wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt BINNEN- EN BUiTENLANE FILMJOURNAAL Musis Sacrum Luxor RANG is alleen RANG als er 7 7 op staat I!IV IIE SIM acjb&eb _i, Dames flacon cloqué PIJAMA'S VRIJDAG 17 FEBRUARI 1961 84e JAARGANG No. 14 Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht Telegram-adres „Echo" SS-CHEF VAN „VUGHT" VOOR ZIJN RECHTERS Dodenboek telt 10.000 namen In de morgenuren van de Rosen- montag - terwijl miljoenen carna- vaivierders in de Rijnsteden begonnen te „schunkelen" - werd voor een jury-rechtbank te Ansbach (Beieren) liet proces geopend tegen Karl Chmie- lewski, een der beruchtste oorlogs misdadigers, die Himmiers SS-korps heelt opgeleverd. In het uitvoerige dossier, dat over Chmielewski is ver zameld, staan de namen vermeld van 297 mannen en jongens, die op bevel van deze Hauptsturm-führer der SS vermoord zijn. Het merendeel van de slachtoffers waren Polen en Span jaarden. Zij vielen in het kamp Gu- sen 1 (een filiaal van Mauthausen), waar Chmielewski van 1940 tot 1943 de knoet zwaaide. Voor zijn benoe ming tot commandant van Gusen had de bS-beul in Oraniënburg „ge werkt". In 1943 kreeg Karl Chmie lewski het opperbevel over het kamp Vught in handen. In het Nederlandse kamp zou Chmielewski zich hebben misdragen met vrouwelijke kampbewoners en hij zou hun sieraden hebben ontstolen. Tegen 't einde van de oorlog heeft een SS-tribunaal hem hiervoor ver oordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Chmielewski verklaarde maandag j.l. echter, dat alle beschuldigingen over zijn gedrag in het kamp Vught leu gens waren. Hij zou in 1945 zijn ver oordeeld, omdat hij medicijnen en voedsel aan gevangenen had ver strekt. De goederen waren hem door een Nederlandse vrouwenbond en de joodse Raad toegezonden voor ver deling onder de kampbewoners. CASTRO NAAST PHILIPS De Cubaanse regering heeft de lei ding van vier handelsondernemingen van Philips in Cuba overgenomen, vermoedelijk als eerste inleidende stap tot inbeslagneming. In deze vier ondernemingen werkten ruim 200 personen, onder wie slechts enke le Nederlanders. In deze bedrijven is circa drie miljoen gulden geïnves teerd. „EENHEIDSWET" IN BELGIË AANGENOMEN De veelomstreden Belgische „Een- heidswet" is erdoor. Na de Kamer heeft ook de senaat maandagavond de wet goedgekeurd met 97 katholie ke en liberale stemmen vóór, 63 soci alistische stemmen tegen, terwijl 6 li- heralen zich onthielden. Deze week verwacht men de ontbinding van het Belgische parlement, dat waarschijn lijk zaterdag, ruim één jaar voor de normale vierjarige zittingstermijn naar huis wordt gestuurd. De verkie zingen kunnen dan nog vóór Pasen, op 26 maart, worden gehouden. DE BOSSCHE CARNAVALS- OPTOCHT Vele tienduizenden waren maan dagmiddag naar Oeteldonk (Den Bosch) gekomen om daar de grote ge- costumeerde en gemaskerde carna valsoptocht te zien. Die optocht was dit jaar wellicht iets minder groot dan in de voorgaande jaren, doch dat werd niimschoots vergoed door de gees tige ideeën en de uitwerking ervan. Opvallend is de laatste jaren in Oe teldonk, dat men méér en méér streeft naar groteske figuren in komische situaties en minder naar het hekelen van actuele gebeurtenissen of toe standen. Ze ontbraken natuurlijk niet ge- doel, zoals de raket en de te laag ge bouwde. tunnel in de weg 's-Herto- genbosch - Boxtel bij de Vughter ro tonde. Ook bij de loopgroepen waren ver schillende bijzonder geslaagde werk stukken te zien. De stoet werd beslo ten met een rijk opgetuigde prinsen- waarop prins Amadeiro *"111 met zijn adjudant had plaats genomen en die geëscorteerd werd door een groep biezen paardjes en een stijlvolle groep „Tanzmariechen". Van het bordes van het stadhuis hebben verscheidene autoriteiten, on der wie de commissaris der koningin Noord-Brabant, dr. C. N. M. rtmann, en de burgemeester van 1 's-Hertogenbosch, Mr. R. Lambooy, de stoet gadegeslagen. Na de ontbinding van de stoet heeft prins Amadeiro de prijzen uit gereikt. Aan de stoet ging een recla me-optocht vooraf, waaraan door een groot aantal bedrijven met inzendin gen werd deelgenomen. 