KAATSHEUVEL WAALWIJK >.La Reine" huldigde medewerker Willem Mosselveld Loon op Zand Biljarten DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 APRIL 1961 Plechtige uitvaart van dpi. soldaat M. Moolenschot Drukkerij van Boxtel Vlijmen k agenda ■uur: At OPSTAND IN ALGERIJE Koninklijke onderscheiding voor jubilaris Wielrennen Zaterdagmorgen om half 12 had in de kerk van de parochie St. Jozef onder enorme belangstelling de plechtige uitvaart plaats van de zo jammerlijk om het leven gekomen 27-jarige dpi. soldaat Martinus Moo lenschot, die voor herhalingsoefe ningen in militaire dienst was. De overledene was een der drie dodelijke slachtoffers van de aan rijding tussen een militaire drieton ner, deel uitmakend van een colon ne, en een Duitse vrachtwagen, die in de nacht van dinsdag op woens dag tussen Eindhoven en Maarheeze plaats vond. Een aantal officieren en een deta chement manschappen van het le geronderdeel, waartoe de overlede ne behoorde, volgde in stram gelid de lijkwagen met het stoffelijk over schot, dat onder een groot aantal bloemstukken, afkomstig o.a. van de Kon. Luchtmacht, commandant en personeel van het transportbatal jon, groepsbataljon Jagers, Ivo van Haren's schoenfabrieken, bedolven was. De plechtige requiemmis werd door pastoor H. Simkens opgedragen, terwijl een legeraalmoezenier aan 't zij-altaar een H. Mis voor de over ledene las. Het parochieel zangkoor voerde de twee-stemmige mis van A. Renniers uit. Na deze plechtig heid droegen een aantal manschap pen het stoffelijk overschot van hun dienstmakker naar diens laatste rustplaats, waar pastoor Simkens de absoute verrichtte. Een treffend moment was het ere saluut, waarmee eerst de officieren individueel en vervolgens het deta chement afscheid van de overledene namen, waarna de manschappen de kist in de groeve neerlieten. Er werd aan het graf niet gesproken. Diep onder de indruk verlieten de aanwezigen hierop de dodenakker. Wij kunnen deze reportage niet besluiten, zonder onze diepe veront waardiging uit te spreken over het gebrek aan eerbied van een groot deel van het nieuwsgierig toege stroomde publiek, dat, ondanks de goede zorgen van de poliite, zich niet ontzag over de omliggende graven te lopen, om aldus van dichtbij ge tuige te kunnen zijn en zich te ver gapen aan het onvoorstelbaar grote leed van de zwaarbeproefde moeder en familie, in plaats van bescheiden en ordelijk te wachten tot deze zich heeft verwijderd, daarna in gedach ten en met gebed even bij de over ledene te verwijlen en op deze wijze blijk te geven van hun medeleven met de nabestaanden. De begrafenis met militaire eer van de dpi, soldaat M. Moolenschot op het r.k. kerkhof te Kaatsheuvel DEFINITIEVE UITSLAG VAN DE 18e BRABANT-GRENSRIT Nu de uitslag van de 18e Brabant- Grensrit definitief is vastgesteld, zijn wij in de gelegenheid de pres taties van enkele equipes, behorend tot de autoclub „Kaatsheuvel" mede te delen. In klasse A bezette de equipe L. Ververs-B. de Wijs in een veld van 46 deelnemers een prachtige elfde plaats met slechts 250 strafpunten. In klasse B werd de equipe W. Aussems-C. Schoenmakers van de 88 deelnemers 38e met 529 strafpnt. en W. Musters-A. v. Oversteeg 44e met 553 strafpunten. Ten slotte wist in klasse C de equipe W. Moolenschot-L. Mateysen zich in een groep van 31 deelnemers prachtig als vijfde te klasseren met amper 32 strafpunten. Derhalve prachtige resultaten in deze zware rit. 25-JARIG DIENSTJUBILEUM