HALVE PRIJS J-TAUSCH 1 OPRUIMING BRILLEN - Koopt nu een reserve-bril DEENS JAZZ-ORKEST OP INSTU1F-BALAV0ND rni&k 'lil TFFf DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 JANUARI 1961 6 R. W. B. R. K. C. Baardwijk Sprang N. E. O. Drunen R. K. D. V. C. Vlijmen Vlijmense Boys Loon op Zand Uno Animo Duivensport waarheen. Dat Bii.jlevens 15 mi nuten na de aanvang in botsing kwam met de Tilburgse midhaif en daardoor geblesseerd raakte, deed aan zijn spel geen goed, en deze botsing was dan ook de oor zaak dat hij zich 15 minuten voor tijd moest'laten vervangen door Maijers. WSC wint de oss en verkiest te gen de harde Oostenwind in te spelen. Tot aan de rust kunnen wij slechts vermelden dat Gudok hevig aanvalt en de WSC defen sie alle zeilen moet bijzetten om een achterstand te voorkomen. Zij werden geassisteerd door de te fel en onbesuisd spelende Gu dok voorwaartsen, die in deze pe riode slechts 4 corners konden forceren tegen WSG 11, en of schoon WSC tweemaal zeer dicht bij een doelpunt was (eenmaal doordat een bal die over de lijn werd weggehaald door een Gu dok achterspeler, door de referee werd geannuleerd met een free- kick bal, de tweede maal meende de scheidsrechter te moeten fluiten voor een handsbal, toen Blij levens alleen voor de doel man stond), ging de rust in met de beginstand 00. De hervatting is slechts 1 mi nuut oud of de Oranjezwarten hebben reeds een 1-0 voorsprong, als Blij levens langs zijn bewaker flitst en de bal hard in de Gudok netten tot stilstand komt. Aanval op aanval volgt nu op het Til burgse doel en A. Gouda schiet rakelings naast. Steeds moet de Gudok verdedi- ding met kunst en vliegwerk trachten stand te houden; de druk op het Gudok doel houdt steeds aan, doch er komen geen doelpunten, aangezien het spel der Waalwijkers veel te kort is en de Tilburgers er lekker onder maaien (populair uitgedrukt) pn alles over de zij- of achterlijn trappen. De blauwgelen komen zells naast WSC te staan en zul len daar blijven, als 17 minuten voor tijd een voorspeler van WSC een vrije bal op het mid denveld omzet in een free-kick bal, welke rechtstreeks de aan leiding voor de gelijkmaker wordt, want de rechtsbuiten der Tilburgers schiet hard en goed langs Bergmans. 11. Vanaf dat moment staat geheel WSC op de Gudok helft, zelfs Pennings en Brok opereren in de voorhoede, doch de opeenhoping van spelers voor het Tilburgse doel voorkomt op onbegrijpelijke wijze doelpunten. Zoals reeds vermeld valt Blij levens uit om door Maijers vervangen te wor den. In deze laatste 15 minuten worden er enige dubieuze beslis singen genomen wat buitenspel betreft, wat voor WSC geen voordeel betekent. Gudok vecht met alle (sportieve) middelen om een puntje uit deze ongelijke strijd te halen, wat hen ook lukt en als de heer Blom uit Raams- donksveer voor de laatste maal fluit, schalt het Gudok clublied op uit diverse kelen. Zeer ver heugd en vermoeid zoeken zij de kleedkamer op. Uit deze wedstrijd blijkt we derom dat WSC juist tegen min der grote goden het meeste kans loopt punten te verspelen, door deze met te kort en te soepel spel te bestriiden. Enfin, a.s. zondag de „beslis sing" tegen WVO, waar veel van af hangt. Er is nog van alles mo gelijk, jongens. RWB - CONCORDIA 1-3. Het nieuwe jaar heeft, in eerste instantie althans, voor RWB niet veel geluk gebracht, want na een goede eerste helft, moesten de tricolores de voor de rust verworven voor sprong afstaan aan een ploeg die technisch en tactisch verre de baas was. Er zullen bij deze wedstrijd weinig toeschouwers zijn ge weest die de Bossche ploeg met het aan vangen van de tweede speelhelft ook maai enige kans gaven, want RWB was voor de rust de best spelende ploeg, gedurig in de aanval en drie kwartier