wAalwijkse en Langstpaarse couRant Begrotingen 1961 goedgekeurd Uitvoerig debat over woningverdeling VLIJMEN Gemeenteraad Vlijmen Uit de Langstraat EKEN WONINGVERDELING Koningin Juliana regeert 121/2 jaar if Wïkse Stoomdrukkerij ffsal'Vï An toon Tielen JAN TIELEN 50798 Hoofdredacteur gironummer 50 l blad verschijnt 2 x per week Ipgericht 1878 MAANDAG 27 FEBRUARI 1961 84e JAARGANG No. 17 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" f DG- DMBINA' 398.- van hk- korte EKEN V Notingen i96i j Heerentf Haarsteeg ,,Wie ben ik, dat ik dit doen mag Hare majesteit de Koningin wenst haar regeringsjubileum niet met luid ruchtige feestelijkheid gevierd te zien. Maar dat zal Haar volk niet verhinderen, dankbaar te gedenken, wat Juliana, Koningin der Nederlan den, gedurende deze jaren voor land en volk heeft betekend. „Wie ben ik, dat ik dit doen mag", dat waren de woorden in de eerste rede, die Koningin Juliana na haar inhuldiging hield, die meer dan iets anders indruk maakten op hen die ze hoorden. Hoe ver toch lag de gedachten- gang, die door deze woorden werd gekenmerkt, af van het „Gottesgna- dentum", waarop voorheen de vorsten hun rechten baseerden. Hier toch ging het niet in de eerste plaats om een recht, maar om het aanvaarden van een zware, doch schone plicht. Diep menselijke woorden. En menselijk... dat is de karakte ristiek die men overal hoort geven van Koningin Juliana. Dat zeggen vooral de „gewone" mensen, die met haar in aanraking zijn gekomen. „Ze is zo gewoon". Maar het is niet het „gewoon doen" van de politicus, die baby kussend en schouderkloppend, met een perma nente fotoglimlach, zich zijn weg baant. Het is eenvoud. De eenvoud, die zich manifesteerde in het Konin klijk woord „Wie ben ik Wie Koningin Juliana bij haar ver schijning in het openbaar heeft kun nen gadeslaan, wordt altijd weer ge troffen door de uitdrukking van haar gezicht ernstig, enigszins bezorgd, zoals een moeder haar kind kan na kijken, dat in slecht weer de straat op gaat naar school. Maar tegelijk is daar een bijna gretig reageren op al les wat vrolijk stemmen kan. Een snelle reactie, een flits van een glim lach als Haar gevoel voor humor wordt geraakt. En de wijze, waarop Zij in Haar aandacht voor allerlei za ken de persoon, de mens daarin be trekt. De mens met zijn vreugden en zijn noden heeft Haar diepe, onvergan kelijke belangstelling. Dat bleek een en andermaal, wanneer Zij zich richtte tot Haar volk, waarbij Zij ieder persoonlijk leek aan te spreken. Beter dan, onpersoonlijk, te spre ken van de band aan ons vorstenhuis is het bij dit jubileum te spreken van de band aan onze Koningin. En van veler lippen zal bij dit jubileum de zegenbede klinken „U zeegne GodHij stelle U tot een zegen." (Nadruk verboden) Nieuwkuijk t r LiDivuiiivi i3ui cu±c jAAivuAiiu xi mÊtÊmmmm De ucho VAD het Zuióen In zijn vergadering van j.l. dinsdag keurde de raad van de gemeente Vlijmen zonder veel op- of aanmerkingen de gemeentebegroting, zijnde de begroting van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke zorg en de vaststelling van de begroting van gemeentewerken, woningbedrijf, grondbedrijf en het gasdistributiebedrijf goed. Slechts de diverse subsi dies aan verenigingen gaven aanleiding tot enige discussie. Tevens sprak de raad zich uit tot beschikbaarstelling van de nodige cre- dieten, het aanvragen van Rijkssteun en het aanvaarden van voorschot ten uit 's Rijks kas voor de bouw van 24 woningwetwoningen in 1961. Diverse raadsleden konden zich wel verenigen met dit voorstel, doch zij wensten echter tevens de garantie, dat Haarsteeg hiervan een gedeelte krijgt toegewezen. 