=i wAAlwijkse en UnqstRMtse couRAnt BINNEN- en buitenland VLIJMEN Uit de Langstraat den? Stassar Betore Nieuwkuijk lancering uit KIND VERONGELUKT ONDER WAGEN VAN- CARNAVALSPRINS BRILLEN BRILLEN NEDERLAND HELPT OPSTANDELINGEN! Haarsteeg Sprang-Capelle "TEUl'lj MAANDAG 13 FEBRUARI 1961 84e JAARGANG No. 13 wiaAinua» ij jTiiDiiuAivi ifui otc jggmummmm e ucho van het Zuiöen ■itgever „ofdredacteur: JAN TIELEN Lnummer 50798 t blad. verschijnt 2 x per week 1878 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Ipgericht Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 0416^- 2002' Telegram-adres „Echo" er len. Extfi;' ten,'2 1/2401»' en. m nge t: of flats),; roor et lit blsl AARDSATELLIET P De Sovjet-Unie heeft zondag avond met behulp van een meer- transraket een zware aardsatel- I in haar baan gebracht Van- it deze aardsatelliet werd ver- volgens een ruimtevoertuig met pen gewicht van 643,5 kdogram i gelanceerd in de richting van de Planeet Venus. Het plan is, dat het ruimtevoertuig de planeet in de tweede helft van mei aan staande zal bereiken en daar zal landen De lancering is geschied jn het kader van het Russische orogramma voor ruimte-onder- zoek Als het ruimtestation wer kelijk Venus bereikt, dan zal een unieke prestatie zijn geleverd die te vergelijken is met het raken van een bewegende vlieg op een afstand van 1600 kilometer. Op het ogenblik van de lancering 1 bevond Venus zich op een af stand van.51 miljoen km. van de aarde. TAAL NOCH TEKEN VAN LOEMOEMBA Ex-premier Loemoemba is nog steeds niet gevonden, noch is ze kerheid verkregen over zijn lot. Secretaris-generaal Hammars- kjöld heeft de UNO-vertegen- woordiging in Elisabethstad op- eedragen om een onderzoek in te stellen. De regering van Katanga heeft ontkend, dat zij Loemoem ba de kans heeft gegeven te ont vluchten, opdat hij bij een ach tervolging gedood zou kunnen worden. Dat Loemoemba heeft kunnen ontvluchten, is te wijten aan onachtzaamheid van zijn be wakers. Er wordt een onderzoek ingesteld en men blijft naar hem zoeken, aldus de verklaring van de regering van Katanga; LUNS CONTRA DE GAULLE EN ADENAUER President De Gaulle en bondskan selier dr Adenauer hebben vrijdag tij dens de topconferentie van de zes West-europese landen de premiers en de ministers van buitenlandse zaken van de andere landen voor een vol dongen feit gesteld door hen ter on dertekening- een gemeenschappelijke verklaring voor te leggen, die zij de dag tevoren hadden opgesteld. De Nederlandse delegatie, uit wier naam minister Luns het woord gevoerd heeft, heeft zich sterk tegen deze gang van zaken verzet. De door gene raal De Gaulle gewilde confederatie dreigt zich op een voor de andere Europese landen zeer onrustbarende manier te zullen gaan ontwikkelen, wanneer zoals reeds gebeurd is het Franse en het Westduitse regerings hoofd in onderling overleg bedisse len, wat de overige landen zullen heb ben te accepteren. KOPERERTS EN GOUD OP NIEUW-GUINEA In het Carstenszgebergte op Ne derlands Nieuw-Guinea heeft een grote expeditie vorig jaar aanwijzin gen voor de aanwezigheid van koper en goud gevonden. Op korte termijn zal diepgaand onderzocht worden of deze rijkdom voor een rendabele ex ploitatie in aanmerking komt. Dat doet de Oost-Borneo Maatschappij NV in combinatie met de Amerikaan? se maatschappij Freeport Sulphur Company. De produktie van koper in de zo genaamde ertsberg (op 3500 m hoog te) wordt voorlopig geschat op on geveer 40 duizend ton per jaar. Op hoeveel de goudwinning geraamd wordt, kon men bij de Oost-Borneo Mij- in Den Haag niet meedelen. Het goud zit in het kopererts. De mon sters zijn in elk geval veelbelovend