KAATSHEUVEL WAALWIJK t K& Stassar Betere 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 JANUARI 1961 kaj presenteerde haar 'jaarlijkse revue SAWI SPAARZEGELS hebben veel waarde. VVV Vraagt Uw winkelier SAWI SPAARZEGELS Berndijk Berkdijk Loon op Zand BENOEMD TOT BURGEMEESTER VAN DEN BOSCH BRILLEN BRILLEN op- etting epens •inet), Huys- (bas), Wool- Piet kort staan- r toch Wool- if een :dt dè voor r. Wij ten in zien 't l wor- iag 14 op za- strij- unten maar i. met hoofd 1 uit n zij Voor tamelijk goed bezetten zalen draaide zaterdag en zondag in de Gildenbond de revue „Daar gaat ie ■weer", het jaarlijkse kijkspel van show, dans, toneel en zang, gebracht f door een aantal meisjes en jongens f van de K.A.J., afd. Kaatsheuvel, on- der algehele leiding van de samen- I steller, Kees Wartenberg. De K.A.J. bouwde hiermee voort aan een traditie, waarvoor men, ge- I zien de bescheiden middelen welke haar daarbij nu eenmaal ten dienste f staan, een grote bewondering moet hebben. f In het algemeen is men geneigd i een vergeiijK te treffen met soort- I gelijke producten, welke in het ver- I leden werden gepresenteerd. Wat I dit betreft, kan regisseur Warten- berg met voldoening op zijn werK van dit jaar terugzien, dat belang rijk gunstig afstak tegenover het I daaraan voorafgaande „Lach en ver- I geet" van 1960. De afd. Kaatsheuvel van de KAJ bestaat dit jaar 15 jaren en vanzelf sprekend bleef dit feit m het sa mengestelde gegeven niet onopge merkt. Er waren natuurlijk de niet te ontberen schetsen, waarvan de een uiteraard een beter geslaagde point" had dan de ander, maar die het bij de aanwezigen over het ai- gemeen opperbest deden. De afd. ballet leverde ook een be langrijke bijdrage aan het succes van beide avonden en waarvan de verantwoording rustte op de nog jonge schouders van mej. Coby Eiji- mans, onder wier leiding een aan- SAWI vestigd aan de dag 12 jestaan ïg. De renhui- heette ik wel- e avond enwer- de heer van de diens ip deze zonder eniging enoem- Vz jaar l. In '48 r 20 le- egroeid echter d, want nen, nl, n M. v. A. van ard, die vereni- begin kleine :da ge- ;r Huub en. Ook deed de B. Pols, if; doch pontaan heer v, ig- die 12% tevens Rozen- ie Jong, ahuizen :n bloe deze de aren lid mogen heer k irin hij verloten. Molen, door M. rna ver- de voor lij werd den: ge- Wout, het vele aze ver- k u deze en voor chemer- hiermee laarvoor taris, de de heer iwezigen van ge- leringen [gedeeld tal eenvoudige, doch vrij aardige balletten waren ingestudeerd. Van de show-nummers mag voor al „Mustava", waarbij we in het Verre Oosten verplaatst werden, ais goed geslaagd genoemd worden. Een bijzonder kleurrijk tafereeltje vormde het duo „Coranis waarbij de heer C. Dingemans blijk gaf over een vrij aardige stem te beschikken en mej. A. de Man op onmiskenbare wijze bewees, dat zij een juiste fee ling heeft voor de dans. Als gast trad in deze revue op de zanger-guitarist Jos Remie uit Waal wijk, geen onbekende voor Kaats heuvel, die ook nu weer bijzonder veel succes had met z'n liedjes. We kennen niet de omvang van zijn ge luid, maar wat er thans via de mi crofoon werd geproduceerd, vonden we toch een tikkeltje te omvang rijk. Wij geven altijd ook nog de voorkeur aan de natuurlijke kleui van de menselijke stem, dus zonder hulpmiddel, welke daardoor ook beter op haar kwaliteit kan worden