3 - Chocoladepasta Mandarijntjes .- v Perziken Peper B Chocoladecrême VRUCHTE Van Asten-Wolfs wmm lik 1 RUMBONEN "TL» 72-io% TOMATENPUREE halve prijs Willemientjes MANTEL 46-10% 2501Too, 55-10* ±0 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 APRIL 1961 voor de harteloos profiterende Gilbert aantoont. De door smart en wanhoop verteerde Dominique beneemt zich ten slotte zelf het leven. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 16 jaar. Eerste zonüagvoorstelling om 5.30 uur. „DE SLAG IN DE KORAALZEE" Een boeiende en knap gemaak te journaal opnamen met truc opnamen film met de zee-oor log tussen Amerika en Japan in de laatste wereldoorlog tot mid delpunt. Duikbootcommandant Jeff Conway (Cliff Robertson) slaagt er in om talrijke foto's te maken van de 5e Japanse vlieg- dekvloot, maar voor hij veilig kan ontkomen, wordt zijn schip door de vijand overmeesterd. Jeff wordt met zijn bemanning gevangen gezet op een klein ei landje dat toebehoort aan Karen Philips (Gia Scala), een eurazia- tisch meisje dat beweert „neu traal" te zijn, maar de on menselijke behandeling van de gevangenen door de Japanners doet haar tenslotte partij kiezen voor de Amerikanen, die zij in staat stelt te ontsnappen, waarna het lot van het Japanse smaldeel de ondergang tegemoet gaat. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. koopt nu Uw Baby-uitzet Zomerstraat 52 TILBURG Tel. 22245 Geldig t/m 26 april Biljarten Hoge eisen cj een I Reiswekkertjes Stassar Waalwijk Volleybal VC WAVOC WAALWIJK Al weken terug was 't bekend dat de wedstrijd die zaterdag 1.1. in Tilburg werd gespeeld, üe be langrijkste van bet jaar zou we zen. Het gold hier de wedstrijd 'TornadoWavoc. Immers Tor nado had slechts één wedstrijd verloren en wel tegen Wavoc in de eerste helft van de competi tie. Wavoc had ook één wedstrijd verloren tegen de Waspikse ver eniging AT aK 2. Om kort te gaan, Wavoc heeft op het laatste moment de strijd aangebonden onder belangstel ling van veel publiek, ipaar he laas werd op het laatste ogenblik bekend, dat twee spelers niet mee konden spelen, waarvoor twee invallers werden gekozen Hoewel deze hun uiterste best deden, kon ons zestal toch niet de kracht opbrengen om het sterkere Tor nado te verslaan. Wel werd het hun zo moeilijk mogelijk ge maakt en een grote nederlaag is er niet geleden, wat wel blijkt uit de uitslag van de drie sets: 15-9, 11-15, 16-14. Door deze wedstrijd hebben onze jongens wel de kans op het kampioenschap verloren, maar met 'n schitterende tweede plaats zijn wij ook dik tevreden. Hier onder ziet u de standenlijst, bij gewerkt tot 19-3-'61. Tornado 4 9 8 1 16 17- 2 Wavoc 9 7 1 14 15- 6 VCU 11 6 4 12 13- 9 Atak 2 8 4 4 8 9-10 Teamwork 8 3 5 6 6-12 Favorita 10 2 8 4 6-16 Smash 2 9 1 8 2 3-16 De volgende wedstrijd die Wa voc te'spelen heeft, zal zijn tegen Smash 2. Dat er hier weer op 2 punten beslag zal worden gelegd, zal wel duidelijk zijn. Wij wénsen Wavoc a.s. zaterdag dan ook veel succes. Haarsteeg Elshout LAGERE WINST BIJ DE K.L-M. De belangrijkste punten uit het jaarverslag over 1960 van de Ko ninklijke Luchtvaart Maatschap pij te 's-Gravenhage zijn de met 12 pet. tot 570 miljoen gestegen vervoersinkomsten. De winst be droeg 10.329.103 (vorig jaar 15.423.000), waaruit een van 7 tot 5 pet. verlaagd dividend wordt voorgesteld. Per ultimo 1960 wa ren 18.609 