wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt DRUNEN VLIJMEN Uit de Langstraat Sprang-Capelle VRIJDAG 20 JANUARI 1961 84e JAARGANG No. 6 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. Instuif. Nu de r.k. Instuif Jong Drunen weer de beschikking heeft gekre gen over een nieuwe zaal, zijn ook de instuifavonden op zondag weer hervat. Vanaf heden tot de maand mei is er iedere zondag avond een instuifavond, uitge zonderd op 26 februari, als de Culturele Kring in de Hoge Bra ken een avond geeft. Er zijn ook voor dit seizoen weer prima or kesten. A.s. zondag is dit het Combria kwartet en op zondag 29 januari komen de All Stars. De avonden beginnen iedere zondag om 7.30 uur en eindigen om li uur. De vereiste leeftijd om lid ts kunnen zijn van de In stuif, is 17 jaar. Agenda. Zaterdag 21 januari. 8 uur „Als mijn grote broer dat wist", alle leeft., Hoge Braken. Zondag 22 januari. 11.15 uur r.k. bibliotheek, Ho ge Braken. li.30 uur repetitie harmonie Drunen, zaal gez. Elshout. 2.30 uur RKDVCVeerse Boys 4 uur en 6.15 uur „Als mijn grote broer dat wist", alle leef tijden, Hoge Braken. 7.30 uur instuif bijzaal Hoge Braken. 8.3J uur „Samson en Delila", 14 jaar, Hoge Braken. Maandag 23 januari. 7.30 uur middenstandscursus r,k. jongensschool. 8 u. jaarvergadering Fabrieks- arbeidersbond in foyer Hoge Braken. 4 uur balletles Hoge Braken. Dinsuag 24 januari. 7.30 u. hoobyclubs H. Braken. 7 uur tramen DVC junioren. Woensdag 25 januari. 7 uur trainen DVC junioren. 8 uur ontspanningsavond r.k. Vrouwengilde zaal Elshout. 8 uur „Samson en Delila" 14 jaar, Hoge Braken. Vrijdag 2/ januari. 8.öü uur dansles Hoge Braken. Filmjournaal „ALS MIJN GROTE BROER DAT WIST" De Conny Froboess-fans zullen de gelegenheid wel niet laten voorbij gaan om een nieuwe film van hun idool te gaan zien, waarin zij samen met Fred Bertelmann de hoof droll vervult. Het is een luchtig en vrolijk verhaal vol muziek en romantiek, waar Conny dansend en zingend doorheen dwarrelt en waarmee de jeugd zich dan ook best zal amuse ren. Zaterdag om 8 en zondag om 4 en 6.15 uur. Toegang alle leeftijden. „SIMSON EN DELILA" Als een vredig dorpje ligt daar Zo- rah, doch in werkelijkheid is het an ders en gaan de bewoners gebukt on der de slavernij van de Filistijnen, wiens leider de Saran (George San ders) machtig staat aangeschreven. Een jongeman van het onderdrukte volk, genaamd Simson (Victor Ma ture) is de hoop van het volk, doch hij wordt verliefd op een Filistijnen- meisje, Semadar (Angela Lansbury), na een gevecht met een leeuw, waar bij de leeuw door Simson met de blo te vuist gedood wordt. Op het brui loftsfeest dringen Ahtur, een Filis- tijnse leider, en de gasten er op aan dat Simson hen 'n raadsel opgeeft en indien zij dit kunnen oplossen moet hij hen ieder een gewaad schenken. Sim son verliest en hij gaat er op uit om de gewaden te krijgen. Als hij terug keert is Semadar met haar oude ge liefde Ahtur getrouwd. Simson is woedend en hij slaat met zijn enorme kracht alles kort en klein en steekt het huis in brand, waarbij Semadar en haar vader gedood worden. Delila (Hedy Lamarr) zweert haar zuster en vader te wreken. Ze weet de Saran er van te overtuigen dat alleen een vrouw Simson kan bepraten om het geheim van zijn kracht te doen prijs geven. Simson bezwijkt voor de ver leidelijke Delila en vertelt haar het geheim van zijn kracht. Hierop wor den de