beoordeeld en gewaardeerd. Overi gens een goed geslaagd optreden van deze zanger, wiens houding dui delijk op een zekere routine wijst. De tweede gast, de jonge kunstflui ter Hans Dekkers, eveneens uit Waalwijk, oogstte niet minder een verdiend applaus met z'n prestaties. Mits goed geleid, een jongen met toekomst. Hij zorgde echter voor 'n juiste toontreffing, welke nu wel eens, misschien door te veel force ren, even in het gedrang kwam. Het geheel werd verder gecom pleteerd met enkele goed gespeelde nummertjes van de accordeonist M. Voogd en mej. de Koning, die met guitaarbegeleiding op verantwoorde wijze enkele liedjes zong. J. Bie- mans zorgde, waar nodig, voor een passende begeleiding aan de piano, terwijl „The Blue Birds" voor een gezellig onderhoudend stukje mu ziek zorgden. De kleurrijke costuums ▼an de firma v. Noije uit Rotterdam en de grime van J. Damen kwamen goed tot hun recht tegen de eenvou dige, maar goed getroffen decors van Frans Netten. Zoals gezegd, regisseur Kees War tenberg en z'n gezelschap kunnen op een goed geslaagde jubileum revue terugzien. CABARETAVOND Vorige week maandag plaatsten wij een advertentie in ons blad be treffende een Cabaret-avond van de Gloria - Margarine-fabrieken. Deze zal plaats hebben op vrijdag 10 fe bruari om 8 uur in de Gildenbond, waaraan het duo „Hij en van 't zelf de" en de accordeonist Joop Hen driks zullen meewerken. De toegangsbewijzen zullen wor den verstrekt tegen inlevering van 12 Gloria-kopjes, welke margarine bij melkverkopers kan worden be komen. Voor de kinderen is een filmpro gramma in het vooruitzicht gesteld, waarover nog nader mededeling zal worden gedaan. VOLKSUNIVERSITEIT Vandaag zal voor de deelnemers aan de Volksuniversiteit door pater Venantius in de serie „de bijbel voor de moderne mens" worden ge sproken over „de onbegrijpelijke ge stalte van het Kerstkind", terwijl morgen (dinsdag) door mevr. Kla- renbeek-v. Klaveren in de serie „ge zinsproblemen" 't onderwerp „gro te kinderen, grote zorgen" (verke ring) zal worden behandeld. Beide lezingen zullen plaats vinden in de Levensschool; aanvang 8 uur. WANDELSPORTVERENIGING „PRINS MAURITS" Vrijdagavond was er een bestuurs vergadering van de wandelsportver eniging „Prins Maurits" om tot ver deling van de bestuursfuncties te komen. De heer G. v. Dijk, hoofd der St. Leonardusschool, heeft zich bereid verklaard 't voorzitterschap op zich te nemen. Het secretariaat wordt vervuld door de dames R. en J. Opperman; penningmeesteresse: mevr. J. v. Gulik-v. d. Lee; commis sarissen: de heren A. Schoenmaker en J. Molenschot. In de eerste week na de defini tieve oprichting van deze vereniging zijn er weer verschillende leden toe getreden. Het blijkt dat er ook on der de ouderen veel belangstelling is voor deze sport. Het bestuur hoopt uiteraard dat t enthousiasme steeds meer zal groei en en dat er een flinke vereniging te Kaatsheuvel komt. SARTO 1—DESK 1 In een zeer fel duel heeft Desk zondag in Tilburg met 01 op vol komen verdiende wijze de 2 kost bare punten op haar oude tegen stander Sarto veroverd. Jammer ge noeg werd deze wedstrijd in de 2de helft door een onaangenaam inci dentje ontsierd, hetgeen echter voornamelijk toegeschreven moet worden aan het veel te slappe op treden van de scheidsrechter. Wan neer deze n.l. van begin af aan de teugels strak had gehouden, zou