DE ECHO IEDER MENS KRIJGT IN HET LEVEN ZIJN KANSEN, WEEST PARAAT OM ZE TE GRIJPEN FEUILLETON Wielerecho's 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 FEBR. 1961 r U r\ ie van de heer H. Montée op alles- zins aanvaardbare wijze voor het voetlicht brachten. Het verhaal speelt zrch at op een boerderij, waar de jonge vrouw van de inwonende zoon, een meisje uit de stad, door haar schoonvader en de andere getrouwde familieleden niet wordt geaccepteerd en op alle moge lijke manieren het leven zuur wordt gemaakt. Bovendien dreigt het een kinderloos huwelijk te worden, het geen voor deze op traditie ingestelde boerenfamilie de zaak nog erger maakt. Na veel onaangename en droeve verwikkelingen draait alles echter toch nog op een happy-end uit, hetwelk nog verhoogd wordt het feit, dat er zich nog een stamhouder aandient. Voor de inrichtmg van het boeren- milieu beschikte men over voldoende passende attributen, zodat men het toneel van stemmige decors wist te voorzien, terwijl de firma Wijngaard uit Tilburg voor een goede aanpas sende grime zorgde. Als geheel konden de jonge boe- ren en boerinnen op een tweetal goed geslaagde avonden terugzien. LEO PAGANO SPREEKT BIJ DESK Donderdagavond 16 febr. komt de bekende KRO-radio-verslaggever Leo Pagano op uitnodiging van het be stuur van de RKVV Desk voor de le den van Desk en eventuele genodig den. Aanvang half 9 precies, café L. van Berkel. De heer Pagano zal spre ken over zijn ervaringen in de sport in het algemeen en speciaal in de voetbalsport. Daar de dinsdagavondtrainin'g i. v. m. Carnaval komt te vervallen zullen de spelers van Desk 1 en 2 donder dagavond reeds om 7 uur beginnen met de training, omdat voor zondag a,s. de zware wedstrijd bij Gemert ge speeld moet worden. DES-SUPPORTERS ATTENTIE. L .1, «.i-J I J De leden van de Supportersclub Desk worden erop gewezen, dat het mogelijk is om zondag eventueel per naar Gemert te reizen. Het be stuur van de Supportersclub dient echterr op donderdagavond te weten welke Des-supporters de reis wensen mee te maken. Niet-leden van de Sup portersclub kunnen ook meegaan, maar dienen zich tijdig, dus voor don derdagavond op te geven. Aanmelden bij Jo Ligtvoet, Heikant 2a of Jan nu Mosselveld, v. Heeswijkstr. 68. Berndijk Waalwijk Volleybal WAALWIJK V.C. WAVOC Zaterdag j.l. speelde Wavoc tegen het geduchte Atak 2 uit Waspuik. Aanvankelijk was Wavoc volop ze nuwachtig en zoverre van streek dat zij weldra met 6-0 achterstond. Maar juist op tijd greep de trainer in. Een time-oue werd aangevraagd en de spelers werd op het hart gedrukt, dat Enfin trainersgeheimen. Nu kwam Wavoc evenwel pas goed in opkomst en na een zeer harde en enerverende set was de uitslag 15-7. De tweede set werd weer krachtig aangepakt, maar nu had Atak zich ook hersteld. Wavoc ging meer en meer over tot de aanval, maar prac- tisch elke smach liep dood op een vakkundig opgesteld blok. Weer greep de trainer in en Wavoc begon een andere tactiek te volgen. I.p.v. zuivere en harde smashes werd nu meer aandacht besteed aan zuiver plaatsen en vingertechniek. Dit had dan ook tot resultaat dat ook deze tweede set gewonnen werd en wel met 15 - 13. Een magere maar weliswaar een welverdiende overwinning.. Al bij al was dit een wedstrijd welke het uitsterste van zenuwen en bekwaam heid van onze spelers gevergd heeft. Ook de dames van Wavoc zijn af gelopen week