1 Omtrent de goedkeuring en vaststelling van de diverse begrotingen over 1961 voor de gemeente waren de raadsleden het spoe- De'heer v. d. Meerendonk complimen- erde de samenstellers met hun keurig ver- irgde werk. Tevens wees hij nog op de nu niet zo rooskleurige financiële toestand. In zijn rede stipte hij tevens nog enkele pun ten aan. 1 Het was spr. een genoegen dat nu ook aan de gezondheidszorg enige aandacht zal wordt besteed, alsmede dat voor de Le vensschool, waar 41 jongens uit de gemeen te aan het daar gegeven onderricht deelne men, een subsidie zal worden uitgetrokken. Aangaande de subsidies aan de diverse jeugdverenigingen meende spr., dat het ge wist was, evenals reeds in andere gemeen ten het geval is, dat er een jeugdraad in let leven zou worden geroepen, welke de subsidies en andere werkzaamheden zou verdelen en verrichten. Met de toewijzing van de 24 woningwetwoningen 1961 meen de de heer v. d. Meerendonk uiterst tevre- ien te moeten zijn, hoewel hiermede het woningnoodprobleem niet opgelost is. Ook over de particuliere woningbouw moest hij zijn tevredenheid uitspreken. Tevens meen de spr., dat er zich een dringende behoefte deed gevoelen aan een gemeenschapshuis, terwijl hij als laatste punt nog aandacht noeg voor reparatiewerkzaamheden aan diverse wegen in de gemeente. De voorzitter van de raad, burgemeester Hoefnagel, was het met spr. geheel eens over de minder goede toestand van de fi- mnciën. In 1960 zijn reeds enkele belas tingen verhoogd, aldus spr., waarvoor even wel veel begrip was en waaraan medewer king werd verleend. Tevens vond hij het prettig te horen over een jeugdraad, doch lij meende dat het jeugdwerk in de ge meente nog niet rijp genoeg hiervoor was, om de diverse consequenties, hieraan ver- lenden, te dragen. Hij zegde echter toe, lieraan nog dit jaar de nodige aandacht san te zullen besteden. In verband met de industrialisatie, hetgeen ook dhr. v. d. Mee rendonk had aangestipt, geloofde de voor zitter, dat inderdaad nog een andere indu strie moest worden aangetrokken en hij dacht daarbij speciaal aan de schoenindu strie en wees op de in het vorig jaar naar Vlijmen gehaalde confectiebranche. Omtrent het gemeenschapshuis meende de voorzitter, dat hierbij de gemeente slechts stimulerend mocht optreden en dat de stich ting hiervan door het particulier initiatief moest worden gerealiseerd. De heer van Heivoort onderstreepte nog het belang van de herziening van diverse straten en pleinen, welke in minder goede slaat verkeren. De heer Broeren informeer de, naar aanleiding van de verhoging van de subsidie aan het korps St. Cecilia te Haarsteeg van f 250, of de andere korpsen eveneens een dergelijke subsidie van f 250 krijgen, wanneer zij in een hogere afdeling komen. De voorzitter antwoordde hierop, dat der gelijke toekenningen geschieden met mede werking van de Federatie van Muziekge zelschappen. Tevens vroeg de heer Broeren wat er met de 3000 subsidie voor de Maatschappe lijke Culturele Kring voor de Vliedberg, 'elke uitkering eveneens vorig jaar heeft plaatsgevonden, gebeurd en waarvoor? De voorzitter antwoordde dat deze gelden be stemd zijn om eventuele door particulier initiatief op te richten verenigingen