wAAlwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt RIJK EN GEMEENTE EEN MUZIEKCONCOURS VAN DE TOP-KLASSE BINNEN- EN BUITENLAND Gezondheid Sanapirin aaa UITZONDERLIJK MUSICEREN Provinciaal nieuws ffaalwiikse Stoomdrukkerij "aa Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN 2 x per week icht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" In de afgelopen maanden en thans nog worstelen de gemeen tebesturen in ons land weer met het vaststellen van de begroting voor dit jaar. Dat brengt vrijwel nveral een litanie van klachten or verzuchtingen mee over de te lage uitkeringen uit het gemeen- pfonds en het veel te lang uit blijven van beslissingen op aan vragen om extra uitkeringen. In ,1e meeste gevallen weten de ge meentebesturen met op welke in komsten van het rijk zij kunnen rekenen. De thans officieel gel dende percentages, naar gelang van het aantal inwoners, zijn al lang uit de tijd. De constellatie van vele gemeenten heeft zich in de laatste tien jaren zodanig ge wijzigd, dat aan de hand van deze oercentages alleen zelfs aan het meest simpele verzorgmgspeil dezer gemeenten niet meer zou kunnen worden voldaan. Er zijn daarop, ook weer volgens bepaal de normen, extra uitkeringen mogelijk, die echter van geval tot geval moeten worden goedge keurd door het ministerie van binnenlandse za' .en, zulks na ad vies van Gedeputeerde Staten der betreffende provincie. Het kan één, ja zelfs verscheidene jaren duren eer zo'n beslissing afkomt. Intussen moet het gemeentebe stuur dan maar zien hoe het zijn begroting samenstelt. o Bij de behandeling van de be groting hoort men dan ook van de meeste colleges van b. en w. de verzuchting slaken, dat men ook voor dit jaar wéér „in de mist vaart", want hoe hoog net bedrag aan inkomsten zal wor den, daarop heeft men geen kijk. Men heeft de uitgavenposten ge raamd naar het noodzakelijk ge achte, maar zo sober mogelijk ge houden verzorgingspeil van de gemeente. Die grootst mogelijke sober heid is geboden, want anders wordt de eenmaal vastgestelde begroting niet goedgekeurd door Ge'd. Staten. Noodgedwongen blij ven dus toch zeer wenselijke voorzieningen reeds achterwege, omdat men meestal van tevoren al wel weet dat G.S. daar, gezien de huidige financiële omstandig heden toch geen goedkeuring aan zullen verlenen. Maar goed, de werkelijk noodzakelijke uit gaafposten kunnen dus worden opgesteld. Gezien de uitbreiding van de bevolking en dus ook van de bebouwde oppervlakte der ge meente, met alle daarbij noodza kelijke voorzieningen, zullen in de meeste gemeenten die uilga ven ieder jaar wat hoger komen te liggen. Daar is niet aan te ont komen. Op het moment dat men de be groting opstelt, weet echter geen enkel gemeentebestuur of de uit keringen uit het gemeentefonds ook in voldoende mate zullen groeien. Wordt het op dat mo ment bekend zijnde percentage gehandhaafd, dan zal in ieder ge val de gemeentebegroting een flink tekort aanwijzen. Dat doet ze ook, want officieel weet het gemeentebestuur niets meer dan wat de (verouderde) stukken haar aan inkomsten toewijzen. Voor het overige is zij aangewe zen op extra uitkeringen, waar voor G.S. eerst gunstig moeten adviseren aan de minister. Wan neer de beslissing daarover af komt, is niet te zeggen. Boven dien wordt verwacht, dat het ge meentebestuur intussen de aan wijzingen van het ministerie op gevolgd heeft om de eigen in komstenbronnen tot de door het departement gewenste hoogte op te voeren. Door deze gang van zaken is de gemeente met handen en voe ten overgeleverd aan de beslis singen van de ambtenaren op het departement van binnenlandse zaken, om dan maar niet te spre ken van de van andere departe menten noodzakelijke vergunnin gen voor het stichten van wonin gen, scholen en andere bouwwer ken. Met de thans toegepaste en reeds jaren slepende financie- ringspolitiek der regering ten aanzien van de gemeenten, wordt de gemeentelijke