J.poJt£ Jonge middenstanders namen eigen home in w. s. c. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 MAART 1961 Waah'ijk DONGEN—W.S.C. Een verrassend goede uitslag voor de WSC-ploeg, die in het kader van verjonging weer in een andere op stelling uitkwam. Helaas moesten door blessures en ziekte de beide kanthalfs Kouwenberg en v. Veld hoven vervangen worden, doch de geroutineerde Muskens en Harry v. Veldhoven bliezen hun partijtje goed. Vooral voor de rust speelde WSC een tempo, dat de Dongenaren versteld deed staan. De geel-blauwe verdediging stapelde dan ook fout op fout en reeds in de 2de minuut kwam er een pass van rechtsbinnen Pennings naar zijn linksbuiten Ei bers, die ineens voorzette en Schil ders kon via de keeper reeds 10 laten noteren. Na vijf minuten werd een prima kopbal van Pennings goed gestopt, doch WSC bleef over de gehele linie met snel en sterk aanvalsspel druk uitoefenen. De Dongense aanvallen strandden op een hechte WSC-ver- dediging, waarin linksback P. Brok met de minuut sterker werd. Don gen werd onzeker. Haar aanvalsac- ties werden ontijdig afgebroken, of ze zagen hun schoten hoog over of ver naast gaan. WSC daarentegen bleef vooral op tempo spelen en na 22 minuten leverde goed doorzetten van Pennings succes op. De bal kwam bij Eibers, die na een korte rush een bonk van een schot loste, waarna de bal hoog in de touwen vloog; 02. Dongen forceerde een corner en Lou Pulles gaf er nog snel een weg, toen hij ver uit zijn doel de bal ge lukkig nog kon bereiken. Aan de andere zijde was de zeer attente middenvoor Gouda er als de kippen bij om een verdedigingsfout van Dongen resoluut af te straffen; 0-3. Tot aan de rust bleef WSC fris en open spel spelen, waaraan rechts buiten Mandemakers zeer actief meewerkte. Na de rust kwam de verwachte Dongense aanval. De WSC-verdedi- ging sloot echter prima, waarbij het rustige werk van v. Oudheusden op viel en de beide kanthalfs goede steun verleenden; v. d. Anker en vooral Piet Brok vingen alle atta- que's op en het was voor de Don gense aanvallers om moedeloos te worden. Eenmaal trapte de Dongen se middenvoor zo onbesuisd tegen de vallende Lou Pulles aan, dat hij even bleef liggen. Nadat voor de rust de voorhoede haar werk goed had gedaan, maakte ook nu de ver dediging een zeer goede indruk. Na pl.m. 20 minuten forceerde Dongen wel enkele corners, doch positief re sultaat gaf dit niet. Vijf minuten voor het einde liep de Dongense keeper te ver uit, en een ver schot over de doelman heen zou de vierde treffer betekenen. De bal werd ech ter uit de hoek gehaald door een andere verdediger, maar met de hand. Piet Brok bekroonde z'n goe de wedstrijd met een rustig en zui ver genomen strafschop; 04. Het was een prima strijd geweest voor de rust en het Dongense ofensief van na de rust werd keurig opge vangen. Proficiat, WSC-ers! WSC 2—DESK 2 Doordat het le op zes spelers van het 2e beslag legde, moesten de WSC reserves deze middag zeer verzwakt optreden tegen de reserves van DESK. Toch was dit geen bezwaar om van de blauw gelen royaal en verdiend met 4-0 te winnen. Nadat in de eerste helft door geen der partijen werd gescoord, was de ruststand dubbelklank. De WSC-ers speelden na rust met windvoordeel en reeds na 2 mi nuten lag de bal achter de Kaats- heuvelse doelman, toen linksbui ten A. J. v. Bladel 'n harde schui ver op doel zond, die in het net tot stilstand kwam. 10. Drie minuten later was de stand reeds 20, toen F. v. Bla del een strafschop, toegestaan voor ongeoorloofd aanvallen kei hard achter de blauwgele doel man plaatste. Het spel der Des- sers was niet onaardig, toch werd er te onbesuisd gespeeld en de voorhoede schoot erg slecht. Men wist elkaar vooral in de voorhoe de niet goed te vinden en met aanvoerder B. v. Bladel in goede vorm