)e Echo van het Zuiden DRUNEN HEI Tweede Pinksterdag brengt ruim 2000 turners naar Waalwijk KAATSHEUVEL WASPIK ad Betere LIJKE El STELUi r.v. 29) Nieuwkuijk Vlijmen Haarsteeg BRILLEN BRILLEN Sprang Capelle GEWESTELIJKE TURNDAG KN.C.G.V. I Drukkerij van Boxtel Loon op Zand ..flAC 13 MAART 1961 »se jaakuaim* no. aj. 83e JAARGANG No. 21 Je Wndeni geheel >erd. en «j sterke J* 'zolen. Ui beige ai '6 Ó.45 Ut 7 4.95 1 33.9520/21 gel-maniairs en met vijl! etui. Tang v.- er vernlkkeli ngen-staal, fe geschenk n iw, laan de «tit haar renhorlogt ns ANKER* k, shoe )om water»? met stalenis lederen W neshorlojt ns ANKER... k, shockjm jomofdoi iet lederen!) rzien vanen! i veer en jh ir horloge» •iftelijke garantie we ver- reda en Raams- in di- Provin- .55 uur, a: .45 uur, .10 uur, e lijn 28 ize 161 ver hout en :s. recteur, ibled functie. nTevens- ht onder OPENLUCHTSPEL pj; ZEVEN ROZEN" tw zomer zal in Drunen, onder I, n Jo van -pp en onder aus- e'L van de Cui.urele Kring wor- fn oD°ovoerd het openluchtspel Z Zeven Rozen" van Antoon Coo- i n De opvoering van dit spel is j„pld als de jaarlijkse culturele Statie van Drunen. Verleden 7r ,,as dit de opvoering van het Wise spel Judith en voorheen Sen ook reeds openluchtspelen Ivoerd. Deze culturele manifes tatie is ook bedoeld als een proef. ai, deze slaagt, wil men in Drunen Kjorgaan tot de bouw van 'n open- lucht-theater om jaarlijks 'n open- uchtspel te kunnen opvoeren ne opvoering van het spel „De 7pVen Rozen" zal geschieden eind li en begin juli. Gedacht is aan en viertal opvoeringen, die zullen Ljs vinden op een terrein in de omgeving van Giersbergen. Vooral ook met het oog op de toeristen, die om deze tijd in Drunen en om- teving vertoeven, wordt op een lede belangstelling gerekend. Voor de opvoering van dit spel a ongeveer honderd spelers en fi guranten nodig, inclusief kinderen. Iedereen in Drunen is de mogelijk heid opengelaten om aan de opvoe- rjnff van dit spel mee te werken, voor zover deze medewerking nodig is De regisseur, Jo van Erp, zal a.s. woensdagavond in de Hoge Braken een uiteenzetting geven over dit spel, terwijl ook deze avond de in schrijving tot deelname openstaat. Ook wil men op genoemde avond reeds tot verdeling van de rollen overgaan. Kinderen, die willen en tonnen meewerken, hoeven zich eze avond nog niet te melden. Men heeft van de opvoering van dit spel de grootste verwachtingen. Het gemeentebestuur heeft zich on langs nog garant gesteld voor deze culturele manifestatie, tot een be drag van 2500. K.A.V. De Katholieke Arbeiders Vrouwen naakten vorige week een uitstapje naar een wasserij in Veghel. Het werd een bijzonder interessante en gezellige middag, waarover allen «r voldaan waren. A.s. vrijdag houdt de K.A.V., afd. Drunen, in de zaal van Gez. Elshout een voorlichtingsavond. Aanvang 1,30 uur. BENOEMD Onze dorpsgenoot de heer G. C. M. v. d. Sanden, is met ingang van 1 april benoemd tot leraar schoen maken aan de Technische School te Amersfoort. COÖP. DIEPVRIES De vereniging Diepvrieskluis, afd. Drunen, hield deze week een alge mene jaarvergadering. Het was de eerste vergadering na de oprichting van het vorig jaar. Uit het jaarver slag bleek, dat voor de diepvries- kluis een goede belangstelling be staat. De kluizen zijn doorlopend in gebruik geweest en de belangstel ling was soms dermate groot, dat aan de bouw van een tweede diep vrieskluis gedacht is. Op het voor nemen om dit te gaan doen, is men echter teruggekomen in verband met het feit, dat verschillende ge bruikers der diepvrieskluizen zelf tot aanschaf van diepvries-installaties zijn overgegaan. Dit laatste is na tuurlijk duurder, maar heeft tot voordeel dat men niet steeds naar de centrale kluis hoeft te gaan. In het bestuur