het nooit zo ver gekomen zijn. Desk was n.l. van begin af aan de overwegend sterkere ploeg, die haar tegenstan der een tempo voor de neus draaide waar deze niet het juiste antwoord op wist. Regelmatig belegerde de Desk-voorhoede de Sarto-veste, wier verdediging hier geen ander ant woord op wist dan door zich veel te fors te weer te stellen en zich als het ware tegen de aanvallers te gooien. De scheidsrechter had hier tegen blijkbaar geen bezwaar, zodat de wedstrijd direct een onaange naam karakter kreeg. Verder zocht men zijn heil in onnodig uittrappen om doelpunten te voorkomen, ter wijl in laatste instantie de uitste kende Sarto-doelman 'n groot strui kelblok was voor de snelle Desk voorhoede. De felle schoten, vooral van rechtsbuiten Mosselveld, misten ook enkele malen de juiste richting, zodat Desk, ondanks haar enorme overwicht, er genoegen mee moest nemen dat de rust met dubbelblan- ke stand inging. De inzet van de tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Ook nu nam Desk het heft volledig in handen en moest Sarto zich tot dezelfde weinig fraaie afweermetho- de bepalen. Het zag er naar uit dat zij hiermee toch minstens één punt in Tilburg zou weten te houden, want na 25 min. was er nog steeds niet gescoord. Toen de oprukkende Desk-stopper daarop met een tegen stander in botsing kwam, met als gevolg dat een andere Sarto-speler tegen de vlakte ging, begonnen deze een dreigende houding aan te ne men, waarmee ook de toeschouwers zich dreigden te bemoeien, doch ge lukkig liep alles goed af. Maar de SAWI dankbaarheid van. het vele goede werk dat deze zuster in dienst der mensheid heeft verricht. In de H. Mis waren aanwezig de Eerw. Zusters van het St. Gerlachusge- sticht, die Zr. Jovita vergezelden; het vol tallig W.G. Kruis-bestuur en vrienden en bekenden van de zuster. De Geestelijk Ad viseur richtte in de predicatie zich tot de scheidende zuster, die haar werk geheel ge baseerd zag op de werken van barmhartig heid en zich inzette voor de lijdende mens heid tot dat de stervenden de laatste adem uitbliezen. Moge de overledenen die onder haar ontferming in onze plaats stierven - aldus de pastoor - voor haar ten beste spreken bij God. Om 3 uur was de grote zaal van het pa rochiehuis een feestzaal geworden, waar al le leden van het W.G. Kruis van deze be minde zuster konden afscheid nemen. Het Jongenskoor van de Fraters begroette haar met „Jubilate Deo". De voorzitter de heer Hornman, van het Wit-Gele Kruis, opende de rij der sprekers en dankte namens de vereniging de zuster voor het gezondheidswerk dat zij heeft ver richt. Deze bijeenkomst was een feestelijk afscheid. Hij sloot zich aan bij de woorden van de pastoor, die reeds alle facetten had belicht, omtrent dit werkzaam leven in ons dorp. Als blijk van dank reikte hij namens het W.G. Kruis een drievoudig cadeau over n.l. op geestelijk terrein een 2-delige nieu we Brevier; een polshorloge, waarop zij „die nooit naar tijd' 'heeft gekeken, de tijd in Loonopzand en De Moer nooit zal vergeten, en als laatste een vulpenhouder, om het contact met onze gemeenschap schriftelijk te blijven onderhouden, waarin zij haar werk van naastenliefde beoefende. Tussen de sprekers door zong het koor van frater Angelico toepasselijke liederen. Vervolgens sprak de Z.E. heer Pastoor, die Zuster Jovita in de 5 Ui jaar, dat hij hier