WAALWIJK KAATSHEUVEL Verplaatsing noodschoot 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 DEC. 1960 7 Waspik Waspik White Boys Waspik Loon op Zand Kerstartikelen èn Vuurwerk J. H. van Loon WaspikOisterwijk 43 In een aantrekkelijke wedstrijd heeft het le elftal van de voetbal vereniging Waspik zondag een 43 overwinning behaald op Oisterwijk. De thuisclub liet zich «een moment intimideren door Oe reputatie welke de bezoekers door hun positie op de ranglijst vestigden. Willy Vervoort bracht de blauw-witten al spoedig een 2-0 voorsprong, maar nog voor de rust scoorde Oisterwijk uit een penalty een tegenpunt. In de tweede helft schoten An dre de Wit en Paul Smits Was pik naar een veilige 4-1. Dit was Oisterwijk kennelijk te veel. Zij ontwikkelde met succes een fel tegenoffensief. Verder als 43 liét Waspik het echter niet ko men. Ons ViosWhite Boys 1-2 Zondagmiddag moest White Boys deemoedig het hoofd bui gen voor het geweld dat Ons Vi os in de wedstrijd Ons Vios White Boys na rust ontketende. In de eerste helft was het over wicht duidelijk aan de kant van White Boys, ook al opende Ons Vios de score. Piet Kuijten en Han van Etten wisten deze ach terstand dan ook spoedig in een 12 voorsprong om te zetten. Na de thee toonde Ons Vios zich strijdbaar en slagvaardig. Drie maal moest keeper Luijten de draagwijdte hiervan ondervinden en de bal achter zich uit het net vissen. De eindstand kwam dan ook met 4—2. ZUIVELFABR. RAAMSDONK-WASPIK VERGADERDE. In hotel J. v. d. Schoot te Waspik hield de coöp. zuivelfafrieb en melkinrichting Raamsdonk-Waspik haar algem. ledenver gadering. De opkomst van de leden was groot. De heer A. Schoenmakers uit Raams- donk mocht zo ongeveer 200 belangstellen den verwelkomen. In zijn openingswoord bracht hij enkele belangrijke punten van het afgelopen jaar in herinering. Door de grote grasgroei in het begin van 1960 was de melkproduktie tot cn met aug. ongeveer 13 hoger dan het vorige jaar. Later in het jaar nam de melkproduktie sterker af dan normaal door de langdurige regenval. Dhr. Schoenmakers zei o.m.: „Het is te betreu ren, dat bij de regering bij het vaststellen van de garantieprijs voor de melk geen vol doende begrip gevonden werd voor de zeer gerechtvaardigde verlangens van de boer." Na deze inleiding werden de notulen van de sckretaris de heer G. Knaap uit R'donk ongewijzigd goedgekeurd. Vervolgens gaf de direkteur van de zuivelfabriek de heer H. van Loon, uitvoerige mededelingen over de gang van zaken aan het bedrijf. Spr. ging ook uitvoerig in op de nieuwe gezichtspun ten bij het vaststellen van de garantieprijs van de melk. Voorts gaf hij met enkele cij fers aan hoe het gemiddelde vetgehalte van de aangevoerde melk t.o.v. 1959 sterk was verhoogd. Ook de hoeveelheid ontvangen kg melk was toegenomen, terwijl de kwaliteit van de aangevoerde melk ook sterk is ver beterd. Met betrekking van het uitbetalen van melkgelden werd bij stemming een voorstel van het bestuur aangenomen, om met in gang van 1 jan. 1961 het uitbetalen van melkgelden via de plaatselijke boerenleen banken te doen geschieden. De bestuursleden de heren D. Verschuren uit Waspik en G. A. Knaap uit Raamsdonk werden met bijna algeméne stemmen her kozen. De periodiek aftredende leden van de commissie van toezicht, de heren H. de Bont en Th. Langerwerf Waspik en Joh. de Rood en W. de Wit Raamsdonk, gingen bij acclamatie hun nieuwe zittingsperiode te gemoet. De heer Timmer van de Kon. Ned. Zui- velbond vertoonde later op de avond zeer interessante filmpjes over hygiënische melk- winning. Hebt U wensen voor de komende feestdagen? Wilt U de maaltijd goed doen slagen? Wenst U kwaliteit smakelijk vers en mager. Dan