in de Vliedberg te steunen en om de financiële start te vergemakkelijken. Het was voor de heer Broeren tevens nog aan raadsel wat er met de subsidie ad. 187.50 voor de Streek VVV Den Bosch gebeurde voor de gemeente Vlijmen. De voorzitter wees op de reclame welke daar mede voor Vlijmen geschied voor de hotel- aocomodatie, de diverse excursies enz. Hierna werd nog een uitvoerig debat ge werd over de diverse subsidies welke aan alerlei verenigingen worden toegekend. De V Heiiden meende, dat de steun- Se den niet evenredig genoeg worden ver eend. Z.i. kregen verenigingen, welke gel- eijke steun minder nodig hebben, méér an verenigingen, wier financiële toestand mder goed is. De heer v. d. Meerendonk de suggestie een orgaan in het leven s roepen, dat toezicht houdt op de subsi sting en het bedrag dat benodigd is rede- bjkerwijze verdeeld. otheken' Na een lang debat van bijna een uur, nam >schikb:'r "et voorstel van B. en W. tot be- j— u baarstelling van de nodige credieten, aanvragen van Rijkssteun en het aan- 'aarden van voorschotten uit 's Rijks kas voor de bouw van 24 woningwetwoningen in 1961, na stemming op wens van de heer v. d. Heijden, aan met 9 voor en 4 tegen. Het kardinale punt, waarover de raad tobde, was, of B. en W. konden toezeggen, dat Haarsteeg hiervan een gedeelte zou krijgen toegewezen. Het name de heren v. d. Heijden en Pullens braken een lans voor de toezegging van een aantal woningen te Haarsteeg. De heer v. d. Heijden meende, dat het niet-bouwen van enkele woningwet woningen in Haarsteeg, ernstige gevolgen zou kunnen hebben voor de plaatselijke middenstand. Spr. was het natuurlijk ge heel eens met het voorstel, doch wenste te vens een garantstelling van een aantal wo ningen te Haarsteeg. Op verzoek van de voorzitter, gaf de heer Ebben, directeur van gemeentewerken, een uiteenzetting en toelichting omtrent de on mogelijkheid van een garantiestelling. Spr. wees er op, dat versnippering van de wonin gen tot hogere kosten zou leiden, waardoor men boven de curveprijs per m2 zou ge raken en waardoor men geen vergunning tot het bouwen van deze woningen zou ont vangen. Tevens is men in Haarsteeg ge dwongen enkele of dubbele woningen te bouwen i.v.m. het uitbreidingsplan en niet in grotere blokken. Ook hierdoor worden de kosten wederom verhoogd, aldus de heer Ebben in zijn toelichting. De voorzitter vulde deze woorden nog aan door mee te delen, dat de gemeente in Haar steeg geen bouwrijpe grond heeft, terwijl de goedkeuring aan het onderhavige voorstel zo spoedig mogelijk moet plaats hebben. De heer v. d. Heijden begreep het alle maal niet zo erg goed en meende dat men te Haarsteeg wel grond had, doch de voor zitter deelde mede, dat deze grond opge hoogd zou moeten worden met pl.m. een halve meter grond, hetgeen allemaal mee werkt tot een kostenverhoging, waardoor de toestemming tot het zetten van deze wo- ningw twoningen niet zou worden verkre gen. 