Oosterse prins met (harem)gevolg op Waalwijks Carnaval BINNEN- EN BUITENLAND U voelt niet r P\ dat U een Fantasie draagt... KASTEEL MARGARINE bfeemenboMng per pot 98 1 zelfrijzend bakmeel Kasteelpak 38 |X Kasteel.grote fles 148 tarwebloem zuiver wit..per kilo 50 X5D0 gram zuurkool samen qq met eeu gelderse rookworstee.g2ram O w Kasteel Merpilsener fles 32 pul 42 Heheken Merpilsener fles 35 pul 47 Kasteel Mer oudbruin fles 27 pul 38 H&KÉen Meroudbruin fles 30 pul 42 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 FEBRUARI 1961 komst misschien nog wel door Dru- rien-zuid. Men kan een sneldienst toch moeilijk een halve dag met de mensen door de Langstraat laten rij den. Blijft natuurlijk het probleem, dat de mensen in Waalwijk-zuid inder daad wel aan een busverbinding toe zijn. Wie vanuit Bloemenoord een bus wil pakken, moet óf helemaal naar voren in de Putstraat óf naar de Wilhelminastraat óf naar het station. Een pittig eind lopen, té pittig zou ik zeggen. Het gemeentebestuur heeft daar ook oog voor en heeft daarom voorgesteld om lijn 37 (een secun daire lijn) door de St. Antoniuspay rochie te voeren. Het is wel geen ide ale oplossing, maar het is toch iets. Op dit voorstel van het gemeentebe stuur aan de B.B.A. heeft de ge meente echter nog niets vernomen!! Zo ziet u dan, dat de wereld ook buiten de carnavalsdagen een heel vreemd plaatsje is en dat ze de ko mende dagen nog gekker zal worden, nou, mij een biet! Hebt u nog berichten die niet juist, onwaar of uit de duim gezogen zijn, meldt ze mij, want liever één leugen in de krant, dan tien achter de hand! Ontsnapte gevangenen drelgen^feestvreugde te verstoren Echt Carnaval zal het in Waal wijk natuurlijk wel nooit word- den. Liaarvoor zijn er in het cen trum van cle scnoeninUustrie te veel remmende iactoren, zoals het onvermogen c.q. onwil om gezamenlijk iets te organiseren en oe met kracnt gecultiveerde „apar tneidsmentaliteit". J antj e A wil Desiist met met Pietje E. meedoen en de ene vereniging praKKizeert er niet over om met een Pepaalde andere in zee te gaan, noewel bij tal van andere geiegemieuen toch gebleken is uul net ook anders kan. jc,en algemeen Waalwijks car naval zit er aus niet in, zoals het ook nog maar de vraag is of men zo maar een echt carnaval uit de grond kan stampen, gezamenlijk oi in verenigingsverband. De ecüte carnavieiviering is niet ïouier en aneen een kwestie van organisatie, zij moet groeien en gegrondvest zijn op een traditie van veie jaren en zij moet als uitgelaten leestkieed ook passen bij ue aard en de mentaliteit van ue bevoiKing. Met een groep min oi meer verklede mensen bij ei kaar gaan zitten en zich vol la ten lopen met bier en andere ex plosieve vochten, is namelijk nog lang geen carnavalvierinf Maar goed, ondanks het feit dat bet in Waalwijk blijkbaar wel nooit iets zal en kan worden of dat nu wel zo n groot gemis is, is weer een heel andere vraag vvardfen'er dit jaar een tweetal pogingen ondémèmen om een zo groot mogelijk deel van de bevoi King bij ae carnavalviering te be- treivKen. Het besloten karakter van de verenigingsgewijs-viering heelt men laten varen en de deur wijd open gezet voor jolijt zoe kende introducees. Oosters Zowel de Liedertafel „Oefening en Vermaak" als de Waalwijkse Zwemclub hebben voor zondag avond een grootscheeps carna valsbal op touw gezet, resp. in De Gecroonde Leersse en bij Pie- ter Verwiei. Bij Oefening en Ver maak heeft een fris en jeugdig carnavalscomité de zaken eens stevig aangepakt, want de corna- vaiviering was de laatste jaren zon beetje ingedommeld. Er werd hier en daar nog wel wat gelachen, in besloten kring uiter aard, maar veel naam mocht dat toch niet hebben. Dat gaat dit jaar anders worden en het car navalscomité van Oefening en Vermaak heeft, gedachtig de al oude spreuk dat alle carnavals wijsheid uit hét Oosten komt, niemand minder dan Prins Sa- kleptoe CXI kunnen bewegen om de carnavalviering in Waalwijk luister bij te zetten. Nu was het de Liedertafelmensen natuurlijk niet alleen om Prins Sakleptoe te doen, per slot van rekening zit ten er in Europa ook nog wel en kele prinsen die best wat bijver dienste kunnen gebruiken. Het ging eigenlijk in de laatste plaats pas om Prins Sakleptoe, de Lie- dertafelers