Deken Rooyackers nam afscheid van Drunen KAATSHEUVEL LAATSTE BEftldTlf GRATIS Icï sagPffi DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 FEBR. 1961 in oys /VI1-2 Waspik Drukkerij van Boxtel Loon op Zand Biljarten Bureau Jan Tuerlings Grote partij ELZENHOUT i-floi! minute, de wee- et ei m enkele góede aanvallen strandden ,Slt«-verdediging, waar stopper Diep- min i ikter ik was Ij ïhterhoe koorde, hebi iwtjesj lclclF (jj' t 0( ad SSCi de eerst, en warei zodoemj te en >rak Pn e. Hier. oven», gewaar ook t het 'oor rist De ver id echte: lede helt 3-1 var n de vet n achter, [en dot der ent- achten a stand t; wedstrl kter, de Kooi is niette Smerdiet nnins t de ras aar met >SC 3 t Kt te KDVC ift geivoi met die eld stond ie ós den b'elai- ?ordt eek en- stoel en, totdal anval ra wordt es- hermuts van te aanval niet ra erst d. Vei: leiden ai: i, zodat tl kon we. bezwort later m. géspeé hopeloi :ze perioc neer ind schoten t dit spet te rust te- nog ma:: gezien, tl- loorzichti; lat er ei inten kon eenzelft ;ne en d; te aai» verder indelijk nen opis >VD enke t optrede: ■elpunt 8 van defc sprong Wit wé: t doelpin spel J nog in .1 somst veggewtr. -wissel®: ging titkaars: doelpunt oor dei er de vit: totaal i verdedigt n gevaar Boys geen brnelis vit van rorzien, Boys is f niet moge» ;enoemde r de ova ichte velfc i werd defc 'lijmen 0 Heivoort te hoog o# r te verjfe' idiging *- erstonden t it en ielpunt te: s 15 emoedig4 e, ging «P, Overdijk'- weer reoorloo^ "'fn meestal redding moest brengen, al h t nu en dan met een corner, maar werden goed weggewerkt; toen iedereen j,t de rust met een O - 1 achterstand ingaan kreeg de linksbuiten v. Over- rl de bal g°ed aangespeeld, ging langs zijn Lediging heen, gaf een afgemeten pass linksbuiten Verschuuren, die prachtig aan, pr werd afgetrapt en meteen werd 'L de mst gefloten, die met 1 - 1 inging. Na de rust hadden de Boys het eerst het 1 in handen, maar verder dan de stugge van RKTVV brachten zij het niet. Z )(Wam RKTVV met goed samenspel metten en maakte het de Boys-verdediging l i i«ti« want de spelers zagen elkaar «d staan'en de druk op het doel bleef aan baden maar zonder succes. Vlijmen kreeg hierna 'nog enkele kansen, maar er zat geen strijdlust in de meeste spelers, zodat suc- uitbleef. RKTVV kwam uit een verre L uit de verdediging weer in de aanval, de bal komt bij de snelle linksbuiten, deze JU een goede voorzet, waarop de rechts- baiten toeloopt, die onhoudbaar inschiet 1-2. Het Vlijmense publiek moedigt hierna de noe eens flink aan en ieder dacht al 1 de gelijkmaker, want v. Overdijk is handig door de verdediging geglipt, maar hiet juist naast. Enkele corners worden nog «■fórceerd, maar ook deze brachten geen Les en de stand blijft 1 - 2 in het voor- ippl „an RKTVV, die nu de leiding heeft overgenomen van RKDVC uit Drunen. WASPIK - RKSSS 0-3 Waspik heeft het zondag in de thuiswed strijd tegen RKSSS niet bol kunnen werken. Na een klein half uur spelen namen de bezoekers de leiding, nadat zij gedurende eeruimen tijd een duidelijke meerderheid hadden getoond. Nog voor de rust werd doelman Jos Smits zelfs voor de 2e maal kansloos gepasseerd. Waspik trachtte in de tweede speelhelft de bakens te verzetten, maar het was weer RKSSS dat tot doelpun ten kwam, 0-3. De verdedigers der gas ten stonden zelfs niet toe dat Waspik de eer redde. 