als midhalf en doelman Pulles (jeugd) ook in prima con ditie, was er voor de Kaatsheu- velse jongens weinig eer te be halen. Zelfs konden zij de eer niet redden. Twintig minuten na rust ondernamen A. J. van Bladel en Bertie Couwenberg samen een aanval, waartegen de DESK de fensie machteloos stond en met een geraffineerd tikje schoof Bertie de bal langs de doelman, 30. Dat dezelfde kleine Cou wenberg 10 minuten voor tijd uit een moeilijke hoek 40 liet no teren, was sledhts voor de histo rie. Het spel van de „kleine" lin kervleugel was het aanzien ten volle waard en stelde de tegen standers dikwijls voor problemen die niet altijd werden opgelost, getuige de uitslag. Een goede prestatie van de re serves van WSC, die niet onder wilden doen voor hun „grotere" broers, die een moeilijke uitwed strijd tegen Dongen wonnen met dezelfde cijfers en onder dezelfde omstandigheden. R. W. B. Baardwijk Kaatsheuvel D. E. S. K. SchijndelDESK Van een zeer objectief beoorde laar ontvingen wij van deze wed strijd de volgende gegevens en indrukken. De eerste aanvallen waren voor DESK via de linkervleugel, maar de Schijndel keeper bleef meester van het terrein. Het volgende mo ment wordt een Schijndel aanval door Meijer gekapt. DESK blijft in de aanval, maar de doorbra ken van de Schijndel midvoor zijn gevaarlijker. Een pracht van een hoekschop van Voogd wordt door Damen ingekopt en weer tot hoekschop verwerkt. Een voorzet van Mosselveld belandde bij Voogd, doch diens onbesuisde schot ging over. Wanneer er een kopduel voor het DESK-doel ont staat, neemt niemand iets onre gelmatigs waar, maar de scheids rechter wel en tot verbazing van vriend en vijand kent hij Schijn del een strafschop toe, welk pre sentje met graagté wordt geac cepteerd, 10. Als na enig gehar rewar 'n vrije schop tegen DESK wordt toegekend, heeft doelman Wittens het niet moeilijke schot niet klemvast en de snelle mid voor van Schijndel straft deze blunder onmiddellijk af, 20. Het spel werd verder zeer rom melig, omdat de scheidsrechter de meest vreemde beslissingen nam. Na de rust is Schijndel in het offensief, terwijl de Dessers el kaar maar niet kunnen vinden. Ieder denkt aan een doelpunt als v. Wanrooij treuzelt met weg werken, maar het schot stuit af jp de rug van Meijer. Laros krijgt een dragelijke kans, hij wacht echter met schieten en de kans op een doelpunt is verkeken. Als Lugters bij een doorbraak ten val wordt gebracht, vindt de scheids rechter het niet nodig dit met 'n penalty te bestraffen. Even later scoort dezelfde speler 'n juweel van een doelpunt van het zuiver ste water. De scheidsrechter kent het doelpunt toe, maar als de Schijndel grensrechter zich er mee bemoeit wordt het weer even vrolijk afgekeurd. Deze laatste man vlagde er evenals zondags daarvoor in Loonopzand, weer lustig op los. Vervolgens schiet Lugters over in tamelijk goede positie en Laros mist door treu zelen. Als Damen na een ren ten vai wordt gebracht wordt er geen fluitsignaal gehoord. Maar als er even later bij een aanval van DESK totaal niets onregelmatigs gebeurt, fluit de scheidsrechter voor penalty, welke door Voogd zuiver in de hoek wordt geplaatst 21. Even later is van Wanrooij nonchalant (niet de eerste keer trouwens) en de enige gevaarlij ke man in de Schijndel voorhoe de scoort fraai, 31. De wed strijd wordt steeds rommeliger en de scheidsrechter blundert het hardst. Ten slotte weet Laros een terugspringende bal in te schie ten, 32. Al met al is Schijnde], erg te gengevallen en DESK-*fog meer. DESK heeft veel te nerveus ge speeld en verloor door de vreem de beslissingen van de scheids rechter het hoofd. Deze man was nog niet in staat een 4e klas wed strijd te fluiten en ten enen male onbekwaam voor zijn taak. Met één man van postuur in de voor hoede had DESK vlot