IwuLi DRUNEN VLIJMEN kop en schotel CQ firma A. A. FARO ppr: Biljarten Appelmoes van goudreinetten -- Nasi goreng met kip liter blik 125 ^Tomatenpuree uit Italië 3 blikjes 50 Abrikozen op sap ^71 h y Aardbeienjam Kasteel per per pot 79 ^Gekookte Ham .150 gram 69 Frou Frou .g 8 Chocoladerepen inn Vsiasaus zoetzuur. flinke flacon 69 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 In de loop der jaren heb ik heel wat mensen gesproken, die domweg gingen emigreren omdat ze het hier in Nederland te benauwd en te kwa lijk riekend muf vonden. „Zelfs met je boord los is het hier nog niet om uit te houden", zei mij een jonge on dernemer, die op het punt stond uit te varen. Die domweg-emigranten waren mensen, die in hun strijd om het zakelijke en industriële bestaan het klappen van de overheidszweep hadden leren kennen en voelen; men sen die „zum Kotzen" vol zaten van het moordende vaderlandse vergun ningenstelsel, de verstikkende for mulieren-nachtmerrie en de alle ini tiatief dodende ambtenarij. Ik heb die het-is-mij-te-benauwd- reden nooit een bijzonder sterk argu ment gevonden, om het geboorteland vaarwel te zeggen en ik weet ook niet of al die frisse-luchtzoekers in den vreemde nu wel zo goed terecht geko men zijn. Een feit is wel, dat ze het hier ook niet gered zouden hebben en cds je dan toch naar de bliksem moet gaan, dan maar liever in de frisse lucht. Van heel veel van deze mensen weet ik echter wel, dat ze buiten Ne derland wel de bestaans- en levens mogelijkheden hebben gevonden, waarop ze hier geen schijn van kans hadden. Natuurlijk, Nederland is een goed en braaf land, waar voor de mens wordt gezorgd van de wieg tot het graf, zó goed zelfs, dat hij bijkans doodgezorgd wordt, figuurlijk ge sproken wel te verstaan. Met al die zorg wordt het soms echter wel dek sels benauwd. Men steeks de vingers tussen de boord wanneer ds. Zandt onze geestelijke volksgezondheid aan de borst drukt en fulmineert tegen zo iets zedenschokkends als de voet balpool, die overigens voor ons volk mogelijkheden opent voor een gezon de en goede lichamelijke ontwikke ling, waarvoor de rijksoverheid slechts een grijpstuiver over heeft (heel de Nederuandse jeugd schreeuwt om gymnastieklokalen). Heeft zo'n volksvertegenwoordiger nu echt niets beters te doen dan ach ter de ontwikkeling aan lopen te jouwen? En hoe warm krijgt men het niet wanneer de directeur-generaal van de arbeidsvoorziening het Moskouse Staatscircus het land uitbonjourt, een circus van super klasse dat men hier nooit meer te zien krijgt! En waarom? Alleen omdat de Neder landse circusexploitanten zijn gaan dreinen „En wij dan Moet dat handjevol Nederlandse circus- exploitanten (die overigens geen on verdienstelijke dingen laten zien) en de directeur- généraal - van-de-zoveel ste-overheidsinstelling dan uitmaken welk circus het Nederlandse volk mag zien? Waarom mag Hilversum, waar toch al zoveel narigheid vandaan komt, dit circus niet binnenhalen en het Nederlandse volk een onvergete lijk schouwspel bieden? Toon Hermans, een artiest van formidabele klasse, heeft ook dag met het handje tegen Nederland ge zegd en heeft de welgevulde Duitse hand gegrepen. Vier televisieshows brengt „onze" Toon het volgend sei zoen voor de Duitse televisie en het zou me niets verbazen wanneer mor gen de Nederlandse „zuilen" bij de minister op de mat liggen om te vra gen of Duitse televisie-uitzendingen in Nederland niet verboden