Dezer dagen herdacht de heer L. Ververs het feit, dat hij 25 jaren werkzaam is als metselaar bij de dienst gemeentewerken. Aangezien de zilveren jubilaris sinds enige tijd wegens ziekte op non-actief staat, had de gebruikelijke huldiging van de zijde van het gemeentebestuur, welke vrijdag ten huize van de heer Ververs plaats vond, een intiem ka rakter. Reeds eerder was hij door 't personeel van gemeentewerken in de bloemetjes gezet, waarbij hem enkele aardige cadeaux in de vorm van een schilderij, klok en lamp, werden aangeboden. GILDE ST. JAN De stand van de schietcompetitie van het gilde St. Jan is na 30 scho ten als volgt: 1. H. v. Balkom 28 p.; 2. P. van Nieuwstadt Sr. 28 p.; 3. A. Merkx 28 p.; 4. P. v. Nieuwstadt Jr. 27 p.; 5. A. Verhoeven 27 p.; 6. J. Dinge- mans 27 p.; 7. P. Schoenmakers Czn. 26 p.; 8. B. v. d. Hoven 24 p.; 9. Th. Sperber 22 p.; 10. P. Schoenma kers Pzn. 22 p.; 11. C. Sips 21 pnt. MUZIKAAL SUCCES Op het muziek- en songfestival, zaterdag te Raamsdonksveer gehou den, behaalde het jeugdige trio „De Jarico's" in klasse B met 70 van de 90 te behalen punten een 2de prijs. ALGEMENE VERGADERING K.A.B. De belangstelling voor de algem. ledenvergadering van de K.A.B. St. Jozef, afd. Kaatsheuvel, zondag in de Gildenbond gehouden, was maar aan de matige kant. Voor de bestuursvacature, ont staan door het ontslag nemen van de heer H. IJpelaar, was door het be stuur candidaat gesteld de heer E. v. Onzenoort. Aangezien geen ande re candidaten naar voren waren ge- qbracht, werd de heer v. Onzenoort benoemd. In verband met de actie „Wij en Zij" gaf de geestelijk adviseur, pas toor H. Simkens, in kernachtige be woordingen een uiteenzetting over het doel van deze actie. Hierna werd overgegaan tot het verdelen der wij ken en 't materiaal verstrekt waar mee de betrokken medewerkenden deze week de woningen zullen gaan bezoeken. De heer C. Wartenberg bood namens de toneelvereniging „Kunst naar Kracht" voor de actie „Wij en Zij" een bedrag van 17.50 aan, dat op de jl. zaterdag gehouden feestavond bijeen was gebracht. Tot slot spoorde de voorzitter de leden aan om van deze actie een gran dioos succes te maken. EFTELING-SPROOKJESRIT EEN GROOT SUCCES De derde Efteling-Sprookjesrit is zowel sportief als organisatorisch 'n volledig succes geworden. Ruim honderd enthousiastelingen hadden zich zaterdag gemeld voor dit autosport-evenement, waarvan de baten bestemd zijn voor het te bouwen jeugdhuis in de parochie St. Jozef. Om twee uur loste em. pastoor de Klijn op het parkeerterrein van de Efteling met zijn dubbelloops het startschot. Het eerste gedeelte van de rit bestond uit een vrij eenvou dige klassementsproef op het par keerterrein. Het daarop te rijden parcours, met veel raffinement uit gezet door de heren W. Soeterboek en P. Vloemans, liep over Kaatsheu vel-west naar Sprang-Capelle, terug naar Kaatsheuvel, over De Moer, Heidebloem, Tilburg, Loon op Zand naar de finish op de Efteling, af stand circa 65 km. Het was een bui tengewoon interessante rit, waarmee vele deelnemers in Sprang-Capelle al gauw in de knoop kwamen te zit ten en derhalve veel kostbare tijd verspeelden. Ter hoogte van de Kas- teeldreef in Tilburg ontstonden enkele malen complete opstoppin gen, een bewijs dat ook hier een puzzle was geschapen, welke vele hoofdbrekens kostte. In de omge ving van het munitieterrein in Loon op Zand was het een jachten over VOOR Dr. v. Beurdenstr. 