WAALWIJK Gemeenteraad Waalwijk UW MENING woens -prijzen 1 OPENBARE LEESZAAL EN UITLEENBIBLIOTHEEK IN WAALWIJK Waalwijk heeft drie nieuwe scholen op program. Betere DE E€öö VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 APRIL 1961 alleen \t door de f ot? Lj, Leuk model in 4 Lillende kleur den, zoals bleu, ,eel en groen. "*95 e tuire DEN BOSCH TILBURG HELMOND Agenda en pre-adviezen BRILLEN I BRILLEN GELDIG WOENSDAG 26 APRIL |u cloqué dames- La is hoogst-mo- li!» y7® 40 t/m 48 GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. ie e Yah U| e comiuis ter weer ar de te Mac. xi stapten j lauffei, Veldbed, ideaal voor tuin en camping. Hoofd- en voeteneinde in 5 standen verstel baar, frame en schar nieren roestwerend, tijk van sterke kleur echte katoen. Neemt samengeklapt zeer weinig ruimte in be slag. Het gedessineer de tijk 29.50 50 m. effen tijk A& Een speciale aanbieding van onze stoffenafde- ling: Fibranne-ruiten voor een leuke japon of plooirok, 140 cm. breed, "3 50 per meter 3 Flannelruiten, voor'n vlot weekend-shirt of een aardig kinderjurkje 90 cm. breed, 4 60 per meter I Zeer speciale aanbie ding damesjaponnen, in prima kwaliteit coton-imprimé. Slank kledend model in div. fraaie dessins en mooie kleuren. Maten 44-52. Extra voordelig I 3 Voor sport en spel onze bekende sterke basketballschoenen. Met extra stootrand en verende binnenzool. In blauw/wit of zwart wit. Maten 43-46 4.25 35-42 3.75 95 29-34 3.45 26-28 A Steek de vlag uit op Koninginnedag en de Nationale feestdag: Nationale vlag, van prima kwaliteit doek. Gegarandeerd was- en kleurecht. /I'S 100 x150 cm. T Bijpassende stok, 210 cm. lang, met gelakte oranje knop en haakje 2.50 Uw winterkleding is veilig geborgen deze zomer in deze anti- motzak, van stevig plastic, voorzien van metalen raam en 2 haken: geschikt voor 8 kledingstukken. In ver schillende yl 25 kleuren T" Herenpyjama, geheel gepaspeld, in No-lron popeline of Sanfor. De Sanfor pyjama ook met contrasterende kraag en manchetten. De pantalon heeft een brede lastex band en een royale 4 90 overslag I \J Uni lingerie katoen, in 12 moderne voor- jaarstinten. Extra zware kwaliteit. Was- en kleurecht. 80cm.br., p.m. 10 Reuze handig is deze kartelschaar om te knippen, om te rafelen en om nog een hele boel meer mee te doen. Verpakt 4 75 in doos I '„„sens sportshirts, met lange mouw. Sof gesloten te dragen. Doorgewe- ven zephir ruiten. Vele kleuren. ^95 Hjaar 4.25 6 jaar A Heine stijging per maat Rotan model terras, fauteuil, prettig zittend schelp- op stalen frame. Voor interieur, jongens- en 1375 meisjeskamer Dit mag in geen enkel huis ontbreken. Zakje met 10 stoppen, "7QC 6 of 10 amp. Nu slechts I 7 Doperwten middel. Van ons merk „Gina", 5 blikken 3.- literblik Lekkere brosse wafels. Knappend vers, met fijne vulling. 49- 250 gram Nieuwste type Vol automatische Stereo mono Collaro platen- wisselaar „Studio". Wisselt 10 platen van iedere doorsnee. Met stereo element, 4 snel heden en dubbele stereo-bedrading. 1 jr. garantie. Verend inge bouwd in luxe radio meubel, moderne lichtbruine tint, met grote platenberg- ruimte. 