naar J. Verhaeg-van Ren. UWVETRCUWDE SLAGER ONTSPANNINGSAVOND K.A.V. EN K.A.B. Op vrijdag 23 dec. zal de bekende voor drachtkunstenares mevr. Miep de Leeuw in de zaal van café De Statie een ontspannings avond verzorgen voor de leden van de Was- pikse KAB en KAV en de jeugdleden. Aan vang half acht. KERSTAVOND. Het bestuur van de Waspikse Boerinnen- bond bereid de leden van haar vereniging een kerstavond op donderdag 22 december in de zaal van café De Statie. De avond zal worden verzorgd door de leden van de RK BB en RKJB. PRINSENBAL OP 15 JAN. In café C. van Iersel kwamen de bestu ren van de Waspikse carnavalsverenigingen met het bestuur van de Raad van Elf van Maonenblusserslaand bijeen ter bespreking van een gezamenlijk te houden gekostu meerd Prinsenbal. Dit bal werd gepland op zondag 15 jan. en zal alleen toegankelijk zijn voor hen die bij een der verenigingen zijn aangesloten. Slechts voor echtgenoten en verloofden-niet-leden wordt hierop een uit zondering gemaakt. Op deze feestavond zal de Prins Carnaval worden bekend gemaakt. Tevens zal op deze bijeenkomst het carna valslied worden gekozen uit de inzendingen welke dan naar voren worden gebracht. VOLLEYBAL. Zowel het eerste als het tweede zestal van de volleybalclub Atak behaalde zaterdag in Tilburg een overwinning. Atak 1 versloeg in de le klas van de NeVoBo het sterke Minenco met 2-1. Atak 2 zegevierde met 2-0 over Smashers. drietallen wel tot nadenken gestemd zal hebben. Reünie maakte ook een aardige duikeling, maar dan de ver keerde kant uit, n.l. van de tweede naar de zesde plaats. De totale eindstand is thans: Klasse A. Herinnering 2037; 2. Rode Haan 1996; 3. N.O.P. 1958; 4. Alles Om 1946; 5. T.V.K. Adam 1937; 6. Alles of Niks 1858; 7. Zet 'm Op 1849; 8. Natte Spons 1840; 9. Onder Ons 1827. Klasse B. N.I.O.D. 1947; 2. R.E.K. 1928; 3. Reünie 1871; 4. Vr. Poede laars 1859; 5. De Kruiken 1821; 6. K.I.K. 1814; 7. Irene 1759; 8. T.V.K. Eva 1745; 9. R.O.L. 1677. Drietallen: N.O.P. 994; 2. Herin nering 983; 3. Rode Haan 979; 4. Onder Ons 964; 5. Alles Om 961; 6. Reünie 1 959; 7. Vriendenkring 951; 8. Alles of Niks 931; 9. R.E.K. 926; 10. K.I.K. 910; 11. N.I.O.D. 868; 12. Reünie 2 847; 13. De Kruiken 805; 14. Alles of Niks 2 778; 15. Natte Spons 1 775. Personeel heren: F. van Tilborg 429; 2. L. Tuerlings 425; 3. M. Ves- ters 423; 4. H. Boons 421; 5. A. de Cock 421; 6. L. Maassen 421; 7. J. Akkermans 417; 8. G. Smulders (Rode Haan) 413; 9. D. Mateysen 408; 10. A. v. Luxemburg 403; 11. J. Heijs 387. Personeel dames: mevr. Tuerlings 420; 2. mevr. Mutsaers 407; 3. mevr. Doorenbosch 400; 4. mevr. Smulders 390; 5. mevr. Maassen 386; 6. mej. v. Oorschot 381; 7. mevr. Roovers 377. GILDE ST. JAN Het gilde St. Jan hield zondag haar 5e schietoefening in het kegel huis van hotel Euphonia. Er werden in totaal 50 schoten gelost. De uit slag was: 1. P. v. Nieuwstadt Sr. 526 pnt.; 2. H. van Balkom 489 pnt.; 3. P. Schoenmakers Pzn. 479 pnt.; 4. H. v. Nieuwstadt 478 pnt.; 5. J. Ver hoeven 464 pnt.; 6. P. van Nieuw stadt Jr. 454 pnt.; 7. P. Schoenma kers Czn. 445 pnt.; 8. Th. Sperber 413 pnt. DESK—ODC JEUGDKOOR GAF CONCERT Zaterdagavond heeft het bekende Jeugdkoor, o.l.v. Frater Angelico, 'n uitstekend vocaal concert gegeven. Hoe kan het anders, want dit koor begint aan bekendheid te winnen en mag gerust tot een der beste jeugd koren gerekend worden. Het is in de Loonse gemeenschap niet meer weg te denken. Voor de jeugd is het een welkome organisatie om zich op muzikaal terrein te bekwamen, om straks een gemakkelijke kans te hebben bij het kiezen van een mu zikale richting. De goed bezette zaal was een vol doening voor Frater Angelico, want hij zei dat men werkelijk het