13-15 KAATSHEUVEL Tol. 04167-2121 de elkaar kruisende wegen, mede omdat een bepaalde aanduiding in de routebeschrijving hier voor som mige rijders een kwestieus punt vormde. Het gevolg van een en an der was, dat bijna alle deelnemers met een overvloed aan strafpunten de finish in de Efteling bereikten. Hier wachtte hen nog het tweede gedeelte van de klassementsproef, bestaande uit ringsteken, waarbij de meeste deelnemers de pech hadden in plaats van de ring de daarboven balancerende emmer met water met hun stok te bewerken, hetgeen, in dien zij niet snel genoeg wegdoken, onder het gelach van de omstanders met een onvrijwillig stortbad „be loond" werd. 's Avonds werd dit auto-festijn in de grote bovenzaal van het restau rant in de Efteling besloten met een gezellig bal, tijdens hetwelk door wedstrijdleider W. Soeterboek de uitslag bekend werd gemaakt en on der een toepasselijk woord de prij zen werden uitgereikt. De uitslag van de oriëntatierit was: 1. Gebr. Pooters, K'heuvel 153 straf punten; 2. B. de Wijs, Drunen 177 p.; 3. Th. v. d. Putten, Haarlem 206 p.; 4. H. v. Nieuwstadt, K'heuvel 228 p.; 5. Dullemans, Den Haag 247 p.; 6. P. Schoenmakers, K'heuvel 271 p.; 7. A. Aussems, K'heuvel 277 p.; 8. v. d. Aa, Elshout 305 p.; 9. J. Vloemans, K'heuvel 336 p.; 10. de Wijs, Tilburg 348 p.; 11. Hendriks, 's-Bosch 350 p.; 12. W. Aussems, K'heuvel 352 p.; 13. mej. Pannekoek, St. Oedenrode 353 p., tevens prijs voor eerste dames-equipe; 14. C. v. d. Ven, Loonopzand 358 p.; 15. L. Steijn, Capelle 362 p.; 16. A. Jansen, K'heuvel 365 p.; 17. A. v. Oversteeg, Sprang-Capelle 378 p.; 18. W. A. Rolvink, IJmuiden 380 p., tevens prijs voor verstkomende equipe; 19. H. Soeterboek, K'heuvel 397 p.; 20. G. v. Bel, Waalwijk 409 p. Uitslag van de klassementsproef: 1. Kleijsen, Tilburg 50,6 sec.; 2. F. v. Aben, Engelen 53,2 sec.; 3. H. v. Roosmalen, Loonopzand 54,2 sec.; 4. mevr. v. Hasselt, Tilburg 55,4 sec. 5. A. Haans, Tilburg 57,7 sec.; 6. E. Verschuren, Loonopzand 57,7 sec.; 7. A. Boot, Leur 58,7 sec.; 8. J. de Kort, K'heuvel 59 sec.; 9. G. Niessen, Valkenswaard 59 sec.; 10. J. Pulles, Waalwijk 59 sec. OUDERSBIJEENKOMST Voor de ouders van de a.s. Eerste Com municanten heeft woensdagavond in het Wit-Gele Kruisgebouw een zeer interessan te bijeenkomst plaats gehad. Het onderwerp van het gesprek was „de voorbereiding op de Eerste H. Communie en eerste Biecht". In zijn openingswoord heette Dr. de Vries allen hartelijk welkom als voorzitter van de beide oudercomité's en schetste de taak vair de ouders bij de opvoeding en de geestelijke vorming van het kind. Hierna sprak de Z. E. Heer Pastoor F. Mommers, over hetgeen er omgaat in de harten van de kleine kin deren bij deze gelegenheid. De ouders moeten in het gezin datgene aanvullen, wat in de school ontbreekt, aldus de pastoor.. Het hoogtepunt van de avond besprak mevr. Steures - Vinkenberg, n.l. de „sfeer in het gezin rondom de eerste biecht en communie". Zij sprak over de eucharistische medevie ring in het huishouden door de ouders en de andere kinderen. Aan de hand van voor beelden toonde zij hoe wèl en hoe niét de aanpassing moet zijn i.v.m. kleding, feest en cadeaus. In een prachtige kleuren-dia-serie toonde frater Angelino wat er op de school ge beurt voor deze voorbereiding, waaraan de gehele klas deelneemt, hetzij door oefenin gen of toneelspel. Zijn verhandeling liep van het H. Doopsel via het H. Misoffer met als sluitstuk een cathegetische celibratie, zo'n eucharistische voorlichting