BINNEN- EN BUITENLAND Gemeenteraad Vlijmen FEUILLETON 146 AANSLUITINGEN WATERLEIDING IN „DE VLIEDBERG DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 FEBRUARI 1961 3 In zijn vergadering op vrijdag 3 februari jl. heeft de raad van de gemeente Vlijmen het voorstel van b w tot het garanderen aan de N.V. Waterleidingsmij. „Oost Bra bant" te Den Bosch van 146 aan sluitingen op de waterleiding in het uitbreidingesplan „De Vliedberg" binnen 5 jaren na het gereedkomen van de uitbreidingen zonder hoof delijke stemming aanvaard. Reeds in 126 aansluitingen is in de uitbrei dingsplannen voorzien. De reste rende 20 aansluitingen op de wa terleiding zullen ongetwijfeld in deze vijf jaar ook hun bestemming krijgen, aldus de Voorzitter, burge meester Hoefnagel. Op de vraag van de heer Pullens, die aandrong op bespoediging van de aansluitingen in Haarsteeg, zei de voorzitter, dat hier volgens een van te voren opgesteld schema ge werkt wordt, waar niet zo maar van afgeweken kan worden. Hij zei echter alsnog te zullen trachten de ze aansluitingen binnen niet al te lange tijd te realiseren. Kleuterschool „De Vliedberg" Met betrekking tot het voorstel tot beschikbaarstelling van een kre diet voor de bouw van een 2-klas- sige kleuterschool op „De Vlied berg" merkte de voorzitter op, dat de aanbesteding op 2 februari heeft plaats gevonden. De kosten o.a. voor de grondaankopen werden ge raamd op 109.000.De gunning zal waarschijnlijk, aldus spr. ver leend worden aan de fa. J. de Bont van Huiten te Nieuwkuijk, die in schreef voor 'n bedrag van ƒ84.545. Ook ging de raad over tot het ga randeren van een tijdige betaling van rente en aflossing van de door een 7-tal personen onder verband van een eerste hypotheek aan te ga- ne geldlening. Voor het verlenen van een ge meentelijke garantie aan de Stich ting voor bejaardenzorg te Vlijmen voteerde de raad een bedrag van 5.000.ter dekking van de kosten in de le fase, kosten architect, enz. Omtrent de ligging van het nieuwe bejaardentehuis deelde de voorzit ter mede, dat dit centrum geprojec teerd zal worden bij de Julianastr. en de v. Kesselstraat, de zgn. „Hel", dit na overleg met de parochie in Vlijmen en met de stedebouwkundi gen enige tijd geleden. De heer Wijkmans juichte dit voor stel aanvankelijk toe doch hij meen de dat de kosten hiervan niet te hoog mogen liggen, daar z.i. anders de minst draagkrachtigen van de bevolking, van dit tehuis geen pro fijt zouden kunnen trekken. Zijn vraag was dan ook of b w het pain in die geest willen realiseren. De voorzitter antwoordde hierop dat in andere tehuizen de minimale kosten per jaar per persoon plm. op 2.000.komen te liggen. Daar dit voor vele bejaarden echter een te hoog bedrag is, willen b w dit terugbrengen tot plm. 1750.per jaar. De kosten per jaar in het nu bestaande bejaardentehuis bedra gen 110.hoewel het comfort daarentegen natuurlijk ook minder is. De zusters J.M.J., die t.z.t. uit Vlijmen zullen verdwijnen, hebben toegestemd te zullen blijven tot de plannen van het nieuwe bejaarden tehuis geheel gerealiseerd zijn. De heer v. d. Meerendonk, spreken de namens het Stichtingsbestuur bevestigde de woorden van de voor zitter en zei dat het in de bedoeling ligt de kosten zo laag mogelijk te houden ten einde het voor de min der draagkrachtigen mogelijk te maken zich in het bejaardentehuis te vestigen. Het was de bedoeling van het bestuur, aldus spr. wel een modern gebouw te ontwerpen, doch met enigszins minder luxe, teneinde aan bovenstaande te kunnen vol doen. Overige voorstellen Met de verbetering