w/ülwi]ks6 en linQStRütSÊ cotiR^nt DRUNEN Sprang-Capelle VLIJMEN 8 b costeums II lil I i i Uit do Langstraat 690 8S0 ,95! Elshout III I f 335 ofe - gemeenteraad Haarsteeg Sprang Provinciaal nieuws Capelie Waspik MAANDAG 20 MAART 1961 jummmmm De tcho van het Zui6en Abonnement 83e JAARGANG No. 23 stoomdrukkerij ffasMkse ol Ant00n Tielen „jjcteur: JAN TIELEN nramer 50798 5?S verschijnt 2 x per week inricht 1878_ Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement 22 cent per week *3L per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" catoen, svoerd. i wind. iu met beige I. frans iranne, nacht- oemde 'i met jes en :jes en impeld mr. In lazuur. ihuls e.m. nen. ■dijn- rden show ►♦♦♦♦F de Raad der Ite Drunen. te houden op vrijdag 24 Sart196° te 7.30 uur n.m. ten gemeen- tehuize. I Vaststelling notulen raadsvergadering ,11110 febr. lO01' Ingekomen stukken. Voorstel van burgemeester en wet hers tot het aangaan van een vaste geld- Voorstel tot beschikbaarstelling van m crediet voor a - aanschaffing van gymnastiekwerktui- m't.b.v. het lager onderwijs; 'h aanschaffing van gymnastiekwerktui- •n tbv dfi Gymnastiekvereniging o.rl.J. c. aanleg van een gasleidingnet in uit- taidingsplan Braken-West; J het aanbrengen van voorzieningen .'het Kampeercentrum De Klinkaert. 5 Voorstel tot het indienen van een „wek aan Ged. Staten tot verhoging van de vergoeding voor het bijwonen van de vergaderingen van de Raad van de Raads- mmissies. 8 Voorstel tot wijziging van de Alge- m Plaatselijke Politieverordening. 1 Voorstel tot verkoop van bouwterrei- *g Voorstel tot aankoop van een strook je pond. 9, Voorstel tot j het verlenen van een crediet voor de louw van 29 woningwetwoningen; h. tot het aanvragen van de door het hjk terzake te verlenen voorschotten en bij dragen. 10. Voorstel tot vaststelling van een wij ziging van het uitbreidingsplan in hoofdza len (industrie-terrein). U. Benoeming ambtenaar van de bur gerlijke stand. KONINGINNEDAG OP 1 MEI Het comité Oranjefeesten alhier, heeft zaterdagavond reeds een voor lopig programma opgesteld voor 't Koninginnefeest op 1 mei. Gedacht is aan een kinder-zanghulde in de morgenuren, waarna tractatie op de scholen, 's Middags zal dan een kin deroptocht worden gehouden, ter wijl ook nog een wielerronde op het programma staat, 's Avonds zal een gymnastiekdemonstratie worden ge houden, eventueel opgeluisterd met muziek. HARMONIE DRUNEN Naar wij vernemen zijn de plan nen tot het uniformeren van de har monie Drunen reeds zover gevor derd, dat op 1 mei (Koninginnedag) voor het eerst in uniform zal wor den uitgerukt. SPAARWEEK f Bij de Boerenleenbank te Drunen wordt deze week een spaaractie ge houden, waarbij de mogelijkheid be slaat dat de 6 miljoen worden vol- gemaakt. Wie deze 6 miljoen vol maakt, krijgt een premie van 100 gulden. Ook zal deze week voor ie dere nieuwe spaarder die 5 gulden stort, een premie van 2.50 worden gegeven. Mocht deze week de zes miljoen niet vol komen, dan zal in de komende weken de premie van 100.beschikbaar blijven voor wie het geluk heeft dit te doen. In verband met deze spaaractie, zijn de kantoren ook iedere middag van 2 tot 4 uur geopend (ook zaterdag), terwijl op woensdagavond van 7 tot 8 uur eveneens inleggen mogelijk is. OPENLUCHTSPEL Vt 81 «a t9 'Jk De rollen voor het openluchtspel „De Zeven Rozen" welke deze zo mer onder regie van Jo van Erp in Drunen zal worden opgevoerd, zijn deze week verdeeld; met de repeti ties zal nu worden gestart. Er be stond bij de toneelspelers in Drunen voor deelname aan dit spel 'n goede belangstelling. De diverse figuran ten zullen nog worden aangezocht. De opvoering is bepaald op de zon dagen 18 en 25 juni en 2 en 9 juli. De eerste repetitie is vastgesteld op a s. donderdag om 8 uur in de Hoge Braken. K.A.B. De K.A.B., afd. Drunen, zal a.s. donderdagavond in de Hoge Braken haar algemene jaarvergadering hou den, waarop de diverse jaarstukken op tafel komen. De agenda vermeldt verder begroting 1961 en bestuurs verkiezing. JAARVERGADERING VEILING DE LANGSTRAAT De Veilingvereniging De Lang straat houdt a.s. dinsdag in de Hoge Braken haar algemene jaarvergade ring. De omzet van de Veiling be droeg in 1960 ƒ4.124.395.