Raad besluit tot tijdige onteigening Gemeenteraad Raamsdonk Gemeenteraad Sprang-Capelle FEUILLETON MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA i DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 27 DEC. 1960 HET CAMERA- MYSTERIE Provinciaal nieuws GERED EN DAARNA VER DRONKEN Abonneert U op dit blad gen het voorstel van b. en w. ech ter geen enkel bezwaar, gezien het te kostbare onderhoud van de tuin. Ten behoeve van de scholen voor g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o. werd 't voor schot op de vergoeding van exploi tatiekosten voor het jaar 1961 vast gesteld op resp. 40.55.en 60.per leerling. De raad stelde een krediet van 48.445.beschikbaar voor de aan- (Advertentla) Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND koop van twee vrachtauto's ten be hoeve van de dienst gemeentewer- ke. Deze kosten zullen met 5000. worden verminderd, zijnde de ver moedelijke opbrengst van de beide te verkopen oude wagens. Hoewel de openbare lagere school aan de Lage Zandschel in 1960 door minder dan 50 leerlingen werd be zocht, besloot de raad, mede met 't oog op de geleidelijke toename van het leerlingental, en gebruik ma kend van een bepaling in de Lager Onderwijswet, deze school toch in stand te houden, aangezien het on doenlijk zou zijn deze kinderen naar de openbare school in De Moer over te plaatsen. Tot besluit volgden nog een aan tal grondtransacties. Voor de realisering van het uit breidingsplan in onderdelen Kaats heuvel, werd grond geruild met W. v. Beers en C. J. Brekelmans, en voor de uitvoering van het partiële uitbreidingsplan Kaatsheuvel - west met C. F. M. Robben en J. A. Kern- meren. Voor hetzelfde doel, zulks in ver band met de verbreding van de Sprangsestraat, werd besloten van J. C. Frederiks het pand, Hoofdstr. 27, te kopen. Voor de reconstructie van de Huy- gensstraat en voor bouwterrein aan de Willem de Zwijgerlaan, ging de raad akkoord tot aankoop van grond van de dames Kemmeren. Bouwgrond, gelegen aan de ver bindingsstraat tussen de Vossen- bergselaan en de Hoofdstraat, werd verkocht aan J. F. J. Brekelmans en C. M. Kolsteren te Kaatsheuvel. Aan G. van Amelsvoort te Tilburg en J. L. van de Wouw te Kaatsheu vel werd bouwterrein verkocht aan de Willem de Zwijgerlaan. Aangezien voor het industrieter rein te Kaatsheuvel steeds meer be langstelling bestaat, werd besloten hierin gelegen grond pachtvrij te maken. Voor de realisering van het par tiële uitbreidingsplan Loon op Zand ging de raad akkoord met de aan koop van grond van J. B. Swaans te Loon op Zand en P. v. Weegberg te Tilburg. Bij de rondvraag wees de heer Bossers op de betonnen paaltjes langs de trottoirband aan de Lage Zandschel, welke een obstakel vor men voor het verkeer. De heer v. Boxtel drong aan op het dempen van de sloten langs de (Advarlantl*) Vergelijken U kiest de CO-OP Sweensstraat, dat volgens de voor zitter met het bouwrijp maken van de grond aan de orde komt. De heer Snoeren wenste de tuin tjespaden aan het Pr. Mauritsplein breder te zien. Verder wees hij op de onlogische oversteek van de Pro vinciale weg aan de Vaartstraat, richting Kaatsheuvel. De heer v. Nieuwstadt informeer de ten slotte naar de koppeling van een sporthal aan het wijkgebouw. Om stagnatie in de realisering van het uitbreidingsplan der ge meente Haamsdonk zoveel moge lijk te voorkomen, heeft de ge meenteraad van Raamsdonk in zijn vergadering van j.L. woens dag besloten in de toekomst tij dig te beginnen met de onteige ningsprocédure. Wel werd er door wethouder Nollen en de he ren Knaap, van Woerden, Ver schuren en v. Bavel op aange drongen om de onteigeningsmo gelijkheid zo weinig mogelijk te hanteren. De voorzitter, burge meester Prinssen, kon daarmee volkomen akkoord gaan en zag ook veel liever dat men met de grondeigenaren op andere wijze tot overeenstemming zou