employé's in dienst. De vloot werd uitgebreid met ze ven DC-8 vliegtuigen en 8 Elec- tra's. Er zijn thans nog 6 DC-8 vliegtuigen in bestelling. Zeven vliegtuigen van ouder bm. den verkocht. LOURDES-ACTIE Heel lange tijd hoorde ik van uw omgeving, kreeg [{l mets van alles, waardoor arme zieken zo blij kunm den gemaakt. Natuurlijk] arme zieken zo blij kunnen,,, den gemaakt. Natuurlijk is .u niet vergeten, maar door del dru,kvte t1!1 liet vergeetboek T ™?kt. U kunt nog paaseie (gitten) zenden op mijn na „Lourdesactie". Ook op elke dere wijze is het mogelijk te* den. Bonnen en zegels, - postzegels, kroonkurken cail reren of per" postwissel' stürS onkosten vaak i ijzer, lege blikken. Als a'nes°. één adres werd gebracht i les, alle verdere metalen. kocht en mij dan hetTedrL';' reren of per po«Hv;cc„i zouden er geen Maar mij dunkt, dal er vaak! mand mijn kant uitrijdt en uW mee kunt geven. U is zelf u kunt fietsen, genieten Sffion} sporta en onze arme zieken, jaren ren op een klein kamertje n," bij 2 m.? Vergeet u die? Ben groot opdat u groot dootf Lieve Vrouw van Lourdes worden behandeld. Uw! dankbare Zuster Els van Ryckevotsk Taaistraat 53a, Vught. Minister De Pous, uw prijzenpolitiek ligt ons. Voordeel voor de consument,bi|drage g welvaart, lagere prijzen! Lage pr.,zen z.,rSpar- prijzen. Deze week een nieuwe serie met nog 10% korting in gratis Sparzegels! blikje HIS biik nu wit busje 25 gram llCl Weekvoordelen, extra lage prijs èn 10°/0 li® pakje van 62 voor -10% 3 stukken TOILETZEEP van 92 voor 0-10% AGAR '"^Tan, van 44 VOO, 39-10% 3 flesjes SINAS van 87 voor 70-io% CUSTARD 9r00t "tan 60 VOO, 2 blikjes van 56 voor 1 200 gram van 78 voor Gebraden GEHAKT2?,^, 65 -10% -10% HAMPUNT 00 Tan 62 voor 54-10% bij 250 gram Sparkoffie pakje Sparthee 100 gram voor de 3 blikjes (fruitcocktail, aardbs; frambozen) van 210 «g eS voor I09'l( Wm. geeft u élke prijsverlaging door! WACHT NIET LANGER 10% KORTING DISTRICTSBESTUUR HULDIGDE „NOOIT VOLLEERD" 2, Kampioen klasse C 1960/1961 district Waa.wijk van de KNBB. Naar aanleiding van het behaalde club kampioenschap in klasse C van het district Waalwijk van de KNBB werd het kampi oensviertal van Nooit Volleerd 2 maandag avond in hun eigen clublokaal bij de heer L. van Cromvoirt door het voltallige distr.- bestuur op hartelijke wijze gehuldigd. Zo goed als alle leden van de BV Nooit Vol leerd waren bij deze huldiging aanwezig. De voorzitter van Nooit Volleerd heette al len en speciaal het districtsbestuur hartelijk welkom en maakte van deze gelegenheid gaarne gebruik om mede namens zijn vrouw hartelijk dank te zeggen aan het districts bestuur, doch tevens ook aan de Vereniging Nooit Volleerd en de heer L. van Crom voirt, voor de vele blijken van belangstelling die hij heeft mogen ontvangen ter gelegen heid van zijn 40-jarig huwelijksfeest op 10 april j.l. Hij dankte voor de sympathieke woorden, die de districtsvoorzitter bij die gelegenheid had gesproken en voor de fraaie bloemen die hem en zijn vrouw namens het districtsbestuur waren aangeboden. Zeer hartelijk dankte hij ook zijn eigen vereni ging Nooit Volleerd, die naast gelukwen sen en bloemen, hem tevens een nieuwe que hadden aangeboden, alsmede de heer L. v. Cromvoirt, die het ook niet bij een felici tatie had gelaten, doch daarnaast een ge schenk had laten bezorgen. Voor al deze blijken van medeleven