—. Naast de algemene agendapunten komt deze avond ook aan de orde het be stuursvoorstel om te komen tot stichting van een bouwfonds. Zoals hekend, bestaan er plannen om eventueel tot een algehele verplaat sing over te gaan. In het kader van de ruilverkaveling zijn er over dit punt al uitvoerige besprekingen ge weest. In het kader streekverbete- ring leeft ook de gedachte om te komen tot een fusie tussen de vei ling in Drunen met de veilingen van Vlijmen en 's Bosch. Ook hierover zijn reeds besprekingen gevoerd, maar al deze plannen zijn zo ingrij pend dat resultaten op korte ter mijn zeker niet te verwachten zijn. IN STUIFNIEU W S Voor de ouders van de Instuif- leden spreekt a.s. donderdagavond de heer v. d. Zanden. De bijeen komst is in de Hoge Braken. Aan vang half 8. De bal-avond van 2de Paasdag voor de Instuif is verscho ven naar 1ste Paasdag. Het orkest voor deze avond is The Blue Stars uit Drunen. TAFELTENNIS TTVD had deze week weer goede successen. Door een overwinning van de dames op Smashers, hebben de TTVD-dames nog maar 1 puntje nodig om zich kampioen te kunnen noemen. De uitslagen van deze week zijn als volgt: Dames 2e klasse SmashersTTVD Heren 2e klasse TTVD—JVC Heren 3e klasse ShootingstarsTTVD Heren 4e klasse TTVDMargriet SmashersTTVD Junioren TTVDSmashers 73 4—6 8—2 6—4 10—0 7—3 JUBILEUM Woensdag 22 maart a.s. zal mej. Ad. Vermeer de dag herdenken dat ze 12V2 j'aar geleden benoemd werd bij het kleuter onderwijs te Elshout. Ofschoon het eigen lijke feest voor de kleuters na de paasva- cantie gevierd zal worden, zal het de ijve rige „juffrouw" met haar koperen jubileum ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbre ken, van collega's en ouders. JAARVERGADERING In café M. van Huiten hield de KAB afd. Elshout haar jaarvergadering. De voorzitter de heer G. Schapendonk opende met de Chr. groet en heette de aanwezigen welkom. In zijn openingswoord gaf hij tevens verslag van de activiteiten over het afgelopen jaar. De jaarverslagen van de secretaris de heer Joh. van Venrooy en van de penningm. de heer G. van de Wiel werden onder dank goedgekeurd. Het bestuur werd uitgebreid met de heren Fr. Klijn en P. van Dom melen. De heer C. van Mook bracht ver slag uit namens de kascontrolecommissie. Rekeningen en bescheiden van de penning meester werden in orde bevonden. De heer G. van Keulen, die jarenlang zitting heeft gehad in het St. Nicolaascomité, werd ver vangen door de heer Fr. Spierings. De ac tie „Wij en Zij", waarvoor reeds een loterij werd georganiseerd zal in april worden voortgezet. De weleerw. heer Kapelaan Vijf- eyken uit Haarsteeg gaf daarna een spreek beurt met lichtbeelden over: „Wereld ;n nood". De voorzitter dankte aan het slot de aanwezigen voor de vlotte vergadering en speciaal de heer Vijfeijken voor diens prach tige spreekbeurt. ZANGVERENIGING U.D.I. A.s. dinsdag houdt de gënmengde zang vereniging U.D.I. in café Klerks haar jaar vergadering. Het voornaamste besprekings- punt naast de jaarverslagen van secretaris en penningmeester zal zijn het actie-pro gram voor de komende zomermaanden. TAFELTENNIS Voor de centrale training van de NTTB welke te Nijmegen door Nederlandse tafel tenniskampioen de heer Bert Onnes zal