WAALWIJK DE REIS NAAR DE RAADSELS Uit de Langstraat Drogisterij MiOCH Banketbakkerij VERWIEL STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN Nieuwkuijk Haarsteeg WEEKREKLAME 100 gr. SNIJW0RST 100 gr. PRESK0P De Verenigde Waalwijkse Slagers Sprang Raamsdonk GERO- KELTUM cassettes DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 FEBRUARI 1961 pr zonder geen andere houding moge lijk dan het beslist en onvoorwaarde lijk afwijzen van de Russische eisen inzake Kongo. Want indien de vol kerenorganisatie nu opnieuw onder het juk doorgaat van de rode chan tage, wordt de vrijheid en de veilig heid van andere jonge staten in de toekomst een wel zeer dubieuze zaak. Het macabere spel van de com munisten kent ten aanzien van Kongo maar één doelGizenga, geschoold en fanatiek communist, aan de macht. Er was Moskou helemaal niet veel aan Loemoemba gelegen, want anders zouden de communisten wel reeds eerder in actie zijn gekomen, name lijk toen Loemoemba gevangen geno men werd. Men heeft het toen echter bij wat formele protesten gelaten, omdat men een veel belangrijker man achter de hand had, Gizenga. Loe moemba was ten slotte veel meer na tionalist dan communist en daarom heeft men Moskou met de liquidatie van Loemoemba alleen maar in de kaart gespeeld. En de rode aas komt nu op tafel. Als Kennedy schoppen-aas nu maar heeft. ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 18 en zondag 19 febr. Arts Dr. E. v. Rooij. Apotheek Nijman. TANDARTSENDIENST Zaterdag 18 februari 1961 Van 11-11.30 uur: Tandarts Hovinga, Sprang-Capelle. N. H. KERK WAALWIJK Zondag 19 februari 1961 10 uur: Ds. J. Breeuwsma. Collecte internationale hulp verlening. N. H. KERK BESOIJEN Zondag 19 februari 1961 10 uur v.m. en 6.30 uur n.m.: Ds. J. Vink. N. H. KERK BAARDWIJK Zondag 19 februari 1961 9 u. v.m.Ds. C. B. Schuurman. GEREFORMEERDE KERK Zondag 19 februari 1961 Willem van Oranje College 10 en 4.30 uur: Ds. W. B. Van der Meulen. Luxe dozen bonbons SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK cadeau onder couvert en betrok mevr. v. d. Hoven in de hulde door haar een fraai boeket an jers te offreren. Hierna kreeg de Edelachtbare heer burgemeester het woord, die 't een voorrecht noemde bij deze feestviering aanwezig te mogen zijn en zich aansluitende bij de woorden van de heer Verschure, zijn felicitatie uitsprak. „Niet al leen mijn gelukwensen" zo sprak dt heer burgemeester, „voor het feit dat gij 40 jaren hier in dienst zijt, doch speciaal ook wil ik u gelukwensen met de grote waar dering die u blijkens de woorden van de heer Verschure is te beurt gevallen." De burgemeester con cludeerde dat door de werkzaam heden van mevrouw v. d. Hoven dus reeds veel meer dan 40 jaren door de familie v. d. Hoven bij Timtur werd gewerkt, zodat op een waardevolle staat van dienst kan worden teruggezien. Het hoogtepunt van deze hul digingsbijeenkomst werd wel ge- Zaterdags: Zondags 16.00 u.- 12.00 u.- -17.00 u. -13.00 u. DE HEER L. v. d. HOVEN VIERDE 40-JARIG TIMTUR-JUBILEUM Koninklijk onderscheiden Op vrijdag 10 februari herdacht de heer L. v. d. Hoven het feit dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de N.V. Timtur. Hij werd hiertoe, na vergezeld van zijn echtgenote en beide dochters, die eveneens bij Timtur werkzaam zijn, van zijn woning te zijn afgehaald, in de cantine ontvangen door 't personeel van de onderwerkafdeling. Na de gebruikelijke tractatie werd hier het woord gevoerd door de heer Fr. Smits, die na mens zijn collegae de jubilaris gelukwenste en hem schetste