1 li Ui.LJ WIT ZWART-WHITE BOYS 0-5 Groot was het machtsvertoon, dat White Boys zondag in de strijd tegen Wit Zwart aan de dag legde. Met goed samenspel ruk ten de Boys herhaaldelijk de verdediging van Wit Zwart uit elkaar. Doelpunten konden Jan ook niet uitblijven. Voor de thee schoot aanvalsleider Han van Etten zijn ploeg al naar een 2-0 voorsprong. In de tweede helft was het Teun Hubeek die tot 2 keer toe de Wit Zwart achterhoede van haai voetstuk knalde, 4- 0. Piet Kuyten tenslotte maakte de vijf vol. Vanaf dit moment ging Wit Zwart haar kracht zoeken in de bui- spel-val. Zij bereikte hiermede dat score tot 5 - 0 beperkt bleef. GRAANACTIE De graanactie door de afdeling Waspik van de NCB ten bate van het Sociaal Fonds van de NCB heeft een bedrag van f 448,60 opgebracht. ENTRE NOUS Tijdens de jaarvergadering van de toneel vereniging Entre Nous zijn de heren G. Kamp, G. Roovers en R. van Dongen her kozen resp. als voorz., vice-voorz. en com missaris. De secr.-penn. dhr. H. v. Dongen Jzn. had zich niet meer herkiesbaar gesteld. Zijn plaats wordt nu ingenomen door dhr. A. Kemmeren, in het vorige bestuur com missaris. In de vacature van commissaris werd voorzien door de verkiezing van de heer J. van Dongen Mzn. AANRIJDING In de Veerstraat zijn in een onoverzichte lijke bocht 2 autos' tegen elkaar gereden. De bestuurder van de hierbij betrokken be stelwagen, blijkbaar in de veronderstelling dat de weg vrij was, sneed de bocht naar links enigszins af, waardoor hij tegen een personenauto uit tegengestelde richting reed. Aan beide wagens werd schade toegebracht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. CULTURELE WEDSTRIJD Op de culturele wedstrijden van de RKJB en RKBB van kring Den Bosch hebben de Waspikse afgevaardigde enkele fraaie pres taties geleverd. Joachim Kamp Zzn. legde bij het spreken in het openbaar beslag op de eerste plaats. Zijn broer Jos klasseerde zich in deze rubriek als vierde. Bij het declameren door de heren deelden Joachim Kamp en Arn. Smits doe 6e plaats. De Was pikse dames Rie Verschuren en Jo Smits be zetten bij het declameren resp. de 8e en 11e plaats. OP HET KRUISPUNT Op dinsdag 28 febr. zal de Waspikse Pater Timotheus Boelaars O.C.D. vanuit de St. Servaaskerk te Maastricht voor de KRO de tweede vastenmeditatie houden. Aanvang 19.25 uur. Pater Boelaars spreekt over „Liefde maakt niet blind". In de KRO- gids van deze week geeft Pater Timotheus op bladzijde 13 een kleine toelichting op zijn te houden meditatie. UITBREIDING BEDRIJF P. A. SCHRAUWERS Het is nog geen half jaar gele den dat de Dongense leder- en fourniturenhandel P. A. Schrau- wers n.v. dubbel feest vierdehet in gebruik nemen van enkele nieuwe bedrijfsgebouwen en het 12V2-jarig bestaan van 't bedrijf. Deze uitbreiding was noodza kelijk geworden door de gestadi ge groei van zijn uitgebreide klantenkring. Toen dhr. Schrau- wers in 1947 zijn bedrijf in Don gen begon, had hij zich geen voorstelling durven maken dat VOOR Dr. v. Beurdenstr. 