naar Tilburg getogen om daar eventjes een overwinning te behalen en wel op Hurricane. Deze zeer goed gespeelde wedstrijd gaf een duidelijk beeld van wat onze da mes al gevorderd zijn in dit zo moei lijke spel. Dit team, wat nog geen jaar geleden opgericht is, heeft zich al opgewerkt tot de tweede plaats in de competitie. Voorwaar een opmer kelijke prestatie welke grotendeels te danken is aan de trainer T. Lemmens uit Tilburg. Zouden de beide teams van Wavoc op dezelfde voet verder gaan, dan ge loof ik wel dat Wavoc nog een grote toekomst beschoren is. Wavoc b - Atak II - 0; Wavoc d Hurricane 2-0. Toekomstige wed strijd Wavoc d - VCU Tilburg. Laat je na een mislukking niet uit het veld slaan „Een kwartje per seconde" is een spelshow, die elke maand weer miljoenen kijkers aan het beeldscherm kluistert, omdat het zo ge zellig en spectaculair is wat men geboden krijgt. Dit programma behoort zonder twijfel tot de grootste t.v.-successen. De man die hiermede wereldfaam verwierf is onze landgenoot Lou van Burg. Voordat deze spelshow op de Nederlandse televisie verscheen, had Van Burg er reeds bizonder veel succes mee gehad in de Ver enigde Staten en Mexico, waar het een radiospel was, en in Duits land en Oostenrijk, waar de televisie er een grandios succes van gemaakt had. Zo zelfs, dat Lou van Burg de bijnaam kreeg van de „showbom". Hij werd een beroemdheid van de eerste orde met duizenden ten duizenden fans, vooral onder de jongeren, die „Ome Lou" nergens rust gunnen. Overal wordt hij achterna gelopen, drommen dringen zich door deuren en ruiten wanneer hij ergens optreedt, ze dragen hem naar zijn auto en in hun fanatiek enthou siasme keren ze de wagen bijna om. Kortom Lou van Burg werd wereldberoemd en groeide tot een van de grootste televisiesterren in Duitsland, Oostenrijk, Nederland, België en Italië. De oorzaak van dit alles? Hij is een gezellige dynamische persoonlijkheid vol goede ideeën, die zijn kans op het juiste moment wist te grijpen. ALLES MISLUKTE Men moet niet denken, dat Lou van Burg een echt gelukskind is, die het succes in de schoot geworpen kreeg. Oh neen, aanvankelijk leek het er meer op of hij voor de pech ge boren was, want het heeft hem in zijn jeugdjaren niet meegezeten. Lou van Burg werd op 25 augus tus 1917 in Den Haag geboren. Na zijn schooltijd kwam hij in „het pa pier", zoals dat heet. De militaire dienst riep en hij werd sergeant bij de Grenadiers. In die tijd maakte hij kennis met het showvak als lid van het militaire orkest „The Kuch Syn- copaters" op Ypenburg. Na het ver vullen van zijn dienstplicht kreeg hij belangstelling voor metaalverpakking, daar zag de jonge Van Burg wel iets in. In 1942 trok hij naar Parijs met het vast voornemen Franse firma's in de produkten van zijn werkgever te interesseren. Hij slaagde daar inder daad in, maar de oorlogstijd zat hem tegen. De toenemende schaarste aan grondstoffen reduceerde de mogelijk heden om gebruik te maken van de belangstelling van de Fransen voor dit produkt, tot nul. Wat moest de jonge Nederlander in Parijs begin nen? Hij ging kranten verkopen, werd portier in een nachtclub en probeerde met zingen er wat bij te verdienen. Maar hij had weinig geluk. In 1944,na de bevrijding van Pa rijs, stichtte, Lou van Burg een film exportbedrijf met als doel Franse films naar Nederland uit te voeren. Het lange uitblijven van de