als een prettig medewerker, die steeds met een opgeruimd woord klaar staat. Spreker bood hierbij als blijk van hulde een salonlamp, alsme de een kist sigaren aan en be sloot zijn toespraak met een zeer toepasselijk lied, hetgeen door de aanwezigen werd meegezongen. Na een kort dankwoord van de jubilaris, waarbij hij de hoop uit sprak de jaren die hem nog res ten, in dezelfde prettige sfeer te mogen blijven werken, kregen alle aanwezigen de gelegenheid ge jubilaris en zijn familie per soonlijk te feliciteren. Hierna werd de jubilaris en familie op het privékantoor ont vangen door directie, bedrijfslei ding en staf, waarbij tevens de Edelachtbare heer burgemeester J. L. P. M. Teijssen aanwezig was. Hier werd de jubilaris toe gesproken door de directeur de heer J. P. M. Verschure, die woorden van gelukwensen en hulde sprak bij gelegenheid van dit jubileum. De heer Verschure benadrukte hierbij dat de familie van den Hoven een echte „Tim- tur"-familie blijkt te zijn, daar behalve de beide dochters, die thans reeds gedurende verschei dene jaren in het bedrijf werk zaam zijn, ook mevrouw v. d. Hoven in haar jeugd een 10-tal jaren haar beste krachten aan Timtur heeft gegeven. De heer Verschure toonde grote waarde ring voor de ijver en het goede vakmanschap waarmede de heer v. d. Hoven gedurende deze 40 jaren zijn dienst heeft vervuld, ondanks het feit zelfs dat hij des tijds met enige schroom het Tim- tur-pad betrad. Spreker deed van zijn waardering getuigen door 't aanbieden van de gouden Tim tur ere-medaille, alsmede een vormd doordat de Edelachtbare heer burgemeester de verheugen de mededeling deed dat het H. M. de Koningin had behaagd de ju bilaris te begiftigen met de bron zen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welk onderscheidingsteken door de burgemeester persoonlijk werd opgespeld. Van dit plechtig mo ment, alsook van de aanbieding der medaille door de heer Ver schure werden enige foto's ge maakt. In de met palmen versierde hal werd nog een groepsfoto gemaakt waarna de erewijn werd rondge diend en een toast werd uitge bracht op de jubilaris en diens familie. Vervolgens sprak de heer v. d. Hoven zijn dank uit, op de eerste plaats aan de heer Verschure voor de waarderende woorden tot hem gesproken, alsmede voor de waardevolle cadeaus. Voorts aan de Edelachtb. heer burgemeester voor de vriendelijke belangstel ling en hulde, doch speciaal voor de ontvangen koninklijke onder scheiding, waarbij hij tevens het verzoek deed, deze dank ook te willen overbrengen aan H. M. de Koningin. Verder betrok de jubilaris in zijn dankwoord de bedrijfslei ding en zijn afdelingschef, waar mede hij steeds in de prettigste verstandhouding mocht samen werken en hoopte op dezelfde wijze nog enkele jaren bij Tim tur werkzaam te mogen zijn. Nog diverse malen werden de glazen gevuld, waarbij het gezel schap in zeer geanimeerde stem ming bijeen bleef en diverse ko- - mische voorvallen uit het dienst verband bij Timtur onderwerp van gesprek uitmaakten. Op een vergevorderd avonduur keerde de familie v. d. Hoven huiswaarts om een serenade in ontvangst te nemen van de har monie St. Crispijn, waarvan de heer v. d. Hoven reeds enkele laat U vriendelijk gesteld en groeten." De Particulier Secretaresse van H. K. H. Prinses Beatrix w. g. M. C. C. Wijnen. De heer van Es werkt thans aan een tekening van koningin Frederika van Griekenland. T.B.C.