binnen- en buitenland waaLwijRsg en UnqstRAAtse couRAnt FILMJOURNAAL Masis Sacrum Luxor D ugana Grote groei ledental „Het Groene Kruis" Waalwijk ""ralstonverf 1mhpc1T~~ geniet er van! VRIJDAG 31 MAART 1961 83e JAARGANG No. 26 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement 22 cent per weeK per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo'' ERNSTIGE botsing bij ETTEN TWee doden en twee gewonden De 58-jarige mevrouw Zuur mond uit Cuiemborg en de 28-ja- rj«e heer Kolle uit Hoofddorp an maandag verongelukt bij een auto-ongeluk op de weg Hoeven- Etten. Door een nog niet geheel opge helderde oorzaak is de auto met je rechtervoorkant tegen een boom gevlogen en vervolgens dwars op de weg terecht geko men Door de geweldige slag werd de rechterzijkant van de au to totaal opengereten. Behalve de twee overledenen zaten nog in de auto de heer P. Zuurmond uit Cuiemborg en zijn zoon W. Zuurmond. Beiden zijn eerst naar 't St. Ignatius zieken huis te Breda vervoerd. De heer Zuurmond sr. is later vervoerd naar het ziekenhuis in Tilburg; vermoedelijk treeft hij een sche- delbasisfractuur. De heer Z. jr. maakt het naar omstandigheden ë°ed- De bestuurder van de auto, de heer P. J. J-, een kruidenier te Standdaardbuiten bleef bij 't on geluk vrijwel ongedeerd. Hij is door de rijkspolitie te Etten aan gehouden op vermoeden van het besturen van een auto onder in vloed van alcohol. OVERVAL IN BIRMA 20 DODEN, 60 VERMISTEN Drie priesters gfj zeiaar Men vreest dat meer dan 20 Birmezen om het leven zijn geko men, toen zondag de exprestrein Jlandalay-Rangoon om 160 km. [en noorden van Rangoon door laren-opstandelingen met ont ploffingen tot ontsporing zijn ge- i/acht. Er zijn reeds 18 lijken ge borgen. Er zijn 50 ernstig gewon den waarvan 30 levensgevaarlijk. De trein reed op drie landmij nen, die op de rails waren gelegd. Ongeveer 100 opstandelingen vie len daarna de ontspoorde trein aan. De aanvallers schoten op al le mannen in uniform en op hen die zij er van verdachten rege ringsfunctionarissen te zijn. Nadat de trein was geplunderd en alle passagiers van hun kost baarheden waren beroofd, gingen de overvallers er vandoor. Ze na men 60 passagiers mee als gijze laars. Onder de gijzelaars waren gewonde militairen, drie katho lieke priesters en een groep meis jes, die met schoolvakantie op weg waren naar huis. VROUW GOOIT 5 VREEMDE KINDEREN UIT RAAM Vierjarig meisje op slag gedood Een Engelse vrouw van mid delbare leeftijd heeft in Glasgow vijf kleine kinderen uit een 18 meter hoog raam van een huur kazerne op straat gegooid. Een 1-jarig meisje overleed ter plaat se, de vier andere kinderen zijn met ernstige verwondingen naar ten ziekenhuis gebracht. De toe dracht van het drama staat nog niet geheel vast. De vrouw is ge arresteerd. Bekend is intussen wel dat de kinderen niet in de huurkazerne woonden; hoe zij bij de vrouw terecht zijn gekomen, wordt nog onderzocht. Ook of enkele van de kinderen soms fa milie van de vrouw waren. BELGISCH KONINGSPAAR NAAR ENGELAND Koning Boudewijn en konin gin rabiola zullen op uitnodiging van koningin Elisabeth van 11 r 'n officieel bezoek aan Uroot-Brittannië brengen, zo is maandag door 't paleis Bucking ham bekend gemaakt. tsjechïsch lijnvliegtuig NEERGESTORT 52 DODEN 'nzittenden van een Tsje- cmsch verkeersvlieguig waar- scUijnlijk 52 mensen, onder wie aen aanal kinderen zijn om 't even gekomen bij het neerstor en van het toestel in de buurt tan de Zuidduitse stad Neuren- r;„rS,n- toestel, een viermoto- "joesjin 18 van Russisch fa- "kaat, dook rond half tien »n uenc^ omlaag in de omgeving vnn '\t clorp Forchheim, 48 km. an Neurenberg en sloeg op een stl'k landbouwgrond uiteen. EtL2°,;JARIGE ÏN ENGELAND JER DOOD VEROORDEELD Iqro6 >^r\e jongens, die op 10 nov. n'v .n,''ankfiliaal bij Worthing u ,n en daarbij een 61-jari- (L ®jyaker vermoordden, wer- vpinr! ï1 ia,8 t°t zware straffen deeld. De 20-jarige Victor Terry, die het dodelijke schot los te, werd naar het scnavot verwe zen. Alan Hosier, eveneens twin tig jaar oud, kreeg levenslange gevangenisstraf. De 17 jaar ouue vnilip Tucker kon vanwege zijn leertijd niet tot levenslange ge vangenisstraf worden veroor deeld, maar de rechter stelde hem ter bescüikking van de regering, netgeen in dit geval op hetzeilue neerkomt. GEEN AMERIKAAN BIJ OPE- NiNG NiJüU W-GCiNEA-RAAD De Amerikaanse regering heeft bij nader inzien geweigerd een af vaardiging te sturen naar de ope ning van de Nieuw-Guinea-Raad op o april in Hollandia. Amerika liad ais lid van de „Zuid Pacific Commissie" een uitnodiging ge kregen van Den Haag. De Neder landse regering heelt Washing ton alsnog met de meeste nadrun gevraagd op deze beslissing terug te komen. Engeiand, Frankrijk en Aus tralië zullen wel een afvaardi- "rns zenden naar deze gebeurte nis, die toch met getuigt van ko loniale aspiraties, maar onze gro te Amerikaanse Nato-partner zaï IV IOCH ons opnieuw een belediging doen toekomen Provinciaal nieuws PRINS BERNHARD BRACHT WERKBEZOEK AAN TILBURG Dinsdagmorgen heeft Z. K. H. Prins Bernhard een werkbezoek aan Tilburg gebracht. Tijdens dit bezoek heeft de Prins en uitste kende indruk gekregen van de bruisende activiteiten die in Til burg aan de dag worden gelegd op het gebied van de sanering en uitbreiding van de stad, het on derwijs en in grote mate van de industrie en meer in het bijzon der van de wolienstoffenindus- trie. Na een ontvangst op het Pa leis-Raadhuis werd achtereenvol gens een bezoek gebracht aan de Protestants Christelijke School „Prins Bernhard", de Good-Year- fabriek en de N.V. Wollenstof- fenindustrie van André v. Spaen- donck en Zonen. Om half tien arriveerde Prins Bernhard, die vergezeld was van zijn particuliere secretaris dr. F. A. de Graaft, bij het Paleis-Raad huis, waar hij werd begroet door de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Brabant, mr. dr. C. N. M. Kortmann, en de burgemeester van Tilburg mr. C. J. C. Becht. In de hal werden de wethou ders L. C. A. Janssens, P. A. F. van Ierlant, N. H. Pontzen, P. Vriens, J. Baggerman en P. van Zon, de gemeentesecretaris drs. L. J. de Mast, alsmede de direc teur van Publieke Werken, de heer J. Strijers en de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, drs. P. W. C. Pes- sers, aan de Prins voorgesteld. In de raadzaal hield de burgemees ter vervolgens een uiteenzetting over de groei, ontwikkeling en de problemen van de stad. Daarna werd een rondrit door .de stad gemaakt en opende de Prins een naar hem genoemde school en bezocht een paar fa brieken. Ook U kunt verlost worden van die Rheumatische Pijnen met Kruschen Salts. OPENING VIERDE MODEHUIS VINKE N.V. TE EINDHOVEN 45 jaar geleden werd te Utrecht de grondslag gelegd voor het eer ste Modehuis Vinke N.V. Al spoe dig bleek dat uitbreiding nodig was en in 1922 volgde dan ook een filiaal te Den Bosch, terwijl door de gestadige groei van hét bedrijf ook in Arnhem een vesti ging tot stand kwam. Dit jaar, en wel op donderdag 16 maart j.l., opende Modemaga zijnen Vinke N.V. haar deuren van het vierde bedrijf te Eindho ven, welk gebouw onder archi tectuur van de heer Joh. J. Koch uit Amsterdam tot stand kwam. Bij de opzet van het pand is de architect er van uitgegaan dat de ruimte een zekere sfeer dient te hebben, die op het publiek èn op het personeel stimulerend werkt, zodat men zich op een prettige wijze „thuis" voelt. Vlak bij de ingang zijn twee overzichtelijke verkoopruimten, resp. voor de blouses-, rokken en kinderafdeling en voor een hoger gelegen mantelafdeling. Daarnaast heeft men een