bevrijding van zijn vaderland was er de oorzaak van, dat de onderneming failliet ging nog voordat zij haar bestaansrecht had kunnen bewijzen. Ook alweer een strop! Een kansje Het leven bood hem plotseling een kansje. Door bemiddeling van een buurman, die zijn zangcapaciteiten kende en wel waardeerde, kwam hij in contact met „Les Guys Paquinet", bij welk orkest hij kort voor Kerstmis 1944 zijn carrière als zanger begon. Aanvankelijk bracht hij Engelse songs, maar reeds spoedig ging hij over naar het Franse chanson. Voor een Nederlander in Parijs een gevaar lijke overgang, omdat hij de concur rentiestrijd moet aanbinden met gebo ren Franse zangers. Toch werd Lou van Burg een graag gehoorde artiest in het Lido, het A.B.C.-theater en an dere uitgaanscentra van de Franse hoofdstad. Hij kreeg langzaam aan steeds meer naam. Zo zelfs dat hij opgenomen werd in de troep van Jo sephine Baker, waarmee hij in 1949 en 1950 een tournee rond de wereld maakte. In 1951 nam hij een stoutmoedig besluit. Hij ging zelf op tournee en wel door Zuid-Amerika. Het merk waardige van de carrière van deze ar tiest is, dat hij niet, zoals zo vele an deren, plotseling en in sneltreinvaart beroemd werd, om na kortstondige glinstering weer in het niet te ver dwijnen. Neen, bij Lou van Burg ging het allemaal langzaam bergopwaarts. In 1954 trad hij veelvuldig op in Duitsland, waar hij bovendien ver scheidene grammofoonplaten maakte en zo zwierf hij heel Europa door. De grote kans Met veel plezier denkt Lou van Burg terug aan zijn eerste optreden voor de Oostenrijkse televisie, het geen aanleiding werd tot zijn wereld roem. Hij had een contract voor een op treden voor de Oostenrijkse televisie gekregen en Lou verkeerde in de ver onderstelling, dat hij als zanger ge contracteerd was. Later bleek, dat men in Wenen van hem verwachtte dat hij als conferencier zou optreden. Maar daar voelde hij niets voor. Zijn aanvankelijke weigering werd wegge- praat en Lou waagde het er op. Het werd een grandioos succes en wel zo danig, dat hem met volledige vol macht - en dat wil iets zeggen - de algehele verzorging van een pro gramma op 24 januari 1959 werd toevertrouwd. In deze omstandigheid belde hij dadelijk zijn oude vriend Jean-Paul Blondeau op, met wie hij reeds zes jaar lang de radioshow „A shilling a second" ontwierp voor sta tions, onder meer in Mexico en de Verenigde Staten. Blondeau zag er iets in en samen bouwden zij de nieu we show „Jede Sekunde ein Schil ling", die op 24 januari 1959 voor de Oostenrijkse televisie in première ging. Dit programma sloeg dadelijk in als een bom en Oostenrijk stond gewoon op zijn kop. De Duitse tele visie was er snel bij en nam het pro gramma over. Thans is deze show een der populairste van Europa. Maar Van Burg en Blondeau lieten het hier niet bij. Ze creëerden een nieuwe spelshow voor de Vlaamse televisie onder de titel „De Muziekkampi- oen". Italië nam deze onder de titel „II Musiciere". Voorts brachten zij een show met Peter Frankenfeld voor de Duitse televisie en een program ma „Uhraufführung", terwijl Lou zelf de show „Der Musikchampion" ter hand nam. Produkties voorbereiden, optreden en reizen - bij voorkeur in gezel schap van zijn (eveneens Haagse) echtgenote en B.B., hun dwergpoe del, dat zijn de bezigheden van Lou van Burg. Voor pleziertjes en hobby's is geen tijd meer! Lou van Burg is een artiest, die