autonomie vrij wel geheel teniet gedaan. In alle gemeenten van het land wordt daar steen en been over geklaagd. Vele jaren heeft een commis sie-Oud gewerkt aan een nieuw wetsontwerp betreffende de fi nanciële verhouding tussen rijk en, gemeente. Er is thans 'n nieuw ontwerp in bespreking, doch nog niet bij de Tweede Kamer in be handeling gegeven. Intussen blij ven de gemeenten maar voor hun begrotingen „in de mist varen". Het opstellen daarvan en zeker de velen uren durende besprekin gen daarover door de gemeente raden, zijn eigenlijk een paskwil. Men kan in de gemeenteraden nu nog zo hameren op het eindelijk eens tot stand brengen van de een of andere noodzakelijk ge achte verzorging, of en wanneer het gebeuren zal, wordt alleen door een meneer in Den Haag beslist. Het wordt hoog tijd, dat de re gering en parlement eindelijk eens een eind maken aan de on gewisheid waarin thans de ge meentebesturen hun taak moe ten vervullen. De huidige situatie is terecht reeds een gevaar voor de democratie genoemd. De ware democratie zou juist moeten be rusten op een zo groot mogelijke autonomie der gemeenten, waar het volk zich immers het nauwst bij betrokken voelt. meer dan tot dusverre rekening houdt met de mogelijkheid om met militaire middelen zijn on rechtmatige aanspraken op N.- Guinea kracht bij te zetten. In antwoord op de vraag van de heer Burger, of de regering er niet van overtuigd is, dat een beleid is geboden, dat de steun verwerft van bevriende mogend heden in of met belangen in het verre Oosten en de Pacific (ook in geval van een open conflict), wijst de heer De Quay op her haalde verklaringen terzake in de Staten-Generaal. De regering heeft bij haar bovenomschreven beleid aanzienlijke steun onder vonden van bevriende landen. De regering heeft nimmer twijfel la ten bestaan aan haar bereidheid alles te doen, wat, met inachtne ming van haar verplichtingen ten aanzien van de bevolking van Nieuw Guinea, mogelijk is om zodanig conflict te voorkomen. MINISTER LUNS OVER DE HOUDING VAN DUITSLAND Minister Luns heeft in eert vraaggesprek met een verslagge-f ver van de „Deutsche Zeitung" opnieuw uiting gegeven aan zijn vrees voor een overwicht van Frankrijk en West-Duitsiand irt de E.E.G. Minister Luns wees er voorts op, dat de tot nu toe goe de verhoudingen tussen Bonn en Den Haag wel iets vertroebeld is door de wel opvallend vriendelij ke gebaren van de Bondsrepu- ERE TEKEN IN GOUD VOOR HENK VAN DER GRIFT De Nederlandse Sportfederatie heeft besloten het ereteken in goud met briljant te verlenen aan Henk van der Grift voor zijn grootse prestatie in het wereld kampioenschap hardrijden op de schaats in Gotenburg, Henk van der Grift is hiermede de tweede Nederlander die dit ereteken ont vangt. Onlangs is deze onder scheiding voor de eerste maal uitgereikt aan ir. P. F. Otten. LIMBURGSE MISSIONARIS IN KONGO VERMOORD Ordegenoot gevangen Pater Josef Tegels SCJ, oud 38 jaar en afkomstig uit Vlodrop in Limburg, is door rebellerende Kongolezen bij zijn missiepost in Basoko (Oostprovincie) ver moord. Hij is de eerste Neder landse missionaris, die in de Kongolese furie om 't leven werd gebracht. Zijn ordegenoot, de 41- jarige pater P. van Wersch uit Mecnelen, die eenzaam in Kole voor Baby en kennis voor Moeder, dit alles in een BABYSET Via Banalia verbleef, is door de rebellen gevangen genomen en wordt vastgehouden. Deze berichten bereikten j.l. maandag via een katholiek pers bureau ons land. Beide Limburg se priesters waren werkzaam in de streek rond Stanleystad, waar Loemoeniba een grote aanhang had. Ook voor de provinciaal van de priesters van het H. Hart, pa ter G. Bakker uit Breda, is het persbericht de enige nieuwsbron. Met de Luxemburgse missiebis schop in dit gebied, mgr. Niko- laas Kinsch SCJ, heeft hij sedert het begin van de vorige maand geen contact meer gehad. b Volkskr. NOG GEEN BESLISSING OVER GRAFISCHE LOONVOORSTELLEN Het college