7 wAALwi]kse en UnqstRAAtse couR&nt WAALWIJK VLIJMEN Uit de Langstraat Sprang-Capelle „DE RIANTAS" „CRESCENDO" vrijdag /December i960 83e JAARGANG No. 100 PATER ADALBERT BERGMAN DEEDt PLECHTIGE EERSTE H. MIS Wederom droeg een van Waal- wijks priesterzonen in de paro chiekerk van St. Jan een plechti ge Eerste H. Mis op. Ditmaal was het de Eerw. Pater Adalbert Bergman, die op 2e Kerstdag op plechtige wijze in zijn eigen pa rochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis opdroeg. Aan de ingang van het feestelijk versierde kerk gebouw werd de jonge priester ontvangen door de geestelijkheid der parochie en voorafgegaan door een stoet van lieve bruidjes met zijn ouders en verdere fami lieleden het kerkgebouw binnen geleid. De belangstelling der pa rochianen was groot. Aan het al taar werd de neomist geassis- leerd door deken Dr. B. v. d. Hurk als presbyter assistens en door twee confraters van zijn or de als diaken en subdiaken. Als ceremoniarius fungeerde kape laan Knaapen. Het parochieel zangkoor voer de onder leiding van de directeur de heer G. Duijvelaar, op voor treffelijke wijze de Mis Sanctissi- mae Trinitatis van Hub. Cuijpers uit, terwijl de Credo als volks zang werd uitgevoerd. I)e feest predikatie werd gehouden dooi de ZeerEerw. Pater Marcus Ver meulen, die, na de neomist, zijn ouders en familieleden, evenals de parochianen van St. Jan te nebben gelukgewenst, de verhe venheid van het H. Priesterschap in treffende woorden schetste. Een uwer, aldus de gewijde rede naar, is door God gekozen als be middelaar tussen Hem en u. Een uwer is uitverkoren om het werk van Christus op aarde voort te zetten en zal u en velen de weg wijzen naar God. Een verheven roeping waarvoor de jonge pries ter niet zichzelf, maar door God is uitgekozen. Deze predikatie maakte op al len een diepe indruk. Na de plechtige H. Mis werd de jonge priester wederom uitgelei de gedaan door geestelijkheid en bruidjes. Van de receptie, die ten huize van de ouders van de neo mist werd gehouden, werd een overweldigend gebruik gemaakt. Ook het voor deze gelegenheid gevormde buurtcomité maakte zijn opwachting en bij monde van hun voorzitter, de heer A. Braun, werden gelukwensen aan geboden. De heer Braun sprak ongeveer als volgt: „Eerw. Pater 'Adalbert en fa milie. Het is voor mij een groot genoegen uit naam van uw buurtbewoners op deze dag u van harte te feliciteren met de ge wichtige stap, die U in Uw leven hebt gezet. Het is voor eenieder niet weggelegd verkondiger van Gods Woord te zijn en de zielzorg voor de mensheid op zich te ne men. Vanmorgen verliet U de kerk tussen Uw ouders en op Uw gezicht zagen wij een glimlach van voldoening. We vinden het allen een eer U als neomist in ons midden te mogen hebben. Wij zullen U met ons gebed op Uw verdere levensbaan vergezel len en hopen, dat U ons, Uw buurtgenoten, telkens op tweede Kerstdag in het H. Misoffer zult blijven gedenken. Door de spon tane bijdragen van de bewoners uit de Grotestraat van Haven tot Markt zijn we in staat U een kof ferschrijfmachine, alsmede een couvert met inhoud aan te bie den en wij spreken de hoop uit dat wij mede door dit huldebe toon voor U en de Uw ouders de ze dag tot een onvergetelijke ge maakt hebben." Deze spontane uiting van me deleven ontroerde de jonge