dag - BINNEN- EN BUiTENLANE Iwuhi woens prijzen in het teken van de opruiming. 29 1 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 JANUARI 1961 3 A28 wmw?' i V prijs J88 Nu 1 .Nu O S DEN BOSCH TILBURG HELHOND „Tanden laten zien", zegt Burgemeester Teijssen IS KREEKRAK GEEN RIJKSZAAK? De commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, mr. dr. C. Kort- mann, acht het in dit stadium niet opportuun commentaar te geven op de jongste uitlatingen van de minis ter van Verkeer en Waterstaat over het Kreekrakplan. De minister deel de in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer mee, dat hij het Kreekrakplan niet ziet als een natio naal object dat door de Rijkswater staat zou moeten worden voorbereid en uitgevoerd. Tanden laten zien De fractievoorzitter van de KVP in de Provinciale Staten van Noord- Brabant, de heer J. P. L. M. Teyssen, verklaarde naar aanleiding van de mededelingen van de Minister van Waterstaat „Eindelijk zijn we dan zover dat we precies weten welke in stantie het Kreekrakplan technisch moet uitvoeren, namelijk de Provin ciale Waterstaat. Uit beleidsoogpunt is het echter de vraag of het Kreek rakplan niet verder reikt dan het streekbelang. Bovendien zullen Rijk en Rijkswaterstaat in het kader van het Schelde-Rijn-probleem toch mee moeten spelen bij het plan. Vraag is ook hoe het staat met de financiering van het plan als met de Belgen een maal een akkoord is bereikt. Overi gens ben ik van mening dat Brabant zijn tanden moet laten zien. De pro vincie vraagt alleen maar een natuur lijke ontwikkeling van het Wester- scheldebekke. RIJKSDAALDERS NAGEMAAKT De 17-jarige P, H. uit Valkens- waard en de eveneens 17-jarige H. D. uit Eindhoven, die donderdag ver dacht van het vervaardigen en uitge ven van valse muntbiljetten werden gearresteerd, hebben een volledige be kentenis afgelegd. In afwachting van een deskundig onderzoek door de „Dienst Falsificaties" uit Den Haag zitten de jongelieden nog in het po litiebureau van Valkenswaard vast. Zij hadden hun voorraad van 250 muntbiljetten van 2 gulden 50 aan gelegd voor de komende carnavals viering. TWEE BESLUITEN IN BELGIË EENHEIDSWET AANVAARD WALEN ZELFBESTUUR. In de volkomen vastgelopen strijd in België deden beide kampen vrij dag elk hun grote inzet. De katholie ke en liberale kamerleden versloegen in de stemming over de omstreden eenheidswet met 115 tegen 90 stem men de socialisten, versterkt met vier communisten en zes dissidente libe ralen. Eén katholiek onthield zich van stemming. De Waalse conferentie van rode parlementariërs, burgemees ters en partijfunctionarissen riep zich in Namen uit tot „vertegenwoordi gende assemblée van het Waalse volk", die voor Wallonië „het zelf beschikkingsrecht opeiste". Namens de Rode Waalse assemblée heeft een afgevaardigde zaterdag koning Bou- dewijn een plechtig adres over de Waalse grieven en eisen aangeboden. KASAVOEBOE DEMPT NIEUWE MUITERIJ. Stromen vluchtelingen trokken za terdag uit Leopoldstad op volgepak te veerboten naar Brazzaville na het gerucht, dat ex-premier Loemoemba in Thijsstad was vrijgelaten door muitende bewakers. President Kasa- voeboe en kolonel Moboetoe haastten zich naar het opstandige garnizoen. Ook minister Bomboko ging mee. Het drietal slaagde erin de rust te herstel