DRUNEN Sprang-Capelie Stassar - Waalwijk s. s. c. Drunen Nieuwkuijk 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 JANUARI 1961 10 verdere belangstellenden nu weer niet een vergeefse gang naar liet NEO-terrein behoeven te maken. Deze wedstrijd, die voor beide partijen zeer belangrijk is, zal om 3 uur aanvangen en geleid wor den door de heer Rozenburg uit Breda. Het 2e elftal gaat een verre reis maken naar Zeeland en zal daar de strijd aanbinden tegen WHS 1 uit St. Annaland. Voor de mannen van het 2e geen onbe kende tegenstander. Aanvang van deze wedstrijd 3 uur. Vertrek vanaf de viersprong om 1 uur. Het 3e speelt eveneens een uit wedstrijd en wel tegen plaatsge noot Wit Zwart 2. Mannen, jullie bezetten op 't ogenblik 'n mooie plaats op de ranglijst, probeer die zaterdag nog te verbeteren. Aan vang 3 "uur. Vertrek om kwart over 2 ook vanaf de viersprong per fiets. Mannen, allen succes. Vrijh.-Capelle Opnieuw is voor het le elftal de wedstrijd vastgesteld tegen NE-0 en opnieuw is bet de vraag of deze nu zal doorgaan, vooral daar het terrein in Sprang in een zeer slechte staat verkeert. Maar gelukkig is het voor de Sprangenaren op dit veld de laat ste competitie en dit geldt even zeer voor haar diverse tegenstan ders. Daarom ook hopen wij dat deze laatste derby op dit terrein een sportief verloop zal hebben. De grootste vraag is echter wie er zal winnen. Wij wagen ons niet aan een voorspelling, hoewel een puntenverdeling ons niet zou verrassen. Het 2e elftal van SSC gaat op bezoek bij VVN 2. Mogelijk wordt dit een overwinning voor de be zoekers, maar dit is lang nog niet zeker, want dan zal er voor ge voetbald moeten worden. Dan krijgen we het 3e voor het eerst dit jaar thuis te aanschou wen en wel tegen Seolto 2. Jon gens, zetten iullie dit jaar nu eens in met een overwinning. Speel voor de volle honderd pro cent, dan is er een kansje. Aan vang 3 uur. Scheidsrechter dhr. v. d. Galiën. Loon op Zand Uno Animo Uno AnimoVeloc Wanneer zondag a.s. het weer geen spelbreker is, zal na lange tijd Uno weer eens voor eigen publiek spelen en wel tegen Ve loc uit Eindhoven, de drager van de rode lantaarn met ODC uit Boxtel. Ook Uno heeft het nog niet verder kunnen brengen dan 3 punten voorsprong met 1 wed strijd meer gespeeld, dus bij een nederlaag van Uno mag men de toestand weer hopeloos noemen. Maar gezien het vertoonde spel van de laatste wedstrijd in Budel, waar 't geluk niet met Uno was, zitten er 2 punten in. Er zal dan hard voor gewerkt moeten wor den en vooral de kansen moeten worden benut, en dit is een zeer zwak punt in onze voorhoede. El ke kans behoeft geen doelpunt te zijn, als men er maar ruim vol doende weet te scheppen. Wat heeft men er aan steeds de meer dere te zijn en nog geen overwin ning te behalen. Zondag ver wachten wij een hard werkende Uno-ploeg in het véld, daar ook Veloc alles in het werk zal stel len zich wat omhoog te werken, temeer daar uit deze wedstrijd de punten dubbel tellen. Wij hopen dat de spelers hun supporters niet zullen teleurstellen. Voor 't publiek merken wij even op dat de slechte weg naar het sportter rein thans een prachtige verhar de weg is geworden. BW 4Uno Animo 2 Onze reserves binden de strijd aan met BW 4 uit Den Bosch. De uitwedstrijd werd een royale overwinning voor onze jongens, maar de laatste wedstrijden zijn zij wat afgezakt en daarom gelo ven wij met dat bij BW zo ge makkelijk gewonnen zal worden, maar wij vertrouwen dat zij hun uiterste best zullen doen. Uno