kunnen Winnen. Voogd is op de half- plaats uitstekend, maar nu vol deed hij niet. Lugters en Meijer waren goed, terwijl stopper van Wanrooij door z'n humeur de rust in de achterhoede bedierf. Toch behoeft DESK de tweede plaats nog niet op te geven, ze kan veel beter dan zondag werd te zien gegeven. Berndijk Berkdijk Berkdij kV elocitas De Berkdijkers hebben zich zon dag door een 30 overwinning op Velocitas uit Tilburg, een der medegegadigden voor de onderste plaats, voorlopig buiten gevecht gesteld. De wedstrijd had overi gens voor de weinige belangstel lenden als kijkspel maar weinig te betekenen Vooral Velocitas bracht er maar zeer weinig van terecht en kreeg tegen de stevige achterhoede van Berkdijk prak tisch geen enkele kans om ge vaarlijk te worden. Na een half uur spelen liet Berkdijk 't eerste doelpunt aantekenen, toen G. Da men een doorspeelballetje van rechts wist te benutten. Vijf mi nuten later volgde een mooie combinatie van de voorhoede van Berkdijk, welke J. Emmers met een kopbal doeltreffend af rondde. Met deze stand ging de rust in. Een kwartier na de hervatting wist A. Emmers een back van de tegenpartij de bal te ontfutselen, wat 30 betekende. Wat er na dien door beide partijen nog ge presteerd werd, was nauwelijks 't aankijken waard, zodat het eind signaal voor iedereen een verlos sing betekende. Voetbaltoto. Voor de heer G. Lensveld, Sweensstr. 12, was het een bij zonder prettige zondag. Van 15 totowedstrijden wist hij er 14 goed te voorspellen. Loon op Zand Uno Animo Uno Animo 1Sarto 1 13 Een gehavend Uno Animo (het moest met drie invallers aantre den) heeft niet de kans gezien in een sensationele doch harde wed strijd Sarto een nederlaag toe te brengen. Direct na het beginsig- naal van de matig leidende arbi ter nam Sarto het heft in handen. De eerste aanvallen waren dan ook voor deze technisch dikwijls knap spelende ploeg. Maar na 'n kwartier verzette Uno de bakens. De doelman van Sarto had geluk toen hij eerst een goed schot van P. v. d. Velden en daarna een van R. Leermakers nog maar ternau wernood met zijn voet kon keren. Ook toen W. v. Noye 'n prachtig schot gaf dat tegen de lat en in het veld terugketste. Af en toe kreeg het spel een rommelig ka rakter door enige wonderlijke beslissingen van de scheidsrech ter. Voor de rust kregen we geen doelpunten te zien, daar de beide defensies goed op dreef waren. Na de rust ging Uno direct in Letterlijk en figuurlijk onder de pannen Kapelaan Knaapen zegende het KJMV-home in Het is niet alleen de burgier die zestien jaar na de bevrijding n0" altijd de last en het verdriet van de woningnood te dragen heeft Ook 't verenigingsleven moet nog steeds optornen tegen de vele zorgen en problemen, welke door het ontbreken van huisvesting of door een zeer onvoldoende onderdak gestalte krijgen. Vele verenigingen worden hierdoor in een gezonde ont wikkeling geremd en beslist niet zeldzaam zijn de gevallen waarin verenigingen door het ontbreken van een voldoende en redelijk® huisvesting zelfs een voortijdig einde vinden. Ook de Waalwijkse Kath. Jonge Middenstandsvereniging kent deze problemen of beter misschien, zij heeft ze gekend, want sinds zaterdagavond is de KJM V in het trotse bezit van een ei gen home. Nu is de naam „home" een misschien wat weidse benaming voor de zolderruimte boven de garage achter 't Terp gebouw in de Grotestraat, maar hoofdzaak is dat de jonge mid denstanders bijzonder in bun schik zijn. nu zij letterlijk en fi guurlijk „onder de pannen" zijn. Vandaar dan ook, dat zij met veel vreugde, voldoening en trots dit eigen tehuis zaterdag avond in gebruik genomen hebben, enigszins officieel en op feestelijke wijze, waarbij ook de „grote" middenstand van zijn belangstelling blijk gaf door de aanwezigheid van 't dagelijks bestuur, de