kwam bij deze jaarvergadering geen wijziging. PAARDENVERZEKERING De onderlinge paardenverzekering hield in café v. Ooyen haar algeme ne jaarvergadering. Uit de jaarstuk ken bleek dat 1960 een onvoordelig jaar is geweest. Er waren 15 geval len van opruiming, tegenover 4 in 1959. Het nadelig saldo dat hiermee ontstaan was, kon worden gedekt uit reserves van vorige jaren. In de vacature van J. Muskens uit Els- kout, die aftrad als bestuurslid en zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer C. v. Weert, eveneens uit Elshout. T.T.V.D. f 452.326 f 97.823 f 3.007.678 T.T.V.D. is na de uitslagen van vorige week met twee teams bijna kampioen. Zowel het eerste dames als wel het herenteam hebben drie punten voorsprong op hun naaste concurrenten. De uitslagen zijn; Dames 2e klas TTVD-RKC 6—4 Heren 2e klas TTVD-LUTO 5—5 Heren 3e klas TTVD-NVR 3—7 Heren 4e klas TTVDVictoria TTVD-RKC 10—0 Junioren TTVD-KAT 2—8 VEILINGVER. DE LANGSTRAAT. Verschenen is het verslag van de Veiling- vereniging De Langstraat, waaraan we het volgende ontlenen De tuinbouw en fruitteelt stond aan grote wisselvalligheden bloot, hetgeen weer eens bewezen is in 1960 dat deze factor ook weer ara grote rol heeft gespeeld. Het afgelopen jaar is echter naar om- standigheden niet ongunstig geweest, hoe- j™ de resultaten per bedrijf zeer verschil - lagen. Van de grote omzetstijging in moest iets prijs worden gegeven. De °mzet was dit jaar f 4.124.395.96, wat een mindere omzet van f 121.746.54 betekende. Dit aanvoercijfer werd bereikt in de vol- We sectoren: ™td fruit 2.235.213 kg f 566.569 Zacht fruit 515.154 kg. Fruit onder glas 99.499 kg. Groenten 12.528.101 kg. Nieuwbouw. Op de laatst gehouden algemene verga dering is gesproken over verplaatsing van de Veiling, aangezien het te verwachten is dat in deze streek een grote ontwikkeling van de tuinbouw komt. In de pers en zelfs over de radi9 is hier gewag van gemaakt. Nu is het niet de bedoeling van het bestuur om overhaast te werk te gaan, ook al met het oog op het wegenplan, welke plannen nog niet vastliggen en daar de aan- en af- voerwegen van kardinaal belang zijn voor de veiling, dient men nu alleen maar waak zaam te zijn en de ontwikkeling te volgen. Wel is het zaak dat de Veiling over grond gaat beschikken om de plannen t.z.t. te kun nen realiseren. In deze heeft het bestuur al toezegging gekregen, zodat er al een steun in de rug is gegeven. Een tweede punt dat er nog niet tot nieuwbouw wordt overgegaan is het motief dat de nieuwbouw van 1952 nog een te zware belasting is voor de vereniging en dat het blok waarin het bestuur denkt waar de veiling het meest nuttig zou komen te liggen eerst in 1963 of 1964 in verkave ling komt. In het kader van de streekverbctering, waarin de gedachte leeft om te komen tot één grote veiling in de streek, hebben thans fusiebesprekingen plaats met de Veiling van Vlijmen, terwijl de Veiling Den Bosch ken baar heeft gemaakt hier ook belangstelling voor te hebben. In plaats van de voorzitter de heer J. den Hollander, werd door het bestuur als voor zitter gekozen de heer A. J. Visser3 te Drunen. De omzet bedroeg in 1960 f 4.124.395.96, in 1959 was deze f 4.246.124.50. De omzet der diverse plaatsen was in '60 1 4.124.395.96. Er was een batig saldo van f20.987.84. WIELRENNEN Ronde van St. Mich. Gestel. Van de Wielerclub de Zwaluw namen verschillende leden deel aan de Ronde van St. M. Gestel. Het is een wedstrijd gewor den die zonder opvallende gebeurtenissen is verlopen, want zelden werd een uitlooppo ging gemaakt, wel werd er in een hoog tempo gereden, maar daar alles bijeen bleef vielen maar weinig renners af. Het liep op een massa-sprint af, maar de laatste drie ronden verhoogde de kampioen van de Zwaluw