Animo 3—Ons Vios 4 Het 3e elftal, dat zondag j.l. bij haar concurrent in Udenhout heeft verloren, zal zeker op haar tellen moeten gaan passen, daar anders de achterstand te groot gaat worden. Uno Animo 4Longa 7 Het nog steeds aan de leiding staande 4e elftal ontvangt zon dag een van haar naaste concur renten en wij hopen dat zij dit maal ook tegen Longa de volle winst zal behalen. RKC 5Uno Animo 5 Onze benjamins vertrekken naar Waalwijk om zich te gaan meten met RKC. Wanneer er ge speeld wordt zoals thuis tegen de leiders, dan zit er mogelijk wel enige winst in. R. K. D. V. C. Indien de weersomstandighe den het toelaten, komen alle vijf de seniorenelftallen van RKDVC a.s. zondag in het veld. RKDVC 1 ontvangt om half 3 SCB uit best. Deze tegenstander verblijft momenteel onderaan de ranglijst. De DVC-ers moeten dus de beste kansen gegeven worden, tenzij de zaken niet gemakkelijk opgenomen worden. SCB zal na tuurlijk alles in het werk stellen om zich omhoog te werken. Het is voor RKDVC dus zaak zo goed mogelijk voor de dag te komen. In de vriendschappelijke wed strijd van zondag j.l. hebben zij kunnen zien hoe het moet. Het 2e elftal trekt naar OJC 2 in Rosmalen. Na de nederlaag in de laatste wedstrijd zullen zij nu natuurlijk weer trachten op het goede pad terug te komen. Een voudig zal dat niet gaan. RKDVC 3 ontvangt om 12 uur RKC 3 op bezoek. Het 3e elftal kan een of twee puntjes best ge bruiken en we zijn dan ook be nieuwd ol zij er in zullen slagen deze zondag te bemachtigen. Het 4e elftal heeft zondag een zware wedstrijd te wachten. Zij moeten op bezoek bij Herptse Boys, een tegenstander die mee aan de kop van de ranglijst staat. Het 5e elftal gaat bij Nieuw- kuijk 2 proberen tot de eerste overwinning te komen. Een op gave die niet zo maar volbracht zal zijn. Vlijmen Vlijmense Boys Concordia 3Vlijmense Boys 2 Zondag speelt Vlijm. Boys 2 'n uitwedstrijd tegen Concordia 3 in Den Bosch. Vlijm. Boys wist dit seizoen reeds tweemaal van Con cordia 2 te winnen, eenmaal voor de competitie en eenmaal voor de beker. Alle goede dingen in drie- en zou best kunnen lukken. Boys doet allen uw best en de puntjes gaan mee naar Vlijmen. Vlijmense Boys 3Baardwijk 3 Vlijm. Boys 3 heeft zondag het rijk thuis afleen met 'n vvedstrijd tegen Baardwijk 3, 'n taaie ploeg, die zich niet gauw gewonnen zal geven. We zullen daarom de uit slag maar rustig afwachten. Concordia 5Vlijmense Boys 4 Het 4e elftal speelt eveneens uit en wel tegen Concordia 5, een goede ploeg, die in staat is de puntjes thuis te houden, maar de Boys zijn ook niet mis, gezien de pla"ats öp de ranglijst. OJC 5Vlijmense Boys 5 Het 5e elftal speelt ook uit en wel tegen OJC 5. Het zal niet meevallen om met winst thuis te komen. Boys, allen succes. Haarsteeg Biljarten Waalwijk Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. Statiedag Harmonie Drunen. Zaterdag 14 januari houdt de Harmonie Drunen haar jaarlijk se statiedag. Hiermede wordt on danks het feit dat de harmonie zich enkele maanden geleden in een nieuw kleed stak, een oude traditie voortgezet. De Drunena- ren kunnen a.s. zaterdag, ais de weergoden de nieuwe harmonie gunstig gezind willen zijn, deze bewonderen. De harmonie telt thans ruim 60 leden en wanneer straks ook de uniformen gereed zullen zijn, zal het geheel zeer ze ker een lust worden voor oog en oor. 