KAATSHEUVEL J.pOAÉ NIEUWE MEISJESSCHOOL IN WASPIK NA PAASVAKANTIE IN GEBRUIK Henny de Ruijter opnieuw Nederlands kampioen driebanden Wieler-echo's burgemeesters op Drukkerij van Boxtel Loon op Zand 382 403 389 367 329 383 363 510 6 525 9 476 464 426 491 562 Voetbalsport Handbal cviteiten van 't bestuur en 1 aan mevr. v. Hilst te dan- «as deze week was er een Se avond, die ook in alle op aten geslaagd mag heten ik de voorzitter de heer Vlaar a hi,eenkomst opent, blijkt dat bovenzaaltje van De Gecroon- goed gevuld is. Spr ae Leersse laat aüe activiteiten van 1960 nog revue passeren en hier- fueek dat de jeugddrumband aruk jaar achter zich heett. iissen de twee films cioor, die wip Kerw. broeder liendrik Sen gepresenteerd, hield de secretaris de heer brouwer, preekbeurt met .vJmnHprnL ui het jeugdbewe- een als onderwerp l)e moderne jeugd". Spr. liet dit actueel onderwerp zuiver raam der moderne ES aanvoelen, waarin de jeugd- urimiband als een der jeugdop- "angcentra 'n voornaam woord- deze^prêekbeurt dankte de voorzitter ui gloedvolle bewoor dingen cle secretaris, waarbij te- vél dank werd gebracht aan het Le bestuur, maar vooral aan de msfeucteurs de heren G. burman- ,P ae Vries en A. beerens. Na een korte, doch aangename eedaciitenwissehng door diverse aanwezigen, sluit de voorzitter met een ueroep op alle medewer king en steun der ouders deze zeer geslaagde bijeenkomst. ku.J i Jüü 1 _ss A-i- - :1W - BEZOEK Vrijdag brachten de burgemees ters van gemeenten, die evenals Waalwijk betrokken zijn bij de con- tinubouw II een bezoek aan deze gemeente. Onder leiding van bur gemeester Teijssen werd o.a. het conunubouw-project in Baardwijk bezicntigd. wa atioop zaten de heren aan, aan een lunch in hotel Verwiel. CakNAVaL BIJ WAALWIJKSE Z,VVeM VhlREAiGiNG Wij, Peele de Twidde, heerser over ae poolpiassen, over alle gummen en stuiten, vorst van oen noeiswiel, ridder in de orde van de rooi/hlaauwe stut' en de orue van de gele stop etc etc etc. heöüen 't plezier oe ailemaol uit te nodigen veur 't groste carna- valsiist, datter ooit in Wolluk geüauwen ïes. Nou weten we goed, war, desse altij zeggen, dè we in vVolluk gin carnaval kanne hauwe, nier egge ooit dij Pieterke Verwiel zet ge- wiest, es de zwemclub aon de gang ïes, dan denkte daor wei aanuers over. pie weten d'r wè van. Ük di jaoer zitten we wir mee de Zwemclub bij Pieterke Ver- wiei, war, en wei 's zondags van- aai aacnt ure 's aovends tot 's mergens. de plisie oons der uit güoii. Al die dit leest, wor verzocht het deur te vertellen. Alleman ïes van harte welkom, de witte war. Agge nou komt, war, kom dan nou me in oe zondagse pak en niemee ouwe stropdas aon, want uie worui er aaigeKnipt, daor kande van op aon. Ge mot mer iets geks aontrekken, dan hëdde nog xaans op een van de prijzen. üe maagt er veur niks in dees jaor, mer egge der in zet, dan wui'ut oe wei een steunbon aon- genoje veur de errne kiendjes van ue ciuu. Veur de leej en de donateurs iest er dè eentje van ne gulden en veur de mtrodusees van ene gul den VIJltlg. he ieej en de donateurs moe ten wel d'r kaorten meebrenge. Pes dan ailes. Ot toch me. Mijne doorluchtige voorganger Prms 'l'inus den irste, bericnt, dat bij met de auw van Neptunus voor een klinkend sluitstuk van den aovond zal zorgen. Wij, Peele den Twidde, zallen d'r ok zijn mee heel de Raod van rui en ge kant er van op aon, det er mooi aon toe zal gaon. AUTO IN SPOORSLOOT Gisteravond omstreeks 7 uur is de heer F. S. alhier mét