kunnen worden. Gelooft u maar, dat, zolang de Nederlandse zuilen met middel matige of nog slechtere programma's de huiskamers doen gapen, elke Ne derlandse artiest elke kans, die hem of haar in het buitenland geboden wordt, met twee handen zal aangrijpen. Ze hebben meer dan groot gelijk, maar wij blijven zitten met mr. Hilterman, de weerman en een hele sleep andere artiesten van hetzelfde kaliber. Na tuurlijk kunnen we Toon en alle an dere goede artiesten hier houden, want als die benauwende en geld verslindende „zuiden" samenwerkten, zouden wij deze mensen ook kun nen betalen en het luister- en kijkgeld zou dan in elk geval niet weggegooid zijn. Dag Toon, kom je nog eens terug met je ballonnetje! Bij dergelijke zaken gaat de boord inderdaad knellen, beste mensen. Maar denk nu ook weer niet dat we altijd zo vroom en braaf zijn als we er uitzien. Het geld van de voetbal pool mag dan kwaad geld zijn vol gens sommige „principiëlen" in rege ring en volksvertegenwoordiging, maar wat denken deze lieden dan van dat andere geld, het geld dat in de schatkist vloeit uit het schone stre ven van de regering om de export naar Nasser's Verenigde Arabische Republiek te bevorderen, het geld ook waaraan de kwalijke geur van een verklaring van „antisemistische strek king" kleeft, want de Nederlandse bedrijven, die aan deze exporrt willen meedoen, moeten een dergelijke ver klaring tekenen! Hebt u daar minister Beerman, ds. Zandt of dr. Diepenhorst over ge hoord? Ja natuurlijk, handel is handel! Dat heeft niets met geestelijke ge zondheid te maken! Of wel? Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst Dr. Verhaak. Danscursus In de zaal van Gez. Elshout be gint a.s. vrijdag 3 maart weer een nieuwe danscursus o.l.v. de heer Leenders. Gezien de belangstel ling voorheen wordt ook bij deze cursus weer een flinke deelname verwacht. Spel van Liefde en Toeval door Toneelgroep Studio bü de Cultu rele Kring Drunen-Elshout A.s. zondag zal de Toneelgroep Studio in de grote zaal van de Hoge Braken opvoeren: het to neelspel van Liefde en Toeval. Dit spel wordt opgevoerd in het kader van het programma van de Culturele Kring. Deze toneeluitvoering is voor ieder toegankelijk en verwacht mag worden dat velen deze gele genheid zullen aangrijpen om de ze bekende toneelgroep te kun nen zien. Spel van Liefde en Toe val is een klassieke Franse co- medie van Marivaux. Dit luchtige sierlijke spel werd in 1730 voor het eerst in Parijs opgevoerd en het bezit in 1960 nog steeds de charme van een racieus divertissement, licht, eweeglijk en fris. De jonge edelman Dorante komt de hand vragen van Silvia, de dochter van de edelman Or- gon. Als het jonge meisje ver neemt dat Dorante haar ten hu welijk zal komen vragen, besluit zij haar pretendent te ontvangen in de gedaante van haar kame nier, teneinde zich onafhankelijk een denkbeeld te vormen van zijn karakter en optreden, maar de jonge Dorante heeft een soortge lijke inval gehad en wisselt van rol met zijn knecht, zodat de pseudo-kamenier komt te staan tegenover de pseudo-knecht. Hieruit komen allerlei verwik kelingen voort, die tenslotte tot ieders voldoening leiden tot het blijde einde, want zowel de adel lijke jongelieden als de echte ka menier en de echte knecht vinden elkaar ondanks de vermomming. Deze 18e eeuwse comedie, ge componeerd als een muziekstuk, munt uit door de rappe dialogen, de snelle speelse handeling, die in de hoofse trant van die tijd tot een bekoorlijk-flonkerend geheel samenvloeien. Marivaux bezit het geheim om de komische tegenstelling soms het accent van een lichte wee moed mee te geven, waardoor de innigheid van de ontluikende liefde een glimlach van vertede ring wekt. Aanvang 8.15 uur. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Agenda. Vrijdag 24 februari. 8 uur studieclub RKJB, zaal gez. Elshout. 8.30 uur dansles Hoge Braken. Zaterdag 25 februari. 10 uur afscheidsbijeenkomst Deken Rooijackers. 11 uur afscheidsreceptie Deken Rooijackers, Hoge Braken. 4 uur „Connie een meisje van 16", Hoge Braken. 8 uur „Het mysterie van Tan- ger", 18 jaar, Hoge Braken. Zondag 26 februari. 11.15 uur R.K. Bibliotheek in Hoge Braken. 11.30 uur repetitie Harmonie Beatrix, gez. Elshout. 2 uur „Connie een meisje van 16" Hoge Braken. 4 uur „Connie een meisje van 16" Hoge Braken. 8.15 uur „Spel van Liefde en Toeval" Hoge Braken. Maandag 27 februari. 7.30 uur middenstandscursus R.K. Jongensschool. 4 uur balletles Hoge Braken. 8 uur R.K. Vrouwengilde zaal gez. Elshout. Dinsdag 28 februari. 7 uur trainen DVC. 7.30 uur Hobbyclubs Hoge Braken. Woensdag 1 maart. 8 uur „Wilde aardbeien", 18 jaar, Hoge Braken. 8 uur Postzegelbeurs Hotel Royal. Donderdag 2 maart. 8 uur feestavond Krasnapols- ky, Hotel Royal. 7.30 uur middenstandscursus R.K. Jongensschool. Filmjournaal „HET MYSTERIE VAN TANGER" Twee vrouwen en een man, die sa men een dansnummer vormen in het Ritz Hotel in Tanger, zijn op zoek naar een zekere Balizar, de man die tijdens de Spaanse revolutie duizen den mensen martelde. Het zijn Rita (Maria Montez), Dolores (Louise All- britton) en Ramon (Kent Taylor). Balizar heeft ook Rita's vader ge dood en zij wil zich op hem wreken, waarbij de 2 anderen haar willen hel pen. Bij dit drietal voegt zich ook de Amerikaanse journalist Paul Kenyon (Robert Paige), die ook op zoek is naar Balizar, alleen echter om over hem een sensationele reportage te schrijven. Er duikt ook nog een duis tere ex-Nazi-man op, die in het bezit is van een kostbare diamant, waarop ook Balizar loert en tenslotte is er dan nog een geheim agent van de ge allieerden, die zowel op zoek is naar de diamant als naar Balizar. Na veel geheimzinnigheid wordt Balizar ten slotte ontmaskerd en het is de onder liefdesverdriet gebukt gaande Dolo res, die Balizar met zich mee de eeu wigheid in neemt. Zaterdag 8 uur. Toegang 14 jaar. „CONNY, EEN MEISJE VAN 16" Conny Froboess, het idool van alle teenagers, dans en zingt er in deze film weer lustig op los en men hoort o.a. de bekende schlagers „Kleine Lu- cienne", „Ja, een meisje van 16" en „Liefde als zonneschijn". In dit filmverhaaltje heeft Conny haar beide ouders verloren en woont in bij haar tante Lotte. Haar groot vader is de wereldberoemde dirigent Franz Vidal, die het zijn zoon - Conny's vader dus - nooit heeft vergeven dat hij als barpianist zijn brood verdiende. En deze voorliefde voor de luchtige muziek is op de dochter overgeslagen en zo valt het te begrijpen dat grootvader Franz nu niet bepaald met Conny wegloopt. Het wordt een strijd tussen twee verschillende werelden, waarin de een de ander niet wil begrijpen. Maar ten slotte weet Conny haar grootvader er toch van te overtuigen dat de grote en de kleine k elkander niet behoe ven uit te sluiten. Zaterdag 4 uur. Zondag om 2 en 4 uur. Toegang alle leeftijden. „WILDE AARDBEIEN" Een prachtig filmwerk van de Zweedse