's Avonds zal in de harmo niezaal ook zoals voorheen een contactavond worden gehouden, waarop ook de dames tegenwoor dig zullen zijn. Bij deze gelegen heid zal ook de zilveren jubilaris worden gehuldigd, n.l. de heer C. v. Delft, die 25 jaar bestuurslid is geweest van de harmonie De Vol harding. Verder kan nog worden mede gedeeld dat de Harmonie Drunen o.l.v. de heer Stolwerk goede vor deringen maakt op muzikaal ge bied en dat de repetities zeer goed worden bezocht. Ook de Drumband oefent gestaag, alsme de de diverse jeugdleden, die straks in de jeugdharmonie zul len worden geformeerd. Culturele Kring brengt Monsieur Lamberthier Zaterdagavond zal in de grote zaal van de Hoge Braken de twee- de avond plaats vinden van de Culturele Kring met de opvoe ring van Louis Verneuils toneel spel Monsieur Lamberthier. Hiermede brengt de Culturele Kring Drunen-Elshout een van de beste toneelspelen naar Dru nen van de laatste tijd. De opvoe ring van Monsieur Lamberthier eertijds door Cor v. d. Lugt-Mel- sert en Annie van Ees was een opzienbarende gebeurtenis. In Drunen wordt Monsieur Lamber thier gebracht door de speel- groep Limburg onder regie van Antoinette Visser met Diny Ruij- ter en Gabriel Beckers. Op de plaatsen waar dit stuk werd gebracht, trok men overal volle zalen en men kreeg bij de eerste opvoering een bizonder goede pers. Het stuk is er een van sterk geladen spanningen en speciaal de toneelliefhebber zal deze avond op een bizondere wij ze kunnen genieten. Wij zguden u willen aanraden deze bizondere avond van de Culturele Kring niet over te slaan. Zie verder advertentie in dit blad. K. A. B. A.s. maandag zal in de foyer van de Hoge Braken voor de le den van de KAB en verdere be langstellenden Broeder Basilius Sewalt een lezing met lichtbeel den geven. Het onderwerp is: „Hersenspoeling en martelaren der naastenliefde". Overal waar deze lezing werd gehouden, kreeg men een zeer goede belangstel ling. Op 23 januari zal de Fabrieks- arbeidersbond afd. Drunen haar jaarvergadering houden. De heer C. v. Berlo zal op deze vergade ring komen spreken over het ac tuele punt: werktijdverkorting. Agenda. Vrijdag 13 januari. 8.30 uur dansles Hoge Braken. Zaterdag 14 januari. 2.30 u. balletles Hoge Braken. 4 uur „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar, Hoge Braken. 8.15 u. Culturele Kring „Mon sieur Lamberthier", Hoge Bra ken, toegang ook voor niet-le- den. Statiedag Harmonie Drunen. Zondag 15 januari. 11.15 uur R.K. Bibliotheek Ho ge Braken. 4 uur, 6.15 en 8.30 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar, Hoge Braken. Maandag 16 januari. 4 uur balletles zaal Elshout. 7.30 uur Middenstandscursus r.k. Jongensschool. 8 u. dansles zaal Elshout. 8 u. KAB-avond Hoge Braken. 8 uur „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar, Hoge Braken. Dinsdag 17 januari. 7.30 u. hobbyclubs H. Braken 8 uur „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar, Hoge Braken. 7 uur trainen DVC junioren. Woensdag 18 januari. 7 uur trainen DVC junioren. 8 uur „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar, Hoge Braken. Filmjournaal „EN EEUWIG ZINGEN DE BOSSEN" Er zullen niet veel mensen zijn die Trygve Gulbranssen's beroemde tri logie „Het geslacht Björndal", be staande uit de delen „En eeuwig zin gen de bossen", „Winden waaien om de rotsen" en „De weg tot elkander", niet hebben gelezen. Door zijn prach tige verteltrant en sterke en boeiende conceptie heeft dit boek vanaf zijn verschijnen een grote opgang gemaakt en het is thans in een oplage van acht miljoen exemplaren en vertaald in 25 talen over de gehele wereld verspreid, 't Kon dus niet