heeft op alle ouders diepe indruk gemaakt. Tot besluit dankte Dr. de Vries alle spre kers en vooral de grote werkers in deze, n.l. Zuster Roberta en frater Angelico, die het directe werk in de klassen in kinderlijk spre ken en denken uitvoeren. Alsnog gaf Pastoor Mommers een indruk over de misbruiken. Eenvoud siert hier het kind! Een frater van de school gaf nog een kernachtige aanduiding omtrent de prentjes en de verhaaltjes. Het kind vraagt thans ook eenvoud, juiste weergave van uitleg en geen zoetsappig gedoe. De H. Kerk geeft im mers haar leiding zonder kinderachtigheden, vooral in de huidige tijd. KONINGINNEDAG 1961 Op de scholen zal weer enigszins de Ko ninginnedag 1961 gevierd worden door een kinderoptocht. Helaas staan de scholen - althans voor 't ogenblik - alleen, want van het Centraal Buurten Comité is nog geen toenadering gekomen. Misschien zal nog een handje toegesto ken kunnen worden, als elke buurt hun ac tiviteit in het CBC zal tonen, doch zonder vereende kracht zal 't niet gaan. Voorheen ging het goed; laat 't ook nu weer mogelijk zijn deze Koninginnedag te vieren. Dit wenst het Centraal Buurten Co mité van ganser harte. DE RIOLERINGSWERKZAAMHEDEN E.D. Het verschrikkelijke werk van de riole ringswerkzaamheden is thans voor een groot gedeelte gereed gekomen. De Kerkstraat is geheel weer dicht gemaakt, zodat het ver keer z'n normale weg kan nemen. Hierdoor zijn de stoplichten opgeheven, alleen nog het oranje knipperlicht (waarschuwing voor ge vaar, dus voorzichtigheid geboden) brandt nog steeds. De werkzaamheden aan het Oranjeplein gaan in de richting van de Venloonstraat, die zo pas is verhard en wacht op het asfalt- dek. De laatste straat is een prachtigé bou levard geworden, die zich zeer goed heeft aangepast aan de villabouw aan de linker zijde. Langs de bungalows ligt thans éen trottoir. De wandelaar behoeft zich nu niet meer bang te maken als er een auto pas seert bestoven te worden onder het opwaai end zand. Kortom, een waardige entree voor ons dorp voor degenen die vanuit de Loon- se en Drunense Duinen Loonopzand nade ren. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag wedvlucht van de Postduivenver eniging De Zwaluw vanuit St. Ghislain, afstand 171 km. Het zag er weerd bang uit, maar alles viel mee; het werd een snelle vlucht; om 12.23.08 viel de eerste duif bij J. v. d. Dungen. Volledige uitslag in het volgend nummer. VISCLUB DE HUT De Henkelverenigingen van Haarsteeg, Nieuwkuijk en Vlijmen die telken jare vis sen om het kampioenschap van Groot Vlij men, hebben nu ook plannen om voor de jeugd een jeugdconcours te houden. Op de regeling komen wij nader terug. BENOEMING De oud-Waalwijker, de weleerw. heer J. G. M. Bakkers, die in het voorjaar van 1959 werd priester ge wijd en kapelaan is in de parochie H. Marta Regina te Boxtel, is door H. Exc. de bisschop van 's-Bosch met ingang van 24 april benoemd tot vice-prefect van het Klein-Semi- nan te St. Michiels-Gestel. w.