42000 GULDEN GEVONDEN Bij de verbouwing van een boeren schuur in Rasquert (bij Baflo) is een geldkistje tevoorschijn gekomen met 32 duizend gulden aan vooroorlogs bankpapier en tienduizend gulden aan effecten. De eigenaar, K. Tillema, koch vo rig jaar de boerderij van de erven Van Ham en maakt nu aanspraak op de vondst, meldt De Volkskrant. De Nederlandsche Bank onderzoekt intussen in hoeverre het bankpapier nog waarde heeft. 14 FEBRUARI WARMTERECORD In Nederland is het kwik dinsdag j.l. tot de waarlijk voorjaarsachtige hoogte van 15 graden Celsius geste gen. Het K.N.M.I. in De Bilt deelt mede, dat een dergelijke record-tem peratuur deze eeuw op een zo vroege datum nog nooit eerder in ons land is gemeten. Temperaturen van om streeks 15 graden Celsius worden ge woonlijk pas eind februari, begin maart bereikt. KERKENBOUWZONDAG Opbrengst 1.165.021. - De collecte, die op kerkenbouw- zondag is gehouden, heeft tot heden 'n bedrag opgebracht van f 1.165.021 of ruim 15.000 gulden meer dan in 1960. Het bisdom Haarlem heeft dit jaar de hoogste opbrengst. Onmiddellijk daarop volgt het bisdom Rotterdam. Het aartsbisdom bezet een goede der de plaats. De collecte-opbrengsten per bisdom bedragen: Aartsbisdom Utrecht f 216.000 Bisdom Haarlem f 261.496 Bisdom 's-Hertogenbosch f 191.540 Bisdom Breda f 78.313 Bisdom Roermond f 123.885 Bisdom Groningen f 17.512 Bisdom Rotterdam f 254.970 Giro 32.33.00, giften zonder op gave van een bisdom f 21.305. - Giften op het gironummer blijven nog binnenkomen. Het totaalbedrag van de collectes op kerkenbouwzon- dag 1960 bedroeg f 1.149.873. LIJKJE VAN JONGEN GEVONDEN Een week na de vermissing is de 8-jarige Marcel Nivard gevonden. Het jongetje is dood. Het lichaam pje vertoont sporen van geweld. De lugubere vondst werd maan dagavond omstreeks 10 uur gedaan door de rijkspolitie in Bergschenhoek, na een anonieme telefonische tip. Het lijkje lag in een 1 m brede sloot, die langs de provinciale weg nr. 19 van Bergschenhoek naar Berkel loopt. Deze plaats is ongeveer 150 m van de wegkruising met de grondweg van Hillegersberg naar Bergschenhoek, verwijderd. „HET VERHAAL VAN RUTH" Het filmverhaal van Ruth mag dan wel niet in alle punten over eenstemmen met de Bijbelse waarheid, met de verfilming van dit geromantiseerde verhaal heeft regisseur Henry Koster toch een film gemaakt, die niet alleen groots en indrukwekkend van opzet is bijbelse films schijnen altijd monsterprodukties te moe ten zijn maar die toch ook wel boeit. Het is het verhaal van Ruth, de Moabitische, die als priesteres dienst doet in de tem pel van de stenen afgod Kamos. Door de jonge Machlon leert zij echter de God van Juda kennen en ten slotte realiseert zij zich de onmenselijkheid van haar hei dens geloof. Wanneer Machlon, zijn broer en zijn vader door de Moabieten zijn gedood, vlucht zij samen met Naomi, de moeder van Machlon, naar Bethlehem, waar zij in haar onderhoud pro beert te voorzien met aren lezen op het land van Boaz. Het is ten slotte met deze Boaz dat Ruth in het huwelijk treedt en daardoor mede-grondlegster werd van het koningshuis van Juda. In de hoofdrollen Sluart Whit man, Eleana Eden, Tom Tryon, Peggy Wood en Viveca Lindfors. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „HET TEKEN VAN ZORRO" We houden Zorro nog een week in Waalwijk. Ditmaal gaat ach ter het zwarte masker Tyrone Power schuil en het gaat weer van dik hout zaagt men planken. Zorro neemt het nu op tegen een stel bandieten, die de arme be volking van Los Angelos zo de belastingschroeven hebben aan gezet, dat zij zich de haat van ie dereen op de hals hebben ge haald. Zorro leidt ook nu weer een dubbel leven. Enerzijds is het de fatterige Spaanse edelman, anderzijds draaft hij in onstuimi ge vaart over het doek en jaagt het schurkendom overal schrik en angst aan. En het is natuur lijk Zorro, die na een reeks van spectaculaire avonturen aan het langste eind trekt èn er boven dien een lief meisje (Linda Dar nell) aan overhoudt. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. „MET ÉÉN VOET IN DE HEL" Niemand in Blue Springs weet dat sheriff Milch Barrett (Alan Ladd) verteerd wordt van haat jegens de bevolking van Blue Springs. Die haat dateert van de dag dat hij Blue Springs binnen kwam in gezelschap van zijn doodzieke vrouw Ellie, die ten slotte stierf omdat de burgers hun medewerking weigerden. Mitch is in Blue Springs geble ven en is opgeklommen tot she riff en in die functie wacht hij op het ogenblik om zich op bloedige wijze op de bevolking te wreken. Hij doet dat ook inderdaad, maar zijn vreselijke wraakoefening gaat toch niet helemaal op en. ten slotte valt hij onder de kogels van een vrouw die hij ook wilde vermoorden omdat zij te veel wist. Een harde western met Alan Ladd, Don Murray en Dolores Michaels in de hoofdrollen. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. „AFSCHEID VAN DE WOLKEN" De rust in een lijntoestel, dat onderweg is van Mexico naar Madrid, is plotseling verdwenen, wanneer, nadat het toestel door een jager tot landen is gedwon gen, een nieuwe passagier aan boord komt: Peter van Houten (O. W. Fischer), een handels- luchtvaartpiloot, die bij een re volutie in moeilijkheden is geko men en op deze manier het' land uitgezet wordt. Peter ziet er nog al onverzorgd uit en de dames In het vliegtuig lopen dan ook al lesbehalve met hem weg. Vooral de kwasi-aristocratische „gra vin" Colmar (Linda Christian) steekt haar antipathie niet onder stoelen of banken. Alleen het ste wardesje Carla (Sonja Ziemann) mag Peter wel, zeer tot ongenoe- 'gen van de gezagvoerder Roberti (Peter van Eyck) overigens. Er is ook een mysterieuze zieke aan boord, die zich ten slotte ontpopt als een voortvluchtig Zuid-Ame rikaans generaal en die met de revolver in de vuist Roberti wil dwingen van koers te verande ren. Roberti wordt daarbij ge wond, waarna de tweede piloot de stuurknuppel overneemt. Daarna komt er nog een tor nado opzetten, die doodsangst bij de passagiers verwekt, en ten slotte blijkt dan ook nog het lan dingsgestel onklaar te zijn ge raakt, zodat een riskante buik landing de enige redding is. Peter knapt dat natuurlijk keurig op. Carla neemt voorgoed afscheid van de wolken, maar Peter van Houten trekt verder, de wereld en de wolken in. Een spannende, goed gemaak te film. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „HONGKONG AFFAIR" Talloos zijn de gevaren in 't in ternationale, overbevolkte broei nest van misdaad en avontuur Hongkong. Dat ervaart ook Steve Whalen (Jack Kelly), die in Hongkong eens poolshoogte gaat nemen, om te zien waarom een door hem geërfde theeplantage niet meer floreert. Hij maakt er kennis met de zaakgelastigde van de plantage, de advocaat Louis Jordan (Gerald Young) en diens knappe secretaresse Chu Lan (May Wynn), op wie hij direct verliefd wordt. Daarna gaat het doek op voor een reeks bijzonder spannende avonturen, die ten slotte leiden tot de ontmaskering van een bende opiumsmokke laars. Steve en Chu Lan kunnen dan samen opnieuw gaan begin nen. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. H. VAN HERWIJNEN Wat mij in de achter ons liggende dagen naast het nog-gekker-dan-ge- woonlijk doen van veel mensen is op gevallen, is het feit, dat bijna ieder een met respect en waardering ver vuld is voor het Russische schot op Venus. Men prijst de Russen allerwe gen en zelfs geestelijke autoriteiten hebben hun instemming en goedkeu ring niet onder kerkstoelen of -ban ken geschoven. Ik vat dit niet goed, want afgezien van de vraag of een schot overhoofd wetenschappelijke waarde kan hebben, moet ik een schot op een niets vermoedende vrouw toch als een uiterst minne daad kwalifice ren, welke overigens wel geheel in de lijn van het communistische karakter ligt. Venus mag dan niet zo'n geweldig nette vrouw zijn en haar handel en wandel - om nog maar niet te spre ken van haar leven en streven - mag dan al eens aanleiding geven tot een vermanend woord en een kneepje in de wang, om op te schieten is zij toch zeker niet. Men had hier moeten volstaan met een ferme tik voor de broek en zeker niet mogen grijpen naar de meest rigoreuze maatregel een ruimteprojectiel van 625 kilo gram tussen de schouderbladen. Dit is ronduit te dol en men vraagt zich opnieuw af waar de UNO blijft. Waarschijnlijk waar zij altijd is wan neer een grote mogendheid het on recht in eigen hand neemt. Het is overigens nog zeer de vraag of de Russen deze speelse en wat luchthartige vrouw zullen raken, want het is helemaal niet gezegd dat deze vrouw in mei, wanneer het schot moet aankomen, daar is waar de Russen denken dat ze zal zijn. Met vrouwen weet je dat nooit. In dit verband is het wel interessant en van uit historisch oogpunt ook oprechter, er op te wijzen dat de Russen met hun schot op Venus overigens niet de eersten zijn. Er is indertijd reeds op haar geschoten door een zekere Mi- lo, een jonge Griek, die nooit op zondag vrij was en daar op de duur gruwelijk de dampen over in kreeg. Hij liet zich door een zekere Icaros in de ruimte brengen en schoot. Wel iswaar vielen ze beiden te pletter - Milo op een plaats in Noord-Italië, die later Milaan werd genoemd en Icaros in een watertje dat toen de naam Icarische Zee kreeg - maar Venus werd geraakt aan beide armen en sindsdien spreekt men dan ook van de Venus van Milo. Deze onge lukkige vrouw zonder armen is daar na voor vele beeldhouwers een bron van inspiratie geweest, totdat in 1754 de bekende Nieuwkuijkse arts Jan C. Bestebreurtje voor nooit ge- evenaarde prothesen zorgde. Omtrent het explosief, waarmee de Russen de Venus-kogel hebben af geschoten, tast de vrije wereld nog altijd in het duister. Men doet van allerlei gissingen over vaste of vloei bare brandstof, maar het fijne weet men er toch niet van. Persoonlijk ben ik ervan overtuigd, dat de Russen een geheel nieuw explosief hebben ge bruikt en de vrij betrouwbare inlich tingen waarover ik beschik wijzen in de richting van het gebruik van hei- kruit, welk explosief de Russen dan door spionage verkregen zouden moeten hebben. Maar hoe dan ook, de Amerikanen hebben voorlopig weer iets om over na te denken. Beslist zonder humor is de zaak, die de Sovjets in Kongo trachten klaar te Stomen Gizenga - de in Moskou opgeleide Kongolees - in het zadel, waar Loemoemba op zo tragische wijze uit gevallen is. Mos kou heeft de zaak goed voorbereid en heeft in de Russische koloniën een furieuze hetze ontketend tegen Ham- marskjoeld en de Belgen wegens de moord op Loemoemba. Het ware te wensen, dat de gehele UNO als één man op stond om de Russen te her inneren aan de moord op Imre Nagy, Paul Maleter en de tienduizenden naamlozen, die ook voor