zijn kleine personenauto in de langs de burg. v. d. Klökkenlaan lo pende spoorsloot gereden. Vol gens de heer S. ontstond het on geval, doordat hij moest afrem men voor een tegenligger. Hij ge raakte daarbij in een slip, tenge volge waarvan de auto de spoor sloot in reed. De auto verdween tot aan de portieren in het wa ter. Omwonenden hebben de in zittenden, de heer S., zijn echtge note, hun 9-jarig zoontje en een zuster van mevr. S., uit hun nat te situatie bevrijd. BROMFIETS CONTRA AUTO De heer P. L. alhier is gister avond tegen een stilstaande auto gereden, welke praktisch onder een lantaarn geparkeerd stond in de le Zeine nabij het voormalige zusterklooster. De bromfiets werd aan de voorzijde geheel ontzet, terwijl ook de auto van de heer A. de R. uit Tilburg vrij ernstig werd beschadigd. L. kwam er zonder verwondin gen af. WAALWIJKS ORKEST NAAR BUITEN Het Waalwij ks Orkest zal in hiaart tweemaal optreden buiten de gemeente. Op 7 maart a.s. zal bet in Sleeuwijk de begeleiding verzorgen van de uitvoering door gemengd koor van de psalm »Laudate Pueri" van Pergolesi. Daarnaast zal het de ouverture phi genei a in Aulis" van Chr. W. van Gluck en de balletmuziek >,Les Petits Riens" van Mozart ten gehore brengen. Op 11 maart a.s. zal het Waal- wijks Orkest de begeleiding ver zorgen van een zangspel, dat in "^-kantine van de Scheepswerf Verolme te Heusden opgevoerd zal worden door een balletgroep en een kinderkoor. Bij deze gele genheid zal het orkest de ballet muziek „Les Petitie Riens" van Mozart en de balletmuziek uit „Kosamunde" van Schubert ten gehore brengen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Kinderschoentje; paar oude schaatsen; plastic regenjas; ge wonde kip; doublé schakelarm band; motorWant; kinderdriewie ler; zwarte regenbroek; reserve wiel met band; damespolshorlo ge met zwart nylon bandje. Verloren: Grijze herenshawl herenporte monnee met inhoud; ring met 2 contactsleuteltjes en garagesleu tel; boodschappentas; dames polshorloge met zwart nylon bandje. BOND VAN OUDSTRIJDERS Het derde gedeelte van 't win- terprogramma van de Ned. Bond van Óudstrijders en Dragers van het Mob.-kruis vermeldt de vol gend! avonden: 9 febr.Gecombineerde schiet en kaartavond. 11 febr.: Kringschietwedstrij den in Raamsdonksveer. 23 feb.Gecombineerde schiet en kaartavond. 9 mrt.Gecombineerde schiet en kaartavond. 9 mrt.: Kringschietwedstrij den in Drunen. 18 mrt.: Kringschietwedstrij den in Drunen. 23 mrt.Gecombineerde schiet en kaartavond. AGENDA Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: op zondag", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Texas terreur", 14 jaar. „Nooit onder Woensdag. Kantine Timtur 8 uur: Repeti tie Waalwij ks Orkest. Vrijdag. Hotel Verwiel 8 uur: Heem kundig Genootschap. Lezing mgr. Bannenberg: „De streek rond 's-Hertogenbosch tijdens de Ro meinse en Frankische occupatie" toegelicht met dia's. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in Hotel Italiaander. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. AANBESTEDING In Hotel Verwiel had hedenmor gen de aanbesteding plaats van de bouw van een industriehal aan de Zomerdijkweg alhier. De volgende inschrijvingen kwa men binnen: Fa. Wed. A. Aarts en Zn., Waalwijk 215.768 J. C. de Kort, Waalwijk 219.000 Aannémersbedrijf C. Buckens, Breda ƒ220.400 A. Kleijngeld, Kaatsheuvel 221.250 Fa. Gebr. de Wit, Drunen 222.700 Fa. C. v. Hest en Zn., Loon op Zand 223.500 Fa. A. J. den Teuling en Zn., Waalwijk 225.000 Aannemersbedrijf C. Horsten, Tilburg 226.500 F. Couwenbergh, Waalwijk 231.135 A. H. Willemsz, Sprang- Capelle 241.500 D. v. Oversteeg en Zn., Sprang-Capelle 243.000 M. Verhagen, Sprang-Capelle 243.740 A. v. Dongen, Dussen f 246.488 Aannemersbedr. J. W. Gorisse, Oosterhout 249.300 G. A. Ballemans, Rijen ƒ250.400 P. J .Broekhoven, Dorst 251.900 Fa. A. Rosenbrand, Capelie 253.600 De opdrachtgever zal geadviseerd worden het werk te gunnen aan de firma Wed. A. Aarts te Waalwijk. GEMEENTELIJKE SPORTHAL EN SCHOOLINSTRUCTIEBAD TE KAATSHEUVEL Toen de gemeenteraad het vorig jaar besloot tot het stichten van een wijkgebouw voor de gezondheids zorg te Kaatsheuvel, maakten bur gemeester en wethouders reeds mel ding van het voornemen dit wijkge bouw deel te laten uitmaken van 'n combinatie van inrichtingen, welke tezamen een centrum voor de ge zondheidszorg zouden vormen. Nu het gemeentebestuur zich een inzicht in aard en omvang van deze inrichtingen heeft kunnen verschaf fen, is men gekomen tot een defini tief plan, dat voorziet in de bouw van een gemeentelijke sporthal en een schoolinstructiebad. Met de bouw van een sporthal be oogt men tegemoet te komen aan de reeds lang bestaande wensen van diverse sportverenigingen, jeugdor ganisaties en schoolbesturen. Maar al te vaak stuit de oprichting van verenigingen, welke zich de beoefe ning van indoorsporten ten doel stel len, af op het gebrek aan daartoe geschikte ruimten. In het dorp Loon op Zand is geen enkele ruimte waar binnensporten kunnen worden be oefend, terwijl in Kaatsheuvel se dert kort kan worden beschikt over een gymnastieklokaal, dat langs de weg van de Lager Onderwijswet tot stand is gekomen. De geprojecteerde gemeentelijke sporthal is derhalve bestemd om te voorzien in een dringende behoefte aan overdekte sportaccomodatie, zo wel voor de plaatselijke gymnastiek- en andere sportverenigingen, als voor de daarvoor in aanmerking ko mende groepen particulieren. Daar naast zal deze sporthal gebruikt kunnen worden door de verschillen de scholen, zolang deze niet kunnen beschikken over een eigen gymnas tieklokaal. Voor het schoolzwemmen kan mo menteel slechts beschikt worden over één ópen-bad, dat behoort tot de accomodatie van de Stichting na tuurpark „de Efteling". Van dit bad kan echter alleen gedurende de zo mermaanden gebruik worden ge maakt. Een gevolg hiervan is, dat het gestelde programma nagenoeg nimmer kan worden afgewerkt, me de in verband met de zomervacan- ties en menigmaal slechte weersom standigheden. Het ligt dus in de bedoeling 't bad in de eerste plaats open te stellen voor gebruik in schoolverband, waarbij niet alleen moet worden ge dacht aan de lagere scholen, doch evenzeer aan het zich sterk ontwik kelende levensschoolwerk, terwijl 't daarnaast, voornamelijk in de avonduren, zal kunnen worden ge bruikt ten behoeve van particuliere zwemclubs en andere categorieën personen. Door de stichting van dit bad zal in een steeds groeiende be hoefte aan overdekte oefen- en zwemgelegenheid kunnen worden voorzien. De noodzaak tot stichting van de ze inrichtingen wordt nog extra ge accentueerd, wanneer de sociale in deling der bevolking daarbij in aan merking wordt genomen. Voor een grote groep personen is het dringen de noodzaak dat van overheidswege wordt voorzien in de behoefte aan ontspanningsmogelijkheden buiten hun werktijd, in casu het grote aan tal jeugdigen. Dat de behoefte aan ontspanningsmogelijkheden zich voornamelijk