WAALWIJK KAATSHEUVEL Confectie mikte op het tango wollen kostuum Adverteert in dit blad! 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 DEC. 1960 6 GESLAAGD Vrijdag j.l. behaalde te Utrecht onze stadgenoot de lieer J. Adri- aanse jr. het diploma Maatschap pelijk Werk. Geslaagde genoot zijn opleiding aan de r.k. Leer gangen te Tilburg. INSTALLATIE BIJ DE JEUGD BEWEGING DISTRICT LANGSTRAAT Gerry Klerks ontving het waarderingsinsigne. De maandelijkse bijeenkomst van de leiders en leidsters van 't district Langstraat der katholie ke jeugdbeweging, die zondag morgen na een gezamenlijke H. Mis werd gehouden in de lokali teiten van de r.k. Levensschool, droeg dit keer een enigszins offi cieel karakter. Naast de districts- staf waren daar ook aanwezig aalmoezenier v. Heijningen van de diocesane staf en diocesaan commissaresse mej. Bodde. Zij waren gekomen 0111 mevrouw v. Loon-Schoenmakers te installe ren als commissaresse van de kath. Meisjes Jeugdbeweging in het district Langstraat en 0111 Gerry Klerks, commissaresse van de Gidsen, die binnenkort Waal wijk gaat verlaten, hartelijk dank te zeggen voor al het werk dat zij gedaan heeft in het belang van de Jeugdbeweging. In een korte toespraak wees mej. Bodde op de liefde en de be langstelling, die mevr. van Loon voor de jeugd koestert en dat het daarom des te prettiger was haar te mogen installeren als commis saresse van de KMJB. Mej. Bodde zei er van overtuigd te zijn dat mevr. v. Loon alles in het werk zul stellen om de jeugd, die nog niet gegrepen is door de jeugd beweging, ook te laten delen in de vruchten van dit heilzame werk. Terloops merkte mej. Bod de op, dat de diocesane staf grote bewondering heeft voor hetgeen in het district de Langstraat ge presteerd wordt. Zij meende dit o.m. te moeten toeschrijven aan de werklustige leiding en aan het enthousiasme, dat bij al de leid sters en leiders aanwezig is. Aalmoezenier v. Heijningen zei dat het een gelukkig verschijnsel is dat steeds meer ouderen zich verantwoordelijk gaan verklaren voor de opvoeding van de jeugd in jeugdbewegingverband. Hier uit zou mogen blijken, dat men 't jeugdwerk gaat waarderen 0111 zijn vormende waarde. De ge dachte dat jeugdbeweging een noodzakelijk kwaad is, verliest hoe langer hoe meer terrein en 't leiderschap wordt niet meer ge zien als een hobby, maar als een noodzakelijke en verantwoorde lijke taak. Vervolgens sprak mej. Bodde Gerry Klerks toe. Ze noemde het een groot verlies voor 't district dat Gerry weg gaat. Ze dankte Gerry heel erg hartelijk voor al les wat zij in het belang van de jeugdbeweging deed en bood haar hel waarderingsinsigne van de Kath. Gidsenbeweging aan. Districtscommissaris de Waal wenste daarna mevr. v. Loon ge luk en sprak een erg hartelijk dankwoord tot Gerry Klerks. NED. BOND VAN OUDSTRIJ DERS EN DRAGERS VAN HET MOB. KRUIS AFD. WAALWIJK Voor donderdag 8 december staat er een kaartavond op het programma in de bovenzaal van De Gecroonde Leersse (café Jan de Nijs). Aanvang 8 uur. ST. NICOLAAS OP BEZOEK BIJ DE JEUGD VAN WSC Donderdag 1 december was de jeugd van WSC verzameld in de zaal van Musis Sacrum, waar St. Nicolaas een bezoek kwam bren gen. De Sint werd namens de jeugdcomm. verwelkomd door J. Mahieu. Voor de jeugd had de Sint links een vermaning, rechts een pluim, maar voor allemaal een aardige verrassing. Enkele prachtige films en een tractatie onder de pauze maakte deze St. Nicolaasavond tot een waar feest. De voorzitter van WSC, de heer N. v. Loon, bracht dank aan de jeugdcommissie voor deze avond en wekte de jeugd op om alles te doen om goede sportvrienden te worden. Voor de eerste maal had de jeugdcommissie ook de ouders uitgenodigd. TONEELVERENIGING DVSV I)e r.k. toneelvereniging DVSV zal zaterdag en zondag in de zaal van De Gecroonde Leersse het charmante blijspel „De Herber gierster" van Carlo Goldoni voor het voetlicht brengen. Het is een bijzonder amusant costuuinstuk, dat het altijd opnieuw weer uit