speciale ontvangstkamer voor het passen van bruidskleding en cocktail- creaties, terwijl in een zijvleugel een kleine salon met boutiqüe- effect de normale paskamer ver vangt om zodoende het juiste ef fect voor de klederdracht te krij gen. Ook de kinderafdeling is in een geheel eigen kinderstijl ont worpen. Een ronde ruimte met vloerbedekking van linoleum met mgelegde diermotieven, terwijl de kle^enrekken op kinderhoogte zijn aangebracht. De etalages zijn met kleuren- spots verlicht om zodoende de ar tikelen gedetailleerder te laten uitkomen, terwijl 't geveltableau van marmer-mozaiek is vervaar digd. In de etalage-, de tochtpor- tiek en ,in de voorparterre is een wanddecoratie van 32 m2 aange bracht van houten panelen met watervaste en weerbestendige transparantverven beschilderd en daarna met een polyesterlaag ge ïmpregneerd. In het verlaagde parterregedeelte is de verlichting aangebracht in twee vrijhangen- de cirkels. Om zo weinig moge lijk inspanning te vergen van het trappen lopen zijn de niveaux der verkoopruimten zodanig ten opzichte van elkaar geplaatst dat zij steeds op halve hoogte liggen. Men kan levens gebruik maken van een lift. „DE LEGIOENEN VAN DE NIJL" Voor dit breed uitgemeten klassieke filmepos doen we een stapje terug in de geschiedenis, GROTESTRAAT 327 WAALWIJK naar het jaar 50 v. C., toen de le gioenen van keizer Augustus on der aanvoering van Marcus An- tonius (Georges Marchal) het grote rijk van de schone en ver leidelijke Egyptische Cleopatra aan het wankelen brachten. Mar cus Antonius haalt echter niet uit; voor de beslissende slag, want Cleopatra (Linda Cristalj'is hem lang niet onverschillig en ten slotte tracht hij dan ook een bondgenootschap te smeden tus sen de koningen van het Midden oosten om zijn oude rivaal Au gustus een dodelijke slag te kun nen toebrengen. Augustus door ziet dit spelletje echter en of schoon hij zeker is van de over winning, neemt hij toch geen en kel risico. Hij stuurt zijn vertrou weling Curridus (Ettore Manni) naar Egypte om Antonius tot overgave te overreden. Curridus doet al het mogelijke om Antoni us van Cleopatra los te maken en maakt daarbij tevens kennis met Cleopatra zonder overigens te weten dat zij het is, want deze dame had volgens deze film de gewoonte om zo af en toe als volksmeisje te gaan dansen in herbergen. Haar belangstelling voor Antonius is intussen heel wat minder geworden, nu zij merkt dat het lot zich tegen hem keert. Zij voelt zich direct aange trokken tot de knappe Curridus. Vanaf dat ogenblik is Curridus zijn leven niet meer zeker en de toestand wordt voor hem nog veel moeilijker wanneer Cleopa tra ontdekt, dat hij inmiddels achter haar ware identiteit geko men is en zijn toenaderingspo gingen alleen maar voortzet om de verwijdering tussen haar en Antonius groter te maken. Echt verliefd is Curridus op het sla vinnetje Marianne. Op de dag van de beslissende slag wordt Antonius door zijn bondgenoten in de steek gelaten en lijdt een vernietigende neder laag. Antonius slaat de hand aan zichzelf en Cleopatra volgt zijn voorbeeld. Curridus, die ook niet veel meer van Antonius moet hebben, neemt de wijk met Mari anne, op zoek naar een plaats om rustig en vredig te kunnen leven. Een boeiend, spectaculair en kleurig schouwspel. Toegang 14 jaar. Zaterdag en zondag. „DE VERLOREN WERELD" Voor degenen die eens lekker willen griezelen, kunnen we deze film naar het gelijknamige boek van Sir Arthur Conan Doyle van harte aanbevelen. Er schuiven torenhoge dinosaurussen over 't doek, baarlijke kannibalen, wurg planten, lava-reptielen, monster lijke spinnen, vleesetende gewas sen, brontosaurussen en afschu welijke eenogige griezels. Het verhaal speelt zich af in de on metelijke jungle van de boven loop van de amazone en de expe ditie die dit allemaal meemaakt, bestaat uit een stel geleerden en een mooie juffrouw, die mooi Mijft ondanks de barre ontberin gen. Het wordt een bange en avontuurlijke tocht, waarbij het leven van onze dappere reizigers meermalen aan een zijden draad hangt, maar het kan zo gek niet gaan of ze komen er doorheen. Ze komen zelfs heelhuids weer in de bewoonde wereld, behalve één die is opgeslokt door een vurig watermonster, met als bewijsma teriaal... een pasgeboren dino- saurusje, dat dan toch eigenlijk zo groot zou moeten zijn als een behoorlijk flatgebouw. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. „GEEF 'M DE SPOREN" Abbott en Costello in 't Wilde Westen en dat betekent dan weer een kostelijke hoop nonsens, RALSTONVERF waarmee iedereen zich enkele uren uitstekend kan amuseren. Zondag en maandag om 3 uur. Toegang alle leeftijden. „MISDAAD OP STRAAT" Een spannende politiefilm, waarin op boeiende wijze de ach tervolging van een ontsnapte ge vangenisboef in beeld wordt ge bracht. Deze ontsnapte gangster, Starling (John Crawford) gehe ten, heeft zich inmiddels weer aan geldroof schuldig gemaakt en daarbij een meisje gedood. Een paar maal is Starling de po litie te vlug af, maar ten slotte wordt hij toch, na een spectacu laire tocht over de daken en een fel vuurgevecht, door de politie ingerekend. Zaterdag en zondag. Toegang 14 jaar. „DE ZEVENDE REIS VAN SINDBAD" Iedereen kent de naam Sind- bad; een naam die visioenen op roept van een grillige Oosterse wonderwereld... Sindbad, de be roemde zwervende zeeman uit de onsterfelijke 1001 Nacht sprook jes. Overal waar Sindbad komt, hoopt het gevaar zich op en hij moet 1001 gevechten met de dood leveren, maar telkens weer weet hij de dans te ontspringen. U moet zich deze verrukkelijke film niet laten ontgaan, zolang uw hart nog jong is en zich ver meien wil in de grillige maar be koorlijke fantasie van 't sprook je. Dank zij de moderne techni sche filmfoefjes komt de fanta sie in deze zevende reis van Sind bad voortreffelijk aan bod. U kunt zich heerlijk laten meevoe ren op al die kostelijke avontu ren de strijd met de tweekoppige reuzenvogel, de schat die wordt bewaakt door cycloopreuzen, het schot met de reuzenboog, prinses Parisa, omgetoverd in een ver rukkelijk miniatuurmeisje, Sind- bads gevecht tegen de muiters, de vrouw die verandert in een rep tiel, de strijd op leven en dood van de cycloop met de draak, de tovermacht van de wonderlamp, het eiland der jammerende demo nen, Sindbads duel met het le vend geraamte, het onderaardse kasteel van de tovenaar, de brug over de gloeiende krater. De sug gestieve kracht van deze film wordt nog belangrijk verhoogd door het z.g. ,,Dynamation-sy- steem" (nog niet vertoond in Waalwijk). Het is een systeem van film-trucage, dat het moge lijk maakt om in kleurenfotogra fie levende acteurs en actrices in één beeld samen te brengen met bewegende fantasiefiguren en daardoor de volledige illusie schept dat de scène in één keer werd opgenomen en zich dus moet hebben afgespeeld zoals ze op het doek komt. In deze kostelijke film worden de voornaamste rollen gespeeld door Kerwin Mathews (Sindbad), Kathryn Grant (prinses Parisa). Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. Dat de Vereniging „Het Groene Kruis" een goed jaar achter de rug heeft met betrekking tot het ledental bleek j.l. dinsdag overduidelijk op de in het Willem van Oranje-college ge houden algemene ledenvergadering. Niet minder dan in totaal 93 leden traden in het jaar 1960 tot de vereni ging toe, terwijl 9 leden moesten worden afgeschreven. Na opening door voorzitter C. P. van den Hoven, waarbij hij alleen een hartelijk welkom toeriep en in het bi zonder de afgevaardigde van het Prov. Bestuur van het Groene Kruis dhr. v. d. Schans, terwijl