zeg ik U mede na mens mijn echtgenote hartelijk dank. Voordat de districtsvoorzitter tot de hul diging overging bood de heer Slaats aan het lid van Nooit Volleerd, Leo van Crom voirt, in verband met zijn persoonlijke pro motie naar een hogere klasse een fraai bloemstuk aan, waarna hij de, vooral voor het kampioensviertal verheugende medede ling deed, dat gezien de prachtige resulta ten van dit viertal, Nooit Volleerd 2 door het bestuur is gepromoveerd tot Nooit Volleerd I en het 1ste viertal in de toekomst Nooit Volleerd 2 zal heten. Deze sportieve geste van het bestuur werd met een harte lijk applaus begroet. Nadat op verzoek van de heer Slaats de glazen waren gevuld, kreeg de districts voorzitter, de heer Tom Burmanje, het woord. Op de eerste plaats wees deze op de buitengewone sportieve geste van het bestuur van Nooit Volleerd en met name van het eerste viertal, dat haar eerste plaats spontaan afstond aan een viertal, dat be staat uit jonge spelers, die echter hebben bewezen die eerste plaats ten volle waardig te zijn. Sportief gezien, kan deze geste aan iedere vereniging ten voorbeeld strekken. Het is immers zo, dat de oudere spelers hun plaats zullen moeten afstaan aan begaafde jonge spelers, die, wil de biljartsport bloei end en gezond blijven, de ouderen toch een maal zullen moeten gaan vervangen. Nooit Volleerd, één^der voornaamste verenigingen van het district Waalwijk, heeft dit begre pen en dit strekt deze vereniging tot eer. In welgekozen woorden richt de heer Bur manje zich hierna tot het kampioensviertal, dat op overtuigende wijze het kampioen schap in klasse C heeft behaald, vriend schappelijk en sportief. Vooral in de eind fase, aldus de voorzitter, hebben jullie zich de sterksten getoond en tot aan de laatste partij hebben jullie voor het kampioenschap gevochten. Hoewel de spanning dikwijls groot was, zijn jullie steeds jezelf gebleven en dit stempelt Nooit Volleerd 2 tot een waardig kampioen. Het meest verheugende is echter, dat uw viertal bestaat uit jonge spelers, die tesamen in lange nog geen 100 jaar oud zijn, waar mede ik de ouderen niet te kort wil doen, ■naar waarmede ik zeggen wil, dat U in de toekomst in de biljartsport nog veel zult kunnen bereiken, mits U blijft trainen en vooral de liefde voor deze edele sport blijft behouden. Een opmerkelijk feit is het tevens dat Nooit Volleerd I, dat het vorig jaar kam pioen in klasse C werd, de fraaie wissel beker aan U moet overdragen, doch het is daarbij verheugend dat hij ook nu in het bezit der vereniging blijft. Zich richtend tot de aanvoerder van het kampioensviertal de heer C. Teurlings, zegt de voorzitter Na mens het districtsbestuur overhandig ik U graag deze beker, die U met gerechtvaar digde trots kunt ontvangen, doen die U te vens de verplichting oplegt, hem te verde digen en zo mogelijk te behouden. Hier voor zal echter in de toekomst moeten wor den gestreden, op een sportieve wijze, bet geen van Uw viertal mag worden verwacht en waarop het bestuur ten volle rekent en waarvan het zelfs is overtuigd. U hebt nu meer dan ooit de naam van uwe vereniging Nooit Volleerd en van het distr. Waalwijk hoog te houden, hetgeen alleen kan worden gedaan door sportieve, eerlijke biljarters. Denk hieraan, wanneer u straks in de ge westelijke kampioenschappen zult uitkomen en dan is ook daar succes voor uw