pries ter en zijn familie zeer en zij wa ren daarvoor uiterst dankbaar, evenals voor de vele blijken van belangstelling, die zij mochten ondervinden. Des middags om 4 uur cele breerde de jonge priester in de St. Janskerk een plechtig Lof, waarbij hij de gelegenheid aan greep om allen uit het diepst van zijn hart te danken voor deze dag, die voor hem en zijn ouders tot een onvergetelijke is gewor den. Ook wij wensen pater Adalbert Bergman en zijn geachte familie gaarne geluk met zijn hoge uit verkiezing en hopen dat zijn priesterarbeid rijke vruchten zal afwerpen. GOUDEN BRUILOFT IN DE PUTSTRAAT Al is aan dit feest dan ook door de familie wegens omstan digheden geen ruchtbaarheid ge- Seven, toch konden enkele buurt- ewoners daar geen vrede mee 'lemen. Zij wilden zo'n zeldzaam jubileum niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Daar de Putstraat- bewoners bekend staan oim hun eensgezindheid bij feesten of an dere gelegenheden, werd besloten de gehele Putstraat te betrekken in een bijdrage om het gouden paar Piet Schouten en Anna Schouten-Kapitein op hun feest dag 25 dec. I960 een passend hul deblijk aan te bieden. Heel de Putstraat heeft hieraan dan ook haar spontane medewerking ge geven. Er werd zo'n royaal be drag opgehaald, dat er een groot levensmiddelenpakket voor ge kocht kon worden. Vergezeld van de naaste medewerkers (sters) kon M. Hamers-Leijsten, na tot het gouden paar een ge lukwens uitgesproken te hebben, hun namens de hele Putsraat 'n zware mand met levens- en ge notmiddelen aanbieden, de hoop uitsprekend er een goed gebruik van te zullen maken in gelukkige omstandigheden. Al het geschonkene werd be trokken van de zakenlieden uit de Putstraat. j GESLAAGD Op 21 dec. slaagden te Eindho ven voor de aldaar afgenomen praktijkexamens Machineschrij- ven, Stenografie Nederlands en Stenografie Duits de volgende candidaten Steno Duits: Pieti de Rooij uit Dussen. Steno Nederlands: Maria van Emmerloot uit Waalwijk. MachineschrijvenMicke v. d. Leur, Thea v. d. Wiel, Ine Wes terburger en Ella Vugs, allen uit Waalwijk; Gerda Dekkers uit Sprang-Capelle; Bas de Kort uit Kaatsheuvel; Jeanne Meijs uit Nieuwkuijk. Geslaagden genoten hun oplei ding bij de heer L. v. d. Leur, Grotestraat 238 Waalwijk. Door dit aantal slaagden deze maand 23 candidaten. Nieuwe aanmel ding is weer mogelijk. Zie hier voor advertentie elders in dit blad. TOEPTOURNOOI Donoerdag j.l. organiseerde de Middelbare Vakschool voor de Leder- en Schoenindustrie een toeptournooi in Hotel Moonen. Het druk bezochte concours is in alle opzichten geslaagd. Na een zeer spannende strijd kwam de. volgende uitslag tot stand: 1. A. Kruijt, Nijmegen; 2. T. Paans, Oisterwijk; 3. W. Greve, Waalwijk; 4. J. Bergmans, Waal wijk; 5. M. Bakkers, Dongen; 6. J. v. d. Mee, Waalwijk; 7. W. Leijtens, Waalwijk. Zo juist verschenen de eerste succesplaat van Natuurlijk verkrijgbaar bij Stationsstraat 67, Waalwijk RECTIFICATIE In de weergave van de rede, welke de heer J. W. v. Heesbeen bij zijn afscheid als voorzitter van de Kamer van Koophandel heeft uitgesproken, is een wel duidelijke, maar daarom niet minder storende fout geslopen. „Het aantal arbeidsplaatsen", zo staat er in het verslag, „is sinds 1958 in de gehele provincie be langrijk toegenomen, behalve in