wAAlwijkse en LAnqstRAAtse couraiu WASPIK E INNEN- EN BUITENLANE PERSONEEL JAARVERGADERING VAN HET WIT-GELE KRUIS ANTON VAN BLADEL VRIJDAG 16 DECEMBER 1960 83e JAARGANG No. 98 Loon op Zand Haarsteeg GEVRAAGD Raamsdonk Raamsdonksveer RELLETJES BIJ HET VERTREK VAN DE GAULLE. Vastbesloten om zijn politiek tot zelfbeschikking voor Algerije voort te zetten is generaal De Gaulle dins dagavond in Parijs teruggekeerd van zijn vierdaags bezoek aan Algerije. Donderdag zou hij het kabinet bijeen roepen en elke minister die niet vol komen achter hem staat ontslaan. Verwacht wordt dat de president zich via radio en televisie tot het Franse volk zal wenden om uitge breid aan te sluiten op de woorden waarmee hij Algerije verliet „Ei moet begrip en samenwerking komen tussen Europeanen en moslems, an ders zie ik slechts chaos. De garantie van deze samenwerking en het ver zet tegen allen die haar dreigen te voor onderwerk- en finishafdeling SCHOENFABRIEK Wilhelminastraat 18 Hoek Irenestraat voorkomen - dat is de Franse po litiek". Terwijl De Gaulle deze woorden in Bone sprak sloegen leger en politie nog twee demonstraties neer, een van Europeanen, een van moslems, waar bij minstens zeven doden vielen. Het was voor het eerst dat de politie op Europeanen had gevuurd. Ook in Oran werd nog gevochten. Algiers meldde alleen een aantal kleinere in cidenten. Autoriteiten verklaarden dat over het algemeen het normale leven in Algerije begint terug te ke ren. BURGEROORLOG IN LAOS. De maanden lang gevreesde bur geroorlog in Laos, is thans uitgebro ken. De anti-communistische troepen van generaal Foemi Nosavan hebben het artillerievuur op de hoofdstad Vientiane geopend. Volgens het Rus sische persbureau hebben vooruitge schoven eenheden van Nosavan twee aanvallen op Vientiane gedaan en zijn daarbij reeds in een deel van de stad doorgedrongen. Ook uit Bangkok wordt gemeld, dat hevige gevechten in en rondom Vientiane zouden wor den geleverd, waarbij de anti-com munistische troepen van Nosavan aan de winnende hand zijn, dank zij een militair overwicht. Rusland zendt vliegtuigen en wa pens en men vreest dat Amerika c.s. dit niet zullen gedogen en ook hun maatregelen nemen. KRO-VOORZITTER GEKOZEN TOT PROVINCIAAL Het provinciaal kapittel der paters Dominicanen heeft dinsdagmorgen tot opvolge van pater Bonaventura Jansen O.P. als provinciaal gekozen pater drs. E. H. J. van Waesberge O.P., de huidige voorzitter van de Katholieke Radio Omroep. Deze keu ze is bij de paters Dominicanen niet onherroepelijk en kan zowel van de kant van het generalaat der orde te Rome als van de zijde van de gekoze ne ongedaan worden gemaakt. Boven dien zal in dit geval overleg moeten worden gepleegd met het bestuur van de KRO. Een eventuele bekrachtiging van de keuze kan daarom tegen het einde van deze week worden ver wacht. BRUSSELS GALADINER Een stralend feest in het koninklijk paleis In de grote troonzaal van het ko ninklijk paleis te Brussel is dinsdag avond ter gelegenheid van het huwe lijk van Koning Boudewijn en Dona Fabiola een1 galadiner aangeboden, waarvoor 350 gasten waren uitgeno digd. Behalve de Belgische vorst en zijn verloofde en de familieleden van het koninklijke paar zaten de dinsdag in Brussel gearriveerde gasten van ko ninklijke bloede, diplomaten en vele vooraanstaande Belgen aan dit ban ket aan. Dona Fabiola droeg een kostbare goudgele japon met zijden pellerine. Op het hoofd had zij de haar door Spanje geschonken kroon. De koning was gekleed in het gala-uniform van luitenant-generaal. Koningin Juliana, gekleed in een robe va ngoudbrocaat, prins Bern- hard en de prinsessen Beatrix