uit Vlijmen, Nico Walravens, het tempo, zodat de sprinters hun krachten moesten geven om bij te blijven en zo doende in de eindsprint hun krachten had den verspeeld. Zo won onbedreigd de sterke Nico Walravens dit concours. Van de Ven uit Vlijmen klasseerde zich als 18e en kan op een goede wedstrijd terugzien; verschil lende leden van de Zwaluw reden zich in de prijzen. OPENING NIEUW KANTOOR EN 12V2-JARIG DIENSTVERBAND Zaterdagmiddag om 5 uur kwam het personeel van Expediteur van Opzeeland in café H. Boom-v. d. Wiel bijeen voor een gezellig avondje in verband met de opening van het nieuwe kantoor en het 12V2-jarig dienstverband van de chauffeur van Goch. Laatstgenoemde werd door de heer J. van Opzeeland hartelijk toegesproken. Spreker stelde van Goch als voorbeeld voor de wijze waarop hij al die jaren zijn uiterste best heeft gedaan tot groei en bloei van het transportbedrijf. Van Goch werd een aan denken overhandigd, waarvoor hij hartelijk dankte. Ook met de opening van het nieuwe kan toor, dat aan de hoogste eisen voldoet en modern is ingericht, was de heer van Op zeeland bijzonder tevreden; hij dankte ar chitect en aannemer en werknemers voor de vlotte afwerking. Hierna volgde een drukke receptie, waar velen gebruik van maakten en van Opzee land en de jubilaris werden hartelijk toe gesproken en in de bloemetjes gezet. Hierna bleef men nog gezellig bijeen en een goed orkest zorgde voor de gezellige stemming. UITSLAG BILJARTVER. NAO. De Vlijmense Biljartvereniging NAO speelde een thuiswedstrijd tegen Kleine Hut uit Vught en wist deze wedstrijd met 6-2 té winnen, wat een groot succes genoemd mag worden. Het algemeen gemiddelde van alle vier spelers wordt met de week beter en telkens in de ranglijst gaat NAO een plaatsje omhoog. Uitslag als volgt NAO - KL Hut L de Jong (110)-L de Goeij (100) 110-53 J de Gouw (90) - Hoedemakers (90) 90-73 R de Laat (90) - v. Bokhoven (80) 57 - 80 H de Gouw (80) - Goris (70) 80-31 NAO hoogste serie L de Jong 21 car; Kleine Hut Hoedemakers 30 car. KORFBAL De dameskorfbalclub Concordia geves tigd in café M. Reuser alhier, heeft de laat ste weken enkele opmerkelijke successen weten te boeken. Verleden week zondag wonnen de Concordianen met 5 - 2 de uit wedstrijd van koploper Blauw-Geel uit Veghel, maar voorbije zondag leverden zij wel een uitzonderlijke prestatie door liet bezoekende JWC uit s'-Bosch, met maar liefst 11—0 te verslaan. Het was een spel van de kat met de bekende muis en met de regelmaat van de klok werd de score opge voerd. Na enkele mislukte worpen was het ten slotte Bella Buis die de stand eerst op 1 - 0 en later op 2 - 0 bracht. Gonny Van Oyen volgde dit voorbeeld en verhoogde de score tot 3 - 0 en 4-0. Vlak voor de rust bracht Thea van Gestel de stand op 5-0. Na de thee ging het zo verder, Thea Scheij zorgden er voor dat het halve dozijn vol kwam en Drea v. Dal bracht vervolgens de stand op 7 - 0 en 8 - 0. Gonny v. Oyen maakte er 9-0 van Dimphy v. d. Lee en Thea van Gestel brachten de eindstand op 11-0. Met deze twee overwinningen heeft Concordia zich op de tweede plaats weten te nestelen. LIEFDADIGHEIDS-UITVOERING A.s. zaterdag 18 maart, des avond» om 8 uur, zal door de toneelgroep van de Jon geren-Organisatie van de Noord-Brabantse Maatschappij van Landbouw Afd. Sprang- Capelle, in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een liefdadigheids-toneeluitvoering gegeven worden. Opgevoerd wordt het to neelspel in drie bedrijven van K. Bergman: „Boerenstrijd". BIJZONDERE LENTEBODE Een schaap van de landbouwer G. Roos alhier wierp dezer dagen niet minder dan vijf lammeren. Zeker wel een grote zeld zaamheid. GESLAAGD Op het te Vught gehouden examen voor de afd. bloemisterij slaagden de heren