'De voorzitter toonde echter veel begrip te hebben voor de woorden van diverse spre kers, welke zich achter de heer v. d. Heij den schaarden en zegde dan ook toe om alsnog alles in het werk te stellen in Haar steeg bouwrijpe grond aan te kopen om er een 4-tal van de toegewezen woningwetwo ningen te bouwen, doch hij kon deze toe zegging niet voor 100 pet. geven. Hierna werd het voorstel aangenomen met 9 stemmen voor en 4 tegen. Tegen stemden de Haarsteegse raadsleden v. d. Heijden, v. Oyen en Pulles, alsmede de heer van Helvoirt. OORLOGSMONUMENT Met betrekking tot het voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kosten tot oprichting van een oorlogsmonument en de verbetering van de toegangsweg tot kerk hof en monument op de R.K. begraafplaats van Vlijmen, kon de heer van Son zich niet geheel verenigen met het eerste deel van dit voorstel om bij te dragen in de kosten van oprichting van een oorlogsmonument. Ten eerste moest z.i. de parochie op eigen initiatief de onkosten van dit monument be talen en ten tweede mocht men z.i. toch niet spreken van verzetsslachtoffers in Vlijmen, daar men deze z.i. in Vlijmen niet kent. De voorzitter zeide echter, dat men hier meer moest spreken van een gedenkteken ter herinnering aan de oorlog en zijn slacht offers en wees ook op een min of meer fou tieve redactie van dit voorstel, daar de bij drage ad f 1000. - in de totale kosten, welke f 3500. - bedragen, min of meer be doeld was tot verbetering van de toegangs weg tot het kerkhof en het monument. Hierna werd het voorstel zonder hoofde lijke stemmen aangenomen, evenals de aan bieding wijziging van het uitbreidingsplan kom Vlijmen, dat in een volgende vergade ring nog nader zal worden bezien i.v.m. de eventuele bezwaarschriften. Een en ander zal dan door een stedebouwkundige worden toegelicht. De raad stelde tevens een crediet groot f 320.000 beschikbaar voor de uitvoering van het recreatieplan de Vliedberg. Hoewel de eerste jaren nog wel niet met de werk zaamheden zal worden aangevangen, meen de B. en W. dit voorstel te moeten doen, om, indien de mogelijkheid bestaat dit plan in DACW-verband uit te voeren, direct te kunnen beginnen. OVERIGE VOORSTELLEN Van de heer J. van Bokhoven werd een strook grond van 120 m2 aan de westzijde van de Karrestraat t.b.v. de verbreding van die straat aangekocht voor de prijs van f 31. - per m2. Tevens werd met de Onze Lieve Vrouwe Schuts te Vlijmen een stuk grond groot ca. 30 m2 geruild tegen een stuk grond van eenzelfde grootte t.b.v. de reconstructie van de hoek Pastoor van Akenstraat - Juli- anastraat. Op voorstel van B. en W. werd machti ging verleend aan dat College tot het slui ten van kasgeldleningen en rekening-cou- rant-overeenkomsten voor het 2e kwartaal 1961 ad. f 1.400.000, terwijl de raad ook overging tot wijziging van de bouwverorde ning der gemeente Vlijmen. Deze wijziging betrof de verordening riolering, ten tweede de brievenbussen, welke - beide voorstellen berustten op meer technische aangelegenhe den en ten derde de noodzakelijkheid om een vergunning tot het bouwen van bijge bouwen te hebben. Tot nu toe heeft men hiervoor geen vergunning nodig gehad, al dus burgemeester Hoefnagel, maar voortaan lijkt het B. en W. gewenst om hiervoor ver gunningen te verlenen aan mensen, die aan de openbare weg wensen te bouwen of al thans waarvan de bijgebouwen vanaf do openbare- weg worden gezien. Een zestal namen van bekende schilders werden toegekend aan straten in het uit breidingsplan „De Vliedberg" en ook ging de raad akkoord met het verlenen van een krediet ad f 34.000 t.b.v. het leggen van ©en riolering in een gedeelte van de Pas toor van Akenstraat. RONDVRAAG In de rondvraag wees de heer Broeren op de onhoudbare toestand van het terrein, waar t.z.t. het nieuwe stadhuis zal worden gebouwd. Het wordt door de bewoners meer als een vuilnisstortplaats beschouwd, aldus spr., die de suggestie