-K-ifc-: i I® 1 V.' OPBRENGST COLLECTE De collecte die vorige week in de parochie St. Jan is gehouden voor het missiewerk in de stad Rotter dam, heeft het bedrag van 753.56 opgebracht. EERSTE LUSTRUM ST. CLEMENSGROEP EN ST. JORISDAG De Waal wij kse verkenners en wel pen zijn dit weekeinde druk in actie geweest. Het begon zaterdagmiddag toen ca. 350 deelnemers van start gingen voor een interessante en mooie fototocht, welke was uitge schreven door de St. Clemensgroep in het kader van de herdenking van haar eerste lustrum. Het werd een zeer geslaagd lustrumspel, waarvan de uitslag later bekend gemaakt zal worden. De St. Clemensgroep zette St. Jo- risdag in met een H. Mis in de pa rochiekerk van St. Clemens, welke werd opgedragen door de aalmoeze nier kapelaan de Kroon. Daarna werd op het plein voor het Gemeen schapshuis een vlaggenparade ge houden met voorlezing van de St. Jorisboodschap. Een gezamenlijk ontbijt in het Gemeenschapshuis sloot dit deel van de St. Jorisdag- viering. De Andreas Zijlmansgroep, de Pius-X groep uit de St. Antonius- parochie en een kersverse welpen- horde uit Besoijen traden na een H. Mis in de kapel van het dr. Moller- college aan op het Raadhuisplein voor de vlaggenparade, waarbij de St. Jorisbloem werd uitgereikt. Hier na zat men gezamenlijk aan rond 'n ontbijttafel in het H.K. van de An dreas Zijlmansgroep. 's Avonds werd deze St. Jorisdag- viering in eigen kring besloten met een kampvuur en de voorlezing van de St. Jorisboodschap. In het kader van de 1ste lustrum viering organiseert de St. Clemens groep a.s. woensdagmiddag in het Gemeenschapshuis een filmvoorstel ling voor de lagere schooljeugd. De film „Het geheim van Valkenhorst" staat in het teken van het spel van het verkennen, 's Avonds zal in het Gemeenschapshuis een ouderavond worden belegd, waarbij verkenners en welpen zullen optreden en te vens de hiervoor genoemde zal ver toond worden. GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM Moeder-overste van het St. Te- resiaklooster van de Zusters J.M.J. in de parochie St. Jan te Waalwijk, Zuster Joanina, zal op 23 mei haar gouden kloosterfeest vieren. „HEER" IN HET VERKEER Doordat een tot nu toe onbekende automobilist, die in noordelijke rich ting over de Sprangseweg reed, de bocht nabij de gemeentegrens te scherp nam, kwam deze in botsing met de in zuidelijke richting op het rijwielpad rijdende wielrijdster me vrouw B. uit Sprang-Capelle. Mevr. B. kwam zelf met de schrik vrij, maar haar 6-jarig zoontje dat ach terop zat, liep een dubbele been breuk op. Dr. Winkelman verleende eerste hulp en liet het ventje over brengen naar het St. Nicolaas-zie- kenhuis in Waalwijk. LEGER- EN LUCHTMACHT TENTOONSTELLING „PARAAT" Van 513 mei a.s. zal in Waal wijk de Leger- en Luchtmachtten toonstelling „Paraat" worden gehou den, deels op het Vredesplein en deels in de van Schijndel's Schoen fabriek in de Stationsstraat. De officiële opening van deze ten toonstelling zal op vrijdag 5 mei om 14.30 uur worden verricht door bur-: gemeester Teijssen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: rode portemonnee met inhoud; handdoek; jongensporte monnee met inhoud; rode step; hals snoer; broche; zwarte spaniel; bril in etui. Verloren: bruine len bloem; damespc^^i mhoud; motorwanten ii derfietsje; paarse shawl armband; Schotse herd»', overall en schort; aktetas maandag en woensdag jaar. MUSIS SACRUM 8 in Hong Kong", 14 LUXOR 8 uur: „De raalzee", 14 jaar. woensdag GECROONDE LEERSSS a Senba"aPpèl StichtinS JeujJl - - r* KANTINE TIMTUR 8rS repetitie Waalwijks Orkest NIEUWE DIRECTEUR GEM. LICHT- EN WATERBEDRljy? Tot opvolger van de heer P. G. van Vliet, is door de Waak gemeenteraad benoemd tot directeur van de gemeente lichtbedrfe waterleiding de heer A. L. Pelt, momenteel technisch hoofdambt? lste klas te Breda. De heer Pelt werd op 6 juli 1922 te Rotterdam geboren. Hij is irj bezit van diverse diploma's op het gebied van de