altijd positief is geweest, die niet bij de pakken ging neerzitten, maar steeds weer iets probeerde. Hij was paraat en toen vrouwe Fortuna hem een kans gaf, stond hij klaar die te grijpen. Want gemiste kansen komen nooit meer terug! (Nadruk verboden). Woensdagmarkt Probeerde U al onze echte BRABANTSE ZULT? Hij is, zoals uw moeder hem vroeger maakte: verrukkelijk. Hub van den Hout Onze naam hangt in de kraam een prima ophaler Als U, uw klanten, familie, vrienden en kennissen ja iedereen in Waalwijk en de Langstraat kennis wilt geven van familiegebeurtenissen, jubilea, vraag en aanbod, uw artikelen op elk gebied, plaats dan een advertentie in 't Is de voordeligste en doeltreffendste manier Een dezer dagen hadden wij 'n gesprek met Leo van den Brand uit Schijndel. Hij vertelde ons, dat hij inmiddels weer aan het trainen was geslagen. „Ik heb in anderhalf jaar geen wedstrijd ge reden, maar als de wedstrijden even goed verlopen als de trai ning, dan zal het me wel lukken. Ik heb nu een licentie als onaf hankelijke, maar stap toch weer vlug over naar de professionals". o De ploeg die ons land in Han nover zal vertegenwoordigen, be staat uit Manus Brinkman, Rot terdam, Jan van Dijk, Lisse en Jaap Frakking, Naarden. Wij kunnen deze knapen de uitzen ding van harte, maar wij zijn het in deze helemaal niet eens met de commissie die deze keus heeft gedaan. Waarom krijgt Jac. Looijen geen kans om zijn kunde te tonen? Hij heeft per slot van rekening de ervaring opgedaan in de Belgische crossen en in Ne derland kwam hij toch eveneens prima uit de slag. Hij won in Achtmaal en kwam in Rotterdam en Elsloo op ere plaatsen. Om 't maar direct te zeggen: volgens onze meninü hoort Looij in de ploeg en v. Dijk nie,t. Laatstge noemde kwam vorig jaar goed uit de wedstrijden te voorschijn, maar deze winter was hij ner gens. MEMISA-COLLECTE 3/4 MILJOEN De inzameling, die de Medische Missie Actie in januari heeft gehou den, heeft tot nu toe meer dan drie kwart miljoen gulden opgeleverd. Dit is ruim f 200.000 meer dan verleden jaar. De Memisa haalde f 625.000 op bij collectes aan de kerkdeuren, f 111.000 dank zij particuliere gif ten en f 14.000 door schenkingen van kloosters. Adverteert in dit blad! HET CAMERA MYSTERIE Door PERCY KING (Nadruk verboden) 54) j Het wapen viel op de grond. Mary was naar de muur ge sneld, waar zij wist, dat de schake- laar zat, dicht bij de deur. 't Duurde iets langer dan een minuut, vóór zij von(l en 't vertrek vol licht stroomde. |n 'lun fauteuils, knipperend tegen 'felle schijnsel, zaten Lawrence en "elchior, met tussen hen een ledige ats> die door Mary Brent was in- nomen geweest; daarachter Elea- 11 en Daniël. Mary stond tegen de rnuur, een vinger nog aan de schake- En naast haar detective Stanford «'es, de revolver in de hand. "Voor de donder wie ben jij en «jaar kom je vandaan?" blafte Mel- j !or' 'oen waren zijn ogen aan het 8ewend. „Goeie genade - "tanford Bates!" »Zo zei Daniël langzaam. „Was W de schutter?" „Klets niet!" Melchior lachte kort. „Een detective! Hoe hij zo opeens uit de lucht kon komen vallen, mag de duivel weten!" „Slechts één van ons had een re volver," hield Daniël vol. „De kerel daar heeft ze in de hand. Ik wil wed den, dat we ook de enveloppe vinden als we hem fouilleren." „Neen, Ross. Gesteld, dat ik de dader was, - dacht je dan, dat ik zo stom zou wezen, om onder de