haren van Simson, waarin zijn kracht schuilt, heimelijk afgeknipt en wordt Simson gevangen genomen. Zij zetten hem aan het werk bij een mo len, waar hij de maalstenen in bewe ging moet houden. Het licht is uit zijn ogen gestoken en dit laatste ziet De lila vol wroeging aan. Als ze terug keert naar de molen, zijn Simson's krachten weer terug en heeft hij zijn ketenen verbroken. Delila smeekt hem met haar te vluchten. De volgende dag wordt Simson naar de tempel ge bracht om er voor de afgod te knie len, en als hij tussen de pilaren staat, dan komt zijn kracht weer terug en breekt hij de pilaren onder de tempel weg, die met een donderend geraas in elkaar stort. Zondag om 8.30 en woensdag om 8 uur. Toegang 14 jaar. Haarsteeg Sprang-Capelle Capelle 1 In 't Zwitserse toeristencentrum Gstaad vierae prinses Margriet gisteren haar achttiende verjaardag. Het was een besloten fami liebijeenkomst. De Koningin en prinses Irene waren er voor naar Gstaad gereisd. De jarige vertoeft daar voor verder herstel van de ziekte van Pfeiffer Sprang Raamsdonk De licho van het Zuióen UITVOERING R.K. TONEELVER. UTILE DULCI. Zondag 22, maandag 23 en dinsdag 24 januari zal de Toneelvereniging Utile Dul- ci haar tweede winteruitvoering presenteren in het Patronaat. Opgevoerd zal worden het prachtige blijspel in drie bedrijven: Drie wijze gekken. Utile Dulci heeft ditmaal de keuze laten vallen op een blijspel, om de vele belangstellenden steeds iets varierends te geven. Wie de Drie wijze gekken nog niet kent, willen wij zeker aanraden naar dit stuk te gaan kijken; deze personen (drie wijze gekken) zijn in staat om de avond te vullen en de lachspieren op te wekken. Daarom kunnen wij deze uitvoering bij zonder aanbevelen; U zult er geen spijt van hebben. Decor Marie Meesters. Regisseur de heer Jo van Erp uit Den Bosch. VLIJMENS REVUEGEZELSCHAP. Het Vlijmens Revue Gezelschap heeft een uitnodiging ontvangen uit Liempde om op zondag 22 januari de revue op te voeren: Binnen zonder kloppen. Na het succes van zondag in Oirschot, kan Liempde ook ver zekerd zijn van enkele genotvolle uren. ZILVEREN JUBILEUM. Woensdag 18 jan. was het de dag dat de heer J. Verhoeven 25 jaar geleden in dienst trad bij het bouwbedrijf L. L. Verboord te Vlijmen. Het heeft de jubilaris deze dag niet aai? belangstelling ontbroken en het medeleven van zijn patroon en medewerkers zal hem nog lang heugen. CARNAVAL-LEIDERS BIJEEN. Vrijdag 20 januari komt Prins Carnaval met gevolg in Hotel Prinsen bijeen, om 9 uur, ter kennismaking met de Raad van Elf, om het Carnavalsprogramma te bespreken. BILJARTWEDSTRIJD NAO. De Vlijmense Biljartvereniging NAO 2 speelde een thuiswedstrijd tegen Excelsior Den Bosch. Uitslag 4-4. NAO 2 - Excelsior 2 W v Vugt (65) - B Schelle (70) 65 - 68 J Coensen (65) - J v Berkel (65) 65 - 44 A Klerks (60) - Dankers (55) 47 - 55 J Heesbeen (45) - Seglans (55) 42 - 55 Hoogste serie NAO 2 J. Coensen 9 car. Excelsior B. Schelle 8 car. Uitslagen District Den Bosch. Klasse C Libre: Unie I-OBK 15-3; Limburgia - NAO I 4-4; 't Zwaantje - Poedelvrees 4-4. Klasse D I: Schuttershof - OBK 3 6-2; OBK 2 - DVS 3 4 4; klasse D II: Poedel vrees - Altijd Cadre 0-8. Klasse E: NAO 2 - Tivoli 8-0. VOLLEYBAL EVER READY. De Vlijmense Volleybalvereniging Ever Ready heeft de tweede helft van de com petitie slecht ingezet. Tegen hekkensluiter Minerva te Tilburg werd met 3-2 verlo ren. De