stekend blijkt te doen en dat door het amateurtoneel steeds weer graag wordt aangegrepen om het publiek een pleizierige avond te bieden. Alles draait om de knap pe jonge waardin van een her berg, die vele adellijke aanbid ders telt, maar die alle aanbid ders te slim af is met haar spot. Het is tenslotte de eenvoudige be diende van de herberg, die haar hand krijgt. DVSV speelt onder regie van Harry Swinkels in een decor van eigen ontwerp. Wij zijn zeer benieuwd hoe DVSV dit gerenommeerde blijspel, dat heel wat van de spelers eist, over het voetlicht zal brengen. ST. NICOLAAS IN BAARDWIJK De goede Sint trof het wel bij zonder slecht met het weer toen hij zaterdagmiddag zijn jaarlijkse tocht door Baardwijk hield. Het heeft tijdens de duur van zijn bezoek bijna zonder ophou den geregend, hetgeen aan de be langstelling, die vooral bij de jeugd gewoonlijk zeer groot is, zeer veel afbreuk deed en ook de collecte wel nadelig beïnvloed zal hebben. De voorzitter van het St. Ni- colaascomité, de heer G. Smits, begroette de hoge bezoeker bij zijn aankomst aan de Veldsteeg en waarschuwde hem voor de slechte toestand waarin de weg in de Loeffstraat verkeerde en die van de Sint en zijn schimmel meer rijvaardigheid en voorzich tigheid zou eisen dan een tocht over de daken. Een van de wen sen der Baardwijkers was een di recte verbetering van deze toe stand, anders zullen hier in de winter zeker slachtoffers vallen. De harmonie „St. Jan" onder leiding van 2e directeur, de heer E. Hoevenaars, verwelkomde de grijze bisschop met bekende Sin- ierklaasmclodietjes en bleef hem verder, ondanks de regen, de ge hele tocht vergezellen. De route moest trouwens wegens het bar slechte weer enigszins bekort worden. De drumband moest met het oog op haar trommen en uni formen, al heel spoedig rechts omkeer maken. Door de Pietermannen, 6 in ge tal, werd tijdens de tocht een be zoek aan verschillende zieken ge bracht waar zij telkens een fruit mand achterlieten. 's Morgens hadden de Sint en gevolg reeds een bezoek aan de bewaarschool gebracht en aan de meisies- en jongensschool, waar alle leerlingen werden getrac- teerd. Bij de gebruikelijke St. Nico- laasverloting in het Gemeen schapshuis was er 's avonds, on danks storm en regen, nog tame lijke belangstelling. Vermeld mag nog worden dat ook de bejaarden in Clemenshof bezoek van de Sint en het comité hebben gehad, waardoor zij een bijzonder vrolijke avond hebben beleefd. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Plastic tafelkleed; plastic re genjas; gereedschapsct; rozen krans; collie (Schotse herder); kinderportemonnee; vulpen; een etui met rozenkrans; foxterrier; heren vesten; zakmes; shawl; da mespolshorloge; boekentas met inhoud; bos sleutels; herenhoed. Verloren: Portemonnee m. inhoud; boc- kenta met inhoud; das; step; gymschoenen; paspoort; kente kenbewijs; paar hoge gymschoe nen; motorbril; sleutelbos; gou den armband; hond. agenda Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Frankie Kane, dictator der gangsters" 18 jaar. Luxor 8 uur: „En eeuwig zin gen de bossen...", 14 jaar. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. St. Nicolaasbezoek. Dat ook St. Nicolaas alles' doet om in conditie te blijven en de juiste vorm te bereiken, voordat hij maandagavond aan zijn laat ste en officiële rondgang begint, werd gedurende dit weekend nog eens bewezen. Zo was de goedheiligman za terdagmiddag op uitnodiging van de Kaatsheuvclse postduivenver eniging te gast in café „de Sport wereld" van L. van Ee, waar hij bijna drie uren doorbracht te midden van een groot aantal kin deren van de leden dezer vereni ging. Zoals gebruikelijk liet de Sint diverse nunner voor zich verschijnen om een meer of min der prijzenswaardig woord te la ten horen. Doch uiteindelijk wer den allen met enkele leuke pre sentjes uit de zak van Pieterman verrast, waarvoor de jongelui hun dank in het vertolken van enkele toepasselijke liedjes uit drukten, 0111 daarna uiterst