lang gevaarlijk. Maar een wedstrijd duurt nu eenmaal an derhalf uur en het moreel van de gasten was dusdanig goed, dat zij waarschijnlijk de enigen binnen de jute-afrastering zijn ge weest die voldoende vertrouwen in zich zelt hadden om op grandioze wijze de rollen om te draaien. Speelde RWB voor de rust voor treffelijk, Concordia speelde na de rust nog beter en wist bovendien de geboden kansen beter te hanteren, zodat de thuisclub in een roemloze tweede helft de 1 0 voorsprong in een 3 1 achterstand zag omslaan. Als de voortreffelijk leidende scheidsrech ter even over half 3 beginnen blaast, is RW B direct in de aanval en weet in 5 min. tijd reeds drie corners te forceren, die goed voor doel worden gebracht, doch verder geen succes opleveren. Als even later echter weer een aanval wordt ondernomen heeft Bruur- mijn wel succes en schiet de bal uit een scrimmage hard in de Concordia-touwen, nadat twee andere tricolores dit even voor hem ook reeds probeerden, doch minder ge luk hadden, 1 - 0 dus voor de gastheren. RWB speelt in deze fase van de strijd overtuigend sterker dan de Bossche ploeg, die ondanks de regelmatig terugkerende aanvallen op hun veste, nog vaak genoeg zelf in de aanval komen en niet helemaal ongevaarlijk te zijn. De verbluffende wijze waarop de RWB-doelman zijn heiligdom echter verdedigde, moet wel indruk hebben gemaakt op de Bossche jongens, maar aan hun spel kon men dat niet merken. De gehele achterhoede van RWB was trouwens voor de rust verrassend goed, de aanvallen van Concordia werden goed on derbroken, er werd glaszuiver terugge speeld en als er nog eens gevaar kwam, dook de doelman de bal klemvast van de gevaarlijke plaats weg, zodat het heel nor- Grotestraat - WAALWIJK maal was dat de rust inging zonder dat doel man Wijkmans behoefde te missen. Wel liep hij vlak voor de rust een behoorlijke bloedneus op, toen hij een harde botsing riskeerde om de bal de bemachtigen; de botsing kwam dan ook, met een bloedneus als gevolg, waardoor deze harde vechter ech ter geenszins geïmponeerd was. Voor hem was het dan ook dubbel jammer dat de Bo- soijense ploeg na de rust haar vorm hoe lan ger hoe meer verloor, want eer er een kwar- tien na de rust gespeeld was, moest hij drie maal capituleren. Het eerste tegenpunt ont stond na een fraaie redding zijnerzijds, waarna de bal bij een op de rechtervleugel vrijstaande speler terecht kwam, die geen moment twijfelde en direct inknalde, 1 - 1 Enige minuten later breekt de rechtsbui ten van Concordia door, op een scherpe pas van zijn centervoor, de RWB-achterhoede heeft de buitenspelval gehanteerd, doch niet goed genoeg en Wijkmans heeft tegen het overigens mislukte schot geen kans, 1-2. Tien minuten later is het 1-3 als we derom de rechtsbuiten der gasten de bal vrij kan opbrengen (men vergeet hem blijk baar aan te vallen), zijn voorzet valt goed uit, wordt ingeschoten en 't pleit is beslecht, RWB is onherroepelijk een geslagen ploeg en als scheidsrechter H. Broers uit Til burg, die een, op het laatste ogenblik nog moeilijk wordende wedstrijd feilloos floot, zijn laatste signaal laat klinken hebben reeds vele toeschouwers het veld verlaten. Het 2e elftal verloor bij Longa zeer on gelukkig met 2-0; het- 3e speelde ver dienstelijk gelijk in Dongen, 1-1, terwijl het 4e elftal nog het beste was en een mooie 4-2 overwinning uit Baardwijk mee naar huis bracht. RKSVA—RKC 2—2 Vooropgesteld mogen we vast stellen dat, alles bijeen genomen deze uitslag de verhouding wel weergeeft. Met dit spel en op ei gen terrein zullen de mannen van Avanti nog menige tegen stander de handen vol werk ge ven. Het spelpeil was over het al gemeen niet hoogstaand. Het eer ste kwartier was uitgesproken voor RKC. Juist toen Avanti