waalwjjkse en LanqstRAAtse courAnt KAATSHEUVEL WAALWIJK Gemeenteraad Loon op Zand I 5 Drogisterij MIOCH Banketbakkerij VERWiEL DAMESTASSEN TRIMBACH VRIJDAG 24 MAART 1961 83e JAARGANG No. 24 wlfvriikse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.8S 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" raadsvergadering De gemeenteraad heeft zich in zijn vergadering van maandagavond be lli;gehouden met een agenda, die voornamelijk in het teken stond van srondtransacties en woningbouw. Er waren voorstellen tot verkoop van bouwterrein aan adspirantko- „ers van 10 woningen, welke door de stichting „Hypotheekfonds" te Eindhoven zullen worden gebouwd aan de van Grevenbrouckstraat te Loon op Zand; tot verkoop van in dustrieterrein aan de Industrie- en Handelmaatschappij M. P. Nouwens en de Industrie- en Handelmaat schappij A. Pooters N.V. te Kaats heuvel- tot aankoop van een strook grond in de Prins Hendrikstraat van H B. Kops t.b.v. de aanleg van een parkeerhaven; tot de bouw van 15 woningwetwoningen in Kaatsheu vel, welk voorstel door b. w. werd gemotiveerd met de omstan digheid dat het onmiddellijk wo ningtekort in Kaatsheuvel veel gro ter is dan in Loon op Zand, ook verhoudingsgewijs. Het tekort in Kaatsheuvel bedraagt namelijk 226 tegen Loon op Zand 32. De gemeen te heeft voor 1961 een toewijzing van 20 woningwetwoningen ontvan gen, vermeerderd met 10 woningen als 'de gemeente bereid is om even als in 1960 van het totaal van 70 te slopen oude woningwetwoningen dit jaar weer 15 woningen af te breken. De woningvoorraad wordt dus uit eindelijk vermeerderd met slechts 15 woningen. Verder was er een voorstel tot verkoop van bouwter rein aan adspirant-kopers van 16 woningen, welke door de N.V. Vlis- singse Aannemingsmaatschappij zul len worden gebouwd aan de zuid zijde van de Willem de Zwijgerlaan, alsmede een voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de firma S. Pepping Zn. te Kaatsheuvel en de heer J. J. Wiemer te Tilburg aan de van Immerseelstraat te Loon op Zand t.b.v. de bouw van een dubbel woonhuis. Voorgesteld werd even eens om bouwterrein te verkopen aan de adspirantkopers van 8 wo ningen, welke door de fa. S. Pep ping Zn. te Kaatsheuvel zullen worden gebouwd aan de Oranje Nassaustraat. Daarnaast waren er voorstellen tot de aanleg van twee wegen rond de nieuwe Huishoud school, waarmee een bedrag van 45.000.gemoeid zal zijn, tot het onbewoonbaar verklaren van de wo ningen Dreefseweg 17 en Markt straat 36 en tot het rooien van bo men en het herbeplanten met jonge bomen van dezelfde soort langs de Capelsedreef. BILJARTEN K.N.B.B. District Kaatsheuvel Persoonlijke kampioenschappen hoofdklasse libre. Fridus Snoeren kampioen Toen maandagavond Fridus Snoeren in de laatste en beslis sende partij voor het persoonlijk kampioenschap hoofdklasse libre de 250 vol maakte, hield maar één vraag de talrijke aanwezigen bezig. Zou zijn tegenstander en enige concurrent voor de titel, Drik Snoeren, kans zien in de na- jioot zijn resterende 34 carambo les te vergaren en daarmee het kampioenschap te veroveren Want indien deze faalde, was de titel voor Fridus. Men moet hier niet licht over denken, want 34 car. is op de eerste plaats al niet gering. Maar wanneer deze ge scoord moeten worden met de wetenschap dat één enkel foutje je de titel en wat er verder aan vast zit, kan kosten, dan wordt deze opgave dubbel zwaar. En de stuurlui aan de kant hebben ge makkelijk praten, wanneer het foutje komt. We geven het hun te doen. Drik overbrugde de al tijd onzekere acquitstoot en be gon moeizaam aan z'n zware op gave. Hij kon er echter niet in slagen de gewenste positie te ver krijgen en na 12 car. volgde dan het missertje en ontlaadde de op gekropte spanning bij de H.K.S.- tamilie zich in een wilde juich kreet. De H.K.S.