Pastoor is, kende als zijn diacones, waar mee hij op zeer prettige wijze heeft samen gewerkt. De samenkomst in deze zaal was een trefpunt van alle inwoners, waar het ziekentriduum werd gehouden. In de „ka pel" is zeer veel goeds gebracht en spr. dankte nog voor het werk bij 't ziekentri duum. Over de samenwerking met Dr. de Vries zei de medisch adviseur van het WGK De vestiging in Loonopzand was voor hem een begin van zijn loopbaan, waarbij hij zijn eigen weg moest zoeken. Vijf jaar heeft hij gezien hoe Zr. Jovita de mensen behandel de en in het begin van deze periode zag hij hoe zij de mensen wist te „vinden" met alle gebreken. De zuster heeft op hem, als op de gemeenschap een stempel gedrukt; zij was een wonder van liefde en heeft haar taak gebruikt tot 't hoogste punt. Spr. wen ste haar nog veel hulpvaardigheid aan an dere mensen, want zo zei hij „nog vele harten wachten U!" Namens de EHBO-vereniging, welke zr. Jovita een warm hart toedroeg en waarin zij vanaf 1942 een goede en vertrouwde kracht had, sprak de voorzitter dhr. J. Too- rians. Onder de oorlog, bij de bevrijding, tot op de dag van heden, was zij het die met dit werk meeleefde, waarvoor de vereni ging haar zeer erkentelijk is. Bereidwillig heid was steeds van beide zijden een bijzon dere deugd; dit bleek uit het aandeel dat de EHBO-ver. had in het tot standkomen van de ziekentriduums. Spr. dankte haar voor het bijzonder werk op deze dagen op gees telijk en lichamelijk gebied. Zij was de „moeder" voor de zieken en hulpbehoeven den en heeft de mens verzorgd en gekoes terd in dienst van God. Namens het EHBO bestuur en leden bood spr. aan Zr. Jovita een diplomatentas aan, welke gedurende haar werk zeer van pas zal komen. Spr. be sloot met een dankbetuiging aan de Zusters van Schijndel, waarvan Zr. Jovita de vierde was welke hier de verpleging verzorgde. ■rmiimtTiTiBKT»nrirnm«MTiMiiiir~~'~" Moge haar 40-jarige professie een bekro- j ning zijn op haar uiterst vruchtbaar leven in Loon en de Moer. Ook de gezamenlijke standsorganoisaties spraken bij monde van dhr. J. van Noye Kan dankbaarheid uit. In de KAB, de groot ste bevolkingsgroep, heeft zij vanzelfspre kend de meeste gezinnen bijstand verleend. Zr. Jovita was aldus spr. een zorgzame moeder en een rijdend adviesbureau. Op het ziekentriduum gaf zij de zieken een gees telijke injectie, waarvoor de dankbaarheid zeer groot is geweest. Eveneens namens R.K. Middenstand en R.K. Boerenstand bracht hij zijn afscheidsgroet, welke uit het hart was gegrepen. Zij wensen haar een zegenrijke toekomst. De voorzitter dhr. Hornman dankte de sprekers en vatte alles samen in: dit heen gaan betreurt iedereen. Zr. Jovita verzocht haar dankwoord uit te spreken door middel van de Z.E. heer Pastoor, dat hij gaarne deed, want de zuster was ontroerd over deze uitingen. Pastoor Mommers sprak eveneens dank aan 't jon genskoor, het WG Kruis, de verenigingen, Dr. de Vries en allen die op enigerlei wijze aan dit afscheid hebben deelgenomen, als ook voor de prachtige cadeaus, waarop dit medeleven heeft berust. Spr. zei te hopen dat het verpleegwerk in de toekomst op ge lijke voet mocht blijven. Deze dag was een dag van grote voldoe ning voor de zuster. In een lange rij kwa men alle inwoners Zr. Jovita de hand druk ken en we geloven dat niemand afwezig was. De W.G. Kruisvereniging mag terug