en verharding van de Parallelweg, waarmede 'n bedrag van 104.000.gemoeid is, ging de raad akkoord. Ten laste van de provincie zal 20.000.komen. Een krediet van 3150.werd be schikbaar gesteld voor de uitbrei ding van het gasnet in de Peper straat, terwijl de raad aan het be stuur van de r.k. school voor VGLO te Vlijmen t.b.v. de eerste inrich ting van genoemde school een kre diet ter beschikking stelde van 24.319,32. Tevens zal de Kroon verzocht wor den tot het overgaan tot onteige ning van een gedeelte van het per ceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen, sectie H. no. 3657 eigenaar de heer Kuys, Heistraat te Vlijmen. Hoewel de raad, met name de heer van Heivoort, het voor desbetref fende eigenaar een moeilijke zaak vond, daar de strook grond, die no dig is voor de ontsluiting van de Vliedberg, dwars over zijn land loopt, ging hij er tenslotte mee ak koord. De voorzitter zei, dat de hr. Kuys aangeboden was om zijn ge hele land te ruilen in plaats van al leen deze strook, doch deze ging hiermede niet akkoord, hetgeen er heeft toe geleid om de Kroon te verzoeken tot onteigening van dit perceel over te gaan. B w zullen alsnog trachten tot een akkoord met desbetreffende persoon te komen. De heer v. d. Meerendonk drong aan spoed te betrachten met de rio lering in de Nieuwkuyksestraat. Het bedrag van 8.-— tot het bij wonen van een raadsvergadering werd verhoogd tot 10.en voor een commissievergadering werd het bedrag ad 4.vermeerderd met 1.—. Nagekomen voorstel Wegens de nogal sterke uitbrei ding van de Technische Dienst en de plantsoenendienst, stelde b w voor om voor beide diensten resp. een technische ambtenaar 2e klas weg- en waterbouw en een opzich ter voor de sportvelden- en plant soenendienst aan te stellen. De raad ging met dit nagekomen voorstel volledig akkoord. Rondvraag De heer Broeren meende gehoord te hebben, dat er plannen waren tot oprichting van een nieuwe streekveiling en vroeg of het van belang was om deze streekveiling ook in Vlijmen te krijgen. De voorzitter antwoordde hierop dat reeds getracht was om deze streekveiling naar Vlijmen te krij gen en hiervoor reeds een stuk grond ter grootte van 5 ha. of zo veel meer als nodig zou blijken, ter beschikking is gesteld. De heer v. d. Heyden, welke na mens de Haarsteegse middenstand sprak, brak een lans voor het bou wen van woningen in de vrije sec tor in Haarsteeg. Z.i. worden deze woningen alle in De Vliedberg ge projecteerd en worden de midden standers in Haarsteeg er de dupe van.. De voorzitter zei echter, dat niet alleen in De Vliedberg deze woningen gebouwd worden maar ook in Haarsteeg, waar, aldus de voorzitter in het afgelopen jaar 26 zulke woningen werden gebouwd. BUITENLAND DE LUGUBERE GRAP IS TEN EINDE. Na 24 uur met z'n schip te heb ben rondgezwalkt voor de kust van Brazilië, terwijl de spanning bij de passagiers natuurlijk ten top steeg, besloot heer Galvao de passagiers met sloepen naar de vaste wal te la ten brengen. Dat duurde tergend lang, maar men was bevrijd en werd met groot gejuich ontvangen. En nu het schip of tevens de slot scène. Donderdagnacht kwam het volgen de bericht, waaruit bleek, dat de ka pers het schip hebben moeten verla ten en hiermee was het spelletje van Galvao, althans voorlopig, uit. Wat hij heeft bereikt? Volgens ons niets als één man gedood en 600 passagiers 10 dagen in angst laten zitten en 't slot is dat hij een gestolen schip moet teruggeven! En nu kan de nieuws-commentator van de Vara wel zeggen, dat hij de aandacht der gehele wereld op de toestanden