komen. Maar hij vreesde toch wel dat men hiermee in tijdnood zou ge raken. De raad ging met het voorstel akkoord. Tot lid van Maatschappelijk Hulpbetoon werd gekozen de heer A. Vermeer. De voorzitter bracht de heer de Bruijn dank voor het vele en uitstekende werk dat hij in deze funktie had verricht. Ter opheffing van het ruimte probleem kan de christelijke kleuterschool in Raamsdonks- veer een tweede lokaal huren van de hervormde school voor gewoon lager onderwijs. Voor de inrichting van dit lokaal stelde de raad een krediet beschikbaar van 4911.97. Onbewoonbaar werd verklaard de woning Kerkstraat 6 Raams- donk-dorp. De heer van Strien drong er op aan om onbewoon baar' verklaarde woningen zo spoedig mogelijk af te breken met het oog op het gevaar voor spelende kinderen. Grond werd verkocht in de Nieuwe Polder aan C. König en J. A. Goossens t.b.v. woning bouw. Van H. C. Baayens werd een strookje grond gekocht aan de hoek Wilhelininalaan-Koning- straat voor de prijs van 7.50 per m2. De gemeente heeft deze grond nodig i.v.m. noodzakelijke verkeersvoorzieningen aan de rijksweg. Goedgekeurd werd de rekening v. d. Gem. Instelling voor Maat schappelijke Zorg over 1958 en voorlopig vastgesteld werd de re kening over 1958 van 't gemeen telijk "grondbedrijf. Tot leden van de commissie van onderzoek van de gemeente en bedrijf sbegro tingen 1901 wer den benoemd de heren Verschu ren, v. Woerden en v. Strien. Vrijdagavond kwam de raad van Sprang-Capelle bijeen in openbare vergadering. Met kennisgeving was de heer Ros afwezig. De voorzitter wenste de heer Ros, die wegens ziek te de vergadering niet kon bijwo nen, een spoedig algeheel herstel toe. De heer de Raadt wenste ten aan zien van de verdaging van de be slissing door Ged. Staten tot ver koop van grond aan J. v. Zwiete- ring enige opheldering.. De voorzitter deelde mee, dat het advies van de planologische dienst niet helemaal rond is geweest, ten gevolge waarvan een nieuw advies moet worden uitgebracht. Er is in tussen in Den Bosch op spoed aan gedrongen. De heer Vos kwam terug op een ingekomen stuk over de goedkeu ring van de verhuur van de gemeen telijke kiosk. Hij vond een huur van tachtig gulden per avond voor de plaatselijke verenigingen en met door PERCY KING 39). Sargent keek 't gezelschap aan. „Slechts één in deze kamer heeft wat van de hond te duchten. Als we hem eens los lieten?" Niemand ging op de vraag in. Een rilling liep Soper over de rug; de situatie werd gevaarlijk. Het verstand hield hem voor dat hij geen reden tot vrees had. Al vloog Woyko op hem af, daar mee was niets bewezen. Toch stilde die overweging zijn onrust niet. Hetzelfde angstgevoel, dat hem overviel, toen onverwacht de maan door de wolken brak, overweldigde hem. De maan en Woyko. Twee vijanden, stil en onverzoenlijk. Ineens flitste het door zijn brein: maar stom, en daardoor gevaarloosHoe ter we reld zouden ze hem kwaad kun nen berokkenen? Gevaar kon al leen, van zijn eigen kant komen als hij niet tot het laatst toe stand hieldAls hij iets open baarde van de angst, welke in hem vrat! Soper loerde naar de hond, die de felle ogen geen mo ment van hem afwendde en als dol aan de lijn rukte. Henderson had gelijk. Woyko kende de da der! Het kostte Soper geweldige in spanning zijn gedachten een an dere richting uit te dringen. En het lukte in 't besef dat 't moest; dat hij verloren was, zo hij aan die waanzinnige denkbeelden voedsel bleef geven. Hij had al leen met de realiteit te rade te gaan. Die was, dat hem van een hond geen ontdekking dreigde; dat hij elke proef zou doorstaan, als hij zich beheerste. Hij wilde tonen maling te hebben aan Hen derson's piasserij. „Woyko", zei hij en het ver baasde hem, dat zijn stem zo ge woon klonk. „Ik weet dat je me niet mag. Al van de eerste dag af heb je wat egen me. Kom maar dichterbij, Harris. Gerust." Toch