kranig viertal niet uitgesloten. Naast deze fraaie beker overhandig ik u, aldus de neer Bur manje, het daarbij behorende diploma, dat u steeds zal blijven herinneren aan het voor u zo succesvol seizoen 1960-1961. Ook de vereniging Nooit Volleerd wil ik gaarne gelukwensen niet alleen met uw kra nig kampioensviertal, doch ook met de bij zondere prettige geest die er in uwe vereni ging heerst, len opzichte van het eigen en van het districtsbestuur weet Nooit Vol leerd zich in elk opzicht steeds sportief en vriendschappelijk te gedragen en zo er ooit een klein meningsverschil zou kunnen ont staan, wordt dit altijd in wederzijds begrip opgelost. Namens het districtsbestuur dank ik hiervoor recht hartelijk, ook mede voor de prettige ontvangst, die dit bestuur steeds van uwe vereniging en van de familie van Cromvoirt bij diverse gelegenheden mocht ondervinden. Met de oprechte wens, dat deze goede verstandhouding zich ook in de toekomst zal blijven bestendigen, wil ik deze huldigingstoespraak eindigen met de beste wensen voor Nooit Volleerd in de toekomst. De voorzitter van Nooit Volleerd, de heer Slaats, dankt de districtsvoorzitter voor zijn sympathieke uit het hart gegrepen woordeD en hij geeft het bestuur de verzekering, dal Nooit Volleerd ook in de toekomst alles in het werk zal stellen een sieraad te blijven van het district Waalwijk van de KNBB. Hierna werd nog menig glas geheven, waarbij èn de vereniging Nooit Volleerd èn de heer L. van Cromvoirt zich gulle gast heren toonden. S DISTR. WAALWIJK KNBB Finalewedstrijden Pers. Kampioenschap Klasse B bandstoten. Zoals we reeds in ons vorig nummer me dedeelden worden vanaf vrijdag (dus heden) tot en met zondag de finalewedstrijden ge speeld om het persoonlijk kampioenschap klasse B bandstoten. De organisatie hier van is opgedragen aan de BV KNA, ge vestigd bij de heer G. Ouwerkerk. Hieraan zullen deelnemen: W. Swinkels van Nooit Volleerd (kampioen vorig seizoen); M. Knuist van Keesje; H. Pelders van BSV; J. v. d. Wiel en B. Tabbers van KOT Els- hout; H. Muller van OOG; H. Rombouts van KNA en G. de Wit en W. Herman van Ons Genoegen. Het programma luidt als volgt Vrijdag 21 april 7 uur: W. Herman- H. Muller; 7.30 uur: W. Herman-G.de Wit; 8 uur: H. Muller - H. Pelders; 8.30 uur: B. Tabbers - J. v. d. Wiel; 9 uur: W. Swinkels - H. Rombouts; 9.30 uur: M. Knuist G. de Wit; 10 uur: H. Pelders B. Tabbers; 10,30 uur: W. Swinkels J. v. d. Wiel; 11 uur: M. Knuist LI. Rombouts. Zaterdag 22 april 2 uur: W. Herman mag U stellen aan Uit onze grote collectie. Komt U gezellig even kijken I w/ MARKT 17 DEN BOSCH TEL. 37073 -W. Swinkels; 2.30 uur: M. Knuist-B. Tabbers; 3 uur: H. Pelders-W. Herman; 3.30 uur: J. v. d. Wiel G. de Wit; 4 uur: H. Muller - H. Rombouts; 4.30 uur: W. Herman - M. Knuist; 5 uur: W. Swinkels- B. Tabbers; 5.30 uur: J, v. d. Wiel - H. Muller; 6 uur: H. Pelders - H. Rombouts; 6.30 uur: G. de Wit W. Swinkels 7 uur: J. v. d. Wiel-W. Herman; 7.30 uur: M. Knuist H. Muller; 8 uur: H. Rombouts B. Tabbers; 8.30 uur: H. Pelders-G. de Junghans Kienzle Mauthe Wit; 9 uur: W. Swinkels - H. Muller; 9.30 uur: J. v. d. Wiel-H. Rombouts; 10 uur: B. Tabbers - G. de Wit; 10.30 uur: M. Knuist-H. Pelders; 11 uur: H. Muller- B. Tabbers; 11.30 uur: G. de Wit - H. Rombouts. Zondag 23 april2 uur: W. Swinkels M. Knuist; 2.30 uur: H. Pelders J. v. d. Wiel; 3 