en Ire ne, die respectievelijk een japon van ivoorkleurig satijn en zachtblauw chiffon droegen, waren eveneens aan wezig. Terwijl een honderdtal in rok en witte handschoenen geklede kellners de kreeft, wild en foie de gras de Strasbourg, gevolgd door een parfait royal opdienden, speelde een militai re kapel op de achtergrond enkele werken van Mozart. In het licht van de kristallen kroonluchters, vermengd met het licht van de kaarsen in zilve ren kandelaars op de lange tafels, fonkelden in de glazen edele wijnen en champagne. De bloemenversiering in de zaal en op de tafels bestond uit roze en witte anjers en rozen in pas telkleuren, voor het merendeel afkom stig uit de bloemenkassen van het kasteel te Laken. Het banket werd gevolgd door een receptie in de zalen van het paleis, waarvoor het aantal genodigden bijna 1500 bedroeg. Na de receptie was er een bal dat door koning Boudewijn met Dona Fabiola werd geopend. AUTO TE WATER TWEE DODEN Maandagmiddag is bij Zevenhui zen een kleine vrachtauto te water geraakt, waarbij twee personen zijn verdronken. De vrachtwagen, die bestuurd werd door de heer K. Knoop uit Moor drecht, kwam uit de richting Moer- kapelle en reed in de richting Zeven huizen. Even voor het dorp stopte de auto om de 80-jarige heer J. van der Wel, afkomstig uit Zevenhuizen, op te nemen. Hij kreeg een plaatsje tus sen de twee anderen. Kort nadat de auto weer in bewe ging was gekomen, reed hij van de rechter- naar de linkerweghelft en vervolgens in de langs de weg lopen de ringvaart. De heer Heijkoop, die aan de rechterkant zat, wist zich uit de cabine te bevrijden; de andere twee konden echter niet uit de auto komen. Het ongeluk is vermoedelijk ge beurd omdat de stuurinrichting van de auto onklaar raakte. TILBURGSE POLITIE GREEP 7 OPIUM-HANDELAREN. De Tilburgse recherche heeft, ge deeltelijk in samenwerking met de Bredase politie, zeven mannen gear resteerd, die verdacht worden van handel in verdovende middelen. Al len zullen voor de officier van justi tie in Breda worden geleid. Reeds enige tijd geleden kwam de Tilburg se politie op het spoor van een handel in opium en herroïne. Verleden week vrijdagavond werd een gesprek gear rangeerd in een Tilburgs hotel tussen twee handelaren en een „koper". Voor de recherche was het toen niet moeilijk meer toe te slaan. HAILE SELASSIE (OP REIS IN BRAZILIË) AFGEZET? Staatsgreep in Ethiopië van leger en politie. Kroonprins steunt (mischien onder dwang) nieuwe regering. Verwarde berichten over een staats greep in Ethiopië, kwamen donderdag in de wereld door boodschappen die radio-amateurs in Engeland en Ne derland opvingen. In die boodschap pen werd gevraagd, keizer Haile Se lassie die op het ogenblik in Brazilië rondreist, ervan op de hoogte te stel len, dat kroonprins Asfa Wassen is gearresteerd door het leger. Deze kroonprins zei later in een radio-toe spraak, dat er met steun van het le ger een nieuwe regering is uitgeroe pen, die zich ten doel stelt „een ein de te maken aan drieduizend jaar on recht". De prins sprak in het Amarisch. Radio Addis Abeba zond later een Engelse vertaling van de rede uit. „Het volk is altijd arm en achterlijk gehouden", zo zei de prins. „Het stelt zich niet langer met loze belof ten tevreden. Het wil daden zien die de levensstandaard zullen verhogen. De grote vooruitgang in de andere Afrikaanse landen doet het volk be seffen, dat het is achtergebleven. De wetten van het land zijn misbruikt om de rijkdom van weinige bevoorrech ten te vergroten". De kroonprins zei niet uit wie de nieuwe regering be staat. Hij sprak slechts over „ont wikkelde Ethiopiërs en vertegen