wAAlwijkse en UnqstRAAtse coimnt Gemeenteraad Loon op Zand Pastoor Kolsteren benoemd te Waalre Gemeenteraad Sprang-Capelle Qnteigeningsbesluiten t.b.v. realisering uitbreidingsplannen Stassar Betera Loon op Zandse fractie tegen verdeling woningwetwoningen Agenda en pre-adviezen BRILLEN BRILLEN DE VISSER VAN FLORIDA Belangrijke plaais voor leek in de Kerk MAANDAG 27 MAART 1961 83e JAARGANG No. 25 v&n het Zuióen Efk'se Stoomdrukkerij "a Antoon Tielen aw£dredacteur: JAN TIELEN «immer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week SSSPSI Abonnement i- t 22 cent per week r per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Rij monde van de heer van Noye heeft de Loon-op-Zandse raadsfractie zich donderdagavond tegen de bouw van 15 woning wetwoningen (het gehele contingent voor 1961) in Kaatsheu vel verklaard. Dit voorstel was door b. en w. gedaan op grond van het feit, dat het woningtekort in Kaatsheuvel aanmerkelijk hoger ligt dan in de andere gemeentedelen. Het aantal beschik bare woonruimten in Kaatsheuvel bedraagt 2055 tegenover 2281 gezinnen, waaruit dus een tekort resulteert van 226 woningen. Loon-op-Zand heeft 670 woonruimten voor 702 gezinnen en heeft dus een tekort van 32 woningen. In de laatste tien ja ren werden in de gemeente 306 woningwetwoningen gebouwd, waarvan 249 in Kaatsheuvel en 57 in Loon-op-Zand. In de ver houding van het huidige woningtekort zou deze verdeling moe ten zijn: 267 in Kaatsheuvel en 38 in Loon-op-Zand. Voor dit jaar heeft de gemeente 20 woningwetwoningen toegewezen ge kregen, vermeerderd met 10 indien de gemeente bereid is om evenals in 1960 in mindering van het totaal aantal van 70 te slopen oude woningwetwoningen dit jaar weer 15 woningwet woningen af te breken. De woningvoorraad wordt uiteindelijk dus vermeerderd met slechts 15 woningen, die zullen worden gebouwd in het uitbreidingsplan-West. Burgemeester v. d Heijden vond liet een pijnlijk punt, maar zag toch geen andere mogelijkheid in 't licht van de grote achterstand van Kaatsheuvel. Ook wees hij er op dat bij de vaststelling van het woningtekort de slechte en de krotwoningen buiten beschou wing waren gelaten. De heer Bee- rens toonde zich bijzonder teleur gesteld over dit systeem van toe wijzen door Ged. Staten. „We ko en er weer bedonderd af", zo i hij en drong er op aan G. S. duidelijk te maken dat deze ma nier van toewijzen toch geen sy- n moet worden. De heer Bee- vond het restant van 15 woningwetwoningen belachelijk en was van mening, dat in de toekomst dergelijke toewijzin gen niet geaccepteerd moeten worden. Verder wees hij er op, iat ook Loon-op-Zand heel wat slechte woningen telde. De heer van Noye vond het rand dat Loon-op-Zand buiten rerdeling valt. „Een dergelijk roorstel stuit ons tegen de borst" io zei hij, er verder op wijzende iat ook Loon-op-Zand veel krot woningen telt en dat er een ster ke toename is van inwonenden en kleinbehuisden. De heer van Noye. toonde alle begrip voor de moeilijkheden in Kaatsheuvel, maar op 2 a 3 woningen had Loon-op-Zand toch wel gerekend. Nu wordt aan dit gemeentedeel elk uitzicht ontnomen. De heer tan Noye verlangde geen stem ming („Daar komen wij toch niet doorheen")maar verlangde wel de aantekening, dat de Loon-op- Zandse fractie zich tegen 't voor stel verklaarde. De heer Bossers krak nog een lans voor de Loon- sedijk. De voorzitter was het geheel eens met de heer Beerens t.a.v. ie wijze van verdelen door Ged. Staten. Men baseert zich hierbij het statistisch woningtekort, hetgeen een wel zeer foutieve ba sis is, aldus burgemeester v. d. Heijden, die er verder op wees, Jat het gemeentebestuur zich bij Jet doen van het onderhavige worstel had moeten laten leiden door het aantal gezinnen en het 'al beschikbare woonruimten en niet door het aantal aanvra gen (517 in Kaatsheuvel en 87 in Loon-op-Zand), omdat