het district van de Kamer." Dit moet zijn „is in de jaren 1950 1958 enz." Sinds 1958 zal een wel wat al te korte periode zijn. STICHTING VAKOPLEIDING SCHOENINDUSTRIE De uitreiking van de rijksnij- verheidsdiploma's en vakdiplo ma's aan de leerlingen van de cursus der Stichting Vak opleiding Schoenindustrie uit Waalwijk, Kaatsheuvel en Dru ilen, die dit jaar zijn geslaagd voor het praktijkexamen voor 't onder auspiciën van deze vereni ging staande leerlingstelsel, zal plaats hebben 4 januari a.s. De leerlingen die het diploma behaalden, hebben hun opleiding genoten bij de firma's Timtur en J. H. Vesters te Waalwijk, P. H. Vloemans te Kaatsheuvel en schoenfabriek „Lydia" Drunen. De burgemeester van Waal wijk, de edelachtb. heer J. Teijs- sen, heeft zich bereid verklaard de diploma's uit te reiken op woensdag 4 januari a.s. te 20 uur in de aula van de Nijverheids school voor Waalwijk en Om streken te Waalwijk. UITVOERING TONEELGROEP JEUGDCENTRUM St. CLEMENS Oj) 2c Kerstdag werd door een loneelgroepje van het jeugdcen trum St. Clemens in Baardwijk in het Gemeenschapshuis voor de jeugd van genVmde parochie een uitstekend geslaagde middag gehouden. Er werd n.l. op ceil zeer geslaagde wijze het 'oneel- stukje „De prinses en de klets kop" opgevoerd. Hoewel het dik wijls een ondankbaar spelen is, daar dc jeugd nogal rumoerig is, wist het toneelgrocpje de toe hoorders toch uitermate te boei en. Wij mogen er hierbij nog op wijzen dat op woensdag 28 dec. in hel Gemeenschapshuis een ou deravond gehouden zal worden. Deze avond staat onder auspici ën van het jeugdcentrum St. Cle mens en begint om half acht. Men hoopt dan weer eerder ge noemd toneelstukje op te voeren met zang en ballet. BOUW HERVORMD BEJAARDENCENTRUM Oj) de valreep van dit jaar zal een begin worden gemaakt met de bouw van het Hervormd Be jaardencentrum in Tuindorp Besoijen. Morgenmiddag om 3.30 uur zal o.m. in tegenwoordigheid van 't gemeentebestuur de eerste grond verplaatst worden voor de bouw van dit bejaardencentrum. TONEELGROEP „PUCK" BRENGT „DE VERLIEFDE GARNAAL" Op woensdag 11 jan. a.s. zal de toneelgroep „Puck"' in het kadet van het Kunstkringprogramma in Musis Sacrum een opvoering geven van het blijspel „De ver liefde garnaal" van Anthony Kimmins. Het stuk heeft van de pers bijzonder gunstige kritieken gekregen: De Tijd: „een onge compliceerd lachsucces"; Het Parool: „er werd voortvarend en veroverend geacteerd"; Trouw: „hel knap in elkaar gezette stuk en het plezierige spel van rle ver tolkers zorgden meer dan eens voor een gezellige en ontspan nende lach". Het stuk wordt gebracht door: Sylvain Poons, Ellen de Thouars, Albert Abspoel, Bia Vroemen, Leen Jongewaard, Marie-Jasé aan Circle, Bob Verstrac- te, Frans Koppers, Rob Goed hart. De regie is in handen van Egbert van Paridon. BUS CONTRA BROMMER In de Besoijensestraat had zon dag een aanrijding plaats tussen een B.B.A.-bus en de bromfietser B. uit Waalwijk. De botsing ont stond doordat de bus bij het pas seren van een geparkeerd staan de auto te veei uitweek en de bromfietser raakte. Dc bromfiet ser werd aan het hoofd gewond. Na in het ziekenhuis behandeld te zijn, kon hij naar huis terug keren. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Bankbiljet; handschoenen; kin dershawl; portemonnee- hondje; schaartje; kinderschoentjehoc keystick; grote vaars. Verloren Handtas met inhoud; aktetas; balletschoenen; kabouterpet; 'n bril; soldeerbout; jonge hond; lederen portefeuille met circa J 350.handschoenen. AGENDA Woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Luxor 8 uur: „Laurel en Har dy bij de luchtbescherming", a. 1. Vlijmen Haarsteeg Sprang Capelle ÜUC J.uinu.mu iiu. IUU De rcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 pit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo' I EEN MOOI VOORBEELD, DAT NAVOLGING VERDIEND. De gezamenlijke caféhouders van Vlijmen hadden besloten met Eerste Kerstdag allen gesloten te zijn. Hier is door allen de hand aan gehouden. Wanneer de frites-za- ken en de bioscoop dit voorbeeld volgen, dan is het doel bereikt: met Kerstmis allen gezamenlijk thuis, groot en klein. Dat Kerstfeest steeds toeneemt, bewezen de vele kerstbomen bij de gezinnen thuis en het gemeentebestuur zorgde voor een mooie kerstboom op het plein. Ga zo voort! FOND SHOW. In Den Bosch was het 2e Kerstdag een Fond Show, waar de kampioenen van de BCC en omstreken aan deelnamen. Ook van Vlijmen waren verschillende kampioe nen present; ondanks het slechte weer was er toch flinke belangstelling. De geschon ken bonnen door de kampioenen van de BCC ging vlot van de hand. Het was weer een echte melkersdag. VOETBAL. Vlijmensc Boys - Dcurne 5-3, 2e Kerstdag. Daar het Boys-elftal voor de competitie vrijaf had, heeft het bestuur alle moeite gedaan om een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. Tenslotte was Deurne bereid een vriendschappelijke wedstrijd te spelen; jam mer dat het weer zo slecht was, anders had het nog spannender geweest, want beide voorhoeden waren in staat doelpunten te maken. Vlijmen was iets gelukkiger en echoot 5 maal raak, Deurne kon het doel maar driemaal vinden. Alles bijeen weer een nuttige oefenwedstrijd voor het Boys-elftal. BILJARTEN Van het bestuur van de KNBB district 's-Bosch ontving onze dorpsgenoot, de be kende biljarter C. v. d. Loo, een dezer da gen de vererende uitnodiging om deel te willen nemen aan de finale wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap cadre 38/2 van het Bossche district. Deze finale-wedstrijden, waaraan verder nog deelnemen de bekende cadre-spelers Sj. Berkelmans van St. Joris uit Vught, J. Ver hagen van DVS, B. Oremans van DVS, K. Dekkers van Altijd Cadre, allen uit Den Bosch, A. Peters en M. Beks van Luk Raak uit Vught en P. Geeris van Excelsior uit Boxtel, zullen ongetwijfeld wel een climax aan spanning bereiken, omdat hier het keurkorps van het district tegen elkaar in het strijdperk treedt. De datums waarop deze wedstrijden worden gespeeld zijn 27, 28, 29 en 30 dec. en 4, 5, 6, 20 en 21 januari a.s. en worden allen gespeeld in café G. van Aken, Orthenstraat 's-Bosch. - Voor de competitie van de KNBB speelde het le en 2e viertal van de in café W. v. d. Loo gevestigde biljartclub DES ieder nog een inhaalwedstrijd om de eerste helft vol te maken. Het le viertal was niet goed op dreef en wist in eigen huis tegen nam, de aansluiting met de kopgroep ver loren. Duidelijk trad aan het licht dat het elftal door het niet meespelen van de uit stekende kanthalf Wim Walk en doelman Beekmans (beide blessures) een grote ader