retireerde hij veiligheidshalve achter het schrijfbureau. De butler zag inspecteur Sar gent aan, daarna Henderson. Bei den knikten. Harris vierde de lijn. Onmiddellijk sprong de hond name de Oranjevereniging wel erg hoog. De voorzitter maakte er hem op merkzaam op dat deze kwestie bui ten de orde was en zou er liever later nog eens over willen praten, waarmee de heer Vos akkoord ging. De woningen Kerkstraat 78 en 80 werden onbewoonbaar verklaard. Het pand Kerkstraat 38 werd aan gekocht. Aan de Burg. Vermeulen- straat werd een stuk bouwterrein verkocht aan H. Mouthaan. Het voorstel tot onderhandse aanbeste ding van de sloop van de woningen Schoolstraat 28 tot en met 31 werd ingetrokken, omdat er, naar de voor zitter meedeelde, meer gegadigden voor dit karwei zijn komen opda gen. De sloop zal nu openbaar wor den aanbesteed. Het voorstel tot wijziging van 't besluit tot waarborging van rente en aflossing van een door de Stich ting Protestants Bejaarden Cen trum voor Sprang-Capelle en om streken aan te gane vaste geldlening en tot waarborging van de terugbe taling van een door de stichting te sluiten kasgeldlening, leverde een besloten zitting op, omdat de heer de Raadt eerst wel inzage van de statuten wilde hebben. Het raads besluit ging er overigens na herope ning van de vergadering zonder meer door. De heer Dekkers sprak er zijn vreugde over uit dat de bouw nu zal doorgaan, omdat er inderdaad grote behoefte is aan een bejaarden centrum in de gemeente. De voor zitter onderschreef die vreugde. De heer A. Verhoeven werd her benoemd tot lid van de Gemeente lijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg. De heer v. Peer wees er nog even op dat de heer Verhoeven volgend jaar 65 zou worden en dan zou moe ten aftreden. De voorzitter echter vond het eervoller voor de heer Ver hoeven wanneer hij zelf ontslag zou kunnen nemen, hetgeen inderdaad zal moeten als de pensioengerech tigde leeftijd is bereikt. Aangeboden werd de gemeente begroting 1961 en in de commissie van onderzoek werden benoemd de heren de Graaf, Vos en Minnaert. Eveneens werd aangeboden de ge meenterekening over 1959, waar voor in de commissie van onderzoek werden benoemd de heren Kuysten, de Raadt en Rijkers. De begrotingswijzigingen hadden betrekking op de verbetering van de riolering in de Jan de Rooystraat. Hiervoor werd een aanvullend kre- (Advertentl») Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND diet van 8000.toegestaan. Voor verbetering van de straatverlichting werd een aanvullend krediet ver leend van 4000.De heer Kuys ten wees in verband hiermee op het ontbreken van straatverlichting in de Tolsteeg. De voorzitter deelde mee dat hierover reeds een bespre king met de PNEM heeft plaats ge had. Het is overigens wel een kost bare zaak de Tolsteeg van electrici- teit te voorzien. De heer Genuit vroeg tenslotte de aandacht voor de gevaarlijke oversteekplaatsen voor wielrijders over de Provincialeweg in Sprang. Naar zijn mening zou met gemak 'n rijwielpad kunnen worden aange legd ten westen van de Provinciale weg tussen Waalwijk en Kaatsheu vel. De voorzitter onderschreef de ge vaarlijke situatie ten volle. De aan gelegenheid bleek trouwens volgens mededeling van de voorzitter ook de aandacht van de officier van jus titie te hebben. Hij beloofde de kwestie in Den Bosch nog eens met de Waterstaat te zullen opnemen. De voorzitter wenste, omdat het de laatste vergadering van het jaar was, de raadsleden en hun gezinnen alle goeds voor het nieuwe jaar. Er was tenslotte nog een verheu gende mededeling dat de minister van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid toestemming heeft verleend voor de gunning van zes woning wetwoningen aan de firma Bakkers uit Dennebroek. UITZONDERLIJK JAAR VOOR STICHTING „VOLKSGEZONDHEIDSZORG V.G.Z." In het verslag van de Stichting „Volksgezondheidszorg V.G.Z." wordt melding gemaakt van een uitzonderlijk jaar 1959. Het bleek namelijk voor het eerst in haar be staan, sinds haar oprichting in 1948, noodzakelijk te zijn een verhoging van de premies te realiseren. In (Advartantla) Vergelijken U kiest de CO-OP september van het verslagjaar werd een onderzoek ingesteld of de uit keringen nog ten volle werden ge dekt door de premie-ontvangsten. Daar bleek, dat de premies niet meer toereikend waren om de uit keringen te bekostigen en een ver hoging op korte termijn noodzake lijk was, werd besloten met ingang van 1 februari 1960 de premie te verhogen rond 16%, terwijl voorts de adviezen aan de verzekerden zou den worden aangepast in verband met de plaatsgehadhebbende en nog te verwachten stijgingen van de ta rieven van de ziekenhuizen. Globaal kan nu gezegd worden, dat de premie-ontvangsten over de eerste drie kwartalen van het boek jaar 1959 de uitkeringen in die pe riode hebben overtroffen, doch met het laatste kwartaal was van het tegengestelde sprake. Het bestuur heeft zich steeds op het standpunt gesteld, dat de vergoedingen aan de ziekenfondsen aan de ruime kant dienen te worden gesteld. Na in de loop van 1959 een uitvoering onder zoek te hebben ingesteld, bleek, dat deze vergoedingen dermate ruim waren, dat het bestuur in overleg met de directeuren van de bijkan toren aan de Raad van Beheer het voorstel hebben gedaan deze te ver lagen, waarna de nieuwe vergoedin gen werden besproken en aangeno men. De premie-stand bedroeg ultimo 1959 9.615.274.56 (ultimo 1958: 8.370.280.92). Het voordelig saldo van de Verlies- en Winstrekening over het boekjaar 1959 bedroeg in tot. ƒ455.833.63 (in 1958 /640.449.36) terwijl het kapitaal en de vrije re serves stegen met 420.637.05. In het boekjaar werd aan premie ontvangen 9.117.971.14 (in 1958 bedroeg dit 7.186.311.58). Het aan tal personen, verzekerd tegen de kosten van ziekenhuisverpleging steeg per eind 1959 tot 147.135 (eind 1958: 136.654), terwijl het aantal po lissen steeg tot 70.135 ('58: 65.333), aldus het jaarverslag over 1959, van de stichting „Volksgezondheidszorg V.G.Z.". LEO J. J. ARTS ZESTIG JAAR BIJ DE N.T.C. Woensdag 28 december hoopt de heer Leo J. J. Arts, directeur van de commanditaire vennootschap „Nieuwe Tilburgse Courant" 't feit te gedenken, dat hij zestig jaar on afgebroken aan dit dagblad verbon den is geweest. Leo Johannes Josephus Arts werd 17 augustus 1883 te Tilburg geboren. Hij bezocht het bisschoppelijk col lege te Roermond. Na een opleiding in het buitenland in het dagbladbe drijf te hebben gevolgd, trad hij in 1900 in dienst van de n.v. Tilburgse Courant. Deze was in 1878 door zijn vader, Antoine Arts, oud-officier der pau selijke zoeaven, opgericht als voort zetting van de „Kruisbanier". Na het overlijden van zijn vader werd hem in 1926 tezamen met zijn broer de algehele leiding daarvan opgedragen. In 1934 werd de „Til burgse Courant voor het Zuiden" aangekocht en met de „Nieuwe Til burgse Courant" verenigd. De heer Leo Arts heeft in de loop der jaren vele functies bekleed. Zo was hij o.a. voorzitter van de Kath. Ned. Dagbladpers, bestuurslid en vice-voorzitter van de vereniging „De Ned. Dagbladpers", bestuurslid van de r.k. vereniging van druk kerspatroons, lid van het hoofdbe stuur van de federatie van werkge versorganisaties in het boekdruk- kersbedrijf en voorzitter van 't dis- (Advarlantle) Alleen de CO-OP geeft U DIVIDEND trict Tilburg van laatstgenoemde federatie. Verder heeft hij zitting gehad in diverse commissies van deze organisaties. De heer Arts is officier in de kroonorde van Italië, welke onder scheiding hem werd verleend voor zijn verdiensten op cultureel terrein en drager van de zilveren medaille van het kruis „Bene Merenti" van het heilig jaar. KERSTBOODSCHAP VAN DE PAUS Z.H. Paus Joannes XXIII heeft voor Radio