aanvra gen geen absoluut juist beeld van de bestaande behoefte weerspie gelen. De voorzitter miskende geenszins de behoefte in Loon- op-Zand en in de andere gemeen tedelen, maar zag in de huidige situatie toch geen andere moge lijkheid. Wel zegde hij toe, dat het gemeentebestuur zal trachten het aantal af te breken woningen beperkt te houden tot 9. Indien dit lukt, zullen in het komende jaar 6 woningwetwoningen aan Loon-op-Zand worden toegewe zen. De heer Beerens drong er ten slotte op aan het contingent voor 1961 zo spoedig mogelijk te rea liseren. Het voorstel werd aangenomen met de aantekening dat de Loon- op-Zandse fractie zich tegen het voorstel verklaarde. De overige voorstellen gingen in snel tempo onder de hamer door. Goedgekeurd werd 't voor stel tot het onteigenen van perce len en perceelsgedeelten, welke nodig zijn voor de uitvoering van het gedeelte van het uitbreidings plan in onderdelen Loon-op- Zand, gelegen ten oosten van de van Rijckevorselstraat. Tegen dit plan waren bezwaren inge bracht door de heer P. W. E. van Weegberg en de heer J. J. M. Verschuren, beiden wonende aan de Venloonstraat te Loon-op- Zand. Verder een voorstel tot voorlopige goedkeuring van eni ge onteigeningsplannen, welke de volgende gronden omvatten: tuindorp Loon-ojy-Zand (ten oos ten van Venloonstraat) en in Kaatsheuvel de gronden, gelegen tussen Hoofdstraat en de Bern- dijksestraat tot aan de Crispijn- straat, tussen de Crispijnstraat en de Sweensstr., tussen Huy- gensstraat en de Marktstraat, tussen het Prins Bernhardplein en de Leo XlII-straat, alsmede de gronden ten noorden van de mgr. Völkerstraat en de gronden, be nodigd voor de verlenging van de Europaweg en voor recreatie. Deze gronden heeft de gemeen te nodig voor de afronding der uitbreidingsplannen. Het door b. en w. gedane voorstel moet wor den gezien als een voorzorgs maatregel, om te voorkomen dat straks hij de realisering van de plannen ernstige stagnatie op treedt. Uiteraard zullen b. en w. eerst trachten de benodigde gron den van de diverse eigenaren te kopen. De raad ging verder akkoord met het voorstel tot het rooien en het herbeplanten met jonge bomen van dezelfde soort (cana da-populieren) langs de Capelse- dreef. Onbewoonbaar verklaard werden de woningen Dreefseweg 17 en Marktstraat 36. Goedgekeurd werden een aan tal voorstellen tot het doen van grondtransacties t.b.v. de bouw van 10 woningen aan de v. Gre- venbrouckstr. te Loon-op-Zand, de bouw van 2 woningen aan de Bergstraat, van 4 woningen aan de Juliana van Stolbergstraat, van acht middenstandswoningen aan de Oranje Nassaustraat, van 16 woningen aan de zuidzijde van de Willem de Zwijgerlaan en van een dubbel woonhuis aan de van Immerseelstr. te Loon-op-Zand. V erder werd, industrieterrein; ver kocht aan de Industrie- Han delmaatschappij jM. P. Nouwens en de Industrie- en Handelmaat schappij A. Pooters N.V. Verder ging de raad akkoord met het voorstel tot het beëindigen van de pachtovereenkomst met de fam. Klein t.a.v. grond gelegen tussen mgr. Völkerstr. en Gast huisstraat. Van de heer H. B. Kops werd een strookje grond aangekocht in de Prins Hendrik straat voor de symbolische prijs van 1.t.b.v. de aanleg van een parkeerhaven. Voor de aan leg van twee wegen rond de nieu we Huishoudschool aan de van Heeswijkstraat voteerde de raad een krediet van 45.200.Ook verleende de raad een krediet van 3546.voor het plaatsen van een lage muur met hekwerk aan de voorzijde van de speelplaats en 't verlagen van de hoge muur tussen de speelplaats van de la gere en die der kleuterschool te Loon-op-Zand. In de rondvraag deed de heer Elshout het verzoek om de raads vergaderingen in de toekomst om 7.30 uur in plaats van 7 uur te doen aanvangen in verband met de gewijzigde werktijden. De voorzitter zegde toe hiermee re kening te zullen houden. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Sprang-Capelle, op donderdag 30 maart 1961, des n.m. te 7.30 uur, ten ge meentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Wijziging verordening betreffende 't subsidiëren van plaatselijke dilettanten-, muziek- en zangverenigingen. 5. Subsidiëring Stichting Vorming Be-1 drijfsjeugd 's-Hertogenbosch e.o. 6. Oninvorderbaarverklaring reinigings rechten 1960. 7. Verpachting landerijen. 8. Verkoop grond t.b.v. woningbouw. 9. Aankoop gronden te v.m. Sprang. 10. Kwijtschelding huur sportterreinen Capelle over het le halfjaar 1960. 11. Verlenen eervol ontslag technisch ambtenaar A. 12. Verlenging tijdelijk dienstverband maatschappelijk werker le klasse. 13. Wijziging' „Rangen- en Bezoldi gingsverordening 1955". 14. Wijziging begroting dienst 1961. 15. Mededelingen. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. PRE-ADVIEZEN Voorstel tot wijziging der verordening betreffende het subsidiëren van plaatselijke dilettanten-, muziek- en zangverenigingen. De verordening betreffende het subsidië ren van plaatselijke dilettanten-, muziek- en zangverenigingen, opent sinds de wijziging van 20 maart 1959 de mogelijkheid tot toe kenning van een subsidie zowel voor de grote koren en korpsen als voor de jeugd- korpsen of -koren. Voor beide geldt evenwel, dat het aantal werkende leden tenminste 24 moet bedra gen, daar alleen door het stellen van een limiet kan worden voorkomen, dat de koren en korpsen zich gaan opdelen in diverse kleine onderdelen, welke dan elk afzonder lijk voor subsidie in aanmerking zouden ko men. Bovendien zijn wij van mening dat in beginsel een aantal van 24 leden aanwezig moet zijn, wil men op de juiste wijze al thans in verenigingsverband op verantwoor de wijze de muziek en zang beoefenen. Anderzijds schuilt in het stellen van een limiet uiteraard het gevaar, dat voor een reeds subsidie genietende vereniging die deze grens niet haalt, de subsidiëring ab rupt eindigt, waardoor de lasten nog groter worden, terwijl deze in verhouding - door het geringe aantal leden - per lid toch reeds hoog zijn. Het wil B. en W. daarom voorkomen, dat het wenselijk is door het instellen van een overgangstermijn de verenigingen aan wel- ke de toekenning van subsidie zou moeten eindigen wegens daling van het aantal leden beneden 24, alsnog in de gelegenheid te stellen door eigen activiteiten het aantal le den weer op te voeren tot tenminste 25, zonder dat in die overgangsperiode de sub sidiëring wordt stopgezet. Deze termijn wa re te stellen op 3 jaren. Teneinde ook deze mogelijkheid binnen redelijke grenzen te houden achten B. en W. het stellen van een minimum aantal le den vereist, n.l. 15. Indien dus het ledental van enige vereni ging op een gegeven moment beneden 24 daalt, doch niet heneden 15, kan gedurende 3 achtereenvolgende jaren nog subsidie wor den verleend. Hetzelfde menen B. en W. te moeten voorstellen t.a.v. het extra-subsidie voor een afzonderlijk tot een vereniging beho rende tweede of daarop volgend korps of koor (bijv. jeugdkorps), bedoeld in art. 5A der subsidie-regeling. Aangezien momenteel is gebleken dat over 1960 één der plaatselijke zangverenigingen in het vorenstaande geval verkeert - het hoofdkoor telt 21 leden en het meisjeskoor 16 leden - menen B. en W. te moeten voorstellen een eventuele wijziging der ver ordening in de door ons beoogde zin te doen ingaan per 1 januari 1960, zodat ook over dat jaar van de nieuwe regeling zal kunnen worden geprofiteerd. Voorstel tot aankoop gronden in het uit breidingsplan. Ingevolge het uitbreidingsplan voor de v.m. gemeente Sprang zal de zuidzijde van de Burgemeester van Dijkstraat worden be bouwd. FEUILLETON van DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door RICHARD POWELL "Zie je die schoeing daar?" vroeg ze, terwij k ze op een schim wees, zowat