koor een goed hart toedraagt. Diverse nummers werden begeleid door de heer Frans Trimbach uit Tilburg. Als nieuw hoorden we het moeilij ke, doch goed vertolkte werk „Sanc- ta Maria" van Mozart, evenals na de pauze het grote werk „Der Vo- gelhandler". Het laatste werd zeer levendig gebracht en genoot aller waardering. Naast de verschillende volksliedjes uit diverse landen, had weer „Die landlichen Konzert Pro be" von Suppé een geweldig succes, die door de kleine Frans de Louw werd gedirigeerd. Als intermezzo zorgden vier jon gens van 't koor „The Guitar Boys", die hun cowboy-songs met een ge weldig succes brachten. In de En gelse taal waren ze goed thuis. De applausmeter steeg met het toene men van de liedjes. Later voegde zich nog een guitaar-girl bij hen. Het koor bestond toen uit „honderd mannen en één meisje", zo zei Fra ter Angelico. Kortom, deze avond was er een die er beslist mocht zijn. In ver band met de kosten die dit koor vergt, zal volgend jaar een dona teurs-actie worden gehouden. De Frater beval deze dringend aan. Na dere mededelingen hieromtrent vol gen nog. BEKROOND Met zijn inzending krielen op de tentoonstelling van de E.T.H.C., be haalde de heer Jan Tuerlings met zijn inzending Zwart Minorca kriel 3 eerste en 3 tweede prijzen en met Wit Wyandotte kriel 2 maal 'n eer ste en 2 maal 'n tweede prijs. EERVOLLE DANKBETUIGING Zoals zovelen, was ook Reinier Mieris, van beroep huisschilder, en wonende Mgr. Völkerstraat 74 te Kaatsheuvel, blijkbaar bijzonder ge troffen door de innemende persoon lijkheid van Dona Fabiola, sedert haar huwelijk met Koning Boude- wijn van België koningin van dit land. En met die velen had ook hij zich oprecht verheugd over 't hu welijk van dit sympathieke vorsten paar. Maar niet als die vele anderen liet hij het hierbij, nee, Reinier Mie ris meende van zijn ingenomenheid hiermee op een of andere wijze te moeten doen blijken. En aangezien hij naast bovenvermeld beroep zich door een zekere mate van vaardig heid in het tekenen heeft aangeme ten, maakte hij aan de hand van krantenfoto's met conté-potlood zo wel van de Koning als van Dona Fabiola een tekening, met respectie velijk de Belgische en Spaanse vlag als achtergrond. Tot zijn grote voldoening ontving hij op de dag van het huwelijk van het Belgische vorstenpaar de vol gende eervolle dangbetuiging: „Kabinet van de Koning. 13 december 1960. Mijnheer, De Koning heeft de tekeningen ontvangen die U hem bij gelegen heid van zijn huwelijk met Dona Fabiola de Mora y Aragon, aange boden hebt. Ik werd door zijne Majesteit be last U voor deze vriendelijke ver zending zijn dank aan te bieden. Gelieve, mijnheer, de betuiging van mijn hoogachting te aanvaar den. Voor de Kabinetschef van de Ko ning, get. J. Peemans, Kabinets attaché. PAARDENCROSS Zondag werd de „Drie Kabouters cross" verreden, welke georgani seerd was door de Kaatsheuvelse Paardensportvereniging. Het par cours was uitgezet in de bossen in de omgeving van de ijsbaan en op gebouwd door de heer S. Vermeu len. Circa half twee verzamelden de deelnemers (sters) zich op het cam pingterrein van de wed. Snoeren-v. Delft aan de Duinlaan. De senioren reden een afstand van 3000 m., ter wijl de junioren 2400 m. hadden af te leggen. De cross was ditmaal nog al aan de zware kant, zodat veel ge vergd werd van paard en ruiter. De uitslag was: Junioren en beginnelingen: 1. Th. v. Delft, Moergestel, met paard Bal- lytijn, tijd 6.21 min. 2. D. Stibbe, Vught, met paard Master, 7.21 min. 3. Heesbeen, Udenhout, paard Vos, 7.48 2/5. Senioren: 1. den Otter, Vught, paard Tutti Frutti, 5.55 1/5 min. 2. S. van Spaandonk, Tilburg, paard Sequilla, 6.09 2/5; 3.F. Stokkermans, Udenhout, paard