de vrijheid van hun land hebben gestreden. Er is van de zijde van de UNO en van de grote vrije mogendheden in het bij- "ie nu. n smm De tcho van het Zuióen Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 2002 I r 14. i 5^' BUSVERBINDING? In den Bosch heb ik een vriend, reeds een aantal jaren. Toen ik uit deze plaats ging verhuizen naar Waalwijk, heb ik hem natuurlijk uitgenodigd om eens te komen kijken. Maar daar kwam nooit iets van en met het verstrijken van de tijd steeg mijn verbazing over zijn houding. Tot ik einde lijk eens voorzichtig bij zijn vrouw ging in formeren en de aap uit de mouw kwam. Mijn vriend heeft namelijk het ongeluk gehad door kinderverlamming te zijn ge troffen. Hij kan daardoor geen grote af standen wandelen. Daar hij wist dat hij een half uur moest lopen om van de bushalte naar mijn huis te komen, stelde hij liever zijn bezoek uit. Natuurlijk is mijn vriend geholpen. We hebben, dag en uur afgesproken en tegen die tijd ben ik met twee fietsen naar het station gereden om hem af te halen. Wanneer ge langs het station komt en ge laat er uw blik rondgaan, waarde lezer, dan kunt ge daar altijd fietsen ontdekken die daar schijnbaar doelloos staan. Die fietsen staan te wachten op de terugkomst van hun bezitters, die ondertussen met de BBA er gens heen gegaan zijn. Deze mensen plaat sen hun karretje daar natuurlijk niet voor hun pleizier. Maar ze wonen zó ver van de halte, dat ze liever hun vehikeltje onbe heerd in regen en wind laten staan, dan het hele eind te gaan wandelen. Hoewel ik die mensen niet ken, kan ik hun gedachten toch wel raden. Ze zien na tuurlijk, evenals ik, liever een bushalte dich ter bij huis, zodat ze er te voet heen kun nen gaan. Er zijn in Waalwijk de laatste jaren veel mensen komen wonen, de stad telt nu ruim 18.000 inwoners. Méér dan 5000 daarvan wonen ten zuiden van de spoorlijn. Nog eens meer dan 1000 wonen er in of bij de flats in Baardwijk. Daar in Baardwijk woont iemand die in Drunen zijn werk heeft. Zijn baas wil hem reiskosten vergoeden. Toch gaat hij maar per fiets. Weet U waarom? Omdat fietsen vlugger gaat dan eerst naar de Baardwijkse kerk wandelen, dan wachten en eindelijk rijden. Nu vraag ik mij al heel lang af moet dat nu allemaal zo blijven? Is er nu geen afdoende oplossing te vinden die deze on geveer zesduizendvijfhonderd inwoners vsn de goede gemeente Waalwijk verlost uit hun isolement? Moet het nou echt zo blijven, dat dat aardige mevrouwtje achter ons meer dan een half uur met haar baby op de arm over straat moet gaan vóór ze de bus naar haar moeder kan pakken? Je kunt nu eenmaal geen kinderwagen in de bus mee nemen, zover gaat de service van de BBA nu ook weer niet. Er lopen door Waalwijk drie grote bus lijnen en één kleintje. Al die lijnen komen uit Drunen over dezelfde oude route die ieder wel kent. Wanneer men nu eens één van de grote lijnen, bijvoorbeeld lijn 36, door de Baardwijkse straat en langs de spoorlijn laat lopen. Als men die bus nu eens een stukje Smeelelaan laat doen en dan over de Zeine via de Antoniusstraat weer naar het station laat rijden? Dan is iedereen tevreden. De mensen in Baardwijk zijn tevreden en ook de bewoners van de Antoniuspa- rochie. Mijn schoonmoeder is heel tevreden, want ze kan maar gebrekkig lopen en ze moet nu een rijksdaalder uitgeven voor een taxi van het station naar ons huis. Bij de BBA zijn ze ook tevreden, want dat vrouwtje achter ons zal stellig wel wat vaker naar haar moeder gaan. Bovendien, heel wat mensen die nu in arren moede per fiets naar Drunen of Kaatsheuvel gaan. zul len blij zijn als ze de bus kunnen pakken. Het gemeentebestuur is natuurlijk ook blij. Want door zulk een oplossing krach