vijftig voet van ons wndaan. „Probeer maar hoe je daar bij kunt komen." ■•Maar als ik die palen raak?" wierp ik tegen. „Als die haak eenmaal vast zit, ben je je aas kwijt." Ze giechelde. »Dat betaal ik uit mijn eigen «JW", zei ze. „Ga je gang", 'k mikte zorgvuldig en liet de en§el naar voren zwiepen. Geen ^spattende druppels reten het r°erloze, lichtende water langs de |l 0e'n§ °pen. Zover ik zien kon 5 wateroppervlak glad en Ilf® als een spiegel. Ik keek ar het uiteinde van de werp- n§e'- Het aas hing rustig heen en weer te schommelen. „Dat dekselse ding klemt er gens", zei ik. Arab kreeg een hevige hoest- aanval. Toen ze tot bedaren was gekomen, zei ze: „Je hebt je duim op de spoel gehouden. De lijn kon niet aflo pen." Ik trok een lelijk gezicht. Dat was een kleinigheid, die ze zeker met opzet verzwegen had om het moei lijker te doen lijken. Ik mikte weer, lichtte mijn duim op en liet de hen gel zwiepen. Het aas beschreef een pracht van een boog in de richting van de schoeiing. Maar toen ging er iets verkeerd. Er kwam een kink in de lijn, het werpaas maakte een salto mortale, schoot terug en be landde rinkelend voor mijn voeten. Ik raapte het op en gaf het aan Arab. Ze moest zo lachen, dat ze bijna in de rivier viel. „Goed", zei ik ernstig, „de vlieger is opgegaan. Doe nu dat fopaas maar weg en geef met een gewoon". „Maar dat is geen fopaas!" be zwoer ze rpe. „Het is een gewoon aas. Je hebt ditmaal je duim hele maal van de spoel gelicht". „Eerst zeg je, dat ik mijn duim niet op de spoel mag houden en dan weer van wel. Hoe zit dat nu?" „Lieverd, je moet een heel lichte druk op de spoel uitoefenen. Doe je dat niet, dan draait hij sneller dan de lijn afwindt en krinkelt 't snoer. En zodra het aas het water raakt, moet je de spoel met je duim tegen houden, zodat de lijn niet verder af loopt". Ik zette brommend mijn pogingen voort en tegen middernacht was ik al zover, dat ik het aas op wist te krijgen. Toen eindelijk deed ik een volmaakte worp. Het aas zeilde door het donker en viel temidden van 'n fontein van opspattende, lichte drop pels, vlak naast de schoeiing neer. Ik keerde me opgewonden om, ten einde Arab te waarschuwen en toen ging ineens alles verkeerd. Pas toen 't afgelopen was, besefte ik dat een vis naar mijn aas gehapt moest heb ben, maar op 't ogenblik zelf kwam het mij voor, alsof een reuzenhand de palen van de schoeiing aangreep en er mee naar mijn aas sloeg, ter wijl een andere reuzenhand mijn lijn beet pakte en probeerde me in het water te trekken. Ik had mijn hach je te lief, dus lichtte ik wijselijk mijn duim van de spoel en liet de lijn schieten. Binnen enkele secon den was de lijn afgerold; ik voelde een schok en het snoer knapte. Arab sprong opgewonden heen en weer, terwijl ze uitriep: „Een snoek! Een grote snoek!" „Je zei toch dat ze nooit beten als het water lichtte?" zei ik koel. „Gewoonlijk niet. Meestal waar ga je heen?" „Ik schei er mee uit", zei ik. „De vissen beletten je gewoonweg ern stig te oefenen. Ik geloof het wel". Ik ging naar binnen en bracht de volgende twee uur door met mijn neus in een paar boeken over vis en vissen uit de bibliotheek van Arab's oom. Mijn nachtrust was van 'n aard alsof Apab het bed op een mieren hoop had opgemaakt en ik stond bij het krieken van de dag alweer op om me nog wat te oefenen. Arab stond tegelijk met mij op en deed een nieuw nylonsnoer op de spoel, ter vervanging van de lijn, die ik verspeeld had. Ik oefende me een tijdje in het werpen, ditmaal zon der mijn bovenarm aan mijn li chaam te laten vastbinden en kreeg meer en meer de slag te pakken. Om half acht was ik in staat regel matig 't aas vlak bij de schoeiing te werpen. De enige moeilijkheid was, dat ik een soort schoeiing-complex kreeg. Zolang ik op het paalwerk mikte, ging het best. Wanneer ik op iets anders mikte, raakte ik