zien op een prachtige afscheidsbijeenkomst welke niet gauw vergeten zal worden. BerkdijkTAC 11 Een grote indruk heeft deze wedstrijd niet achter gelaten. Er werd aan beide zijden bijzonder slecht met de kansen omgespron gen, al moet gezegd warden dat er voor Berkdijk, zeker voor de rust, meer en doelrijpere kansen kwamen dan voor TAC. Boven dien ontbrak het in beide voor hoeden aan voldoende samen spel, zodat menige scoringskans om zeep gebracht werd. Wel no teerden we in de eerste helft en kele harde schoten van Wim Maton, doch zij waren of van te grote afstand of te onzuiver ge richt. Ofschoon de Berkdijkse achterhoede niet het slechtste gedeelte vormde, kwam toch TAC het eerst aan een doelpunt. Doelman Frans v. Aart kon een afstandschot niet goed onder controle krijgen, waardoor de bal een gemakkelijke prooi voor de toestormende TAC rechtsbin nen wordt 0-1. Na de rust komt Berkdijk met een gewijzigde opstelling in het veld en zien we André Emmers weer op de middenvoorplaats, wat in de 5e minuut reeds de ge lijkmaker opleverde. Een laag en hard schot van de Brekdijkse aanvalsleider breng de balans in evenwicht, 1-1. Maar dan vervalt Berkdijk we derom in de fouten van voor de rust. Het vaak te korte en te zelf zuchtige spel strandt telkens weer op de hard werkende Til- burgse achterhoede. Al met al mochten beide teams met het re sultaat tevreden zijn. scheidsrechter was door dit inci dentje blijkbaar tot betere gedach ten gekomen en vanaf dit moment kon er van een normale partij voet bal worden gesproken. En dat er op deze wijze wel doelpunten gefabri ceerd konden worden, bewees Mos selveld reeds na 5 minuten, toen hij zich als een wervelwind door de ge hele Sarto-verdediging slingerde en deze rush met een oerhard schot af rondde, waarop de Sarto-doelman 't antwoord schuldig bleef. Ook hier na bleef het spel een bevredigend karakter houden, zonder dat de stand echter wijziging onderging. Deze overwinning zal de Dessers de nodige ruggesteun bezorgen voor de a.s. thuiswedstrijd tegen Valkens- waard. JAARFEEST DE ECHO DER DUINEN. Zoals 't jaarlijks gebeurt heeft de ge mengde zangvereniging De Echo der Duinen zaterdag j.l. haar teerdag gevierd. Reeds op de middag verzamelden zich de leden in hun home van café De Leeuw, om gezellig dit feest te beginnen. Tegen de avond werd een gezamenlijke maaltijd gehouden, waar onder de voorzitter de heer H. v. d. Heu vel, enige jubilarissen feliciteerde en hen een hartelijk woordje toesprak wegens hun trouw lidmaatschap. Deze heren, t.w. Kees v. d. Velden was 55 jaar lid, Bernard van Iersel 35 jaar en Frans v. d. Landen 30 jaar. "Hij stelde deze. leden tot voorbeeld van de jongeren en prees het gehele corps voor hun ambitieus werk voor de vereniging. Later op de avond toen ook de echtge noten en verloofden der leden aanwezig wa ren, werd onder echte gezelligheid en met goede zang de bekende film van Loonopzand gedraaid, welke inmiddels documentatie is geworden in de beste zin. Een actie ANP (actie nieuwe piano) werd warm aanbevolen door de voorzitter van het comité dhr. v. d. Aa, welke ook nog dhr. Kees v. d. Velden een bescheiden cadeautje overhandigde, dat hij aanvaardde - zoals we later hoorden - als „zunne god". Ook dit feest behoort weer tot 't verleden, doch zondag a.s. zal de Echo haar jaarlijks vocaal concert geven in haar zaal, met