uitblijven dat de film industrie er zich mettertijd van zou meester maken. De Oostenrijkse film industrie en regisseur Paul May heb ben het waagstuk ondernomen om dit zo bekende verhaal in filmbeelden vast te leggen; een waagstuk inder daad, want over 't algemeen is het zo, dat meesterwerken uit de wereldlite ratuur als film teleurstellen, omdat 't woord nu eenmaal niet met evenveel kracht, geladenheid en sfeer door het beeld kan worden vervangen. Of de verfilming van Paul May volkomen beantwoordt aan de indruk welke de roman gevestigd heeft, is uiteraard een zeer persoonlijke zaak, maar we mogen toch in ieder geval stellen dat het een boeiende film is geworden met een uitstekende be zetting Gert Fröbe als de oude Dag, Joachim Hansen als de jonge Dag, Hansjörg Felmy als Tore, Maj-Brit Nilsson als Adelheid en Anna Smo- lik als Elisabeth. May heeft zich alle moeite gegeven om de sfeer uit het boek zoveel mogelijk te benaderen en we geloven dan ook dat velen aan deze film, die we in de belangstelling mogen aanbevelen, veel vreugde zul len beleven. De Hoge Braken heeft deze bijzon dere film voor de gehele week op haar programma staan, du9 van za terdag tot en met woensdag. Toegang 14 jaar. Sprang-Capelle Sprang Capelie Wielrennen WIELERECHO'S Goed nieuws over wereldkam pioen Timoner, de man waar voor men enkele weken terug 't ergste vreesde. Hij smakte toen tegen het cement in Madrid; her vat 15 januari zijn training. Kei harde kerels toch die wielren ners. Hugo Koblel, eens winnaar van de Tour de France, is dezer dagen in zijn geboorteland terug gekeerd. De gespannen toestand in Venezuela is hiervan de oor zaak. Wat de toekomst voor Ko- blet aaat brengen, moet nog wor den afgewacht. Zeker is echter wel dat Hugo niet in het wieler- vak terugkeert, niet als coureur en ook niet als manager of ploeg leider. Op 21 januari worden in Vlij men de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de zomeravond competitie 1960. De wielerclub De Zwaliiw heeft zorg gedragen voor een passende entourage en niemand zal zich dus behoeven te vervelen. De Belgische Nederlander Jos Hinsen is hersteld van zijn ziekte en hoopt in 1961 weer voor groot werk in aanmerking te komen. Hinsen is op het ogenblik nog werkzaam bij de Volt in Tilburg, maar hoopt over enkele weken zijn training weer te hervatten. Wie wordt „MISS BRIL 1961"? Raamsdonk W Hi De Zwaluw uit Vlijmen krijgt er een sterk lid bij, de Gellicumse amateur Cor van Lith. Deze heeft zich dezer dagen als lid aange meld en gaat het nieuwe seizoen de Vlijmense kleuren verdedigen, Wij hadden dezer dagen een ge sprek met Piet Liebregts, die als soigneur dienst doet Bij het ko ningskoppel Van Looyost. Piet vertelde ons dat hij van mening is dat alleen Gerrit Schul- te een ploeg jonge renners in de Tour in toom zal kunnen houden. „Geloof me, jonge knapen luiste ren alleen naar iemand die zelf een goede naam in de wielersport heeft.55 En nu maar afwachten wie in de Tour de l'Avenir de scepter zwaait. Vast staat dat ook in 1961 Klaas Buchly weer ploeg leider wordt bij de professionals. VOETBALPROGRAMMA voor a.s. zondag. Het is zo zoetjes aan een vaste traditie geworden dat het in het weekend zoveel regent, dat de voetbalwedstrijden wegens de slechte gesteldheid van de terreinen moe ten worden afgelast. Maar telkens wordt er weer een nieuw programma vastgesteld en het is nogal een hoopvolle gedachte-dat het toch wel eens doorgang zal vinden. Alhoewel Haarsteegs le elftal van de eerste