woordigers van leger en politie, die er in zullen worden opgenomen. De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167- 2002 Telegram-adres „Echo' In het parochiehuis had dinsdagavond de jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis plaats. De voorzitter kon de goed opgekomen le den harte,ijk welkom heten op deze belang rijke vergadering, vooral de Geestelijk Ad viseur, de Z.E. heer pastoor Mommers. De heer Hornman gaf in z'n openings rede te kennen, dat het afgelopen jaar 1959 een zeer gunstig jaar is geweest, doch een zwaar jaar. Hij herdacht nog het overleden bestuurslid dhr. P. van Beers, die vanaf de oprichting deel van het bestuur uitmaakte. In 't kort gaf hij een overzicht omtrent de plannen die moe6ten worden uitgewerkt bij de stichting van het nieuwe Wit-Gele Kruis-gebouw, waarvoor 2 jaar geleden Dr. Aussems een lans brak. Zwaar drukte het op het bestuur, doch toen het financieel draagkrachtig werd, dank zij het werk van het bouwcomité, kon het besluit tot de uit voering genomen worden. Spr. somde de bedragan op, die het totaal van f 145.000 voor de bouw zouden vormen, alsook de be dragen, waaruit de financiering en investe ring zou volgen, waaraan, aan eigen mid delen, het ontvangen bedrag van het Kin- derzegelfonds, het provinciaal en gemeen tebestuur, subsidiëring e.d. meewerken. De gemeente-subsidie van f 2750. - is ver hoogd tot f 8000. -mits, en dit was de voorwaarde die Provinciale Staten stelden de contributie der leden evenredig zou wor den opgetrokken. Als voorbeeld van contri butie-bedragen vergeleek hij de huidige met die van andere plaatsen. Vooral benadrukte spr. de taak van de beide zusters, die enorm veel werk verzet ten. Zuster jovita bezocht 3082 patiënten en gaf 3831 injecties. In de loop van januari zal reeds een eer ste lckcn-wijkverpleegster en 1 april een tweede worden ingezet, ter vervanging van Zuster Jovita. Voorts zei spr. nog dat 't gebouw kost baar zal zijn, doch getracht zal worden het rendabel te maken. Omstreeks april 1961 zal het wijkgebouw officieel in gebruik ge nomen worden en voor 't publiek te be zichtigen zijn. Er is een moderne en goede nccomodatie, die ten goede komt aan Loon- opzands gemeenschap en 't gebouw is te vens een verfraaiing van 't dorp. Mevr. v. d. Donk gaf de notulen van 28 april 1959, welke zonder bemerkingen wer den goedgekeurd. De secretaresse gaf nog een jaarverslag van 1959, waaruit blijkt dat er over dat jaar 798 leden waren; 45 nieuwe leden tra den toe, 3 vertrokken en 5 overleden; 6 bedrnkten. In totaal op 1 jan. 1960 waren er 784 leden. Het werk van Zuster Jovita omvatte geboorten Loonopzand 78, de Moer. 20; gehouden zittingen Loonopzand 23; ver strekte consulten Loonopzand 804, zittin gen de Moer 21, verstrekte consulten de Moer 196. Bezoeken bij patiënten 3082; bezoeken bij TBC-patiënten 901; gegeven injecties en handelingen 3831; uitgeleende artikelen 271, adviezen 258; administratie 136 uren. Zuster v. d. Avoird heeft 83 moeders bij gestaan met 1921 bezoeken, terwijl 9 maal door het Kraamcentrum te Waalwijk hulp werd verleend, 2 maal door Dongen en 1 particu'iere hulp. Drie kinderen werden in 't Ziekenhuis geboren. De TBC-commissie en de P.V. de Lucht bode kon dit jaar f 1.235.10 afdragen. De Paaseiactie voor het zwakke kind be droeg f 18.82, de collecte v. h. eigen ver- plecgfonds is f 50. - en de Duivententoon- ste ling te Kaatsheuvel schonk f 98.