van rijksbemidde laars heeft maandag nog geen beslissing genomen over de tus sentijdse wijzigingen van de gra fische c.a.o.'s, waarover de ver tegenwoordigers van werkge vers- en werknemersorganisaties eind december j.l. overeenstem ming bereikten. De belangrijkste herziening betreft de lonen en salarissen, waarop met ingang van 1 januari j.l. een toeslag van 4V2 procent zou worden gegeven. NIEUW GUINEA De Nederlandse regering ziet op het ogenblik geen aanleiding de aandacht van de Veiligheids raad te vragen voor de situatie rond Nieuw-Guinea. Zij sluit ech ter geenszins uit, dat dit te zijner tijd wenselijk of noodzakelijk zou kunnen worden. Aldus prof. De Quay, mede namens minister Luns, in antwoord op schriftelij ke vragen van het Tweede Ka merlid Burger (P.v.d.A.). De re gering is van oordeel, zo zegt pre mier De Quay, dat de tussen de Sovjet-Unie en Indonesië geslo ten overeenkomst tot levering van wapens aan laatstgenoemd land en de publicatiecampagne, waarmee deze overeenkomst is omgeven, er op zijn gericht de indruk te wekken, dat Indonesië Zuiver Uw bloed met Kruschen - en w&rjtt zo de oorzaak van üw Rheumatische Pijn! bliek tegenover Indonesië en wel in het bijzonder door de uitnodi ging aan president Soekarno voor een bezoek aan West-Duits- land. Ook de levering van zwaar oor- logsmaterieel achtte hij nu ook niet zo'n vriendschappelijk symp toom. KASAI GEEFT MOORD TOE OP ZES LOEMOEMBISTEN André Kabaye, minister van justitie in de regering van Ka- lonji van de mijn-staat Zuid-Ka- sai, heelt aan de UNO-aütoritei- ten in Leopoldstad meegedeeld, dat zes voormalige medewerkers van Loem.oemha inderdaad zijn terechtgesteld. Hij zei niet onder welke omstandigheden. Kabaye zei alleen maar, dat aan de exe cutie een vergadering van opper hoofden vooraf was gegaan. De ze zes Loemoembisten werden na de val van de regering-Loemoem- ba gearresteerd. KAMERONTBINDING IN BELGIË De Eer.heidswet blijft rusten Op 26 maart verkiezingen Het Belgische parlement is ontbonden. Met deze beslissing hakte koning Boudewijn maan dag de knoop door, waarin de Belgische regering zich had ver strikt na het aftreden van negen liberale ministers. De koning aanvaardde dit ontslagaanbod tenslotte niet maar gaf de katho liek-liberale bewindsploeg van premier Eyskens opdracht ver der te regeren tot na de verkie zingen, die op 26 maart worden gehouden. Zo vermeed België, althans ui terlijk, de indruk van stuurloos heid, op 'n ogenblik, dat 's lands internationale positie meer dan ooit krachtig regeringsoptreden naar buiten nodig maakt. Ter nauwernood kon de vermoeide en verslagen premier Eyskens een glimlach opbrengen, toen hij 1.1. maandagmiddag dit besluit mee deelde. „Het is onmogelijk geble ken", zo zei de premier, „het sa menstel van koninklijke beslui ten te nemen en te preciseren, dat nodig was voor de uitvoering van de eenheidswet". WEST-DUITSLAND GAAT TANKS BOUWEN Tegen het einde van dit jaar zal in West-Duitsland worden be gonnen met de produktie van tanks, zo heeft de minister van defensie Strauss meegedeeld. Het zijn de eerste tanks die sinds het einde van de oorlog in de bonds republiek worden vervaardigd. BOTSING MET TANKER, 25 DODEN 25 zeelieden zijn omgekomen als gevolg van de botsing op de Rio Parana in Argentinië tussen de Argentijnse tanker „Petro- har" en het Deense vrachtschip „Pennsylvania", die zondag j.l. Een federatief muziekconcours heeft voor de muziekliefhebbers z'n sfeer en bekoringen en is tel- wens weer een evenement van belang. I)e deelnemende korpsen hebben maandenlang intens en met toewijding „geblokt" op de uit te voeren nummers en als het grote moment is aangebroken, maakt men zich gereed om hei resultaat van deze inspanning, hetzij in de open lucht, dan wel in een provisorische gelegenheid of een zaal met al of niet vol vol doende accoustiek, te laten ho ren. Enkele malen, naar gelang het aantal korpsen, wordt het