-FONDS „DRAAGT ELKANDERS LASTEN" In de week van 20-25 febr. zal weer de jaarlijkse collecte voor het Fonds „Draagt Elkanders Lasten"- worden gehouden. Dit fonds, opgericht door het Chr. Nat. Vakverbond, heeft zich langzamerhand een naam ver worven in ons land, niet alleen omdat het jaarlijks een beroep doet op de collectemarkt, maar veel meer nog omdat de werk zaamheden van het fonds in tal van gemeenten van zich hebben doen spreken. Was de aanvankelijke opzet van het fonds alleen maar be perkt tot de hulpverlening in die gezinnen waar een lid was ge troffen door tuberculose, in de loop der jaren hebben de werk zaamheden van het fonds zich uitgebreid en wij verlenen ook hulp in die gevailen, waar door ziekte een noodsituatie ontstaat. Duizenden gezinnen worden jaarlijks in Nederland geholpen, waaruit wel duidelijk blijkt dat dit fonds inderdaad een belang rijke bijdrage levert voor de volksgezondheid in Nederland. Eind 1960 is dit fonds ook in 't bezit van 'n eigen herstellings oord gekomen, waardoor de mo gelijkheden nog meer zijn uitge breid. Het zou te ver voeren om 'n uit gebreid overzicht te gaan geven van alles wat het fonds doet, maar wij weten dat duizenden Nederlanders dankbaar zijn voor het bestaan van dit fonds. CARNAVAL De maandag- en dinsdagavond zijn zoals te verwachten was, prima verlopen. WSC gaf zijn druk bezocht en geanimeerd bal als steeds en er waren leuke cos- tuums te bewonderen. Verder was er bij 't cabaret en in alle café's waar muziek was, veel belangstelling en aan pret heeft 't niet ontbroken. Er was overal gezelligheid en leut, zon der enige wanklank. Alleen voor de kinderen moest o.i. iets ondernomen worden en zo moeilijk is dat toch niet TOEWIJZING PLAATSEN OP DE KERMIS Het gemeentebestuur van Waal wijk heeft voor standplaatsen op de Waalwijkse kermis, die van 8 tot en met 12 juli op het Vredes- plein wordt gehouden, de volgen de attracties gegund: B. Giezen, draaimolen; L. Jan vier, cake-walk; Joh. v. d. Laar, palingkraamj; Fa. Gersen, gebak kraam, tezamen 2373.-; C. Scha pendonk, consumptie-ijs (3 car riers) 86.50; J. L. Michorius, 2 speelgoedkramen, 311.60Wi Berkhout, suikerspin 392.-; J. de Coninck, patates-friteskraam 480.-; J. J. Goris, noga-suiker- werkkraam 1227.-; j. W. de Voer, rupsbaan 910.-; E. Roels, emotiebaan 357.-; J. M. Schaaf, schiettent 12.87; Henk Dauphin brieven speltent, 1533.-; Th. van Engelenburg, lijntrektent, 665.65; J. C. Westenberg, robot- spel 310.-; A. Ophof, pop of mens 300.-; A. Calle, burnper- spel (2e plaats) 1217.-; Y. Mie- dema, bumperspel (le plaats) 1313.75; J. H. Kooistra, ping- pongspel 406.-: F. Dirks, holy- cranes 1080.-; J. Sipkema, bal- co-rotor 2221.-; L. Scheffers, kinderbobsleebaan 575.-; Borg man, pinda 100.-; Van Heuven, wijzerspel 280.-; Th. v. d. Krogt raceboot-carrousel 556.-; P. Verheyden, babysport 882.-; Adam v. d. Veen, tete queu 400.-; Adam v. d. Veen, calypso 400.-; Adam v. d. Veen, lucht- tax 909.-; C. J. A. v. d. Tuin, brombaan 351.-; H. Hinzen, au to-scooter 2966.-; M. Westen berg, sporttent 505.-; J. L. Op- hof, theater 400.-P. H. Ver wijk, berenshow 4Ö0.-; L. Bak ker, Flying Enterprise 160.