mede werking van het R.K. Udenhouts Dames koor Zanglust. De heer Brekelmans zal bei de koren dirigeren voor de leden en dona teurs dezer vereniging. Het programma la ten wij nog volgen. HET AFSCHEID VAN ZR. JOVITA. Eerder kondigden wij het afscheid van de Wijkzuster van het Wit-Gele Kruis aan. Zondag heeft Loonopzand en St. Joa- chimsmoer feestelijk afscheid genomen van haar gevierde Zuster Jovita, door s mor gens een plechtige Hoogmis en s middags een geweldige receptie. „ZIJ DEED MEER DAN ZIJ KON EN WAT MOCHT VERWACHT WORDEN!" De plechtige Hoogmis werd door de Z.E. heer Pastoor Mommers opgedragen als geestelijk adviseur van het W.G. Kruis, uit GESLAAGD Onze stadgenoot de heer L. Dijk stra slaagde te Dongen voor de hoofdakte onderwijzer. MEMISA De collecte voor de MEMISA (Medische Missie-actie) aan de deuren van de kerk van St. Jan bracht op 836.47, terwijl de ijve rige verpleegsters van het St. Ni- colaasziekenhuis in het zieken huis nog een bedrag collecteer den van 65.32. CABARETAVOND GOUDA'S GLORIE" MARGARINE FABRIEK Met verwijzing naar de adver tentie in ons blad van maandag j.l. delen wij u mede, dat de 8 Gloriekopjes voor de filmmiddag van 8 februari 2 uur n.m. aan vangende, alsmede de 12 Gloric- kopjes voor de cabaretavond eveneens op 8 februari 8 uur n. m, bij de melkverkoper dienen ingeleverd te worden voor de geldige entréebewijzen. Voor de kinderen is een film programma van 2J/2 uur gepland, terwijl het duo „Hij en van 't Zelfde" met accordeonist Joop Hendriks de vulling van de caba retavond verzorgen. Deze artisten zullen ongetwij feld deze avond voor u tot een onvergetelijke maken. K.A.V. AFDELING BAARDWIJK Donderdag 12 januari jl. werd voor de leden van de K.A.V. en genodig den een demonstratie-avond ver zorgd door de heer Weimar uit Bilt- hoven. Na een kort openingsgebed wens te de voorzitster alle dames nog 'n zalig nieuwjaar en sprak daarbij de hoop uit dat 1961 een gezegend jaar zal zijn voor de leden en hun huis gezinnen. Jammer genoeg was het bestuur niet volledig, wegens ziekte. Na opening gaf de voorzitster het woord aan de heer Weimar, die al lereerst een kleine uiteenzetting gaf over de verbruiksartikelen die deze avond ter sprake kwamen; daarna werden er drie leerzame kleuren films vertoond, die bij de dames erg in de smaak vielen. In de pauze werd een kopje kof fie aangeboden door het bestuur en nadien werd een bekertje soep ge serveerd door de heer Weimar. Na afloop van de film werd door vier dames deelgenomen aan een wedstrijd hersengymnastiek; enke le dames wisten zeer goed te antwoorden, waarvoor ze dan ook 'n hartelijk applaus kregen, alsmede 'n nuttige verrassing die zij mee naar huis mochten nemen. De voorzitster dankte daarna de heer en mevrouw Weimar voor hun zeer gezellige en leerzame avond. FILM OVER BAARDWIJK GEREED De film, welke in het afgelopen jaar op initiatief van de voetbalclub Juliana werd gemaakt van het Baard- wijkse leven, is thans gereed geko men en zal op 20 en 23 jan. a.s. in het Gemeenschapshuis worden ver toond. KLINKEND SUCCES VOOR O.O.G. Mei de opvoering van 't blij spel „Doden betalen geen belas ting" heeft de toneelvereniging O.O.G. bij de blinden in Grave een uitbundig succes geboekt. Behalve goed toneelspel brach ten de O.O.G.