-man Fridus Snoeren was kampioen van de hoofdklasse. Overigens hebben deze wed strijden welke door de vereniging H.K.S. op uitstekende wijze in haar clublokaal bij Chr. v. Wan- rooij waren georganiseerd en druk zijn bezocht, zich niet ge kenmerkt door. buitengewone prestaties, maar wel, zoals hier boven al is geïllustreerd, en ook in andere partijen, door 'n maxi mum aan spanning. Dit laatste o.a. in de ontmoeting tussen Fri dus Snoeren en Jan Damen, de enige, welke wij met het predi- caat „goed" zouden kunnen beti telen. Na twee poedels kwam Snoeren in z'n derde beurt tot 'n prachtige 80, maar met nuttige kleine series, terwijl zijn tegen stander blijkbaar al zijn kruit i verschoten had, kwam Damen in de 9e beurt langszij, om vervol gens met eén serie van 68 plotse ling aan de haal te gaan, zodat 't ervoor Snoeren donker begon uit te zien. Maar nu kregen we de zelfde situatie, maar dan omge keerd. Damen bleef „hangen", en zn rivaal wist de geleden schade met enkele kleine spurtjes te her stellen, om ten slotte met 34 de hnish te bereiken, welk goed voorbeeld door Damen met 37 meteen werd nagevolgd. Remise dus en een gem. van 14.70. Drik Snoeren kwam nog een keer tot een 12.50 en de overige Partijen schommelden rond de 'Jh— gem. of bleven daaronder. Voor de hoofdklasse dus geen prestaties om over naar huis te schrijven. Het algemeen gemid- dmde van kampioen Snoeren, Precies 10.is op zich vrij be- hoorlijk, maar om in de geweste- PJke kampioenschappen 'n kans- Je te hebben, zal hij zich met een fjoede sparring-partner toch wel duchtig moeten gaan voorberei den, hetgeen hij zeker niet zal nalaten. Drik Snoeren dus op de eind streep geklopt. Want de pra maar met ere. prachtige sportieve daad in zijn laatste partij, toen hij een lastige opgave probeerde op te lossen zonder zijn tegen stander bij missen eveneens voor een probleem te stellen, tekent de ware sportieve geest, welke deze wedstrijden veelal kenmerkt. Kampioen Snoeren was door de ze mooie geste zo getroffen, dat hij hem na afloop daarvoor op spontane wijze hulde bracht. Jan Damen, als een der favo rieten gestart, kon niet tot zijn gewone prestaties komen en bleef dus beneden de verwachtingen. Rinus v. Corstanje ontsnapte met 7.16 op het nippertje aan een hal ve degradatie, terwijl Pietje van Boxtel de pech had met z'n 6.98 nog juist onder de fatale grens van 7.te blijven en dus half de gradeert. „Ome Nelis" Netten tenslotte zong in deze wedstrijd z'n zwanenzang, want hij werd met 5.19 helemaal het kind van de rekening en zal zich dus vol gend jaar in de eerste klas moe ten revancheren. De districtsvoorzitter J. v. d. Kaa reikte na afloop aan de win naar de kampioensmedaille uit, waarbij hij de hoop uitsprak, dat Fridus het district in de geweste lijke kampioenschappen op waar dige wijze zou vertegenwoordigen en hem bij voorbaat veel succes toewenste. Voor de deelnemers, wier prestaties hij even belichtte, had hij een bemoedigend woord, terwijl hij verder z'n waardering uitsprak over de sublieme orga nisatie van de vereniging H.K.S., speciaal dank bracht aan Antoon v. Wanrooij voor diens vele werk, aan het noodhulpje en wedstrijd- lieder P. van der Velden en aan hospes Chr. v. Wanrooij voor de prima verzorging van het materi aal. Nog even nam hij de presta tie van Mari de Ruijter onder de loupe, die buiten mededinging aan dit tournooi had meegedaan en wiens gem,, van 6.81 gerecht vaardigde hoop gaf om hem vol gend jaar als deelnemer on het hoofdklasse kampioenschap te rug te zien. Voorzitter R. Groenendaal van H.K.S. verrastte de deelnemers hierop met een keur aan prijzen, door de vereniging beschikbaar gesteld, waaruit zij een keuze konden doen. Tenslotte, we be hoeven het nauwelijks te zeggen, had „Ome Nelis" als laatste het woord, om op de hem eigen ka rakteristieke wijze namens de deelnemers een dankwoord te richten tot allen die aan dit kam- oenschap hun bijdrage hadden geleverd. De einduitslag was: I. en kampioen Fr. Snoeren car. brt. h.s. gem. pnt. 1210 121 80 10.