eerste twee setstanden waren voor Tilburg 15 - 3, 15 - 4; de volgende twee setstanden waren voor Ever Ready 8 - 15, 7 - 15, maar de beslissende set werd ver loren met 15 - 13. Vlijmen had wel de beste papieren en stond steeds aan de leiding maar op het laatst van de partij sloeg Minerva toe en won, al was het geluk aan haar zijde. BILJARTEN Voor de competitie van de KNBB speel de de in café M. Reuser gevestigde biljart club DVK in de afgelopen week weer twee wedstrijden waarvan de uitslagen gedetaill. als volgt waren: DVK I - 't Arendje I Th Boelen (100) - P Emans (110) 100-96 H v d Heijden (80)-A Willems (110) 80 - 71 Jo v Asseldonk (70) - P v d Brink (90) 31-90 A v Helvoirt (60) - P Gosma (80) 60 - 79 Eindstand 6 2 voor DVK. Hoogste se rie P. v. d. Brink 24 car.; hoogste gem. id. 3,91 DVK 2 - Poedelvrees 2 H Willemse (85)-P lankowski (75) 74 - 75 A. v. Heijst (70) - M v d Wiel (70) 70 - 43 A Goesten (70)-A v d Wiel (70) 70-33 M de Vaan (65) - B v d Wiel (60) 65 - 40 Eindstand 6 2 voor DVK. Hoogste serie M. de Vaan 12 car. hoogste gem. H. Wil lemse 2,65. Voor de onderl. comp. werden vorige week de volgende wedstrijden ge speeld: OBKI-ONA I J Klijn (75) - H Musch (75) 55 - 75 A v d Pas (38)-J Koks (38) 38-24 J v Bijnen (45) - A Musch (38) 45 - 24 C v De'ft (113) - K Herman (78) 113-48 F v Baardwijk (75) - L Koks (58) 75 - 43 P v d Mee (72)-W de Wijs (50) 72-42 Eindstand 10-2 voor OBK I. De Knoeiers - 't Centrum W Kivits (50)-A Peijnenborgh (50) 36 - 50 P Engel (90) - J v Kuijk (75) 61-75 H Lammers (50) - G Wilhart (63) 50 - 55 G Lammers (60) - A v d Lee (75) 60 - 38 Jo Bosch (50) - H v d Pol (53) 50 - 37 H v d Lee (50) - J Kuis (70) 50 - 55 Eindstand 8 4 voor De Knoeiers. 70-48 53-39 63-45 't Centrum I - 't Hoekje I J Kuis (70) - F v Liempde (68) A v d Pol (53) - M Achten (50) G Wilhart (63) - J Treuren (65) A Peijnenborgh (50) - W v Bokhoven (45) 50 - 26 J v Kuijk (75) - Jo de Gouw (78) 75 - 76 H Boom (25) - Th Beekmans (40) 25 - 10 Eindstand 12-0 voor 't Centrum I. OBK 2 - 't Centrum 2 J v Baardwijk (27) - H Boom (25) 14 - 25 A v Bokhoven (29)-Th Oremans (30) 29-30 W v Beurden (25)-B Kuijpers (25) 14-25 J Moone (28) - M Kuijpers (25) 11-25 J Schenkel (31) - J v Liempde (38) 31 - 12 A v Beurden (25) J Peijnenborgh (25) 25-20 Eindstand 7-5 voor 't Centrum. HAARSTEEG 2 - DESK 3 6-5. De reserves van Haarsteeg, die verleden zondag thuis speelden tegen het 3e elftal van Desk uit Kaatsheuvel, hebben na een suc cesvol begin in laatste instantie met de gas ten toch nog veel moeite gehad om tot de zo zeer begeerde overwinning te komen. Om de fraaie tweede plaats op de ranglijst te behouden was 't nodig dat' er werd gewon nen en met inspanning van alle krachten s aagde men daar ook in. In de beginfase, toen Haarsteeg het windvoordeel had, ging het meestal linea-recta op het doel der gas ten af en al spoedig werd het door toedoen van Harry Beaard 1-0. Deze speler had er kennelijk meteen de smaak van te pak ken, want even later knalde hij de bal weer onhoudbaar in het net, 2-0. De aanvallen' goifden regelmatig op de Desk-veste af en uit een keurige pass van Harry Beaard scoorde Willy van Oyen 3-0. Op een ver naar voren gespeelde bal liep even later midvoor Tjeu Junggeburth snel door en onhoudbaar joeg hij de bal in de touwen, 4 0. Maar de gasten beseften tijdig dat er anders moest worden aange pakt, en nog voor dat de eerste