filmgrootmeester Ingmar Bergman. Een wonderlijk verhaal van herinnering en werkelijkheid, su bliem van sfeer, overrompelend van toon en volmaakt van ritme. Puur filmgenot voor hen die kunnen ge nieten van een rustig verhaal, dat nochtans doortrokken is van sterke spanningen. „Wilde Aardbeien" is zuivere filmkunst, waarin beeld en verhaal een volmaakte eenheid vor men. Woensdagavond 8 uur. Toegang 18 jaar. Een prachtige voor ct i» literblik w3 halven en parten blik 1250 gram tOU 200 gram 52 Snoepmelange ||n tegen verkoudheid het volmaakte koekje 200 gram 4" melkIpuurhazelnootvoor. lUU Teken Voor: Treffend Voordeel Moby lette Grand Sport en Grand Tourisme 10 versnellingen en automatisch; 50% meer vermogen; 100% snellere start; vol vermogen onder de 40 km. door speed control. Inlichtingen worden U verstrekt door de Mobylette-dealer voor de Langstraat Tel. 2984 - Grotestraat 15 - Waalwijk 1 eigen werkplaatsen met een staf van vakkundig- en gediplomeerd personeel. Vandaag, vrijdag 24 febr., vindt de opening plaats voor de autoritei ten, genodigden en vooraanstaande figuren uit de meubelindustrie, die tijdens een ontvangst door de direc tie, een kijkje kunnen nemen in deze voor Tilburg en wijde omge ving prachtige zaak en hun bewon dering kunnen uiten voor de mees terwerken van meubelkunst, die naast eenvoudiger modellen staan opgesteld. Temidden van die over vloed zal het voor de steeds toene mende klantenkring stellig niet ge makkelijk kunnen zijn een keuze te maken. Wij kunnen niet anders zeg gen dan dat een bezoek aan deze „Meubelexpo" ons overrompeld heeft. Meubelexpo is niet met de tijd meegegaan, maar heeft er zelfs een grote voorsprong op. Graag verwijzen wij naar de ad vertentie elders in ons blad. CARNAVALSFILM EEN SUCCES. Zondag en maandag werd in café Ant. Peijnenborg-Boom de Carnavalsfilm ver toond en beide avonden was de zaal te klein. Woensdagmiddag draaide hij voor de jeugd; er was een ongekende belangstelling. BILJARTVERENIGING NAO. De Vlijmense Biljartvereniging NAO 2 speelde een thuiswedstrijd tegen Luk Raak uit Vught en het werd een gelijk spel, 4-4. NAO 2 - Luk Raak 3 W. v. Vught (65)-M. Ketelaars (60) 65 - 36 J. Coensen (65) -W. v. Hooft (60) 49-60 A. Klerks (60) - R. Ketelaars (55) 46 - 55 J. Heesbeen (45) - H. v. Breemen (50) 45-40 Hoogste serie NAO A. Klerks 9 car.; Luk Raak W. v. Hooft 11 car. VOETBAL Vlijmense Boys I-RKTVV I Zondag 26 febr. spelen de Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen RKTVV uit Til burg, een ploeg die ook tot de leiders van de afdeling behoort en zich niet gauw ge wonnen geeft en een stevig partijtje voetbal weg kan geven. Daar de Boys dit spel niet ligt, zal het zondag een moeilijke wedstrijd worden voor de Boys, die zondag weer een paar plaatsen oprukken naar de kopgroep wanneer zondag van RKTW gewonnen wordt. Laat dit zondag eens zijn Boys. Maar dan van het begin af aanpakken tot de laat ste minuut en bij een voorsprong niet den ken, wij zijn binnen. Laten we hopen dat de voorhoede haar zelfde schotvaardigheid heeft als zondag tegen RKSVA, dan zijn de winstkansen voor de Boys in deze wedstrijd groot. Supporters, zondag weer in grote getale bijeen om uw favorieten aan te moe digen. Aanvang wedstrijd half drie. St. Mich.-Gestel 2 - Vlijm. Boys 2. Zondag spelen de Boys reserves een uit wedstrijd tegen Mich.