er in begon te slagen het spel te verplaatsen, nam RKC de leiding doordat de Avanti doelman een hoog schot van Jan Timmer mans, van pl.m. 40 meter afge vuurd, liet glippen, 01. Met deze stand ging ook de rust in, zonder dat wij bijzondere wapenfeiten konden noteren. Vanaf de hervatting opende Avanti een fel offensief, dat na een kwartier zijn bekroning vond in een prachtig doelpunt van hun linksbinnen 11. RKC had blijk baar dit tegenpunt nodig om de zaken meer agressief aan te pak- pen. Reeds na 5 minuten resul teerde dit verhoogde tempo in 't herwinnen van een voorsprong. Huub Leijtens verkreeg uit een afgeslagen hoekschop de bal toe gespeeld, draaide om de Avanti stopperspil en schoot hard en zuiver in het doel, 21. Op hun beurt maakte dit de Avanti-lui klaar wakker en de verhoogde activiteiten ontketenden 'n waar beleg voor de RKC-veste, dat on beloond zou zijn gebleven, ware het niet dat de scheidsrechter 4 minuten voor afloop een zuiver buitenspelgeval het betrof ze ker 4 meter finaal over het hoofd zag. Avanti profiteerde dankbaar van de geboden kans en scoorde 2—2. De wedstrijd was toch het aan kijken waarch omdat twee ploe gen zonder Hoogstaand voetbal elkaar met uiterst faire wapens hebben bestreden in een prima verstandhouding. Jammer is het daarom te noe men dat RKC verplicht was tegen dit laatste doelpunt protest aan te tekenen. De vergissing was evenwel te duidelijk om te laten passeren. Toon a.s. zondag, man nen, als RKTVV te gast komt, dat jullie nog meespijkeren naar de top en tracht de nederlaag in Tilburg geleden, uit te wissen. De lagere elftallen hadden een afwisselend succes, n.l. het 3e verloor in Drunen van RKDVC 3 met 10 en het 5e won van Uno Animo met 52. BaardwijkVeerse Boys Opnieuw heeft Veerse Boys van zich doen spreken door de door hen als lastig beschouwde uit wedstrijd tegen Baardwijk in een ruime 61 ze§e om te zetten. Hoewel deze uitslag zeer aan de geflatteerde kant is mag de over winning toch verdiend genoemd worden. De Boys waren op alle linies hun tegenstanders verre de baas en toonden ook deze mid dag aan hun talrijk meegekomen supportersschare op ondubbel zinnige wijze met welke bedoe lingen zij naar Waalwijk geko men waren. De oorzaak van deze grote nederlaag der Baardwijkers is m. i. te wijten aan twee zeer ongelukkige momenten, om niet van blunders te spreken van de Baardwijk goalie, die resp. in de 10e en 22e minuut van de eerste helft op geheel ongevaarlijke schoten totaal misgreep en waar voor de gasten evenzovele doel punten uit ontstonden. Als ex cuus voor deze fouten zou onze doelman belemmering van 't uit zicht door de fel schijnende zon kunnen aanvoeren, maar daar zou een zonneklep of een ander zonwerend middel toch veel goed aan hebben kunnen doen. Enfin, de zonneklep was er nu niet, wat voor de geelzwarten dus onaan gename gevolgen had. Over de wedstrijd kunnen we kort zijn. Direct na de aftrap doet Baard wijk het eerst met felle acties van zich spreken, doch succes le vert dit niet op. Veerse Boys weet geleidelijk aan in haar eigen spel te komen en met glanzende com binaties en vooral het bij alle elf spelers opvallende juiste gevoel voor de positie, trekken zij het Baardwijks verdedigingsblok uit een. Na 10 minuten ontstaat hun eerste doelpunt, dat echter door de reeds aangehaalde fouten van onze doelman tot stand komt 1-0. Tien minuten later eenzelfde doelpunt voor de Boys, want weer weet Baardwijks goalie geen juiste raad met 't onnozele schot van de Boys linksbinnen. Even later volgde een fraaie actie van H. Pullens met een daverend schot tegen de paal en dit brengt geen resultaat. Het eerste vlekke loze doelpunt van de Boys ont staat een halve minuut voor half time, toen 'n voorzet over rechts