4 Q Q50 Compleet 137 CN TÈL.3JI I gewenslc omen. tie zal iiji )n gemoeid letra titel fen, Mam nensei handjt «i iet geruft irndijk wat roor deze rfs van de it ben. m en itji inkwater regeld i gemaakt! de bod! wanden ter ver® ok op f. worden!! iervoor tal :r jaar ngen, atig lopa len gei® men woii :t kokend dt laat di n. Ik troli ag een i igzagstre; kwam ten sie dat M ig op eet' ïaast k een pla jeistof. wegen, weinig ir slappe jrkende f )ven nat overt uren er» liet uitslui egen. Heti :n dat ik lemd go mij niet' Ik kon igen dat ik rd had. moeilijk en om® terde ik heleboel"1 i kwaaklti ikvorsen mijn nek .Ergens k verder druipende ordt vervol 305 WONINGEN IN VRIJE SECTOR IN BLOEMENOORD Zoals in ons verslag van de ge meenteraadsvergadering van j.l. donderdag reeds staat vermeld, zul len door de Bouw-onderneming Zuid-West (dochteronderneming van de firma Kramer en v. d. Merwe), in het plan Bloemenoord 305 wo ningen in de vrije sector worden ge- bouwd. Aanvankelijk lag hét in de bedoeling deze woningen als premie woningen te doen bouwen, maar de trage en moeilijke gang van zaken rond de premiebouw heeft 'n spaak in het wiel gestoken. De 305 nieuwe woningen in Bloe menoord zullen van hetzelfde type en dezelfde inhoud worden als de 202 woningen welke reeds in dit plan zijn gereed gekomen. Architect is de heer K. C. Mekel alhier. De prijs van de woningen zal rond de 19.000.liggen. Overwogen wordt om een deel van dit aantal wonin gen te bestemmen als huurwonin gen t.b.v. het personeel van grote bedrijven. De woningen zullen worden gebouwd langs de Eerste Zeine in oostelijke richting en dan verder in zuidelijke richting langs de buitenzijde van het reeds gerea liseerde gedeelte van het plan Bloe menoord. Verwacht wordt dat binnen nu en twee maanden met de bouw zal kunnen worden begonnen. De bouw van 305 woningen in de vrije sector in het plan Bloemen oord is verkregen kunnen worden dankzij een intensieve en vruchtba re samenwerking tussen 't gemeen tebestuur van Waalwijk en de Bouw onderneming Zuid. De laatste 35 woningen welke in het plan Tuindorp-Besoijen door de fa. Kramer en v. d. Merwe zijn ge bouwd, zullen waarschijnlijk in de komende week worden opgeleverd. BEGROTINGSVERGADERING In zijn vergadering van donder- j dag 27 april a.s. zal de Waalwijkse gemeenteraad de begrotingen voor 1961 behandelen van de gemeente lijke instelling voor maatschappelij ke zorg, de gemeentebedrijven en de gemeente. DAMES-VOLLEY De dames van WAVOC, die woens dagavond tegen Madju moesten uit komen, zijn met een 21 overwin ning naar huis gegaan. In de eerste set was de tegenpartij sterker, maar de volgende twee werden door WA VOC vlot gewonnen. Hopelijk gaat het ons de volgende wedstrijden ('t zijn er nog 4) ook zo af en dan be staat er nog een klein kansje om in de tweede klas te komen. Dus nog eventjes doorzetten. MOOI SUCCES OP „SUIKER"- TENTOONSTELLING Op de vijfde tentoonstelling „DE SUIKER", die van 11 tot 19 april is gehouden in het nieuwe R.A.I.-ge- bouw te Amsterdam, heeft onze plaatsgenoot Ton van Dishoeck, 17 jaar en werkzaam bij de banketbak kerij H. van Mil-v. Sprang, de 2de prijs behaald in de afdeling A mar sepeintaarten. De heer v. Dishoeck kwam uit in de nationale finale, na dat hij in voorwedstrijden de beste gebleken was van de derde klasse van de Banketbakkersvakschool te Tilburg. DE HEER C. MANDEMAKERS ONTVING KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING BIJ 40-JARIG DIENST JUBILEUM BIJ TIMTUR N.V. Als zesde in de rij van Timtur- jubilarissen van dit jaar was 't dit maal de heer C. Mandemakers, die