uiten in een vraag naar gelegenheid tot sportbeoefe ning, is een algemeen bekend ver schijnsel. Het plan voor de uitvoering van beide inrichtingen zal naar raming van de ontwerper een bedrag van 448.000,vergen. OLIEBOLLEN-ACTIE VOOR KONGO De jaarlijkse oliebollen-actie, welke de verkennersbeweging der parochie St. Jan or ganiseert voor een liefdadig doel, zal dit jaar worden gehouden ten bate van honge rend Kongo. A.s. maandag starten de jongens en meis jes van de verkennerij met het aan huis op nemen der bestellingen. Zaterdag 11 febr. hoopt men de oliebollen, zo het enigszins kan heet van de pan, bij de betrokkenen thuis te bezorgen. VOOR Dr. v. Beurdenstr. 13-15 KAATSHEUVEL Tel. 04167-2121 De nieuwe en zeer fraaie 6-klas- sige meisjesschool aan de Bernhard- straat te Waspik ontwerp van architect Valk uit Den Bosch zal tijdens de komende Paasvakantie officieel worden geopend. Deze meisjesschool is de eerste van een 3-tal scholen, dat in het riant geprojecteerde uitbreidings plan Waspik-centrum een plaats zal krijgen. Tussen de gereed gekomen meisjesschool en het bestaande gym nastieklokaal is nog een 7-klassige jongensschool van hetzelfde type ge projecteerd (aan de zuidzijde van de meisjesschool), terwijl aan de noordzijde van de meisjesschool nog een 3-klassige r.k. kleuterschool zal verrijzen. Met deze drie nieuwe scholen kan Waspik dan werkelijk bogen op een moderne en voortref felijke onderwijsvoorziening. De hoofdingang van de nieuwe meisjesschool bevindt zich aan de noordzijde. Rechts van deze hoofd ingang en uitziende op het westen bevinden zich twee klaslokalen. Via deze hoofdingang komt men in een door de gehele lengte van de school lopende gedeeltelijk open gang. Rechts daarvan (aan de zuidzijde) liggen de vier overige klaslokalen, terwijl links daarvan een handen arbeid- en overblijflokaal van 12 m. bij 7.60 meter en een royale en zeer fraaie gemeenschapsruimte van 14.50 meter bij 9.50 meter zijn geprojec teerd. Deze zaal heeft een podium van 6.20 meter bij 3.60 meter, waar achter zich tenslotte de kamer van het hoofd, een berging voor leer middelen en een keukentje bevin den. Deze laatste drie ruimten zijn met opzet achter het podium gepro jecteerd, opdat ze bij het opvoeren van toneelstukjes kunnen fungeren als kleed- en grimeerruimten. Aan de zuidzijde van de school is een royale speelplaats gelegen, van waaruit de school via twee entrees in de zuidgevel van het gebouw toe gankelijk is. Een groot aandeel in de bouw van deze sobere, maar zeer fraaie school heeft pastoor Roovers gehad. De fijn zinnige smaak en het markante ge voel voor kleur en proporties van deze pastoor-bouwkundige hebben hun markant stempel op deze prach tige aanwinst voor Waspik gedrukt. Men mag zeggen, dat pastoor Roo vers dag en nacht voor de school in actie is geweest, zodat men bijna zou mogen spreken van de Pastoor Roo- versschool. Waalwijker vestigde nieuwe record in algem. gemiddelde (0 899 GILDE ST. JAN Zondag hield het gilde St. Jan haar schiet-competitie «op de kegelbanen in ho tel Euphonia. De dagstand na 10 schoten was: 1 P. van Nieuwstadt Sr. 106 p.; 2 H. van Balkom 105 p.; 3 P Schoenmakers Czn. 104 p.; 4 J. Verhoeven 103 p.; 5 H. van Nieuwstadt 100 p.; 6 A. Merkx 98 p.; 7 P. Schoenmakers Pzn 97 p.; 8 Th Sperber 81 p.; 9 A Vervoort 75 p. De stand na 80 schoten is thans: 1 P. v. Nieuwstadt Sr. 844 p.; 2 H. van Balkom 787 p.; 3 P. Schoenmakers Pzn. 769 p.; 4 H. van Nieuwstadt 757 p.; 5 