met een hoofdknik van hun prachtig spelende midvoor in een doelpunt wordt omgezet, 30. Na rust een iets meer aanval lend Baardwijk, dat reeds in de 2e minuut de achterstand tot 3-1 terug brengt, doordat H. Pullens de ba! in het doel werkt. De om mekeer van de Baardwijk ploeg betekende het echter niet, want de doortastende Boys aanvalsli- nie verhoogde de score geleide lijk aan tot 61. Al met al een klinkende overwinning voor de goed spelende Veerse Boys en een zorg meer voor onze trainer en elftalcommissie om de konse- kwenties van deze nederlaag mlet succes tot een goed einde te bren gen. draan Gilde weer snow van c der a NEO—SSC 2—4 In deze wedstrijd, die voor bei de partijen zeer belangrijk was, is het NEO niet gelukt de punten in Sprang te houden. SSC heeft deze wedstrijd verdiend gewonnen, omdat van haar aanvallen meer gevaar uitging dan van die van NEO. En dit kwam omdat onze achterhoede in deze wedstrijd zeer twijfelachtig speelde, maar niettemin kunnen onze NEO- mannen op een zeer verdienste lijke wedstrijd terugzien, want technisch en tactisch staken zij toch zeker boven hun tegenstan ders uit. Nadat de goed leidende scheids rechter voor het eerst had geflo ten, trapte NEO af en ging SSC 't eerst tot de aanval over. En na 15 minuten hebben zij reeds succes, want uit een aanval die over rechts wordt opgezet, is het hun linksbuiten die er 0-1 van maakt. Na dit doelpunt zet NEO alles op de aanval. Steeds komen zij voor het SSC doel terug en na 25 mi nuten is het de midvoor van Sprang die er 1-1 van maakt. Dit doelpunt wordt echter geannu leerd, omdat de bal achter de doellijn zou zijn geweest. Dat de ze bal achter zou zijn geweest be twijfelen wij niet, maar of de grensrechter dit had gezien, be twijfelen wij ten zeerste. Maar de NEO mannen werden ook door deze tegenslag niet ontmoedigd, want uit een goede aanval maak ten zij toch gelijk. Het was de rechtsbuiten v. Oosterhout, die deze bal inschoot doordat de ach terhoede van SSC niet direct had weggewerkt. Na 35 minuten werd het 2-1 door een goed hard schot van linksbuiten de Jong. Maar 'n minuut na dit doelpunt was het weer gelijk, doordat onze stopper een halve mistrap gaf en de mid voor van SSC alleen voor de NEO doelman kwam te staan en dit betekende 2-2. Met deze stand ging de rust in. Na de rust zien we twee elftal len die voor het winnende doel punt strijden met NEO iets meer in de aanval, maar SSC iets ge vaarlijker en uit twee van die ge vaarlijke aanvallen wist zij even veel doelpunten te maken. Vijf minuten voor tijd had rechtsbin nen Groeneveld weer eens geen geluk, want een kopbal van hem werd door de lat gekeerd. Met de eindstand 42 in het voordeel van SSC kwam het einde van de ze door beide partijen sportief gespeelde wedstrijd. Het 2e elftal heeft de verre reis naar Zeeland ook weer tevergeefs gemaakt. Voor rust hadden zij nog een 10 voorsprong, maar door nonchalant spelen van de achterhoede stonden zij na rust met 31 achter, wat ook de eind stand was voor WHS 1. Het 3e elftal heeft de eer nog gered, want het wist Wit Zwart 3 met 3—4 te verslaan, nadat de rust met 1-1 gelijke stand was in gegaan. RKDVC—SCB Na verscheidene weken zagen we in een competitiewedstrijd de blauw-witte SCB-ers op de gras mat verschijnen. SCB kan de puntjes ook nog goed gebruiken, hetgeen dan ook wel te zien was, want men kwam voor de dag met een fris spelletje voetbal, waarin verschillende vlotte com binaties te zien waren. DVC daartegenover speelde wel wat te langzaam en in de voorste gelederen vlotte het nog niet zo bizonder goed. De aanval len wisselden elkaar af, maar de DVC doelman moest al verschil lende malen handelend optreden, wat hem goed af ging. Bij 'n aan val van de thuisclub kwam G. de