opperde om hier zolang een eenvoudig plantsoentje te projecteren. De heer v. d. Heijden wees op het terrein rond de school in Haarsteeg, waar het nu een ware modderpoel is en hoopte dat B. en W. dit eens nader zouden willen bezien en hier verandering in bren gen. De voorzitter zegde beide sprekers toe de toestand eens te bekijken. De heer Pulles wees nog op de noodza kelijkheid van de aanleg van trottoirs in de Mr. Prinssenstraat, doch de voorzitter, die zeide dit nog nader te zulen overwegen, was persoonlijk van mening, dat men in een agrarische gemeentedeel niet teveel of in het geheel geen trottoirs moest aanleggen. AFSCHEID RAADSLID VAN OYEN Na de rondvraag werd afscheid genomen van de heer van Oyen als raadslid, die ca. 14 jaar de belangen van de gemeente en in het bijzonder die van Haarsteeg heeft be hartigd. In zijn dankwoord zei spr. dan ook met genoegen terug te denken aan de voor bije aren, waarin hij in vruchtbare samen werking met de overige raadsleden en met B. en W. heeft gewerkt, tot heil van de gemeente. Drukke werkzaamheden staan de heer van Oyen niet meer toe deze functie langer te vervullen. De heer van Oyen drong er op aan voor Haarsteeg te blijven zorgen. De burgemeester memoreerde eveneens de prettige samenwerking en verstandhou ding welke gedurende deze jaren heeft ge heerst en hij zeide de grootste bewondering te hebben voor de openhartige wijze waarop de heer van Oyen de belangen van de ge meente Vlijmen en in het bijzonder die van Haarsteeg heeft gediend en verdedigd. Te vens dacht hij nog terug aan de tijd waarop de heer van Oyen tijdelijk wethouder is ge weest. „Misschien is er in Haarsteeg in het verleden iets minder gerealiseerd dan U wenste", zeide de voorzitter en hij hoopte, dat dit in de toekomst zou kunnen verande ren en dacht hierbij aan de verdeling van de 24 woningwetwoningen. De heer Berkelmans, sprekende als oud ste raadslid, schetste de heer van Oyen als een beste supporter voor Haarsteeg. VOLLEYBAL De Vlijmense Volleybalvereniging Ever Ready speelde voor de hoofdklasse een wed strijd tegen V.C. Tilburg. Ever Ready won met 3-2 en dat het aan spanning niet heeft ontbroken bewijzen de setstanden. De eerste set werd met 15- 12 verloren, de Tweede set won Ever Ready met 15-8 en ook de derde, met 15,5. Ever Ready dacht dat de winst zeker was, want men spande zich in de vierde set niet meer in, maar toen het 13-8 was, begon men te laat, het werd 15 - 13. De vijfde set was Voor Ever Ready, 15 -10, zodat Vlijmen 2 winstpunten behaalde en nu de 6e plaats met 12 winstpunten inneemt. MAANDVERGADERING DE ZWALUW De Postduivenvereniging De Zwaluw te Vlijmen zal op zaterdag 4 febr. in café Ant. Klerks-Boom haar maandvergadering hou den, waarvoor belangrijke agenda mede delingen verzending; klokken inleveren; op gave Derby BCC Den Bosch. Zij die nog ringen moeten afhalen, zaterdag de laatste kans. In verband met de bekendmaking over het komende seizoen, worden alle leden ze ker verwacht. BILJARTEN De Vlijmense Biljartvereniging NAO 2 speelde een uitwedstrijd tegen 't Arendje Den Bosch en wist deze wedstrijd met 6-2 te winnen en werkte zich hiermede in de kopgroep, 't Arendje 3 - NAO 2 C Paanakker (65) - W v Vught (65) 53 - 65 G v Aken (60) - J Coensen (65) 39 - 65 Klaassens (60) - Ant. Klerks (60) 26 - 60 J Litzenburg (55) - J Heesbeen (45) 55 - 42 Hoogste serie 't Arendje 3 Litzenburg 8 car; NAO 2 J. Coensen 10 