vol daan huiswaarts te keren. Zaterdagavond waren de leden van de Mixed Hockeyclub DES in de zaal van hotel Smit aan de beurt. In verband met de leeftijd van de jongelui moest St. Nico laas hier een andere toon aan slaan en lagen zijn vermaningen ook op een ander terrein. Aange zien het „makkers staakt uw wild geraas" geschreven is in een tijd, toen er van hockey nog geen sprake was, heeft St! Nicolaas, met het oog op zijn conditie, zijn bezoek niet tot het slot van de avond gerekt, maar z'n oude hoofd, dat tegen de spontane ui tingen van de hockeyer's nu een maal niet bestand is, vroegtijdig te ruste gelegd. Dit was voor de leden van DES, al of niet geluk kig met hun cadeautje, echter geen beletsel 0111 het feest met bebulp van het A.B.C.-orkest op een gezellige wijze voort te zet ten. Zondagavond was als laatste de r.k. v.v. DESK in café „De Steenbakker" van L. van Berkel aan de beurt om door St. Nico laas met een bezoek te worden vereerd. Ook hier heerste een buitengewoon opgewekte stem ming en heeft vermoedelijk me nig hart enige slagen sneller ge klopt in afwachting van de din gen die komen zouden, want bij DESK vooral blijkt Pieterman niet karig te zijn met z'n roede, omdat hij een geregeld bezoeker is van het beroemde „Real Ma drid", en dus weet hoe voetbal gespeeld „kan" worden. St. Ni colaas bleek uitstekend op de hoogte omtrent de gedragingen van de diverse spelers en stak z'n mening dan ook niet onder stoe ien of banken. De aanvoerders Mer elftallen en degenen, die in dé lopende competitie en bij de training onder alle omstandighe den goed hun best hadden ge daan, werden door St. Nicolaas met een presentje beloond, het- jgeen voor hen die minder aan hun trekken kwamen, een aan wijzing betekende dezelfde ge dragslijn te gaan volgen om het volgend jaar eveneens aan de beurt te komen. Het gezelschap „Hij en van 't Zelfde" onder leiding van J. Hen driks uit Tilburg zorgde hier ver der voor een uitstekend stukje dansmuziek en bracht ter afwis seling een gezellig cabaretnum mertje, zodat deze sportloze zon dag toch nog een succesvol slot kreeg. En nu maar hopen dat de stormwind wat gaat luwen, want hoewel we het. grootste respect hebben voor en ten volle over tuigd zijn van de bizondere klim- capacitciten van St. Nicolaas en diens vaardigheid op schuine en platte daken, vragen we ons toch met angst af of deze toereikend zullen zijn 0111 een dergelijke windkracht te trotseren en te overwinnen. HET NIEUWE WERKBOEKJE. De aandacht van belanghebbenden, die zoals gewoonlijk in januari hun nieuwe rijtijdenboekje, c.q. werk boekje, ter secretarie der gemeente van inwoning plegen af te halen, wordt gevestigd op de nieuwe rege ling van de rijtijdenwet. Volgens deze moet bij aanvrage een welgelijkende foto (model pas- fotó) Worden overgelegd en bedragen de kosten van de werkmap f 2,85. Teneinde zekerheid te hebben, dat men in januari 1961 desverlangd di rect over een nieuwe werkmap kan beschikken, worden betrokkenen ge adviseerd reeds in december hun aan vraag daartoe ter secretarie in te die nen. Aangezien de nieuwe regeling n.l. meer administratief werk vergt dan voorheen, voorkomt men op die manier onnodig lang wachten en de kans dat men mogelijk een of meer dagen zonder werkboekje zit. STORM- EN REGENSCHADE. De hevige storm en daarmee ge paard gaande abnormale regenval, welke in de nacht van zaterdag op zondag en ook nog bijna de gehele zondag ons land teisterde en niet te voorkomen schade aanrichtte, heeft ook hier de nodige sporen achtergela ten. Dakpannen werden van de daken gerukt, diverse televisiemasten moes ten voor het geweld van de storm het hoofd buigen, terwijl ook een houten lichtmast in de van den Elzenstraat het begaf, en daardoor gevaar ople verde voor het verkeer. De buiten sporige regenval kon door de op en kele plaatsen nog oude riolen, welke op de nominatie staan verbeterd te worden, niet verwerkt worden, met 't noodlottige gevolg dat op een twee tal plaatsen, n.l. in de Vaartstraat en de Mgr. Völkerstraat, de druk zo hoog opliep, dat de buizen het bega ven, waardoor gaten in het wegdek ontstonden, welke door de dienst ge meentewerken, onder leiding van di recteur Op den Kamp voorlopig wer den hersteld en voor het doorgaande verkeer werden afgeschermd. HEROPENING COÖPERATIE. Donderdag 8 december wordt een dag van grote betekenis voor de Coö peratie „Broederhulp". Op deze dag zullen n.l. 