De R.K. Instuif Waalwijk is er in geslaagd om voor zondag 22 januari in het Gemeenschapshuis een unie ke balavond te organiseren. Men heeft voor deze avond namelijk be slag weten te leggen op het beken de Deense jazz-orkest „Jazz Miner- ne" uit Aarhuus en op „The Wool- town Jazzband" uit Tilburg. Het mag een wel zeer bijzondere attrac tie genoemd worden, het optreden van deze jeugdige zeer goede bands en met het organiseren van deze balavond maakt de r.k. Instuif wel een uitstekende beurt, die niet al leen waardering, maar ook alle be langstelling verdient. En aan be langstelling zal het a.s. zondag dan ook beslist niet ontbreken, want nog nooit tevoren hebben twee jazz bands van dit niveau in Waalwijk een balavond verzorgd. Het Deense swing-orkest „Jazz- Minerne" is in de twee jaar van haar bestaan in Denemarken bekend ge worden uit jazz-wedstrijden, door optreden voor radio en TV en door regelmatig optreden voor bekende jazzclubs. Het orkest staat onder leiding van Hans Brincher (trombone), die zelf ook jazzmuziek componeert. De ove rige orkestleden zijn; Finn Kyed (trompet), Fritz Jespersen (tenor sax), Mogens Rosenfeldt (piano), Paul Frederiksen (bass) en Palle Lauridsen (drum). De naam van de band is een afleiding van de Deen se vertaling van de bloemennaam „Jasmijn". „The Wooltown Jazzband" uit Til burg heeft tijdens haar toernee door Denemarken reeds samen met „Jazz- minerne" een groot bal verzorgd, nl. op Tweede Kerstdag in Arhus, waar toen ook het Engelse orkest „Bruce Turners Jump Band" en het Kopen- haagse orkest „Rageleje Jazz" op traden. De „Wooltown"-bezetting wordt gevormd door; Jan Schepens (trompet), Jack Stouten (klarinet), Sally Kox (trombone), Henk Huys- mans (piano), Fer Damhuis (bas), Domy van Vugt (drum). De „Wool town" staat onder leiding van Piet Vriens (banjo-gitaar). Het Deens orkest maakt een kort toernee in ons land. Niettegenstaan de dat, heeft het Instuifbestuur toch kans gezien dit orkest met de Wool town Jazzband voor de Instuif een avond vast te leggen. Dit wordt dè avond van het seizoen. Deze avond is toegankelijk voor iedereen boven zeventien jaar. Wij kunnen u wel adviseren kaarten in voorverkoop te nemen, aangezien 't natuurlijk onstuimig druk zal wor den. De voorverkoop is zaterdag 14 januari begonnen en eindigt op za terdag 21 januari. ♦♦4 Munnik alleen voor de Bata doel man en werd na een kleine val partij door deze met de benen beklemd, waardoor de scheids rechter niets anders kon doen dan een stafschop toekennen. De ze werd door B. v. Weert onbe rispelijk ingeschoten, 1-0 in het voordeel van DVC. Van de voor sprong werd echter niet lang ge profiteerd, want enkele minuten later verdween de bal ook aan de andere kant in het doel en was de stand weer gelijk. Deze gelijke stand was door SCB wel verdiend want voor de rust was zij 't meest in de aanval. Na de thee zagen we even een gelijk opgaande strijd, die na 10 minuten zienderogen overging in een overwicht van de thuisclub. Deze had het met de wind in de rug wel wat gemakkelijker, maar de voorhoede speelde weer te ge moedelijk en daar komen geen doelpunten van. De achterhoede van SCB wist dan ook met de meeste aanvallen wel raad, tot in de 25ste minuut J. de Wit tussen de benen van een der backs door speelde en v. d. Velden deze kans niet onbenut liethij bracht met een hard schot de stand op 21. SCB kwam nog enkele keren te rug maar niet meer in zulk een hoog tempo als voor de rust. Al met al een wedstrijd waar niet lang over gepraat behoeft te worden en we zullen hopen dat DVC toch nog weer eens anders voor de dag zal komen. Reusel Sport 1-Vlijm. Boys 1 4-4 Zondag speelde Vlijm. Boys 'n uitwedstrijd tegen Reusel Sport, een sterke tegenstander, die een goede