len door de achterstallige salarissen aan de ontevreden politie uit te be talen. Loemoemba zit nog achter slot. PRINSES ASTRID HUWDE NOORSE ZAKENMAN Duizenden Noren juichten prinses en haar echtgenoot toe De Noorse prinses Astrid is don derdag na het invallen van de duister nis te Asker, dertig kilometer van Oslo, gehuwd met de zakenman, Jo- han Martin Ferner. De plechtigheid in het kerkje van rode baksteen be gon om vijf uur 's middags. Er was geen koninklijke stoet wegens het winterweer. Hoe winters het weer buiten ook was, in de kerk leek het wel voorjaar door de vele roze en witte bloemen en het vele groen. Het grootste deel van de dag sneeuwde het licht maar een groot aantal mensen had zich desondanks opgesteld langs de weg die prinses Astrid zou gaan van het buiten van haar vader, koning Olav V van Noor wegen, te Skaugum naar het dorps kerkje van Asker. Twintig minuten voor het begin van de plechtigheid hadden alle gasten, onder wie ruim tien prinsen en prin sessen uit verscheidene landen, al plaats genomen in de bruine kerk banken. 4,5 MILJOEN WERKLOZEN IN VERENIGDE STATEN Het aantal werklozen in de Ver enigde Staten is in december 1960 met een half miljoen toegenomen tot meer dan 4,5 miljoen, het hoogste peil voor een decembermaand sedert 20 jaar. De stijging was niet alleen een gevolg van seizoensinvloeden. Het aantal werkenden is in de cember met 1 miljoen 173.000 afge nomen tot 66 miljoen 9 duizend. Seymour Wolfbrein van het mi nisterie van arbeid, zei dat de werk loosheid deze winter nog zal stijgen. Hij acht het mogelijk dat het aantal werklozen in januari tot 5.5 miljoen zal stijgen. Dat was 'm dan, de eerste vrije za terdag van 1961. Ons anders zo nij vere stadje bleef zaterdagmorgen lang in diepe rust. Wandelend door de grauwe morgenschemer hoorde ik her 'en der het zachte gesnurk van de kwieke schoenmakers, die anders al tijd al vroeg uit de veren zijn om met hamertje en pekdraad de kost voor moeder en kind te verdienen. De bus sen reden met verwijtend lege ven sters door de straat en ook aan ons centraal station bleef het lang stil. Een enkele forens, die het werken toch niet kon laten, stapte parmantig het station uit. Er kwam ook een oud moedertje met een mandje eieren en een poes uit de trein, gevolgd door een pater, die niet zo heel veel ver trouwen in de wereld scheen te heb ben, want midden op het perron ging hij zeer minutiteus enkele bankbiljet ten staan tellen. De stationschef geeuwde achter zijn ei en zei: ,,'k wo dak 'n raaaauw ai ai". Met lange ge zichten verschenen tenslotte de en kele mensen op straat, die gewoon moesten werkende ambtenaren, bankpersoneel en enkele journalisten. Daarna kwamen de schoolkinderen, die ook bijna nooit vrij hebben, af gezien dan van de maanden juni, ju li, augustus en september. In de winkels bleef het ook heel lang stil. „Nog geen klaaaant gehad", zei een lieftallig meisje in een schoenwinkel mij om tien uur en in een levensmiddelenbedrijf stond de chef nerveus op de toonbank te trom melen. „Alles wat ik tot nu toe heb verkocht is een pot appelstroop." Maar zo na tienen kwamen ze toch, de mannen met hun boodschappen- tasjes. „Ik kreeg vandaag bijna alle maal mannen in de winkel", gichelde het meisje in een banketbakkerswin kel mij toe en het scheen