ternau wernood de rivier. „Het lijkt me toch te veel ge vraagd", bromde ik, „die schoeiing Na een 5-jarig pastoraat te i Heusden is drs. W. Kolsteren door Z. H. Exc. Mgr. W. Bekkers, bisschop van Den Bosch, be noemd tot pastoor van de Sint Willibrordus-parochie te Waal- re, Pastoor Kolsteren volgt daar mee pastoor G. J. J. M. Witlox op, die is benoemd tot pastoor van de parochie van het H. Sa crament te Tilburg. Als bijzon derheid mag worden vermeld dat drs. Kolsteren en pastoor Witlox beiden te Waalwijk geboren en coursgenoten zijn. Twee Waal wij kers volgen dus elkaar op als pastoor van Waalre. Pastoor Kolsteren, die in de parochie van St. Catharina van Alexandrië te Heusden 1500 parochianen onder zijn hoede had, wordt nu herder van een parochie van 3200 zielen. Pastoor Kolsteren werd op 12 november 1910 te Waalwijk ge boren. Hij werd in 1935 tot pries ter gewijd en was daarna tot 1939 als kapelaan werkzaam in Raams- donksveer, tot 1946 in de Til- burgse parochie 't Goirke en daarna tot 1952 in de Bossche pa rochie van St. Pieter. In 1952 volgde de benoeming tot conrec tor van het St. Canisius-zieken- huis te Nijmegen. In de vier jaren dat hij daar werkzaam was, zag de energieke priester kans om tussen zijn drukke werkzaamhe den door college te lopen aan de Nijmeegse universiteit en zelfs te doctoreren in de moraal theolo gie. Gerekend vanaf de Molenstraat heeft de gemeente de eigendom reeds kunnen ver krijgen van een tweetal perceelsgedeelten, resp. aangekocht van de heren van Schuppen en van Hees. Thans zijn met een aantal eigenaren van de meer oostelijk gelegen percelen even eens voorlopige koopovereenkomsten geslo ten, zodat na de onderhavige aankoop, slechts nog van een tweetal landbouwers grond zal moeten worden gekocht. Aangezien het voor betrokkenen echter gaat om de verkoop van een gedeelte van hun erven, hebben zij verzocht de waarde met bedrijfsschade van de te verkopen per ceelsgedeelten door deskundigen te doen schatten. In afwachting hiervan stellen b. en w. voor over te gaan tot aankoop van die per celen, waaromtrent met de eigenaren daar van tot overeenstemming kon worden geko men. Voorstel tot gedeeltelijke kwijtschelding van de door de Voetbalverenigingen H.N.C. en Wit-Zwart over 1960 verschuldigde huui voor het sportterrein aan de juffrouwsteeg te Capelle. Bij besluit van 26 febr. 1960 verleende de raad aan de v.v. Wit-Zwart over het huurjaar 1 maart 1959-1 maart 1960 om redenen van billijkheid kwijtschelding van de huur, verschuldigd voor het gemeentelijk sportterrein tot een bedrag van f 75. Een soortgelijk besluit werd met betrekking tot de v.v. HNC genomen in de vergadering van 22 mei 1959. Een en ander was een gevolg van het feit, dat door de aanleg van het terrein van HNC, deze vereniging mede het veld van Wit-Zwart gebruikte. Daar het terrein van HNC eerst in het najaar van 1960 bespeelbaar werd, heeft deze toestand zich gedurende de eerste helft van het huurjaar 1960-1961 voortgezet, weshalve b. en w. voorstellen wederom aan beide verenigingen voor een half jaar kwijt schelding van de verschuldigde huur te ver lenen. Drs. Kolsteren werd in 1956 benoemd tot pastoor te Heusden, waarmee hij aanvankelijk niet zo heel erg in z'n schik was. In zijn 5-jarige werkzaamheid in Heus den heeft pastoor Kolsteren zich echter doen kennen als een ener giek man, die veel heeft hijgedra gen tot een goede verstandhou ding tussen katholieken en an dersdenkenden. Om die reden heeft hii zich in Heusden dan ook veel achting en aanzien verwor ven. Bijzonder veel waarde hecht pastoor Kolsteren aan de plaats van de leek in de Kerk en van daar dan ook dat hij zich in Heus den heeft ingezet voor het leken- en bedrijfsapostolaat en voor de stichting van een ecclesiagroep. Ook de jeugdbeweging had de warme belangstelling van pas toor Kolsteren, hetgeen wel