helft was verstreken hadden zij de achterstand tot 4 - 2 weten te verkleinen. In de tweede helft begonnen de jongens uit Kaatsheuvel direct aan een offensief en het verkregen overwicht werd weer door twee doelpunten tot uitdrukking gebracht, 4-4. Er was toen nog van alles mogelijk en de gasten had den dank zij het windvoordeel de beste pa pieren, maar dank zij uitstekend werk van de achterhoede kon erger worden voorko men. Tot grote opluchting van allen schoot Junggeburth zijn club naar een 5-4 stand en Harry Beaard wist het zelfs tot 6-4 te brengen. Wel schoot de Desk-midvoor nog raak, maar meer liet Haarsteeg echt niet meer toe. HELVOIRT 3 - HAARSTEEG 3 1-8 Het derde elftal had zondag in Helvoirt een productieve bui en wist maar liefst acht doelpunten te scoren. De thuisclub bood maar weinig tegenstand en met de regel maat van de klok kwamen de doelpunten tot stand. Toen de stand eenmaal 0-8 was, slaagde de thuisclub er toch nog in de eer te redden, maar daar bleef het dan ook bij. JUNIOREN-NIEUWS De A-junioren van Haarsteeg die het vo rige seizoen met vlag en wimpel het kam pioenschap wisten te behalen, hebben door afwezigheid van enkele goede spelers heel wat aan kracht ingeboet. In enkele jaren is het niet voorgekomen dat zij op eigen ter rein een nedenaag hebben geleden, maar verleden zaterdag moesten zij toch lijdelijk toezien dat de junioren van Zwaluw VFC uit Vught de volle buit mee anar huis na men. De jongens uit Vught waren over alle linies iets beter en wisten voor de rust met een prachtig doelpunt de leiding te nemen, 1) - 1Ook in de tweede helft wisten zij somtijds gevaarlijk door te dringen, maar gesteund door de wind zette de thuisclub alles op de aanval, maar hoe de gebr. Piet en Johan Beaard, die vorig seizoen de doel puntenmakers waren, ook zwoegden, geen der voorwaartsen slaagde er in de roos te treffen, zodat met 0-1 het einde kwam. Programma voor komende zonda'g. Uit de laatste wedstrijden die Haarsteegs le elftal speelde is duidelijk gebleken dat de voorhoede heel wat aan productiviteit heeft verloren. De oorzaak hiervan ligt vooral in het feit dat de middenlinie niet erg sterk is, met als gevolg dat de binnenspelers te ver terug moeten blijven om de ballen op te halen en niet tijdig genoeg terug zijn om de aanvallen mee af te werken. Ook verle den zondag trad dit euvel weer duidelijk aan het licht; wil Haarsteeg in de run ning blijven, dan zal er toch meer stoot kracht moeten komen, anders ziet het er maar somber uit en de weg naar het eind doel is nog lang en zwaar. Maar als Koning Winter, die z'n intrede heeft gedaan, a.s. zondag voetballen toelaat, gaat Haarsteeg op bezoek bij hekkensluiter BMC te Berli- cum. Deze ploeg doet het dit seizoen maar matig, want met 7 doelpunten voor en maar liefst 36 tegen bezet BMC de laatste plaats. Zo op het oog een zwakke voor- en ach terhoede, maar dat mag voor Haarsteeg geen reden zijn het nu maar licht op te ne men, want een kat die in het nauw zit kan nu eenmaal rare sprongen maken. Als Haarsteeg zich echter ten volle geeft en al leen het goede einddoel voor ogen houdt, moet het toch mogelijk zijn de punten mee huiswaarts te nemen. Het 2e elftal heeft vrijaf, het 3e elftal speelt thuis tegen OVH 3 uit 's-Bosch en 't 4e gaat op bezoek bij de Vlijmense B. 5. WINTERSERIEWANDELTOCHT „ER OP UIT" Morgenmiddag (zaterdag 21 januari '61) wordt de achtste