mij toe dat ze er wel soep van lustte. „Prachtig, meneer, prachtig! Een heel mooie so ciale instelling die vrije zaterdag, me neer. Het is voor mij wel wat druk ker, want normaal gebeurt het me op zaterdag nooit dat ik om half twaalf al twee kruiken uitgeschonken heb, maar vandaag wel. Ja, een heel goede instelling." Aldus een goedmoedige kastelein. En zo kwam de dag langzaam op gang en toen 's middags de vrouwen en moeders, fris en goed uitgesla pen, op straat verschenen, vertoonde Waalwijk weer het oude vertrouwde beeld fleurig, kleurig, bruisend van energie en tintelend van vermaak en jolijt. Nee, geef mij maar de gewone za terdag weer terug. Sinds de vorige week hebben onze goede en vertrouwde „St. Jansklok- ken" een andere naam gekregen. Hei parochieblad voor ons bisdom heet nu „Bisdomblad"met als klein on derkopje de naam „St. Jansklokken". Het blad heeft deze naamsverande ring ondergaan om daarmee meer het bisdommelijk karakter van dit offi ciële orgaan tot uitdrukking te bren gen. De oude naam deed te veel al leen maar denken aan de hoofdstad van ons bisdom. Ik betwijfel echter of deze andere en nogal nuchtere naam zoveel meer goodwill en belangstel ling zal kweken dan de oude „St. Jansklokken" reeds deden. Die oude naam was een begrip en ik geloof dat het in de volksmond wel „St. Jansklokken" zal blijven, want ik ben ervan overtuigd dat geen enkele pa rochiaan, waar in Brabant dan ook, er iets tegen zal hebben dat het officiële blad van het bisdom de klinkende en zingende naam draagt van de klok ken van de Bossche kathedraal. Ook de gelovigen uit onze eigen St. An- toniusparochie niet, ook al gaat daar dan binnenkort een eigen parochie blad verschijnen. Of dit blad noodza kelijk is en in een werkelijke behoefte voorziet is uiteraard weer een heel andere vraag, want ik dacht zo dat er in onze gemeente genoeg kranten ver schijnen, die aan het parochienieuws van de St. Antonius-parochie alle aandacht willen wijden. Het is alleen maar zo jammer dat er van zekere zijde zo weinig medewerking bestaat ten aanzien van perspublicaties. De pers vindt er zo goed als altijd 'n gesloten deur en men schijnt de voor keur te geven aan een soort „apart heidspolitiek". Ik ben benieuwd hoe dit zich gaat onwikkelen, zoals ik ook benieuwd ben of de Walen inderdaad zelfbe stuur zullen krijgen. ALLEEN GELDIG WOENSDAG 18 JAN. GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. 6 persoons eetser vies, van fraai Beiers porselein. In crème met fijn goudband- decor. Maakt iedere maaltijd feestelijk. 22- delig. Nu extra voor- Effen dobbystof, in de modekleuren blauw, rood, geel en mais. Overal toe te passen als gordijnstof, maar ook voor spreien, kus sens enz., 120 cm. br., delig 80 per meter Nu slechts >28 Deze sportwol is ge sponnen in een mooie eterke draad, die snel en vlot breit, waardoor U een zeer mooi resul taat bereikt. Verkrijg baar in tien modetin- ten. 4 98 Per knot I Wentelbed, met prima gezondheidsspi raal. Licht wentelbaar. Zonder bevestiging aan vloer of wand. In de moderne kleur me taalgrijs. 2 persoons, 120x190 cm. 52.80 1 persoons 0080 80x190 cm. 37 Pudding- of compo- teschaaltjes, van fraai helder glas. Flinke maat. Ook zeer ge schikt voor ijs of vruch ten en erg handig voor bij de rijsttafel. 