op vrijdag 21 april het feit herdacht dat hij gedurende 40 jaar in dienst was bij de N.V. Timtur. De heer Mandemakers, werkzaam in de Goodyear-onderwerkafdeling, werd vergezeld van zijn echtgenote en broer, die eveneens reeds vele jaren bij Timtur werkzaam is, in de can- tine ontvangen door collegae en chef, waar de heer Bruurmijn het woord voerde en namens alle aan wezigen gelukwensen aanbood en zijn wensen vergezeld deed gaan van een fraai schilderstuk en bloemen voor mevrouw. In zijn dankwoord sprak de jubi laris speciaal zijn tevredenheid uit over de steeds heersende prettige samenwerking in de afdeling, daar bij de hoop uitsprekend dat 't hem gegeven moge zijn eens zijn gouden jubileum te mogen vieren. Na de gebruikelijke tractatie kre- ge;n alle aanwezigen de gelegenheid de jubilaris en familie persoonlijk geluk te wensen, waarna de heer Mandemakers op het privé-kantoor werd ontvangen, waar behalve di rectie en staf, ook de edelachtbare heer burgemeester zijn opwachting maakte. Als eerste sprak de directeur, de heer J. P. M. Verschure de jubilaris toe en complimenteerde de heer Mandemakers met deze mijlpaal in zijn leven. „Een dergelijk langdurig dienstverband", aldus de heer Ver schure: „bewijst ten volle dat de ver houding tussen werknemer en be drijf tot beider tevredenheid is ge weest. Het verheugt ons dan ook ten zeerste weer een trouw lid aan de eervolle rij van jubilarissen te kunnen toevoegen". Voorts sprak de heer Verschure de hoop uit de heer Mandemakers nog eens op dezelfde wijze met een gouden jubileum te kunnen huldigen, terwijl hij zijn ge lukwensen vergezeld deed gaan met de gouden Timtur ere-medaille, als mede cadeau onder couvert en bloe men voor mevrouw. Vervolgens kreeg de edelachtbare heer burgemeester het woord, die zich gaar ine aansloot bij de direc teur en het geen alledaagse gebeur tenis noemde dat een medewerker, die zijn werkzaamheden elders in de fabriek pleegt te verrichten, door de directie in de directie-kamer wordt ontvangen om daar te worden ge complimenteerd bij een heuglijk feit als dit jubileum. Het is een zeer grote prestatie veertig jaren lang tot voorbeeld van zijn medewerkers zijn beste krachten te geven, zodat het niet te verwonderen valt dat „Mandemakers en Timtur" als het ware een begrip is geworden. Het is mij een grote vreugde u er van te mogen verwittigen dat bij dit toch altijd nog zeer zeldzaam ju bileum het H.M. de Koningin heeft behaagd u de onderscheiding, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, toe te kennen. Na het opspelden van deze Ko ninklijke Onderscheiding en het ma ken van de gebruikelijke foto's, werd de erewijn rondgediend en op de gezondheid van de jubilaris en diens familie het glas geheven. Na een kort woord van dank aan H.M. de Koningin, de burgemeester en de directie voor de ontvangen onderscheiding, de zeer waarderen de woorden en de waardevolle ca- deaux,sprak de heer Mandemakers eveneens de hoop uit tot zijn gouden jubileum op dezelfde prettige wijze bij Timtur te mogen blijven wer ken en gaf de verzekering dat hij steeds zijn beste krachten zal blij ven geven. Na dit oficiële gedeelte bleef het gezelschap nog geruime tijd in zeer geanimeerde stemming bijeen, waar na het feest verder in huiselijke kring werd gevierd. i. 2. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk, te houden op donderdag 27 april a.s. om half 8 ten gemeentehuize. Punten van behandeling: Voorstel tot het verlenen van subsidie aan de afdeling Waal- wijk van de Koninklijke Neder landse Vereniging „E.H.B.O. Voorstel tot het verlenen van subsidie aan de Stichting Open bare Leeszaal en Bibliotheek te Waalwijk. Voorstel tot verlaging van de elektriciteitstarieven. Voorstel tot aanwijzing van de dienst „Centrale Boekhouding als tak van dient als bedoeld in art. 252 der gemeentewet en tot wijziging van de beheersveror- dening der bedrijven. Vaststelling en bedrijfsbegrotm- gen en gemeentebegroting 1961 en aanbieding ter goedkeuring 5. van de begroting 1961 der ge meentelijke instelling voor maat schappelijke zorg: a. algemene beschouwingen; b. behandeling rapport der com missie van onderzoek en nota van antwoord van burgemees ter en wethouders; c. vaststelling der bedrijfsbegro- tingen en van de wijzigingen dezer begrotingen; d. beslissing omtrent de aange boden begroting der gemeen telijke instelling voor maat schappelijke zorg; e. behandeling subsidie-aanvra gen; f. vaststelling gemeentebegro ting: 1. gewone dienst (behandeling per hoofdstuk) 2. kapitaaldienst (als geheel); 3. wijzigingen der begroting. Blijkens de nota van antwoord van het college van b. w. op het rapport van de begrotingscommis sie 1961, heeft de gemeente Waal wijk voor het jaar 1961 .om. de vol gende werken op haar program. Onlangs is in deze gemeente op gericht de „Stichting Openbare Lees zaal en Bibliotheek", die zich vol gens haar stichtingsakte en statuten ten doel stelt de bevordering van de geestelijke ontwikkeling der inge zetenen van Waalwijk en omgeving, overeenkomstig de katholieke be ginselen. Genoemde stichting stelt zich voor haar doel te bereiken door: 1. het oprichten en in standhouden van openbare leeszalen, van stu diezalen en uitleenbibliotheken; 2. het ter lezing leggen in de lees zaal en het doen circuleren van boeken, tijdschriften en kranten; 3. het organiseren van tentoonstel lingen, lezingen of voordrachten; 4. alle andere wettige middelen, die voor het bereiken van haar doel bevorderlijk zijn. De onderwerpelijke stichting is tot stand gekomen in samenwerking met de Centrale Plattelandslectuur voorziening in Noord-Brabant te Tilburg. Zonder afbreuk te willen doen aan de plaatselijke bijzondere bi bliotheken, die op zeer beperkte wij ze goed werk hebben verricht in 't belang van de plaatselijke lectuur voorziening, moet toch worden vast gesteld dat deze lectuurvoorziening een geheel ander niveau behoeft en dat daarnaast een openbare leeszaal voor het culturele leven onmisbaar is. Om op een hoger plan te komen is het noodzakelijk, dat een instel ling in het leven wordt geroepen, die met belangrijke bedragen aan rijks-, provinciaal- en gemeente subsidie een aan de eisen beant woordende openbare leeszaal met uitleenbibliotheetk gaat inrichten en exploiteren volgens van rijkswe ge gegeven richtlijnen. Willen een openbare leeszaal en uitleenbibliotheek, als de onderha I vige, voor rijkssubsidie in aanmer king komen, dan zal deze o.a.: a. dienen uit te gaan, hetzij van een lichaam van openbaar bestuur, hetzij van een rechtspersoonlijk heid bezittende vereniging of in stelling; b. in de statuten of reglementen behoren te bepalen, dat de lees zaal en bibliotheek bestemd zijn voor eenieder, zonder onderscheid van godsdienstige overtuiging, politieke gezindheid of maat schappelijke stand; c. voor de bibliotheektechnische dienst personeel aan te stellen, dat in het bezit is van een door het bestuur der Centrale Vereni ging voor Openbare Bibliothe ken uitgereikt diploma. 