-ers ook een tracta- tie mee Voor alle bezoekers, ter wijl de broeders werden verrast met sigaren en de zusters met bonbons. Op de terugweg werd aange legd bij café van Delft in Drunen waar men de bloemetjes tot heel laat heeft buiten gezet. WAALWIJKSE KAMPIOEN SCHAPPEN LUCHTBUKS- SCHIETEN Ad de Graaf voor de tweede maal kampioen. De afd. Waalwijk van de Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatiekruis organiseer de traditiegetrouw ook dit jaar wederom de traditionele schiet wedstrijden luchtbuks met als inzet het persoonlijk kampioen schap van Waalwijk. Deze wed strijden werden evenals vorig jaar gehouden in de hiervoor bij uitstek geschikte grote zaal van De Gecroonde Leersse. De deel name was ditmaal echter tegen gevallen en daarom deelde de voorzitter, de heer B. van Loon, mede, dat hij zich voorstelt het GXfo&sasr m •2SMF - RECEPTIE DE HEER VAN WELL In de dr. van Beurdenschool in de mr. van Coothstraat werd gistermid dag een receptie gehouden ter gele genheid van het 25-jarig jubileum van de heer H. F. L. van Well als directeur van deze school. Van deze gelegenheid hebben zeer velen uit Waalwijk en omgeving gebruik ge maakt om de heer van Well en zijn echtgenote geluk te wensen. Onder de aanwezigen merkten wij op vertegenwoordigers uit de kringen van het middelbaar onderwijs en het handelsonderwijs, voorzitter en be stuursleden van het dr. Moller-colle- ge, verder wereldlijke en geestelijke autoriteiten, vertegenwoordigers van de Vereniging van Leraren, zeer vele belangstellenden uit het bedrijfs leven en ten slotte talloze oud-leerlin gen en leerlingen en uiteraard vele ouders van leerlingen. Velen lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van een persoonlijk geschenk. Verder wa ren er nog zeer vele gelukwensen in de vorm van telegrammen en brieven binnengekomen. Gedurende anderhalf uur was het in de dr. van Beurdenschool eên ko men en gaan van mensen van be langstellenden. Bovenstaande foto maakten wij tij dens de grootse huldiging, welke de heer van Well j.l. donderdag in Mu sis Sacrum ten deel viel. V.l.n.r.: dr. Jansen, algemeen secretaris van de Soc. Economische Raad, de hoog- eerw. heer Deken dr. B. v. d. Hurk, mevrouw van Well, de heer van Well en de heer D. J. van Oss, lid van het plaatselijk schoolbestuur. MR. R. J. J. LAMBOOY Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot burgemeester van 's-Hertogen- bosch mr. R. J. J. Lambooy, burge meester van de gemeente Hengelo. De heer Lambooy werd op 16 ja nuari 1904 in Den Haag geboren. Zijn vader was generaal, minister van oorlog en burgemeester van Hilver sum. Na zijn gymnasiale studies in Den Bosch te zijn begonnen, slaagde hij voor het eindexamen gymnasium in Den Haag. In 1925 slaagde hij voor het doctoraal examen rechten en was daarna vier jaar advocaat in Hulst. Op 25-jarige leeftijd werd hij benoemd tot burgemeester van Hon- tenisse. In 1939 werd hij benoemd tot burgemeester van Deume en in 1946 tot burgemeester van Waalwijk. Vijf jaar bleef hij in Waalwijk, waar hij de vernieuwing en uitbreiding der gemeente met energie aanpakte en werd toen benoemd tot burgemeester van Hengelo, de eerste katholieke burgemeester van deze gemeente. Aanvankelijk door de niet-katholie- ke partijen in Hengelo nogal kil ont vangen, wordt zijn heengaan uit deze gemeente door deze partijen wellicht het meest betreurd. Evenals in Waal wijk wist hij zich in Hengelo bij oud en