P. Sterrenburg Czn., C. Elsman, P. v. Loon, P. Dekkers en P. Sterrenburg Jzn. Betrok kenen genoten hun opleiding aan de land bouwschool te Raamsdonksveer. JAARVERGADERING Op woensdag 15 maart a.s. hopen de M.V. Bidt en Werkt en de J.V. Emmanuel hun jaarvergaderring te houden in het ge bouw Elthatho. Deze vergadering staat on der leiding van Ds. L. Trouwborst. Aan vang half acht. OPENING BAZAR Donderdagavond werd de bazar geopend welke gehouden wordt ten bate van de stich ting dorpshuis Sprang-Capelle. Te ongeveer 7 uur hield de heer Stein een kort inlei dend woord, waarna hij het woord gaf aan de E.A. heer M. van Prooijen, burgemees ter van Sprang-Capelle, om de officiële opening te verrichten. Burgemeester van Prooijen gaf een kort overzicht van hetgeen enkele jaren geleden werd geopperd om trent de plannen tot de bouw van een dorps huis. Thans is het zover, aldus spr., dat de plannen een vastere vorm hebben aangeno men. Wij moeten iets doen voor de jeugd. Spr. hoopte, dat eenieder zou medewerken om deze bazar te doen slagen. De plaatse lijke muziekkorpsen gaven een muzikale omlijsting aan deze opening, welke werd bijgewoond door een zeer talrijk publiek. Nadat het officiële gedeelte had plaats ge vonden, werden de diverse attracties in wer king gesteld en terstond heerste er een ge zellige drukte in de tent. De eerste avond bleek, dat men niet ontevreden was over de inkomsten. Ook vrijdag ging het behoorlijk, doch zaterdagavond was het een zeer grote drukte. De verschillende stands maakten toen goede zaken en men mag gevoeglijk aannemen, dat ook deze bazar wel zal sla gen. Hedenavond is de laatste bazar-avond en zal ook de trekking plaats vinden van de aan deze bazar verbonden grote verloting. De hoofdprijs bestaat uit een prachtige bromfiets. Er zijn nog loten verkrijgbaar op de bazar, doch men dient zich te haasten, want er zijn reeds een zeer groot aantal loten verkocht. De trekking zal geschieden door notaris J. Waverijn. AUTOMOBIELCLUB KAATSHEUVEL De Automobielclub Kaatsheuvel heeft zaterdag 1.1. haar feestavond gehouden. Ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is en daarom werd de feestavond om 7 uur geopend met een gecostumeerd oriëntatieritje van ongeveer 15 km. Dit amusante ritje, dat uitgezet was door de he ren W. Soeterboek en P. Borsten, was een waardige opening van de feestavond, aangezien er diverse aardige opgaven in zaten zowel in het „damestraject" als 't „vrouwen traject", die wel geaprecieerd wer den door de voor deze avond wel zeer apart samengestelde equipes. De dames hadden het deze keer onder elkaar uit te vechten. Na een sportieve en tegelijkertijd gezellige strijd, kwam als winnares uit de bus mej. Adri Verhoeven. Alle dames die in deze rit als kaartleesters had den gefungeerd, werden met een prijsje beloond. Onder de opwekkende muziek van het Kaatsheuvels Revue Orkest, werd de avond als een echt vrien den-onderonsje in puike stemming doorgebracht en toen het politieuur had geslagen, was het voor velen nog te vroeg om naar huis te gaan. VOLKSUNIVERSITEIT Vrijdagavond werd de serie lezin gen in de rubriek „waardevolle vrijetijdsbesteding" besloten door de bekende Brabantse letterkundige Antoon Coolen, die als titel voor z'n onderwerp had gekozen: „de macht van het verhaal". Met talloze voorbeelden illustreer de de veelgelezen schrijver zijn aan dachtig auditorium welke macht er van het verhaal kan uitgaan, waar bij hij teruggreep zowel naar de Griekse mythologie en de sagen uit BILJARTEN Voor de competitie van de KNBB speel de DVK I thuis in café M. Reuser een wed strijd tegen OBK 2 uit Vlijmen. DVK won met 5 - 3 en de uitslag was als volgt: DVK I-OBK 2 Th Boelen (100)-B v Engelen (80) 100 - 80 H v d Heijden (80)-A