-Gestel, een ploeg die thuis niet makkelijk is te kloppen. Maar om de mooie plaats in de kopgroep te behou den moet er gewonnen worden. Jongens, doe allen uw best en laat uw aanhang jui chen. Heusden 2 - Vlijm. Boys 3. Deze wedstrijd van twee gelijkwaardige ploegen zal op een gelijk spel uitdraaien. Boys, zorg eens voor een verrassing. Haarsteeg 3 - Vlijm. Boys 4. Deze derby zal spannend zijn, daar beide ploegen haar uiterste best zullen doen om de winst te behalen. Mogelijk kan het terrein voordeel beslissend zijn. Boys alle succes. VIER GESLACHTEN TE VLIJMEN. Vier geslachten kan al als een zeldzaamheid gelden, maar zoals hierboven toch zeker. Het zijn namelijk vier Jannen v. d. Heuvel en de leeftijden zijn: Jan van den Heuvel 87 jaar, zijn zoon Jan 62 jaar, diens zoon Jan 31 jaar en diens zoon Jan 4 jaar. KNBB DISTR. KAATSHEUVEL. André Snoeren (De Dreef) kampioen van de le klas. Spanning, sportiviteit, veel belangstelling en een puike organisatie, ziedaar de 4 voor naamste factoren, waardoor de finale van de le klas zo'n buitengewoon succes is ge worden. Spanning heeft er vanaf het begin reeds ingezeten, want na 3 ronden was geen van de deelnemers nog zonder een verliespartij. De favorieten die zich echter na de 3e ron de afscheidden, waren C. van Boxel, Jac. Verhiel, H. Soeterboek en André Snoeren. Hiervan bleven uiteindelijk nog H. Soeter boek en A. Snoeren over, die na deze ronde geen fout meer maakten en samen in de slotpartij de fel begeerde titel moesten be twisten. In deze finale-partij was André Snoeren ongenaakbaar, met schijnbaar vol komen rust en nonchalanche speelde hij een fantastische partij. Goed geplaatst verza- melspel en met een regelmatige score liep André onmiddellijk van zijn tegenstander weg om na 21 brt. de partij van 200 met een pracht gem. van 9.52 in zijn voordeel te beslissen. H. Soeterboek kwam niet verdei dan 124 car. wat in deze omstandigheden niet slecht was, maar toch zeer moeilijk en krampachtig en iets te grof spel bij elkaar gecaramboleerd waren. De titel was hier door bij de sterkste speler gekomen! Van de overige spelers heeft vooral de jeugdige Jan van Berkel zeer goed voldaan. Deze 2e klasser had op eigen verzoek in de le klas ingeschreven en speelde nota bene meteen met het tweede hoogste alg. gem. De jeug dige knaap en lid van NAS wordt volgend jaar ongetwijfeld een kanshebber en zal met gedegen training misschien de le klas als het ware naar de hoofdklas „doorwandelen". Van de overigen was Jac. Verhiel met 4.87 wel de beste, maar jac. heeft zijn goede vorm van de comp.-wedstrijd niet kunnen bevestigen. We hadden echt meer van dit „knaapje" verwacht. Henk Dekkers heeft slechts een partij willen demonstreren dat hij werkelijk een le klasser is. Hij deed dit toen echter wel op een fantastische wijze. Tegen Jos van Wanrooy maakte Henk de partij uit in 19 beurten, met een h.s. van 46, waarmee hij met het pracht gem. van 10.52 meteen de beste partij van de hele finale op zijn naam bracht. Kees van Boxel is tegen gevallen. Hij heeft wel geen geluk gehad, maar zijn spel was niet zo vast als wij van hem gewend zijn en een voorlaatste plaats in dit gezelschap moet hij zo snel mogelijk zien te revancheren. Tenslotte werd Jos v. Wanrooy de hekkensluiter, maar met ere. Jos is een sportief en prettig speler aan de biljart, maar heeft in de le klas toch echt wel iets te hoog gegrepen. Hij weet heus wel iets van het spel af, maakt zeer goede oplossing, maar mist nog de nodige routi ne. Een volgende keer meer