRIJDAG 25 NOVEMBER 1960 VRIJDAG 25 NO De tcho net Zuióen vAirt kig bleef het bij enkele schaafwonden en een lichte hersenschudding. Zo het, gezien het toenemende verkeer en de geringe breedte van de weg, niet wen selijk zijn, dat eens ernstig de noodzake lijkheid wordt overwogen van de aanleg van een wandelpad, al was het voorlopig maar aan een zijde van de weg. De ouders zouden veel geruster hun kinderen naar school kunen sturen en voor de chauffeurs zal het een groot gemak blijken. TAFELTENNIS Voor de teams van Smashers staan voor het weekend de volgende competitiewed strijden op het programma. Dames 1-JCV 3 Vugt; Smashers 2- RKC 2 Waalwijk; Smashers 3 - RKC 5 Waalwijk; Junioren 1 contra Junioren 2. GEZINSZORG. Door de R.K. Gezinszorg zal middels een enveloppen-actie een huis aan huis-collecte gehouden worden, om de nodige gelden bij een te krijgen, om het zegenrijke werk der gezinszorg te kunen blijven voortzetten en de talrijke gezinsverzorgsters een behoor lijke financiële vergoeding te kunnen blijven geven. K. A. B. A.s. zondag 27 nov. geeft de KAB voor haar leden en hun huisgenoten boven 16 j. een filmavond in het parochiehuis. Ver toond zal worden de prachtige kleurenfilm: „Teken des Kruises". In deze film is te zien wat de eerste Christenen voor het ge loof hebben geleden en hoe velen de mar teldood hebben gevonden in de arena. De ze filmavond is gratis toegankelijk. Voor GROTESTRAAT 220 WAALWIJK R.K. VROUWENGILDE Maakten de leden van het R.K. Vrou wengilde woensdag j.l. een zeer geslaagde excursie naar de chemische witwasserij van Rath Co. te Vechel, woensdag 23 nov. hield Godfried Bomans hen op zijn eigen gezellige manier bezig. TAFELTENNIS De verschillende teams van de tafelten nisclub Smashers hadden dit weekend niet zo'n succes als we de laatste weken van hen gewend zijn. Het eerste herenteam ging op bezoek bij St. Cathrien in Eindhoven en verloor met 6-4. Het damesteam ging op bezoek bij TTVD in Drunen en verloor met 9-1. Het juniorenteam ging naar KAT te Kaatsheuvel en verloor eveneens met 9-1. Alleen het derde herenteam heeft de eer weten te redden door met 6 - 4 te winnen van RKC 3 te Waalwijk. De volgende com petitiewedstrijden hopelijk een beetje beter. ST. NICOLAAS OP BEZOEK Door het St. Nicolaascomité van de KAB van de buurtschap Wolfshoek en het Elshoutse St. Nicolaas-comité, is een gezamenlijk verzoek gericht aan St. Nico laas, om op zondag 4 dec. een bezoek te brengen aan Elshout. Bij gunstig weer zal de Sint om 2 uur vertrekken aan de Kapel straat. Even pauzeren bij de Eerw. Zus ters en na een bezoek aan de verschillende straten, ontvangen worden in de Veiling hallen. Daarna gaat de Sint naar het pa rochiehuis waar zich dan de kinderen van de KAB-leden verzameld hebben. BILJARTEN A.s. zaterdag wordt door de biljartclub KOT in café M. van Huiten een rikavond gehouden. Rikkers wij rekenen op U. ONGEVAL Bij het naar huis gaan na schooltijd, liep het zoontje van de heer C. v. H. tegen een bromfiets op en werd tegen het wegdek gesmakt. Dr. Verhaak was spoedig aanwe zig om het patiëntje te behandelen. Geluk- zover er nog plaatsen beschikbaar zijn, zul len deze zondag na de hoogmis aan de zaal verkrijgbaar zijn. Gezien de weinige films die er in Els hout vertoond worden, zal deze film zeker een volle zaal trekken. De liefhebbers van film zullen er zeker geen spijt van hebben. BENOEMD De eerw. zuster Bernadette, die diie ja ren overste is geweest van de Mariastich- ting alhier, is benoemd toet directrice van „Dekkerswald" te Grocsbeek. Voor de be noeming alhier was zij al enkele jaren adj.- dircctrice van Dekkerswald. Tot haar op volgster te Elshout is benoemd de eerw. zuster Paschalis, op het ogenblik verblijven de te Lottum. INTOCHT VAN ST. NICOLAAS. Zaterdagmiddag j.l. bracht St. Nicolaas, vergezeld van een 5-tal Zwarte Pieten, een bezoek aan Heusden. Na aan de Herptse- poort harrtelijk te zijn begroet door een de putatie van de Heusdense Middenstandsver eniging, trok de stoet (velen hadden zich aa nde Herptsepoort verzameld), met de Heusdense Jeugdfanfare voorop, naar het stadhuis, alwaar de officiële ontvangst plaats vond. Nadat Burgemeester A. van Delft de Sint een hartelijk welkom had toegesproken, hield St. Nicolaas een toespraak, waarbij hij zich voornamelijk richtte tot de jeugd. Hierna trok St. Nicolaas zich enige tijd terug, om, naar zijn zeggen, een hoogst be langrijke conferentie te houden met de bur gemeester. Na afloop hiervan werd nog een rijtoer gemaakt door de stad. SPORT-TOTO Onze stadgenoot de heer A. van der Steenhoven wist van de zondag j.l. gehou den sport-toto 14 wedstrijden goed in te vul len, zodat hij mededeelt in de tweede prijs van deze toto.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9