gege ven omstandigheden de enveloppe bij me te steken? Zo'n uil was de moor denaar evenmin. Ze ligt nog op de lessenaar - overtuig je!" „Natuurlijk, Stanford! We hebben niet met een kruk te doen!" Allen zagen verbouwereerd de richting uit, vanwaar de stem was ge komen - Henderson's stem. Hij stond tegen de kluis en sloeg 't stof van jas en pantalon. Daniël staarde, alsof hij een dode zag, dat tot 't leven was weergekeerd. Melchior brabbelde iets onverstaanbaars, Eleanor zat als versteend. Lawrence was het minst beduusd van 't viertal. „Gommenikkies!" gicheldehij. „Net weer iets voor Henderson! Neemt de comedie nooit een eind?" „Een nuttige comedie!" glimlachte de advocaat. „Ik was er op voorbe reid, dat geschoten zou worden zodra ik uit de kluis kwam en ik liet me onmiddellijk vallen. Toch had ik nog gelegenheid te zien, wie schoot." „Zag je hem?" riep Melchior on gelovig uit. „Zoals ik op 't ogenblik jou zie. Ik hoorde ook woord voor woord, wat hij met verdraaide stem zei. Mary struikelde over me, ik fluisterde haar instructies in en gaf haar de rol." „Wat deed ze er mee?" informeer de Lawrence. „Ze ligt daar", antwoordde de jon ge vrouw, op de kluis wijzend. Ze keek Henderson aan. „Waarom zegt u niet, wie op u schoot?" „Omdat ik 't bijzaak acht. Hoofd zaak is: wie vermoordde Settle? Dat wordt 't gezelschap direct onthuld. Stanford, wil je Mary naar de kluis vergezellen? Zij gaat de laatste rol halen. De rol, die de ontknoping brengt." Met een paar minuten keerden zij terug. Henderson plaatste de rol en even later klonk Settle's stem op nieuw door de bibliotheek. „Ik heb in de loop van de middag druk bezoek gehad eerst Melchior, toen Eleanor, daarna Lawrence; allen zongen 't zelfde liedje - dat dit de laatste kans was. Eleanor zei 't op meewarige toon, alsof 't haar werke lijk zou spijten, wanneer ik uit de weg werd geruimd. Wat een gans, om niet in te zien, dat ik haar al zo lang dóór heb! Melchior was grof, vloekte en gaf te verstaan, dat vier en twintig uur de uiterste termijn van bedenktijd was. Lawrence kwam toen ik zijn ul timatum afsloeg, er rond voor uit, dat hij niet anders had verwacht. Hij excuseerde zich, geen zwart pak te hebben, zodat hij mijn begrafenis in 't grijs zou moeten bijwonen; zo'n ge wichtige gebeurtenis vond hij 't niet, om zich op kosten te jagen. Voor hij vertrok, bleef hij even met de rug te gen 't dressoir staan en vroeg, of het me niet aan het hart ging, dit alles te moeten verlaten. Onnozele Lawrence! je dacht, dat ik niet merkte, hoe je een appel van de fruitschaal nam en verruilde voor één, die je had meege bracht. Bij onderzoek met de loupe ontdekte ik een aantal kleine prikjes, vermoedelijk van een injectienaald afkomstig. Dokter Tindal heeft de appel nu; hij is expert op 't gebied van vergiften. Ik denk wel, dat ik ge lijk krijg, Lawrence - sluipmoorde naars-methoden liggen in jouw aard". Henderson nam de stekker uit het stopcontact. „Nu treedt een pauze in. Wat we zo juist hoor den, speelde zich in de namiddag af. - Als je 't mij vraagt, Law rence, ziet de toekomst er alles behalve rooskleurig voor je uit." „Geraaskal van 'n oude kwaad denkende gek." Moncrieff schok schouderde. Heel vast had zijn stem niet geklonken ondanks de poging er de nodige bravour in te leggen. „Er zijn heel wat aanwijzingen tegen je. Die bij elkaar gevoegd... Enfin, 't is niet mijn