hij tevens uiting gaf aan zijn grote vreugde over de grote opkomst, werd overgegaan tot de afwerking van de agendapun ten. Als eerste bracht secretaris A. van Bezooyen verslag uit over het afge lopen jaar. Hieruit bleek, dat het to taal aantal leden steeg tot 686 op 31- 12-'60, waarmede ook de werkzaam heden voor Zr. Fuykschot, die reeds geassisteerd moet worden door Zr. v. Mersbergen tijdens de vrije weeken den en voor de administratie, een steeds grotere omvang aannemen. Met het bereiken van de 700 ge zinnen zal men er dan ook toe over gaan een tweede zuster aan te stellen, waarbij dan tevens de mogelijkheid onderzocht zal worden om ook in Drunen voor het werk van het Groe ne Kruis goodwill te kweken. Ten behoeve van het gebouw werd Komt U eens gezellig kijken naar onze OJi mooie collectie ManteS vr costumes 7rvm a j mm. overgegaan tot de aankoop van enig meubilair en werd de inventaris ver groot en bijgevuld. Naast de in het verslagjaar noodzakelijk gedane in entingen had ook het consultatiebu reau weer veel belangstelling. Niet minder dan in totaal 22 zittingen hield Dr. Fernandus, terwijl het aan tal huis- en verpleegbezoeken van Zr. Fuykschot 2240 bedroeg, waarvan de post kraamzorg het leeuwen deel innam van 306, terwijl bij 5 per sonen de laatste hulp werd verleend. Het aantal bezoeken is in het ver slagjaar ten opzichte van '59 bijna verdubbeld. Met betrekking tot het in 1959 on der auspiciën van het Groene Kruis gestichte comité CCB (Contakt Com missie Bejaardenzorg), welk geheel in 1960 onder leiding van dhr. Ver- hoeks stond, werd door de secretaris de wens naar voren gebracht, dat niet alleen het aantal van deze bijeen komsten zou worden vergroot, maar dat tevens de bejaarden hieraan meer aktief zouden deelnemen. „Het spreekt vanzelf, dat alles niet in één jaar verwezenlijkt kan worden", al dus het verslag, fok fci -•!»'- b Uit het keurig verzorgde rapport van de penningmeester, de heer J. L. Cové bleek dat er op 31 december 1960 een voordelig saldo was van f 812.62, terwijl de exploitatiereke ning van het Wijkgebouw een batig saldo vertoonde van f 2.070,24, bei den genomen over het boekjaar 1960. De bescheiden werden door de kas- commissie, welke commissie voor '61 wederom werd herkozen, bij monde van de heer v. d. Berg in orde ver klaard. De aftredende bestuursleden v. d. Hoven, Hoogendoorn en Cové werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag, waarvan druk gebruik werd gemaakt, werden uit de vergadering enige vragen gesteld om trent de aanschaffing van enig ma teriaal en omtrent het verslag van de penningmeester, welke vragen af doende werden beantwoord. Dhr. v. d. Hoven dankte beiden voor hun keurig verzorgde verslag, waarna hij het woord liet aan de afgevaardigde van het Prov. Bestuur dhr. van der Schans, die met genoegen deze verga dering had bijgewoond en hoopte dat de afd. Waalwijk op dezelfde wijze haar beleid in 1961 zou voeren. Na de pauze werd door dhr. v. d. Hoven, aan de hand van enige fraaie zwart-wit- en kleurendia's prettig en interessant verteld over het onder werp „Winter in de bergen", waarbij spr. in het bizonder wees op de grote dosis gezondheid, welke men bij zulk een vakantie opdoet. PARADISO e ïcho van het Zui6en U moet een kuur doen, de Kruschen Kuur, iedere dag 's morgens de beroemde kleine dosis. Beroemd - ja - over de hele wereld, jm zijn wondere aansporende werking op de bloedzuiverende organen. Die worden met Kruschen tot hernieuwde jeugdige wer king gebracht en drijven zo de onzuiverhe den uit, die nu die ondragelijk snerpende pijnen verwekken. In diverse prijzen MARKT 17 DEN BOSCH TElT'37073 GROTESTRAAT 327 WAALWIJK SALVATORE 27 ct CAPRINO 31 ct In doosjes van 5 en 10 stuks

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5