tig voor te staan, bevordert het de bewoon baarheid van onze mooie stad voor bijna veertig procent (ja, 40 van de bevol king. Iedereen, van de wieg tot het graf is te vreden. Zelfs in de Wilhelminastraat. Want als ze nu maar de lijn 36 omleggen, dan blijft de halte daar (bekend als de halte Piet Klerkx) bestaan. En dat is heel fijn voor de kindertjes van de scholen in de buurt, zeggen ze. In Uw krant lees ik nu. dat Burgemees ter en Wethouders van Waalwijk aan de BBA hebben voorgesteld om lijn 37, dat is het busje van Waalwijk naar Heusden, langs de spoorlijn te leggen. Nou mensen, met alle respect hoor, maar wat hebben we daar nu in vredesnaam aan? Wij willen een goede en prettige verbin ding met Tilburg en Den Bosch en als ik goed ben ingelicht dan wil de BBA daar graag aan meewerken. Gezien het grote aantal Waalwijkers dat geholpen moet wor den, neem ik zonder meer aan dat het ge meentebestuur ook met voortvarendheid on ze belangen wil gaan behartigen. Het zal de dank van velen oogsten. RIK DE BOL. CARNAVAL De Vastenavond is weer voorbij en in onze gemèente hebben de jongelui zich ze ker geamuseerd. De dansavonden van de Vakschool, Liedertafel, Zwemvereniging, 'vV.S.C. en het Gemeenschapshuis en in de café's hebben een zeer druk bezoek gehad en er was overal een prettige stemming, die door geen wanklank werd gestoord. Of een volledige straatcarnaval, zoals die in steden in het zuiden en ook in dorpen in de Langstraat als Vlijmen, Drunen, Waspik wordt gevierd, ook voor onze plaats mo gelijk geweest zou zijn, blijft een open vraag. 's Avonds amuseert men zich uitstekend en overdag wordt er geheel of gedeeltelijk gewerkt en dat vindt men tot dusverre blijkbaar in onze gemeente en b.v. ook in Kaatsheuvel de beste weg. Vorig jaar heeft Waalwijks Belang eens een poging gewaagd om te weten te komen of men een openbare carnavalsviering in onze gemeente verlangt. Het resultaat van deze poging was pover, of beter gezegd to taal negatief. Wil men het nog eens proberen, dan zou o.i. de enige mogelijkheid zijn, dat Waal wijks Belang nogmaals zijn hulp verleende zoals het reeds zo herhaaldelijk met succes deed; enige heren en dames uitnodigen om oen comité te vormen, dat zou onderzoeken of de mogelijkheid bestaat om te komen tot een openbare carnavalsviering en een car navalsvereniging, of dat men het wil hou den bij het oude beproefde systeem. Maar vooral, dunkt ons, op de eerste plaats voor de kinderen. Die lopen vanaf zondagochtend in hun al lerbeste pakjes rond, zonder meer, zonder doel en wat vindt de jeugd leuker dan zich te laten zien, iets te doen. In Oisterwijk werd zondag een alleraar digste kinderoptocht, heel eenvoudig, maar toch smaakvol gehouden. Zo iets zou hier toch ook best op een zondagmiddag kun nen worden gehouden en beslist succes heb ben en voor de rest zou men het bij het oude kunnen laten, tenzij de resultaten van bovenbedoeld comité een andere weg aan geven! t 'Is maar een losse suggestie, o.i. ter overweging waard. Er zijn natuurlijk vele Waalwijkers en Langstraters, die uit traditie naar de Bos sche carnaval gaan zien, speciaal de maan dagmiddag-optocht, maar wat hebben ze aan deze carnavalsviering, als ze tenminste een plaats in de bus krijgen. Ze zien wat straat-zotten, misschien iets van de optocht, ze kunnen hun wagens niet kwijt, ze kun nen zich niet in een café verpozen, die zijn overvol met mensen, die maanden tevoren een kaart hadden en er dikwijls nog niet in kunnen. Neen, die pret is er voor de buitengemeenten al lang af. Dan maar be ter dicht bij huis! WAALWIJKER. iets nieuws Stationsstraat 78, Telefoon 31 95 Waalwijk HL

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5