13-15 KAATSHEUVEL Tel. 04167-2121 TV zag M BOND VAN R.K. SCHOEN FABRIKANTEN TE KAATS HEUVEL In de algemene jaarvergadering van de Bond van R.K. Schoenfabri kanten te Kaatsheuvel heeft de heer Veenhuizen, secretaris van de Alge mene Katholieke Werkgeversvereni ging, sprekend over de personeels problemen, speciaal met betrekking tot het jeugdig personeel, de aan wezigen geattendeerd op de public relations in het bedrijfsleven, t.w. het kweken van goede verbindingen en verhoudingen met de buitenwe reld. Er is n.l. een opvallend ver loop van werknemers naar andere industrieën en er dient dus ge streefd te worden naar een grotere belangstelling in de eigen streek voor de eigen industrie, vooral bij de jeugd. Het is n.l. een frappant verschijnsel hoe vooral de jeugd de traditionele industrieën de rug toe keert en de nieuwere industrieën, vooral de metaalnijverheid, steeds meer belangstelling krijgen, hoewel het werk in deze laatste toch be slist niet interessanter blijkt te zijn en ook geen betere kansen biedt. Het is zowel voor de inwoners en de gemeentebesturen als de gehele streek van zeer groot belang om de mooie schoenindustrie, welke even veel van de medewerkers vraagt als de anderen, te propageren. Men kent deze industrie, heeft daarvoor van huis uit de nodige feeling mee gekregen en de streek kan als zo danig een hecht bolwerk blijven. De bedrijven moeten trachten bij te blijven, zowel op technisch vlak (doelmatige verbetering van. werk methoden) als op sociaal-psycholo gisch terrein door een beter perso neelsbeleid (verzorgde kantine's, werkkleding, diploma-toelage, in voering van ondernemingsraden, zodat werknemers mee kunnen pra ten) en daardoor de hele sfeer aan te passen aan andere industrieën, alsmede de komende concurrentie van de Euromarkt op te kunnen vangen. Op deze wijze kan de schoenindustrie een aantrekkings- punt blijven voor de huidige en toe komstige generaties. De aanwezige fabrikanten hadden veel belangstelling voor de door spr. ontvouwde suggesties. Overigens worden er reeds de no dige activiteiten ontwikkeld, tenein de de jeugd te winnen voor arbeid m de schoenindustrie. De commis sie of werkgroep, door de vereni ging van schoenfabrikanten in de Langstraat onlangs ingesteld, met de bedoeling aan de schoenindustrie als werkgelegenheid meer bekendheid te geven, heeft een programma ter uitvoering opgesteld, dat o.a. bevat: beleggen van studiemiddagen voor alle leerkrachten van de lagere- en Ulo-scholen, welke inmiddels heb ben plaats gehad; samenstellen van een instructie-brochure ten behoeve van de leerkrachten der lagere scho- 'en, waarin alle belangrijke gege vens voorkomen, welke nodig zijn om in de klassen over de schoenin dustrie iets te kunnen vertellen, voor dit doel zullen ook enige series lotos worden vervaardigd. Indien schoolhoofden zulks wenselijk senten, zullen voor de hoogste klas uer lagere scholen excursies worden georganiseerd naar schoenfabrieken. °egm juni a.s. zal aan de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen een fraai uitgevoerde, met «hos verluchte brochure worden uitgereikt. Met de besturen en de di recteuren der lagere technische scholen zal een uitvoerig contact worden opgenomen, terwijl voor de zgn. voorbereidende klassen een excursie georganiseerd zal worden. Verder staan er opstelwedstrijden op het programma, terwijl er ook suggesties zijn gedaan