uur: W. Herman B. Tabbers; 3.30 uur: H. Muller - G. de Wit; 4 uur: H. Rombouts - W. Herman; 4.30 uur: H. Pel ders - W. Swinkels; 5 uur: M. Knuist - J. v. d. Wiel. Het bestuur behoudt het recht in verband met de eventuele spanning de laatste partij te verzetten. De spelers worden verzocht ze ker op tijd aanwezig te zijn. In verband met het uitzenden op de TV van het wereldkam pioenschap driebanden te Amsterdam, zal de wedstrijdleider zaterdagavond bekend maken welke uren er zondagmiddag niet wordt gespeeld. Na alloop zal de kampioen door het distr.- bestuur worden gehuldigd. i GEWESTELIJKE KAMPIOENSCHAP PEN le KLASSE LIBRE van het Gewest Brabant - Zeeland. Onze plaatsgenoot Piet v. d. Loo lid van DES, die onlangs kampioen werd van de le klasse libre van het district 's-Bosch, nam zaterdag en zondag j.l. in Vught deel aan de finalewedstrijden om 't persoonlijk kam pioenschap le klasse libre van het gewest Brabant-Zeeland. Verder namen aan deze finalewedstrijden nog vijf distr.-kampioenen deel, zodat hier zes van de beste libre-spe- lers van de le libre klasse tegen elkaar uit kwamen, om uit te maken wie de titel in de wacht zou slepen. Van der Loo wist van de vijf partijen die hij moest spelen er drie te winnen en eindigde met zes matchpunten op de 3e plaats. Zeer zeker een mooie prestatie, alhoewel de betreffende speler niet tevreden is over zijn vertoonde spel, dat naar zijn mening met een beetje meer geluk beter had kunnen zijn, met als gevolg oen betere plaats in de eindrangschikking. VOETBALPROGRAMMA De wedstrijdleiding van de KNVB heeft de diverse elftallen van Haarsteeg voor de komende competitie-zondag maar karig be deeld. Het le elftal heeft een vrije dag, de reserves spelen om 12 uur in Drunen een belangrijke wedstrijd tegen RKDVC 3 en de overige elftallen hebben eveneens vrijaf. JUNIOREN-NIEUWS De Haarsteegse junioren doen het dit seizoen in de junioren-competitie kring 's-Bosch, weer zeer goed. De A I junioren deden" als van ouds en wonnen in Berlicum van de A I junioren van genoemde club met 2-0. De A 2 junioren gingen naar Esch en speelden daar 2-2 gelijk. De B junio ren waren thuis tegen hun tegenstanders niet opgewassen en verloren met 6-0. BILJARTEN Nico Kroon uit 's-Bosch persoonlijk kam pioen v. d. hoofdklasse libre distr. 's-Bosch. De 16-jarige Nico Kroon uit 's-Bosch, zoon van de eigenaar van het hotel-café restaurant 't Kroontje, is er na een enerve rende strijd in geslaagd persoonlijk kampi oen te worden van de hoofdklasse libre van het Bossche district. Deze jeugdige, maar talentvolle speler,, die lid is van de in het café van zijn ouders gevestigde biljartclub Altijd Cadre en vooral het laatste jaar sterk is vooruitgegaan, is er na een strijd, die twee weekends heeft geduurd en waaraan in totaal door 8 finalisten werd deelgenomen, in geslaagd beslag op de zo zeer begeerde titel te leggen. Kroon jr. heeft vanaf de eerste wedstrijdavond de toon aangegeven en kan daarom de titel van kampioen met ere dragen. Zeer sterk speelde eveneens B. van Laarhoven uit 's-Bosch, die met een moyenne van 12,65 op de tweede plaats ein digde en eveneens promoveert naar de extra libre klasse. Op de 3e plaats eindigde de Vlijmenaar Jo van Engelen, met een ge middelde van 8,69. Onze dorpsgenoten Jo van Bokhoven en Ad Treuren, die beide aan deze finale wedstrijden deelnamen, be zetten resp. de vierde en vijfde plaats. mum*. -O De eindstand was car. brt. h.s. gem. pt. N. Kroon 1669 142 225 11,72 12 B v Laarhoven 1696 134 113 12,65 10 J v Engelen 1712 198 60 8.69 10 J v Bokhoven 1416 194 57 7,29 S A Treuren 1350 167 72 8.08 6 J Suiskens 1314 241 46 5,45 6 J Rutten 1375 202 48 6,81 2 S Bergmans 1173 188 45 6,23 2 Zondagavond na afloop van de slotpartij had door de distr.