zochten het hart van het mysterie van het Oosten: de harem. En omdat Prins Saklep toe lange tijd de opper-harem- nees van sultan Dos alla Halibus in Nikakuki is geweest en daar aan een slordige veertig lieve da mes heeft overgehouden, lag het voor de hand dat men de prins met z'n geurig gevolg naar Waal wijk zou uitnodigen. De meisjes hadden gisteravond reeds zullen aankomen, maar er waren enige moeilijkheden met de douane over invoerrechten en zo. Dank zij echter de Waalwijkse Cultu rele Raad, die in spoedzitting bij een is geweest, is de zaak nu ge regeld. Onder geleide van de Waalwijkse politie ze wilden nu ineens allemaal tegelijk dienst doen zullen de meisjes vanavond in Waalwijk aanko men en na keuring door de bioscoopcommissie in de Levens school worden ondergebracht. Zondagavond zullen de meisjes dan pret en jolijt komen brengen in De Gecroonde Leersse, zij het dan ook onder toezicht van een zwaar gewapend orkest. De prins zelf zal zich op gemoedelijke wij ze met de Brabanders bezig hou den. We geloven wel, dat dit carna valsbal de aandacht verdient van allen die willen meewerken aan de toenadering tussen Oost en West. Onderwereld Het bezoek aan en verblijf in Waalwijk van deze Oosterse gas ten zouuen we met grote vreugde en onoezorgü tegemoet kunnen zien, ware net met dat een on prettige gebeurtenis een dreigen de scnaauw heett geworpen over de anders zo zorgeioze en vreug devoile carnavalsdagen. En daarmee moeten we de WaalwyKse burgerij dan iets ver tellen, wat eigennjK top-secret nad moeten blijven. Via de inter nationale politietelex kwam in 't negm van deze week het bericht, dat uit de Amerikaanse federale bmg-Sing gevangenis een aantal staatsgevaarlijke misdadigers was ontsnapt. „Dat zal ons een zorg zijn", was de eerste reactie van de W aalwijkse politie, die aan de eigen bekeuringen al de handen voi beeft. Een woordvoerder van de politie gaf ons zelfs een mar kante visie op deze zaak: „Stom van die Amerikanen om zo n grote gevangenis te bouwen, want neb je eenmaal zo n gebouw, dan moet je er ook voor zorgen oat er mensen in komen. Bouw je zo'n ding echter niet, dan kun je er ook niemand instoppen en kan er dus ook niemand ontsnappen. Eigen schuld!" Eluitend stapte nij weg en bekeurde iemand die bij daglicht met licht aan reed. „Ook oat mag niet", zei hij, „mis leiding van net verkeer, u wekt daarmee de indruk dat het al avond zou zijn en het is pas drie uur. Vijf-en-twintig gulden in clusief!" Maar goed, dit terzijde. Het la chen verging de Waalwijkse po litie evenwel, toen in de vroege morgenuren van donderdag gisteren dus een aantal ge streepte individuen uit een na derbij gierende overvalwagen sprong en het politiebureau bin nendrong. Voordat de wacht zich realiseerde wat er gebeurde en voordat de geweren geladen wa ren, hadden de bandieten reeds hun slag geslagen. Een intensief onderzoek wees uit, dat een pak je brood, een koffiekan en een spel kaarten ontvreemd was. De dienstdoende en nog helemaal overstuur zijnde agent verklaar de ons het volgende: „Ik was juist aan een nieuw vervolg van „Paulus, de boskabouter" begon nen, toen ik enig gedruis, althans iets wat daarop leek, aan de deur hoorde. Ik sloeg er echter geen acht op, want er gebeurt nooit iets om deze tijd. Wel echter plaatste ik een notitie in het rap- portenboek „Donderdag, 5.23 uur. Gerucht aan de deur, waarschijn lijk de wind." Plotseling echter zag ik enkele gestreepte gestal ten langs de wacht naar de bui tendeur snellen, althans hard lo pen, ze waren zwaar gewapend. Wat mij opviel was, dat ze allen dezelfde gestreepte kleding droe gen, zoals die in sommige gevan genissen gebruikelijk is. Ook zag ik, dat ze allen het rugnummer 11 droegen. Ik zocht terstond dekking achter mijn bu reau en riep: „Halt, politie!" Toen de indringers aan deze som matie geen gevolg gaven, sprong ik op en begaf mij naar buiten en riep andermaal, met mijn pijp een revolver suggererend„Halt, politie! Sta of ik schiet!" Er was echter niemand meer te zien. Daarna sloeg ik terstond alarm en na mij voorzien te hebben van een geladen geweer, heb ik ter stond de onmiddellijke omgeving afgezet ter bescherming van eventuele sporen." Tot zover agent U., die voorlo pig nog wel de held van de dag zal