om 't komen de jaar de hoogste klassen gezamen lijk een gratis reisje naar Utrecht te doen maken om de schoenen- beurs te bezoeken. Ten behoeve van de werknemers uit de buitengemeenten, zal contact worden opgenomen met de B.B.A. om de passeertijden te doen aanpas sen aan de gewijzigde werktijden en de vervoerscapaciteit op bepaalde spitsuren te vergroten. KEGELSPORT Uitslag van het dubbeltjes-con cours van 20 t/m 24 februari; Klasse A: 1. Adam 342 hout; 2. Alles Om 326; 3. R.E.K. 320; 4. Zet 'm Op 312; 5. Rode Haan 310; 6. Her innering 307; 7. NIOD 299; 8. N.O.P. (44 tr.) 281; 9. Alles of Niks 281. Klasse B; 1. R.O.L. 299 hout; 2. K.I.K. 291; 3. Reünie 287; 4. Vrolij ke Poedelaars 284; 5. Onder Ons 280; 6. De Kruiken 279; 7. De Natte Spons 258; 8. Eva 180. 3-Tallen: 1. Onder Ons 200 hout; 2. K.I.K. 195; 3. Herinnering 193; 4. Alles Om 173; 5. Rode Haan 171 (29 tr.); 6. Reünie 171 (27 tr.); 7. de Kruiken 170; 8. N.O.P. 167; 9. Zet 'm Op 165 (27 tr.); 10. Alles of Niks 165 (26 tr.); 11. Reünie 154; 12. Adam 153; 13. N.O.P. 148; 14. de Natte Spons 143; 15. Alles Om 142; 16. R.E.K. 132. Personeel heren; 1. C. Brekelmans 116 hout; 2. Jos Schalken 116; 3. J. Kwantes 116; 4. L. Ceulen 115; 5. Th. Lohman 115; 6. J. van Stiphout 114. Dames: 1. mevr. Teurlings 111; 2. mevr. Sulsters 110; 3. mevr. Burgers 105. Vrije baan heren: 1. M. Kemme ren 3 x 45; 2. J. v. Hettema Sr. 2 x 45, 44, 2 x 43; 3. G. Smulders RH 2 x 45, 44, 43; 4. F. v. Tilborg 45, 2 x 44; 5. L. Ceulen 45, 43; 6. A. Ver hoeven 2 x 44; 7. J. de Beer 44, 43; 8. A. v. Hest 44, 2 x 41; 9. R. Smul ders 43, 42; 10. J. v. Stiphout 43, 2 x 41. Vrije baan dames: 1. mevr. Teur lings 43: 2. mevr. v. Wezel 2 x 41, 4 x 40; 3. mevr. Sulsters 2 x 41, 3 x 40; 4. mevr. Ceulen 41; 5. mevrouw Bernaards 3 x 40. Hoogste korpswerper: F. v. Til borg 77; hoogste korpswerpster: mevr. v. d. Ven 72. Vrijdag 24 februari heeft het be stuur van de T.K.B. definitief de bondsteams samengesteld voor de districtswedstrijd op zondag 12 mrt in het kegelhuis „de Rode Haan" te Tilburg, aanvang 12 uur. Heren: A. de Cock, G. Smulders RH, F. v. Tilborg, J. Akkermans, M. Vesters, A. van Hest, L. Tuerlings J. van Stiphout, R. Smulders, M. Kemmeren, reserve J. de Beer en G. Beerens. Dames: mevr. Tuerlings, mevr Doorenbosch, mevr. Ceulen, mevr. Mutsaers, mevr. C. Smulders, reser ve mevr. A. Bosmans. Persoonlijk kampioen dames: me vrouw Tuerlings, heren; A; de Cock Clubkampioenen, dames: R.E.K. heren: de Rode Haan. zijn bedrijf in een korte tijd zo'n geweldige omvang zou krijgen en dat de textiel- en fournituren handel P.A.S. in Kaatsheuvel een nevenbedrijf zou gaan worden van zijn zaak in Dongen.' Nauwelijks een half jaar later besloot de directie wederom een magazijn aan de bestaande ge bouwen toe te voegen, teneinde gelijke tred te houden met de af zetmogelijkheden. De nieuwe hal zal een afme ting krijgen van 30 x 10 meter, 4 meter hoog worden en hypermo dern worden ingericht. Het ontwerp is van architect Kleijsen en het werk zal worden uitgevoerd door de firma C. den Teuling uit Kaatsheuvel. UITSLAG RIKCONCOURS „ONDER ONS" Het rikconcours dat zaterdag in café Hen driks is gehouden is zeer succesvol geweest. De uitslag is als volgt: J. Hoezen 176 