's morgens om 10 uur het geheel verbouwde en gemoderniseer de winkelbedrijf annex de nieuwe af deling slagerij, officieel in gebruik worden genomen. Loon op Zand MATERIAAL MOET AAN HOGE EISEN VOLDOEN Hoewel wij allen dagelijks op allerlei manieren te maken krij gen met hel begrip „mode", heb ben wij er toch allen evenzoveel opvattingen over. Zelfs als wij ons tot de kleding bepalen, kun nen tien mensen over mode pra ten en toch ieder weer iets anders bedoelen. Voor de een wordt de miode bepaald door het feit dat gedu rende één seizoen bedrukte stof fen met rode margrieten „het doen", maar in een volgend sei zoen blauwe rozen veel gevraagd zijn. Voor een ander is mode: een hoogst extravagante verzameling van modellen, die in een bepaald seizoen door een Parijse coutu rier is geloond. En een derde zal de mode weer zien, bepaald door de populari teit van een kledingstuk in een specifiek materiaal. Als wij op deze plaats echter zeggen, dat het kostuum met een lange jas, of anders gezegd, de 7/8 'öf 9/10 mantel met bijpas sende rok zeer „in de mode" is, dan bedoelen wij dat dit soort kleding de laatste seizoenen steeds meer in de smaak blijkt te vallen. De grote belangstelling voor deze lange kostuums is 0111 twee redenen verklaarbaar. In de eer ste plaats passen ze uitstekend in het beeld van wat als de „huidige mode" aan te merken is; dat wil zeggen dat zij hun plaats inne men in wat de couture en de „be- Tere" confectie als goed voor deze tijd aanvaarden. Daarnaast vor men deze kostuums ook 'n prak tische dracht. Zij vervullen im mers tegelijkertijd de functie van mantel als die van kostuum; de mantel en de rok zijn afzonder lijk te dragen. In onze meestal goed verwarm de woningen en kantoren zit men dus niet opgescheept met een te warm jasje, terwijl men buitens huis toch weer wél goed is be schermd tegen het gure winter weer. Het „lange kostuum" is een ty pe kleding dat intensief gedragen zal worden. Het vraagt derhalve om een hoge kwaliteit materiaal. Voor het winterseizoen is daar voor begrijpelijkerwijze een ste vige wollen stof de eerste voor waarde. Het materiaal moge dan kamgaren of strijkgaren zijn, glad van oppervlak of ruig, ge ruit, met visgraat, of in uni, men realisere zich, dat men alleen van een prima wollen stof de service mag verwachten, die een zo veel zijdig kledingstuk zal kunnen ge ven. Onder invloed van schone leu zen vergeet men nog al te vaak dat geen vezel, hetzij natuurlijk of synthetisch, de veerkracht en het kreukherstellend vermogen heeft van wol. Met geen vezel ook heeft men zulk een lange erva ring in de verwerking. Het „ge zicht", juist van een wolweefsel, kan dan ook een verrukking voor het oog zijn. En voorzover men zich er een heerlijk pak van aan schaft, een verrukking in 't dra gen. Enkele uiteenlopende modellen beelden wij hierbij af. Duidelijk is welk een grote keus er is op 't gebied van deze „korte mode, die toch lang is". Coutura gebruikte een prach tige wollen visgraat-tweed in zwart-wit, voor een model met 'n tamelijk wijde rug, waarvan de ruimte gevangen wordt in een laaggeplaatste rugceintuur, die overgaat in laaggeplaatste zak ken. Aan weerszijden van 't voor pand twee splitten. Max Haar gebruikte een zwar te wollen stof met ingeweven, glanzend groene en rode mohair vezels. Het model heeft een wijde cape-rug, waarvan het schouder stuk aan het voorpand is aange sneden. Mouwinzet, zakken, als mede kraag en voorpand zijn met een stiksel gegarneerd. Netex Modellen werd geïnspi reerd door een grijs