-voorzitter de heer Vor- stenbosch de huldiging van de kampioen plaats. Spr. zeide met alle genoegen te heb ben kunnen vaststellen dat deze finale wed strijden waren verlopen op een wijze die al le lof verdient en door de leden van Altijd Cadre, onder wiens auspiciën deze finale wedstrijden plaats hadden op niet te ver beteren wijze waren verzorgd. De heer Vorstenbosch had alle lof voor de sportivi teit die er door de spelers onderling aan de dag was gelegd en stelde met voldoening vast dat het biljartspel in en rondom Bra bants hoofdstad zo sterk vooruit gaat. De eigenaar van de zaak de heer Kroon, had in samenwerking met het bestuur van Altijd Cadre voor iedere speler nog een fraaie prijs beschikbaar gesteld en als kam pioen mocht zijn zoon dan terecht de eerste keus maken. Heel sympathiek echter maak te hij bekend dat eerst de andere deelne mers hun keuze mochten doen en hij met de laagste prijs genoegen zou nemen, dit om dat de wedstrijden in eigen huis hadden plaats gehad. Dit gebaar werd met een wel gemeend applaus beloond en van deze jeug dige speler zeer zeker een blijk van ware sportiviteit. Als oudste deelnemer dankte de heer v. Laarhoven zowel de eigenaar van de zaak als de organiserende vereniging voor de on dervonden medewerking en tot slot sprak Karei Dekkers nog een hartelijk dankwoord tot allen die aan het welslagen van deze fi nale wedstrijden hun medewerking hadden verleend. BONDSCONCOURS Door de O.L.Vr. Schuts werd het eerste bondsconcours van de Langstraatse Schut- tersbond georganiseerd. Precies 100 schut ters namen er aan deel. St. Cathrien uit Herpt moest wegens het overlijden van haar hoofdman de heer C'. de Kort, verstek la ten gaan. Het eerste zestal van St. Hubertus te Drunen had van de 24 schoten 23 tref fers; St. Jan Kaatsheuvel 23; St. Ambrosius Baardwijk 23; St. Crispijn Besoijen 22; O. L. Vr. Schuts Elshout 21; St. Blasius Heus- den 19; Juliana Vlijmen 20; Ambrosius Haarsteeg 15. Het tweede zestal van St. Hubertus Dru nen van de 24 schoten 24 treffers; St. Am brosius Baardwijk 22; St. Crispijn Besoijen 20 en O.L.Vr. Schuts Elshout 21. De eerste 10 persoonlijke prijswinnaars waren achtereenvolgens: H. van Balkom Kaatsheuvel; Jac. Verhoeven Haarsteeg; Fr. v. d. Wiel Elshout; Sperber Kaatsheuvel; Chr. Klerks Elshout; M. van Veghel Dru nen; J. Verboord Vlijmen; S. van Beynen Haarsteeg; H. Muller Besoijen; G. v. Keu len Elshout. Kermis-dinsdag, 26 april, zal voor de leden van het O.L.Vr. Schuts het jaarlijkse koningschieten plaats hebben. Om 8 uur zal door de Gildeheer de Z.E. heer Pastoor, een H. Mis worden opgedragen. Daarna ge- zamenlij.ee koffietafel in het stamcafé, waar na om 10 uur, nadat de boom „bevrijd" is, de gildebroeders elkaar zullen bekampen om de eerste plaats. les al 1p vptHptp motnh! W ij ki les cj V Oi Excellentie! geldig van 20-27 april '-T - -. i ïsj+l■M-Xvk/Xv:-: fv'ï; KOEKJE MET 10%

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 10