pt.; K. Rekkers 173 pt. Fr. Krol 146 pt.; J. de Jong 145 pt.; M. Leermakers 143 pt.; A. van Loon 142 pt.; W. Hocijmaijers 142 pt.; Mevr. Abrahams 141 pt.; Br van Rasteren 140 pt.; M. Broe ders 139 pt.; M. v. d. Nieuwenboer 138 pt.: C. van Esch 137 pt.; J. Ligtenberg 135 pt.; P. v. d. Nieuwenboer 134 pt.; M. Abra hams 133 pt. De damesprijs ging naar mevr. Schaafstra. UNO ANIMO HIELD OUIZ-SPELREGELAVONDEN Het was een goede gedachte van het be stuur van Uno Animo, om ter vermeerde ring van de spelregelkennis van haar leden quiz-spelregelavonden .te organiseren. De keuze viel op de derde donderdag van elke maand, gedurende vijf achtereenvolgende maanden, telkens na afloop van de training Men had zich hierbij verzekerd van de me dewerking van het oud COVS-hoofdbe- stuurslid en thans nog actieve voorzitter van de scheidsrechtergroep Tilburg Joh. Jacobs die in brede kringen bekend is om zijn bij zondere spelregelkennis waarvan vele ver enigingen reeds hebben geprofiteerd. Er was donderdagavond zoveel belangstelling, dat het bestuur een selectie moest toepassen. Er werd besloten met vijf groepen deel te ne men van vijf elftallen met elk vijf spelers, die om beurrten ieder 5 tot 8 vragen kre gen te beantwoorden. De jury bestond uit- de heren Q. de Jong, W. Beerens en Z. v. d. Velden en als tijdwaarnemer J. van Esch. De afgehele leiding was in handen van de heer Jacobs. Bij de donderdag gehou den finale eindigde het vijfde elftal als eer ste, het eerste elftal als tweede en vervol gens in volgorde het twee, derde en vierde elftal. In een korrte toespraak overhandig de voorzitter de Jong de diverse prijswin naars een aardige herinnering aan deze avonden. De voorzitter dankte de heer Ja cobs voor de voortreffelijke verzorging van de avonden en overhandigde hem even eens een aandenken voor het geheel belang loze aandeel in het slagen van spelregél- competitie. NEDERLANDSE BILJARTZEGE OP BELGIË (DRIEBANDEN) Spel van bijzonder goede kwaliteit De landenwedstrijd tussen Ne derland en België in het 3-band- spel, die zaterdag en zondag in de biljartzaal „Engels" te Rotter dam werd gehouden, heeft een Nederlandse puntenoverwjnning (16-14) opgeleverd. Bovendien eindigde onze nationale kampi oen Henny de Ruijter op de eer ste plaats met een trotse algeme ne gemiddelde van 0.960 en be droeg het toernoioigemiddelde maar liefst 0.858. Hoger dan ooit in ons land werd gespeeld. 1. De Ruyter 8 n 2. Steylaerts 6 0.850 3. Popeyus 6 0.781 4. Boulanger 4 0.890 5. Ceulemans 4 0.889 6. Teegelaar 2 0.789 Toernooigemiddelde 0.858 Nederland 16 punten België 14 punten Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau Dr. v. Beurdenstraat KAATSHEUVEL Op een speciale bijeenkomst in de Hoge Braken nam Deken Rooyackers, benoemd tot Vica ris van het bisdom, afscheid van Drunen. Op deze bijeenkomst werd door het kerkbestuur na mens de parochie een enveloppe met inhoud overhandigd, be stemd voor de inrichting van de vicaris-woning in 's-Bosch. Bij dit officiële afscheid, gevolgd door een druk bezochte receptie waren tegenwoordig de diverse besturen van verenigingen of hun afgevaardigden, het gemeen tebestuur en diverse autoriteiten uit de on\geving. Het eerst werd het woord ge voerd door de heer C. Pijnen burg, lid