IwyL* SEPARATES MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA bl°"" "toSSSSr DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 MAART 1961 De voetbalvereniging R.W.B. speelt haar laatste seizoen op het versleten en ongerieflijke terrein aan de Flo ris V-laan. De werk zaamheden aan 't nieuwe sport park „Elzenhoven" ten zuiden van de spoorlijn vorderen name lijk zo snel, dat deze nieuwe ac- comodatie in september of uiter lijk oktober a.s. in gebruik ge nomen zal kunnen worden. In de afgelopen Week is ten gemeente huize de goedkeuring van Ged. Staten binnengekomen voor de bouw van de kleedkamers e.d., zodat ook hiermee spoedig een begin kan worden gemaakt. Voor R.W.B. dus een prettig vooruit zicht, al zal het op „Elzenhoven" natuurlijk wel enige tijd duren voordat de tricolores daar ook werkelijk „thuis"-club zijn. Het is met een nieuw sportterrein net als met een nieuwe woning, men moet er enige tijd op ge speeld hebben voordat men wer kelijk kan spreken van „eigen" terrein. Voor de voetbalverenigingen die in het Olympia-sportpark thuis zijn, zal 't prettig zijn te weten, dat liet dreinage-systeem weer perfect werkt. In de afgelopen wintermaanden heeft men daar nogal wat overlast gehad, die, zo als een onderzoek heeft uitge wezen, het gevolg was van een verzanding van drainers. Men heeft de hele zaak grondig nage gaan en er kan nu weer met droge voeten gevoetbald worden. Minder vlot gaat het met de uilvoering van ons kostbare ha venplan. Het werk ligt al maan denlang stil en velen vragen zich dan ook af of er misschien een kink in de kabel gekomen is. Nee, geen kink, maar wel enig oponthoud dat niet helemaal was voorzien. Het geld is er en de rijksgoedkeuring is er ook, maar voor de verdere uitvoering van dit plan is ook de goedkeuring van de Rijkswaterstaat nodig. Deze goedkeuring houdt o.m. 't verlenen van een concessie in. Nu waren er ten aanzien van de goedkeuring door Rijkswater staat nogal enkele technische moelijkheden op te lossen, voor namelijk verband houdend met de vrijwaring tegen waterover last. Deze technische moeilijk heden zijn thans overwonnen en als nu tegen het opgestelde plan geen bezwaren worden inge bracht door gemeenten en wa terschappen), dan zal het plan in de loop van april worden goedgekeurd, waarna terstond aanbesteding zal plaats hebben. Het sporthal-project is niet in de vergeethoek terecht gekomen. Er zijn een drietal ontwerpen gemaakt: een kleine, een middel grote en een grote sporthal, be antwoordend aan de eisen, welke daaraan door de K.N.V.B. gesteld worden o.m. moet de hal 200 a 300 mensen publiek kunnen be vatten). Door b w zal nu on derzocht worden welke mogelijk heden er zijn, vooral natuurlijk met betrekking tot de financiële aspecten van het geval. Het is dus nog niet te zeggen of en wan neer deze hal er zal komen. In nevelen gehuld ligt ook nog de bouw van het cultureel cen trum en de daarmee gepaard gaande uitvoering van een klein uitbreidingsplan in Waalwijk centrum. Hopelijk gaat burge meester Teijssen in de komende begrotingsvergadering nader me dedelingen doen. Nu Tilburg een nieuwe schouwburg heeft, moet in Waalwijk toch ook spoedig iets worden gedaan, indien men ten minste wil voorkomen dat de ledenlijst van de Kunstkring in eenschrompelt tot een omvang, die een verder voortbestaan van deze onmisbare culturele instel ling onmogelijk maakt. Er zijn nu al zeer vele Waalwijkers, die een abonnement op de Tilburgse schouwburg hebben genomen. Voor onze eigen Kunstkring zijn deze mensen verloren. Het bezit van een streekschouwburg is een heel mooi en goed ding, maar daarnaast moet er toch in de ei gen snelgroeiende