Ben, 6.10; 4. mep. Teurlings, Vught, paard Pantomine, 7.15; 5. R. van Spaandonk, Tilburg, paard Bally Bay, 7.18 2/5; 6. A. Jan sen, Tilburg, paard Monica, 8.00 1/5; 7. Vos, Heesbeen, paard Boef, 10.01 2/5; 8. Verhoeven, Tilburg, paard Don Carlos, 10.26. Na afloop verzamelden de deelne mers zich in café-restaurant „de Drie Kabouters" van S. Vermeulen, waar de voorzitter van de organi serende vereniging, de heer G. Jan sen, het verloop van de cross nog eens onder de loupe nam, en vervol gens met een toepasselijk woord de prijzen aan de winnaars uitreikte. De beschikbaar gestelde wisselbeker kwam definitief in het bezit van Th. van Delft. Rest nog te vermelden dat enkele deelnemers om verschillende rede nen moesten worden gediskwalifi ceerd, en dat overigens de Kaats heuvelse Paardensportvereniging op een geslaagde cross kan terugzien. RONDGANG TILBURGSE KEGELBOND Nadat de eerste twee ontmoetin gen in het jaarlijkse kegelevene ment „de Rondgang" van de Til- burgse kegelbond, resp. in Concor dia te Loon op Zand en „Riche" te Tilburg, hadden plaats gehad, was het de afgelopen week de beurt aan het kegelhuis in hotel Euphonia. Ook hier is van maandag tot en met vrijdag een felle strijd gevoerd om het clubkampioenschap en de per soonlijke titel, en toen vrijdagavond de stand door de ijverige bondsse- cretaris J. Kemmeren werd opge maakt, bleek dat deze strijd, met uitzondering van de klasse A, nog al een hevige beroering in 't klasse ment had teweeggebracht. In klasse B nam N.I.O.D. de eer ste plaats over van R.E.K. De Vr. Poedelaars verwisselden van plaats met „de Kruiken", terwijl K.I.K. de plaats ging bezetten van „Irene". Bij de drietallen onderging het klassement een danige verandering en was de ravage voor sommigen enorm. Het N.O.P.-drietal toonde ditmaal, dat het op vertrouwd ter rein aanwezig was, want de heren stonden hun vierde plaats af aan 't leidende „Onder Ons", om zelf de eerste plaats te gaan bezetten. De meest spectaculaire sprong maakte echter wel „Herinnering", dat van de negende naar de tweede plaats opklom. Een buitengewoon fantas tische prestatie, welke de andere Toen de thuisclub zondag na 35 minuten reeds een 40 voorsprong had bereikt, achtte men het blijk baar wel verantwoord om 'n beetje stoom af te blazen. Het ging immers allemaal van een leien dakje, de tegenstander had zo goed als niets in de melk te brokkelen; waarom zouden we ons dan verder ook nog druk maken, heeft men vermoede lijk gedacht. Inderdaad kon Desk zich ditmaal deze weelde permitte ren, omdat ODC er feitelijk niet aan te pas kwam en haar spel maar een povere indruk maakte. Toch zouden wij de Dessers de welgemeende raad willen geven, deze tactiek in de toe komst te laten varen en ongeacht een veilige voorsprong, van de eer ste tot de laatste minuut zich volle dig te blijven geven. Wat was im mers het gevolg van dit nodeloos afremmen? Dat Desk geen moment meer het peil kon bereiken, dat haar spel vanaf het begin zo gesierd had. Het flitsende was er uit. Want de start was werkelijk overrompelend en de goals vielen al gauw als rijpe vruchten van de boom. Toen 't vier de doelpunt was gescoord, was de tegenstander duidelijk groggy ge speeld, en haar voorhoede, het nut teloze van haar schaarse pogingen inziende, deed al bijna geen moeite meer om de bal nog te bereiken. Wanneer Desk dus normaal had blij ven doordrukken, zou deze ontmoe ting op een abnormaal grote neder laag voor ODC zijn uitgelopen. Nu kreeg deze echter weer wat uitzicht en kans om wat op verhaal te ko men. En voor haar moedig volhou den hadden zij zeker een tegenpunt verdiend. Het zou de wedstrijd ook ten goede zijn gekomen. Het gevolg hiervan was, dat de partijen