in Portugal en z'n kolo niën heeft gevestigd en dat dit reeds een succes is, maar dan toch een bar pover succes! IN 'T VADERLAND TERUG Vrijdagavond stonden o.m. 170 journalisten, foto-journalisten en dui zenden belangstellenden te wachten, toen het vliegtuig uit Recife met een 40-tal landgenoten aan boord van de Santa Maria, omstreeks half twaalf op Schiphol landde. Zij werden eerst van dekens en warme kleren voorzien en stapten toen uit, omringd door honderden belangstellenden. Willem van der Meer, employé van de Droogdokmaatschappij Curasao, die in Nederland zijn verlof zal door brengen, zei dat hij geen idee van de ernst van de situatie had, toen hij op 23 januari zijn hut aan boord van de Santa Maria verliet. ,,Ik zag enkele mensen met pisto len rondlopen, maar had er geen idee van wat er precies gebeurde", vertel de hij. „Ik realiseerde me later dat er geschoten was, maar ik zou nimmer gedroomd hebben dat het schip door piraten was overgenomen". In 't begin was alles nog zowat 'n lolletje, maar later werd het angstige ernst. De passagiers loofden de houding der Brazilianen bij de ontscheping en de ontvangst in Recife. Hij vertelde dat hij en vele andere passagiers al hun bagage op het schip hadden moeten achterlaten toen zij gingen debarkeren. Daardoor hadden velen alleen de kleren die zij al twee dagen gedragen hadden. Margaretha van Santen, echtgeno te van een employé van de Shell, die met haar twee kinderen, de 4-jarige Antoinette en de 10-jarige Astrid, reist, merkte op, dat de laatste drie dagen van de onvrijwillige „cruise" het „verschrikkelijkst" waren. „Dinsdag", zo vertelde zij, „wei gerden de vrouwelijke bemanningsle den te werken, omdat hun verteld was dat zelfs als het schip een Braziliaan se haven zou aandoen, zij aan boord zouden moeten blijven om Galvao en zijn mannen te bedienen". „Als gevolg daarvan patrouilleer den gewapende mannen voortdurend over het hele schip en wij allen moes ten in onze hutten blijven. Galvao had zelfs bevel gegeven bemanningsleden die niet wilden werken, neer te schie ten. Op de morgen dat wij aan land kwamen, was de bemanning geheel in opstand tegen Galvao gekomen en was de toestand practisch ondraaglijk geworden. GALVAO AANGEKLAAGD De eigenaresse van de „Santa Ma ria" heeft gisterenavond meegedeeld, dat zij de kapitein van het Portugese schip (Maia, die door Galvao over rompeld werd) opdracht heeft gege ven om een klacht in te dienen bij de gerechtelijke autoriteiten in Brazilië tegen generaal Humberto Delgado en kapitein Henrique Galvao, wegens manslag, vrijheidsberoving, diefstal en andere misdaden. KARDINAAL ALFRINK ERE-DOCTOR IN LEUVEN Donderdag had in Leuven de groot se plechtigheid plaats van de verle ning van 't ere-doctoraat der Leuven se Universiteit aan Prins Albert van België en drie kardinalen, waaronder kardinaal Alfrink uit Utrecht. De verdiensten van prins Albert werden als volgt geschetst. Prins Alberts promotie was de eer ste. Hij kreeg de titel van doctor der universiteit, enerzijds om zijn ver diensten als president van het Belgi sche Rode Kruis en als hoofd van de Belgische economische missie naar Amerika. Maar vooral huldigde de Leuvense universiteit in hem de voor zitter van het nationaal instituut voor landbouwstudie in Kongo. Door dit gebaar wilde de Leuvense universiteit wel wijzen op het positieve werk dat België in Kongo heeft verricht. Die van kardinaal Alfrink als volgt Kardinaal Alfrink hoorde daarna zijn verdiensten beschrijven als exe geet door zijn promotor mgr J. Cop- pens, dekaan van de