J. Verhoeven 756 p.; 6 P. Schoenmakers Czn. 707 p.; 7 T. Sperber 660 p. AUTOCLUB KAATSHEUVEL Zondag werd het club- en gastenkampi- oenschap door de autoclub Kaatsheuvel voortgezet, waarbij ditmaal een strip-kaart- leesrit werd gehouden, uitgezet door het clublid de heer Ad van Oversteeg. Uit de stemming na afloop kon worden opgemaakt, dat de belangstelling en lief hebberij meer uitgaat naar de oriëntatierit. Deze rit was op de eerste plaats verre van gemakkelijk, maar het grote bezwaar schuilt voornamelijk hierin, dat als men bij de strip eenmaal de draad kwijt is, men over geen enkel aanknopingspunt beschikt om deze weer op te nemen en het daarop volgende kaartleesgedeelte mitsdien, met het oog op de strafpunten, ook 'n uitzichtloze aange legenheid wordt. De uitslag van deze rit was als volgt: 1 S. G. de Bruin Den Haag 85 strafp.; 2 B. de Wijs Drunen 132 p.; 3 A. B. Boot Den Haag 142 p.; 4 L. Ververs Kaatsheuvel 146 p.; 5 mej. Oerlemans Capelie 167 p.; 6 W. Musters Kaatsheuvel 174 p.; 7 M. Elshout Drunen 257 p.; 8 F. Hendriks Den Bosch 259 p.; 9 Cornelissen Oisterwijk 268 p.; 10 J. Moonen Loonopzand 297 p.; 11 J. v. d. Oord Vlijmen 299 p.; 12 G. C. v. d. Aa Elshout 352 p.; 13 W. Moolenschot Kaats heuvel 379 p.; 14 P. Schoenmakers Kaats heuvel 389 p.; 15 H. van Nieuwstadt, Kaatsheuvel 396 p.; 16 Huninck St. Oeden- rode 402 p; 17 C. van der Ven Loonopzand 442 p.; 18 J. de Kort Kaatsheuvel 466 p. Niet geklasseerd werden: Aben, Engelen, Sadee, Breda, Brayer, Den Haag en D. Varga, Waalwijk. CARNAVAL In zaal „De Echo der Duinen" zal dit jaar weer uitbundig carnaval gevierd wor den. .Zaterdag t.m. dinsdag zal elke avond de New Orleans Ragtime Band optreden met zang van Marjanne Schuermans. Ter wijl zondag van 2-5 uur vrij dansen wordt gegeven met medewerking van de bekende The Daynamic Rockers. Hier zullen de Til- burgse Elvis Presley (v. Broekhoven) en Carla Somers de band met hun zang op luisteren. Zondagavond zullen afwisselend de twee genoemde bands de dansmuziek verzorgen. We geloven wel dat 't hier gezellig zal wor den want het is een grote aanpak van de heer de Leeuw hier twee orkesten te laten spelen. Voor de inwendige mens is ook ge zorgd; er zijn n.l, een intieme Weinstübe en een snack-bar ingericht. Kortom, 't zal er weer gezellig zijn. Breek er eens uit met de Carnavalsdagen. In restaurant Modern te Breda heeft de Waalwijker Henny de Ruijter met groot machtsvertoon zijn nationale titel driebanden geprolongeerd. Geen ogenblik is de leiderspositie van Henny in gevaar geweest en reeds zater- aagavon was het dan ook al zo, dat Henny zondagmiddag in zijn laatste partij tegen v. Oosterhout niet geladen aan de tafel kwam en dan ook 1 punt moest afstaan. De andere twee- verliespunten incasseerde Henny tegen Jan Sweering, die in dit toernooi bij zonder sterk voor de dag kwam en pas op de laatste dag van de tweede plaats werd verdrongen door Bert Teegelaar. Het prolongeren van de natio nale titel was niet de enige krachttoer van de Ruijter. Ook slaagde hij er in om 't algemeen gemiddelde, dat al jaren met 0.884 op naam van Herman Po- peyus stond, te brengen op 0.899 en als Henny in zijn laatste par tij tegen v. Oosterhout had moe ten vechten om zijn titel, zou hij ongetwijfeld de 0.900-grens heb ben overschreden. Er is in dit toernooi trouwens over 't geheel bijzonder sterk gespeeld, hetgeen wel blijkt uit het toernooigemid- delde van 0.776. De einduitslag van dit toernooi luidt: 1. en Nederlands kampioen de Ruijter 11 410 456 7 2. Teegelaar 10 8. Sweering 4. v. Oosterh. 