-. Zonder op- of aanmerkingen werd dit verslag goedgekeurd. Het jaarverslag van de penningmeester over 1959 was voor het Wit-Gele Kruis als volgt: inkomsten f 11.760,25, uitgaven f 10.945,40, batig saldo f 814,85. Voor de TBC-commissie inkomsten f 1 659.71, uitgaven f 972.76, batig saldo f 686,95. De kas-commissie bracht hierna verslag uit en verzocht de penningmeester te de chargeren voor zijn prachtig gevoerd be leid. De voorzitter kon d;t verslag weer zon der bemerkingen goedkeuren. Als kascontrole werd benoemd: de heren Vromans Sr., C. Jansen en H. v. d. Heuvel. Het punt contributie gaf na de duidelijke uiteenzetting van de voorzitter in zijn ope ningswoord weinig moeilijkheden. De ver gadering toonde begrip voor het grote werk van 't bestuur en de zware taak i.v.m. het gebouw. Zij werd vastgesteld op: voor al leens'aanden f 5. -de bedragen van f 8.- worden f 10.- per jaar; van f 12 worden f 15.- per jaar en van f 16.- worden f 20. - per jaar. Vervolgens gaf Dr. de Vries, als medisch adviseur van 't Wit-Gele Kruis, een uit eenzetting over de taak van de Kruisver eniging in 't kader der Volksgezondheid. Hij schilderde de organisatie, die te ver delen was in a) de gezondhedszorg voor één persoon, o.a. de huisarts, ziekenhuis, specialist, vroedvrouw enz.; b) de gezond heidszorg voor de groep, waarvoor de Kruis vereniging optreedt en de gemeente'ijke diensten, b.v. G.G. en G D. In ons dorp is het ons W.-G. Kruis, en c) de Staatsge- zondheidszorg, welke zich tot het gehele volk rrht, midde's haar „Wet van Volks gezondheid 1919" met haar inspecties, die contact houden met de beide eeerstge- noemde groepen. Dit alles kon aan 't doel beantwoorden in een gezond milieu. De vijf Kruisverenigingen werken zo naar een gemeenschappelijk programma, dat zij pl.m. 1900 hebben gevormd en be staat uit het verplegen van zieken, het be strijden van besmette'ijke ziekten o.a. TBC, en de opleiding voor vakkundig verplegend personeel. In 1910 kwamen de Kraamver- zorging en de consultatiebureaus voor zui gelingen. De taken zijn vele; we noemden er reeds enige in ons verslag. Dr. de Vries stond hierbij even stil om ze te benadrukken. In Loonopzand is in 1929 't Wit-Gele Kruis opgericht onder bestuur van Dr. Smals, Chr. Maas t, J- Verschuren t, P. van Beers t en J. v. d. Lee en verliep nor maal, totdat de oorlog hierin een omwen teling bracht. De groepsverzorging vroeg meer aandacht en werd e.e.a. omgevormd. In de komende maanden zullen alle taken van de Volksgezondheid worden onderge bracht in het Wijkgebouw, dat onmisbaar zal worden voor de samenleving. Spr. besloot met de taak van de leden te onderstrepen en feliciteerde het huidige be stuur met de noeste arbeid. Alsnog werd door spr. dank gebracht aan Zuster Jovita en hulde voor haar werk is zeer op z'n plaats. Zieken en stervenden heeft zij bijgestaan en zij mag terug zien op een zeer vruchtbaar leven in Loon-op- zand. Alles is gebaseerd op haar offervaar digheid en liefdevolle overgave voor de eve- naasten. De voorzitter dankte dr. de Vries voor zijn interessante rede. De bestuursverkiezing heeft tot resultaat dat mevr. van Esch met 73 stemmen wordt gekozen en hierdoor 't werk van de secre taressen mevr. v. d. Donk zal verlichten. In de rondvraag zegt de voorzitter dat geen hulp aan niet-aange6lotenen wordt ver leend, voor het vastgestelde bedrag is vol daan. Hij spoort aan om lid te worden, als er nog zijn die niet zijn aangesloten. Dr. de Vries feliciteert mevr. van Esch met haar functie en zegt toe een nauwe betrekking te onderhouden met de EHBO- vereniging, daar beider werk op 't zelfde terrein ligt. Zij zal betrokken worden bij activiteiten e.d. waar 't Wit-Gele Kruis be lang bij heeft. De voorzitter van de EHBO- vereniging zegt toe, dat op de vereniging gerekend kan worden. Na de .pauze volgden enige zeer