-. van 17 t/m 23 febr. tientallen jaren een zeer ijverig lid is, om daarna het feest verder in huiselijke kring te vieren. KONINKLIJKE DANK Naar aanleiding van een door hem gemaakte tekening van H. K. H. Prinses Beatrix heeft de heer W. van Es, Grotestraat 33a alhier, het volgende schrijven ontvangen van de particulier se cretaresse van Prinses Beatrix: „Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix heeft mij ge vraagd U hartelijk te bedanken voor de mooie tekening, die U zelf van Hare Koninklijke Hoog heid ter gelegenheid van Haar verjaardag gemaakt hebt. Wat heeft U dat knap gedaan. Hare Koninklijke Hoogheid heeft Uw attentie zeer op prijs MOORD OP TWEE BELGEN Dinsdagavond is te Leopoldstad vernomen dat aanhangers van Loemoemba maandagavond j.l. in Loeloeaburg, in de provincie Kasai, twee Belgen hebben ver moord. De twee Belgen, die op 't terras van een café waren geze ten, werden door aanhangers van Loemoemba met revolvers dood geschoten, nadat deze hun had den gevraagd wat zij van de dood van Loemoemba dachten. De Belgen hadden hier niets op ge antwoord, waarop zij werden doodgeschoten. Na dit drama hebben de Euro pese burgers in Loeloeaburg de wijk genomen in het gebouw waarin 't plaatselijk hoofdkwar tier der V.N. is gevestigd. De Eu ropese wijken in Loeloeaburg ziin thans verlaten. Groie Russische prestatie in ruimtevaart Terwijl in Zuid-Nederland in car navalsstoeten kartonnen raketten wer den meegevoerd en marsbewoners dansten rond het mannetje van de maan, schoot in Rusland op een in ferno van vlammen en lawaai de il lusie het land van de werkelijkheid binnen. Zondagavond 12 februari werd een nieuwe Loenik gelanceerd. Groter dan de eerste van januari '59, grootser dan de Amerikaanse pio niers. Met de precisie van een scherp schutter, zoals alleen de Baron van Münchhausen kon zijn geweest, heeft de Russische ruimtevaart een schot gewaagd in de richting van Venus. Een gok die gelijk staat met een schot op een vlieg, die op een afstand van 1600 kilometer zit. Voor de lancering werd een ver beterde meertrapsraket gebruikt. On getwijfeld zal ook een nieuwe brand stof zijn gebruikt. De raket bracht eerst een grote satelliet in een baan om de aarde. Vanuit deze satelliet werd het ruim 600 kilo wegende ruimtevaartuig in het heelal gebracht. Dit maakt de prestatie nog groter. Het bewijst, dat de Russen niet al leen over een sterke raketmotor be schikken, maar ook over een tech nische precisie, die de Amerikaanse evenaart, zo niet vooruit is. WEDLOOP FELLER Het nieuwe ruimteschot betekent, dat de Sovjets hun voorsprong op het gebied van de voortstuwing heb ben weten te behouden. Ook in Ame rika wordt koortsachtig gewerkt aan een krachtiger brandstof, die de raket meer stuwkracht moet geven. Het plaatsvervangend hoofd van het Ame rikaanse bureau voor ruimtevaart (NASA), dr. Hugh Dryden, gaf ech ter toe, dat de Ver. Staten de jong ste prestatie pas over anderhalf of twee jaren kunnen evenaren. Waar mee hij ongetwijfeld doelde op de ontwikkeling van een nieuwe brand stof. Ook in Amerika zijn de laatste tijd vorderingen gemaakt. Het kan de wedloop alleen nog maar feller ma ken. Maar nog altijd is het veel te vroeg om te zeggen, wie uiteindelijk de kop zal nemen. Want wie weet trouwens waar de eindstreep ligt? LEVEN De wetenschappelijke kringen zul len de Russische proef met intense belangstelling volgen. Tussen 15 en 30 mei moet het ruimtevaartuig de planeet Venus bereiken. Het is nog niet bekend wat ze dan zal doen. Zal het metalen lichaam op de planeet neerstorten of zal het zelf een nieuw planeetje worden, doordat het een eigen baan om de zon gaat beschrij ven? Het is niet het belangrijkste pro bleem. Van het allergrootste gewicht is de vraag of de aan boord zijnde instrumenten aan de verwachtingen zullen voldoen. Zal de radio de af stand van minstens veertig miljoen kilometer tot de aarde kunnen over bruggen? Wanneer dat het geval is, wacht de wetenschappelijke wereld (Rusland heeft al zo half en half be loofd, dat het zoveel mogelijk bekend