helft nog vier wedstrijden moet spe len, worden er nu reeds return wedstrijden vastgesteld. Zo ook de wedstrijd van komen de zondag; vastgesteld is n.l. een thuiswed strijd tegen Zwaluwen VFC uit Vught. Do uitwedstrijd werd door Haarsteeg na 90 min. hard en enihousiast voetballen, verdiend met 4 1 gewonnen. Maar nadien raakten verschillende spelers langdurig geblesseerd en dat komt de homogeniteit van het elftal niet ten goede. Zwaluw-DFC heeft nadien ook geen grootse prestaties meer geleverd en aan de hand daarvan voorspellen wij toch met een gerust hart een overwinning voor de thuisclub. Het 2e elftal dat op de ranglijst de 2e plaats inneemt, speelt eveneens thuis en wel tegen Desk 3 en ook hier houden wij het op een overwinning voor de gastheren. Het 3e elftal speelt uit tegen Helvoirt 3 en het 4e gaat op bezoek bij de Bossche Boys 5. HULDIGING DISTRICTKAMPIOENEN. Tijdens een j.l. maandagavond in het clublokaal bij Ad van Cromvoirt gehouden feestavond door de BV BSV, werden twee leden dezer vereniging door het bestuur ge huldigd in verband met het behaalde per soonlijke kampioenschap van deze beide le den van BSV, n.l. Jac. Pelders (pers. kam pioen 5e klasse) en F. v. d. Hoof (pers. kampioen 3e klasse) van het district Waal wijk KNBB. De voorzitter van BSV de heer H. Pel ders richtte zich in welgekozen woorden tot de beide spelers en feliciteerde hen namens BSV voor hun buitengewone prestaties, n.l. het behalen van het persoonlijk kampioen schap, ieder in zijn eigen klasse. Ook met het bereiken van de 4e plaats in het Ge westelijk Kampioen door de jeugdige spe ler van BSV, Jac. Pelders, werd deze door de voorzitter hartelijk gefeliciteerd. Voor de heer F. v. d. Hoof hoopte de voorzitter dat deze bij de komende Gewes telijke kampioenschappen de eer van zijn vereniging en van het district Waalwijk zal hooghouden, hetgeen gezien de capaciteiten van deze BSV-er mogelijk moet worden ge acht. Voorzitter Pelders bood beide kam pioenen namens de vereniging BSV een ro kertje aan en wenste hen beiden het meeste succes in hun verdere biljartloopbaan. Hierna werd er gefeest; er heerste een buitengewoon prettige stemming en daarna verenigden zich de leden aan een door mevr. van Cromvoirt uitstekend bereidde maal tijd, die door de BSV-ers alle eer werd aangedaan. JAARVERGADERING KNBB TE AMSTERDAM. Het voornaamste besluit in deze bonds vergadering van 8 januari j.l. was wel de contributieverhoging voor het seizoen 1961/ 62 tot f 3.50 en f 0.10 bijdrage NSF. Dit voorstel werd aangenomen met 669 tegen 184 stemmen bij 43 blanco. Reeds eerder was de Mr. D. E. Lioni-be- ker, de hoogste onderscheiding van de KN BB per jaar, voor het seizoen 1959/'60 toe gekend aan het district Nijmegen. Dit voor haar grote verdienste voor het organiseren van niet minder dan 4 kampioenschappen. Tot ridder werden geslagen de heren Sta lenhoef van het district Eemland en van Mourik uit Den Haag. Het aantal leden was van 12078 gestegen tot 12724 en nog dit jaar hoopt men de 13000 te bereiken. Een machtig applaus was de beloning van de afgevaardigden voor het magnifieke jaarverslag van de heer v. d. Hoek, admi nistrateur. Op het financieel verslag had de adviescommissie bij monde van de heer Wittebol critiek, doch hij zocht enkele spij kers op laag water. Vandaar ook dat de bondsvoorzitter het gehele betoog tot niets terugbracht en genoemde commissie om re pliek verzocht, die niet kwam. De heren Schut, Lensen en Hendriks bespraken met wisselende