gemeente ge legenheid zijn deel ie hebben aan ontspanning van enige allure. Met alleen maar bioscoop kan onmogelijk in deze levensvoor waarde worden voorzien. KATHOLIEKE JUDOBOND Oprichting in Den Bosch Zaterdag 18 maart zal in Den Bosch een vergadering van belang hebbenden worden gehouden, waar in definitieve stappen zullen wor den genomen om te komen tot de oprichting van een Katholieke Ju- dobond binnen de Nederlandse Katholieke Sportbond, waartoe in principe reeds enige tijd geleden werd besloten. In verband hiermee heeft de stichting Katholieke Sportleiders- school Amsterdam nu reeds beslo ten een cursus voor judoleraar en -lerares in te stellen, die onder leiding zal staan van de bruine band P. J. Vloeijberghs. -—Op deze cursus zal niet alleen aandacht wor den besteed aan de technische ken nis maar ook zullen de kandidaten de reeds bestaande sport jeugdlei ders-cursus van deze stichting ge doceerd krijgen. Deze judocursus wordt voorts gehouden omdat men in katholieke kringen van mening is dat de op het gebied van bevoeg de leerkrachten in judo een groot tekort is. De technische kanten van de examens zullen onder toezicht van de vierde dan Rinus Becht staan. 54). Maar het was al te laat. Met een geweldige klap vloog de Chinees tegen de agent op en met een niet minder geweldige klap smakte de agent met zijn hoofd tegen de siraatstenen, Onmiddellijk vloog Mac Muzzle op het pakje af, dat de Hermandad uit zijn hand had laten vallen. Bliksemsnel verwis selde hij het tegen het pakje, dat hij 's middags samen met Pie Yah Ma had klaar gemaakt. Toen hoog hij zich medelijdend over de agent en zei: „Hebt u zich be zeerd? Zal ik u helpen opstaan?" De agent krabbelde versuft overeind en mompelde: „K... kun je niet uit je doppen kijken? Ik schrijf je opDoch toen keek hij geschrokken om zich heen. „Waar is mijn pakje?" sputterde hij. „Daar ligt het", antwoordde Mac en wees er naar. En terwijl oom agent zijn pakje opraapte, stamelde Pie Yah Ma al maar bloemrijke, Chinese verontschul digingen. Hij stamelde nog, toen de agent alweer een heel eind weg was. „Hij heeft 't verkeerde pakje nu bij zich, Pie", lachte Mac. „Geef mij nu die fiets, dan ga ik achter de agent aan. Loop jij intussen naar ons hotel en kijk wat er in het pakje zit. Tot straks." - Mac Muzzle stapte op en reed achter de agent aan, die in de verte nog zichtbaar was. Haarsteeg - welkom Amerikaans modenieuwtje. Naam voor de combinatierijke blouse/rok creatie, die uw garderobe meteen verveelvoudigt. Want: in de „separate" vormen blouse rok één geheel. Maar ook apart gedragen leiden zij elk hun modeleventje O OO W VROOM DREESI^ANN FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE VISSER VAN FLORIDA door RICHARD POWELL 6) Ik diepte een zaklantaarn uit het bergvak op en liep naar de kreek. Bij de oever gekomen, liet ik de lichtke- gel van de zaklantaarn in het rond spelen. De woonschuit was weg, evenals de visnetten en de droogrek- ken. Er stonden zelfs geen voetstap pen in het zand, al had het getij ze nog niet uit kunnen wissen. Geen spoor wees er op, dat hier kort gele den mensen waren geweest, uitgezon derd de gekapte strook tussen de mangroven en de zwakke indrukken van banden in het zand. Ik stond aan de kant met aan mijn voeten het murmelende water en zocht naar een antwoord. De hele ge schiedenis was zo duister als de nacht. Mijn gedachten liepen er op dood, zoals het licht op de muur van de duisternis voor mij. Mijn hart klopte nog aldoor met dat holle metalen geluid, dat zo op het tuffen van een motor leek. Het geluid was sterker dan toen ik het voor het eerst in de wagen bemerkt had. Ik drukte de vingers van