heren A. Meijs, voorzitter, H. van Mil, secretaris, en D. J. van Oss, penningmeester. Ook het diocesan^ bestuur was vertegenwoordigd in de persoon van de heer Schoenmakers uit Tilburg. FANTASIE EN AANPAKKEN SCHIEPEN GEZELLIGE RUIMTE De jonge Waalwijkse midden standers waren hard aan een eigen home toe, want tot nu toe was het altijd zo, dat men voor bijeenkomsten, vergaderingen en besprekingen dan eens hier en dan eens daar onderdak moest zien te vinden. Dat lukte dan meestal wel, maar dit nomaden bestaan was toch niet bevorder lijk voor een goede en prettige gang van zaken in de vereniging en ten slotte zat dit trekken van hot naar haar de KJMV-ers zo hoog, dat er besloten werd om waar dan ook een eigen home op te sporen. Een besluit dat gemak- kelij kerj/valt dan het wordt uit gevoerd en er zijn dan ook legio vergeefse pogingen gedaan voor dat kapelaan Knaapen, de gees telijk adviseur van de KJMV, op het illustere idee kwam van de zolder boven de garage achter het Terpgebouw in de Grotestraat. De confrontatie met deze ruim te was niet direct bemoedigend, want deze zolder had alles w;eg van een bijzonder oud en grieze lig spookverhaal. Het stof lag er vuistdik opgetast en tussen de met spinnewebben doorweven hanebalken kon men de steunen de geesten van een handvol voor vaderen bevroeden, om nog maar te zwijgen van de knarsende en knerpende geluiden, die vanuit duistere hoeken op de bezoeker toekwamen. De dames werden dan ook wel wat witjes rond de neusjes bij de aanblik van dit horribele onderkomen, waar er gens een macabere Dracula hui zen moest. Maar de middenstand is reëel, niet alleen in zaken, maar ook waar het beloof in geesten en barre vampiers op de proppen komt. Met emmers zeepsop, dwei len, ragebollen en bezems werd de vermeende aanwezigheid van buitennatuurlijke zaken wegge spoeld en ten slotte maakte de aankleding met een oliekachel, tapijten (echt Kashmir!), leuke platen, een sfeervolle verlichting en een aantal kleurige hiep-hj.. hoera-ballonnen van de eens onooglijke en griezelige zolder? hijzonder knus en gezellig veren ginshome. En zelfs de twijfel,!' tigheid van de duur van dit hii het Terp-gebouw staat on nominatie om verkocht te L den was geen beletsel voor! KJMV-voorzitter, de heer G v< Mil, om zaterdagavond de'ow ningsbijeenkomst met trots een feestelijk stemgeluid fe 0l nen. Hij noemde dit bezit t tastisch" en aan de glunderi gezichten van alle aanwezige Ki MV-ers, inclusief een ;jWand" charmante dames, kon men dat zij 't daar van harte mee eens waren. ,„Het is de vervulling» een droom", zo zei de heer Mil, want de nu bijna 30-ji KJMV heeft altijd verlangd nas een ruimte, waar de leden bij d kaar konden zijn voor vergat rin, besprekingen en voor het», noegen om alleen maar bij elkaat te zijn. Gelukwensen Kapelaan Knaapen verrichtte de inzegening van het eerste» gen KJMV-home, waarmee de ge kruisigde Christus een ereplaat kreeg tegen het donkere brui van de hanebalken. Vervolgens wenste de geestelijk adviseur fe KJMV geluk met dit eigen home dat met zoveel moeite is ver» ven en hij hoopte dat dit hoi een stimulans zal mogen ziji voor de KJMV en voor de vor ming van haar leden. Naast gelukwens met dit overigens Mj leiachtige bezit richtte kapelaan Knaapen ook een vermanen! woord tot de jonge middenstan ders. „Ik hoop dat elk lid van de KJMV zijn eigen verantwoordt- lijkheid bewust zal zijn, want ii dien dit gebouw niét goed wordt gebruikt, zal dat de doodssteet voor de jonge middenstand zijn,' Nadat vervolgens een feestelij ke dronk was uitgebracht, sprafc de heer Schoenmakers een gelul- wens uit namens het diocesane bestuur. De heer A. Meijs voerde het woord namens de „grote' middenstand. Hij toonde zich er- kentelijk voor de uitnodiging om de opening van dit eigen KJMV home bij te