ge geven worden is voor het district Brabant aangezocht behalve de heren Schuurkens Tilburg en Suyskens Eindhoven de heer M. Stevens van de tafeltennisclub Smashers. Een mooie eer, zowel voor Stevens zelf als voor de club. Voor de competitie van de NTTB speelde Smashers I tegen St. Cathrien Eindhoven. Eindigde de uitwedstrijd des tijds in een overwinning voor St. Cathrien, nu moest zij in Smashers duidelijk haar meerdere er kennen. De eerste vier partijen ging het nog goed tegen elkaar op. De vijfde partij won Smashers. Stand 3-2. Daarna kwam St. Cathrien er haast niet meer aan te pas cn werd de eindstand 7-3. De kans op een kampioenschap is voor Smashers nu nog niet verkeken. Het damesteam verloor van TTVD Drunen met 6-4. De junioren wis ten van Drunen te winnen met 7-3. eerd. Een wedstrijd die weer eens een per soonlijke triomf is geworden voor aanvals leider v. d. Heijden, want beide doelpunten die beheerst en op kundige wijze werden ge scoord, kwamen van zijn voet. Hij was weer eens de gevaarlijke man in de voorhoede en zijn directe tegenstander wist bij tijd en wij le niet waar hij het zoeken moest. Maar er waren nog meer spelers die op het vrij slechte terrein toch nog tot volle ontplooiing van hun spel kwamen en dat waren dan rechtshalf Huub Kivits en linksachter Nol v. d. Heijden, bijgestaan door hun mede- achterspelers wisten zij telkens de Boys- aanvalien op te vangen om dan op het juis te moment de voorhoede aan het werk te zetten. Het Haarsteegse gevaar werd ai direct met een offensief ingeluid, maar voor alsnog maakte het slechte terrein aan alle illusies een einde; maar toen de blauw-wit- ten zich aan situatie hadden aangepast ging het plotseling beter. Een dieptepass van Junggeburth bereikte op het juiste moment Haarsteegs midvoor, maar oog in oog met de doelman gekomen faalde zijn schot. Maar even later deed hij het meteen goed, want uit goed aangeven van Sjel van Hel- voirt schoot hij onhoudbaar in, 0-1. Het werd vrij kort daarna bijna 0-2, toen Jung geburth aanlegde voor zijn bekende schui vers, maar ditmaal ging de bal juist naast. De Linge-Boys hadden er nog niet veel goeds tegenover kunnen stellen, daar zorgden de in de aanhef genoemde spelers wel voor en daarnaast was stopper Coensen als vanouds goed op dreef en rechtsachter Bertus van Oyen wist de linkervleugel volkomen in be dwang te houden. In de tweede helft begon de thuisclub direct aan een tegen-offensief en toen moest de Haarsteeg-achterhoede alle zeilen bijzetten om het eigen doel voor doorboring te vrijwaren. Er ontstond vrij dikwijls gevaar en vooral enkele zeer goed genomen corners eisten alle aandacht van de verdediging op. Zo verliep de tweede helft vol spanning, want de thuisclub gaf zich geheel om tot verandering van de stand te komen; succes kwam echter aan de over zijde en dc totstandkoming van dit doelpunt was echt een staaltje van kundig voetbal. Doelman Kuis trapte de bal uit een doel- schop ver naar voren, Junggeburth, die hem in bezit kreeg, plaatste meteen door naar midvoor v. d. Heijden, die op zijn beurt de stopper omspeelde en alleen voor de doel man kwam te staan; ook hij kreeg geen schijn van kans, want zuiver en beheerst vloog de bal in het net. Het slotoffensief van de Linge-Boys baatte niet meer, de Haarsteeg-achterhoede hield de deur geslo ten en zo eindigde deze fair gespeelde wed strijd in een 0 - 2 stand voor de gasten. UITVOERING R.K. TONEEL VER. VOLHARDING Als sluiting van het seizoen presenteerde de R.K. Toneelvereniging Volharding het zeer aangrijpende toneelspel in drie bedrij ven: „Waarom zweeg je zo lang?", door H. van Turnhout en Bert Peets op zaterdag 18 en zondag 19 maart in café H. Boom- v. d. Wiel. Beide