Kivits (75) 80-61 J v Asseldonk (70) - J v Buul (65) 65 - 65 J v Bijnen (75)-P Brok (70) 75-25 Ook DVK 2 speelde thuis en wel tegen Schuttershof uit Vught en hier werd het een verdienstelijk 4-4 gelijk spel. DVK 2 - Schuttershof H Willems (80) - A de Werdt (70) 73 - 70 A Goesten (80)-P de Werdt (65) 80-43 A v d Brandt (60) - A v d Bogaard (75) 47-75 P Goesten (70)-P v d Bogaard (65) 70 - 43 In café W. v. d. Loo speelde DES 2 te gen Luk Raak 2 uit Vught en won met 6-2. DES 2 - Luk Raak 2 A de Groot (85) G de Werdt (90) 85 43 A v Bladel (80)-P Maas (80) 80-52 G v Bijnen (70) P Tendam (70) 70 - 45 G v Bijnen (70) - J Appeltern (70) 55 - 70 Over de fraaie prestatie van DES I en 't behaalde kampioenschap laten wij in het nummer van vrijdag een en ander volgen. VOOR Dr. v. Beurdenstr 13-15 KAATSHEUVEL Tel. 04167-2121 de Middeleeuwen, als bekende wer ken van deze en de vorige eeuw en met name o.a. noemde het beleg van Troje, dat belangrijk werd, niet door het onbetekenende beleg, maar door het verhaal dat er over is geschre ven; de negerhut van Oom Tom, dat meegeholpen heeft en aanleiding was tot de afschaffing der slavernij en bevrijding van de negers, het dagboek van Anne Frank, waardoor concentratiekampen een soort pel grimsoord zijn geworden, waarnaar i jaarlijks duizenden heentrekken. In plaats van discussie, las de heer Coolen na de pauze voor uit zijn werk „Huis van het geluk". Deze avond vormde een waardig sluitstuk van een interessante en gevarieerde serie. Aan het slot van de avond werd nog meegedeeld, dat het bestuur al le deelnemers van de Volksuniver siteit in de gelegenheid wil stellen een bezoek te brengen aan de nieu we Stadsschouwburg te Tilburg op zondag 16 april, waar zal worden opgevoerd de thriller „Valstrik voor een man alleen", of de herhaling van een première welke daags te voren in deze schouwburg door „En semble" zal worden gebracht. Dank zij een regeling met de directie van de schouwburg, bedragen de kosten voor de deelnemers slechts 2. terwijl van bestuurszijde door mid del van autobussen voor gratis ver voer zal worden gezorgd. De gere serveerde plaatsen kunnen op vrij dag 14 april van 's morgens 9 uur tot 's avonds 10 uur aan de Levens school worden afgehaald. Nu dit seizoen ten einde loopt, is het bestuur van de Volksuniversi teit zich aan het beraden over de samenstelling van het nieuwe pro gramma voor het winterseizoen '61- '62. Men beschouwt dit eerste jaar als een experiment en men vraagt zich af of dit de deelnemers is be vallen. Ten einde hieromtrent zeker heid te krijgen, heeft men alle deel nemers een enquête-formulier toe gezonden, waarin deze zich kunnen uitspreken of hun verlangen uitgaat naar: a. geheel vrije keuze van vijf avonden uit het totale pragramma, buiten de openings- en sluitings avond; b. gecombineerde keuze van een (kleine) serie en enkele (losse) avonden tot een totaal van 5, en c. de inschrijving per serie van vijf avonden, zoals tot nu toe. Verder bevat het formulier nog een aantal vragen, welke betrekking hebben op de gepasseerde avonden. Het zal ook hier wel zijn: zoveel hoofden, zoveel gezinnen. Wanneer 'n meerderheid zich uitspreekt voor een der drie mogelijkheden, moet 't bestuur zich hier dan aan houden, misschien tot ongenoegen van de minderheid? O.i. ware het beter ge weest dat het bestuur met deze en quête nog een jaartje had gewacht. Wij hebben zelf een aangename her innering aan de nu gevolgde metho de en van de zijde der deelnemers nog geen ontevreden geluid gehoord. Natuurlijk zijn er avonden geweest waarbij de bezoekers niet geheel voldaan waren, maar dat kan ook gebeuren op een avond die men speciaal heeft gekozen en de ver wachtingen juist daarom hoog zijn gespannen. Zoals