Vaticaanstad de derde kerstboodschap gedurende zijn paus schap uitgesproken. Zij was dit jaar gewijd aan onze plicht als christe nen tegenover de waarheid en aan onze opdracht volgens de waarheid te leven. Een bittere klacht uitte de H. Vader over het gebrek aan waar heid, met name over de vele valse getuigenissen, die worden afgelegd. „Waar in de wereld vindt men eerbied voor de waarheid?" aldus de H. Vader. „Overal is een schaamte loze verdraaiing van de tien gebo den waar te nemen. Het lijkt- een duivelse samenzwering tegen de waarheid". „Het steeds ernstiger wordend nieuws over de stormen die boven de wereld woeden en die niet alleen de maatschappelijke orde doen wan kelen, doch ook de zielen die eerder zwak zijn dan boosaardig, heeft ons er toe bewogen een woord te rich ten tot hen, die in het maatschappe lijk leven de hoogste verantwoorde lijkheid dragen. Wij nodigen hen uit in naam van Christus op eervol le wijze te handelen in deze dagen van algemeen gevaar. Het gaat hier om een zaak van algemeen belang en elk onderscheid moet nu wegval len in een gemeenschappelijke krachtsinspanning in het belang van allen". De paus deed een beroep op lei ders van alle mogelijke gebieden, op allen die verantwoordelijk zijn voor het vormen van de openbare me ning. De 23-jarige matroos J. P. Boer uit Sliedrecht is vrijdagavond in de Vulcaanliaven te Vlaardingen verdronken. B. kwam zijn ouders bezoeken, die wachtdienst had den op een baggermolen, liggen de in deze haven. Hij moest om de molen te bereiken over 't dek van enige langszij liggende sche pen. Vermoedelijk door de duis ternis en zijn onbekendheid ter plaatse misleid, viel de jongen in de haven. Op zijn hulpgeroep werd hij door de schipper en zijn vrouw aan boord getild. B. begaf zich daarna naar het schip van zijn ouders, om zich van droge kleren te gaan voorzien. Doorliet feit dat B. zijn bril was kwijtge raakt, kwam hij in de zogenaam de beun van de baggermolen te recht, waarop zijn ouders zich bevonden. REBELLENLEIDERS IN ETHIOPIË UITGESCHAKELD Duizenden waren zondag sa mengestroomd op het St. Geor- ge's-plein in Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië, om de lijken te aanschouwen van twee rebellenleiders, die daar zaterdag door de politie waren opgehan gen. Zij waren neergeschoten, toen zij zich tegen hun arrestatie verzetten. Het waren Gemana nefye, in leven gouverneur van een provincie en kapitein Bave Telahoen van de keizerlijke lijf wacht. Later zijn de lijken weg gebracht en begraven. 33) Mac Muzzle en Pie Yah Ma zaten dus nu in de bus die naar het cen trum van Krabbelbos reed. „Waarom wou je eigenlijk zomaar ineens uit dat kroegje weg?" wilde Mac weten. „Mijn oog bedriegt me niet", ant woordde Pie Yah Ma. „Ik nam een boos man in de drankgelegenheid waar, die door de waard werd ge waarschuwd. Om te voorkomen dat hij ons zou gaan schaduwen, ver dween ik zeer schielijk uit dat kroegje, alhoewel ik daar gaarne 'n nader onderzoek had ingesteld. Wij waren dus herkend, o edele en ver heven vriend en strijdmakker". „Jammer", zuchtte Mac. „Héél jammer. Wat doen we nu?" „Eerst stijgen wij uit deze bus, die juist stopt", lachte Pie Yah Ma. „Wij staan op de Grote Markt, juist voor Het Dorstige Hert. Wees zo goed mij te volgen en ik bied u een flink maal aan, dat wij wel verdiend heb ben na al de vermoeienissen van deze dag". Zo geschiedde het en na flink ge geten te hebben, trokken ze zich te rug op de kamer van Pie Yah Ma. „Kijk, kijk", lachte deze. „Mijn kof fer is ook aangekomen. Ze bevat vele nuttige zaken". Hij opende de koffer en haalde er behalve 'n trom mel ook nog een hoop oude kleren uit. zo onstuimig vooruit, dat de but ler bijna van de been ging. Woy- ko's ogen brandden van haat, de enorme slagtanden waren bloot gekomen, de haren stonden over eind. Een moment vreesde Soper dat hij