1. ZELFSTANDIG de bouw van een nieuwe nuts'- ulo-school, waarvoor reeds een urgentie-verklaring is afgegeven, doch nog geen bouwplan gereed is. Voor een nieuwe openbare school werd een urgentie-verkla ring geweigerd. B. w. blijven ter zake echter diligent. De bouw van scholen wordt vol gens de jongste gegevens weder meer bemoeilijkt, vooral door de spanningen op de arbeidsmarkt. 2. de bouw van een Mater-Amabi- lisschool, waarvoor nog geen machtiging van ged. staten is verkregen. De rijksgoedkeuring hiervoor kunnen b. w. volgens de thans geldende rijksvoor schriften zelf afgeven. 3. de bouw van een gymnastieklo kaal in het centrum. Een urgentie-verklaring is afge geven. B. w. zijn voornemens deze zaal tevens dienstbaar te maken voor algemene sportbe oefening door verenigingen. 4. de bouw van een 2-klassige kleu terschool in Baardwijk. Een urgentie-verklaring is aan wezig. Het bouwplan is nog niet geheel gereed. Met betrekking tot een aantal ob jecten waarvoor de kredieten reeds vóór 1961 werden toegestaan, kan t volgende worden opgemerkt: Uitvoering 2e fase van 't Haven plan. Hiervoor is rijksgoedkeuring ver leend. Binnenkort denkt men het werk te kunnen aanbesteden. Het wachten is nog op het verkrijgen van concessie voor het indijken en watervrij maken van een gebied rond de geprojecteerde nieuwe ha ven. De correspondentie hierom trent is nog lopende. Reconstructie Stationsplein. Door gedeputeerde staten is tot nog toe hiervoor geen machtiging verleend. Reconstructie Burg. Smeelelaan. Alsvoor. Bouw Pastoor van Haarenschool (Baardwijk). Machtiging door gedeputeerde sta ten en goedkeuring van het bouw plan zijn nog niet verkregen. Bouw r.k. kleuterschool (Cen trum). Alsvoor. Bouw r.k. school voor b.l.o. (cen trum) Alsvoor. Bouw Chr. lagere school aan het Oranjeplein. Alsvoor. Uitvoering havenplan-oost (2de deel fase I). Door gedeputeerde staten is nog geen machtiging verleend voor het doen van deze uitgaaf. Uitvoering 4de fase continubouw in Waalwijk-noord. Met de bouw is intussen een aan vang gemaakt. Om zoveel mogelijk aan de hier voor genoemde en andere voorwaar den voor rijkssubsidie te voldoen, zal de onderwerpelijke stichting voorlopig nog samenwerken met de Centrale Plattelandslectuurvoorzie ning in Noord-Brabant. Laatstgenoemde instelling zal ge durende de startperiode de voor de openbare leeszaal en uitleenbiblio theek van Waalwijk benodigde boe ken leveren en periodiek vernieu wen, terwijl deze tevens het vereis te gediplomeerd personeel zal af staan. Het is echter de bedoeling, dat een en ander geleidelijk aan door de plaatselijke stichting zal worden verzorgd, indien nl. de fi nanciële basis hiervoor aanwezig zal zijn. Zoals uit het vorenstaande reeds zal zijn gebleken, zullen genoemde leeszaal en bibliotheek een katho lieke grondslag hebben. In dit ver band mag opgemerkt worden dat 't voor 't protestant-christelijke volks deel dezer gemeente niet mogelijk is om met rijkssubsidie een soort gelijke leeszaal en bibliotheek op te richten. SAMENWERKING Terzake