mijn linkerhand op mijn ribben ter hoogte van mijn hart, om het te kalmeren. Een regelmatig bonzen plantte zich voort door mijn vingers. Vreemd, dacht ik suffig. Erg vreemd. De maatslag van mijn hart en de maatslag van het holle metalen geluid stemden niet met elkaar over een. Mijn hersens vatten het niet dade lijk. Mijn gedachten werkten als dra gers bij een begrafenis. Toen ik het snapte en mijn lantaarn weer op het water richtte, bevond zich de schim van een motorboot vlak bij mij. Ik zag een vage gestalte op de voorplecht, opgericht en gespannen als een speerwerper en het kwaadaardig glin steren van puntig metaal; toen zag ik de flikkering recht naar voren in de lichtkegel van mijn lantaarn springen. Was ik niet van het ogenblik af, dat ik uit de wagen stapte, zo uiter mate voorzichtig geweest in het han teren van de lantaarn, dan zou ik nog geen tiende seconde nadat de glinste rende spits op mij af suisde, met zes tien duim staal tussen mijn ribben op het zand zijn neergeploft. De speer werper had een uitgelezen doelwit en ik had geen tijd meer uit te wijken. Het staal trof bijna de lantaarn. Maar mijn lichaam bevond zich niet achter het licht. Het gebruik van een zaklantaarn op plaatsen, waar je kans loopt, minder gezellige mensen tegen te komen, biedt twee voordelen en een nadeel. Het stelt je in staat in het donker te zien en het verblindt iedereen, die je in de weg komt, maai het is tegelijkertijd een pracht van een mikpunt. En daarom had ik de lantaarn op volle armlengte opzij van mijn lichaam gehouden. Het staal flitste vlak onder de lamp door en boorde zich in het zand. Ik knipte het licht uit en nam een duik zijwaarts naar beneden. Een minuut lang lag ik daar met vingers en tenen in de grond te klau wen, alsof ik een loodrechte rotswand beklom. Boven het bonken van mijn hart uit hoorde ik het top-top-top van de motor in de duisternis zwak ker worden. Ik kroop naar achteren. Rechts van me rees een slanke zwarte scha duw schuins uit de grond op. Ik werkte me erheen en vond een gladde schacht van ongeveer zeven voet lengte. Aan het einde dat zich in de grond geboord had, zat een metalen fitting, waarin de schacht met een geslepen punt paste. Aan de fitting zaten vier tanden, elk zowat een decimeter lang, met weerhaakjes in de top. Ik stond op, rukte het wapen uit 't zand en rende naar de auto. Het snorren van de motor klonk me als lieflijke muziek in de oren. Ik duwde Arab het wapen in de handen en hijgde „Hou vast!" en draafde om de wa gen heen naar mijn plaats achter het stuurwiel. Ik schakelde de lampen aan en reed weg, zodat de versnel lingsbak gierde als een granaat. „Wat is er gebeurd?" riep Arab. „Ik sterf van nieuwsgierigheid." „Dan kunnen we samen begraven worden", zei ik. „Ik sterf van angst." „Maar wat is er dan gebeurd? Ik heb niets gehoord. Ik weet alleen maar dat je als een pijl uit de boog kwam aanrennen en dat je die har poen gevonden hebt en..." „Het scheelde een haar of ik had hem in mijn ribbenkast gevonden. Wat zei je dat het voor een ding is?" „Een harpoen. Een visspeer. O, lieveling, je had wel dood kunnen zijn." „Dat scheen ook de bedoeling te zijn," zei ik grimmig en vertelde haar wat er gebeurd was. Toen ik mijn verhaal beëindigde, waren we weer bij het huis van Jake. Ik liet de wa gen stilhouden en zei „Laten we eens gaan horen, wat hij van die woonschuit denkt. A propos Jake kent onze naam niet. Dat geeft me een tamelijk ge rust gevoel. En zet je oren wijd open voor 't geval je soms de motor van een boot mocht horen. Ik denk niet, dat de kerel, die me dat ding present heeft gedaan, proberen zal ons hier de pas af te snijden, maar we