car.. Uitslagen Libre: Klasse C: OBK - - Poe delvrees 14-4; NAO-Tivoli 4-4; Klas se D 1: OBK 2 - Schuttershof 2 6-2; 't Arendje-OBK 3 6-2; Klasse D 2: VOG 1 - Poedelvrees 2 6-2; Klasse E NAO 2 - Luk Raak 3 4-4. WIELRENNEN Openings-Ronde te Vlijmen Zondag werd door de Wielerclub De Zwaluw uit Vlijmen het wielerseizoen weer geopend met een wielerwedstrijd. Dit jaar was uitgenodigd de Wielerclub Gerrrit Schulte uit Den Bosch. Op het uitbreidings plan de Vliedberg was een concours uitge zet en maar liefst een ronde van IV2 km lang. Aan belangstelling had men geen klagen, want de Vliedbergbewoners hadden spontaan medegewerkt aan de voorverkoop van kaartjes, temeer daar de opbrengst van de wielerronde ten goede kwam aan de nieuwe Parochiekerk die op de Vliedberg zal worden gebouwd. Onder gunstig weer werd er flinke strijd geleverd voor de eerste overwinning van het seizoen. Bij de Amateurs en Onafhan- kelijken won Nico Walravens Den Bosch, lid van de Zwaluw; 2e werd G. van Lith; 3 B. v. d. Ven, allen de Zwaluw; 4 v. Lok ven, 6 Russen, beiden G. Schulte; 7 W. v. Heer, Zwaluw; 8 G. Hairwasser Zwaluw; 9 Cornelisse en 10 J. Kuijs (G. Schulte). Nieuwelingen: 1 H. v. Zandvoort, 2 van Steenbergen, beiden G. Schulte; 3 J. van Zandvoort Zwaluw, 4 Schuurmans, G. Schulte, 5 W. Hairwasser Zwaluw. Adspiranten: 1 Hairwasser Zwaluw, 2 v. lïooij, 3 Ende, Beide G. Schulte. Van de Ven zondag naar België Dat de Vlijmense renner B. v. d. Ven dit jaar grote plannen heeft, bewijst wel dat hij het seizoen vroeg inzet, want zondag neemt hij deel in België aan een grote wiel erwedstrijd. Bert, succes. KRUISBOOGSPORT ROZENJACHT Het Kruisbooggezelschap Rozenjacht zal op zondag 5 febr. haar maandvergadering houden in café Jos Gevers, Meliestraat. Belangrijke agenda, en er zal zeker ook nog wel nageboomd worden over de suc cessen van de wedstrijd om het kampioen schap van Groot Vlijmen. HARMONIE-TOTO Direct na het verstrijken van de carna val steeg ook weer de inzet van de H.H.T., die met inbegrip van de voorbije week voor de 9e keer draaide. De inzet was f 298.50 en voor de prijs, zijnde 14 van het inge legde bedrag of f 77. -te besteden bij de Haarsteegse middenstand, kwamen ditmaal 7 personen in aanmerking, n.l. H. Pelders, J. van Bladel, J. de Laat en J. van Oyen al hier, B. Ketelaars en A. v. Keulen te Vlij men en J. Oremans Tilburg. De extra-prijs, een krentebrood en een pakket echte Walk- bestellen, ging na loting naar M. Siegers. Deze week is het dan de laatste week en er zal een laatste slag worden geleverd in deze zo succesvol verlopen toto. Natuurlijk vindt deze laatste bekendmaking plaats in de zaal De Harmonie, van café J. v. Oyen. Wat de extra prijzen voor deze laatste ron de betreft, dit belooft een prachtige mani festatie van onze eigen middenstandszaken te worden. Tot nu toe zijn er al 10 aanbie dingen binen gekomen, met een gezamen lijke waarde van maar liefst f 170.