gezegd, misschien was het daarom beter geweest ook het komende seizoen nog eens de zelfde methode te volgen, in plaats van zich als het ware te onderwer pen aan het oordeel van de deelne mers. AANRIJDING Door nog niet opgehelderde oor zaak botste vrijdagmiddag de 26- jarige motorrijder M. F. uit Kaats heuvel in de Roestenbergstraat op 'n bestelwagen van v. Gend Loos, toen deze vanuit een inrit de straat bereikte. Nadat de heer F. ten huize van dr. Wijtenburg geneeskundige hulp was verleend, werd hij door deze naar huis vervoerd. De politie stelde een onderzoek in. Waalwijk gaat andermaal 't mid delpunt worden van een sportge beuren van bijzondere allure. Kon men in 1959 in de schoenenstad ge tuige zijn van de zweminterland Nederland-Groot-Brittannië, waar voor de belangstelling overigens aan de matige kant was, op 22 mei a.s. (Tweede Pinksterdag) zullen ruim 2000 turners naar Waalwijk komen om deel te nemen aan de turndag van het Zuider Gewest _van het Koninklijk Nederlands Christe lijk Gymnastiek Verbond. Aanvankelijk had men voor deze turndag het oog op Den Bosch laten vallen, maar toen men daar de orga nisatie niet bleek aan te kunnen, heeft men de organisatie van dit sportfestijn aangeboden aan de Waahvijkse Chr. Gymnastiek Veren. „Kracht en Vlugheid", nadat men er zich eerst van overtuigd had dat Waalwijk voor het houden van een grootse turndag een voortreffelijke accomodatie te bieden had. „Kracht en Vlugheid", organisatrice van reeds meerdere uitstekend geslaag de turnwedstrijden, heeft de eervol le uitnodiging van het hoofdbestuur van het K.N.C.G.V. kunnen aanvaar den dankzij de enthousiaste reactie van burgemeester Teijssen, die di rect namens het gemeentebestuur alle medewerking toezegde voor het welslagen van deze gewestelijke turndag. Een medewerking die o.m. bestaat in het „pro deo" beschikbaar stellen van alle in Waalwijk be schikbare zaalruimte, die nog kon worden uitgebreid met een voor treffelijke ruimte boven van Schijn- del's Schoenfabriek in de Stations- str^^t Voor „Kracht en Vlugheid" mag de organisatie van deze gewestelijke sportdag een krachtproef worden genoemd en de heer C. P. van den Hoven, voorzitter van K. V., die ons direct de momenteel bekende gegevens over deze turndag beschik baar stelde, zal in de komende we ken dan ook wel heel wat zorgen aan zijn hoofd hebben. Immers, het is K. V. dat de naam van Waal wijk op 22 mei a.s. naar buiten uit gaat dragen en van haar activiteiten zal het afhangen of Waalwijk ook op dit gebied een goede roep zal krijgen. Over de uitslag van deze krachtproef zijn wij overigens al bij voorbaat gerust, want de wedstrij den die tot nu toe door K. V. werden georganiseerd, droegen alle het stempel van een deskundige en toegewijde organisatie. Het is momenteel nog niet be kend door hoeveel christelijke gym nastiekverenigingen aan deze ge westelijke turndag zal worden deel genomen, maar de heer v. d. Hoven schatte het aantal op minstens 30 35. Daarbij zijn dan nog niet gere kend de drumbands welke door di verse verenigingen zullen worden meegebracht en uiteraard ook niet de supporters die de turners - voor al bij zonnig zomerweer - in grote getale zullen vergezellen. Al met al mag worden verwacht, dat Waal wijk op 22 mei a.s. het bezoek van ca. 3000 mensen te verwerken zal krijgen, mensen die niet alleen naar Waalwijk komen om interessante turnwedstrijden te beleven, maar die er ook een prettige en gezellige dag van willen maken. Het is dus niet alleen K. V. dat op die dag zijn beste beentje voor moet zetten! De Schiedamse vereniging D.O.K. gaat er 'n heel Waalwijks weekend van maken, want zij slaat haar ten ten op in de omgeving van Waal wijk. Het is niet onmogelijk dat nog anderen dit voorbeeld