kunnen beter op alles bedacht zijn." We liepen naar de voorkant en Ja ke deed op ons kloppen open en zei welgemoed „Hebben jullie iets vergeten?" „Neen", zei ik. „Maar we zijn de weg afgereden om een boodschap bij de woonschuit af te geven namens dat "kleine meisje en we zagen, dat de boot weg was. Ik dacht dat jij er misschien wel iets van af zou weten." „Nee," zei hij, terwijl hij zijn rech teroor dubbel vouwde en weer terug liet flappen. „Nee, dat kan ik nou eigenlijk niet zeggen. Ik heb er Har ry Fink ook al naar gevraagd. Je her innert je misschien nog wel, dat ik dacht, dat die schuit van hem was." „Maar hij zei van niet. Hij kwam hier om etenstijd binnenvallen voor wat benzine voor z'n boot en om effe te telefoneren. Je kent Harry toch zeker wel. Hij zei dat-ie op gesu stukken na wist van wie die schuit was. Die vent, die er op zit, houdt er zeker niet van lang op een plek te blijven, doorgaans zijn die lui zo." Harry Fink?" zei il „Of we die nog kennen? lil herinneren, dat je vanmii naam noemde en die kwam® bekend voor, maar „Harry zei, dat jullie eenpi met hem waren wezen vissa magere kerel, met weinig bi muizenmondje en van die pi puilende ogen. Als ik hemi ik altijd denken aan een kruis sen een schaapskop en een b „O" zei ik. „Natuurlijk® ouwe Harry Fink". Indiër: iemand had gezien, die aam schrijving beantwoordde, tal het in een nachtmerrie gewee» „Hoe wist-ie, dat we t geweest?" „Nou, hij praatte zo'n taf koetjes en kalfjes, terwijl ik 2: bijvulde en hij vroeg me hoe d: gingen. „Zo'n gangetje", rel heb maar ene boot verhuurd r» zeg ik, aan een paar Noorden vandaan" en dat jullie daar bij die w< meisje opgepikt hadden en hij - niks van af en zo praatte beetje en Harry vroeg ol misschien kende en hoe ji zagen". Mijn keel voelde kurkta'; juist", zei ik, „en toen h ons uit jouw beschrijving (Wordt veivdi HL AVAIV^ PIET VAN DE LOO PERSOONLIJK KAMPIOEN le klas libre van het Bossche District. Spannend, enerverend en sportief, zo kan men het verloop van de finale wedstrijden om bovenstaand kampioenschap, die onder auspiciën van de KNBB distr. 's-Bosch, op 24, 25, 26 febr. en 2, 3, 4 en 5 mrt. in café W. v. d. Loo alhier zijn gehouden, het beste samenvatten. Wedstrijden om de hoogste eer van het district in deze klasse, die uiteindelijk zijn geëindigd in een persoonlijke triomf voor onze dorpsgenoot Piet v. d. Loo. Hij heeft zich na zeven dagen strijd onbetwistbaar do sterkste speler getoond en kan derhilve de titel van persoonlijk kampioen van liet Bos sche district met ere dragen. Na vijf wedstrijdavonden stond hij nog steeds aan de leiding, maar de zesde wed strijdavond waren er nog verschillende can didates omdat v. d. Loo van de zeer sterk spelende M. Roeters een nederlaag kreeg te incasseren. Want naast v. d. Loo en Roe ters hadden toen Doomernik en Soestber- gen nog gelijke kansen op de titel. G. de Werdt, P. v. d. Hoven, A. Mollen en P. Gevers waren voor de titel volledig uitge schakeld. Voor zondag stonden er nog en kele belangrijke ontmoetingen op het pro gramma, o.a. om drie uur de partij tussen Soestbergen en Doomernik; eerstgenoemde verloor tegen de verwachting in en verspeel de grotendeels zijn kansen. De tweede middagpartij tussen v. d. Ho ven en Mollen was van geen belang meer, maar de derde middagpartij, die ging tus sen Roeters en Gevers, was van des te meer belang, omdat eerstgenoemde bij een over winning met één punt op v. d. Loo voor kwam te staan. Eerstgenoemde nam geen halve maatregelen en wist dank zij een ro yale overwinning de laatste kans in eigen hand te houden. Voor de aanvang van de laatste partij, die ging tussen Soestbergen en P. v. d. Loo, had