faculteit der Godgeleerdheid. Hij sprak over de „belangstelling, liefde en begrip", die de kardinaal onder de Nederlandse priesters en leken wist te wekken voor de bijbelwetenschap, over zijn werk als oriëntalist, zijn medewerking aan de Leuvense bijbeldagen, zijn grote j werk over het boek Jozuë. Plechtig las mgr. Van Waeyenberg de rollende Latijnse volzinnen voor van de doc torsbul in de theologie, die de „Eng. nentissimus et Reverendissimus Do- minus Bernardus" kreeg toegekend, Blauw en wit met witte bontstrokej afgezet was de epitoga die mgr Van Waeyenberg kardinaal Alfrink ovet de linkerschouder legde. Beiden antwoordden in 't kort voor deze grote eer en 't antwoord van kardinaal Alfrink werd, vooral dooi de studenten geestdriftig toegejuicht, RAMP IN BELGIË Vijfentwintig doden Te Moulin-sous-Fleron, tien kilo meter van Luik is een sintelhoop op een vijftiental woningen neergestort, Een onbekend aantal inwoners werd bedolven. Men vreest dat een een 21- tal doden zijn. Kort na het invallen van de duis ternis, tegen zes uur vrijdagmiddag, kwam een sintelhoop van de elektri sche centrale van Bressoux in bewe ging. De massa die een hoogte had van ongeveer honderd meter, vaagde een vijftiental woningen aan de weg Fleron-Jupille, alsmede een aantal voertuigen letterlijk weg. De ver schuiving verwekte een begin van brand. De elektrische leidingen zijn verbroken. Alle brandweerkorpsen van de streek zijn gealarmeerd. Vermoedelijk als gevolg van de zware regen is de massa, die bestaat uit vuil, slakken en as van de elek trische centrale gaan schuiven, waar door een dal aan de voet letterlijk werd opgevuld. De grondverschui ving strekt zich uit over een lengte van 1 kilometer en is 100 m breed. De schuivende massa van 100 meter hoog is nu nog 10 tot 12 meter hoog. KENNEDY'S ECONOMISCHE MAATREGELEN President Kennedy heeft in een economische boodschap voorstellen gedaan voor „het herstel in het Ame rikaanse bedrijfsleven" en maatrege len aanbevolen, die niet zo mis zijn, om het land te helpen op de weg van volledig herstel en voortdurende groei. Wanneer de voorgestelde maatregelen onvoldoende mochten blijken, aldus Kennedey, zullen bin nen de eerstkomende 75 dagen nieu we voorstellen aan het congres wor den gedaan. milliard "cultu: H- M. c dag in de van 0. Kl ad van I den geï H- M. 1 van samei Suriname i richt op in Ned. Anti! 5 DAG bouwva Naar w teel onderl het college de verschil ons land. Het gre vijfdaagse bouwvakar Men sc invoering week voor te hebben Ui Twee Vrijdag Nieuw-Gi tuigje, eer luchtvaart Het on; vertrek v aan de W: Verheyen paters" ii passagiers Verheyen der franci meevloog, toe te ziji 44 „Héél slim van die bendeleider", zei Mac Muzzle. „Hij kon op deze wijze mooi ontsnappen en een even tuele achtervolger bleef hulpeloos op zolder staan, want die kon niet bij het touw! Jammer genoeg kunnen wij er óók niet bij". - Maar Pie Yah Ma glimlachte slechts en diepte uit een van zijn zakken een vlijmscherp mes en een kluwetje dun touw op. Hij bevestigde het mes aan het touw en wierp het vervolgens met grote kracht het raam uit. Zzzzzzt...!!! suisde hst door de lucht. - „Mis!" riep Mac Muzzle teleurgesteld, en Pie Yah Ma haalde zijn mes onverstoorbaar weer binnen. Nogmaals gooide hij en nu was het raak! Muurvast zat het mes in het dikke touw, dat van de tak naar beneden bungelde. Nu was het dus nog maar een kleinigheid dit naar boven te halen. Ze klauterden nu bei den op de vensterbank en grepen zich stevig aan het dikke touw vast. „Daar gaat-ie!" zei Mac, zich afzettrnd. En