optreden onderbroken om de toegekende prijzen van enkele af delingen bekend te maken, waar naar men als buitenstaander fei telijk niet behoeft te luisteren, maar in wezen alleen hoeft te letten op de reacties van de exa minandi, om te weten of de stu die al dan niet met succes is be kroond. Prompt ziet men even later de „Ie pnjs-kaarten" links en reehls opduiken en wat ver der volgt is genoegzaam bekend. Stel daar nu tegenover een mu ziekconcours van de topklasse als b.v. van Vaandelafdeling-B, uitgaande van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Har monie- en Fanfaregezelschappen, waarmee wij zaterdag j.l. in de schitterende acousliek-rijke con certzaal van Arnhem's cultureel centrum „Musis Sacrum" werden geconfronteerd. Op de eerste plaats de deelna me. Schrijft men hiervoor zo maar in? De naam „topklasse" houdt reeds het antwoord in. In derdaad, men moet tot de top klasse behoren, dat wil zeggen korpsen, die op een voorafgaand federatief concours in de vaan delafdeling lof der jury kregen, zijn gerechtigd tot deelname. Puntenwaardering. De punten waardering bedraagt maximaal 180. Wanneer, naar ons werd me degedeeld, een korps beneden de 450 punten blijft, dan moet dit op een federatief concours eerst weer lof der jury halen, om op nieuw voor Arnhem in aanmer king te komen. Dit laatste is ook het geval, indien een gerechtigd korps besluit een keer niet deel te nemen. Deze maatregelen lij ken ons overigens volkomen lo gisch, omdat anders de markt 'n beetje overvoerd zou raken. Voor korpsen, die dus tot de vaste klanten van „Arnhem" behoren, nemen we in gedachten onze hoed of pet af, want zij komen tot een perfect musiceren. Vervolgens de jury. Deze zetelt te Arnhem aan ieders oog ont trokken op het balcon in een ge blindeerde ruimte, zodat zij geen flauw idee heeft welk korps be zig is met het uit te voeren werk. De wijze van optreden wordt n.l. vastgesteld door loting kort voor de aanvang van 't concours. En dit is voor de betrokken ge zelschappen meteen al 'n span nende en belangrijke aangelegen heid. Volgens ingewijden kan men beter in de midden- of de staartgroep zitten, dan de spits te moeten afbijten, maar daar hebben we weinig kennis van. Als dan het rode lampje gaat branden, betekent dit voor het opgestelde korps het aanvangs- sein. De deuren worden gesloten en er mag geen mens meer in of uit tot de laatste noot gespeeld is. Het (zaterdag ca. duizendkoppi ge) auditorium bestaande uit sup porters, concurrenten en verder pur sang-muziekliefhebbers volgt onder doodse stilte de verrich tingen van koor en dirigent. Als dan enkele korpsen zijn afge werkt, begint men in de zaal reeds vergelijkingen te trekken en de kansen af te wegen. Maar ja, die en die moet nog komen, wacht maar 'ns. Zo blijft 't gon zen tot de laatste is geweest en men zich aan een prognose be gint te wagen. Als dan eindelijk de jury uit haar petite chambre separée naar voren komt en het podium bestijgt, en de voorzitter der federatie de uitslag zal be kend maken, is de spanning praktisch voelbaar. Men geeft daarbij het resultaat in volgorde van optreden, zodat niets met ze kerheid vast staat, voordat de laatste bekend is. Pas dan ont laadt zich de spanning bij twee korjDsen (harmonie en fanfare) in een wilde juichkreet, die de hoogste waardering hebben ge kregen. De rest, al of niet tevre den met het resultaat, toont zich uiteraard minder enthousiast en verlaat de zaal dienovereenkom stig, maar toch in een zekere mi neurstemming. Overigens heeft men alle respect en waardering voor de prestaties van de betere. Deze wedstrijden, welke thans voor de derde maal werden ge houden, ademen een geheel apar te sfeer. Voor de oningewijden zij nog even opgemerkt, dat de win naar van deze wedstrijd zich niet het praedicaat „kampioen van Nederland"- kan aanmeten. Ons land heeft n.l. vier muziekfedera- ties, genoemde Kon. Ned. Federa tie, de Christelijke