elkaar een tijd lang in evenwicht wisten te houden. En tegen de verwach tingen in was het na de rust een ODC dat voorlopig de meest aan vallende partij was. Tot gevaarlijke aanvallen konden zij door te on oordeelkundig spel echter niet ko men en de Desk-verdediging kon de Situatie over het algemeen vlot meester blijven. De voorhoede van Desk kon echter ook niet meer tot prestaties komen om over naar huis te schrijven, met het gevolg dat cir ca een kwartier voor het einde di verse toeschouwers het verstandiger oordeelden om het koude verblijf in de Efteling maar te verwisselen voor de warme huiskamer. Ongelijk hebben zij niet gehad, maar toch hebben ze nog een klein stukje sen satie gemist. Immers, in de laatste tien minuten begon Desk zo maar ineens aan een heftig slotoffensief. Onophoudelijk zwermde de voorhoe de en de opdringende Voogd en v. Boxtel voor het ODC-doel. Prak tisch geheel ODC stond te verdedi gen, en door deze opeenhoping van spelers was er soms geen doorko men aan. Vrouwe Fortuna liet het ook afweten. Desk werkte zich zelf vast in haar eigen breipatronen en blijkbaar niemand kon tot een re soluut schot komen. Over het scoreverloop nog 't vol gende: Reeds na 3 minuten werkte W. Damen een hoekschop van links met een goed schot doeltreffend af. In de achtste minuut verwierf A. v. Gooi, die na lange tijd weer tussen de lijnen stond, maar nog niet de oude is, de schoonheidsprijs, toen hij een door P. v. Boxtel op maat ge nomen vrije trap met een zweef sprong op fantastische wijze inkop te. Een juweel van een doelpunt. Na 25 minuten plaatste Voogd zich voor een vrije trap achter de bal en met een stevig schot was het derde doelpunt een feit. En toen er 35 mi nuten gespeeld waren, kon Dekkers een open kans, die door te lang tal men nog verloren dreigde te gaan, met een vierde treffer afronden. Rest ons nog te vermelden dat de ODC-doelman zich voor rust moest laten vervangen en dat zijn vervan ger in de bewogen slotperiode ook enkele malen in de verdrukking kwam, als gevolg waarvan hij moest worden opgelapt. Scheidsrechter Scholten leidde beheerst en correct. GEMEENTERAAD WAALWIJK Het pre-advies van B. en W. luidt Op uw vergadering van 30 november j.l. is door U een aanvullend krediet beschik baar gesteld voor de kosten van vervoer van leerlingen der r.k. lagere meisjesschool aan de Loeffstraat naar een leegstaande nood schoot in Bcsbijen. In de toelichting bij de desbetreffende begrotingspost op suppl. be groting nr. 116a schreven wij aan het slot: „De mogelijkheid van een andere oplossing (noodlokalen) wordt voor 1961 nader be zien.' Sindsdien hebben wij ons nader beraden over deze aangelegenheid. De tijdelijke op- .ossig van vervoer van de leerlingen per bus naar Besoijen heeft namelijk niet ge heel aan de verwachtingen voldaan. Een dergelijk vervoer wordt in enkele andere ge meenten ook wel toegepast en dan meestal vanai nieuwe woonwijken aan de buitenrand der gemeente naar gedeeltelijk ontvolkte scholen in de oude woonkern. Hier is de situatie evenwel anders. Het betreft hier een tijdelijke maatregel, die bij de opzet ten doel had te vermijden, dat in het zich sterk uitbreidende oostelijk gedcel-, te der gemeente (Baardwijk) nieuwe nood- lokalen moesten worden gebouwd, waardoor het in deze gemeente aanwezige aantal noodlokalen, dat reeds 10 bedraagt, weder om zou moeten worden vermeerderd. Het is ons streven dit aantal voortaan zoveel mogelijk te beperken, omdat de kosten van aan.coop, plaatsing en inrichting zó hoog zijn (pl.m. f 27.000 per dubbel lokaal, zon der meubilair), dat wij het slechts dèn ver antwoord achten tot verdere bouw van deze lokalen over te gaan, indien er rekening mede