wordt dan ook zoveel mo gelijk gestreefd naar samenwerking met het niet-katholieke volksdeel dezer gemeente. Een vertegenwoor diger van protestants-christelijke zijde heeft zitting in het stichtings bestuur. Wat betreft de lokaliteit, waarin genoemde openbare leeszaal en uit leenbibliotheek zullen worden ge huisvest, kan thans nog niets naders worden medegedeeld. Hierover zal door b. w. nog worden overlegd met het bestuur van de stichting. Dit bestuur richt zich thans bij schrijven van 21 maart 1961 tot het gemeentebestuur met het verzoek een subsidie toe te kennen, hetwelk is aangepast aan de „Rijkssubsidie voorwaarden 1921 voor Openbare Bibliotheken". De bedragen van het rijkssubsidie voor openbare leeszalen en uitleen bibliotheken zijn, krachtens voor noemde regeling, opgenomen in een tabel en afhankelijk van het aantal inwoners der gemeente. De subsidiegrondslag voor de on derhavige leeszaal en bibliotheek kan in het onderwerpelijke geval worden berekend naar 17.000 inwo ners, zijnde het aantal inwoners naar volle duizendtallen per 1 jan. van het jaar, voorafgaande van de aanvrage (1960). De subsidiegrond slag voor 'n rooms-katholieke open bare leeszaal en uitleenbibliotheek wordt bepaald naar het bevolkings cijfer der rooms-katholieke inwo ners in de betreffende gemeente, met dien verstande, dat, waar het aantal katholieke inwoners 2/3 van het totale inwonertal of meer be draagt, het aantal rooms-katholieke inwoners gesteld wordt op het to tale inwonertal van de gemeente. Voordat echter de rijksbijdrage wordt verkregen, moet tevens door de provincie en de gemeente teza men een subsidie (het zgn. verplicht plaatselijk minimum) worden toe gekend, dat eveneens is opgenomen in die tabel en in minimum een be paald percentage van het rijkssub sidie moet bedragen. Bedoeld percentage stijgt met het aantal inwoners, zodat het rijk der halve naar verhouding méér betaalt voor een kleine gemeente dan voor een grote. De provincie Noord-Brabant zal, naar verwachting, een subsidie ver lenen, berekend naar 25% van het rijkssubsidie. In de Rijkssubsidievoorwaarden 1921 is bepaald, dat bij het indienen van een aanvrage om rijkssubsidie voor een openbare leeszaal en/of uitleenbibliotheek een verklaring moet worden overgelegd, waaruit blijkt, dat over het jaar, waarvoor rijkssubsidie wordt verlangd, de be trokken overheidsorganen in begin sel bereid zijn het vereiste gemeen telijke en/of provinciaal subsidie minimum toe te kennen. B. w. geven hierna een bere kening van het zgn. „verplichte mi nimum", dat door de gemeente Waalwijk beschikbaar zal moeten worden gesteld, wil de meergenoem de stichting voor het jaar 1961 voor een rijkssubsidie in aanmerking ko men. Het subsidie is afgeleid van de Tabel van de rijkssubsidies en de gemeentelijke subsidie-minima, krachtens de Rijkssubsidievoorwaar den 1921 voor openbare bibliothe- MOET ONZE MARKT VERDWIJNEN Woensdag 19 april 1961 te 19.15 uur bezochten wij de markt aan het Vredesplein te Waalwijk. Het was mooi weer en er waren aardig wat mensen op de been. Er kwamen met ons nog meer mensen kijken, kopen. Waar Op de markt, dieer bijna niet meer was. Men was namelijk al druk bezig de lege kramen op te ruimen. De bezoekers moesten op passen geen balken op het hoofd te krijgen. De nog bezette kramen ston den te schudden om angstig van te worden. De handkarren met kraam- onderdelen moesten en zouden over al doorheen. Kopen? Rustig kopen? Geen den ken aan! Bij een bloemenauto ston den veel mensen; de reeds vertrek kende kooplui moesten en zouden er langs. Gevolg? Lege plaats om bloe menauto. Bij informatie bleek, dat men om 6 uur al was begonnen met oprui men. Vraag le. Is er niemand die toezicht houdt op de markt? Zo ja, laat men dan vooral toezicht houden op de afbraak, niet vóór sluiting. 