Federatie, de R.K. Federatie en de Christelijke Unie, ieder met een eigen pun tenwaardering. Nr. 1 kan zich de beste van zijn federatie noemen. Over het concours zelf nog het volgende. Na de gehouden loting kwamen achtereenvolgens in de sectie harmonie op het podium: (gemakshalve vermelden wij ach ter de naam het aantal behaalde punten)1. Kon. Harmonie So phia's Vereniging, Loonopzand, dirigent Ton Kotter, 162V2 pnt.; 2. Harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" Schiedam, dir. Dick Koster, 135 pnt.; 3. Muziekver. Apollo, Goor, dir. A. Sommer, 162 pnt.; 4 Kon. Harmonie Or pheus, Tilburg, dir. A. Molen schot, 145 pt.; 5 Muz. Ver. Kunst naar Kracht, dir. Chr. Hengeveld 1651/2 pnt.; 6 Leeuwarder Politie Muz. Ver., dir. L. Kramer, 136 pnt.; 7 Muz. Ver. Excelsior, dir. J. Timmermans, 139 pnt. In de sectie fanfare: „Ons Ge noegen" Hees (bij Nijmegen) dir. Henk Alders, 136 pnt.; 2. St. Ce cilia, Millingen /Rijn, dir. Th. Eerden, 145 pnt.; 3 Kunst Adelt, Hapert, dir. F. v. Abeelen, 160 p. Het zou ons te ver voeren een beschouwing te wijden aan de ge leverde prestaties. Het behaalde aantal punten spreekt overigens hierin voor zichzelf en vormt een duidelijke aanwijzing, dat bij de harmonieën Kunst naar Kracht, Sophia en Apollo een klasse apart waren tegenover de ande ren, zodat wij deze drie terecht de crème de la crème kunnen noemen. Bij de fanfares had Ha pert ditrtiaal geen concurrentie en bleef een straatlengte voor de twee andere. F. v. Abeelen kwam met z'n indrukwekkend korps tot een prachtige prestatie. Het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan, en niet alle waardering voor de prestatie van nr. 1, wijden we toch gaarne een enkel woord aan ons roem ruchte „Sophia". Het is voor dit keurkorps en in niet mindere mate voor haar eminente diri gent Ton Kotter toch wel bijzon der sneu driemaal in successie als nr. 2 uit de bus te komen. Wanneer we een vergelijking ma ken met Glanerbrug en Goor, vo rig jaar respectievelijk nr. 5 en 1, dan dwingen de prestaties van Sophia toch altijd nog iets meer respect af. Wij weten niet weik verschil met Glanerbrug ditmaal de doorslag heeft gegeven, maar wat Sophia als eerste deelnemer presteerde, was in één woord su bliem en voor een amateurkorps moeilijk voor verbetering vat baar. Haar dynamiek werd o.i. door geen enkel korps geëve naard. Heeft de jury desondanks toch nog enige reserve in acht genomen met het oog op de vol genden? Intussen, vanaf deze plaats onze warme hulde. Sophia despereert niet, het zit er in en met een eventueel pieuw instru mentarium zal het er zeker uit komen. Rest ons nog te vermelden dat door de harmonieën moest wor den uitgevoerd „I Promessi Spo- si" (de Verloofden) van Pon- chielli, arr. O. Zurmühle, naar de destijds wereldberoemde roman van (Manzoni, een echt Italiaanse ouverture, welke onbekend is ge bleven. Beter bekend van deze componist is het Urenballet uit La Gioconda. Overigens een le vendig stuk met prachtige melo dieën, dat echter maar bijna 6 minuten in beslag neemt, het geen toch wel vrij kort is voor zo'n concours. Voor fanfare was voorgeschreven Pièce en forme d'Ouverture van de Belgische componist Victor Kalkman, die dit concours met z'n tegenwoor digheid opluisterde. De jury werd geformeerd door Gerard Boedijn, Piet v. Mever en Piet Stalmeier. De voorzitter der fedeFatie, de heer C. van Riel, reikte de win nende korpsen de grote prijs der Kon. Ned. Federatie uit, bestaan de uit een bronzen borstbeeld van de stichter van de federatie, wijlen Jhr. Mr. F. v. d. Poll, en vervaardigd door de internatio naal vermaarde beeldhouwer Ja cob Maris, terwijl de andere korpsen een herinneringswimpel werd aangeboden. plaats vond. Op het Deense schip ls alleen de kapitein om het leven gekomen. De 24 omgekomen Ar gentijnen zijn levend verbrand. RAF-VLIEGTUIG MET 6 MAN VERONGELUKT Bij het verongelukken van een tweemotorige „Anson" van de RAF