het zou uitschreeuwen. Hij wist zich te vermannen, maar begreep zelf niet, waar hij de kracht vandaan haalde. Zich over de lessenaar buigend, stak hij een hand naar Woyko uit, doch trok die ijlings terug toen het dier er naar beet. Met een scherpe klik kwamen de kaken op elkaar. „Schei uit!" beval Lawrence. „Ik duld 't niet langer!" „Neen?" Sargent nam hem van kop tot teen op. „Ik voel er juist véél voor de hond los te laten. We zijn mans genoeg om te voor komen, dat hij al te erge stukken maakt." Melchior balde een vuist. „Heb 't hart! Ik rapporteer het en zal zorgen dat u een donders kwaaie pijp te roken krijgt!" Harris wachtte geen verdere discussies af en trok de hond naar zich toe. Hij moest er al zijn kracht voor aanwenden. Woyko ging liggen, zacht jankend. Soper slaakte een zucht van verlichting z|dra het dier weer op veilige af stand was. „Is de comedie uit, of volgt er nog een bedrijf?" vroeg hij on verschillig, van achter de lesse naar komend. De vraag werd Henderson ge daan, doch deze antwoordde niet omdat hij alle aandacht bij de hond had. Direct nadat Woyko was weggetrokken, had zich aan de woede van 't dier een vreemde onrust gepaard. Het jankte kla gelijk, stak de neus in de lucht en snoof onafgebroken. Woyko stond trillend op en trachtte bij Soper te komen. Hoe meer hij naderde, des te sterker werd het snuiven. Zijn ogen gingen van Soper's voeten naar de knieën, van de knieën naar 't middenlijf, vandaar naar de borst van zijn vijand, terwijl hij langzaam na der en nader sloop. Eensklaps brak de hond uit in een gehuil, dat door merg en been drong. Soper begreep er niets van. Hij begreep evenmin waarom inspec teur Sargent, Henderson en Elea nor ineens zo strak, met verbe ten gezicht, naar één en dezelfde plek op zijn lichaam staarden, noch waarom in de ogen van Lawrence en Melchior een uit drukking van verbijstering was gekomen. De adem inhoudend keek hij zelf óók. En hij wist, dat hij een verloren man was. Bij het buigen over de lessenaar was zijn das los geschoten... op het helle grijs zat een grote klodder ge droogd bloed. In een ondeelbaar ogenblik doorleefde Soper wederom het nachtelijk drama. Bezeten van blinde, duivelse haat had hij zich over de stervende Anthony Mon- cricff gebogen, toegevend aan de zinneloze begeerte, dat de oude man zou weten, wie hem de dood had ingezonden. Daarbij was het ondereind van zijn das met bloed uit Anthony's wond in aanraking gekomen. Of anders moest 't even later zijn gebeurd, toen hij zijn slachtoffer portefeuille en horlo ge ontnam. Hoe dan ook het bloed zat er op, Woyko had het geroken en herkend als bloed van zijn baas. Soper keek in de ge zichten vóór zich. In zijn verbeel ding zwollen zij tot groteske om vang; er was niets werkelijks meer aan. Eén ding slechts was werkelijkheid bloed op zijn das. Bloed, dat hangen voor hem betekende. Hij sloot de ogen en toen hij ze een seconde later weer opende, leek het alsof de muren van de bibliotheek de hoogte in gingen, alsof mensen en dingen, die monsterachtige afmetingen hadden aangenomen, in een krankzinnige wildedans rondtol den. Met beide handen moest de butler Woyko bedwingen en nog sleurde het razend geworden dier hem mee. Soper's vertwijfeling duurde slechts een moment en met een sprong was hij achter de lessenaar. Hij had iets in petto voor het geval de nood aan de man kwam en de nood was er nu. Vlug gleden zijn vingers over de kromming van de rechter bu- reaupoot, 't geheime vakje klik te open en even later had hij de revolver te pakken. Het spel was uit en hij had verloren. Allen wisten nu dat hij de moordenaar was. ,Maar het eigen leven had hij nog in de hand. Alleen stum- perds lieten zich hangen. „Wie een beweging maakt, wordt neergeschoten!" riep hij schor. „Niemand uitgezonderd begrepen?" (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2