Roeters nog een punt voorsprong en zou hij bij een nederlaag van v. d. Loo nog beslag op de titel weten te leggen. De span ning in het propvolle café was kennelijk voelbaar, toen even over half 8 beide spe lers zich gereed maakten voor de beslis sende partij. In de beginfase trok Soestbergen flink van leer en wist een ruime voorsprong te nemen, maar plotseling keerde het getij en toonde v. d. Loo in het verdere verloop z'n grote klasse. Rustig en zelfverzekerd nam hij plotseling zijn keu ter hand en het ivoor luisterde naar de hand van de meester.. Zienderoog slonk de achterstand en even later kwam hij met een prachtige serie van 57 car. stevig aan de leiding. Soestbergen bleek zijn kruit te hebben verschoten; v. d. Loo daarentegen had de juiste cadans te pakken, de voorsprong werd steeds groter en toen v. d. Loo onder doodse stilte aan zijn laatste serie bezig was en tenslotte de 200 car. volmaakte, was de titel in zijn be zit gekomen. Dat v. d. Loo onbetwistbaar de sterkste speler was, moge blijken uit het feit dat hij als enigste speler boven de moyennegrens kwam en promoveert naar de hoofdklasse; verder legde hij nog beslag op het hoogste partijgemiddelde, n.l. 14,28 en de hoogste serie van het hele tournooi, n.l. 57 car. i De uitslagen van zondag waren car. brt. h.s. gem. 200 24 30 8,33 111 24 24 4,62 200 34 32 5,88 113 34 12 3,32 68 27 12 2,51 200 27 23 7,40 131 19 31 6.39 200 19 57 10 52 namen wij in ons vorig A. Doomernik L. Soestbergen P. v. d. Hoven A. Mollen P. Gevers M. Roeters L. Soestbergen P v. d. Loo De eindstand nummr reeds op. Gootse hufdiging. Na een korte pauze, tijdens welke v. d. Loo voor zijn unieke prestatie heel wat ge lukwensen in ontvangst had te nemen, had de huldiging van de kampioen plaats door het districtsbestuur. Allereerst werd het woord gevoerd door de voorzitter van het district de heer Vorstenbosch. Hij zeidc zeer gaarne naar Haasteeg te zijn gekomen om getuige te zijn van de slotpartij, maar daarnaast ook om uiting te geven aan zijn vreugde over het welslagen van dit finale- tournooi, dat door de biljartclub DES zo voortreffelijk was georganiseerd. Spr. bracht de welgemeende dank aan DES over van het districtsbestuur voor de perfecte organisa tie; geen wanklank werd gehoord, het ma teriaal was voortreffelijk en de onderlinge verstandhouding boven alle lof verheven. De distr.-voorzitter zei, dat de biljartge meenschap een verbroedering met zich brengt. Men leert elkaar kennen en waar deren en vriendschapsbanden worden aan geknoopt. Onder aanvoering van de Gebr. v. d. Loo, A. Treuren en Jo van Bokhoven heeft DES zich een naam verworven op biljartgebied; de heer Vorstenbosch zeide trots te gaan op dit viertal, dat de naam van Den Bosch en omgeving zo hoog houdt. Met een hartelijk woord van dank tot allen voor de overgrote belangstelling, ein digde spr. zijn inleiding en kon hij over gaan tot huldigen van de kampioen. Maai spr. begon bij de ïaaiste van hen het vertoonde loupe om vervolgens te pioen n.l. Piet v. d. Loü' Na hem namens het dist™ 'elijk gelukgewenst te hebbei haalde titel, zei de heer Vo speet te hebben voor zijn s».j' kunnen en vooral voor de en r partij had hij niets dan lof S men dat v. d. Loo over de j „Separate" in „batik-look»| Heel bijzonder door de 0o ters-geïnspireerde dessins; kleuren. 12.75 <J 16.75 Blouse van poplin satijn (zo zacht als zijde) in vele schattige r7 n dessins en kleuren 1 9 Zuiver wollen Shetland rok - soepel vallend, geheel op zijde gevoerd. O.a. in.zacht beige aaitc en gebroken wit cla Uw Warenhuis OEN BOSCH EINDHOVEN - TILBURG HELMOND

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2