daar ging-ie ook. Met grote vaart suisden de twee vrienden door de lucht en slingerden een paar maal heen en weer. Maar enige tellen later stonden ze toch veilig in de tuin on der de dikke boom. Mac keek een beetje pips en slaakte een zucht van verlichting. j 6. Voo: transacties, J. IJpelaai Oosterwaai aankoop vi van Seters. Loon HET CAMERA- MYSTERIE Door PERCY KING (Nadruk verboden) 51). Ik vraag me af: zal jij degene zijn, Lawrence, die me van 't le ven berooft? Of jij, Daniel? Ik wil je de eer niet onthouden, van het viertal de vermetelste te zijn. Jij vraagt niet, smeekt niet, maar treedt als rechthebbende op. Ik geef toe dat je in zeker opzicht eisen mag stellen, al heb ik je er steeds aan herinnerd, op welke voorwaar den een deel van die eisen kan worden ingewilligd. Vreemd, dat ik aanvankelijk in jou nog het meeste vertrouwen stelde. Een bewijs dat het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Waarschijn lijk deed ik verkeerd, Dave Col lins te zeggen, dat jouw bezoeken geheim moesten blijven, de tijd zal het leren. Ik had me voorge nomen je niet meer te ontvangen nadat je aanbood me naar de vij ver te sleuren en mijn hoofd zó lang onder water te houden tot ik gestikt zou zijn. Kan ik gelo ven, wat je nu hebt geschreven, dat je er spijt over voelt en be reid bent je aan Anthony's voor waarden te onderwerpen? Ik weet het niet, Daniel. Een inwen dige stem waarschuwt, dat je komt om me te vermoorden. Maar, Daniel, je doel bereik je niet." Er viel stilte. „De rol is hiermee uit", kon digde Henderson aan. „Een vraag Ross, voor ik 't vervolg opzet. Berust Settle's beschuldiging op waarheid?" Daniel schokschouderde. „Laat de rest horen, misschien krijg je 't antwoord op je vraag." „Allright". De advocaat plaatste 'n nieu we rol en bracht de machine we derom op gang. „Henderson is vertrokken", al dus vervolgde Settle's stem. „Ik verlang naar bed. Ik ben moe. En onvoldaan. Ik had Derreck graag alles meegedeeld. Maar Anthony wilde niet dat de slag viel voor 't alleruiterste was beproefd. Die paar dagen maken geen verschil, ofschoon ik niet geloof..." De stem brak plotseling af, om even daarna in een schril staccato ver der te gaan: „Iemand kwam zo juist het huis binnen. Ik weet niet wat te doen - Dave schellen of nog even wachten. Hij heeft, eer hij zijn kamer opzocht, de deuren gegrendeld en de luiken voor de ramen gedaan. Vergis ik me of sluipt de ongenode gast de trap op?... Neen, 't is geen ver gissing... ik hoor voetstappen op de gang... in de richting van m'n slaapkamer... Wel, laat hij ko men!... Ik weet hoe ik hem moet ontvangen. Als 't zijn voornemen is, me te vermoorden, dan..." Een onverklaarbaar geluid, een zwak gemompel, toen niets meer. XXIII. Henderson zette het toestel stop en raadpleegde zijn horloge. „Genoeg voor 't ogenblik. De rest na het diner." „Je breekt op 't spannendste moment af!" protesteerde Mel- chior. „Juist maakte de moorde naar zijn entrée! Draai nog eerst de rol die daar ligt!" „Best mogelijk, dat 't de moor denaar was", gaf Henderson toe. „In elk geval pleegde hij toen de misdaad niet. Bedenk, dat Settle deze woorden 14 februari sprak, drie dagen voor zijn dood dus." Hij keek Daniel aan. „Vleiend is Settle's opinie over jou niet." Ross glimlachte. „Neen, al kon ik er een vermogen mee verdie nen, ik zou niet kunnen zeggen waarom de oude baas bang voor me moest zijn." Hij stond op en volgde Elea nor, die naar de hall ging. Het meisje keerde zich om op het ge luid van voetstappen achter zich. Zwijgend legde zij een arm in die van