winterserie-wandeltocht ge houden van „Er op uit". Gestart wordt omstreeks twee uur bij café H. van Veen aan 't Bruggetje. JAARVERGADERING „ER OP UIT". J.L zaterdagmiddag heeft de Wandel sportvereniging „Er op uit" in de zaal van café LI. van Veen haar jaarvergadering ge houden. In zijn openingswoord heette de voorzit ter de heer S. Rietveld de leden hartelijk welkom en wees er op dat dit de eerste al gemene ledenvergadering was sinds de op richting der vereniging op 1 jan. 1959. Vervolgens werd het jaarverslag van de secretaris de heer P. Vos voorgelezen, waar uit bleek dat de vereniging in 1960 in to taal 104 nieuwe leden heeft ingeschreven, waardoor het totale ledental 221 bedraagt, welke verdeeld zijn in 7 groepen. In het afgelopen jaar werd door 80 groe pen in dertig verschillende plaatsen aan wandeltochten deelgenomen. Door de di verse groepen werden 28 eerste, 10 tweede en 9 derde prijzen behaald, terwijl boven dien 17 wisselbekers werden veroverd. Het grootste evenement was echter na tuurlijk de Jan Hendrik de Rooij-mars ge weest, die door de vereniging zelf werd ge organiseerd en waaraan werd deelgenomen door 2175 wandelaars, verdeeld in 94 groe pen en 460 individuelen. Andere hoogtepunten voor de vereniging waren de Winterserie 1959-1960, die op 26 maart op waardige wijze werd besloten, de avondvierdaagse, waaraan werd deelge nomen door 430 wandelaars, en de Vier daagse te Nijmegen waaraan door 52 leden van „Er op uit" werd deelgenomen. Op 3 december werd nog een Dorpshuis tocht gehouden, doch deze viel helaas let terlijk en figuurlijk in het water, maar on danks de ongunstige weersomstandigheden namen aan deze tocht nog 367 wandelaars deel, en kon een bedrag van 180 gulden aan het bestuur van Stichting Dorpshuis wor den afgedragen. Door de heer J. P. de Vos werd vervol gens een financieel overzicht gegeven, waar bij hij op diverse posten een toelichting gaf. Hierna werden de Statuten en Huishou delijk Reg'ement, welke door het bestuur waren opgeste'd, behandeld en aangenomen. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer- den de heren M. Hulst en S. Rietveld her kozen en werden gekozen de heren J. Bou- man, C. van Tilborgh, M. de Vos, J. P. de Vos, J. Vos en N. Wagemakers. Tot voorzitter werd gekozen de heer Riet veld, terwijl de overige functies door het bestuur onderling verdeeld zullen worden. Nadat de heer de Vos nog enkele mede delingen had gedaan in verband met het komende wandelseizoen, werd de vergade ring beëindigd. Des middags om half twee en half vier werden filmvoorstellingen gehouden voor de leden van Er op uit. Door mevr. Maris werd o.a. de film ver toond welke opgenomen was tijdens de Jan Hendrik de Rooij-mars, terwijl door de heer W. van Herwijnen kleurendia's werden ver toond. Bovendien werd nog een Vierdaagse- film van Nijmegen vertoond door de heer Harthoorn uit Den Bosch. Het was al met al een gezellige middag voor de „Er op uit"- familie. „DE VRIJE PION". Maandag j.I. is de schaakvereniging „De vrije pion aangevangen met de voorjaars- clubcompetitie. De uitslagen luidden C. Quirijns - Ir. P. N. de Kwaasteniet 1-0 W. J. Goedhart-W. Kieboom 1-0 S. Y. Oerlemans - Dr. Winterwerp 1-0 J. Benschop - L. Stein afgebr. C. Rempt - H. J. Smith 0 - 1 J. Rosenbrand - M. Minnaard 1-0 H. v. Oversteeg-H, Weistra V2-V2 DOKTERSDIENST Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dokter