genoeg gebleken om het edelmetaal sis een belangrijk bij-produkt te be schouwen, 'aldus de zegsman bij de maatschappij. VADER EN DOCHTER ONDER D-TREIN Op de onbewaakte overweg in nabberich, tussen Elfen en Zeve- baar, zijn zondagmiddag twee wensen om het leven gekomen boor n botsing tussen een brom- t'ets en een D-trein. Het waren W-jarige G. Hijnst uit Panner- aen; vader van acht kinderen, en ijm la-jarige dochter Catharina. nun lichamen waren zo ver minkt, dat de politie na vier uur speuren slechts via enkele pa pieren kon vaststellen wie de slachtoffers waren. De D-trein, die uit Duitsland kwam en om kwart over drie Zevenaar had moeten passeren, had. een kwar tier vertraging. KOPEREN REGERINGSFEEST SOBER VIEREN Koningin Juliana heeft uit drukkelijk gevraagd 6 maart a s. zo sober mogelijk te vieren. De regering heeft de burgemeester van Den Haag bereid gevonden ter gelegenheid van deze feestdag een eenvoudige nationale mani festatie te organiseren voor het Huis ten Bosch. Binnenkort zul len hierover nadere mededelingen volgen. De zesjarige Jan Wienan, een van de twee kinderen van een mijnwerker, is zondagmiddag tij dens de carnavalsoptocht van Gulpen onder de prinsenwagen geraakt en op slag gedood. Het jongetje had zich onder de wagen gewaagd om snoepgoed, dat. de prins uitwierp, op te rapen. Hij kreeg drie wielen over zich heen. Het ongeval gebeurde toen de stoet nauwelijks een kwartier op weg was. De grote prinsenwagen met een aanhanger voor de hof dames werd getrokken door een tractor. Achter de tractor kroop de jongen onder de wagen, waar van de wielen grotendeels ver borgen waren, door de versiering. EPISCOPAAT VRAAGT LEES DAGELIJKS IN DE BIJBEL Het was voor de Nederlandse katholieken, vooral waar 't hun aandacht voor de Bijbel betreft, gisteren een belangrijke dag. 's Morgens werd in alle kerken de jaarlijkse vastenbrief van hel episcopaat voorgelezen, waarin uitdrukkelijk op geregelde Bij bellezing wordt aangedrongen, 's Middags werd in een feestelij ke bijeenkomst waarbij behal ve de pauselijke internuntius, mgr. J. Beltrami, vrijwel alle Ne derlandse bisschoppen aanwezig waren het eerste exemplaar van de nieuwe vertaling van het Nieuwe Testament aan kardinaal Alfrink aangeboden. Deze vertaling, is de eerste uit gave van de zojuist opgerichte Katholieke Bijbelstichting Sint Willibrord, waarvan de stich tingsakte de kardinaal door prof. dr. J. G. Groot, voorzitter der St. Willibrordus Vereniging, werd aangeboden. Deze Bijbelstichting is bedoeld als huldeblijk, mgr, Alfrink ter gelegenheid van zijn verheffing tot kardinaal; door de Nederlandse katholieken aange boden. ELF EN EEN HALF MILJOEN NEDERLANDERS Het aantal inwoners van Neder? land op 1 januari 1961 is door het Centraal Bureau voor de Statistiek voorlopig geraamd op 11.554.794. Dat betekent, dat de bevolking in 1960 met rond 133.000 personen is toegenomen. Het aantal levend ge borenen over het afgelopen jaar was bijna 239.000, het aantal overleden personen ruim 87.000. Vergeleken met 1959 is het geboortecijfer was gedaald (van 21,3 per 1000 inwoners tot 20,8). Het sterftecijfer is stitio- nair gebleven op 7,6 per 1000 inwo ners. Dit laatste geldt ook voor het huwelijkscijfer. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg in 1960 in 1960 ruim 89.000. De migratie leverde een vertrek-overschot op van bijna dertien duizend. De zuigelingensterfte (sterf te beneden een jaar) is in 1960 op nieuw gedaald (16.5 per 1000 levend geborenen tegen 16,8 in 1959). De beroemde Nederlandse toneelspeler, vernieuwer en re- gissuer Eluard Verkade is zater dag in de ouderdom van 82 jaar te Breukelen overleden. Met hem is een der grootste to neelspelers en toneelkenners van ons heengegaan. In een mijn bij Luik zijn za terdag 5 mijnwerkers om het le ven gekomen. De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, Soebrandio, heeft zaterdag Nederland er van beschul digd de Indonesische opstandelin gen te helpen. De Nederlanders gooien pamfletten en munitie af boven Ceram en Halmaheira, waar nog steeds Indonesische opstande lingen actief zijn. Ook zijn in de In donesische wateren ondebekende onderzeeërs waargenomen, zo licht te de minister zijn beschuldiging toe. „Van beide zijden nemen in het grensgebied met Nederlands Nieuw- Guinea de infiltraties toe" zo ver volgde minister Soebrandio. Hij merkte hier echter onmiddellijk bij op, dat de infiltraties „niet van In donesië uit gingen, omdat Nieuw- Guinea een integrerend deel van Indonesië is". Wat een aartsleugenaar! ZES MILLE VERDUISTERD Terzake oplichting van 6000 gul den, is door de Hengelose politie aangehouden de 30-jarige kantoor bediende G. P. uit Rossum, gemeen te Weerselo. Slaehoffer van deze op lichting was de 65-jarige gepensio neerde gemeente-arbeider H. G. uit Hengelo. Hij leende het vorig jaar aan P. het geld op voorwaarde dat het spoedig met een behoorlijke rente zou worden terugbetaald. Carnaval in Dwergrijk. Carnaval in Drunen voor 3 dagen Dwergrijk is de eerste dag ingezet met de intocht van Prins Dwerg de Eerste, vergezeld door de Raad van Elf in de blau we schuiten en; een hele schare carnavalvièrders met praalwa- tens en groepen. Burgemeester tieger droeg op het gemeente huis voor drie dagen het bestuur over aan de Prins, waarbij hij de sleutels overhandigde opmerkend dat deze sleutels niet op de kluis pasten, omdat. het. altijd nog mo gelijk was in drie dagen moer op te maken dan men in een jaar bij elkaar kon schrapen. De prins gaf in een gloedvolle rede 't sein voor carnaval en overhandigde daarbij aan burgemeester Stieger een kruik, symbool van carnaval en aan mevr. Stieger bloemen; Na de ontvangst op het ge meentehuis volgde de onthulling van Mina en daarmee was 't feest geopend. In de middag maakte de Prins met de vele carnavalvièr ders nog een rondgang door zijn rijk en in de avonduren was er< in de diverse gelegenheden bij zonder veel gezelligheid, die nog verhoogd werd door de komst van de Prins en de Raad van Elf. Vandaag wordt een kinderop tocht gehouden met kinderfeest, terwijl in de avonduren in de ver schillende gelegenheden weer volop plezier gemaakt kan wor den. Tuinbouwvereniging Kring Langstraat. De Tuinbouwvereniging Kring Langstraat hield in Hotel Royal haar algemene jaarvergadering, waarop de jaarstukken ter tafel kwamen. Het financieel verslag gaf een batig saldo. De aftreden de bestuursleden: J. v. Hooren te Waspik en A. Vissers te Drunen werden herkozen. In de vacature A. de Kort te Herpt werd geko zen J. Verhoeven. Het bestuur werd aangevuld met een lid uit Nieuwkuijk, de heer A. v. Oyen. Door ir. v. Vliet werd op deze vergadering een inleiding gehou den over onteigening en schade vergoeding in verband met uit breidingen van stad of dorp. In de rondvraag werd nog uitvoerig gesproken over de wenselijkheid in de Kring, over te gaan tot de oprichting van een lagere tuin bouwschool. CULTURELE PRESTATIE DOOR DE R.K.J.B.B. en R.K.J.B. Door de afdelingen Haarsteeg, Herpt, Heesbeen, Nieuwkuijk en Vlijmen was er op 7 febr. j.L een Culturele bijeenkomst ge organiseerd, in café H. Boom, Akker te Vlijmen. Aanwezig waren de Zeereerw. heren Oderkerk en van Zutphen en de heer Wa genberg. Alsmede mej. Kraayvanger, dhr. Willemse en dhr. Schrover, die de jury zouden vormen. En wat op zich