— 7 8. H. Snoeren 1228 143 68 8.58 7 3. J. Damen 1216 127 68 9.57 6 4. R. van Corstanje 1125 157 69 7.16 6 5. P. van Boxtel 1103 158 69 6.98 2 6. C. Netten 800 154 38 5.19 2 WIM SOETERBOEK WON OP OVERTUIGENDE WIJZE DE JEROEN BOSCH-COUPE Konden wij maandag wijzen op de schitterende prestaties van on ze plaatselijke biljartcrack Wim Soeterboek in de voorwedstrijden voor het Ned. kampioenschap groot biljart le klas 47-2, thans OP VERZOEK VAN DUIZENDEN: NU OPNIEUW DE BIJ F 1.25 20 MERKJES 1 KUSSENSLOOP OF 2 FLEURIGE THEEDOEKEN zijn wij in staat opnieuw melding te maken van een nieuw opzien barend wapenfeit, dat Wim vori ge week donderdag tot en met zondag op het groene laken heeft geleverd tijds de wedstrijden om de Jeroen Bosch-coupe te Den Bosch, cadre 38-2. Reeds in de eerste beurt van zijn eerste partij tegen Berkel- mans uit Vught, en gearbitreerd door de bekende Tiny Wijnen, presenteerde Wim z'n visite kaartje in de vorm van 'n mach tige serie van 399. Terwijl ieder een er al rekening mee hield dat Wim de partij in één beurt zou uitmaken, strandde hij op een eenvoudige massé welke vermoe delijk is onderschat, zodat hij in deze briljante partij nog een keer moest aanleggen voor de laatste carambole en met een gem. van 200.finishte. 's Anderendaags ondervond Wim blijkbaar even de weerslag van deze explosie, maar gem. van 40.- en 33.33 zijn toch altijd nog ver meldenswaard. In de eerste mid dagpartij van zaterdag kwam hij echter opnieuw tot een indruk wekkende prestatie. In drie beur ten werd n.l. nu 't pleit beslecht, derhalve een gem. van 133,33, welke uitbarsting 's avonds wei-d gevolgd door een partij van 50 gem, "Én biermee had Wim reeds een zo grote voorsprong op zijn mededingers genomen, dat de ze ge hem niet meer kon ontgaan en zondagavond de voorzitter van de organiserende vereniging D.V. S. hem als glorieus winnaar van dit tournooi (alg. gem. precies 50.de Jeroen Bosch-coupe kon overhandigen. GESLAAGDE MODE-SHOW TUERLINGS-VAN MIERLO TE KAATSHEUVEL Exclusieve modellen Het was een zeer geslaagde mode show, welke de firma Tuerlings-v. Mierlo (magazijn „de Zon") in de zaal van hotel Euphonia liet bewon deren. Aangezien bovengenoemde firma is aangesloten bij een van de groot ste Inkoopcombinaties, is zij in staat, vooral in de japonnensector, exclu sieve dessins en modellen te bren gen tegen prijzen, welke algemeen bewondering wekten. Het is voor de dames prettig te horen, dat er van de betere japonnen van een dessin in 2 of 3 kleuren maar één japon verkocht wordt. Petticoats waren er in diverse uit voeringen. Iets nieuws was een pet ticoat met opblaasbare band in de strook verwerkt. De mantels waren meestal met laag opgezette zakken, evenals de lange mantels voor jonge dames. Voor de iets oudere dames waren dat klassieke modellen. De collectie rokken met bijpas sende blouses-jumpers of twinsets was een variatie van modellen en kleuren, die ieders bewondering wekte. Werkelijk voor elck wat wils. De zijden shawls met dessins, speciaal door Italiaanse kunstenaars ontworpen, met die typisch zuidelijk temperamentvolle kleuren. Regenmantels zagen wij in diver se modellen, speciaal Falcon viel bij zonder op en een model in 4 kleu ren en hooggesloten voor 55.50. De heren behoeven zich niet te be klagen over weinig variaties. De costuums zijn dit jaar weer uitslui tend 1 rij 3 knoops, nieuwe voet wijdte met of zonder omslag. De kleuren zijn brons, bruin, groen blauw, bruin-blauw, grijs in streep- of ruitdessin. In regenjassen ook 'n pracht collectie uitsluitend van de twee beste Nederlandse merken, Simplon en Falcon, vele met band of rimpelceintuur. De gabardine is ook zeer modern geworden en niet meer te vergelijken met die van 'n paar jaar geleden. Communie- en kleuterkleding. Wat ook bijzonder opviel, waren de communiejurkjes en petticoats, evenals de communiepakjes met overhemdjes en strikjes. Sportieve rokjes met blousjes en broekjes met weekender of trui, voor de ouders die hun kinderen graag leuk