zullen vol gen. Voor een goed verloop van deze wedstrijden, die op verschillende plaatsen zullen worden gehouden, zullen 60 a 65 juryleden nodig zijn. Hiervoor wil men o.m. putten uit M.O. gymnastiekleraren en turners van zusterverenigingen, ook r.k. verenigingen. De wedstrijden van gen reeds om 8 uur 's morgens aan en duren tot 12 uur. Na een lunch pauze wordt om 13.00 uur begonnen met 't voor het publiek meest spec taculaire onderdeel van deze turn dag: de marswedstrijd. De opstelling van de deelnemers zal plaats heb ben op het terrein aan de Kasteel laan. De route voert door het cen trum en eindigt op het Vredesplein, alwaar met een aantal boeiende de monstraties van ca. 2 a 2M> uur deze grootse sportdag gesloten zal wor den. Deze siotdemonstratie op het Vredesplein mag een unicum wor den genoemd, want doorgaans houdt men deze op een sportterrein, dat dan alleen tegen betaling toeganke lijk is. K. V. nu wil aan deze siot demonstratie een volkomen publiek karakter geven, waarbij alleen voor zitplaatsen (stoelen) een kleine ver goeding zal moeten worden betaald. Bovendien heeft men het Vredes plein gekozen om bij eventuele re genbuien zowel voor deelnemers als publiek gemakkelijke uitwijkmoge lijkheden te hebben, welke bij een siotdemonstratie in het gemeentelijk sportpark niet voorhanden zouden Z1Deze gewestelijke turndag staat niet in het teken van enig kampioen schap. De prestaties van de deel nemende verenigingen zullen wor den gehonoreerd met een 1ste, 2de of 3de prijs. De wedstrijden bestaan uit 3 delen, bij de dames uit een 3- kamp 1ste graad, 2de graad A en B en 3de graad, en bij de heren uit een 3-kamp 1ste graad, 2de graad en 3de graad. Het Zuider Gewest van het K.N. C.G.V. bestaat behalve uit de pro vincies Brabant, Limburg en Zee land, ook uit 't Zuid-Westelijk deel van Zuid-Holland met o.a. de plaat- sen Den Haag, Delft, Rotterdam, Schiedam en Dordrecht. In de komende weken zullen wij nog nadere mededelingen doen aan gaande dit ongetwijfeld grootse en boeiende turnfestijn, waarmee Waal wijk weer een aantrekkelijke kans krijgt om op velerlei terrein een goede beurt te maken. OFFICIËLE OPENING GEBOUW GASBEDRIJF Naar we vernemen, heeft zater dagmorgen de officiële opening plaats gehad van het nieuwe admi nistratie- en bedrijfsgebouw van het gemeentelijk gasbedrijf. Aangezien ons geen uitnodiging bereikte om bij dit belangrijk ge beuren tegenwoordig te zijn, zijn wij dus jammer genoeg ook niet in staat over deze plechtigheid een ge detailleerd versalg te geven. Geluk kig waren wij reeds eerder in de gelegenheid een uitgebreide repor tage met foto van het gebouw in 't GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Waspik op woensdag 15 maart a.s. des avonds om 8 uur. Agenda 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 1 febr. 1961. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Sch. Hoogl.str. 69. 4. Voorstel tot hernieuwde vaststelling verordening haven- en kadegeld. 5. Voorstel tot naamgeving straten ge legen in uitbreidingsplan Waspik-Dorp. 6. Voorstel tot vaststelling bedrag per leerling ex. art. 101 der L.O. wet 1920 voor 1961. 7. Voorstel tot 2e wijziging Reglement Gemeentelijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg. 8. Voorstel tot wijziging legesverorde ning. 9. Voorstel tot vaststelling uitbreidings plan in onderdelen Waspik-B iven. 10. Voorstel tot het aangaan van een zekerheidsstelling als bedoeld in het besluit bevordering eigen-woningbezit. 11. Voorstel tot vaststelling gemeente begroting voor het dienstjaar 1961. 12. Voorstel tot goedkeuring begroting G.I.M.Z. voor het dienstjaar 1961. 13. Voorstel tot voorlopige vaststelling gemeente-rekening voor het dienstjaar '58. 