al een prestatie was, er waren zeer vele jonge mensen aanwezig. Er was een prettige geest en men was vol spanning voor diegenen, die op deze avond elkaar zouden bekampen in het spreken in hetopenbaar en declamatie.. Na het openingswoord door de voorzit ter van de afdeling Vlijmen nam mej. Mom- mersteeg, die de leiding van deze avond had, het woord. Stuk voor stuk leidde zij de spreeksters en sprekers in en dat deed deze mej. op een vlotte beschaafde manier; ze werd daarbij goed geassisteerd door mej. Peijnenburg. De jury had geen gemakkelijke taak, want er kwam heel wat goeds en moois voor het voetlicht. De volle zaal met toehoor ders genoot met volle teugen en voor iede re debutant was er dan ook een hartelijk en warm applaus; het was ook de moeite waard. Er was voor elk wat wils. Maar wat bij zonder was voor deze avond, de goede smaak der stukken, de correcte manier, svaarop dat alles werd gebracht en de pro pagandistische tendenzen en positieve ge dachten die zo sterk naar voren kwamen. Voorwaar winstpunten die niet genoeg ge waardeerd kunnen worden. Ja, het gaat goed daar in de Oostelijke Langstraat; zo doorgaan jonge mensen. Een belangrijke taak wacht U. De grootse dingen die thans aan Uw gewest voltrokken worden: de streekverbetering, de ruilverkaveling, de samenwerking op gebied van Zuivel-; Land en Tuinbouwproducten. Blijft met interese deze zaken velgen en wordt Uw medewer king gevraagd, zet U dan spontaan in. Deze avond heeft bewezen, dat gij tot heel wat in staat bent. Opwekkende woorden en dank werden nog gesproken door de beide zeereerw. he ren en dhr. Wagenberg. Aan het slot van de avond, maakte de jury de uitslag bekend, die hieronder volgt. Proficiat! Spreken in het openbaar: mej. Mommer- steeg, dhr. Nouwens 53 pt.dhr. de Vaan 45 pt.-, mej. v. Herpt 43 pt., dhr. v. Bladel 37 pt.; dhr. de Kok 36 pt.; dhr. van Bok hoven 32 pt.; dhr. Falier 31 pt. Declamatie Mej. Peijnenburg, de heer Bruijsters 51 pt.; mej. van Herpt 49 pt.; dhr. Nouwens 48 pt.; mej. Buijs 48 pt.; mej. Verhoeven 47 pt. dhr. v. d. Wens 46 pt.; mej. Boom 38 pt., mej. de Laat 36 pt. CARNAVAL 1961 Zondag werd in Vlijmen een begin ge maakt met de carnaval 1961. Om kwart voor twee werd een begin gemaakt op het Plein, waar de Prins met gevolg en Raad van Elf bijeen kwamen, die toen met vro lijke tonen van de Harmonie Concordia naar het gemeentehuis gingen, voor de ont vangst door burgemeester Hoefnagel. Bij aankomst werd Zijne Hoogheid Prins Hupino de 4e met zijn gevolg toegesproken. De Burgemeester gaf in korte trekken een overzicht wat in enkele weken was tot stand gekomen wat betreft de reorganisatie van de Raad van Elf en het Prinselijk gevolg. Spreker was er trots op wat nu aangetre den staat voor de drie carnavalsdagen. Hij was er zeker van overtuigd de functie toe te vertrouwen aan Prins Hupino de 4e en hoopte het volgend jaar wat vroeger te be ginnen, om nog een grotere optocht tot stand te brengen; voorheen deden alle ver enigingen er aan mee, wij willen weer in die richting, waren zijn woorden. Hierna overhandigde hij de sleutel voor drie dagen, maar eerst moest hij hulde brengen aan de oprichters van carnaval, Piet van Oijen en Harrie Lammers. Hierna sprak Zijne Hoogheid Prins Hu pino en dankte de burgemeester voor zijn grote medewerking aan Vlijmens carnaval en gaf hem de hoogste onderscheiding van Officier in de Orde van Knotwilgendam; de adjudant stak de burgemeester de ridder orde op. Ook huldigde hij de carnavalsop richters Piet van Oijen en Harrie Lammers en. sloeg hen ook tot officier in de orde van Knotwilgendam voor de trouwe verdiensten. Tevens maakte spr. bekend dat