interes sante films, o.a. de bereiding en toediening van polio vaccin en de verzorging en nazorg van polio-patiënten. De tweede film is ge wijd aan de gezondheidszorg in de tropische landen en geeft een beeld van de ziekten en hun behandeling aldaar, waar de Wereld gezondheidsorganisatie zeer nauw bij is be trokken. Deze vruchtbare vergadering werd door dhr. Hornman besloten op de gebruikelijke wijze. TONEEL. Dat goede wijn geen krans behoeft heeft de toneelvereniging Ernst en Luim dit sei zoen met de opvoering van de komische thriller Boeven en Madeliefjes zeer zeker ervaren. Geheel objectief hebben wij in dit blad verleden week een beschouwing over de eerste opvoering gegeven en daarbij te recht laten uitkomen dat deze thriller door de diverse dilettanten op unieke wijze voor het voetlicht werd gebracht en dat het tal rijke publiek middels een daverend en wel gemeend applaus aan het einde van ieder bedrijf en bij open doek liet blijken dat het gebodene uitstekend in de smaak wa6 ge vallen. Kennelijk hebben de Haarsteegse in woners in de loop van de week kennis ge nomen van dit succes, want de toeloop was verleden zondag zo groot, dat zelfs de café ruimte moest worden ingeschakeld om allen te kunnen herbergen die de heropvoering wensten te gaan zien. Voor de diverse spe- lers(sters) is deze overgrote belangstelling mogelijk een stimulans geweest om zich nog eens extra in te spannen, want de herop voering heeft in alle opzichten aan de ver wachtingen beantwoord. Regisseur Ton Grosveld uit Berlicum heeft zonder enige twijfel alle eer van z'n werk gehad, want zijn onderdanen gaven zich zonder uitzondering tot het uiterste om deze thriller voor het voetlicht te bren gen, zoals de Amerikaanse schrijver George Ratson, van wiens hand dit werk verscheen, het gewild heeft, n.l. meeslepend, spranke lend en vol vuur. Ernst en Luim, die het als een plicht be schouwde de Haarsteegse mensen eens ken nis te laten maken met dit soort toneelspe len, is in haar opzet vo komen geslaagd. Alhoewel dit stuk hoge ei6en stelde aan re gisseur, dilettanten, decors en vooral aan de geluidstechniek, is men er, dank zij een drachtig samenwerken in geslaagd het pu bliek enkele genotvolle avonden te bezor gen. Aan het slot van de avond deelde de voorzitter van Ernst en Luim nog mede dat het in de bedoeling ligt om in de H. Vas tentijd met een groot Passiespel op de plan ken te verschijnen en gezien de hoge ko6ten die hieraan zijn verbonden, verzocht hij nu reeds aller steun. Al met al kan Ernst en Luim op enkele zeer geslaagde uitvoeringen terugzien. SUCCES OP WILDCONCOURS. Verschillende leden van de in café To de Gouw gevestigde handboogschutterij Clau dius Civilis namen verleden week te St. M.- Gestel deel aan een groot wildconcours, dat aldaar door de handboogschutterij Een dracht maakt Macht werd georganiseerd. Met pijl en hoog konden de Haarsteegse vertegenwoordigers niet tot succes komen, maar op de barak was het succes des te groter. Zij slaagden er n.l. in om met 232 pt. de eerste prijs te behalen, zijnde een kalkoen van maar liefst 22 pond. vanzelfsprekend had dit exemplaar bij thuiskomst in het clublokaal veel bekijks en de afspraak werd gemaakt hem op een te houden teeravond ais hoofdschotel te laten dienen. BILJARTEN. Het is in de gelederen van de KNBB momenteel erg rustig; de eerste helft van de competitie zit er nagenoeg op en er res ten nog maar enkele inhaalwedstrijden om de eerste helft compleet te maken. Het le viertal van DES had in de voorbije week reeds vrijaf, maar DES II speelde thuis nog een competitiewedstrijd en wel tegen Val kenhof uit Vught. De