succes, Jos. De eindstand werd pt. gem. h.s. 1 André Snoeren De Dreef 10 5.65 33 2 H. Soeterboek Euphonia 8 5.85 54 3 J. v. Berkel NAS 8 5.75 33 4 Jac. Verhiel KOT 6 4.87 37 5 H. Dekkers De Efteling 4 4.31 46 6 C. v. Boxel NAS 4 4.38 31 7 J. v. Wanrooy Alt. Raak 2 3.82 29 Districtsvoorzitter J. v. d. Kaa kweet zich weer uitstekend van het ceremonieel dat bij de huldiging en slotwoorden steeds weer terugkomt. Voor ieder had hij weer zijn apart woordje, terwijl de kleine André na tuurlijk extra in het zonnetje werd gezet en zijn prestatie honoreerde met de overhan diging van de kampioensmedalje. Hij hoopte dat André zich op de komende gewestelijke finale en jubileum-kampioenschappen te Amsterdam als een waardige afgevaardigde en met succes de eer van ons district zal weten hoog te houden. Namens de organiserende vereniging sprak voorzitter W. v. Kuijk een keurig woord van waardering en dank aan de spe lers, hospes, de heer H. Snoeren en het publiek. Hij overhandigde de kampioen etn fraai tulpenboeket. Namens de spelers dank te de kampioen, waarin hij niemand ver gat te bedanken, welke dit succes had mee helpen te verwezenlijken. Alle drie de sprekers hadden bijzondere woorden van dank aan het adres van de ver. Poedelvrees. Extra woorden van dank werden gericht aan de hospes de mevr. Snoeren, die 4 dagen lang zaam echtpaar over biljart en t" waren geweest. Doch een speciaal erkentelijkheid richtten allen en re® aan het adres van de J Ni M. Zebregts. Voor diens nooit a|, ijver en zorg over het tournooi - fecte administratie ontving hij van-i wezigen een ovationeel en warn'1 Hierna zaten spelers, leden vq vrees en bestuurders aan een wl J koffietafel welke dhr. en mevr. SBl? eens extra als gulle gastheer en stempelde, daar zij de onkosten zo geheel voor eigen rekening had» men. Deze finish-touche was het s van een uitermate geslaagde final;' le klas. Antoon Voogd finale Gew. Kamt 2e klas in Zevenbergen, Het jongste lid van Euphonia, dt-. overbekende Toontje Voogd, zal h weekend de kleuren van ons distri: verdedigen in de finale van het geïe bant-Zeeland van de 2e klas Lil® finale wordt georganiseerd in Zev* en begint op vrijdag 24 febr. omhai Zaterdag en zondag, 25 en 26 fel,., de finale voortgezet. Zijn tegenstand? G. Bakx uit Bergen op Zoom, p,|. uit Valkenswaard, G. Laros uit pi Chr. Akkermans uit Vught, A. Scfc Oss en J. L. de Hooge uit Zierikzes' Wij hopen dat onze kleine man®, se wijze en zo goed mogelijk succes ten te boeken. Bertus Dekkers in rvampu Nederland in extra lik Momenteel speelt de veelbelows man van de Efteling, de 22-jarigeh Dekkers, in de finale om het kiui schap van Nederland in de extra H Deze finale wordt in Nijmegen geips Wij mogen nog niet direkt op een succes rekenen, daar deze finale zijné groot tournooi is en Bertus dus 1» heel veel zal weten te leren en er ie varing zal opdoen. Zijn tegenstanders zijn allen biljarten formaat die al ettelijke jaren meelop waarvan de Bosschenaar H, Emir voor de 4e maal in successie in deieili titel betwist. Verdere kanshebbe Feeke uit Noord-Holland en G, Vught. Vrijdag, zaterdag en zon deze finale betwist en we zijn «1 nieuwd hoe onze matador het er alb Wij wensen hem er bij voorbaat succes en nog meer genoegen toe. bij elk pak A 250 gram aerotherm-geroosterd» EDAH-koffie. Ook bij elk blik Kasteel poederkoffie. KAPTEIN's ZWARE KLASSE IS UIT

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 10