14. Voorstel tot goedkeuring rekening Gemeentelijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg voor het dienstjaar 1958. 15. Voorstel tot vaststelling van een blad van 30 januari voor onze lezers te maken, waarmee bovenstaand ge mis dus wordt gecompenseerd. Het schijnt overigens in de bedoeling te hebben gelegen het geheel een een voudig karakter te geven. Bij informatie is ons gebleken, dat de officiële opening verricht is door burgemeester mr. R. J. Th. van der Heijden, dat pastoor P. v. d. Spijker het gebouw heeft ingeze gend en dat verder nog het woord is gevoerd door de burgemeester van Sprang-Capelle, M. v. Prooijen, en een vertegenwoordiger der Staats mijnen. MARIALE WEEK Zoals is aangekondigd bij het jaarover zicht met Nieuwjaar, zal in de week van 19 t.m. 26 maart a.s. de Mariale week wor den gehouden, onder leiding van de Eerw. Paters van Nuland. Deze week zal het pro gramma huis aan huis worden bezorgd. De parochie-overheid verwacht een massale deelname aan deze belangrijke week, daar de Maria-devotie in onze parochie zeer groot is. verordening op de archiefbewaarplaats. 16. Voorstel tot aankoop grond gelegen in het uitbreidingsplan Waspik-Dorp, be stemd als weggedeelte. 17. Voorstel tot verkoop van bouwgrond in het uitbreidingsplan Waspik-Dorp aan de N.V. AT.nf) te Dordrecht t.b.v. de bouw van 8 woningen. JONGVEE-BEOORDELING Als vervolg van de kalveropfokwedstrijd werd door de r.k.j.b. van Waspik, Raams- donk en R'veer en de Chr. Mij. v. d. land bouw te Raamsdonk in samenwerking met de zuivelfabriek Waspik Raamsdonk een zgn. jongveekeuring behouden. De jury, be staande uit de heren P. Bastiaanse van het Rijksveeteeltconsulentschap te Breda, M. Kerstens, assistent van de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst te Waspik, Am. de Bont Raamsdonk en W. Zijlmans Waspik, consta teerde een algemene verbetering bij de kal- veropfokwedstrijden. In hun rapportten sprak de jury haar voldoening uit over de ontwikkeling, de conditie en het exterieur van het voorgebrachte vee. In de einduitslag domineerden de Was- pikse jonge boeren sterk; winnaar werd Th. Zijlmans uit Waspik met 33V2 p. De heren Joach. Kamp, Jos Kamp, Arn. Smits en Th. Zijlmans, allen uit Waspik volgden de prijswinnaar op de voet met 33 punten. De prijs van het beste getoiletteerde kalf werd toegekend aan het ingezonden kalf van Jos Kamp uit Waspik. Over het verloop van deze tweede jongvee-keuring in Brabant toonde 't organisserende comité zich uiterst tevreden. VOOR ELCK WAT WILS In de bovenzaal van het koor in de Ned. Herv. Kerk te Waspik wordt op donderdag 16 maart a.s. door de Bijbel-Kiosk-Vereni ging te Amsterdam een gevarieerde avond geboden met een zeer aantrekkelijk pro gramma. Het is een avond met voor elck wat wils. Er is declamatie, koorzang, solo en samenzang. Bovendien kunt U luisteren naar de zanger(es) van Uw keuze in een verzoekprogrfamma van gramofoonplaten. De radiozanger Hen van Monsjou zingt en kele soli en leidt de samenzang op deskun dige wijze. Verder werken mee: Chr. Gem. Koor O.K.K. o.l.v de heer A. W. Faro, or ganist de heer A W. Faro. BOEIEND WISSELCONCERT In de zaal van hotel J. v. d. Schoot gaf de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksver maak in samenwerking met de Harmonie St. Crispijn uit Waawlijk een zgn. wissel concert. Voor de pauze exelleerde het Was- 'pikse corps o.l.v. de heer Chr. Kuijten o.m. in het 3-delige Highroad Impressions in Oklahoma Selectie van Rodgers (arr. Mel- lema) en in Verschmade Liebe van Paul Lincke in een bewerking van v. Leeuwen. Het corps liet hierin een muzikaal samen spel horen waarin de dirigent zeer exact lei ding gaf. Het werd dan ook een stijlvolle

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5