gehouden moet worden, dat ze min stens-enkele jaren dienst zullen moeten doen. Toen in april jl. het eerste krediet ter zake van dit busvervoer door U op ons voorstel werd toegestaan leefde bij ons de gedachte, dat in het plan Baardwijk spoe dig de 3e lagere school zou kunnen verrij zen, waardoor de lokalen-kwestie aldaar af doende zou zijn opgelost. Zoals U bekend is worden de rijksgoedkeuringen voor scholen bouw evenwel nog steeds met mondjesmaat afgegeven en ook onze gemeente onder- i vindt daarvan de nadelige gevolgen. Voor de bedoelde derde school is momenteel nog geen rijksgoedkeuring verleend. Wij zijn daarom thans van mening, dat overplaatsing van een noodschool gemoti veerd is en wel om de volgende redenen 1. zoals wij hiervoor reeds opmerkten, ligt de situatie betreffende het bezoeken van een noodgebouw in Besoijen door Baard- wijkse kinderen anders dan in andere ge meenten. Hier is namelijk een bestaande school tijdelijk in 2 delen gesplitst 4 klas sen zijn gebleven in Baardwijk en 2 zijn ondergebracht in Besoijen. Het verband tussen de beide delen is geheel verbroken cn het Hoofd der school is niet in staat ook maar het geringste toezicht uit te oefe nen op de gang van het onderwijs in Be soijen. Nu deze toestand nog geruime tijd aldus dreigt te moeten worden bestendigd, heeft ook de Inspecteur van het lager on derwijs Verzocht te overwegen hoe aan deze ioe6tand een einde kan worden gemaakt; 2. de kosten van het busvervoer zijn tegengevallen. Werd er aanvankelijk ge hoopt, dat met 1 bus zou kunnen worden volstaan, het bleken 2 kleine bussen te moe ten zijn. Het laten overblijven van de kinde ren in de middaguren in Besoijen, zou vol gens het schoolbestuur stuiten op grote be zwaren van de ouders, daar de warme maal tijden in deze wijk zonder uitzondering in de middagpauze worden genuttigd. Het werden dus 4 ritten per dag met 2 kleine bussen. Later is het mogelijk gebleken de 2 kleine bussen te vervangen door één grote. De kosten van deze laatste belopen nu, re kening houdende met een geringe omweg, welke deze maakt ter voorkoming van ver- keersstagnatie, f 10,20 per rit, zijnde per dag 4 x f 10.20 en per week 20 x f 10.20 is f 204.-. Per jaar wordt dit pl.m. f 8.600. De kosten van overplaatsing van de hou ten noodschool in Besoijen, waarin de Baard- wijkse 2 klassen thans zijn ondergebracht, naar Baardwijk, belopen volgens de begro ting f 9.800. - Daar wij moeten aannemen, dat een nieu we school in Baardwijk niet binnen een jaar zal zijn verrezen, is ook om wille van de kosten overplaatsing van de noodschool naar Baardwijk gemotiveerd. 3. Tenslotte hebben ons enkele schrif telijke klachten bereikt van ouders, die ver schillende bezwaren naar voren brachten. Een van de klachten van het Hoofd der school èn van de ouders is o.m. dat het bus vervoer niet altijd stipt op tijd plaats vindt, hetgeen èn voor de school èn voor de ge zinnen (middagpauze) zeer hinderlijk is. Resumerende stellen wij U voor een kre diet beschikbaar te stellen van f 9.800 voor de kosten van overplaatsing van de meer- bedoelde houten noodschool naar Baardwijk. Deze kosten omvatten mede de noodzake lijke uitgaven voor fundering en ophoging, aanleg riolering, aanleg leidingen voor gas, water en elektriciteit. De plaatsing zal waar schijnlijk geschieden op een t.o.v. de ge plande nieuwe scholen in het plan-Baard wijk zo gunstig mogelijk gelegen terrein. Met het schoolbestuur zal hieromtrent na der contact worden opgenomen. SFEERVOLLE EN BOEIENDE UITVOERING VAN KERST ORATORIUM „CHRISTUS' GEBOORTE" Onder leiding van dirigent Henk Nieuwkoop heeft j.l. vrij dagavond in de Ned. Hervormde Kerk aan de Haven de uitvoering plaats gehad