Daniel. Pas in de tuin vroeg zij„Heb je Settle met verdrin king gedreigd?" „Ik herinner 't me niet precies. Op een keer was Settle alleronhebbelijkst. Niet onmogelijk, dat ik toen zei, dat een flinke onderdompeling hem goed zou doen. Hij liet zich over jou uit op een wijze, die ik niet kon dulden." „Was dat alles?" „Dat was alles". „Je bent daarna nog weer bij hem geweest?" „O ja, toen is niet over verdrinken gesproken." Zij trachtte op zijn gezicht te le zen, welke bedoeling achter zijn woor den zat. Onwillekeurig deed zij een stap terug. Met een snelle beweging trok Daniël het meisje naar zich toe en kuste haar. Eleanor worstelde even in zijn armen en met een kort, droog lachje liet hij haar los. In de hall liepen zij tegen Collins aan, die meedeelde, dat de dames en heren met een kwartier aan tafel wer den verwacht. Zonder verder een woord snelde Eleanor naar boven, om zich wat op te knappen. Daniël stond een poosje in beraad; vervolgens stapte hij, na zich te hebben verge wist, dat niemand in de buurt was, met lichte, vlugge tred naar de biblio theek. Alles verkeerde in dezelfde toe stand als toen hij haar kort tevoren verliet; alleen waren de goudbruin bekleede fauteuils thans onbezet. De schemerlamp verlichtte slechts de on middellijke omgeving van 't schrijf bureau. Des te duidelijker kwam daardoor de gedaante bij de dictapho ne uit. De man hield een wasrol in de hand en bestudeerde haar aan dachtig. 't Verwonderde Daniël, dat de advocaat had verzuimd, de nog niet gedraaide rol weg te sluiten, zo lang de bibliotheek verlaten was. Voor iemand, die er belang hij had, dat 't slot van Settle's relaas geheim bleef, was zodoende de verleiding wel bijzonder sterk, haar weg te ne men en te vernietigen - juist de rol, waar 't op aan kwam. Daniël reken de zich eveneens tot de belangheb benden. Die overweging verdreef de laatste aarzeling. „Leg neer!" beval hij scherp. „Pas op, dat je haar niet beschadigt". De man bij de dictaphone draaide zich met een schok naar de richting, vanwaar de stem had geklonken. Hij tuurde in 't donker, zonder iets te onderscheiden. Maar hij hoorde hoe iemand naderde. Totdat deze in de lichtkring trad en hij Daniël Ross her kende, die bars het bevel herhaalde. Lawrence bleef staan, waar hij stond, de rol beschouwend. „Je ver beeldt je toch niet, dat jij hier de la kens uitdeelt?" „Voor de laatste maal - leg neer!" Toen ook dit commando zonder uit werking bleef, sprong Daniël. On middellijk had Lawrence het gevoel, of zijn strot tussen een nijptang zat. „Jou - jou zwijn!" hijgde hij. Als een in 't nauw gedreven dier verweerde Lawrence zich, maar hij maakte zelf de verdediging er niet gemakkelijker op, doordat hij de rol niet wilde prijsgeven. Steeds feller nepen de gespierde vingers van de onstuimige aanvaller, 't Bloed drong wild naar Lawrence's hoofd, zijn sla pen bonsden en hij dacht niet anders, of zij zouden elk ogenblik barsten. (Wordt vervolgd) aanvullend uitbreidingsplan voor de Vlied berg. Aan de belangstelling van de particuliere bouwondernemingen valt af te meten de gunstige factoren, welke de gemeente qua ligging heeft als woongemeente. Het beleid zal er steeds meer op gericht dienen te worden het woonklimaat naar de eisen des tijds aan te passen en in leemten te voor zien. Riolering/wegen. De eerste phase van het grote riolerings plan is nagenoeg voltooid. Op het program ma staat de riolering van de Nieuwkuykse- straat, waarbij tevens de groenstrook te Nieuwkuijk verfraaid zal worden. In 1961 zal verwacht worden, dat de nieuwe provinciale