H. Winkelman alhier, waarge nomen door doktér K. van Tuyn, Rozen straat 48 te Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 22 JANUARI 1961 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. J. Booy van Utrecht. OUDERAVOND KON. JULIANASCHOOL. Maandagavond 16 jan. j.I. werd in de Kon. Julianaschool een z.g. contactavond gehouden. De belangstelling hiervoor was zeer groot, daar ruim 90 van de ouders zich de moeite hadden getroost, om ondanks 't koude weer, de lokalen met een bezoek te vereren, waar het onderwijzend personeel gereed stond om met de ouders van ge dachten te wisselen over de vorderingen, gedrag etc. van de leerlingen. Gedurende deze tijd maakte de oudercommissie zich gereed om alle aanwezigen een kopje koffie aan te bieden, vergezeld van een lekkere tractatie. Dit viel beslist zeer in de smaak. Omstreeks half 9 verzamelden de meeste ouders zich in het grootste lokaal. Na een kort openingswoord van 't hoofd der school de heer L. Poldervaart, waarbij hij speciaal het gemeentebestuur verwelkomde in de persoon van de edelachtbare heer Burge meester van Prooijen, werd een korte inlei ding gehouden door een propagandist van de Ned. Jeugdherbergcentrale. Deze lichtte de ouders voor over het jeugdherbergwerk in het algemeen en besprak bovendien de gang van zaken bij meerdaagse schoolreisjes door de lagere schooljeugd. Dit betoog werd nader belicht door de vertoning van enkele films, die een duidelijk beeld gaven van de wijze, hoe het in een jeugdherberg toegaat. Deze films vielen dan ook zeer in de smaak. Na afloop hiervan werden nog enkele vra gen gesteld, die afdoende werden beant woord. Hierna gaf het Hoofd der school het woord aan de burgemeester, de edelachtbare heer M. van Prooijen, die in een kort, maai zeer bijzonder toespraakje, waarin hij het onderwijzend personeel een bemoedigend woord toevoegde, in zijn streven de jeugd op te voeden in deze zo veranderende we reld, het woord voerde. Het vertoeven in een jeugdherberg gaf z.i. aanleiding elkaar op jeugdige leef tijd reeds te leren begrijpen en verdragen, hetgeen later in de maatschappij ook nood zakelijk is. Na een woord van dank voor het ge sprokene en een opwekking aan de ouders om de plannen voor een meerdaags school reisje van harte te steunen, sloot het hoofd der school goed half elf deze bijzonder ge slaagde contactavond. WELKOMSTDIENST. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje wordt zondagavond 22 januari 1961 om 8 uur een korte welkomstdienst gehouden. Ds. Lugtigheid die in deze dienst zou voorgaan, is plotseling door ziekte verhinderd. Zijn plaats wordt ingenomen door de bij ons niet minder bekende predikant Ds. E. Pijl man uit Rotterdam, die hoopt te spreken over het onderwerp „Is Jezus het wel?" Medewerking wordt verleend door de Chr. Gem. Zangvereniging Looft den Heere uit Sprang. Vanzelfsprekend is iedere be langstellende hartelijk welkom. SPAARVERENIGING. De spaarvereniging „Vele kleintjes ma ken een grote", gevestigd in café De Witte Brug, zal a.s. zaterdagavond 8 uur een al gemene ledenvergadering houden. GESLAAGDE UITVOERING ST. BAVO In de zaal van hotel Nieuwenhuijzen ver zorgde de plaatselijke toneelvereniging St. Bavo haar eerste winteruitvoering. Deze uitvoering kreeg dit jaar bijzonder cachet, doordat men voor de eerste maal meedong in de prijskamp van de stichting Ons Lee- kenspel te Bussum. Men had voor deze