van het Kerstorato rium „Christus' Geboorte" van R. Beinteina. Medewerking aan deze uitvoering verleenden Da vid Hollestelle, bas, Nelly v. d. Hammen, sopraan, het koor „Zang en Vriendschap" uit Hank, het Ned. Hervormd Kerkkoor uit Waalwijk, mej. Jeanne v. Heijst, orgel, en mej. A. Pasveer, piano. De baten van dit kerkconcert kwamen ten goede aan het Or gelfonds van de Ned. Herv. kerk Waalwijk-centrum. Beintema's eenvoudige en kla re werk heeft 'n bijzonder fraaie, boeiende en sfeervolle uitvoe ring gekregen. De muziek kwam in dit kerkgebouw voortreffelijk tot zijn recht en men kan dan ook alleen maar wensen dal in de toekomst meer van dergelijke concerten worden gegeven. Het Kerstoratorium „Christus' Geboorte" bestaat uit vier delen ,,l)e Verwachting„De Aankon diging", „De Veryulling" en „De Herders". De koren werden in een heldere doorzichtige toon uit gevoerd. Indrukwekkend was de solopartij van David Hollestelle, die aan dit concert belangeloos medewerking verleende. Tot een eminente prestatie kwam de so praan Neliy v. d. Hammen, wier stem sinds wij haar voor de laat ste maal hoorden, aan rijpheid en glans heelt gewonnen. Haar solo's en samenzang met Holle stelle waren briljante hoogte punten in deze prachtige uitvoe ring. Zij reikte tot zeer grote hoogte in „De boodschap van de Engel aan Maria De toehoor ders bij dit concert waren meer dan alleen maar toehoorders. Zij waren deelnemers, want onder deel van dit oratorium is ook de „Gemeentezang". De begeleiding werd op bekwame cn genuan ceerde wijze verzorgd door Jean ne van Heijst, orgel, en Annie Pasveer, piano. Aan de vooravond van 't Kerst feest was dit concert een sfeer vol muzikaal evenement van voortreffelijk gehalte, waarvan velen hebben genoten. schoolbestuur van het Willem van Oranje College vervaardigd door mej. J. H. Hansen uit Rot terdam. Op de plaats welke het gekregen heeft komt het beeld uistekend tot zijn recht en mag in alle opzichten een sieraad ge noemd worden. EMISSIE AMSTERDAMSE LEDERMIJ. EEN SUCCES Ons wordt medegedeeld dat bij de uitgifte van nominaal 515.U00.- gewone aandelen in de Amster damse Leder Maatschappij N'.V. te Oisterwijk alle houders van claims van hun recht tot in schrijving hebben gebruik ge maakt. DE N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Reeds vroeg waren enkele da mes aan het werk gegaan om de muziekzaal van het Willem van Oranje College in gereedheid te brengen voor de Kerstwijding, die op 15 december gehouden werd. De prachtige Davidster en de beeldige Kerststukjes, de ver lichting van de Kerstboom en de tientallen brandende kaarsen schiepen een stijlvolle sfeer. De Kerstliturgie werd door de dames Mortier en De Hoop ge leid, terwijl de verzen werden ge declameerd door mevr. Overweel en de muzikale leiding in handen was van mevr. Krijger. Na de pauze werd met een feestelijke tractatie een uitzon derlijk mooie film uit de Ad ventstijd gedraaid: „De boom des levens". Een groep van 240 kinderen voerde de schepping op. Zeer geestig was de komst van Eva, die schuin opzij achter Adam te voorschijn kwam. Deze kinderen bouwden de ark van Noach, zij lieten de generaties el kaar opvolgen tot Abraham. Weer volgden geslachten elkaar op, totdat de komst van het Kin- deke Jezus werd aangekondigd. Alle geslachten, ook wij in de 20ste eeuw, verwachten de komst van de Zaligmaker. ER IS IETS wat U misschien nog niet weet Het is een grote sortering in het Speelgoed-paleis de enige speciaalzaak in Waalwijk op speelgoedgebied. Dus naar le Zeine 37 Waalwijk VVVW/AWyAWAVAWW Ds. Breeuwsma opende dit concert met een kort inleidend woord en dankte na afloop alle medewerkenden voor deze prach tige avond, in het bijzonder