zijn maandag zes personen om het leven gekomen. Het toe stel vloog in dichte mist op de North Barrull Mountain, op het eiland Mann. Toen het radiocontact met het vliegtuig werd verloren, werd aangenomen, dat het in de Ierse zee was gestort. BRABANTS HEEM In de aula van het Jacob Roe- lrmts College te Boxtel zijn zon dag de studiedagen van Brabants Heem. gesloten. In twee zondagen zijn zeer belangrijke referaten ge houden, waaraan de Stichting Brabants Heem weer veel heeft bijgedragen tot de studie van het gewest, zich niet alleen tot onze" eigen provincie bepalend, maar ook in de grote geschiede nis van het Frankische en Ro meinse rijk, waarvan wij een deel uitmaakten. Op 5 februari behandelde mgr. dr Bannenberg de vroegste kerst viering in deze streek vanuit het zuiden door Galli-romeinen tot pl. 700. Prof. dr. Ganshof (België) hield als het ware een college over de Frankische bestuursvormen, waarin de staatsinstelling, de ge westelijke instelling, het leger, financiën en rechtswezen werden bestudeerd. Gisteren sloot Dom C. Damen (benedictijn) bij het referaat van dr. Bannenberg aan met de An gelsaksische kerstening van Noord West Europa. Hij leidde in met de bekeringsgeschiedenis van de Britse eilanden en maakte onderscheid in de Keltische en opwekkend pijnverdrijvend Angelsaksische missionering. De komst van Willbrordus en zijn bekeringsgebied werden bespro ken, terwijl hij zijn conclusies gaf en aanwijzing deed voor ver der onderzoek. Tot slot gaf prof, dr. Draye een les in de Frankische kolonisatie van Toxandria, aan de hand van getuigenissen van teksten, graf velden, naamkunde en nederzet- tingsvormen. De voorzitter van de Stichting Brabants Heem dankte alle spre kers voor hun voortreffelijk werk en deed voorstellen voor de volgende studiedagen, waarbij eventueel de studie van het bis dom Luik, het sociale leven van de Franken, of Karei de Grote, zijn werk en leven zullen kunnen worden behandeld. Veel belangstelling toonde prof. Roosens uit België voor de wederzijdse studie op dit terrein, zowel in België, als in Noord-Bra bant, en somde enige punten op waarop de samenwerking kan worden gebaseerd. Het resultaat van deze voor bije vijftien studiedagen is een groot succes geworden. Dr. J. KEIJZER OVERLEDEN In Tilburg is maandag op 64- jarige leeftijd overleden dr. J. J. Keijzer, die als kinderarts ver bonden was aan het Sint Elisa beth Ziekenhuis. Hij heeft be kendheid verworven door vele initiatieven ten behoeve van het zwakke kind. Hij was oprichter van het kin- derverblijf „Kleuterheil" in Goir- le, geneesheer-directeur van het kinderdorp „Sint Godelieve" in Goirle en voorzitter van de eer ste dagopenluchtschool in Ne derland „San Domenico Savio", eveneens in Goirle. Dr. Keijzer was officier in de orde van Oran je Nassau en ridder in de orde van de Heilige Gregorius. B. EN W. VAN TILBURG WILLEN NIEUW STADHUIS BOUWEN In verband met de sanering van de binnenstad - wijk Koningswei - zal het bestaande verouderde en te weinig ruimte biedende stad huis van Tilburg, dat al sedert 1847 dienst doet, eerlang moeten worden afgebroken. Weliswaar ontmoet dit denkbeeld van ver schillende zijden uit de burgerij verzet uit hoofde van het feit, dat hiermee een monument van historische en architectonische waarde zou verloren gaan, maar blijkens een nieuwe mededeling aan de raad handhaven B. en W. VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 84e JAARGANG No. 16 V1UJU11U i» tumvuia»! De tcho vmi het Zuióen Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Dit blad Opgei') Kruschen maakt U al gauw een heel ander mens, vrij van stramheid en pijn en weer tot alies in staat. Dat doen Kruschen's vijf mi nerale zouten, die de bloedzuiverende orga nen aanzetten tot jeugdig-krachtige werking en zo de pijnverwekkende onzuiverheden uitdrijven langs natuurlijke weg. ÏH-l'rfcfT 1 a 1

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1