gedetailleerde uitslag was als volgt DES II - Valkenhof II A. de Groot (85)-A. Lommers (100) 81 - 100 A. v. Bladel (80)-H. Hofmans (90) 28 - 90 F. v. Liempde (70) - J. Pijnenburg (90) 70- 80 W. v. Bokhoven (65) - P. Verhoeven (65) 65- 45 Eindstand 4-4 gelijk. Ook de onderlinge biljartcompetitie lag in de afgelopen week stil, maar zal in dit weekend weer worden voortgezet. VOETBALPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Het geven van een prognose over de wedstrijden die voor de komende competi tie-zondag op het programma voorkomen, is voor de overzichtschrijvers de laatste we ken maar een onaangename taak. De reden hiervan is dat Pluvius in ieder weckend zo royaal voor de dag komt dat de velden steeds onbespeelbaar zijn als de zondag aanbreekt. Momenteel ziet het er toch wel naar uit dat de velden komende zondag bespeelbaar zullen zijn. Hunkerend zien de voetballers wellicht uit naar het ogenblik dat de scheidsrechter weer het beginsignaal laat klinken. Beperken wij ons tot Haarsteegs le elf tal, dan zien wij dat er nog maar zes wed strijden zijn gespeeld en gr evenzoveel wer den afgelast. Maar als het zondag door gaat komt Haarsteeg meteen voor een vuurproef te staan. Vastgesteld is de wedstrijd Buren - Haar steeg, een tegenstander die het deze com petitie uitstekend doet en de koplopers op de voet volgt. Thuis had Haarsteeg met Bu ren de grootste moeite en kon maar moei lijk tot een gelijk spel komen. Maar de laatste wedstrijden kwam Haar steeg uitstekend voor de dag en aan de hand daarvan zou men kunnen aannemen dat deze lastige wedstrijd met vertrouwen tegemoet kan worden gezien. Wij voor ons zouden het al een hele prestatie vinden als minstens de halve buit mee huiswaarts kon worden genomen. Haarsteeg 2 speelt thuis tegen RKDVC 3 en Haarsteeg 4 speelt om 12 uur thui6 tegen Concordia 5. JAARVERGADERING HARMONIE MET MUZIKALE OMLIJSTING. In de zaal van hotel van der Schoot hield de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksver maak haar jaarvergadering, welke gebeur tenis door een welklinkend stuk muziek van de harmonie werd gemaakt tot een avond van betekenis. Na zijn welkomstwoord gaf de president, de heer Brokx, een kort over zicht van het afgelopen verenigingsjaar, waarbij hij de voornaamste gebeurtenissen nog eens de revue liet passeren. De ver. telt momenteel 36 werkende leden, de drum band met vaandeldragers 21, 't bestuur 7, plus 5 commissarissen, terwijl 11 leerlingen in opleiding zijn. Uit de werkende leden werd onlangs een commissie gevórmd, wel ke moet dienen als spreekbuis bij het be stuur voor hetgeen er leeft in de vereniging. Het bestuur is van mening dat deze com missie als zodanig vruchtbaar werk kan leveren. De heer Brokx toonde zich tevre den over de vooruitgang welke het korps 't afge'open jaar maakte en gaf als zijn mening dat de harmonie binnen enkele jaren met re delijke kans op succes weer aan 'n concours in de hoogste afdeling zou kunnen deelne men. In het afgelopen jaar verleende de harmonie haar medewerking bij de jeugd- dag, carnaval, St. Nicolaasfeest, processie, een gouden bruiloft en een priesterfeest; zij gaf verder een zaalconcert, een concert in Waalwijk en een tcsamen met de Waspik- se zangver. Po ymnia en O.K.K.; met me dewerking van Entre Nous gaf zij voorts 'n uitvoering en een matinee, terwijl het korps behalve bij het dauwtrappen nog 12 maal uitrukte. Grote zoigen geeft momenteel het 'nstrumentarium. Het is n.l. te voorzien dat dit binnen enkele jaren voor een aanzienlijk deel moet worden vernieuwd, terwijl het saldo van het instrumentenfonds momenteel f 7 80 bedraagt. Uit dit