avonden, toen de voor zitter om half acht de aanwezige donateurs en belangstellenden verwelkomde was de zaal tjokvol. Dat Volharding een mooi stuk had gekozen bleek reeds na het eerste be drijf, dat met een gul applaus werd be loond. Het was een boeiend stuk, dat bij de aanwezigen in de smaak viel en temeer daar 't vlot werd gespeeld. De hoofdrollen waren in zeer goede handen bij de dames L. v. d. Wiel, J. Rozen, J. van Engelen en B. Samuels, vooral mej. J. v. Engelen en L. v. d. Wiel waren extra te roemen. Bij de heren moeten in één adem ge noemd worden Martien van Engelen en W. Rozen; beiden speelden hun zware rol voor treffelijk, de overige rollen door C. Samuels en J. D., pasten zich hierbij goed aan en droegen veel bij aan het goede geheel. Volharding kan op een goed slot terug zien. Heden, maandag 20 maart, wordt het stuk nogmaals opgevoerd; aanvang half 8. car., NAO J. de Gouw 24 car. Biljartprogramma van deze week. Klasse C Libre: OBK - NAO; Limbur- gia - Poedelvrees. Klasse D 1 Libre: OBK 3-H v Brabant 3; Limburgia - OBK 2. Klasse D 2 Libre: St. Joris 2 - Poedel vrees 2. Klasse E Libre: NAO 2 - Limburgia 3. FEESTELIJKE JAARVERGADERING AFDELING SPRANG N.C.B.B. De afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond kwam j.l. donderdag avond in de zaal van de Chr. Volksbond in feestelijke jaarvergadering bijeen, waartoe ook de dames van de leden waren genodigd. De voorzitter de heer J. Pruijssers open de de bijeenkomst en heette vervolgens in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder de hoofdbestuurder de heer Zuidema en „De Vrijbuiters" uit Waalwijk. Uit het jaaroverzicht van de secretaris de heer L. A. de Jong, bleek dat het ledental van de afdeling tot 112 is gestegen. De heer Zuidema voerde vervolgens het woord en wekte op de Chr. vakbeweging vooral in deze tijd van welvaart trouw te bhjven, want het is hoofdzakelijk de vakbe weging die de verbeteringen tot stand moet brengen; hij wekte ook de vrouwen van de leden op aandacht aan het werk van de vakbeweging te besteden. Nadat de penningmeester het financieel verslag had uitgebracht, deelde de Kascorn- mlssie mede dat boeken en bescheiden van de penningmeester in orde werden bevon den. Onder het genot van verschillende ver snaperingen werd de avond verder gezellig doorgebracht met schetsjes, zang en muziek van „De Vrijbuiters" uit Waalwijk; vooral de zanger R. van Dongen had met zijn op treden veel succes, evenals de jonge kunst fluiter H. Dekkers. PRO PATRIA mum watmoYat -• NIEUWE BRUG OVER WILHELBINAKANAAL De gemeente Tilburg gaat dit jaar zelf een vaste brug bouwen over het Wilhelminakanaal; men rekent na de voltooiing er van op een subsidie van het Rijk. De brug slaat een verbinding tussen Ringbaan West met de andere ringbanen èn de weg naar Kaats heuvel-Waalwijk. De verbinding Waalwijk-Go- rinchem laat lang op zich wach ten. Er wordt nog niet begonnen aan de uitvoering van het wegen- plan. In de verre toekomst denkt men verder nog het plan te ver wezenlijken van een internatio nale weg, die van de brug bij Gorkum zal lopen naar Eindho ven en het Duitse Ruhrgebied via Tilburg. Het is dus erg „onzeker" wanneer het Rijk het startschot voor de wegaanleg zal geven. Er heerste onder de Tilburgers dan ook slechts 'n „gematigde vreug de", toen deze week de brug bij Gorkum feestelijk en officieel ge- open werd door de Koningin. RIKCONCOURS Door de Biljartvereniging Poedelvrees wordt een groot Rikconcours georganiseerd in café H. Boom-v. d. Wiel en wel op za terdag 25 en zondag 26 maart, zaterdag 1 en zondag 2 april, aanvang telkens om 8 u. Prachtige prijzen, tevens dagprijzen. KAARTCLUB OPGERICHT In café H. Pijnenburg-Boon werd dezer dagen een