5. Doggen 6 Broekhuizen 7. Popeyus 8. Lorist 0.899 0.750 0.767 0.836 0.790 0.772 0.780 0.645 Toernooigemiddelde 0.776. Voor Lorist betekent de uit slag van dit toernooi degradatie naar de hoofdklasse. HULDIGING Vreugde in Waalwijk dus over deze voortreffelijke prestatie van Henny de Ruijter. Rij vreugde alleen zal het echter niet blij ven want de B.V. van den Brandt de vereniging waarvan Henny lid is, zal de nieuwe nationale kampioen woensdagavond a.s. om 8 uur in café de Ruijter een grootse huldiging bereiden, waarbij ook tegenwoordig zullen zijn de voorzitter van de KNRB, drs. van Vliet, en de voorzitter van het district Waalwijk, de heer Th. Burmanje. VLIJM. BOYS—RWB 0—2 De voortreffelijk geslaagde feestavond van RWB schijnt wel een bijzondere stimulans te zijn geweest voor de eendracht en saamhorigheid van de ploeg, want als één man gingen zij het veld op met de vaste wil om de ze zware uitwedstrijd tot een goed eind te brengen. Wijtvliet en Meyer die door omstandigheden niet konden meespelen werden verdienstelijk vervangen door Didden en van Beek, die, beiden op de vleugels spelend, een groot aandeel had den in de overwinning, doordat een kwartier na de aanvang van de wedstrijd Didden een voorzet van van Beek wist in te koppen. 01. Vijf minuten later was het zelfs 20 voor RWB toen Schel- lekens vallende de bal in de uiterste hoek wist te trappen, waar de Vlijmense keeper tever geefs naar de Dai graöüelde. Voor de rust ging het spel goed tegen elkaar op, beide ploe gen kwamen regelmatig in de aanval, waarbij RWB gevaarlij ker bleek en de verdediging veel beter georganiseerd had. Het was vooral deze verdediging die na de rust de overwinning uit het vuur, sleepte en niemand zal ons kwalijk nemen als we beweren dat doelman Wijkmans vooral, met veel bravour en kun de zijn doel voor elke doorboring wist te behoeden. Met de moed der wanhoop stortte Vlijmen zich na de rust op de defensie van RWB, haar overstelpend met een lawine van aanvallen, hierbij echter ook de grote fout makend RWB in te willen sluiten, dat met man en macht verdedigde, zodat er geen doorkomen aan was. Af en toe wist de weer bijzon der trapvaste stopper v. d. Schans met een forse trap de voorhoede van zijn elftal aan 't werk te zetten, waardoor deze na de rust nog enkele mooie kansen kreèg, welke echter geen sukses opleverde, zodat onder grote spanning het einde kwam met een verdiende 20 overwin ning. TACHOS-EBHV Vuurwerk in de Veilin-ghallen Tachos heeft zijn le lustrum gevierd op een manier die men zich in Breda nog lang zal herinneren. EBHV, de grote favoriet in Breda, werd door Tachos van het veld geveegd. De eer ste wedstrijd was zonder meer sensationeel. Nadat Tachos 'n 1 - 0 voorsprong had ge nomen kwam EBHV met behulp van de scheidsrechter (2 penalty's) aan de leiding. Het werd zelfs 3 - 1 en de Waalwijkse aan hang vreesde terecht het ergste, doch toen kwam de ommekeer. Met snelle combina ties en harde zuivere schoten, brachten zij de rood-witten in paniek en via 3-3 kwam de rust met 5 5. In de 2e helft steeg de spanning tot het kookpunt. De spelers wer kelijk in tranche geraakt; vochten als leeu wen en ook het vier rijen dik staande pu bliek leefde volledig mee, waarbij we moe ten vermelden dat hun sympathie duidelijk naar Tachos uitging. Tot scoren konden echter geen van partijen komen, zodat de ruststand ook de eindstand werd: 5-5. De avondpartij