zaak, dat uit te vissen." De advocaat bracht de dictaphone weer op gang. ,,'t Is half tien 's avonds" ging Settle's stem voort. „Dave kwam vertellen, dat het slot van de ach terdeur is ontzet. Hij heeft 't huis van de kelder tot de vliering doorzocht en niets verdachts ge zien. Natuurlijk niet. Degene die het op me heeft gemunt, is wel zo slim zich tot het beslissende moment achterbaks te houden." Twee, drie seconden draaide de rol door, zonder dat iets werd vernomen. Toen kwam Settle's stem weer. Ze klonk buitenge woon geagiteerd, hijgend, alsof de oude man pas iets vreselijks had doorgemaakt. Hij stootte de woorden met grote snelheid uit, in 't besef dat elke seconde telde. „Kwart over elf. Hij is hier. De ellendeling martelde me, ter wijl ik hulpeloos op de divan lag. Hij martelde me, om me te dwin gen hem tot de kluis toe te laten. Op 't ogenblik zoekt hij er naar de enveloppe. De schurk draagt een zwart masker en handschoe nen en heeft zijn stem verdraaid. Een nadeel, dat alle Moncrieff's zo sterk op elkaar lijken. Toch geloof ik wel, dat ik weet wie het is. Maar ik wil zekerheid. Dan noem ik zijn naam. AI zal het 't laatste woord wezen dat ik zeg gen kan wanneer hij me ver moordt, moet hij er voor worden gehangen. Ik zal... Een korte pauze. De stilte in de bibliotheek was zwaar van spanning. Toen 'n hese, hartstochtelijke, triomfan telijke kreet: „Ik heb z'n gezicht gezienHet is..," „Vervloekt! Zet dat ding stop! Ik wil niets meer horen! Ik..." Daniel was opgesprongen. Hij greep zijn stoel en wilde hem met al de kracht waarover hij be schikte, op de dictaphone laten neerkomen. Bates had de bedoe ling van de woesteling doorzien. Snel als de gedachte rukte hij de machine van het schrijfbureau, haar reddend voor vernieling. (Wordt vervolgd) CARNAVAL Ook in Berndijk is de eerste carnavals avond een reuze succes geworden; twee avonden resten nog, om bij café Th. van Boxtel eens lekker te dansen op „de reus van Antwerpen", een 7 m lang en 3 mhoog volautomatisch modern orgel. In café Snoe ren, Kerkzicht, zorgen de reeds alom be- e Kaatsheuvelse Wavo's voor de ujiste stemming. Nog twee dagen resten ons, Berndijk en „zet 'm op", liefst gecostu- meerd. STATIEDAG De kaartver. De Dreef heeft zondag j.l. haar jaarlijkse statiedag gevierd. Evenals andere jaren waren de heren om 4 uur pre fent, terwijl de dames om 6 uur arriveer- waarvoor het gebak reeds geserveerd 1. De voorzitter de heer A. Snoeren te in zijn openingswoordje dat alles veer goed zou verlopen, hij was ook zeer rerheugd dat het ledental met 4 personen was toegenomen. Hij vonw 't wel jammer dat er twee heren afwezig waren wegens dekte, doch deze zouden, aldus de voor- dtter, niets van de feestdis tekort komen. Hij bedankte ook reeds de gulle gevers van deze avond. Natuurlijk smaakten daarna de gebraden haantjes tijdens de koffietafel, gratis geschonken door mevr. Groenendaal, prima. De stemming was weer snel com pleet en ieder droeg er het zijne toe bij, wat 't geheel een onvergetelijke avond deed worden. In 't sluitingswoord van de voor zitter, dankte hij speciaal de hospes en mevr. Groenendaal, die zich weer onbetaalbaar voor de vereniging De Dreef hadden ge toond. (een kwartje per seconde) Voor direct gevraagd Schoenfabriek H. J. van Bladel N.V. „Princess" Wilhelminastraat 24 Waalwijk XXV.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7