Kaartclub opgericht; 12 leden gaven zich staande de vergadering op. Het bestuur zal nader worden gekozen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven in café Centrum. HERWONNEN LEVENSKRACHT Op maandag 20 maart zal in café Den Braai, A. Klerks, een zeer belangrijke ver gadering worden gehouden. Agenda: 1 Ope ning, 2 Notulen, 3 Ingekomen stukken, 4 jaarverslag penningm., 5 Goede Weekoffer, 6 Rondvraag en Sluiting. Aanvang 8 uur. K. A. V. De Katholieke Arbeiders-Vrouwen ko men donderdag 23 maart in „De Vijfhoe ven" voor een zeer belangrijke vergadering bijeen; aanvang 8 uur. BILJARTVERENIGING NAO. De Vlijmense Biljartvereniging NAO speelde een uitwedstrijd tegen Het Zwaan tje te Ammerzoden en wist deze spannende wedstrijd met 6 - 2 te winnen. 't Zwaantje I - NAO I M Roeters (135) L de Jong (110) 135 70 J v d Oord (110) - J de Gouw (90) 91 - 90 IT v Wordragen (100) R de Laat (90) 91-90 I v Wordragen (100) H de Gouw (80) 1 89-80 Hoogste serie 't Zwaantje M. Roeters 32 BILJARTEN Van het districtsbestuur van de KNB3 bereikte dezer dagen onze dorpsgenoot, de bekende biljarter C. v. d. Loo, de vereren de uitnodiging dat hij deel mag nemen aan de voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland eerste klasse kader 38/2, die van 23 t.m. 26 mrt. a.s. in café Mau- rickzicht te Vught zullen worden gehouden. De verdere deelnemers zijn Sj. Berkel- mans van St. Joris Vught, A. van Crom- voirt van BSV Waalwijk, J. Goorde van Steeds Beter Rucphen, C. Roos van Cres cendo Breda, K. Dekkers van Altijd Cadre 's-Bosch en G. Roomer van Ons Genoegen Waalwijk. Van der Loo speelde enkele we ken geleden in Waalwijk voorwedstrijden voor een finale-plaats in het kader 38/2 tweede klasse, maar zijn algemeen moyenne was van dien aard dat hij rechtstreeks pro moveerde naar de eerste klasse kader 38/2. Hetzelfde deed ook G. Roomer uit Waal wijk en nu zullen deze twee spelers weer tegen elkaar uitkomen. Wij zijn erg be nieuwd of Kees er in zal slagen zich in de finale te plaatsen en wij wensen hem vanaf deze plaats zeer veel succes toe. KORFBAL De dames van de Korfbalclub Concordia alhier hebben in de thuiswedstrijd tegen het sterke Celeritas uit Schijndel getoond mo menteel in uitstekende vorm te verkeren. Enkele weken geleden werd leider Blauw- Geel uit Veghel in eigen huis met 2-0 verslagen en verleden week wonnen zij thuis met niet minder dan 11-0 van JVC uit Den Bosch. Celeritas was nog een ernstige mede-gegadigde voor de titel en deze wed strijd werd dan ook met enige angst tege moet gezien. De Haarsteegse dames hebben er echter geen twijfel over laten bestaan wie momenteel het sterkste twaalftal in deze af deling is. In het begin waren beide twaalf tallen goed aan elkaar gewaagd, .alhoewel de thuisclub zich steeds de meeste kansen wist te scheppen. Maar ondanks dat brak met blanco stand de rust aan. Na de thee gingen de Concordianen meteen in het of fensief en uit een fraaie aanval wist Bella Buis met een pracht van een worp de stand op 1 - 0 te brengen. Even later volgde Drea van Dal dit voorbeeld en scoorde op onna volgbare wijze het tweede doelpunt. Een unieke prestatie van de Haarsteegse dames, die nu de leiding in handen hebben. LINGE-BOYS - HAARSTEEG 0-2 Op schitterende wijze heeft Haarsteeg zich in de uitwedstrijd tegen de Linge-Boys uit de Gelderse plaats Deil, van de twee achtereenvolgende nederlagen gedistanci De Chr. Gymnastiekvereniging Pro Pa- tria houdt hedenavond half 8 haar jaarver gadering in het gebouw van de Chr. Volks bond. De agenda vermeldt o.m. jaarversla gen en bestuursverkiezing. OPVOERING „BOERENSTRIJD" Voor de liefdadigheidsuitvoering van de toneelgroep van de Jongeren-Organisatie van de afdeling