een beker was binnengekomen van Harrie Lammers. Deze beker schonk Hupino de 4e met goed vinden aan de Harmonie Concordia, die tel- kenjare de carnaval heeft opgeluisterd. Hierna sprak de voorzitter van de Raad van Elf, M. Berkelmans. Het deed hem ge noegen met een complete Raad van Elf pre sent te zijn en hij hoopte in de toekomst op alle medewerking te kunnen rekenen; hij dankte de burgemeester voor de medewer king en wenste Hupino en gevolg een ge zellige carnaval 1961 en overhandigde bur gemeester Hoefnagel van de Raad van Elf een aandenken. Hierna werden op het gemeentehuis we derzijds nog dankwoorden gesproken, ter wijl de erewijn werd aangeboden. De bur- gemeeseter was vol trots op de oude car navalsvierders en vroeg nog enkele oude herinneringen. Piet van Oyen gaf op rijm een korte uitleg over het ontstaan van car naval en deelde mede dat zijn klompen plm. 80 cm lang waren in 1923 en zijn hoed had in 1924 een omvang van 80 cm; dit alles werd met een gul applaus beloond; de rijm zou worden overgetypt als aandenken. Hierna vertrok het gevolg naar café v. Engelen, om de optocht die daar was op gesteld op het terrein van zaadhandel Mom- mersteeg, af te halen voor een rondrit door Vlijmen; er was een ongekende belangstel ling voor de uitvoering die de groepen ten beste gaven. Het was een drukte van be lang en dat hier geen ongelukken zijn ge beurd is te danken aan het politiecorps die de jeugd in bedwang wist te houden. Hier op moet iets gevonden worden om -de groe pen te kunnen zien-demonstreren; een grote trihune zou uitkomst kunnen geven. Na afloop van de optocht, waarin werke lijk mooie wagens en groepen vertegenwoor digd waren; bij een lange voorbereiding zit er nog meer in, dus het volgend jaar wat vroeger beginnen. Om 7 uur werd de uitslag in de.cafels Kleiks, Lammers en van Beijnen bekend ge maakt en was als volgt: 1 Wagen Noten krakers met Rok en Billie; 2 Groep de Lij mers met Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst; 3 De Kwasten met De Marinevaar- ders; 4 De. Narren met Wankelende Krelis; 5 Drie dagen overal schuit aan; 6 De Tob- bers met TV-opnamen; 7 Parels van Car naval: Hij mag niet naar de maan, S Pal jassen; 9 Krek gemakt, Laatste gang van de. koei v. d. Vlijmense bóeren - geen hooi; Als de meerheuvel, De Hinthamerstraat opge past; 10 De Malle Jannen Vlijmen. Maandagmiddag kinderoptocht, 's avonds groeplopenen dinsdagavond groeplopen. STICHTING JEUGDZORG Dat het ijverige bestuur van Jeugdzorg actief is, bewijst het doek om nog juist voor de carnaval met een enveloppe-actie voor de dag te komen en dat eenieder deze actie zal steunenstaat vast, want als men uit het schrijven van de circulaire opmaakt wat zo allemaal al is bereikt, moet meu werkelijk beamen dat het steeds voorwaarts gaat. Het ledental bedraagt 150 kinderen die regel matig de clubs bezoeken; zij genieten van allerlei vormen van spel en vermaak. Zij hebben hun hobbyclubs, beoefenen handen arbeid en gymnastiek, spelen tafeltennis, toneel en muziek en doen zelfs aan volks dansen. De leeftijden variëren van 4 tot 15 jaar, dus ook kleuters worden bezig gehou den. Ook met Sinterklaas is Jeugdzorg pa raat; er werd een Kerstspel opgevoerd en men is thans bezig met een kinderoperette. Bij al deze activiteiten worden de ouders zoveel mogelijk betrokken. De vakantie- lcampen waren het afgelopen jaar een suc ces en men spaart reeds ijverig voor deze zomer. Om dit alles te kunnen doen, komt zeker een dankwoord toe aan de vrijwillige krachten, leidsters en leiders, die meer ge ven dan hun beschikbare tijd. Om echter het werk dat nu ongeveer twee jaar loopt te kunnen blijven doen, heb