plaats inneemt op de rang lijst. Vlijmen trok met een groot aantal supporters naar Reusel en alle hoop was al spoedig voorbij, want na 10 minuten had Reusel al een 2-0 voorsprong. Door de wind gesteund was zij het eerst in de aanval en een goed schot was de Vlijmense doelman reeds te machtig. Even later kwam! het tweede doelpunt uit een voorzet van links. De bal werd door de rechtsbinnen buiten bereik van de Vlijmense doelman ingescho ten, 2-0. Dit zag er voor de Boys donker uit, maar toch kwamen zij wat meer in de aanval en een goed schot van midvoor v. Hei voort had beter lot verdiend, wat ook aan de andere kant gezegd kon worden, toen de midvoor hard tegen de paal schoot. De Vlijmense verdediging kreeg han denvol werk, maar wist doelpun ten te voorkomen. Toen kwamen de Boys wat mjeer opzetten, hun spel werd beter en uit een goede aanval pikte midvoor v. Heivoort de bal ineens op en het schot was raak 2-1. Vlijmen bleef volhou den, maar kwam niet meer tot doelpunten voor de rust, die in ging met de stand 2-1 in 't voor deel van Reusel Sport. Na de rust was Vlijmen, door de sterke wind gesteund, 't eerst in de aanval en de verdediging van Reusel Sport kreeg 't zwaar te verduren. Éven hield zij stand, maar na een kwartier kreeg Vlij men een corner te nemen, die H. v. Overdijk prachtig in het doel werkte, 2-2. Reusel zag 't gevaar in en kwam enkele malen voor 't doel van de Boys, maar de Boys verdediging zette met verre trap pen de voorhoede aan het werk en uit een van deze aanvallen schoot H. v. Overdijk prachtig in 2-3. De vreugde bij de Boys sup porters was groot, men moedigde flink aan en toen even later uit een Boys aanval midvoor v. Hei voort de stand op 2-4 bracht, dachten de Boys dat de puntjes binnen waren. Maar Reusel dacht daar anders over en uit een goe de aanval volgde een vrije trap, welke hoog werd ingeschoten 3-4. Nu kwamen de supporters van Reusel los en moedigden hun fa vorieten aan en 2 minuten voor het einde werd dit beloond. Een goede voorzet van de rechtsbui ten kwam in het doelgebied te recht, de midvoor was er als de kippen bij en schoot in 4-4 tot grote vreugde van de Reusel sup porters. De laatste minuten ver streken onder grote spanning en 't bleef 4-4, waarmee Reusel best tevreden mag zijn. Voor de Boys was het een goed resultaat. De leiding was bevredigend. Uno AnimoVeloc 41. In een niet al te best gespeelde wedstrijd is het Uno eindelijk ge lukt de volle winst te behalen en wel op de drager van de rode lan taarn; dus een dubbele winst. Wanneer de scheidsrechter Iaat aftrappen, krijgt Uno de wind in de rug als bondgenoot, wat direct al een grote steun be tekende. Uno kwam al direct voor het Veloc doel en in de 3e minuut weet midvoor v. d. Vel den door te breken, doch werd gehaakt, wat Veloc een straf schop kostte, die stopper iMeijer wist te benutten, 10. Steeds bleef Uno aanvallen en in de 10e minuut komt er weer succes. Een aanval van links weet r.b. v. d. Velden in een doelpunt om te zetten en daardoor de stand op 2-0 te brengen. liedereen denkt Uno een grote voorsprong te zien nemen, maar door onbedacht schieten en de bal te lang bij zich te houden, wordt elke aanval on derbroken en komt Veloc nog aan een tegenpunt, zij het met een buitenspelgoal. Meijer schiet tegen een aanvaller op en via z'n been belandt de bal bij de mid voor, die rustig kan doelpunten, 2-1, waarmee de rust aanbreekt. Na de rust is Uno ondanks de tegenwind steeds in de aanval, maar de voorhoede heeft te wei nig doorzettingsvermogen. Na 'n half uur maakt r.b. v. d. Velden aan alle onzekerheid een einde en brengt de stand op 2-1. Er komt nu meer vaart in de Uno voorhoede en na 5 minuten wordt een prachtig aangegeven bal van l.b. v. Noije beheerst door