lating heeft ondergaan, zo groot zelfs, dat het zelfvertrouwen zoek was en het ploeg- verband eveneens. Dankbaar maakte de thuisclub hiervan gebruik en het was de ge hele speeltijd aan te zien dat de gastheren alles op alles zetten om revanche te nemen voor de op Haarsteeg geleden 8-3 neder laag. Onder vrij slechte weersomstandig heden bracht te circa half drie midvoor v. d. Heijden de bal aan het rollen en in de eerste minuten werd en reeds eikaars krach ten en eventuele zwakke plekken afgetast. Hoopvol was het in deze periode voor de thuisclub, verschillende aanvallen werden ondernomen, maar de Haarsteeg-defensie met stopper Coensen aan het hoofd, liet tot aan de 15e minuut geen doorbraak toe. Even later echter zette linksbuiten v. d. Oord zeer scherp voor en het was midvoor v. Zon die in goede positie staande de bal voor zijn schoen kreeg en met een harde schuiver gaf hij doelman Kuis het nakij ken, 1 - 0. Dat gaf de thuisclub de nodige moed en vier minuten later bracht rechts buiten v. d. Oord met een prachtig schot de stand op 2-0. Haarsteeg, dat niets te verliezen, maar alles te winnen had, ver hoogde het tempo, maar het samenspel was zo slecht verzorgd dat reële scoringskansen uitbleven en met de weinige schoten die op z'n heiligdom werden gelost, had doelman v. Bijnen weinig moeite. Zonder noemens waardige feiten brak met genoemde stand de mst aan. In de tweede helft streden beide partijen om z'n felst om de zo begeerde punten, do thuisclub fel en enthousiast, maar bij Haar steeg gebeurde alles te krampachtig en non chalant, met als gevolg dat ook nu weer de Nieuwkuijk achterhoede steeds kon ingrij pen. Een van de dichtbij door midvoor v. d. Heijden hard ingeschoten bal, die een zeke re treffer leek, werd door de Nieuwkuijk- doelman schitterend gestopt. Dat had het getij nog ten goede kunnen doen keren en zeker nog toen dezelfde speler even later weer zo'n kans kreeg, maar ook nu ver richtte dc Nieuwkuijk goalie een wonder lijke safe en wist het schot te keren. Dat ontnam Haarsteeg de nodige moed; wel werd vanuit de achterhoede de bal telkens naar voren geplaatst, maar de defensie van de thuisclub hield tot aan het einde de poort gesloten en won verdiend met 2-0. Elf dol gelukkige Nieuwkuijkspelers verlieten na afloop het terrein, maar de Haarstegspelers waren enigszins teleurgesteld, omdat het hun deze middag zo slechts was gegaan. het toch niet zo sterke Excelsior uit Boxtel maar 4-4 gelijk te spelen. Kopman C. v. d. Loo kon het ondanks een fraaie serie van 113 car. niet tot een overwinning brengen. Jo van Bokhoven daarentegen maakte een goede beurt en versloeg zijn tegenstander met een prachtige slotserie van 62 car. ge decideerd. A. Treuren kon niet op gang komen en zijn tegenstander maakte daarvan gebruik om snel uit te lopen en de partij in zijn voordeel te beslissen. P. v. d. Loo redde de eer en met een fraaie overwinning werd de eindstand 4-4. De gedetailleerde uitslag was als volgt DES - Excelsior C v d Loo (300)- P Geeris (150) cadres 237 - 150 Jo v Bokhoven (170) - Kaptein (120) libre 170- 34 A Treuren (150)-A Wouters (120) libre 133-120 P v d Loo (120)- J v d Meijden (85) libre 120- 61 Hoogste serie C v d Loo 113 car, hoogste gem. idem 16,92. Het tweede viertal speelde thuis tegen OBK 2 