argumenten de verhoging van contributie, die door velen veel te laag werd geacht. De heer Soeterboek bracht de trai ning voor de jonge veelbelovende spelers ter sprake, alsmede de besteding der toto-gel- den. Reglementswijzigingen werden zonder hoofdelijke stemming geaccepteerd. Het da gelijks bestuur wordt teruggebracht tot 4 personen in verband m. besparing vergader- kosten dagelijks bestuur. Drs. v. Vliet werd bij acclamatie herbenoemd tot voorzitter, waarbij de heer Eeuwijk de inleiding gaf tot een daverend applaus. Bestuurders Koot, van Beem en Uytendaal werden herkozen. In plaats van de heer de Heus werd de heer Schimmel benoemd voor het gewest Het Westen, terwijl in de vacature Huige werd gekozen de heer Walda van het distr. Schiedam. Bij de rondvraag spraken de heren v. d. Mortel over de gemiddelden in het a.s. ju- bileumtournooi, de heer Kapper over de dagelijkse bestuurders en over het instellen van een eventuele promotie-medaille. Nadat allen naar genoegen door 't bonds- bestuur waren beantwoord, sloot de heer v. Vliet deze vlotte vergadering. De ere-voor- zitter Dr. Mollerus woonde deze jaarverga dering bij. IC. A. J. - ACTIE. De KAJ is een en ai actie voor zijn even mens. Zij is n.l. een actie begonnen om de mensen van Afrika en Azië te helpen in hun strijd legen de honger. De KAJ wil helpen waar mensenhanden maar helpen kunnen. Er zal huis aan huis een uur loon zakje v/orden bezorgd, met de bedoeling hierin een kleinigheid te willen deponeren. BEVOLKING. Men verwacht dat de bevolking van Groot-Vlijmen eind 1961 bijna 10.000 in woners zal bedragen. In 1962 bestaat de ge meente duizend jaar. Als de Vliedberg in Nieuwkuijk in het huidige tempo door blijft groeien, mogen we aannemen dat Vlijmen in het 999e jaar van zijn bestaan zijn 9999ste inwoner zal begroeten. Wel een re den tot feesten. SAMUËLS 40 JAAR BIJ DE GRUYTER. Op vrijdag 23 jan. zal het 40 jaar gele den zijn dat de heer A. Samuëls alhier in dienst trad bij de firma P. de Gruyter en Zn. te Den Bosch, 's Morgens om 9 uur zal er in de parochiekerk alhier een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen. Ge durende de namiddag zal er in de fabriek een huldiging plaats hebben. FILMVERTONING „ER OP UIT". Morgenmiddag (zaterdag 14 januari), zal de wandelsportvereniging „Er op uit" haar eerste jaarvergadering houden in de zaal van café H. v. Veen in de Raadhuisstraat. In verband met het grote aantal leden en de kleine ruimte worden om half twee de jongens en meisjes van de 10 en 15 km- groepen verwacht, terwijl de leden van de 25 km-groepen worden verwacht om half 4. Tevens worden om half vier de personen verwacht, die vorig jaar tijdens de Jan Hen drik de Rooij-mars op het startbureau heb ben gezeten. Op het programma staan o.a. filmverto ning en kleurendia's van de Jan Hendrik de Rooymars en de „Vierdaagse". Omstreeks vijf uur zal er met de leden van de 25 km groepen een algemene leden vergadering worden gehouden waarin o.a. behandeld zullen worden Jaarverslagen secretaris en penningmeester, Vaststelling Statuten en huishoudelijk reglement en stemmingen bestuursleden. GEREF. GEMEENTE A.s. zondag 15 januari hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente, Julianalaan 8, alhier, voor te gaan, de Weleerw. heer Ds. C. Wis se van H.I.