-. JAARVERGADERING VISCLUB. Voor het bijwonen van de jaarvergadering kwamen maandagavond de leden van de visclub alhier in café M. Reuser bijeen. Door de voorzitter de heer H. v. d. Heij den werden de aanwezigen welkom gehe ten, waarna hij een kort overzicht gaf over- het afgelopen jaar. Met trots werd geme moreerd dat het ledental in 1960 met maar liefst 28 steeg en thans 60 bedraagt. Dank bracht de voorzitter aan allen voor de on dervonden medewerking. Spr. bracht in herinnering de grote deelname aan het con cours om het kampioenschap van Groot- Vlijmen. Ook aan het z.g. koningsvissen in eigen water werd door bijna alle leden deelgenomen en daarnaast werd nog aan verschillende concoursen en vaak met suc ces, meegedaan. Daarna verkreeg de secretaris de heer A. van Esch het woord, die allereerst de no tulen van de vorige vergadering voorlas, die onveranderd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag kwam de activiteit van de leden nog eens duidelijk naar voren. Na 't uit brengen van het financieel verslag verklaar de de kascommissie, bestaande uit M. Reu ser en K. v. Achten, dat boeken en beschei den keurig inorde waren bevonden. Daarna kwam de bestuursverkiezing aan de orde; A. v. Esch en L. v. d. Heijden werden her- kozen, in de plaats van L. v. Veluw werd gekozen J. v. d. Berk. Nadat nog enkele aangelegenheden wa ren besproken kwam de rondvraag aan de orde, waarna de vergadering met een dank woord door de voorzitter werd gesloten. BILJARTEN Na drie toernooidagen tekent zich de onderlinge krachtsverhouding reeds enigs zins af om het persoonlijk kampioenschap le klasse libre van het district 's-Bosch, dat momenteel in café W. v. d. Loo alhier wordt gehouden. Zondagavond troonde onze plaatsgenoot P. v. d. Loo trots aan de kop van de ranglijst met het hoogste moyenne. Met L. v. Soestbergen uit 's-Bosch slaagde hij er in alle drie gespeelde wedstrijden te winnen en dus zes matchpunten winst te behalen. Vooral zondag werd er zeer sterk gespeeld, want vooral de zwakkere broeders weerden zich geducht, om toch vooral maar enkele winstpunten in de wacht te slepen. De uitslagen van zondag waren: A. Domernik P. v. d. Hoven G. de Werdt M. Roeten P. v. d. Loo A. Mollen P. v. Soestbergen P. Gevers 200 166 135 200 200 177 200 177 28 28 30 30 31 31 40 40 50 21 17 36 36 26 31 22 7,14 5,92 4,50 6,60 6,45 5,70 5,- 4,42 De stand na drie ronden is aldus car. brt. h.s. gem. pt. P. v. d. Loo 600 98 36 6,12 6 P. v. Soestbergen 600 99 42 6,06 6 car. brt. h.s. gem. pt. A. Domemik 600 88 50 6,82 5 G. de Werdt 555 106 30 5,05 4 M. Roeters 509 79 30 6,44 3 A. Mollen 564 111 39 5,08 0 P. v. d. Hoven 419 94 21 4,46 0 P. Gevers 458 105 42 4,36 0 Op 2, 3, 4 en 5 mrt. zullen deze finale wedstrijden worden voortgezet en zondag avond zal dan de kampioen bekend zijn en zal dan tevens de huldiging plaats hebben. GROTE WINTERUITVOERING Zondagavond gaf de harmonie De Een dracht in de zaal van W. van Baardwijk een winteruitvoering. Toen de voorzitter, de heer P. Croes, te ongeveer 7 uur de zaal opende bleek dat alle plaatsen waren bezet. Dit stemt tot dankbaarheid en zal voor de har monie met haar leider, directeur Moors, een stimulans zijn om met ijver verder te gaan. De muzieknummers werden onder lei ding van de heer Moors onberispelijk ten gehore gebracht en oogstten bij het publiek telkens luiden bijval. Door de toneelvereniging uit het gezel schap werd het toneelspel in drie bedrijven „Om de Karashoeve" opgevoerd, onder regie van de heer T. Nicols. Regisseur en spelers hadden eer van hun werk, zodat de toehoorders ten zeerste waren voldaan. De harmonie kan met veel genoegen te rug zien op deze uitvoering en heeft aan velen een genoeglijke avond bezorgd. OOST-PRIESTER-HULP De huis aan huis-collecte ten bate van de Oost-Priester-hulp heeft alhier, benevens een grote partij goederen, f 625. - opge bracht.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 9