van het kerkbestuur, die sprak namens de gehele pa rochie. Spreker schetste de grote verdienste van de scheidende de ken, die naast zijn zorg voor het geestelijk welzijn van zijn paro chianen ook steeds oog had voor hun stoffelijk welzijn.. Spr. zei het te betreuren dat deken Rooy ackers Drunen ging verlaten, het kon ook bijna niet anders of een man begiftigd met zulke rij ke gaven zou geroepen worden tot een hogere post. Al bent U, aldus spr., straks uit Drunen w:eg, uit onze gedachte zult gij nooit meer gaan. Onze prachtige kerk die gij gebouwd en ver fraaid hebt zal als een blijvend gedenkteken aan U in ons mid den blijven. Met dank voor wat deken Rooyackers voor Drunen deed en de beste wensen voor de toekomst en de aanbieding van de enveloppe met inhoud besloot de hr. Pijnenburg zijn toespraak. Dominee Schuurman was de tweede spreker die afscheid kwam nemen van deken Rooy ackers. Spr. betreurde het dat deken Rooyackers Drunen ging verlaten, dit speciaal om de per soonlijke vriendschap die zij sa men haddem Van de kerkeraad der protestantse gemeenschap had spr. de speciale opdracht meegekregen deken Rooyackers te danken voor de steun die zij steeds van hem mochten onder vinden. Dominee Schuurman had respect voor de wijze waar op deken Rooyackers in Drunen gewerkt en geijverd heeft voor het daar stellen van een goede Christelijke gemeenschap. In uw wapenrusting, aldus spr., treft men alles wat een goed christen nodig heeft. Al betreurde hij dat deken Rooyackers weg ging, an derzijds was hij verheugd te wie- ten dat op een hoge post in het bisdom een man komt staan met een brede visie, een man met bij zondere gave van geest en hart. Burgemeester mr. Stieger, die hierna het woord kreeg, wees er op dat nergens in de wet de ver houding tussen geestelijk en we reldlijk gezag is omschreven en vast gelegd, zodat deze verhou ding voor een groot deel afhan kelijk is van de instelling van de plaatselijke gezagdragers. Dat deze verhouding in Drunen bijzonder goed is, is geen holle phrase, maar merkelijkheid, en datgene wat in Drü'nen de laat ste tien jaar is tot stand geko men is hiervan wel het beste be wijs. Dat de integratie van zove- len uit alle streken van ons land in Drunen zo geruisloos verlo pen is, is eveneens voor een groot deel te danken aan de goe de samenwerking tussen ge meentelijke en geestelijke over heid en de ruime visie vooral van deken Rooyackers op de problemen van deze tijd. Namens de stichting Kampeer- centrum „de Klinkaert" in wel ke stichting deken Rooyackers ook zitting had bood burgemees ter Stieger een fraaie schaal aan met de uitnodiging straks bij ge legenheid ook nog een keer een bungalow af te huren. Burge meester Stieger veronderstelde trouwens dat in Drunen wel geen enkele deur voor mgr. Rooyac kers gesloten zou blijven. Verder werd nog 't woord gevoerd door de heer Kamp namens de NCB en de RKJB, de heer Hillige na mens de KAB, de heer v. Veld hoven namens de jeugdraad en mevr. Ploegmakers njmens de Boerinnenbond, welke laatste 'n fraaie fruitmand aanbood. Dankwoord deken Rooyackers Deken Rooyackers, die hierna het woord kreeg, begon met te zeggen dat wanneer hij zelf zijn leven had kunnen regelen dit ze ker anders zou zijn verlopen. Maar, aldus spr., wij regelen niet zelf. De Heer leidt ons leven en wij hebben te volgen. Ik was, al dus deken Rooyackers, in Dru nen gelukkig. Ik had een ideaal bereikt en verlangde zeker niet meer. 