-Ambacht, en wel 's morgens 9,30 uur, 's middags 3 uur en 's avonds 7 u. DE VRIJE PION. De uitslagen van de maandag j.l. gehou den clubcompetitie luiden J. Roseribrand - C. Quirijns 0-1; S. Y. Oerlemans-W. J. Goedhart 0-1; M. Min- naard-Dr. Winterwerp 0-1; H. Oversteeg -W. Kieboom 0-1; C. Rempt-H. Wei stra 1-0; C. Nieuwenhuizen - J. Benschop 0-1; H. Weistra - M. Minnaard 0-1; C. Nieuwenhuizen - W. Kieboom 0-1; H. v. Oversteeg - M. Minnaard 1-0. OPBRENGST COLLECTE DORPSHUIS De gehouden collecte voor de bouw van een dorpshuis heeft bewezen, dat uit alle lagen der bevolking spontaan is gegeven voor dit mooie doel. Uit het medeleven van de bevolking voor dit mooie gebaar is het stichtingsbestuur dan ook zeer erkentelijk. Het bewijs is thans wel geleverd, dat men het grote nut van de bouw van een dorps huis heeft ingezien. En inderdaad is het hoog nodig, dat een zeer geschikt gebouw wordt tot stand gebracht. En wat is nu het resultaat van de collecte? De collecte heeft opgebracht het mooie bedrag van f 8189,76. In dit bedrag is begrepen de som van f 180 zijnde de opbrengst van een gehouden wan deltocht georganiseerd door de wandelsport vereniging Er op uit, alhier. Voorts heeft men het stichtingsbestuur nog de toezeg ging gedaan een zeer belangrijk bedrag te schenken, doch hierover zal nader in dit blad een mededeling worden gedaan. Gelet on dit bewijs van medeleven zal het voor het stichtingsbestuur, alsmede voor het co mité hetwelk een bazar zal organiseren voor dit doel, een stimulans zijn om de zaken met voortvarendheid aan te pakken. DOKTERSDIENST Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dokter K. van Tuyn te Kaatsheuvel, waargenomen door dokter H. Winkelman, alhier. KERKDIENSTEN ZONDAG 15 JANUARI 1961 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. de Wit van Rotterdam. STREEKVERGADERING HERV. MANNENVERENIGINGEN J.l. woensdagavond werd in de consis toriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier een vergadering gehouden van de Streek N.- Noord-Brabant van Ned. Herv. Mannen- verenigingen op Geref. Grondslag. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter, de weleerw. heer Ds. Trouw borst uit Capelie. Na opening met Schrift lezing en gebed, werd door de heer A. Janson, van de afdeling Sprang, een onder werp ingeleid over De verzoekingen in de woestijn, naar aanleiding van Matth. 4 1-11. Op dit onderwerp volgde een op gewekte en leerzame bespreking. Besloten werd op 22 maart a.s. te Ca pelie de volgende streekbijeenkomst te hou den, terwijl tevens werd besloten met de streek Tholen een gecombineerde samen komst te beleggen te Dinteloord, alwaar Ds. Trouwborst een referaat zal houden en ook door de heer Begeer het woord zal ge voerd worden; de datum zal nader worden vastgesteld. De vergadering was goed bezocht. UITVOERING JEUGDORKEST Het jeugdorkest van Kunst na Arbeid hoopt onder leiding van zijn directeur, Ma joor Jansen, medio februari 1961 een uit voering te geven in de zaal van Mevr. Cové- van der Haart, aan de Nieuwevaart. Solis tische medewerking aan dit muziekfestijn zullen leden van het grote korps eveneens verlenen, terwijl ook het tamboercorps van de muziekver. Oefening en Uitspanning te Wijk en Aalburg zeer waarschijnlijk mede werking zal verlenen. Wij mogen verwach ten dat vele muziekliefhebbers deze uitvoe ring van het jeugdorkest zullen bijwonen. Dit zal zeer op prijs worden gesteld door de leden van het jeugdorkest. Voorts ligt het in de bedoeling van Majoor Jansen om zelf ook enkele soli ten gehore te brengen. Voor muziekliefhebbers staat een prachtige avond te wachten. Jan van Dongen, die met deze rol bewezen heeft tot de sterkste spelers van Entre Nous