uit Vlijmen en won verdiend met 6-2. De uitslag hiervan was DES 2-OBK 2 A v Bladel (80)-M de Laat (100) 80-76 A de Groot (85)- P de Laat (100) 85 - 62 F v Liempde (70) A Kivits (75) 70 46 W v Bokhoven (65) - J Broks (70) 48 - 70 Hoogste serie P de Laat 29 car., hoogste gem. idem 2,38. Biljartclub Juliana eveneens gevestigd in café W v d Loo speelde in eigen huis een vriendschappelijke wedstrijd tegen De Hut. De eindstand werd alhier 2-2 voor Ju liana. Juliana-De Hut: B v d Heijden-Ad Treuren 43-50 L Schuurmans - J Siegers 50 - 27 M v Dal - Th v Gestel 50 - 26 A v Beurden - A Timmermans 50 - 45 H Theunissen - J v Asseldonk 50 - 37 THUISKOMST. Na met het vliegdekschip de Karei Door man een reis van 7 maanden om de wereld te hebben gemaakt, tijdens welke alle we relddelen werden aangedaan, keerde dins dagavond j.l. onze dorpsgenoot, de dienst plichtige soldaat bij de Marine, Antoon v. d. Wiel, bruin gebrand, innerlijk gesterkt en veel ervaring rijker, weer in zijn woon plaats bij zijn ouders terug. Vanzelfspre kend was het weerzien na een afwezigheid van 7 maanden allerhartelijkst en wist hij in de lóóp van de avond over de reis inte ressante bizonderheden te vertellen. Vooral het bezoek aan Nieuw-Guinea en Biak had op allen een diepe indruk gemaakt en van die gelegenheid werd nog gebruik gemaakt om enkele voetbalwedstrijden te spelen te gen vertegenwoordigende elftallen van de Papoeas, die naar hij zeide, nog voetballen op bloten voeten en dat nog zeer goed doen. Wel krijgt hij de gelegenheid om op ver haal te komen, want er resten hem voor lopig 30 dagen verlof. NIEUWKUIJK - HAARSTEEG 2-0. Door de uitwedstrijd van Nieuwkuijk te verliezen heeft Haarsteeg, dat tot verleden week zo'n fraaie positie op de ranglijst in- BEGRAFENIS JAC. TIMMERMANS J.l. vrijdagmiddag had onder overweldi gende belangstelling op de algemene be graafplaats alhier de tenaardebestelling plaats van het stoffelijk omhulsel van wijlen de heer Jac. Timmermans, in leven voor zitter van het schoolbestuur van de Chr. lagere school en Kleuterschool alhier. Ten sterfhuize werd de begrafenisdienst geleid door Ds. P. J. Bos, predikant bij dc Ned. Herv. Kerk die naar aanleiding van het gelezen Schriftgedeelte, Jesaja 9, fami lie en genodigden troostte met de komst van de Vredevorst, bij Wie alleen de vrede te vinden is voor zondaren, en Die ook de Vader is Die voor de achterblijvenden wil zorgen. In de begrafenisstoet liepen mee het be stuur van de Chr. School en de Kleuter school en voorts een groot aantal vrienden en kennissen van de overledene. De lijkbaar werd gedekt met een krans van het bestuur cn het personeel van beide scholen. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door de heer A. Kuijsten, namens het schoolbestuur, die de grote verdiensten van de overledene gedurende dc 25 jaar dat hij van het schoolbestuur deel uitmaakte, in het licht stelde. Het hoofd der school de heer H. J. Overweel, sprak namens de persone- len van beide scholen en wees er op dat thans aan het werkzaam leven van de heer Timmermans een einde was gekomen; nooit werd tevergeefs een beroep gedaan op de heer Timmermans, wanneer het betrof het belang van de school; de oprichting van de Chr. Kleuterschool was zijn initiatief. Ds. Bos sprak nog enige woorden van troost