waterleidingteck gastechniek, gasdistributie en elektrotechniek. Na eerst werk» zijn geweest bij de Rotterdamse Lloyd, trad de heer Pelt in dienst een constructiebedrijf in Maastricht. In die periode was hij tevens la aan de Nijverheidsschool te Maastricht en bij de Gawalo-cursi® Maastricht. Van Maastricht ging de heer Pelt naar Breda, waar" werd benoemd tot technisch hoofdambtenaar le klas bij de gemest lijke gas-, licht- en waterbedrijven. Wanneer de heer Pelt zijn functie in Waalwijk zal aanvaarden, nog niet vast. Een nieuwe ramp, de ergste in de laatste jaren bedreigt Frank rijk. Onder leiding van vier oud- generaals, waarbij zich de beken de generaal Salan bevindt, die in Spanje vertoefde, is het leger in Algiers opgestaan tegen De Gaul le en zijn politiek. Algerije moet FTans blijven is hun leuze. Nadat zij eerst Algiers hadden bezet, was dit later met Oran en andere steden het geval en nu proberen zij heel Algiers onder controle te krijgen en vreest men in Frankrijk zelf een aanval op Parijs door de parachutisten van het vreemdelingen-legioen. De toestand is ernstig en de Gaulle heeft een dringend beroep gedaan op het JFranse volk om eensgezind te zijn en hij heeft alle macht aan zich getrokken en kan verzekerd zijn van de steun van 't overgrote deel van Frank- rijk, van de om Tunis landen en van de rebelta ring. De Gaulle is plan de oproer neer te alle middelen. In de feestelijk versierde fabrieks hal van schoenfabriek „La Reine" (H.H. de Kort-Wingels), hebben za terdagmorgen de directie en de 105 personeelsleden de heer W. Mossel veld gëhuldigd ter gelegenheid van diens 40-jarig dienstjubileum. Het was echt een feestdag voor het ge hele bedrijf, dat daarvoor dan ook een extra vrije zaterdag kreeg, want „Willem" zoals hij bij iedereen bekend is mag terecht een van de steunpilaren van het thans 42 jaar oude bedrijf genoemd worden. Samen met de grondlegger van het bedrijf, de heer H. de Kort, was hij een van de mensen die de hitte en de zwaarte van het eerste uur ge dragen heeft. En hoe! Van Willem Mosselveld mag gezegd worden dat hij van het eerste ogenblik zijn hart en zijn indrukwekkende werkkracht aan „La Reine" geschonken heeft. Voor Willem is in die veertig jaar nooit iets teveel geweest wanneer het belang van dit bedrijf dit vroeg. Hij is in al die jaren de medewerker par excellence geweest, zoals men die vandaag de dag bijna niet meer ontmoet. Mensen zoals Willem Mos selveld behoren tot een uitstervend ras, dat het eigen voordeel en de persoonlijke gemakzucht niet boven al het andere laat prevaleren. Jubi larissen van het slag van Willem Mosselveld zijn hun gewicht in goud waard. LICHTPUNT Het was dan ook een zeer ver heugde en dankbare heer C. E. A. de Kort, die Willem Mosselveld na mens de directie en in het bijzijn van het voltallige personeel toe sprak. En terecht noemde hij het een lichtpunt in het bestaan van 't bedrijf, dat iemand gedurende veer tig jaar zijn persoon en werk in dienst van het bedrijf gesteld heeft. „Je hebt het bedrijf altijd een zeer warm hart toegedragen, van 't be gin af toen je vaders beste mede werker was. Je stond steeds klaar en nooit was je iets teveel voor „La Reine" en ik stel je dan ook graag ten voorbeeld aan het andere per soneel, vooral aan het jeugdige per soneel". De heer de Kort liet ook mevrouw Mosselveld, die haar ju bilerende echtgenoot vergezelde, in deze hulde delen en hij hoopte dat zij beiden nog lang en gelukkig