weg (Langstraatweg) vanaf Vlijmen tot aan de overweg bij Nieuwkuijk gereed komt. In 1963 zal de langstraatweg tot Waalwijk voltooid zijn. Waar mogelijk wordt gestreefd naar ver betering van een aantal wegen binnen en buiten de bebouwde kom, waarbij nauw overleg met de ruilverkaveling plaats vindt. De werkplaatsen voor de dienst gemeen tewerken zijn binnenkort gereed. Gemeentefinanciën. De toestand van het normale financiële budget is zorgwekkend. De goedkeuring van de gemeentebegrotingen 1959 en 1960 wacht nog op de saneringsbijdrage van het rijk in het kader van de financiële verhou ding rijk/gemeenten. Onderwijs, maatschappelijke en culturele ontwikkeling. Gememoreerd is reeds de parochiële voorziening getroffen voor de Vliedberg, waardoor het 4e kerkdorp in de gemeente is tot stand gekomen. De nieuwe kleuterschool in de Vlied berg zal per 1 sept. a.s. kunnen worden geopend. In Haarsteeg werd de meisjesschool op geheven en kwamen het klooster en de school leeg te staan. Naar verwachting kun nen binnenkort over de bestemming van dit gebouwencomplex nadere mededelingen worden gedaan. De schoolgaande jeugd in Haarsteeg kreeg ter beschikking een modern nieuw schoolgebouw. In voorbereiding zijn de plannen om ook de omgeving van deze school te verbeteren. Met het ULO-onderwijs werd op 1 sep tember 1960 gestart en in december j.l. kwam voor dit onderwijs een nieuw school gebouw tot stand. De oprichting van deze school is een belangrijke aanwinst voor de gemeente. In aanbouw kwam voorts de nieuwe v.g.l.o. school voor meisjes in Vlijmen. Van de schoolgebouwen, die direct voor vervanging in aanmerking komen, noemde de burgemeester de jongensschool in Nieuwkuijk, de kleuterschool in Vlijmen. De raad heeft zich een aantal jaren terug reeds voor vervanging van deze scholen uit gesproken, doch de realisering van deze vervanging ligt nog niet in de nabije ver schiet. Het Wit-Gele Kruis te Nieuwkuijk heeft reeds vergevorderde plannen voor de bouw van een nieuw wijkgebouw voor Nieuw kuijk en de Vliedberg. In november 1960 is in het leven geroe pen de stichting voor de bouw van een nieuw bejaardencentrum in Vlijmen. De stichting jeugdzorg heeft in 1960 een goed jaar gehad. Deze particuliere initiatieven zijn zeel hoopvol. In de maatschappelijke en culturele sec tor is in de gemeente Vlijmen nog veel braakliggend terrein en dan denk ik, aldus burgemeester mr. Hoefnagel, o.m. aan de totstandkoming van dorps of ge meenschapshuizen, de oprichting van een sociaal charitatief centrum, particulier ini tiatief voor de totstandkoming van de acco modate op het nieuwe sportveldencomplex, overkoepelende organisaties voor de sport de jeugdbeweging e.d. verfrissing en ver nieuwing waar nodig van het organisatie leven. Voor gezonde initiatieven in deze rich ting heeft de gemeente een gewillig oor. li _d. 4_1..- !!*»'_.-■• .-Sit in.,-, Openbari gemeente I j 'bruari 1961 Gemeentew 1. Vast: vergadering 2. Inge I 3. Voor grondbedri I 4. Voot J. C. Stokl te-commiss 5. Voot ring van d en Gasthui; 7. Voo: terleidingn: 8. Voo: meente-beg 47e on ten. 49e wijz l 50e wijz nardusscho 51e wijz gen. i 52e wijz naschool. 9. Voo voorschot lOlbis dei 1961. Geborer Michaël lenschot - hagen - Verhagen van Meeu' Verschure; de Kok Mierden ser - jo Velden - daal-Roml :rs-v pers-Ding Botermani l Huw.-a Martini Maria L Os 29 j e Bergmans H Hielke M v d Pa Huweli Henrici Maria E nus M H A Fr Dae 45 j Dor alhier - mina Hul Overlei Barbar: Meeren J Ingeko: Waalwijk burg -

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2