en bemoediging tot de nabestaanden. De heer A. Dees, oud-hoofd der school, 6prak namens de familie een dankwoord voor de betoonde bclangstell.ing en het me deleven en nog een woord als vriend, waar in hij de aangename samenwerking met de overledene memoreerde. Op verzoek van de heer Dees werd door de aanwezigen rond de geopende groeve, waarbij de leerlingen van de hoogste klassen der school, gezongen Psalm 68 10, waarna de stoet de begraaf plaats verliet. KERSTFEEST NED. HERV. ZONDAGSCHOOL. Tweede Kerstdag werd met de kinderen van de Ned. Herv. Zondagschool „Laat de kinderkens tot Mij komen" in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest gevierd. Om 2 uur opende Ds. P. J .Bos deze bijeenkomst, waarvoor van de zijde der ouders veel be langstelling bestond, waarna Z.E. in een kort welkomstwoord ouders en belangstel lenden speciaal welkom heette. Een programma van samenzang, decla matie, vertellingen enz. werd vervolgens af gewerkt. Door de leider dhr. L. van Seist werd op voor de kinderen duidelijke wijze het Kerstevangelie verteld, terwijl de leidster mej. van Willigenburg een kerstvertelling, getiteld „Brinkie" vertelde, dat door de jeugd met belangstelling werd gevolgd. Met een toepasselijk woord werden door Ds. Bos aan de leerlingen die de Zondag school verlaten bijbeltjes uitgereikt, terwijl de leerlingen verder een leesboekje en ver snaperingen ontvingen. UITVOERING EXCELSIOR Gisteravond (Tweede Kerstdag) gaf de Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior met medewerking van het Jeugdkoor Klein Ex celsior haar jaarlijkse zanguitvoering in het Ned. Herv. Kerkgebouw, waarvoor veel belangstelling bestond. De ere-voorzitter van Excelsior, Ds. Bos, opende de avond op ge bruikelijke wijze, waarna zowel het koor als het jeugdkoor verschillende nummers op zeer verdienstelijke wijze ten gehore brachten onder leiding van directeur Jac. Groen. O.m. werd een mooie Kerstcantate uitgevoerd, waarvan de aanwezigen bijzon der hebben genoten. Aan het slot dankte Ds. Bos in 't bijzonder de directeur voor het gebodene. Voorafgaande aan de Kerstviering werd in het gebouw van de Geref. Kerk aan het Bruggetje een Adventsdienst gehouden op zondag 18 december, waaraan medewerk ten het zangkoor van de Chr. Huishoud school onder leiding van de heer A. W. Faro en de heer Jac. Vos uit Rotterdam. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken bezet toen de dienst een aanvang nam. Na gebed werd begonnen met schriftlezing uit Jesaja 42 3a. Voorafgaande aan de medi tatie van de heer Vos werd deze dienst af gewisseld met zang en schriftlezing. De heer Jac. Vos hield een korte meditatie over het onderwerp: Waarom zijn de mensen zo moe? Jules de Cortre zingt in zijn gevoelig le vensliedje „Waarom zijn de mensen zo moe?" Waarom zijn zij al zolang onderweg naar de vrede? Moe zijn de mensen. Ver moeiend zijn de gebeurtenissen in ons le ven en om ons heen. Toch is het geen psy chische of lichamelijke moeheid, waartegen vacantie en tabletten helpen. Nee het zit dieper, ons hart is moe. Waarom is ons hart zo moe? Omdat wij het altijd van ons zelf verwachten. Er is geen plaats meer voor God. Toch mogen wij zo niet doorleven. Als wij een ernstige zieke in huis hebben, plegen wij te zeggen: Zo kunnen wij de nacht