ge legenheid z'n keus laten vallen op 't zeer moeilijke blijspel in 3 bedrijven „De Voet balpool" van Arnold Pridly in 'n Neder landse bewerking door Nel Bergmans-Wil- haar. De Voetbalpool is een typisch En gels familieb.ijspel, dat gebaseerd is op de vraag, of 't formulier van de voetbalpool, dat foutloos is ingevuld, al dan niet op de post gedaan is, en op de onzekerheid die hiervan 'n gevolg is. Rond dit gegeven heeft Pridly met specifiek Engelse humor toneel technisch zeer knap een aantal typen gecre- eerd, die we vertolkt zien in de familie Stafford. Van do spelers dient vooral 't spel van Ruth Stafford, die door Diny Vissers zeer charmant werd gebracht, vermelding, even als de vertolking die Dré v. d. Plas gaf van Denis Stafford. Ook de rollen van Ja cqueline Worral, Philip Stafford, Carol Stafford en Martin Latham waren in goede handen. Netti v. Oort, die op 't laatste mo ment de rol van 't dienstmeisje Martha had moeten overnemen van Nellie v. d. Plas, speelde zeer aanvaardbaar. Annie v. Dis seldorp slaagde er niet in 't publiek te overtuigen van de figuur van de snoeplus tige oma Stafford. De versie van de in specteur van politie, George Kirby is de regie, die door P. v. Oort kundig en met juist gevoel voor dit detail gevoerd werd, kennelijk uit de hand gelopen. Dit doet echter weinig af aan 't geheel, dat een over tuigende indruk maakte. En dat is geen kleinigheid, voor 'n stuk, dat zoveel eisen stelt aan regie en spelers. COMBINATIE-TENTOONSTELLING POSTDUIVEN. In café H. Bouwens te Raamsdonk hield de Combinatie Geertruidenberg, bestaande uit de plaatselijke postduivenverenigingen van Geertruidenberg, R'veer, Raamsdonk, Waspik en Hank, haar jaarlijkse combina tie-tentoonstelling. Vooral de jonge duivin- nen op deze tentoonstelling bleken van zeei goede kwaliteit te zijn. De fondklasse was in z'n geheel uitstekend. Over de jonge doffers konden de keurmeesters, de gebrs. Stoop uit Oosterhout weinig enthousiast zijn. In totaal waren er 234 vogels aanwe zig. De uitslagen zijn: Oude doffers: 1, 2 C. Arendse Rv.; 3 C de Rooij W; 4 Kemmeren-Zagers R; 5 A Smits R; Jarige doffers: 1 Fr v Onzenoord W; 2 P de Grauw W; 3 C Hommel Rv; 4 G Boon R; 5 M C Oome Rv; Jonge doffers bont: 1 G Boon R; 2 M C Óome Rv. Jonge doffers: 1 Marcelissen R; 2 P v d Pluijm Rv; 3 M H Oome Rv; 4 P v d Pluijm Rv; 5 Kemmeren-Zagers R; Late doffers: 1 Kemmeren-Zagers R; 2 C de Bont R; Fond-doffers: 1, 2 H Rolffs Rv. Oude duivinnen: 1 Marcelissen R; 2 P v d Pluijm Rv; 3 M H Oome Rv; 4 P v d Pluijm Rv; 5 Kemmeren-Zagers R. Jarige duivinnen: 1 C de Rooij W; 2 Mar celissen R; 3 KI Smits W; 4 Rolffs Rv; 5 C de Rooij W; Jonge duivinnen bont: 1 Rolffs Rv; 2 Kuijten W; 3 Boelaas R; 4 C de Rooij W; Jonge duivinnen: 1 Selders W; 2 Rolffs Rv; 3 Marcelissen R; 4 C de Rooij W; 5 Mureau R; Late duivinnen: 1 Anton Smits W; 2 Rolffs Rv; Fond dui vinnen: 1 Rolffs Rv. De schoonste doffer van de tentoonstel ling behoorde toe aan H. Rolffs, R'veer. De beste duivin was van Sj. Selders, Was pik. VOORLICHTING LANDBOUW. Woensdag 25 jan. zal in de zaal van hotel Nieuwenhuizen een grote voorlichtings- en studiedag van de landbouw plaats vinden, die om 9.30 uur aanvangt. Sprekers zullen zijn Ir. L. J. P. Kuijpers, rijks'andbouw- consulent te Zevenbergen, V. D. Kalver- kamp, hoofdassistent voor mechanisatie- en

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 9