Da vid Hollestelle voor zijn bijzon der sympathiek gebaar. OUDERAVOND ST. PETRUSSCHOLEN Met de bedoeling om de ouders nader in te lichten over de test, welke de jongens enkele weken geleden hebben ondergaan, werd in zaal Thalia een ouderavond gehouden, waarop de ouders van de leerlingen van de hoogste klassen van de St. Petrusscholen aanwezig waren. Het hoofd van de school, Broeder Hendrik, zette het doel van deze avond nader uiteen en ging verder in op ge noemde test, welke is gehouden met het oog op de studierichting welke de jongens in het komen de jaar zullen gaan volgen. Broeder Benjamin uit Nijme gen hield daarna een interessant pleidooi voor de juiste school keuze, die gericht moet zijn op de beroepskeuze en aangepast moet zijn aan de intelligentie van de jongens. Broeder Benjamin ging uitvoerig in op vragen wel ke hem van de zijde der ouders werden gesteld. WILLEM VAN ORANJE COLLEGE KREEG ZIJN STANDBEELD Het Willem van Oranje Colle ge heeft dan eindelijk in zijn voortuin het beeld gekregen van de man, wiens naam het draagt: Willem van Oranje. Het bijzon der fraaie standbeeld van kunst steen werd in opdracht van het PRIESTERJUBILEA 1961 IN HET BISDOM 's-HERTOGENBOSCH 50 jaar priester. 10 juni: H. G. Beckx, pastoor te Nieuwkuijk; Drs. J. A. de Jong oud-leraar St. Odulphus-lyceuin Tilburg, Raamsdonksvcer. 25 jaar priester. 6 juni: H. J. J. Simkens, pas toor H. Jozef te Kaatsheuvel; J. Vogels, kapelaan te Drunen. 4 augustus: J. B. H. Oderkerk, O. Praem., kapelaan te Vlijmen. 12V2 jaar priester: 19 september: A. M. v. Ivessel, kapelaan en bedrijfsaalmocze- nier voor de Langstraat te Dru nen. 121/2 jaar pastoor: 20 februari: J. Heesakkers, O. Praem., Vlijmen. „DE TERP" Het verslag van de demonstra tie en tentoonstelling der jeugd beweging in „De Terp" moet door onvoorziene omstandighe den tot een volgend nummer blijven liggen. In elk geval kun nen we nu al vast zeggen dat een en ander uitstekend is ge slaagd. LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK" De Liedertafel „Oefening en Vermaak" besloot 1.1. zaterdag in De Twee Kolommen de her denking van 't 100-jarig bestaan met een feestelijke bijeenkomst. Na een dankwoord van de voor zitter voor de prestaties bij de feestviering reikte hij onder scheidingen uit aan de heren Lambert Knepflé, Sjef de Bont en Ad. van Iersel. Uitvoerig verslag volgend num mer. KERSTWIJDINGSAVOND Herv. Verenigingen te Besoijen Dinsdagavond om 7.30 uur is er een samenkomst in de Ned. Herv. Kerk te Besoijen ter voor bereiding van het Kerstfeest. Alle Herv. verenigingen verle nen haar medewerking. Naast samenzang is er ook een Kerst meditatie en een Kerstverhaal. Een Kerst-declainatorium wordt uitgevoerd door de kleine meis jesvereniging. Ned. Bond van Oudstrijders en Dragers v. h. Mob. Kruis. Afd. Waalwijk. Het eerste gedeelte van het winterseizoen wordt afgesloten met een grote wilddrive, zowel voor de kaarters als voor de schutters. Deze avond wordt gehouden a.s. donderdag 22 dec., aanvang 8 uur in de zaal van „De Ge croonde Leersse" (café J. de Nijs) Reeds nu vestigen wij de aan dacht op de aktiviteiten in de maand januari nl. vrijdag 13 jan. Waal wij kse kampioenschappen luchtbuksschieten, zaterdag 14 januari kringschietwedstrijden en donderdag 26 jan. algemene ledenvergadering. SCHADE VEROORZAAKT DOOR EEN HOND Zondagochtend om plm. 9 uur heeft een aanrijding plaats ge had tussen een in noordelijke richting rijdende personenauto, bestuurd door A. B. uit Den Bosch en een plotseling de straat overstekende Schotse collie. Van wie de hond is, is nog onbekend. De voorkant van de auto werd nogal ernstig beschadigd.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7