2e. Laat men er vooral voor zor gen dat geen karren, auto's, fietsen, enz. door de wandelpa den gaan als er nog markt is. Dus niet voor sluitingstijd. 3e. Laten de heren standhouders vooral niet te vroeg opruimen als het goed weer is, want echt, er komen nu ook 's avonds men sen. 4e. Laten wij er allemaal voor zor gen dat de markt, de trekpleis ter voor Waalwijk en dus voor iedereen, er behoorlijk uit blijft zien en aantrekkelijk is. 5e. Dan ook kan pas worden ge sproken van een goede markt dag voor de standhouders en de middenstand. 6e. Laten we „bij" blijven, zodat niet de marktdagen in andere plaatsen de mensen wegtrek ken. wordt zowel het rijkssubsidie, als 't gemeente-subsidie verhoogd met 'n bedrag, gelijk aan 1/5 van het rijks subsidie (basis). Het totale gemeente-subsidie zal derhalve moeten bedragen; Basis (volgens tabel) f 10.491.- Jeugd o.u.b. (1/5 x 6.857.-) 1.371.- Gemeente-subsidie: f 11.862.- Het rijkssubsidie bedraagt in dit ge val: Basis (volgens tabel) f 6.857.- Jéugd o.u.b. (1/5 x 6.857.-) 1.371.- ken „Bijlage I", zoals die is gewij zigd bij beschikking van de Staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen dd. 17-1-1961. Er zal een nieuwe tabel verschijnen, doch zolang deze er niet is, moet de vigerende gehanteerd worden. Ingevolge genoemde tabel nu be draagt het gemeentelijk subsidie minimum voor Waalwijk voor 1961: 10.491.berekend naar 't aantal inwoners op 1 januari 1960, afge rond naar beneden op duizend, zijn de 17.000, zoals hierna is vermeld: Subsidiegrondslag aantal inwoners in duizendtallen: 17. Rijkssubsidie volgens tabel: 6.857.—. Gemeentelijk subsidie-minimum: Percentage van rijkssubsidie: 153 Bedrag: 10.491. Daar aan de in deze gemeente op te richten openbare leeszaal en uit leenbibliotheek tevens een openba re uitleenbibliotheek voor de jeugd 8.228.- Rijkssubsidie: Het provinciaal subsidie mag, zo als hiervoor reeds werd vermeld, worden gesteld op 25% van 't rijks subsidie of 2.057.Het gemeen te-subsidie wordt verminderd met het te verwachten provinciaal sub sidie, zodat het eerstgenoemde netto is te stellen op: Bruto-bedrag ad 11.862.- Minus-bedrag ad f 2.057.- blijft: 9.805.- Laatstgenoemd bedrag ad 9.803.- is berekend over het gehele jaar '61, alhoewel met de leeszaal en uitleen bibliotheek eerst zal worden gestart met het nieuwe leesseizoen om streeks september a.s. Volgens verkregen inlichtingen wordt voor het eerste jaar het sub sidie door de gemeenten gewoon lijk over 12 maanden beschikbaar gesteld, onafhankelijk van 't tijdstip van opening der leeszaal en wel om de instelling te doen beschikken over een zgn. „start-subsidie", nood zakelijk voor inrichtingskosten enz. (meubilair en toeberoren, bureaube hoeften, kleine interieur-wijzigin gen, enz). B. w. achten ook hier. een der gelijk start-subsidie noodzakelijk.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 3