Sprang-Capelle van de N. Brabantse Mij. van Landbouw, die j.l. zater dagavond in de zaal van de Chr. Volksbond werd gegeven, was een bijzonder grote be langstelling; de zaai was tjokvol en velen moesten huiswaarts keren omdat men geen toegang meer kon verkrijgen. De vele bezoekers hebben zeker geen spijt gehad deze uitvoering te hebben bijgewoond want wij zijn er van overtuigd dat allen ge noten hebben van het spel. Zowel de inhoud van „Boerenstrijd" van K. Bergsma, ais de opvoering door deze dilettantengroep, waren zeer te loven en al was het spel van boer van Vliet (W. de Bie Mzn.) nu soms niet in houding cn uitspraak de „echte boer", toch heeft hij zich meermalen zeer goed in zijn grote en moeilijke rol weten te ver plaatsen. De beste die o.i. in dit stuk op de planken kwam was Marietje, zijn dochter (mej. C. van Veen), die zich zo in het spel wist in te leven, dat men zou menen met speelster te doen te hebben die reeds lang als zodanig optreedt. Op ontroerende wijze wist zij meerdere scènes uit te beelden inhoud aan haar spel te geven. De spe lers en speelsters waren goed rolvast en ook de andere acteurs en actrices gaven keurig spel te zien, als daar zijn, Bertha (mej. C. van Zeist), Bernard, (J. H. v. d. Schans), Dijkshoorn, rentenier, (W. de Bie Jzn), Klaas Kops (S. Vos), Gerard (M. Rij ken) en niet te vergeten Jozef Knijpers (J. van Baardwijk) en Mieke Slemp (mej. R. de Haan). Terecht dankte de voorzitter aan het slot ook de grimeur, de heer Voete, die door zijn keurig werk niet weinig aan het slagen van de opvoering van Boerenstrijd heeft bijgedragen, want de typering van een Dijkshoorn, Klaas Knijpers en Mieke Slemp waren meesterlijk. 45-JARIG HUWELIJKSFEEST Het echtpaar F. Minnaar-Lokerse hoopt a.s. donderdag 23 maart 1961 zijn 45-jarig huwelijksfeest te vieren. Het zal het echt paar Minnaard op die dag niet aan belang stelling ontbreken. RAKKERS GEÏNSTALLEERD Een tastbaar bewijs van de gestadige groei welke het Gilde van Jong Nederland in de T'neresia-parochie te Waspik-Boven doormaakt vormde de ins allatie plechtig heid in de Gilde-hal, waarbij 7 nicu ./c ia,o- keis toetraden tot het Servatius-gilde. Akka mej. J. Klaassen verrichtte in het bijzijn van burgemeester van Erp en de ouders dc ce remoniën. Met Huub Boons, Adri van vVc- zenbeek, Peter Ypeiaar, Mari Smiu, iiu- bert Verduyn, Jan Zijlmans en Johan van Dongen bevat deze Rakkersgroep nu 21 geïnstalleerde jongens. De avond werd ge opend met een groepsmis. 15 PUNTEN IN VOETBAL-lOTO De heer F. Blom uit de Thomas-Zijl- mansstraat te Waspik-Boven heeft van de KNVB bericht ontvangen, dat zijn tom-lor- mulier van de vorige week een waarde van ruim f 1100.- vertegenwoordigt. De heer Biom behoorde tot degenen die hun toto formulier op de enig juiste manier hadden ingevuld. BENOEMD Mevr. Boom-Berkelmans is benoemd tot 'lerares N.A. aan de NCB-Huisnouoicholen te Raamsdonk en te Drunen. BLOEMENTEELT De heren J. Langerwerf, M. de Zeeuw en J. van Hooren Jzn., alhier behaalden aan de Tuinbouwvakschool te Raamsdonksveer het diploma bloementeelt. VERFRAAIING CENTRUM Nog deze week zullen de onbewoonbaar verklaarde woningen die al te lange tijd de Raadhuisstraat ontsierden onder de slopers hamer verdwijnen. De laatste bewoners van deze huizen hebben onderdak gekregen in de voormalige Boerenleenbank in de Veer- straat. In dit pand zal ook worden onder gebracht de kantoorruimte van de Maat schappelijk Werkster, die daarbij tevens ook woongelegenheid zal vinden. Het ligt in de bedoeling, direct nadat de afbraak van eer der genoemde krotwoningen een feit is ge worden het aldaar geprojecteerde plein, voorzover dit thans mogelijk is te realiseren. mooiste collectie en uit binnen- buitenland