blijven en waarschijnlijk zon dagavond voor de televisie zijn boeiend relaas nog eens zal ver tellen, Het opwindende van deze hele geschiedenis is evenwel, dat onze fotograaf gistermorgen in staat was om de opname van zijn leven te maken. Hij was juist op weg om enige opnamen van de ochtendschemer te maken, toen hij de ontsnapte Sing-Sing gevan genen want dat waren ze. hun overval zag plegen. Hij kon toen rustig een plaatje schieten. Omdat wij zowel de misdaad als de weldaad menen te moeten be schermen, hebben wij de gezich ten van de overvallers op de foto, die men in dit blad kan aantref fen, onherkenbaar gemaakt. Be scherming van de politie is een mooi ding, maar een wit voetje in de onderwereld kan ook geen kwaad. Van gezaghebbende zijde ver nemen wij nog, dat er een flinke beloning is uitgeloofd aan hem of haar, die de ontsnapte Sing- Singers (men is later tot de ont dekking gekomen, dat het er elf moeten zijn) zal weten te ont maskeren. En omdat men over sterke aanwijzingen beschikt dat de elf zich ongemerkt onder het publiek van het carnavalsbal van de Zwemclub zullen trachten te mengen (hun kleding valt daar nauwelijks op), is de kans dus groot dat een vief uit zijn of haar ogen kijkende Waalwijker(se) een forse premie in de wacht zal kunnen slepen. Toch maken wij ons zorgen, want wij vrezen dat de boeven zullen trachten zich meester te maken van de haremdames van Prins Sakleptoe. Het Liedertafel- carnavalsbal wordt namelijk ook zondagavond gehouden en wij zijn er dan ook van overtuigd dat het zondagavond geducht zal spannen in de Grotestraat. In het belang van de openbare veilig heid en ter bescherming van on ze Oosterse gasten zouden wij er hy de politie dan ook op willen aandringen enkele bereden man schappen ter beschikking te stel len voor de bescherming van de haremvrouwen. Wij kunnen van daag de dag alles riskeren, be halve een oorlog met de sultan van Nikakuki. Als deze man de levering van naaimachine-olie aan ons land stopzet, zullen niet alleen een aantal parlementariërs van belangrijke neveninkomsten beroofd zijn, maar zal ook ons gehele omroepbestel op zeer los se schroeven komen te staan. De politie tone dus in de ko mende dagen, dat zij de salaris verhoging waard is Naast deze twee groots opge zette carnavalsbals zijn er dan ook nog de bals van bescheide ner montage. De voetbalvereni gingen W.S.C. en Baardwijk zul len maandagavond het pijnlijke competitieverloop trachten weg te spoelen; W.S.C. bij Hotel Ver- wiel en Baardwijk in De Gecroon de Leersse, waarbij dan 't spreek woord mag gelden „Een goede buur is beter dan een verre vij and". Zaterdagavond werpt ook de Middelbare Vakschool zich in het feestgewoel en zal in Hotel Verwiei het inwendige van de mens eens duchtig gaan looien en zwikken. De r.k. Instuif blijft natuurlijk in eigen huis en zet het feest van de dwaasheid zater dagavond in met een groot ge- costumeerd carnavalsbal in het Gemeenschapshuis. „De Vrolijke Vissers" ruilen in café Baijens het Maaswater voor Schiedams water, waarin het goed katers vissen is, en vergeet het „Vosje" niet, dat steeds een prettige sfeer schept. Voor een smakelijk hapje kan men als altijd terecht bij A. M. Speelman-Beentjes en voor de rest zie men de advertenties. En verder zijn er natuurlijk op vele andere plaatsen gekke en plezante dingen te beleven en te proeven. Dat het u wel bekome EERSTE KAMER Burgemeester Teijssen aan 't woord Bij de behandeling der begroting van Binnenlandse Zaken werd van alle zijden aangedrongen op spoedige Indiening van 't wetsontwerp tot sub sidiëring van de kerkenbouw.. Bij verdere besprekingen kwam burgemeeseter Teijssen aan 't woord, die o.m. zeide Met de decentralisatie gaat het niet vlot genoeg stelde de heer Teijssen (KVP) vas. De mogelijkheden ertoe moeten in veel groter verband en met veel wijder strekking aan de orde ko men, dan thans. Nu wordt volstaan met slechts bescheiden mogelijkheden op te sporen, die dan nog beperkt blijven tot alleen subsidietaken voor de gemeenten. Decentralisatie moet, aldus de heer Teijssen, niet ambtelijk onderzocht worden, maar voortkomen uit de overweging of lagere organx al dan niet bepaalde taken zelf kan vervullen. De heer Teijssen pleitte verder voor een eigen