wonen en hij h dat dit contact het begin zou mo gen zijn van verdere contaetenei van samenwerking zelfs tei de „rgote" en de „kleine" denstand. De heer Meijs m daarbij in het bijzonder op delf- langrijke taak welke de joif middenstanders in de toekomst wacht, want eens zullen de geren de ouderen moeten vervan gen. De heer Meijs kwam met lege handen, want hij c stfeepte zijn welgemeende woor den met een gift van 50 uit de kas van de „grote" midden stand. Door de heer H. van Uil! werden de woorden van de voor zitter nog eens onderstreept. Nadat de heer G. van Mil woord van dank had gericht tol de sprekers, werd de verders avond in zeer gezellige en i ge stemming doorgebracht. het offensief, maar Sarto maakte het eerste doelpunt. Uit een on voldoend weggewerkte corner plaatste de linkshalf de bal in 't net, 01. Toen even later de rechtshalf van Uno de bal terug speelde op zijn doelman, had hij waarschijnlijk niet gezien dat er tussen hem en de keeper nog een Sarto speler stond. Deze pikte de bal op, maar toen zag van Noye zich genoodzaakt hem ten val te brengen, penaltyDeze werd rus tig en beheerst achter doelman Coomans gewerkt, 02. Nog geen 5 minuten later maakte P. v. d. Velden er 12 van door uit een vrije trap te scoren. Uno ging de zaken hierdoor feller aanpakken, doch het was weer de Tilburgse ploeg die de stand in haar voor deel deed omslaan. Door weife lend ingrijpen van de overigens uitstekende doelman Coomans werd de linksbuiten van Sarto in staat gesteld het derde doelpunt voor zijn club te scoren, 1—3. Daarna kreeg Uno nog enige uit stekende kansen (b.v. P. van der Velden en Leermakers misten vrij voor doel) maar deze wer den jammerlijk om zeep gebracht en de stand bleef 13 in 't voor deel van Sarto. Uno Animo 2Voab 2 11 Uit een gelijk opgaande strijd hebben Uno Animo 2 en Voab 2 geheel volgens de verhouding ie der 1 punt behaald. Ook Uno Animo 2 speelde met 3 invallers (jeugdleden), waarvan vooral v. d. Ven uitstekend voldeed. Uit 'n pass van D. v. d. Velden scoorde Joh. Vera het eerste doelpunt. Maar na de rust kwam Voab snel op gelijke voet 11. Hier bleef het dan ook bij. SVG 3Uno Animo 3 15 Het 3e elftal van Uno Animo heeft ons niet teleurgesteld door 'n geheel verdiende overwinnnig te behalen. Met de rust was de stand reeds 13 en na de thee scoorde Uno nog tweemaal. Eind stand dus 15. SET 5—Uno Animo 4 1—2 Ook Uno 4 is het gelukt de 2 punten uit Tilburg mee te bren gen door een uiterst nuttige 12 overwinning. Hierdoor behield zij haar kampioenskansen. Uno Animo 5Baardwijk 5 71 In een eenzijdige wedstrijd be haalde het 5e elftal van Uno Ani mo een grote overwinning, die gezien het spelpeil geheel ver diend was. Juniorennieuws. Het le jeugdelftal is nog steeds ongeslagen door een verdiende overwinnig op RKDVC. Drie fou ten van de Drunense doelman be tekenden drie doelpunten. Onze jongens doen het dit jaar uitste kend, gzien het doelgemiddelde 44 voor en 9 tegen uit 10 wed strijden. Nog 6 wedstrijden zo, jongens. De stand is hier: Uno Animo 10 gesp. 20 pnt. RKC 9 gesp. 14 pnt. RKDVC 10 gesp. 13 pnt. WSC 9 gesp. 12 pnt. Waspik Waspik WaspikWit Zwart 10 Uit een zeer povere wedstrijd heeft het le elftal van Waspik zondag j.l. twee winstpuntjes we ten te bemachtigen van het be zoekende Wit Zwart uit Capelle. De rust ging in met een dubbel- blanke stand. Wel was W. Zwart in de eerste helft een keer dicht bij een doelpunt, maar de vuur pijl die de Wit Zwart supporters de handen op elkaar zou moeten brengen, ketste af op de paal. In de tweede helft nam Willy Ver voort het enige doelpunt van de wedstrijd voor zijn rekening, na dat hem de bal vanuit de achter hoede door Ad Smits was toege speeld. White Boys White BoysRKSSS 22 Tot tien minuten voor 't einde zag het er niet naar uit dat Whi te Boys zondag