jong bemind te maken door zijn prettige omgang en zijn veelzijdige belangstellingen. In Hengelo heeft mr. Lambooy veel tot stand kunnen brengen, o.a. de bouw van een nieuw raadhuis, dat in 1963 in gebruik zal worden genomen, en de herbouw van de door de oorlog zwaar geteisterde binenstad. In Den Bosch is zijn benoeming met instemming ontvangen, omdat men er van overtuigd is, dat mr. Lam booy met zijn vele en hoogstaande eigenschappen het vooruitstrevende beleid van zijn grote voorganger mr. H. J. M. Loeff, zal voortzetten. volgend jaar deze wedstrijden op de een of andere manier attrac tiever te maken, waardoor zeer waarschijnlijk de deelname zal worden vergroot. Voor de tweede achtereenvolgende maal werd de heer Ad de Graaf weer nr. 1 en kwam de fraaie wisselbeker, be schikbaar gesteld door Waal- wijks Belang, voor de tweede maal in zijn bezit, waarmede hij door de voorzitter hartelijk werd gefeliciteerd, die daarbij de hoop uitsprak dat de heer de Graaf ook het volgend jaar kans zou zien als eerste te eindigen, waar door hij zich de trotse eigenaar zal kunnen noemen van de wis selbeker van Waalwijks Belang. De uitslag van dit persoonlijk kampioenschap was 1. Ad de Graaf 66-65; 2 P. van Loon 66-61; 3 C. Broos 64-63-62: 4 G. Ketelaars 64-63-55; 5 A. v. d. Wiel 64-62. Kringschietwedstrijden. Aansluitend op deze Waalwijk- se persoonlijke kampioenschap pen hadden eveneens in De Ge croonde Leersse kringschietwed strijden plaats, waaraan naast de afd. Waalwijk werd deelgenomen door de afdelingen Drunen en Raamsdonksveer. Niet minder dan 45 schutters hebben aan deze wedstrijden, die door de Waal- wijkse afdeling prima waren ge organiseerd, deelgenomen. De uitslagen hiervan waren als volgt: Korpsschieten klasse A. le pr. afd. Drunen met 101 pnt. 2e pr. afd. Waalwijk met 98 pnt. 3e pr. afd. R'veer met 93 pnt. Klasse B. le prijs afd. R'veer met 101 pnt. 2e pr. afd. Waalwijk met 91 pnt. 3e pr. afd. Ddunen met 82 pnt. Klasse C. le pr. afd. Waalwijk met 93 pnt. 2e pr. afd. Drunen met 75 pnt. Afd. R'veer had in deze klasse geen groep. Personeel schieten. 1 N. v. d. Wiel, Drunen, kl. A met 71-69 pnt. 2 J. Brok, Drunen (n.l.) kl. A met 71-67 pnt. 2a Ad de Graaf, Waalwijk (n.l.) kl. A met 71-67 pnt. 3 G. Olieslagers, R'veer, kl. B met 69-61 pnt. 4 H. J. v. d. Wiel, Drunen, kl. A met 68-68 pnt. 5 W. v. Meel, R'veer, kl. A met 68-68 pnt. 6 C. Broos, Waalwijk, ld. A met 68-66 pnt. 7 L. v. Huiten, Drunen, kl. A met 68-65 pnt. 8 C. v. d. Hoven, Waalwijk, kl. C met 68-60 pnt. 9. A. Ligtvoet, R'veer, kl. C met 67-62 pnt. 10 A. Versteeg, Waalwijk, kl. C met 67-60 pnt. 11 P. v. Bladel, Waalwijk, kl. C. met 67-58 pnt. 12 S. H. Oome, R'veer, kl. A met 66-65 pnt. Dames: le prijs Mej. Ria van Ooster hout, Drunen, 63-58 pnt. 2e prijs Mevr. v. Huiten, Dru nen 57-57 pnt. Dank zij de gulheid van de Waalwijkse middenstand waren er prachtige prijzen, die door de voorzitter, de heer v. Loon Jr. aan d winnaars met een toepas selijk woord werden uitgereikt. De afd. Waalwijk van de Bond van Oudstrijders kan met grote voldoening op deze in alle op zichten geslaagde schietwedstrij den terugzien. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Div. handschoenen; shawl; 'n muts; ceintuur; portemonnee; regenkapje; reservewiel scooter; step; herenpolshorloge.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7