loonbeleid voor het over heidspersoneel. Het restant van de franje (er is nog 0,74 procent over) moet volgens hem bestemd worden voor de lagere en middelbare ambte naren. En wat betreft de salariëring van het overheidspersoneel, dient de gemeenteclassificatie herzien te wor den. Waarom moet, zo vroeg hij mi nister Toxopeus (en bleef dicht bij eigen huis) Breda met zijn meer dan honderdduizend inwoners nog steeds een tweede klas gemeente zijn en Oss, dat reeds meer dan dertigduizend in woners heeft, nog altijd derde klas- ser? Mej. Zeelenberg vond, dat Amers foort en Eengelo socialistische burge meesters moeten krijgen. Zij kreeg 't prompt aan de stok met de KVP-er Teijssen,, burgemeester van Waal wijk, die kon aantonen, dat de argu menten van het socialistische Kamer lid voor een socialistische burgerva der in Amersfoort zonder meer te ge bruiken waren in een pleidooi om Hengelo een KVP-burgemeester te geven. De heer Teijssen zag niet in waarom, nu de KVP-er Lambooy van Hengelo naar Den Bosch is verhuisd, Hengelo door een socialist zou moe ten worden beheerd. Het ene (rest)- zeteltje, dat de PvdA in de Hengelo se raad voor heeft op de KVP is niet doorslaggevend. TORNADO TREFT POLIKLINIEK VAN DR. MOL Het levenswerk van de twee Ne derlandse uit Etten afkomstige artsen Ruud en Piet en Mol in Bukumbi in Tanganjika is door een tornado ge troffen. De polikliniek van hun ge zondheidscentrum werd geheel ver woest. De schade bedraagt naar schatting 35.000 gulden, ongeacht het verlies van geneesmiddelen en in strumenten, die door de slagregens werden weggespoeld. Definitief herstel is pas mogelijk, als de slagregens zijn opgehouden. Dokter Ruud Mol, die nu met ver lof is, had gehoopt na zijn terugkeer op grote schaal de preventieve ge zondheidszorg voor de Sukuma's, een stam van boeren in Bukumbi, te orga niseren. REGERING RECLAME-TV NU. In de nota over reclame-televisie, die over veertien dagen bij de Twee de Kamer zal worden aangeboden, houdt de regering de mogelijkheid open voor een bescheiden begin van onafhankelijke reclame-televisie over het bestaande zendernet, zo wordt in Haagse kringen verwacht. De reden daarvan zou zijn dat het uit economisch oogpunt bezien on verstandig is te wachten tot het twee de zendernet in gebruik word geno men. t Als ijdstip daarvan wordt voor lopig op z'n vroegst eind 1963 aange houden. Een onafhankelijke organisatie krijgt dus de kans om buiten de zenduren van de omroepverenigingen en de N T S op kleine schaal programma's te verzorgen. Als het tweede net klaar is, zal de reclametelevisie dan daar een belangrijk deel van de zendtijd op kunnen krijgen. SOEBANDRIO WEIGERDE NEDERLANDSE NOTA De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, Soebandrio, heeft dinsdag geweigerd een nota van de Nederlandse regering in ontvangst te nemen, die werd aangeboden door de Britse ambassadeur in Djakarta. En geland behartigt de diptlomatieke be langen van Nederland in Djakarta sinds de betrekkingen §tussen Indo nesië en Nederland zijn verbroken. De woordvoerder van minister Soe bandrio verklaarde: „De nota is te ruggegeven omdat Indonesië geen be trekkingen van welke aard ook heeft met Nederland. Mijn minister heeft de nota zelf niet gelezen." NAVO-BEDRAGEN DER VERSCHILLENDE LANDEN In 1960 gaven de V.S. per hoofd der bevolking f 1008 aan de defen sie uit, Engeland f 343, Frankrijk f 322, West-Duitsland f 211, Bel gië f 179, Noorwegen f 165, Dene marken f 134, Nederland f 151. Ons land staat dus lang niet bo venaan wat betreft defensie-inspan ningen! Het Nederlandse defensie plafond voor dit jaar is f 1850 mil joen, verhoogd met stijging van lonen en pensioenen, zodat het totaal zal worden f 1913 min. de meest „meegaande foundation s vM irACTCEi U A Di een pak Teken Voor: Treffend Voordeel i V maar Uw altijd jonge lijn ziet iedereen! t Is de Fantasie-charme die Uw figuur daar corrigeert, waar het verbetering behoeft, die het sterk ondersteunt waar WA het „zwak" is Fantasie's "Right Figure", geschikt voor zéér veel figuren f 27-95. WAALWIJK reffend Voordeel qratïs feJJ «Ik pak 250 gram Aerotfierm- .geroosterde EDAH-koffie van 156 of 150 of 134,of een blik Kasteel poederkoffie van 185

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6