in de wedstrijd tegen het zeer goed geklasseerde RKSSS enig succes zou boeken. Na 80 minuten hard voethal ston den de bezoekers n.l. nog fier met 02 aan de leiding. Maar, onbe rekenbaar als het aanvalskwintet van White Boys is, slaagden zij er in de nog resterende tijd toch nog in een gelijk spel uit 'tv te slepen. Een voorzet van Piel Kuijten belandde op 't hoofd vai Han v. Etten en dat betekende 12. Kort voor het einde was linksbuiten v. Turnhout, die di nartijen op gelijke voel 2—2. Sprang vertolking. Na de pauze bracht St. Crispijn composities van Offenbach (Orpheus in de onderwereld), Rosssini (II barbiero de Se- vigla), Germa (Nel Gwyn) en Fülling (Cóte d'Azur). Ongetwijfeld nam II Barbiero hier een belangrijke plaats in en al werd dan met enkele technisch veel eisende details iets te haastig omgesprongen, ook dit werk kreeg een briljante uitvoering waarbij de orkestklank door een betere bezetting meer overtuigde dan bij de gastheren. Het tal rijke publiek toonde zich voor dit zeer ge nietbare concert erg dankbaar. R.W.B. - R.K.S.V.A. 0-3 In een harde doch uiterst sportieve wer- strijd heeft RWB een volkomen verdiende, doch zwaar geflatteerde nederlaag geleden. Vijf kwartier lang was het allemaal RWB wat de klok sloeg, doch een zeer zwak spe lende voorhoede kon tegen het fel verdedi gende Avanti geen succes boeken. Enige malen werd de keper der gasten aan de tand gevoeld, meestal door schoten van Meijer, die als rechtsbuiten de enige speler was die voldoende haalde, doch die met zijn harde schoten geen geluk had, daar de Avanti-keeper enige malen toevalliger wijs in de baan van het schot stond. De rest van de voorhoede kwam er niet aan te pas, mede door het feit dat de bal len vanuit de achterhoede lukraak en hoog naar voren werden getrapt, waar zij meestal een dankbare prooi werden voor de forse Avanti-spelers. Vijf kwartier is RWB in de aanval ge weest, maar ondanks dat zijn zij slecuts enige malen gevaarlijk geweest en toen een kwartier voor het einde v Dalen te zacht op zijn keeper terugspeelde, trapte Wijk- mans pardoes over de bal en werd liet 0-1. De Avanti-spelers die na de rust stral verdedigde en tijd rekte en dus reeds ge noegen hadden genomen met een gelijk spel, roken hun kans, drukte door en wisten nog twee doelpunten aan de score toe te voegen. De uitermate slechte wedstrijd, van beide" zijden nauwelijks het aankijken waard, werd fors gespeeld, doch mede door de voor treffelijke leiding van scheidsrechter Visser, bleef de verstandhouding goed, zeer spor tief zelfs, zodat RWB van deze nederlaag misschien meer geleerd zal hebben als men zo ogenschijnlijk zou denken. De lagere elftallen deden het beter Het 2e elftal won verdiend van WSC 3 met 2-0. Het 3e behaalde een verdienstelijk 2-2 gelijk spel tegen een fors spelende Be Rea- dy-ploeg, en het 4e elftal wist met 1 - 0 de baas te blijven van de keiharde en levens gevaarlijke spelers van Herpt, waarbij scheidsrechter W. Pot geen gemakkelijke taak had, doch door zijn rustige en takti- sche optreden de wedstrijd volkomen in de hand hield. BAARDWIJK - GUDOK 2-3 Toen 8 minuten voor tijd H. Pullens het genoegen mocht smaken een Baardwijk-aan val in een doelpunt om te zetten, was er nog van alles mogelijk. Gudok, dat in de tweede helft voortdurend werk op eigen helft kreeg, hiejd echter de score voor zich aan de gunstige kant en stond de fanatiek ■aanvallende Baardwijk-voorhoede geen doel punt meer toe. Dit betekende dus voor de geelzwarten een nederlaag tegen de Tilburg- se lantaarndragers en nu is het verschil in winstpunten met Gudok tot slechts twee ge reduceerd. Met het nog af te werken com petitie-programma voor ogen houdend - 5 uit- en slechts 2 thuiswedstrijden, gaat het er voor de geelzwarten somber uitzien. Enfin, het is te hopen