'Maar men heeft mij ge roepen en ik heb gemeend hier aan te moeten voldoen, temeer daar ik door mij vriendschap met de bisschop inzag dat vriendschap ook offers vraagt. Gaarne gaf deken Rooyackers dit ook als een laatste les mee aan zijn parochianen. Er is in Drunen, aldus deken Rooyackers veel bereikt in de tijd dat ik hier was. Dit is kunnen gebeu ren omdat ik steeds kon rekenen op Uw medewerking als deze ge vraagd werd. Ik ga niet graag uit Drunen weg, niet om datgene wat werd tot stand gebracht, maar meer nog omdat ik het contact zal verliezen met U al len, een contact dat altijd zo bij zonder prettig is geweest en dat zoveel vruchten heeft afgewor pen. Een speciaal woord richtte Deken Rooyackers nog tot Ds. Schuurman. De vriendschap, de samenwerking, al dus deken Rooyackers, was er niet omdat dit tussen onze beide kerkge meenschappen tegenwoordig een mo de-artikel is geworden, maar zij kwam voort uit wederzijds respect en ver trouwen, diep uit ons hart als chris tenen. Tot slot dankte deken Rooyackers voor de gave die hem bij zijn vertrek werd aangeboden. De parochiege meenschap, zoals hij die in Drunen heeft willen vormen en die dank zij de saamhorigheid en wederzijds ver trouwen is gegroeid, zag spreker als een ideale parochie-gemeenschap en in zijn verder werk in het bisdom zal hem bij het vormen van de parochies de vorm die in Drunen werd bereikt als een ideale voor ogen staan.. De receptie die hierna volgde werd zeer druk bezocht. Velen namen de gelegenheid te baat om persoonlijk afscheid te nemen van Deken Rooy ackers. Door vertegenwoordigers of deputaties van verenigingen werden ook nog diverse geschenken aange boden. Zondagmiddag bracht de Harmonie Drunen nog een afscheids- serenade. Deken Rooiiackers voor de laatste maal temidden van zijn Drunense kapelaans en kerkmeesters, y.l.n.r.: kapelaan van Kessel, C. van Delft, C. van Drunen, deken Rooijackers, C. Pijnenburg, A. Pelders en kapelaan Vogels. VERKEERS-INSPECTIE IN DE LANGSTRAAT De Verkeers-inspectie van de Rijks politie hield vrijdag op het Raad huisplein te Drunen een inspectie op autobanden. Van 's morgens 9 u. tot 's avonds 5 uur werden 600 wa gens geïnspecteerd. Het resultaat was 50 verbalen, terwijl ter palatse 63 banden werden verwijderd. .Of de gesnapte automobilisten hun ban den terugkrijgen, hangt af van het oordeel van de Bossche officier. De betrokken automobilisten stonden in ieder geval vrijdag in Drunen met het probleem hoe zij verder moesten komen. Daar wist een han dige garage-houder wel raad mee, die spoedig ter plaatse was met nieuwe banden. Zoals bekend, heeft de A.N.W.B. bij de Waterstaat ge wezen op het slipgevaar in de Lang straat. Dien te verstande acht de politie het schijnbaar van het groot ste belang dat de wagens voorzien zijn van deugdelijke banden. Ver meld kan nog worden dat 't grootste aantal gesnapte wagens afkomstig was uit de Langstraatse gemeenten. NIEUWE ZAAK In het uitbreidingsplan Oost zal de heer Henk Rekers a.s. dinsdag een nieuwe groente- en fruitzaak openen. Met de ope