vindt U natuurlijk bij MARKT 17 DEN BOSCH TEL. 37073 Bij de aanvang sprak de voorzitter van de afd. Jonge Boeren een kort welkomst woord, terwijl hij aan het einde dankte zo wel voor het spel (wat door de bezoekers met een daverend applaus werd onder streept) als voor de ontvangen medewerking van alle zijden, o.m. ook voor de talrijke prachtige prijzen voor een verloting die daarna nog werd gehouden. Tot slot kon de voorzitter nog mededelen dat de opbrengst van deze avond ca. f 750. zal bedragen. De regisseur de heer Sip Ramsteijn en de jeugdige toneelgroep kunnen met veel genoegen op deze avond terugzien. JAARVERGADERING K.A.B. .Tijdens de laatst gehouden jaarvergade ring van de KAB afdeling Waspik werden de 2 aftredende bestuursleden L. Kuysters (voorzitter) en J. v. d. Made in hun functie herkozen. Uit het verslag van de penningm. bleek dat het afgelopen verenigingsjaar fi nancieel een gunstig jaar was ST. JOZEFFEEST In de zaal van hotel J. v. d. Schoot kwa men de leden van de plaatselijke organisatie der KAB en KAV bijeen ter viering van het feest van St. Jozef hun patroonheilige. Deze avond trad onder meer op de heer T. Sijbers uit Eindhoven, die met zijn Bra bants prentenboek goed heeft voldaan. Met liedjes, declamaties en voordrachtjes schetste de heer Sijbers hierin o.m. de ge bruiken en levensgewoonte van de rasechte Brabander. WIJ EN ZIJ De Waspikse afdeling van de KAB heeft besloten actief deel te nemen aan de lan delijke solidariteitsactie van de KAB voor een Chr. Vakbewging in de onderontwikkel de gebieden. De leden der KAB zullen elk een bijdrage van f 0.25 leveren om zo de onvoorstelbare nood in de onder ontwikkel de gebieden te helpen lenigen. NIEUWE PASTOOR IN TILBURG t Mgr. W. B. Bekkers, bisschop van 's-Hertogenbosch, heeft met ingang van 4 april benoemd tot pastoor van de parochie van het H. Sacrament e Tilburg de Zeer- Eerwaarde heer G. J. J. M. Wit- lox, onder gelijktijdig ontslag als pastoor van de parochie van de H. Willibrordus te Waalre. TWEE SPORTVISSERS VAN PIER GESLAGEN De 46-jarige winkelier C. Tiggel- man en zijn zwager, de 50-jarige win kelier W. J. L. Debel, beiden uit Rot terdam-Zuid, zijn zondagmiddag bij het vissen op de Noorderpier ver dronken, toen zij door een hooglopen de golf van de pier werden gespoeld. Het stoffelijk overschot van Debel is later op het strand aangespoeld. KRACHTIGE REPLIEK VAN POOLSE PRIMAAT „Zeer juist. De Kerk is een rebel - en wij zullen ons niet verdedigen tegen deze aantijging." Dit ant woord gaf kardinaal Wyszynski, pri maat van Polen, gisteren vanaf de ransel aan de Poolse communisten- eider, Gomoelka, die vrijdag de Pool- verkiezingscampagne heeft ge opend met een giftige aanval op het Vaticaan en de geestelijkheid. „Het Vaticaan is volksdemocratiën vijan dig gezin en tracht deze houding op te dringen aan de Poolse geestelijk- leid", had Gomoelka gezegd. Het antwoord van de kardinaal hierop was: „De Kerk heeft vertrouwen in onze standvastigheid in 't geloof en in ons geweten en zij geeft ons geen instructies. Het Vaticaan zegt tegen s Moge Gods genade en Gods kracht u helpené Wij geven u alleen maar onze zegen." PROEF MET VIJFDAAGSE OP DE SCHOLEN Gedurende zeven weken in de maanden juni en juli zal bij het open baar onderwijs een proef worden ge nomen met de vijfdaagse schoolweek. Deze proef geldt alleen het kleuter onderwijs, de lagere scholen en het VGLO. De wegvallende lesuren wor den niet ingehaald. Teneinde de me ning van het publiek te kunnen peilen zal tegelijk door het openbaar onder wijs een enquête onder de ouders worden gehouden. Bij het ulo en het mo en vho blijft de bestaande situatie.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5