ben zij de onmisbare steun nodig van geheel de bevolking. Elk werk kost geld. Daarom deze actie, welke het bestuur hoopt, dat zal slagen. ACTIE-COMITÉ KERKELIJKE BELANGEN Zoals u intussen heeft kunnen waarnemen is met de werkzaamheden tot vernieuwing van het-kerkhof een aanvang gemaakt. Hóe- wel er nog een flink bedrag nodig is om de kosten te dekken, heeft het comité gemeend in ieders belang te handelen, door met de werkzaamheden niet te wachten en voor de lente gereed te zijn. Een zeer aangename mededeling dat nu ook gelijk een monu ment wordt opgericht voor de oorlogs getroffenen, waarvoor reeds gelden waren ingezameld. Dat de vernieuwing op het kerkhof nodig was zal eenieder moeten beamen. Heel de parochie wordt voor en door samenwerking opgeroepen om geldelijke steun; het ligt in de bedoeling om een eenmalige bijdrage te vragen, waarvoor u een dezer dagen be zocht wordt. Wij zijn er ook zeker van dat u dit geheel sympathiek ligt en graag uw gewaardeerde steun wilt verlenen. BILJARTEN NAO I. De Vlijmense Biljartvereniging NAO I speelde een uitwedstrijd tegen Poedelvrees, eveneens uit Vlijmen; NAO trof Poedel vrees in grote vorm; er werd met een hoog gemiddelde gespeeld. Poedelvrees I - NAO I A v Asperen (120)-L de JongJllO) 120 - 91 B v d Meijden (90)- J de Gouw (90) 90 - 74 Th Herman (80) - M de Laat (90) 80 - 87 M de Vaan (70) - H de Gouw (80) 70 - 26 Hoogste serie Poedelvrees A. van Aspe ren 19; NAO J. de Gouw 25 car. Uitslag 8-0 voor Poedelvrees. AFSCHEID PASTOOR BECX Nieuwkuijk's parochianen namen enthousiast afscheid van hun herder, pastoor Becx. Het afscheid van de parochianen van Nieuwkuijk van hun herder, pastoor Becx, is aller hartelijk geweest. Alle verenigingen met hun vlag en in uniform waren aanwezig om de pastoor een ware hulde te brengen voor het vele en goede werk gedurende zijn 30-jarig pastoraat alhier. De voorzitsters en voorzitters der diverse verenigingen dankten namens hun onderda nen de pastoor met een handdruk. Door het hoofd der school werd hem als blijk van waardering voor zijn arbeid na mens de parochianen en prachtig televisie toestel aangeboden. Namens de gemeente bood de burgemeester mr. Hoefnagel de pastoor een tafelmeubel aan. De burge meester roemde in zijn dankwoord het vruchtbare priesterwerk van de pastoor. Hij- wenste tot slot de herder nog vele zegen rijke jaren. Zichtbaar ontroerd dankte de pastoor zijn parochianen voor alles wat ze voor hem hadden gedaan en voor de cadeaux. Tot slot namen nog zeer velen persoonlijk af scheid van hun herder. K.A.B.-AVOND Er was niet veel belangstelling voor de ontspanningsavond van de K.A.B,, die za terdagavond j.l. in café J. van Oyen plaats vond. Nu was het tijdstip ook wel erg slecht gekozen, want een groot deel van de inwo ners had de handen vol aan het treffen van voorbereidingen voor de carnavalsfeesten. En mogelijk leefde bij velen de gedachte dat drie dagen achtereen uitgaan ook wel voldoende was. Maar al met al geen ple zierige avond voor het KAB-bestuur dat de ze avond organiseerde. De directe aanlei ding tot dit bezoek kan ook gelegen hebben in het feit dat Cia van Boort uit Oistérwijk hier voor de vijfde keer optrad en de mees te inwoners dit poppentheater al hebben gezien en dus geen waardering meer kon wegdragen. Toch heette de voorzitter van de KAB, de heer J. Zeeuwen, alle aanwezigen hartelijk welkom, zette in het kort het actie programma van de KAB voor de toekomst uiteen en hoopte op een spontane medewer king van alle leden. Daarna trad voor het voetlicht Cia van Boort, met haar poppen theater en het was alleraardigst om dit te aanschouwen. Tijdens de pauze werden