ge kleed laten gaan. De firma Tuerlings-v. Mierlo is er in geslaagd de mode van de stad in Kaatsheuvel te brengen en dit met de allernieuwste snufjes. BRANDEN Maandag werd de vrijwillige brand weer tweemaal gealarmeerd, name lijk 's morgens omstreeks half tien, toen in de woning van de familie v. H. in de Dr. Nolensstraat brand ontstond door een petroleumkachel. Hier behoefde de brandweer echter niet in te grijpen, want toen men ter plaatse arriveerde, bleek 't vuur door de bewoners zelf reeds te zijn bedwongen. Het tweede geval, waarvoor de si rene om half één in actie kwam, betrof een brand in een als woning ingerichte autobus, bewoond door de familie L. Aangenomen wordt, dat hier eveneens de kachel debet aan zou zijn geweest. Hoewel de brandweer zeer snel ter plaatse ar riveerde, kon niet meer worden voorkomen dat het interieur van de wagen met alles wat er zich in be vond, door het vuur verloren ging. Op het moment dat het vuur door omwonenden werd ontdekt, zaten de bewoners, een jong echtpaar zon der kinderen, bij de naastwonende moeder aan het middagmaal. Voor lopig zijn de getroffenen hier onder dak gebracht. ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 25 en zondag 26 maart. Arts Dr. Lenglet. Apotheek Geers. TAND ARTSEND IENST Zaterdag 25 maart. Van 11 tot 11.30 uur: Tandarts H. de Groot te Drunen. N. H. KERK WAALWIJK Zondag 26 maart 1961. 10 uur: Ds. J. Breeuwsma. Openbare belijdenis der geloofs. Extra collecte voor het pastorie fonds. N. H. KERK BESOIJEN Zondag 26 maart 1961. 10 uur v.m. en 2.30 uur n.m.: Ds. J. Vink. N. H. KERK BAARDWIJK Zondag 26 maart 1961. 9 uur v.m.: Ds. C. B. Schuurman. Openbare geloofsbelijdenis. GEREFORMEERDE KERK Zondag 26 maart 1961. Willem van Oranje College: 10 uur en 4.30 uur: Ds. Pedde- mors van Heerde. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Zaterdags Zondags: 16.00 u.—17.00 u. 12.00 u.—13.00 u. Luxe dozen bonbons VERBOUWING PRIESTERKOOR ST. JAN De verbouwing van het pries terkoor in de St. Jan, waarmee enige tijd geleden werd begonnen is nu praktisch voltooid. Deze verbouwing is voortgevloeid uit het plan om het altaar dichter bij de gelovigen te brengen. Gedu rende twee jaar zijn de H. Missen op zondag opgedragen aan een geïmproviseerd altaar, waartoe de credens-tafel werd gebruikt. Het nieuwe altaar kan aan twee zijden worden gebruikt. Op de zondagen, bij huwelijken, uit vaarten en altijd wanneer een „gemeenschapsmis" mogelijk is, zal de H. Mis worden opgedragen met het gezicht gekeerd naar de gelovigen; op gewone werkdagen is het de bedoeling te celebreren op de „oude" manier. Het priesterkoor is nog meer naar voren uitgebreid, niet alleen omdat bruid en bruidegom daar hun plaats moeten hebben, maar ook met de gedachte aan verdere liturgie-vernieuwing, waarbij het niet uitgesloten is dat de „dienst van het woord" en de „eucharis- tie-viering" meer gescheiden gaat worden. De „woorddienst" zou dan niet meer aan het altaar ge houden worden. Indien deze ver nieuwing zich zou doorzetten, heeft men in de St. Jan voor de „woorddienst" een geschikte ruimte vóór het nieuwe altaar. Het „oude" altaar zal als altaar voortaan van ondergeschikte be tekenis zijn. Wel blijft het buiten de H. Missen de centrale plaats van de kerk als middelpunt van de aanbidding. MASSALE DEELNEMING BIJ TERAARDEBESTELLING VAN ARTS C. M. VAN HEESBEEN Welk een geacht en gezien mens dokter C. M. van Heesbeen bij zeer velen is geweest, mocht j.l. woensdag blijken uit de massale deelneming bij de uitvaart en ter aardebestelling van het stoffelijk overschot van de op zo jeugdige leeftijd overleden arts. Behalve door familieleden en vele vrienden werd het stoffelijk overschot naar de parochiekerk van St. Clemens begeleid door collegae uit Waalwijk en omge ving, onder wie wij opmerkten: dr. H. G. Langemeijer, dr. W. Hordijk, dr. van Woerden en de artsen P. J. A. Lenglet, L. S. M. van Daal, H. E. H. Langemeijer en Ed. G. M. van