dat alles nog een andere wending krijgt en dat in de laatste wedstrijden de goede vorm van het begin dezer competitie nog terugkomt. Om precies half drie vangt de wedstrijd aan en het moet gezegd worden, dat in de eerste helft weinig bijzonders te noteren viel. Het vertoonde spel heeft een evenwich tig karakter en om beurten vormen de bei de speelhelften het operatieterrein van de 22 spelers. Een goede kopbal van Fr. Pul les in de 8e minuut uit een pass van de hard werkende J. v. Gelder, gaat rakelings over. Eerst op het laatste van de eerste helft forceert Gudok kort op elkaar twee treffers. De eerste in de 40e min. toen H. Maas zijn tegenstander uit een pass van de rechtsbin nen vrij spel gaf, die van Mierlo met een strak schot kansloos liet, 1-0. Direct hier op talmt v. d. Steen met wegwerken en de oude kaalhoofdige middenvoor profiteert handig van dit unieke buitenkansje, 2-0. Na rust zien we een onophoudelijk aan vallend Baardwijk, dat echter daarentegen toch toe moet zien, dat de Gudok-aanvoer- der en linksbinnen, de bal op'het midden veld oppikt en op z'n eentje er op uit treKt tot aan het Julianadoel, waarna een hard en laag schot volgt, dat eerst in de Juliana- netten zijn einde vond, 3-0. De toestand lijkt hopeloos, doch wanneer een minuut la ter aanvoerder Beerens een aanval met een goal besluit, zijn de kansen weer iets gun stiger. Het Gudok-doel komt onder grote druk te staan en diverse schoten suizen ra kelings langs en over het doel. Het duurt echter tot in de 33e min. dat de Baardwijk- aanhang weer kan juichen, als uit een ju- liana-aanval een duel ontstaat tussen H. Pul lens en een Gudok-back en waaruit tot ieders verbazing een doelpunt voortkomt, 3-2. Gudok, dat even tevoren uit een vrije trap tegen de paal geschoten had, zet ech ter nu alles op alles om de kostbare pun ten te behouden en slaagt daarin wonder wel. Bijna zou het nog 4-2 geworden zijn, wanneer de voortdurend gevaarlijke mid- voor uit vrije positie niet hard naast ge schoten zou hebben. Voor de Gudok-ploeg betekent deze overwinning ongetwijfeld een steuntje in de rug, doch voor de Baardwij- kerswij weten het niet. THE GUNNERS—NEO 1-! Zaterdag jl. is het NEO gelukt weer twee punten aan haar tot»! toe te voegen. Het heeft de Nffl- mannen beslist niet meegezeten ii deze zwaar bevochten wedstrijd Toen de goed leidende scheidsrech ter het beginsignaal floot, was NEO die tot de aftrap overg Met goede aanvallen probeerden t NEO-lui tot een doelpunt te gera ken, maar de achterhoede van ft Gunners wist door steeds fel op 4 bal te zitten dit te voorkomen, to 20 minuten hadden de NEO-mai* echter geluk; een voorzet van NEO-rechtsbuiten werd door 4 linksachter van The Gunners keerd beoordeeld en de bal in i doel kopte, en dit dus 1—0 NEO betekende. Wel bleven 4 NEO-lui steeds aanvallen, n»' door goed keepwerk van de Gunners-doelman, kwamen zij vos de rust niet meer tot doelpunten. In de tweede helft zagen we net- zelfde spelbeeld als voor de rust een steeds aanvallende NEO-pM en een fel verdedigend The G» ners-elftal. Maar toch zouden mannen uit Breda nog gelijk ken. Uit een van de weinige aanv» len was het hun midvoor die doelpunt voor zijn rekening n» Na tien minuten volgde er een af val die over rechts werd opgezet ineens werd doorgespeeld naar linksbuiten, die op zijn beurt de op keurige wijze wist voor te z ten, waarbij P. Chabot s werd gesteld 12 aan te teken Wat NEO ook probeerde om wat veiliger te stellen, de ac hoede van The Gunners verdei het doel zo krampachtig, dat er^- de NEO-voorwaartsen geen komen meer aan was en het kwam met een kleine, niaar^ diende overwinning voor de ploeg. Het tweede elftal wist haar!! strijd tegen ONI 1 uit 's-Grav®^ niet in een overwinning om

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6