niet in. Ja, wij kunnen eigenlijk zo als wij zij, ook de Kerstnacht niet in. Maar Goddank, de vrede is naar ons onderweg. God houdt met Kerstmis met ons een ge sprek onder vier ogen. God kijkt ons met Kerstmis in de ogen en zegt tegen ons: Als je nou nog niet gelooft, dan weet ik het niet meer. Ik heb alles gegeven. Ik heb je mijn zoon gegeven. Wanneer wij zo venvachten, dat wij niets van onszelf en alles van Chris tus verwachten, dan wordt de moeheid ver dreven en moed verkregen. En moed heb je nodig als je voor een opdracht staat. En onze opdracht hebben wij gekregen: getui gen van de Heer te zijn. Als wij wandelen met God, zullen wij niet moe worden en zal eeuwige vreugde ons deel zijn, zullen wij daar eens komen, waar niemand meer zeggen zal: Ik ben moe. Deze korte meditatie werd vervolgens weer vervolgd met samenzang en schriftle zing. De samenzang werd begeleid door de heren Waverijn op het orgel en C. Elsman, trompet. De Geref. jeugdverenigingen kun nen, evenals vorige jaren, met vreugde te rugzien op deze adventsdienst. VOGEL-TENTOONSTELLING De vogelver. De Vogelvriend, gevestigd in café Havenzicht, alhier, hield j.l. vrij dag, zaterdag en maandag een vogeltentoon stelling. De keuring werd verricht door de enige vrouwelijke keurmeesteres in ons land, mevr. Vaesse uit Hoensbrock. Mevr. Vacs- se was vol lof over de vogels die hier op deze tentoonstelling aanwezig waren. Het bleek, dat men dit jaar weer goede vorde ringen had gemaakt. Dc kweek was in op gaande lijn. De heer J. Timmermans, die eerst met zijn vogels het kampioenschap van Waalwijk had behaald, wist ook het kom- pioenscbap van Sprang-Capelle in de wacht te slepen. De uitslag in de diverse klassen was als volgt: Stam 4 V: 1 J. Snijders 355 pt.; 2 J. Timmermans 355 pt. Stam 2 V: 1 J. Timmermans 183 pt.; 2 Joh. Snijders 181 pt. Pigment: 1, 2 en 3 J. Timmermans met resp. 91, 90 en 90 pt. Vetstof: 1, 2 cn 3 Joh. Snijders met resp. 89, 88 en 88 pt. Derby: 1 J. Snijders 88 pt.; 2 J. Tim mermans 88 pt.; 3 H. J. Timmermans 85 pt. Overjarige: 1 C. Snijders 90 pt., 2 C. Snijders 90 pt., 3 J. Snijders 89 pt. Beste bonte: 1 P. Metzke 86 pt. Open kl.: 1 H Snijders 90 pt., 2 A. Brouwers 89 pt. BENOEMING BESCHERMHEER De Gem. Zangver. Hallelujah alhier heeft de Edelachtbare heer M. van Prooijen, bur gemeester van Sprang-Capelle, benoemd tot beschermheer hunner vereniging. Burge meester van Prooijen heeft zich deze benoe ming laten welgevallen. DUIVENTENTOONSTELLING. De P.V. De Luchtvaart, gevestigd in café De Witte Brug alhier, hield 2e Kerstdag een duivententoonstelling. Ongeveer 2(-0 vogels waren ter keuring ingezonden. Ge'ei op de goede kwaliteiten der duiven was het voor de keurmeester, de heer Fr. Nou wens een moeilijke taak om de juiste prijzen in de verschillende klassen toe te kennen. Wat op merkelijk is bij de Luchtvaart, dat zovelen uit de omtrek een bezoek brengen aan de ze tentoonstelling. De uitslag dezer tentoon stelling is als volgt: Oude doffers: 1 H. vrn Campen; 2 Jac. Rosenbrand; 3 R. v. Raams- donk; Jonge Doffers: 1 C. Blok; 2 H. Verduijn; 3 A. Klootwijk; Jarige doffers: I H. van Kampen jr.; 2 C Blok; 3 H. van Campen jr.; Oude Duivinnen: 1 Kloot wijk; 2 A. Versteeg; 3 A. Klootwijk; Jarige

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5