zal maken over de uiteindelijke r( taten) een menigte gegevens, waars; de mensheid al jaren heeft gebroed Venus, de ochtend- en avondstil is altijd vrijwel letterlijk in raadselen gehuld geweest. Een dicht wolken dek omgeeft deze planeet, die baan tussen aarde en zon beschrijft Wat verbergt zich achter deze at mosfeer? Een bevolking, een woestijn of een kokende brei? VRAGEN Zo bestaan er tientallen v over het hemellichaam, dat zo'n ne naam heeft. Zelfs de Romeins hebben hun godin tevergeefs om woord gevraagd. De moderne weten schap staat voor dezelfde puzzel. Hé zonlicht wordt weerkaatst door wolkendek, dat weten we. Mar waaruit bestaan die wolken? Een je leerde heeft gezegd, dat ze hard zijl Een soort plastic. Een ander ze koolzuur. Wanneer de radio van Russische ruimtevaartuig werkt, eind mei het antwoord worden g< ven. Venus is een nog jonge luidt de theorie. Een Rus beweerde, dat er heel goed een (primitieve vorm van leven kan bestaan. Een an dere Rus lachte smalend om dit ids van holbewoners. De wetenschappt lijke botsingen zijn slechts symboc van de huidige onwetendheid ovei en STASSAR Waalwijk deze geheimzinnige planeet. Bijval en tegenspraak volgen elkaar op onafscheidelijke familieleden. Aan de Russische proef is nogtt ander element verbonden, dat als het doel zelf vele vragen «f roept de menselijke ruimtevaart Kort na de lancering vèrklaardei Russische geleerde prof. Sedof, li- van de Sovjetrussische academie vffl wetenschappen, dat na deze prf het in de ruimte sturen van een k mande satelliet wel niet lang meert; zich zal laten wachten. Waarmee e Russen overigens moeten opsch willen zij een nieuwe primeur ben, want ook in Amerika zij plannen hiervoor vergevorderd. Met het oog hierop is het op kelijk, dat aan boord van het nier- ruimteschip een warmte-installatie aangebracht, die de temperatuurt; dragelijke hoogte moet houden. M'! men de Russen geloven, dan is voorlopig gelukt. Ondanks wrij* ongebroken zonlicht en heelal-invlot den is de temperatuur binnen to nieuwe Loenik ongeveer twintig ge den celsius gebleven. Dat betek- dat weer een moeilijkheid is lost. (Nadruk verboden) I Tel. 3071, Grotestr. 327, Waalwijk PASTOOR G. VAN MIL GEÏNSTALLEERD. Zaterdagnamiddag werd pastoor v. Mil uit Neerloon alhier geïnstalleerd. De plech tige installatie werd o.m. bijgewoond door vele geestelijke autoriteiten, o.a. door dom. Joannes van Engelen, Abt van het Cister- ciënserklooster Mariënkroon, deken Rooy- akkers uit Drunen en tal van coursegenoten van de pastoor. Verder verschillende bur gerlijke hoogwaardigheidsbekleders, zoals burgemeester Hoefnagel, secretaris P. Ach ten, vele vertegenwoordigers uit alle gele dingen van de Nieuwkuijkse bevolking, tal rijke familieleden enz. Aan de grens van de parochie werd de pastoor verwelkomt door burgemeester mr. Hoefnagel. Nadat de burgemeester pastoor van Mil een schoon pastoraat had toege wenst, werd door de vendeliers van het St. Jorisgilde het vaandel gepresenteerd. Hierna had door alle verenigingen een défilé plaats, waarna de pastoor in triomf tocht naar de kerk werd gebracht. Door de heer J. van Loon werd hier na mens het kerkbestuur een woord van wel kom gesproken en werden hem de sleu tels van de kerk overhandigd. De pastoor, die met de vriendelijke woorden tot hem gesproken, erg was inge nomen, hoopte op een vruchtbare samen werking met gemeentebestuur en parochia nen. De vicaris-generaal mgr. M. Oomens, hield na afloop van de installatie een pre dikatie waarin hij o.m. naar voren bracht hoe de scheidende