6 voor 88C Tijdens deze oprui ming kunt U nu reeds profiteren van een extra voordelige partij katoenen kleuter jurkjes, In een assor timent van kleuren. Iri de maten 45, 50 en 55 (leeftijd P*98 2 t/m 4 Jaar) JU Porseleinen kop en schotel, met goudlijn. Keuze uit diverse fraaie decoraties. Nu zo laag geprijsd, dat U er best een paar stel tegelijk kunt nemen. Per stuk slechts 68' Wij kochten een grote fabriekspartij handige make-up tasjes, met stevige beugelsluiting en geheel plastic ge voerd. U kunt kiezen uit diverse modellen en dessins. "7QC Spotkoopje O Electrische koffie molen, waarmee Uw koffie in enkele secon den is gemalen. Mo derne vormgeving en degelijk van construc tie. Een sieraad in Uw keuken Q80 Nu kunt U profiteren van een pracht partij lederen kinderschoe nen, met solide poro- rubberzolen en geheel leder gevoerd. In bruin en groen. Maten 32-36 6.78 28-31 5.78 24-27 4.98 **98 22-233.9820-21 JL Baddoeken, In een modern streepdessin en leuke frisse kleuren combinaties. Flinke maat 50 x 100 cm. Was- en kleurechte dubbele badstof. Zeer voorde lige import- 4 78 partij I A Nu extra voordelig: Lange jongensbroe ken, van Schuttersveld camping corduroy. Moderne smalle pijpen zonder omslag, cein tuur rondom en opti- lon ritssluiting. In mos groen, grijs, marine en bruin, "538 14 jr 11.38 6 jr Zeer voordelige partij flanellen lakens, van prima 1e kwaliteit Amerikaanse garens. Pluizen beslist niet. Heerlijk warm, dus een uitkomst voor reuma tische en kouwelijke mensen. 170x230 5.18 150 k 220 T" Kolenkit, in zwart- gemoffeld kantig mo del, flinke maat, waar door U minder vaak kolen hoeft te schep pen. Onverwoestbaar sterk 73 Stevige kolenschop van zwaar staalplaat 39 c Gaines, geheel elas tisch en met nylon voorpand. Prima pas vorm: maten 38-46. In wit en geel, £88 nu slechts 3 Grote partij modieuze damesrokken, In een vlot glad model. U kiest uit een assorti ment van kleuren. Maten 36-46 j\88 Nu slechts O Nog nooit kocht U een dergelijke solide wek ker voor deze prijs. Met prima uurwerk en welluidende afloop. Duidelijke 48 wijzerplaat Eén jr. schrift, garantie Vlotte wolvilt hoed jes, met leuke lintgar nering, diverse model len van dit seizoen en In moderne £48 kleuren 3 Profiteer nu van deze spotgoedkope aanbie ding in sterke, ge vlochten deurmatten, royale maat in frisse strepen, ^68 40 x 70 cm. JU Zuiver wollen heren- pullover, in een prach tig grove kabelsteek. U kunt kiezen uit een ronde of V-hals. In div. uni en A 41 80 multicolors I O Steelpan, van zwaar geschuurd aluminium. Met schenkrand en koudgreep steel. Ge makkelijk te A 38 reinigen. Nu 1 Partij dames- en kin dermaillots, van elas tische wol/mousse. Is een warme, sterke dracht. Rib en links ge breid. In grijs, beige en groen. Uitsluitend betere soorten. Maten 40-44 5.38 ij 58 34-384.8830-32 J Flinke maat plastic af- wasbak, die bestand is tegen het heetste water. Zuurbestendig en onbreekbaar. U kiest uit verschillende kleuren 4 18 Sisal dubbel bouclé tapijt, als vaste vloer bedekking is bijzonder sterk. Nu abnormaal laag geprijsd, 1e keus, 100 cm. breed, A 48 p. m. T" Rotan fauteuil, in een prettig zittend schelp model op stalen frame. Voor Uw interieur, jongens- of meisjes kamer j 80 Nog een extra voorde lige aanbieding van onze schoenafdeling. Dit zijn slechts