flanellen kostuum van Givenchy. De naden zijn geaccentueerd door stiksels. De cape-rug bevat een naad] die doorloopt op de mouwen. Mimi Modellen, Amsterdam, verwerkte composé materialen, waarvan de zwaardere (mantel) slof zwarte loops heeft, die dia gonaal over de stof verlopen, waarhij echter de stof van de rok, eveneens in oranje, blauw en zwart, een veel fijner weefsel vertoont. De ceintuur laat de rug vrij, omdat zij via splitten in de zijnaad binnendoor loopt. De kraag is van zwarte whitccoat. Mctx naar Mimi Qouimra. PATER DE KORT SPRAK. In zaal Vermeulen heeft de Emigranten- aalmoezenier, de Eerw. pater Vinccntius de Kort, voor belangstellenden een lezing ge houden omtrent het leven der bewoners van Nieuw-Zeeland en hun emigranten. Sinds enige jaren is Pater Vincentius daar aange steld leiding te geven aan onze landgenoten die daar een tweede vaderland gevonden hebben. De avond is georganiseerd door do N.C.B. en de Jonge Boerenstand. De Pater had een aandachtig gehoor. OPENBARE LES. In de publicatie van het Ouder-c.omité van enige tijd geleden is sprake geweest van een openbare les op de Jongensschool. Middels een schrijven aan de ouders van de leerlingen der eerste klas, waren zij vandaag uitgenodigd deze les mee te ma ken, om kwart voor twee. Na de les kwam St. Nicolaas en t' is er dus erg gezellig geworden. Frater Angelico en mevrouw Van de Midden-van Opstal, waren bereid de ouders - speciaal de moeders - te ontvangen, om zo 't contact tussen school, onderwijzend personeel en ouders te versterken, naar de regelingen, getroffen in het ouder-comité. We geloven dat hiervan een dankbaar ge bruik is gemaakt. P.V. DE LUCHTBODE. Zaterdag en zondag werd in de zaal van café De Echo der Duinen de jaarlijkse on derlinge duivententoonstelling gehouden, waaraan alle leden hebben meegewerkt. On geveer 200 duiven werden geshowd. Als keurmeesters fungeerden C. van Vessem, Jac. Aarts en San van Dongen uit Tilburg, welke bijzonder goed hun taak volbracht hebben. Tijdens de tentoonstelling werden de diploma's aan de kampioenen uitgereikt die de afgelopen zomer bijzondere verdien sten boekten. Het zijn de heren: voor Vites se: 1 A. Beerendonk, 2 M. Maas, 3 M. v. d. Steen; voor Mid-fond: 1 H. Leermakers, 2 A. Spapens, 3 N. Damen; voor Fond: 1 A. Spapens, 2 Chr. v. Gompel, 3 H. v. d. Linden; voor de jonge duiven: 1 A. Bee- rens, 2 P. v. d. Velden, 3 N. Damen. Kampioen generaal: 1 A. Spapens, 2 H. Leermakers; beste prestatieduif: H. Leer makers. De uitslag van het algemeen klas sement per zestal was als volgt 1 A J v Dongen 28414; 2 A Beerens 284; 3 L Beerendonk 283(4; 4 Jos v Dongen 282%; 5 H v d Linden 282(4; 6 N Damen 282; 7 G IJpelaar 28134; 8 M Goutsiers 281%; 9 M v d Steen 281(4; 10 P Ver schuren 281; 11 A Aarts 281; 12 M Maas 280%; 13 F Krol 280%; 14 M Vera 280(4; 15 A C v d Velden 2801/2 16 A Valk 280(4; 17 M Boers 280; 18 A Spa pens 279%; 19 P Broeks 279(4; 20 M v d Ven 27914; 21 P Vera 279(4; 22 A Bee rendonk 279; 23 M. v. Leeuwen 279; 24 P v Gompel 278%; 25 P v d Velden 278%; 26 H v Broekhoven 278; 27 C v Gompel 277%; 28 Jo Aarts 27734; 29 Jo Maas 27734; 30 C v d Ven 277(4; 31J v d Oe- telaar 277(4; 32 B v Iersel 277; 33 Th v Onzenoort 274%. De huldiging der kampioenen heeft plaats gehad door de voorzitter de heer C. van Dongen, welke voor elk persoonlijk het di ploma overhandigde met toepasselijke be woordingen. De prijzen der klassementen zijn uitgereikt door niemand minder dan St. Nicolaas, die bij deze gelegenheid een reisje naar Loonopzand er voor over had. Kortom deze tentoonstelling had een bui tengewoon goed verloop en had grote be langstelling, terwijl zondagavond deze ge zellig is gesloten. De bonnenverkoop van kwaliteitmateriaal verliep vlot. Aan deze show is ook een barakconcours gehouden, wat tot het volgend resultaat leidde: 1 Joop Aarts 110; 2 Jos v Dongen 106; 3 F Krol 104; 4 H Leermakers 102; 5 A Kuijten 101.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6