en kele kleine acties ondernomen om gelden bijeen te krijgen voor de actie „Wij en Zij", die. de KAB in heel het land- voert tot steun aan de onderontwikkelde gebieden. De prijzen waren gratis beschikbaar ge steld door de middenstanders alhier, die daarvoor de voorzitter hartelijk dank werd gebracht. OOST-PRIETSTERHULP Omdat de nood in de onderontwikkelde gebieden ontstellend groot is en ook de landen achter het ijzeren gordijn in geen benijdenswaardige toestand verkeren, wordt er steeds een dringend beroep gedaan op de Westerse landen om hulp te verienen. De actie Oost-Priesterhulp heeft zich al jaren beijverd om de nood in het Oosten te le nigen. Meermalen is er reeds door de boe- ren-organisaties een inzameling voor dit doel gehouden en die actie zal deze week weer worden herhaald. Donderdagavond wordt voor dit doel in café J. Siegers een film vertoond getiteld „Mensen zonder toe komst" en vrijdagavond zal in de loop van de^ dag een rondgang langs de huizen wor den gehouden om geld en goederen in te zamelen. Er wordt een beroep op allen ge daan deze actie metterdaad te steunen. BILJARTEN Voor de competitie van de KNBB speelde DES I in de afgelopen week een thuiswed strijd tegen 't Centrum uit 's-Bosch. De Haarstegse biljarters deden geen half werk en wonnen deze ontmoeting met 8-0. Met de; haven in zicht heeft DES zich met deze fraaie zege met een ruime voorsprong bo ven aan de ranglijst genesteld en zo de za ken er nu bijstaan zal DES zeer zeker een gooi doen naar de zo zeer begeerde afde lingstitel. P. v. d. Loo, die als eerste zijn keu ter hand nam overtrof zichzelf en maak te zijn partij van 135 car. in maar liefst 8 beurten uit. A. Treuren deed het eveneens uitstekend en won op overtuigende wijze. Moeilijker had het Jo van Bokhoven, maar aan 't slot wist hij met enkele nuttige series de partij nog juist in z'n voordeel te beslis sen. Kopman C. v. d. Lo had het eveneens niet moeilijk en won gedecideerd. De uit slag was tenslotte als volgt DES - 't Centrum C v d Loo (300) - M Vorstenbosch (110) cadre 300 - 65 J v Bokhoven (170) - J v Ravenstein (135) libre 170 -131 A Treuren (150)-M v d Berg (120) libre 150 - 83 P v d Loo (135) - J Smulders (85) libre 135 - 20 De onderlinge biljartcompetitie werd in de afgelopen week voortgezet en de uitsla gen daarvan waren: De Muntel - Avanti M Mimpen (43) - J v Oyen (50) 43 - 32 A v Bijnen (30) - H v Bladel (38) 30 - 20 J de Laat (43) - Chr Treuren (63) 43 - 57 D v Heijst (38) - A v d Brandt (40) 38-19 J v Bokhoven (25) - J de Vaan (33) 25-8 J de Vaan (38)-H v d Brandt (40) 27 - 40 Eindstand 10-2 voor De Muntel. 't Centrum - 't Hoekje B Kuipers (25) - J de Gouw (38) 25 - 38 J Kuipers (25) - A v d Wens (25) 25 - 22 S Peijnenborgh (25)-H Herman (25) 18 - 25 H Boom (25)- W Walk (25) 25- 18 J v Liempde (38)-W de Gouw (30) 33 - 30 A Kuipers (25) - J de Gouw (78) 25 - 18 Eindstand 7-5 voor 't Centrum. Knoeiers - Onsenoort P v Engelen (90)-J v Overdijk (100) 34 - 100 W Kivit (50)- M v d Aa (28) 17-28 J v d Bosch (50)-J v d Wens (35) 36 - 35 1 G Lammers (60)-J Dekkers (67) 28-67 H Lammers (50) - J v Loon (50) 38 - 50 M v d Lee (50)-H v Liempde (53) 41 - 53 Eindstand 12-0 voor Onsenoort. E&.I r- P.V. NOOIT GEDACHT De P.V. Nooit Gedacht gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield dinsdag 7 febr. haar jaarvergadering. De voorzitter de heer W. Nieuwenhuizen heette allen hartelijk welkom en was ver blijd over de grote opkomst. Daarna volgde verslag van de penningmeester, waaruit bleek dat de vereniging vorig jaar 48 leden telde en thans 55; ook de kas was sterk

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5