twee modellen van een schitterende partij dames- en kinder pantoffels. Nu voor bijna de helft van de prijs (Irregular). Kin dermaten 20/35 2.88 2.68 2.48 JU 28 Damesmaten 35/42 4.48 3.68 >48 1000 mtr. wollen afghalaine JAPON- STOF, zeer mooi van kwaliteit, 130 cm. breed. Van -7.95" 90 p.m. voor JL 1000 mtr. TWEED, voor japonnen en rokken, In 5 kleuren, 140 cm. breed. Van 4h95" A 90 p. m. voor At 1000 mtr. TINNE ROY, in fantasie dessins, van een be kend fabrikaat, 90 cm. breed. -Van -fc6(T a 90 p.m. voor Ju Prachtige fabriekspar tij japonschorten, met korte en lange mouwen. Met knoop- of handige ritssluiting. In allerlei kleuren en dessins. £48 Nu slechts 3 «Sx.s Profiteert Yan deze aanbieding sterke werksokken, In een prima zware kwaliteit sajet, alleen in grijs. Nu als extra oprui mingskoopje 43 Effen Terlenka mar quisette, in 'n mooie, dubbele kwaliteit. Ge garandeerd 1e keus. In de veelgevraagde Ivoor kleur. 130 cm. breed, p.m. 2.98 A 28 90 br., p. m. JU Partij sterke manches ter werkbroeken, in een fijne rib. Poolvast en .goed wasbaar. In mosgroen en grijs. Als speciale oprulmlngs- Handige breitas, van stevig plastic. Werke lijk onmisbaar voor Uw brei- en handwerk- spullen. In fleurige bloem- en fantasie dessins. 4 68 Damesjupon, van fijne katoen met fraaie strook en diverse mooie kanten. Mooi vallende kwaliteit. Moderne lengte. Nu als extra ^88 koopje JU Bedrukte of gestreepte keperflanel, in de nieuwste heren- en kinderdessins. Was- .en kleurecht. In de zwaar ste kwaliteit en donzig warm. 80 br., A 58 per meter I' Doe het zelf met deze prachtige kwaliteit meubelstof, in de modekleuren rood, geel, linde en grijs. Kleurecht en ijzer- sterk. 130 br., 4 88 per meter T" Unieke partij stads- tassen, nu voor min der dan de halve prijs. Deze prachtige beugel tassen in 3 verschillen de modellen, waarvan praktisch alle met bin- nenritsvak en In 6 kleu ren, w.o. zwart, bruin, fasan en eskimo, kos ten normaal 4£90~ 628 Grote restant partij zomerstoffen; nu abnormaal laag in prijs, 90 cm. breed, per meter 4 68 Pendelarmatuur, met metalen 45 cm. schaal satijn glazen kelken. In zwart, grijs, geel, rood en blauw. 980 Zeer voordelige boodschappentas, In leuke rult- stoffen. Waterdicht, met licht plastic ^98 Blanke zoetzure zilveruitjes. Heerlijk bij vele ge rechten, vooral bij vlees en slaatjes. A 05 Per grote pot I statie Suikerrondjes, een bijzonder theekoekje, iftc Zeer voordelig In gewicht. Per 250 gram T"w afgewerkt. Nu slechts Speciale opruimingsaanbieding: 6 rollen toiletpa pier, yan prima kwaliteit. m Prima interieurma tras, met zomer- en winterzijde, fraaie effen zijkanten. Met solide tweekleurige damastovertrek in di verse kleuren. 2 per soons, 120x190 79.80 1 persoons 53- 80x190 Kapokkussens 6.80 Fabriekspartij gras linnen lakens en slopen, van een zeer bekend Twents fabri kaat. Royale maten; zonder pap. Verpakt In cellofaan. Nu extra voordelig. Lakens 180 x 2406.68 r68 150 x240 cm. 3 Slopen 60 x 70 cm. 2 stuks 3.48 Originele Leidse van Wijk dekens, 100%. zuiver wol. 1e keus. In' moderne dessins en double-face. Extra lange éénpersoons- maat. Nu spotgoed koop. 2 persoons, '180x220 van -59tTT voor 42.80,1 persoons, '150x210 cm., van-49:75" 4 80 voor JT" Üfau.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 3