blijkt uit zijn keuze van het feestge schenk bij zijn zilveren priester feest in 1960: een blokhut voor de jeugd. De Heusdense jeugd heeft die blokhut gekregen, die nu als een blijvend gedenkteken aan het pastoraat van drs. Kol steren in Heusden zal herinneren. Hoewel hij Heusden ongaarne verlaat, toonde pastoor Kolsteren zich toch bijzonder ingenomen met zijn benoeming te Waalre, die hem donderdagavond door zijn vroegere deken, vicaris-gene raal mgr. Rooijackers, werd me degedeeld. De installatie van pas toor Kolsteren in Waalre zal na Pasen plaats hebben. Voorstel tot het verlenen van eervol ont slag aan de heer C. A. P. Kramer te Heus den. De heer C. A. P. Kramer, technisch amb tenaar A in vaste dienst dezer gemeente, heeft bij brief van 28 februari 1961 ver zocht hem met ingang van 1 mei 1961 als zodanig eervol ontslag te verlenen in ver band met zijn benoeming bij een architec tenbureau te Arnhem. Krachtens het bepaalde in artikel 102 van het Ambtenarenreglement kan het ont slag op eigen verzoek niet worden verleend met ingang van een dag, vroeger dan 1 maand of later dan 3 maanden na de dag, waarop het verzoek om ontslag is ingeko men. Met het oog op de moeilijkheden, die de aantrekking van personeel met zich brengt achten b. en w. het noodzakelijk dat de langste termijn wordt aangehouden. B. en W. stellen mitsdien voor het ge- viaagde ontslag met ingang van 1 juni 1961 eervol te verlenen. MARKT 25 «-HERTOGENBOSCH TEL34643 BENZINE EN PETROLEUM GOEDKOPER Met ingang van maandag zal, naar wij vernemen, de prijs van benzine en superbenzine worden verlaagd met 0,6 cent per liter. De haardolie en petroleum worden verlaagd met 25 cent per honderd liter. overal mee naar toe te moeten sjou wen". We gingen naar binnen en nuttig den een haastig ontbijt, waarna ik nogmaals ging werpen. Arab bleef me aanvuren en sprak de hoop uit dat er een vis zou happen, zodat ik me in het binnenhalen kon bekwa men, maar blijkbaar waren de vis sen nog niet wakker. Erg jammer vond ik het niet. Ik wilde wel een klein visje vangen, maar niet zo'n kanjer van een snoek als de vorige avond, die, volgens Arab, tien pond gewogen moest hebben. Om half negen klonk er stroom opwaarts een laag, statig gebrom én een groot, slank motorjacht, met veel glanzend mahoniehout en niet minder glimmend wit, schoof, dicht onder de oever, nader. Toen 't dicht bij was, herkende ik Holly, die op cle brug uit het raampje hing. Hij was nog groter dan ik me had me nen te herinneren. Hij had schou ders als van een zeeschildpad en zijn biceps waren even dik en bruin en hard als de palen van mijn schoeiing. Hij was uitgedost met 'n witte pantalon, een rood-en-wit ge streepte Baskische trui, een enorme zeilpet en een geforceerde vriende lijke lach. „Morgen, lui!" riep hij. „O, leuk!" kreet Arab. „Hallo", mompelde ik. „Laat hem zien hoe je op die schoeiing kunt mikken", fluisterde Arab. Ik deed een worp. Het aas petste in het water op nog geen voet af stand van mijn doel. „Alvast aan het trainen?" vroeg Chuck. „Niet slecht. Je. Hij rukte plotseling aan de hand grepen en boog zich naar voren om in het water te kijken. Het jacht vertraagde vaart. „Recht hiervoor!" riep hij uit. „Daar, bij die strook wier, vlak naast de oevermuur! Een snoek! Gooi uit dat aas!" Ik kreeg een gevoel in mijn maag, of ik mijn ontbijt met f ietskogeltjes had gedaan. „Er zit niets anders op", fluisterde Arab. „Denk maar dat er 'n schoei ing staat". Het jacht voer langzaam achter uit. Ik haalde mijn aas in, staarde naar de wierplek en bad. Ik sloot mijn ogen half en wierp. „Schitterend", zuchtte Arab en „plop" floepte het aas vlak naast 't wier in het water. „Hij ziet het!" schreeuwde Chuck. „Hij draait zijn kop er naar toe! Laat dansen dat aas! Laat het be wegen! Vlug, anders (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 9