te behoren. Tamelijk zwak daarentegen was Jan Kuijsters in de rol van Karei, de be diende van de jonker. Zijn spel miste nog teveel dat verfijnd geestige, dat de andere rollen tot zo'n sukses maakte, terwijl zijn dictie vrij ongearticuleerd was. De enige werkelijke kleine rol in 't stuk, die van de agent Peer v. d. Muggenheuvel, was bij Kees Roovers in goede handen. Alles bij elkaar heeft Entre Nous met dit stuk be wezen tot grootse prestaties in staat te zijn. DRIE KONINGEN De ten bate van de Andries de Bont-groep gehouden Driekoningen-aktie bracht een be drag van pl.m. f 90. - op. MISSIEAVOND In het kader van de Afrika-alarmaktie van de jonge boeren en boerinnen en de uurloonaktie van de KAJ en VKAJ, werd in het jeugdhuis een missieavond gehouden voor jongeren van 14 tot 25 jaar. De avond werd verzorgd door pater J. Brouwer uit Boxtel, die een levendig beeld schetste van het werk, dat de missionarissen in Afrika verrichten in samenwerking met de kajot- ters. Een en ander werd verduidelijkt door lichtbeelden. KERKDIENSTEN Zondag 15 jan. a.s. zal te 9.30 uur v.m. in Raamsdonkdorp in de Ned. Herv. Kerk en om 2.30 uur n.m. te Raamsdonksveer de dienst geleid worden door Ds. P. A. A. Klusener van Delft. GROTE WINTERUITVOERING TONEELVER. ST. BAVO. A.s. zaterdag en zondag gaat de toneel vereniging St. Bavo haar eerste grote win- teruitvoering geven in zaal Nieuwenhuizen. Deze uitvoering zal zowel voor spelers als publiek een gesldagde uitvoering moeten worden, daar 't beste beentje is voorgezet en men meedingt naar de prijskamp van de stichting Ons Leekenspel uit Bussum. Slechts een 50-tal verenigingen kunnen hier aan meedoen. Opgevoerd zal worden het familieblijspel „De Voetbalpool" (Easy Mony) door Arn. Pridly. Nederl. bewerking door Nel Bergmans. De regie is in handen van P. van Oort. Dit blijspel munt uit door fijne humor en warme menselijkheid. Alles draait om het voetbalpoolformulier, dat wel of niet gepost werd, waardoor de fam. Stal- ford de prijs dus wel of niet gewonnen heeft. Ook andere perikelen komen voor en verschillende kostelijke typen ziet men in dit spel, zoals de snoeplustige Oma, Jacky, de pientere teenager, de saaie Martin en de opvliegende Denis. Het publiek zal op deze avonden dan ook veel plezier kunnen beleven en we hopen voor St. Bavo, dat de jury gunstig gestemd mag zijn. errjT Alle inlichtingen bij UW opticiën TONEELUITVOERING Met groot succes verzorgde de toneel groep Entre Nous uit Waspik in zaal Nieu wenhuizen afgelopen zondag en maandag de jaarlijkse winteruitvoering van de harmonie St. Bavo. Gespeeld werd 't blijspel in drie bedrijven: Mijn dochter kiest een man, van Wim Dumont. Het is een stuk dat qua in houd totaal niets om 't lijf heeft. Dat de uitvoering van dit stuk desondanks een waai evenement geworden is, moet worden toe geschreven aan de kwaliteit van 't spel dat werd geboden, onder de deskundige regie van Richard van Dongen. Cor Kamp gaf door een bijzondere mimiek houding en dictie, prachtig gestalte aan de figuur van Jan de Roeper, een zwerver, die clandestien zijn intrek genomen had in 't buitenver blijf van de industrieel Wordum. Opval lend waren eveneens de rollen van Louise Wordum, Jonker Ben de Meester van Leeuwendaal, Eulalia en papa Wordum, resp. door Francien Gijsman, Antoon Rem meren, Ad de Groot en Bert van Dongen. Aparte vermelding dient zeker de aristocra tische Baron de Meester van Leeuwendaal, HKmTre.h

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 10