mid voor v. d. Velden gescoord, daar mee de stand op 4-1 brengend. Dit was tevens het einde van de wedstrijd, een wedstrijd welke Uno wel 2 kostbare puntjes ople verde, maar die de verkleumde supporters gauw vergeten zullen zijn. BW 4Uno 2 1—4 Onze reserves hebben in Den Bosch zich de meerdere getoond van de BVV-ers en zijn hierdoor wat meer uit de onderste zone geraakt. Jougens, hou zo vol. Uno 3Ons Vios 4 52 Het 3e elftal heeft zich van de nederlaag van zondag niets aan- etrokken en wist Ons Vios uit ilburg te overmeesteren. Uno 4Longa 7 23. Deze knapen zijn er niet jn ge slaagd over Longa te zegevieren. Met 3-2 moesten zij de vlag strij ken, wat hun 2 kostbare punten kost, daar Longa nu ook maar één wedstrijd heeft verloren. RKC 5—Uno 5 5—3. Onze benjamins hebben met een gehavend elftal het hoofd moeten buigen voor RKC uit Waalwijk. Met 5-3 moesten zij huiswaarts keren. HOGEVAART De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. v. Tilborgh aan de Hogevaart, herdacht donderdag 12 januari jl. haar 12y2-jarig bestaan in het bondsgebouw te Sprang. De voorzitter, de heer W. Nieuwenhui- zen, opende de feestavond en heette alle dames en heren hartelijk wel- kom. Spreker hoopte dat deze avond mocht leiden tot goede samenwer king. Ook richtte hij zich tot de heer A. v. Campen, de oprichter van de vereniging, en zeide dat diens schuld was dat men hier op deze feestavond bijeen was, want zonder zijn doorzetten zou de vereniging nooit zover zijn gekomen. Genoem- de vereniging is in deze 12V2 jaar dan ook goed vooruit gegaan. In '48 werd begonnen met ongeveer 20 le den en thans is dit aantal gegroeid tot 55. De vereniging heeft echter altijd geen voorspoed gekend, want drie leden werden weggenomen, nl Joost de Jong, Gerrit Vos en M. v. Tiggelen. Vervolgens kreeg de heer A. van Campen (oprichter) het woord, die dan ook toelichtte hoe de vereni ging was ontstaan. In het begin werden de duiven in een kleine mand op de fiets naar Breda ge bracht, en zo maar bij de heer Huub v. Campen in de mand geladen. Ook klokken regelen en lichten deed de heren Huub v. Campen en B. Pols, want wij wisten van niets af; doch genoemde heren waren zo spontaan ons dit te leren. De voorzitter dankte de heer v, Campen voor zijn toelichting. Dan waren er nog 7 leden die 12 jaar lid waren, n.l. A. Zwart, tevens oudste lid, J. Spierings, J. Rozen- brand, A. v. Campen, H. de Jong, D. van Oss en W. Nieuwenhuizen Door de voorzitter werd hen bloe men aangeboden en sprak deze de hoop uit dat zij nog vele jaren lid van de vereniging zouden mogen zijn. Vervolgens verkreeg de heer A, J. Ophorst het woord, waarin hij zeide twee jonge duiven te verloten, geschonken door de Witte Molen, Deze werden gewonnen door M. Mesch en C. M. de Jong. Hierna ver zocht de heer A. J. Ophorst de voor zitter op het podium, waar hij werd toegesproken met de woorden: ge achte voorzitter, mijnheer Wout, zoals wij u noemen, voor het vele werk dat gij steeds voor onze ver eniging hebt gedaan, moge ik u deze kist sigaren overhandigen en vooi uw vrouw een prachtige schemer lamp. De voorzitter was hiermee zeer vereerd en dankte daarvoor dan ook hartelijk. De secretaris, de heer A. de Jong, kreeg van de heer Ophorst een grote taart. Vervolgens konden de aanwezigen nog volop kunnen genieten van ge zellige muziek en versnaperingen, die tussentijds werden rondgedeeld zan; wijl heu vee ken luie cro: we rijk voo van hul bet beo gen var del: De ter Wa ver Mil toe juii eer rer I ple nui Vo< gui wij ma pas ter gez ziel ▼ai en go« dig Fr; r l ter op re-\ wi. tre G1 zal bri Wc de: dri de 12 bij ko gr; Wc wc aa: Ve vo sp: Stc m( re; zir te rir lei Le "V ve en de kc de be

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6