leek aanvankelijk een EB HV-zege te worden; zij kwamen bijzonder vlot aan een 3 0 voorsprong en toonde Ta chos opnieuw dat ze ook mentaal bijzonder sterk zijn. De dodelijke dreiging die uitging van de cirkellopers was teveel voor hun zenuwen. De verdediging werd ontrafeld en onder enorm gejuich van het publiek werd de grote Bredase verpulverd. De 3 - 0 ach terstand werd weggewerkt en toen de heer Borgman voor het laatst floot was de zege voor het dappere Tachos, de cijfers spreken voor zichzelf: Tachos-EBHV 10-6. door Ad. Vingerhoets Ronde van Egypte: 5e etappe: 1. Alexandre Kulbin (Rusland) 2. Lother Appier (O.Dld.) 3. Jan Sci- biorek (Polen). 6e etappe: 1. Lot her Appier (O.Dld.). 7e etappe: 1. André Piechzek (Polen). De kogel is dus door de kerk. Frits van Griensven trekt met een ploeg jonge renners naar de Tour de l'Avenir. Wij geloven wel dat de KNWU met deze aanwijzing een goede stap deed. Van Griensven heeft al vaker met dit bijltje ge hakt. In 1960 was hij ploegleider in de Omloop der 9 Provinciën (winnaar Jac. v. d. Klundert) en Ronde van Oostenrijk (winnaar Re- né Lotz). j, De ploeg die Nederland naar Tu nesië stuurt bestaat uit Wim Die- perink (Barchem), Henk Hoekstra (Ureterp), Miel Verstrate (Ede), Gerrit Wesseling (Badhoevedorp), Frits Knoops (Koningsbosch) en Jan Rol (Alkmaar). Ploegleider is Evert van Mokum terwijl Jan Buis zal optreden als soigneur-mecani- ciën. De totale afstand die de ren ners in 12 ritten moeten afleggen bedraagt 1927 km. De wedstrijd wordt verreden van 22 maart tot 2 april. De Roosendaalse professional Bram Heeren heeft goede moed, dat 1961 hem gunstiger gezind zal zijn als 1960. In dat jaar kwam hij maar in enkele wedstrijden uit. De Ronde van Sardinië, vorig jaar door Jo de Roo gewonnen, draait van 26 februari tot en met 3 maart. Jo de Roo staat reeds op de deelne merslijst. Het Spaanse weekblad „Vida De- portiva" heeft voor de 11e maal de beste renner van het jaar gekozen. 19501951 Ferdi Kübler; 1952 Faus- to Coppi; 195319541955 Louison Bobet; 1956 Stan Ockers; 1957 Jac ques Anquetil; 1859 Ercole Baldin; 1959 Rik van Looy; 1960 Gastone Nencini. Parijs-Nizza draait van 10-16 mrt. De eerste ingeschreven renners zijn Jacques Anquetil, Jean Graczyk; Jean Stablinsky en Jo de Roo. RUSLAND LANCEERT ZWARE SPOETNIK De hele westerse wetenschappelijke wereld is onder de indruk van de laatste Russische prestatie op ruimte- vaartkundig gebied, de lancering van een spoetnik van bijna zeseneenhalve ton. De sovjet-nieuwsorganen kon digden de lancering zaterdag aan. Ra dio Moskou en Tass bewaarden in hun commentaren echter een onge bruikelijk stilzwijgen over de aardsa- telliet, de grootste die ooit naar de ruimte is gebracht. Toen radio-ama teurs en afluisterfunctionarisen van wetenschappelijke instellingen in Ita lië, Amerika en Engeland „merk waardige geluiden" in de ruimte waarnamen, gaven hun opmerkingen voedsel aan vele speculaties omtrent de spoetnik. Er wordt - ook in we tenschappelijke kringen - rekening mee gehouden, dat zich in de spoet nik een mens of misschien zelfs twee mensen bevinden. De nieuwe satelliet is gistermorgen boven Kopenhagen waargenomen. Om 6.53 vertoonde de draagraket zich boven de horizon, komend uit 't zuidwesten en zich bewegend in noor delijke richting. Vier minuten later volgde de spoetnik. Volgens Deense deskundigen zou de satelliet zater dagmorgen om drie uur zijn gelan ceerd.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7