sa men zouden mogen zijn. Als jubi leumgeschenk bood de heer de Kort een fraaie zilveren sigarenkist en een geschenk onder couvert aan. Voor de echtgenote van de jubilaris waren er bloemen. Namens het personeel werd de ju bilaris toegesproken door de heer Wijkmans, die Willem Mosselveld vooral schetste als een uitstekend en humoristisch collega. Hij onder streepte zijn gelukwensen met de aanbieding van een prachtige tafel en een geschenk onder couvert, ter wijl mevr. Mosselveld bloemen in ontvangst mocht nemen. ONDERSCHEIDING Hedenmorgen moest Willem Mos selveld nogmaals een huldiging on dergaan, want omdat de eigenlijke jubileumdag gisteren viel, kon bur gemeester Teijssen eerst vandaag de heuglijke mededeling doen dat 't H.M. de Koningin had behaagd de heer W. Mosselveld te onderschei den met de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Burgemeester Teijssen spelde per soonlijk de jubilaris deze onder scheiding op, nadat hij de waarde rende woorden, welke de heer C. de Kort tot de jubilaris had gericht, had onderstreept, daarbij wijzende op de zeldzaamheid van een 40-ja rig jubileum en de voortreffelijke staat van dienst van Willem Mos selveld. „Ik heb groot respect voor uw taakvervulling, voor de toewij ding, de vakbekwaamheid en de plichtsbetrachting waarmede gij het bedrijf gedurende 40 jaar hebt ge diend". SUAREZ WERELDKAMPIOEN DRIEBAS De 30-jarige vertegenwoordigd )i Suarez uit Lima heeft gisteren in li polsky te Amsterdam de wereldtitels den - op zijn naam gebracht, Inrijil partij versloeg de Peruviaan de Belg mans met groot gemak en omdat gees Vieira aan de andere tafel li! jaard Domingo - de enige kelig Suarez - geducht de les las, b overgelukkige Suarez zonder ba fraaie beker in ontvangst nemen. Geen titel dus voor de Waalwijk nemer Henny de Ruyter, die zo vend in start ging, maar daarna eala liespunten moest incasseren en die ste kans in de partij tegen Sign 6peelde. Henny eindigde op de 4dt maar verbeterde met zijn goe van 0.901 toch het Nederlands recoil Onze tweede man, Bert Teegeliu helaas tot geen enkel winstpunt. De eindstand van het tournooi fa Surarez Vieira Sigureet Domingo De Ruyter Miro Ceulemans 8 Scherz 9 Teegelaar 12 11 10 10 9 9 6 5 0 475 453 462 421 450 460 433 447 381 476 565 510 532 499 581 488 500 513 Het toernooigemiddelde was t Aan de Ronde van Spanje (1»'< tot 11 mei) neemt de volgen! derlandse ploeg deel: Piet vffl Brekel (Echt), Piet Damen(« hout), Ab v. Egmond (Den H: Dick Enthoven Amsterdam) Hugens (Amstenrade), Rene Stein), Ab Sluis (Badhoeve! Mik Snijder (Halfweg), Hum verberg (Goirle) en Bart v. d uit Vlijmen. Ploegleider: 1 Buchly (Den Haag); mecamc Gerrit Spenkelink (Hengelo); neur; Piet Liebregts (Den Bost Jef Lahaije (Borgharen) 8 met de Sinalco Groene Leeuw eveneens deel aan de Rondo Spanje. Tot zijn ploegmakken hoort o.m. de winnaar van jaar Frans Demulder. Leo van der Pluijm (Made) besloten om de wielersport w te zeggen. De man die in opzienbarende prestaties de Tour de France trad de l» jaren niet meer op de voorgr» nam nu het verstandige bes» fiets in de wilgen te hangen, De 27-jarige Spaanse nes Joaquim Barcelo kwam afrijden van de col van Solluo val. Tijdens het vervoer naar ziekenhuis overleed hij aan volgen hiervan. Bas Maliepaard komt - Plougansow uit tegen Rik en Marcel Picot. Er staat een P nummer op het programma. j benieuwd hoe ons raspaara hierin houdt.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6