Rooij. Het ge meentebestuur van Waalwijk werd vertegenwoordigd door de heren J. Kobben, directeur van gemeentewerken, en gemeentese cretaris N. Vlaar. De baar werd verder gevolgd door vele andere vooraanstaande personen, alsme de door vele oud-patiënten van de overledene. Het parochiële zangkoor zong onder leiding van zijn directeur L. v. Cromvoirt de Messa da Re quiem van Perosi. De plechtige Mis werd opgedragen door de ZeerEerw. heer pastoor v. d. Bre- kel met assistentie van de kape laans de Kroon en Meeuwisse. Na de plechtige uitvaartdienst werd de absoute verricht door pastoor v. d. Brekel, waarna de teraarde bestelling op het r.k. kerkhof van de St. Clemensparochie plaats had. Onder de schat van bloemen die de baar dekte, bevond zich ook een krans van het Zieken fonds A.A.Z., van de Deken van Rielstichting, van de Kon. Ned. Maatschappij ter Bevordering een uitgelezen collectie luxe lederwaren enz. van de Geneeskunde afd. Den Bosch en van de Baardwijkse vereniging van gerepatrieerden. NIEUWE COMBINATIE IN DE SCHOENENWERELD Vanaf heden zullen de firma's A. H. van Schijndel N.V. en L. Burmanje, schoenfabrikanten te Waalwijk, gezamenlijk de fabri cage van schoenen ter hand gaan nemen. Tot technisch directeur is benoemd de heer L. Burmanje, terwijl de heer H. Rommelaar jr. tot adjunct-directeur benoemd is. Beide fabrikaten hebben in de schoenenwereld een uitstekende naam. We wensen de nieuwe combinatie veel succes. OUDERAVOND AZ.G. Maandag j.l. hield de Andreas Zijlmans Groep haar jaarlijkse contactavond met de ouders van haar leden. Na een inleidend woord van groepsleider Hooijmaaijer sprak vervolgens commissaris Kave- laers van het Nationaal Hoofd kwartier over het onderwerp „Het verkennen in deze tijd". Spreker zette uitvoerig uiteen wat verstaan moet worden onder het doel en nut van de jeugdbe weging en meer speciaal van de verkennersbeweging. Hij zag de verkennerij als een nuttige vrije tijdsbesteding, waarin bovendien bet karakter van een jongen gun stig beïnvloed wordt. In een kleine gemeenschap im mers leert hij te geven en te ne men, leiding te ondergaan, maar ook te geven, leert hij wat ver antwoordelijkheid is en, wat in deze tijd vooral belangrijk is, hij leert bezig te zijn. GROTESTRAAT J47-TH. 2371 A.MEYS Commissaris Kavelaers zag in het verkennen een middel voor de ouders om een deel van de op voeding welke zij aan hun kinde ren geven, te delegeren, maar dit betekent tevens dat zij met grote belangstelling de verrichtingen van hun zoons op de troep die nen te volgen. Hij vergeleek in dit verband het eisenboekje met het schoolrapport en stelde uit ervaring vast dat een bewust meeleven van de ouders met de vorderingen van de jongen op eisengebied absoluut stimulerend werkt. Jammer was het dat Commis saris Kavelaers deze woorden sprak voor dat deel van de ouders dat door hun opkomst reeds blijk faf van belangstelling op dit ge- ied, terwijl het overgrote deel der ouders alleen al door het feit van hun afwezigheid op zo'n avond, deze opbeurende woorden harder nodig hebben. Na de pauze gaf de groepslei der nog gelegenheid vragen te stellen, waarna hij, na nog enkele zakelijke mededelingen, deze zeer vruchtbare vergadering sloot. ORIËNT ATIERIT JUNIOREN A.Z.G. Zaterdag 18 maart j.l. hebben de junioren van de A.Z.G. een ge slaagde oriëntatierit gehouden. De uitslag van deze rit was als volgt: 1. Ruddie Passier-Balt Korthout 2. René Driessen- Jan van Oudheusden 3. Paul Peters-Frans Broumels 4. Piet Broumels-Jan Swarts 5. Peter de Haan- Fr. Vloemans 6. Joop v. Oijen-Jan Maas 7. Arnold Verwiel- Gerry van Eeten 8. Ad Lenglet-Frans de Waal 9. Jan Leijtens-Wim Blonk 10. Piet H. Peters (alleen gereden) De tcho van het Zuióen badhanddoek Radion OF NAAR KEUZE Tel. 3071, Grotestr. 327, Waalwijk LEDERWAREN Voor het voorjaar In LEDER en PLASTIC koopt II bij Grotestr t.12 Waalwijk sjauwosw.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 9