ning van deze zaak in de geheel nieuwe wijk wordt door de heer Rekers in een gro te behoefte voorzien en het leidt dan ook geen twijfel of deze onderneming zal sla gen. Dit nog te meer omdat ervaring in de groente- en fruithandel, alsmede de serieu ze wijze waarop deze zaak is opgezet er borg voor staat dat het beste wat geboden kan worden er is. Velen in de nieuwe wijk 'zullen de opening van deze nieuwe zaak ze ker toejuichen. De officiële opening ge schied a.s. dinsdagmiddag, de verkoop start a.s. woensdag. Wij wensen de heer Rekers veel succes met deze onderneming. RKJB-NIEUWS De gespreksgroep van de RKJB afdeling Drunen hield deze week haar laatste bij eenkomst van dit seizoen. De gesprekken welke deze winter werden gehouden ston den onder leiding van de heer Kamp. In hoofdzaak werden op deze bijeenkomsten dorpsproblemen besproken, zoals industria lisatie, sociaal-maatschappelijke toestanden, dit alles tegen de achtergrond van de toe stand, zoals die vroeger was toen overwe gend landbouw werd beoefend. Bij het begin was de belangstelling voor de studiegroep niet erg groot, maar gaande weg is deze belangstelling toegenomen. Op donderdag 2 maart zal in de zaal van café van Delft een culturele avond worden gehouden voor de RKJB afd. Drunen, Els- hoüt, Nieuwkuijk en Waalwijk. Er zullen o.a. wedstrijden worden gehouden in zingen, declameren en spreken in het openbaar. Na afloop van de wedstrijden zal er gelegen heid zijn tot dansen. UNIFORMEN VOOR HARMONIE De actie voor de Uniformen voor de Har monie te Drunen is een goed succes ge worden. Men is momenteel zover, dat ruim 6000 gulden van de benodigde 10.000 gul den bijeen zijn. Dit is het resultaat van de huis aan huis-actie, welke in de afgelopen weken werd gehouden. Hierin ziet het be stuur in ieder geval dat de bevolking het werk en streven van het bestuur en de ge hele harmonie een warm hart toedraagt. Over het probleem hoe de nog ontbrekende 4000 gulden bijeen moeten komen wordt momenteel bij het bestuur overwogen. Over het feit dat Drunen in zo'n kortr'e tijd f 6000. - op tafel bracht is het bestuur in ieder geval dankbaar gestemd. TAFELTENNIS Deze week wisten maar twee van de vijf senioren-teams van TTVD te winnen. De uitslagen zijn: Dames 2e kl. NVR-TTVD 0 - 10; Heren 2e kl. Animo - TTVD 2-8; Heren 3e kl. Victoria - TTVD 2 7-3; He ren Smashers 3 - TTVD 3 6 - 14; Heren 4e kl. TTVD 4 - RKC 3 0 - 10. De opvolger van Loemoemba, Gi- zenga, is met z'n troepen op weg naar Leopoldstad. In de nacht van vrijdag zijn 2 straaljagers tegen elkaar gebotst; zij werden beide vernield. De piloten konden zich door hun schietstoel redden. In Utrecht is 'n man gearre steerd die door middel van een gat in de gasbuis z'n vrouw en 3 kin deren wilde vermoorden. In Stolwijk hebben inbrekers 25.000 uit een brandkast gehaald; 10.000 werd door hun snijbrander verbrand; de rest is meegenomen. België heeft de diplomatieke betrekkingen met de Arabische re publiek verbroken. Alle Belgen moeten Egypte verlaten. Koning Mahomed van Marok ko is gisteren plotseling op 51-jarige leeftijd overleden. is reeds afgezaagd. Ned Heide Maatschappij J. de Bekker Andoornstraat 5, Waalwijk Tel. 04160-3492

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7