pastoor Becx in Nieuw kuijk zware jaren heeft doorgemaakt, doch niettegenstaande veel heeft tot stand ge bracht. HAARSTEEGSE HARMONIE-TOTO De carnavalsfeesten zijn wel van enige invloed geweest op de H. H. T. van vorige week, maar toch bedroeg de inzet nog f 310.50. Er was ditmaal geen enkele deelnemer die de juiste inzet had ge raden, maar drie personen hadden f 310.25 voorspeld, zodat zij de prijs van f 78. - samen moeten delen. Voor de 2e prijs, n.l. een h.l. kolen, kwam na loting in aanmer king Jan de Laat. Ook deze week draait de toto weer verder en weer is er een extra prijs in de vorm van een hl. kolen beschik baar gesteld door de brandstoffenhandelaar Johan van Bijnen. GEMENGD KOOR OPGERICHT Het dameskoor Levensvreugd alhier dat enigszins kwijnende was wegens gebrek aan leden, heeft een aantal oud-zangers van het mannenkoor Vriendenkring aangetrokken en is overgegaan tot oprichting van een ge mengd koor. Tot dirigent is benoemd de heer Schoenmakers uit Esch. De repetities zijn in volle gang en te zijner tijd hoopt men ook naar buiten op te treden. INZAMELING OUD PAPIER Om te komen tot versterking van de kas middelen, heeft het bestuur van de har monie besloten een nieuwe actie te onder nemen. Omdat oud papier momenteel nog "al wat waarde heeft, is er een oud-papier actie op touw gezet. De eerste rondgang langs de huizen zal gemaakt worden op za terdag 18 febr. a.s. en middels een circu laire is tot de inwoners het verzoek gericht alle oud-papier gereed te leggen, opdat de leden van de harmonie die met het ophalen zijn belast, het snel en gemakkelijk kunnen meenemen. 15-JARIG BESTAAN ST. WILLIBRORDUS In deze maand is het 15 jaar geleden dat ook alhier een afdeling van de Bond van werknemers in Industriële bedrijven werd opgericht. Uit het oogpunt van de propaganda en de groei van de afdeling, zal dit belangrijke feit niet onopgemerkt voorbijgaan. Daarom zal zaterdagavond a.s. in café J. Siegers een groots opgezette jaar-, propaganda- annex feestvergadering worden gehouden. Tijdens deZe vergadering zullen vier jubi larissen worden gehuldigd, die resp. 15 en 12 Vb jaar lid zijn. De heer Van Berlo zal tevens een spreek beurt houden, met als onderwerp „Het ac tie-program van de bond". Na afloop van .- de jaarvergadering zal de avond met een gezellig samenzijn worden doorgebracht. VOETBALPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG Door de zwaar bevochten zege van ver leden zondag is Haarsteeg er in geslaagd zich vlak achter lijstaanvoerder RKJVV op de tweede plaats te nestelen. Ongetwijfeld een fraaie prestatie en het woord is nu aan de voetballers om te trachten die plaats te handhaven. Als wij het komende wed strijdprogramma eens aan een nadere be schouwing onderwerpen, dan valt direct in het oog dat Haarsteeg een zware eerste helft achter de rug heeft, want tegen de toch vrij zwakke staartclubs is nog maar één wedstrijd in totaal gespeeld. Maar ko mende zondag zullen Haarsteegs eerste elf talspelers moeten tonen wat ze waard zijn. Margriet uit Oss komt n.l. op bezoek; dot is een zeer sterke ploeg uit de middenmoot, die het de laatste tijd uitstekend doet. Haarsteeg heeft getoond wel sterker te zijn, maar er mag niet uit het oog worden ver loren dat er nogal met spelers wordt ge sukkeld en dat komt de homogeniteit niet ten goede. Maar de thuisclub wil zeker haar aanhang niet teleur stellen en zal wellicht alles in het werk stellen om de beide pun ten thuis te houden; en als er met volle overgave wordt gespeeld is de kans ook groot dat de punten inderdaad thuis zullen blijven. DOKTERSDIENST Gedurende de afwezigheid van dokter H. Winkelman alhier zal de praktijk worden waargenomen door dokter K. van Tuyn te Kaatsheuvel, Rozenstraat 48, tel. 04167 - 2006. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. Baas van Den Haag. TONEEL-UITVOERING Op uitnodiging van de Jongeren-organi satie van de Mij. van Landbouw te Sprang- Capelle werd j.l. zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond alhier door de af deling Hilvarenbeek van genoemde organi satie een toneeluitvoering gegeven. Opge voerd werd: De onbekende wereld. Het stuk werd op verdienstelijke wijze voor het voet licht gebracht en de volle zaal heeft zeker van het mooie stuk genoten. De voorzitter van de Sprang-Capelse afdeling, de heer v. d. Berg, sprak een welkomst- en dank woord tot de Hilvarenbeekse toneelclub, ter wijl de voorzitter van Hilvarenbeek dankte voor de gastvrijheid. C.N.V.-FAMILIE-AVOND De Chr. Besturenbond Sprang-Capelle organiseert a.s. zaterdagavond 7 uur in de zaal van de Chr. Volksbond de jaarlijkse C. N.V.-familie-avond. Als spreker hoopt op te treden de heer C. Braspenning, Waalwijk, districtsbestuur der van de Chr. Bedrijfsgroepencentrale, die zal spreken over het onderwerp „Christen zijn in de welvaart". Door de Werkende Jeugd uit Oud-Beijer- land zal het toneelspel in drie bedrijven van Ijs. Visse^ getiteld ,,'t Sloofje", worden opgevoerd. TONEELVERENIGING „GEZELLIGHEID" Op zaterdagen 25 februari en 4 maart a.s. zal de toneelvereniging „Gezelligheid" oncler leiding van haar regisseur de heer C. Dekkers, in de zaal van de Chr. Volksbond haar tweede winteruitvoering geven, met de worli opvoering van een spel in drie bedri A. Boere, getiteld: „Morgenrood". GROTE VERLOTING Door de voetbalvereniging N.E.O. een grote verloting georganiseerd, waatïtt Burgemeester en Wethouders van Spran- Capelle per 3 febr. j.l. de benodigde gunning gaven. De baten zijn voor de balvereniging die in verband met de ym competitie-reizen en de aanschaffing y» nieuwe costuums voor bijzonder grote gaven komt te staan. De eerste prijs is wasmachine, terwijl er voorts nog een gjJ aantal waardevolle prijzen beschikbaar A De trekking heeft plaats op 1 september ai SCHIETWEDSTRIJDEN In zaal Nieuwenhuijzen hield de afdeliw Raamsdonksveer van de Ned. Bond Oudstrijders en dragers van het mobiiisi tiekruis weer haar jaarlijkse schietwed. strijden, in samenwerking met de afdelic- gen Waalwijk en Drunen. In totaal namf 55 schutters aan de wedstrijden deel, 4 mede dank zij de plaatselijke middenstaai een groot succes zijn geworden. De uit gen luiden: Korps A: 1 Drunen 109 pt.; 2 Waak 103 pt.; 3 Raamsdonk 99 pt. Korps B: 1 Raamsdonk 92 pt.; 2 Wai wijk 91 pt.; 3 Drunen 88 pt. Korps C 1 Waalwijk 82 pt. Het hoogste aantal punten dat op dividuele wedstrijden kon worden 1 bedroeg 75 pt.; voor elke schutter teldenl 2 beste kaarten voor de uitslag. Hierw den de resultaten: Personeel A 1 J. van Iersel R'donl -73; 2 N. v. d. Wiel Drunen 7O-70-: A. de Graaff Waalwijk 70-65. Personeel B 1 C. Rutters R'donk 59; 2 P. de Hoop Waalwijk 66 65; 3 Vs hagen Waalwijk 65 - 64. Personeel C 1 A. Versteeg Waalwiikti -59; 2 R. de Wijs R'donk 65 - 59; 3 j. Oomen R'donk 62 - 55. Damesbaan: 1 mej. v. Oosterhout D® nen 61 -60; 2 mej. v. Huiten Waalwijk! -42; 3 mevr. v. Iersel R'donk 42. Bij de prijsuitreiking bleek er een eite prijs te zijn voor Visser uit Drunen tl oudste deelnemer en W. v. Meel verdiensten.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6