fonds moest n.l. .f 350 voor de „gewone dienst" worden ge voteerd. Deze rekening s'uit nu met een batig saldo van f 119. Om de harmonie te uniformeren werd een comité van 26 dame6 en heren in het leven geroepen dat zich tot taak ste't het hiervoor nodige bedrag van f 9000. - bij elkaar te brengen. Het resul taat van hun bemoeiingen overtreft alle verwachtingen, maar de laatste loodjes we gen het zwaarst. Een inkomstenbron voor 't onderhoud der uniformen werd gevonden in een verhoging van de contributie. Bij de voorbereidende besprekingen in deze vond het bestuur alle medewerking van het ge meentebestuur en gaf burgemeester v. Erp a's beschermheer der vereniging de toezeg ging de tambourmaitre te zullen aankleden. Tot slot bracht de voorzitter dank aan al len die zich voor de belangen der harmonie inspanden, met name aan de directeur, de heer Chr. Kuijten, aan de instructeurs van de drumband en de leerlingen, resp. de he ren Gerrits en Jacobs en aan de heer en mevr. v. d. Schoot. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden herkozen, t.w. de heren A. Tabbers, H. van Dongen, M. van Dongen en J. Rombouts. Het musiceren door de harmonie was zowel voor als na de jaarver gadering fraai genoeg om te boeien. Diri gent Chr. Kuijten begon beide delen met 'n strak en markant uitgevoerde mars en sloot ze op dezelfde wijze af. Hij had hiervoor zijn keuze laten vallen op o.a. B.B. and C.F. van Ord Hume, Arromanches van A. KWelly en Groet aan Kaatsheuvel van P. Bisselink. Verder hoorden we een goede en gedetailleerde verklanking van 5 delen uit het Fa utsBallet van Ch. Gounod en gaf het korps door een warme bezieling een grote expressie aan de rhytmisch verrassen de ouverture New Orleans van Mindert Bockel. Het geheel werd gecompletteerd door een wals van Paul Lincke, Versmade Liefde en The Geisha va njones in een ar rangement van Van Leeuwen. De kleine dctailopmerkingen die men bij dit concert zou kunnen maken, zoals een kleine onzuiverheid, een te weinig verzorg de piano en een kleine onevenwichtigheid zijn minderd belangrijk dan de overheersend goede indruk die deze avond op de bezoe kers achter liet. Het is alleen jammer dat een zaal als deze het klankvolume van een harmonie onvoldoende kan verwerken. WINKELWEEK GESLAAGD. Ook dit jaar mag de winkelweek weer zeer goed geslaagd heten; er werd voor f 50.000. - omgezet. Er waren verschillen de mooie prijzen, waarvan de hoofdprijs, 'n centrifuge, gewonnen werd door R. Koop- mans. Voor de kinderen was er een interes sante wedstrijd georganiseerd. Hiervoor wa ren er 3 gelukkige winnaars. De pop was voor R. Kicvits, een paar rolschaatsen voor B. Blom en een trui ging naar A. Dank. TWEEDE PRIJS FOTOWEDSTRIJD. In de door de afdeling Brabant van do R.K.B.B. georganiseerde fotowedstrijd werd door mej. N. Verschuren alhier een tweede prijs behaald. De opdracht voor de wedstrijd was een foto te maken van een of meerdere personen tijdens hun werkzaamheden. DE HEER KANT MET PENSIOEN. Met ingang van 1 dec. j.I. verliet de heer Kant zijn betrekking als dienstgeleider we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Als jong ambtenaar begon hij in Baarle-Nassau en was later werkzaam te Roosendaal en Nispen. Op 1 aug. 1925 kreeg hij zijn aanstelling te R'vecr, waar hij op 1 nov. 1946 dienstgeleider werd. Al was de heer Kant de man van de fis cus, toch was hij in ons dorp en de om geving een geziene figuur, getuige de po pulaire naam van „Kantje", zoals men hem in de wandeling noemde. De heer Th. van Home werd benoemd tot waarnemend dienstgeleider. f

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 17